Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dominisia1

POMOCY - CHCE MIEĆ DZIECKO

Polecane posty

a to dla zaciazonych - znalazlam na stronce jednego ze szpitali WITAMINY I MINERAŁY W CIĄŻY: * Kwas foliowy jest jedną z witamin grupy B biorącą udział w tworzeniu krwinek czerwonych. Najnowsze badania dowodzą, że jego obecność zmniejsza ryzyko powstawania wad rozwojowych układu nerwowego polegających na nieprawidłowej budowie mózgu bądź rdzenia kręgowego. * Inne witaminy z grupy B mają istotne znaczenie dla prawidłowych podziałów komórkowych i wzrostu płodu, zapobiegają też anemii. * Witamina C jest potzrebna do rozwoju wszystkich narządów. Ponadto poprawia wchłanianie żelaza. Spożywając odpowiednie ilości tej witaminy kobiety są mniej narażone na anemię. Ponadto witamina C jest doskonała w zwalczaniu infekcji wirusowych w ciąży. * Witamina D jest odpowiedzialna za prawidłowe uwapnienie kości. Zapotrzebowanie na tę witaminę wzrasta w ciązy dwukrotnie. * Witamina E jest przeciwutleniaczem, zapobiega niszczeniu komórek i tkanek. * Wapń pełni ważną rolę w zapewnieniu prawidłowego krzepnięcia krwi, jest składnikiem budulcowym kości rozwijającego się płodu. Matczyne pożywienie w ciąży jest jego jedynym źródłem. * Żelazo jest niezbędne zarówno matce jak i płodowi do tworzenia hemoglobiny, która transportuje tlen do komórek. Organizm kobiety tworzy zapasy żelaza jeszcze przed ciążą. Ich wielkość decyduje o tym, czy w czasie ciązy może rozwinąć się anemia z niedoboru żelaza, czy też nie. * Jod jest konieczny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy - gruczołu biorącego udział w rozwoju fizycznym i umysłowym dziecka. U dużej części ludności naszego kraju zaobserwowano niedobór tego pierwiastka. * Magnez jest bardzo istotny dla odpowiedniego funkcjonowania mięśni i układu nerwowego. Ponadto ma działania tokolityczne - przeciwdziałając występowaniu przedwczesnej czynności skurczowej mięśnia macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za to byłam na zakupach, poprawiłam sobie humor, kupiłam sobie eleganckie spodnie i bluzeczkę, no i do dzidzi piękny ciuszek. Uwielbiam kupowac dla dzidziusiów ciuszki i marzę,że kiedyś będę mogła tak kupowac do swojego dzidziusia. Muszę jeszcze pojechac jakiegoś dnia za butami i będę już ubrana na jedną imprezkę. Jak fajnie, kobiety to uwielbaja , mała rzecz a cieszy, szczególnie nowe ciuszki.A co tam, trzeba jakoś starac się nie zwariowac, a na imprezkach rodzinnych oczywiscie dobrze się reprezentowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co tu taka cisza????? gdzie nasza solenizantka? moze bysmy wypily po kielichu soczku? :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EfQa
A.N.N.A. podaj który masz dziś dzień cyklu i ilodniowe masz cykle. poprawię ten kalendarzyk tak żeby ci pasował i wyślę jeszcze dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obca_
Witam Was! Mam mega doła..i jkaos tak nie mam siły na nic...nawarstwiło sie znów kilka problemów i spędzają mi sen z powiem:( No ale nie bede sie Wam tu uzalała,ciesze sie ze Wy jestescie takie aktywne i forum jest i bedzie:) Patinko-kochana zycze Ci jednego..abys urodziła zdrowego dzieciaczka.Wiem ze dla Ciebie tylko to sie teraz liczy i jest najwazniejsze..:* Smerfetko masz racje ze nic tak nie poprawia kobiecie nastroju jak cos z ciuszków itp...ja czekam do urodzenia...jak wroce do formy.Wtedy zamierzam wybrac sie na mega zakupy i nadrobic zaległosci...i marzy mi sie tez wyglądac ładnie...modnie...mająć dwojke dziec...bo wiadomo ze przy dzieciach czasu niewiele dla siebie.Chociaz wszystko kwestia organizacji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EfQa
Smerfetko ja też to uwielbiam ale za parę miesięcy mam kupić wyprawkę dla swojego dzidziusia i podliczeniu ile mnie to wyniesie trochę mina mi zrzedła... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EfQa
Obca jaki jesteś znak zodiaku to ci znajdę horoskop na ten rok na poprawę humoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obca_
EfQa kochana jestem Lwiczką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EfQa
A no to już dziś czytałaś (wyżej), wszystko ci się w tym roku ułoży! A mnie już głowa przestała boleć. Uf mam nadzieję że już nie zacznie bo nie mam siły, chciałabym się wyspać i odpocząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obca_
EfQa kochana ja na początku miała tragiczne bóle glowy,ale pociesze sie Cie ze koło 3 miesiąca ustały calkowicie:) Takze mam nadzieje ze u Ciebie tez juz blisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EfQa
Jeszcze tydzień i koniec 3-go miesiąca. Obca wielkie dzieki za pocieszenie. slyszałam że niektóre kobiety mają tak przez całą ciążę. A przechodzi dopiero jak dzieci wyjeżdżają na studia...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EfQa
nie wiem czemu ale strasznie mnie to rozbawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara76
Patinko: "Przeżyj ten dzień urodzin najpiękniej jak potrafisz. Ciesz się każdą chwilą i nie żałuj sobie niczego. Przecież na następne urodziny musisz poczekać cały rok! Wszystkiego najlepszego." W zasadzie to chciałam Ci napisać inny wierszyk (patrz poniżej), ale w Twoim stanie byłoby to nie na miejscu. "Urodziny są jak wypicie kolejnego kieliszka... ...lepiej się czujesz, gdy nie liczysz ile ich już masz na swoim koncie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EfQa
Obca ale masz fajnie już niedługo będziesz miała bobaska. Mi jeszcze do trzydziestego tyg. baaaardzo daleko. A teraz idę się szykować bo na 18.00 mam usg. denerwuję się trochę. mam nadzieję że dzidziuś zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesz co ja tez chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara76
EfQa dzięki za horoskop dla Lwa. Smerfetko dobrze, że chociaż Tobie zakupy poprawiają humor. Ja jak idę na zakupy to nic mi się nie podoba, a to co jest ok to na mnie nie pasuje więc wracam do domu w jeszcze gorszym nastroju. Aneczka fajnie, że znowu jesteś z nami. Obca Ty przecież też możesz zaszaleć na zakupach, teraz są świetne ciuchy dla ciężarnych kobiet, wiem coś na ten temat, bo po drodze do pracy mijam taki sklep i się zastanawiam czy będzie mi kiedyś dane coś tam dla siebie kupić... Myszka pewnie jak zwykle zapracowana jak ta mróweczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara76
EfQa delektuj się ciążą i Ty nie długo będziesz przytulać dzidziusia. Pewnie jeszcze za wcześnie, żeby się dowiedzieć czy będzie chłopczyk czy dziewczynka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara76
Dziewczyny jakie imiona wybrałyście dla swoich upragnionych bobasów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara76
No i chała, znowu żadnej nie ma na forum, pewnie poczułyście lato i pełzacie gdzieś na spacerach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku jaka u nas piekna pogoda !!! zeby taka tylko byla w weekend ... bo mezus chce jechac do muzeum helikopterow nad morzem i przy okazji pospacerowalibyśmy plaza... saro--my wybralismy Tymuś i Zosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak a gdzie horoskop dla solenizatki hmmmm jestem zodiakalnym Byczkiem Uparta i zawsze dazy do ccelu ale poprosze poczytam moze humorek sie poprawi. Wczoraj mi sie snilo ze wyplulam 5 zebow a zeby nie wroza nic dobrze ale nie mysle o tym,nie jestem przesadna. Kochane ide sie polozyc na godzinke bo zrobilam sie bardzo senna. Znajomi na kawusie i ciacho wpadna w sobote lub niedziele wiec dzis spokojnie bardzo :-). Jeszcze raz dziekuje kochane za pamiec.😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara76
Olawd słodkie imiona wybraliście. Mój mąż z chęcią by pojechał z Twoim pooglądać te helikoptery, ale trochę to za daleko ha,ha..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara76
Patinko trzeba było w tym śnie zrobić z tych zębów grzechotkę i zaśpiewać: lakukaracza, lakukaracza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saro---to jest hobby mojego meza . tylko helikoptery i helikoptery!! od 2 lat jezdzimy na pokazy lotnicze , teraz w lipcu znow sa i moj mezus joli juz zostac o ten miesiac dluzej byleby tylko pojechac znow na pokazy . zreszta ja z checia tez bo jest na prawde fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EfQa
Z moim dzieckiem na razie wszystko ok! Ale mi ulżyło! Fałd karkowy w normie i kość nosowa jest. Wiecie takie dziecko w 12 tyg,. to całkiem nieźle fika... Nawet twarz było widać. Pani doktor powiedziała że podobne jest na razie do mrówki ale mi się wydaje że wygląda jak mój mąż. Sara czułam to samo co ty. Przez kilka ostatnich lat jak przechodziłam w sklepie Ikea przez dział dziecięcy dopadała mnie chandra - oglądałam łóżeczka, lampki, zabawki i czułam straszną gorycz że mnie to już chyba nie czeka. I jeszcze wszędzie te dzieci... Kiedyś - może już bardzo niedługo - przyjdzie dzień w którym wstąpisz do sklepu dla ciężarówek i przymierzysz spodnie z gumką. Patinka pewnie się podświadomie boisz że ci zęby w ciąży "polecą" i dlatego ci się przyśniło ; ) Pij mleko!!! Zaraz ci wysyłam horoskop. Imion nie wybrałam. Mam jeszcze czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EfQa
Horoskop dla BYKA jest naprawdę dobry na 2008: Choć trudno Ci w to na razie uwierzyć, ale w 2008 roku wykrystalizuje się wiele pogmatwanych dotychczas, Byczych spraw. Będzie dobrze, a nawet jeszcze lepiej! W roku 2008 poczujesz, że wreszcie wszystko przychodzi ci bez problemów. Odetchnij pełną piersią, przypomnij sobie o swoich marzeniach i zacznij życie od nowa! Wszystkie planety ustawiły się w sprzyjających dla ciebie konfiguracjach. Nie przegap swojej szansy! Planety bardzo ci w tym roku sprzyjają. Pluton, Saturn i Jowisz utworzą z twoim Słońcem Wielki Trygon, co w astrologii jest bardzo sprzyjającą i szczęśliwą konfiguracją. Realizuj ambitne plany, nie bój się zaryzykować. Teraz wszystko ci się uda. Kwadratura Neptuna doda ci charyzmy, a sekstyl Urana da ci wiele inwencji i bardzo cię odmłodzi. Znajdziesz pomocników i fundusze na realizację swoich planów osobistych i zawodowych. Przewaga żywiołu Ziemi daje Ci szansę, jakiej nie da się nie wykorzystać. Nie marnuj już czasu na rozpamiętywanie starego! Miej oczy i uszy szeroko otwarte, bowiem los podsunie Ci pod nos korzystne sytuacje. Nadchodzący rok to czas, kiedy śmiało możesz ryzykować nowe związki, pracę, miejsce zamieszkania. Cokolwiek zrobisz, bilans będzie dla Ciebie na plus. Jednak najwięcej powodzenia spodziewaj się w portfelu; w roku Ziemskiego Szczura po prostu nie możesz zbiednieć. W tym roku po prostu jestes skazana na powodzenie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EfQa
W tym roku większość horoskopów jest dobra ponieważ mamy rok Jowisza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×