Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iskierka nadziei.

JESIENNE STARANIA - kto jeszcze?

Polecane posty

witam!!!! dawno nie zaglądałam, ale podczytuje. Witam nowe kolezanki! własnie zaczynam 32 tydzien, ale od trzech jestem na tabletkach, bo moja dzidzia juz chce oglądac swiat, a to troche za predko. Przytyłam juz 16 kg!!!! ale tego tak bardzo nie widac, bo przed ciaza byłam szczupła i niektorzy mowią ze dopiero teraz dobrze wyglądam. Brzucho mam ogromne, owalne, z ttyłu nie widac ze jestem w ciązy, ale z przodu brzuch i dopiero ja. Wszystko by było dobrze gdyby nie te skurcze. Dzis jade dokonczyc zakupy i w tyg popiore, przygotuje torbe do szpitala- tak kazał gin. Piersi mi urosły ogromne, kazda wazy chyba z kilogram albo i wiecej, rozstępow jeszcze nie mam, ale za to sapie jak parowoz, na nic nie mam siły ani ochoty, ale lezec tez nie moge( a musze) kosci bolą. Pozdrawiam wszystkie forumowiczki!!!!!! \'\' stare\'\' i nowe!!!!!!!! buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to ci numerek z tej dzidzi co już by na świat chciała ;) Trzymaj się dzielnie - jesteśmy z Tobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Beciamun-ja dokladnie tak samo, taka pomarańczka nad spojeniem łonowym.:) Wyraźnie wyczuwalna. :) Wczoraj pierwszy dzień w pracy, ale zamiast plastyki czy techniki (ale mam tremę!), to tradycyjnego języka polskiego uczyłam 6 godzin, spadłam im z nieba, jak to określiła dyrektorka, bo mnóstwo kobiet na L4. Mam 10 godzin plastyki i techniki oraz 10 godzin w bibliotece, ale raczej tylko na papierze, bo te godziny w bibliotece odrabiam zastępstwami, w sumie w bibliotece ma kto pracować, więc to tylko formalność. Bardzo ciepło mnie wszyscy przyjęli, gratulowali ciąży, pytali, jak się czuję i mówili, że cieszą się, że wróciłam, dyrektorka też taka miła... :) Dzisiaj idę o 12, pierwszy dzień wiosny (hm...), wiec podstawówka ma jakieś zabawy i konkursy, a jutro zaczynam uczyć, ale chyba mam tylko dwie lekcje, i to w tych fajnych młodszych klasach. :) Tak że wszystko super się ułożyło (jak na razie). Mamy dylemat, czy przenosić się na swoje, bo stamtąd musiałabym ok.20-30 minut dojeżdżać, a stąd (od teściów) robię sobie spacerki 3km w jedną stronę, a więc jest to coś, co bardzo mi się przydaje teraz, kiedy to właściwie mój jedyny ruch. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabelka I NICK................IMIĘ......LATA......MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ Mama24...........Ewelina......25......Kraków...........0..........21.03 madziara..........Magda.......27......Warszawa.......0............? pogodny dzień.....Aga.........34.......Kraków..........6............? Anecik...............Aneta......26......Sosnowiec.......0.............? Aranka...............Ania........23.......Gdynia..........x.............x Salome.............Gośka........28........Poznań.........4............? moonlight..........Joanna......25.......Łódź.............4............? Busia_24...........Marta.......24.......ZielonaGóra....3.....22-26.03 Tabelka II Nick................Imię.....Wiek.... TC....Kilogramy.....Termin porodu RRR...............Renata.....33......28..........4............................. Tojaedyta......Edyta.......30......22.........9,5............................. Kinia25............Kinga......25......21..........9........................... iskierka nadziei..Sylwia.....25......20..........4..............06.07.06.. sweete..........Asia..........30.......4...........x............................. koleta.............Magda......29.......4...........?............................ aneya............Aneta........27......5.........-1,5.......................... zatroskana......Beata.......22.......16..........5...........11.08.06. Joanka...........Joanna......25.......19.........3..............20.08.06 Madelain..........Magda.......29.......7.........x............................ Beciamun.........Beata........27......16.......-2,5............08.09.06 koalka27..........Asia..........28......16.......1...............12.09.06 Alabamka........Joanna........29......13......-2...............28.09.06 Anulka23*.........Anna..........23......8........1..............LISTOPAD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć! wizyta u gina udana jestem na początku 8 tygodnia moja kruszynka ma 10 mm widać było dobrze ciałko żółte serduszko ładnie biło termin z usg na 6 listopada . oby było dobrze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabelka I NICK................IMIĘ......LATA......MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ Mama24...........Ewelina......25......Kraków...........0..........21.03 madziara..........Magda.......27......Warszawa.......0............? pogodny dzień.....Aga.........34.......Kraków..........6............? Anecik...............Aneta......26......Sosnowiec.......0.............? Aranka...............Ania........23.......Gdynia..........x.............x Salome.............Gośka........28........Poznań.........4............? moonlight..........Joanna......25.......Łódź.............4............? Busia_24...........Marta.......24.......ZielonaGóra....3.....22-26.03 Tabelka II Nick................Imię.....Wiek.... TC....Kilogramy.....Termin porodu RRR...............Renata.....33......28..........4............................. Tojaedyta......Edyta.......30......22.........9,5............................. Kinia25............Kinga......25......21..........9........................... iskierka nadziei..Sylwia.....25......20..........4..............06.07.06.. sweete..........Asia..........30.......4...........x............................. koleta.............Magda......29.......4...........?............................ aneya............Aneta........27......5.........-1,5.......................... zatroskana......Beata.......22.......16..........5...........11.08.06. Joanka...........Joanna......25.......19.........3..............20.08.06 Madelain..........Magda.......29.......7.........x............................ Beciamun.........Beata........27......16.......-2,5............08.09.06 koalka27..........Asia..........28......16.......1...............12.09.06 Alabamka........Joanna........29......13......-2...............28.09.06 Anulka23*.........Anna..........23......8........1...............06.11.06:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc !!! Poprawiam tabelke, bo juz rozpoczynam 14tc, a tym samym kroczylam w II trymestr ;) Tabelka I NICK................IMIĘ......LATA......MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ Mama24...........Ewelina......25......Kraków...........0..........21.03 madziara..........Magda.......27......Warszawa.......0............? pogodny dzień.....Aga.........34.......Kraków..........6............? Anecik...............Aneta......26......Sosnowiec.......0.............? Aranka...............Ania........23.......Gdynia..........x.............x Salome.............Gośka........28........Poznań.........4............? moonlight..........Joanna......25.......Łódź.............4............? Busia_24...........Marta.......24.......ZielonaGóra....3.....22-26.03 Tabelka II Nick................Imię.....Wiek.... TC....Kilogramy.....Termin porodu RRR...............Renata.....33......28..........4............................. Tojaedyta......Edyta.......30......32.........16............................. Kinia25............Kinga......25......21..........9........................... iskierka nadziei..Sylwia.....25......20..........4..............06.07.06.. sweete..........Asia..........30.......4...........x............................. koleta.............Magda......29.......4...........?............................ aneya............Aneta........27......5.........-1,5.......................... zatroskana......Beata.......22.......16..........5...........11.08.06. Joanka...........Joanna......25.......19.........3..............20.08.06 Madelain..........Magda.......29.......7.........x............................ Beciamun.........Beata........27......16.......-2,5............08.09.06 koalka27..........Asia..........28......16.......1...............12.09.06 Alabamka........Joanna........29......14......-2...............28.09.06 Anulka23*.........Anna..........23......8........1...............06.11.06 Witaj Edytko, poprawilam twoje dane i ciesze sie, ze sie odezwalas, mam nadzieje, ze dni do porodu mina szybko i w zdrowiu. Buziaki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten piękny poranek!! Wczoraj słyszałam znowu bicie serduszka małego i tego, jak fikał. Jeszcze ruchów nie czuję, ależ Ci zazdroszczę, Beatko!! Za miesiąc mam usg. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Koalko! bardzo się cieszę że wszystko ok! Moje gratulacje. U mnie wszystko ok. apetyt mam mdłości juz mi pomału przeszły. w przyszlym tygodniu wybieram się do lekarza na kase chorych po skierowanie na badania. bedzie kłucie ale co tam !!!!!! 🌼 pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleta
witam uaktualniam i już się tłumaczę dlaczego nie odzywałam się.. a to dlatego żę początek nie był najlepszy groźnie to wyglądało a pewnego dnia przy silnym krwawieniu myślałam że to już koniec ale okazało się że to tylko polip sprawca jeden tak krwawi.. a i jeszcze miałam też macicę z przegrodą, która naszczęście sama się wypłaszczyła wraz z rozwojem mojego maluszka a w miedzyczasie zmieniłam też lekarza gnoja (który nic nie widział ani przegrody ani polipa) i tak trafiłam na bardzo dobrego poleconego przez kilku znajomych którzy też mieli problemy a z którego jesteśmy bardzo zadowoleni . Jestem w 23 tc. i BĘDĘ MIAŁA CÓRCIĘ aż się wczoraj popłakałam ze szczęścia oczywiście.. zawsze chciałam mieć dziewczynkę.. tak w skrócie już wiecie dlaczego nie chciałam wam psuć nastroju na forum ale czytam i cieszę sie i martwię się o was też jak pojawiają się problemy.. mamy problem bo nie mamy imienia dla cipuszki oczywiście dla chłopaczka mieliśmy.. czekam na propozycję... całusy dla wsztkich... iskierko moje gratulacje za synusia... Tabelka I NICK................IMIĘ......LATA......MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ Mama24...........Ewelina......25......Kraków...........0..........21.03 madziara..........Magda.......27......Warszawa.......0............? pogodny dzień.....Aga.........34.......Kraków..........6............? Anecik...............Aneta......26......Sosnowiec.......0.............? Aranka...............Ania........23.......Gdynia..........x.............x Salome.............Gośka........28........Poznań.........4............? moonlight..........Joanna......25.......Łódź.............4............? Busia_24...........Marta.......24.......ZielonaGóra....3.....22-26.03 Tabelka II Nick................Imię.....Wiek.... TC....Kilogramy.....Termin porodu RRR...............Renata.....33......28..........4............................. Tojaedyta......Edyta.......30......32.........16............................. Kinia25............Kinga......25......21..........9........................... iskierka nadziei..Sylwia.....25......20..........4..............06.07.06.. sweete..........Asia..........30.......4...........x............................. koleta.............Magda......29.......23...........8.........22.07.06 ...... aneya............Aneta........27......5.........-1,5.......................... zatroskana......Beata.......22.......16..........5...........11.08.06. Joanka...........Joanna......25.......19.........3..............20.08.06 Madelain..........Magda.......29.......7.........x............................ Beciamun.........Beata........27......16.......-2,5............08.09.06 koalka27..........Asia..........28......16.......1...............12.09.06 Alabamka........Joanna........29......14......-2...............28.09.06 Anulka23*.........Anna..........23......8........1...............06.11.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleta
witam uaktualniam i już się tłumaczę dlaczego nie odzywałam się.. a to dlatego żę początek nie był najlepszy groźnie to wyglądało a pewnego dnia przy silnym krwawieniu myślałam że to już koniec ale okazało się że to tylko polip sprawca jeden tak krwawi.. a i jeszcze miałam też macicę z przegrodą, która naszczęście sama się wypłaszczyła wraz z rozwojem mojego maluszka a w miedzyczasie zmieniłam też lekarza gnoja (który nic nie widział ani przegrody ani polipa) i tak trafiłam na bardzo dobrego poleconego przez kilku znajomych którzy też mieli problemy a z którego jesteśmy bardzo zadowoleni . Jestem w 23 tc. i BĘDĘ MIAŁA CÓRCIĘ aż się wczoraj popłakałam ze szczęścia oczywiście.. zawsze chciałam mieć dziewczynkę.. tak w skrócie już wiecie dlaczego nie chciałam wam psuć nastroju na forum ale czytam i cieszę sie i martwię się o was też jak pojawiają się problemy.. mamy problem bo nie mamy imienia dla cipuszki oczywiście dla chłopaczka mieliśmy.. czekam na propozycję... całusy dla wsztkich... iskierko moje gratulacje za synusia... Tabelka I NICK................IMIĘ......LATA......MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ Mama24...........Ewelina......25......Kraków...........0..........21.03 madziara..........Magda.......27......Warszawa.......0............? pogodny dzień.....Aga.........34.......Kraków..........6............? Anecik...............Aneta......26......Sosnowiec.......0.............? Aranka...............Ania........23.......Gdynia..........x.............x Salome.............Gośka........28........Poznań.........4............? moonlight..........Joanna......25.......Łódź.............4............? Busia_24...........Marta.......24.......ZielonaGóra....3.....22-26.03 Tabelka II Nick................Imię.....Wiek.... TC....Kilogramy.....Termin porodu RRR...............Renata.....33......28..........4............................. Tojaedyta......Edyta.......30......32.........16............................. Kinia25............Kinga......25......21..........9........................... iskierka nadziei..Sylwia.....25......20..........4..............06.07.06.. sweete..........Asia..........30.......4...........x............................. koleta.............Magda......29.......23...........8.........22.07.06 ...... aneya............Aneta........27......5.........-1,5.......................... zatroskana......Beata.......22.......16..........5...........11.08.06. Joanka...........Joanna......25.......19.........3..............20.08.06 Madelain..........Magda.......29.......7.........x............................ Beciamun.........Beata........27......16.......-2,5............08.09.06 koalka27..........Asia..........28......16.......1...............12.09.06 Alabamka........Joanna........29......14......-2...............28.09.06 Anulka23*.........Anna..........23......8........1...............06.11.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koleta to świetnie że wszystko poszło po twojej myśli gratuluję córci 🌼 lekarz to jakiś dupek szczęście że trafiłaś na odpowiedniego spejalistę moja propozycja to Martusia ja tak swoją córcie nazwę jeśli to będzie ona:) pozdrowionka trzymaj się zdrowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny ! Dawno sie nie odzywałam, ale codziennie Was czytam. U mnie spóźnia sie juz @ 5 dni ale...... robiłam wczoraj test wieczorkiem i wyszedł negatywny :-( Mysle ze jaby miała byc dzidzia to nie ważne o jakiej porze dnia czy nocy to by test pokazał????? Ale z drugiej strony to dziwne bo zawsze miałam co do dnia @ nawet o tej samej porze -rano. Dziś też z samego ranka mierzyłam temperaturke ale tylko 36,7 wiec chyba za mało na dzidzie??? :-(( Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koleto GRATULUJĘ córeczki 🌼 Ja będę miała synusia Oskara. Dla dziewczynki wybrałam Martynka, ale to zostawię na później. U mnie narazie wszystko ok., poza tym, że biegam do łazienki, bo wydaje mi się, że pęcherz mam pełen. 🌼 Biorę witaminki, Urosept na bakterie w moczu i dodatkowo kwas foliowy zwiększoną dawkę. Wiosenne pozdrowienia 🌼 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, wreszcie się ruszyło. Myślałam, że zostaniemy już na stronie 83. Fajnie, że się odzywacie. Dziewczyny, gratuluję Wam dobrego zdrówka i nastroju, córeczek i synków. Ja założyłam już wcześniej, że płeć poznam w momencie porodu, tak więc napiszę Wam dopiero we wrześniu. Iskierko, dlaczego bierzesz kwas foliowy?? Mama24, słyszałam o tym, że dziewczyny robiły sobie testy i wciąż wychodziły negatywne, a z testu krwi wyszedł pozytyw. Życzę Ci, żeby Ci się udało. U mnie dziś dużo słońca. Właśnie biorę się za sprzątanie i zamierzam wpuścić dużo świeżego powietrza do mieszkania i oczywiście promyków słońca. Pozdrawiam i poprawiam tabelkę. Tabelka I NICK................IMIĘ......LATA......MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ Mama24...........Ewelina......25......Kraków...........0..........21.03 madziara..........Magda.......27......Warszawa.......0............? pogodny dzień.....Aga.........34.......Kraków..........6............? Anecik...............Aneta......26......Sosnowiec.......0.............? Aranka...............Ania........23.......Gdynia..........x.............x Salome.............Gośka........28........Poznań.........4............? moonlight..........Joanna......25.......Łódź.............4............? Busia_24...........Marta.......24.......ZielonaGóra....3.....22-26.03 Tabelka II Nick................Imię.....Wiek.... TC....Kilogramy.....Termin porodu RRR...............Renata.....33......28..........4............................. Tojaedyta......Edyta.......30......32.........16............................. Kinia25............Kinga......25......21..........9........................... iskierka nadziei..Sylwia.....25......25..........4..............06.07.06.. sweete..........Asia..........30.......4...........x............................. koleta.............Magda......29.......23...........8.........22.07.06 ...... aneya............Aneta........27......5.........-1,5.......................... zatroskana......Beata.......22.......16..........5...........11.08.06. Joanka...........Joanna......25.......19.........3..............20.08.06 Madelain..........Magda.......29.......7.........x............................ Beciamun.........Beata........27......17.......-2,5............08.09.06 koalka27..........Asia..........28......16.......1...............12.09.06 Alabamka........Joanna........29......14......-2...............28.09.06 Anulka23*.........Anna..........23......8........1...............06.11.06 Anulka, cieszę się, że u Ciebie wszystko OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tooo jaaaaaaaa :( Znowu dostałam okres :( niestety... Wprowadzam zmiany w tabelce, niestety w pierwszej. Już mi czasem sił brakuje. Pozdrawiam sedecznie wszystkich :) Tabelka I NICK................IMIĘ......LATA......MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ Mama24...........Ewelina......25......Kraków...........0..........21.03 madziara..........Magda.......27......Warszawa.......0............? pogodny dzień.....Aga.........34.......Kraków..........6............? Anecik...............Aneta......26......Sosnowiec.......0.............? Aranka...............Ania........23.......Gdynia..........x.............x Salome.............Gośka........28........Poznań.........4............? moonlight..........Joanna......25.......Łódź.............4............? Busia_24...........Marta.......24.......ZielonaGóra....4.....20.04.2006 Tabelka II Nick................Imię.....Wiek.... TC....Kilogramy.....Termin porodu RRR...............Renata.....33......28..........4............................. Tojaedyta......Edyta.......30......32.........16............................. Kinia25............Kinga......25......21..........9........................... iskierka nadziei..Sylwia.....25......25..........4..............06.07.06.. sweete..........Asia..........30.......4...........x............................. koleta.............Magda......29.......23...........8.........22.07.06 ...... aneya............Aneta........27......5.........-1,5.......................... zatroskana......Beata.......22.......16..........5...........11.08.06. Joanka...........Joanna......25.......19.........3..............20.08.06 Madelain..........Magda.......29.......7.........x............................ Beciamun.........Beata........27......17.......-2,5............08.09.06 koalka27..........Asia..........28......16.......1...............12.09.06 Alabamka........Joanna........29......14......-2...............28.09.06 Anulka23*.........Anna..........23......8........1...............06.11.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Busiu, nie załamuj się. Po prostu weź sobie na wtrzymanie. Wielokrotnie słyszałam od lekarzy, że jeśli kobieta bardzo chce zajść w ciążę, następuje jakaś blokada. Wiem, że to niełatwe zapomnieć o najważniejszym marzeniu, ale postaraj się wszelkimi siłami. Z całego serca życzę Tobie i wszystkim dziewczynom, żeby się wreszcie udało. Powodzenia i nie traćcie nadziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Beciamun, wiem że taka blokada może wystapić. Bardziej się jednak obawiam, że cos ze mną jest nie tak. Ide dziś do ginekologa, na razie na pogadanke bo mam okres, a ostatnio przyplatało mi się zapalenie dróg moczowych i brałam antybiotyk. Muszę z nim pogadac, może da mi już jakieś specyfiki na wspomaganie pracy jajników, bo mam nieuzasanione przeczucie, że nie miałam owulacji w tym cyklu. Kiedyś już mi mówił, że moge mieć zrosty, bo inny super głupi ginekolog założył mi spiralkę, rzekomo dla nieródek i on obawawiał sie, że przez to i przebyte liczne infekcje dróg rodnych mogły powstac zrosty w macicy. Miałam robione HSG, żeby wykluczyć zrosty w jajowodach, które wyszło dobrze. Ale to jest bardzo dobry lekarz i podczad badania ginekologiocznego powiedział, że moga być zrosty, które spowodują, że będę miała trudności w zajciu w ciążę. Wurzucam sobie teraz, że tak długo zwlekałam z decyzją o ciąży. A on mi to mówił już w zeszłym roku w kwietniu. Tak mi sie bardzo chciało stabilizacji materialnej, która o ironio nie nastapiła, że taraz mam za swoje. Jestem głupia do kwadratu. Mijają kolejne miesiące, a ja nadal nie zachodzę w ciążę. stosowałam już testy owulacyjne, kochałam się z mężem przed i po owulacji i wielkie g... z tego wyszło. Jadę już na psychicznej rezerwie. A co bedzie jak i ona mi sie skończy? Sorki, że tak sie żalę, ale musialam jakos to z siebie wyrzucić. Pozdrawiam serdecznie i gratuluję wszystkim przyszłym mamuniom, bo dawno mnie nie było i nie miałam okazji pogratulować :) Miłego popołudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Busiu, nie możesz się obwiniać o to, że nie jesteś jeszcze w ciąży. Przecież czasem tak się zdarza, \"nie od razu Kraków zbudowano\". Wiem, że jest Ci ciężko, bo ja starałam się raptem 3 razy i też przychodziły mi różne rzeczy do głowy. Zaczęłam nawet męża szprycować witaminą C, bo to ponoć ożywia plemniki. Rozmawiałam z lekarzami i większość mówiła, że jeśli się stara ponad 6 miesięcy i nie wychodzi, dopiero można zacząć się martwić. Wierzę, że jest Ci z tym ciężko, ale na pewno nie powinnaś się za to obwiniać, to nie Twoja wina, poza tym przecież klamka nie zapadła i nikt Ci nie powiedział, że nie ma szans. Głowa do góry, na tyle na ile możesz i staraj się nie dręczyć. Trzymam kciuki i życzę dużo pozytywnych myśli. Wreszcie się uda, jesteś młodą, zdrową kobietą, będzie ok. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beciamun głowę to ja mam przy stoach, chyba tylko do kolan dam radę podnieść ;) Zjadam już 2 snickersa bo nie moge znaleźć mojch prochów na uspkojenie, takie ścierwo ziołowe, zupełnie nieszkodliwe. Pewnie mąż gdzieś mi schował znowu (no i wyszłam na nakomankę) :) O 17 mam wizytę u gina, boje się tylko, ze mi nic konkternego nie powie. Ależ się denerwuję. Zmyka bo musze jescze się przygotować. Pozdrówka :) i dziekjuę za dobre slowo Beciamun :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Busiu, jeśli chodzi o męża, to trochę go rozumiem. Ja mam nerwicę i mój mąż nie lubi, kiedy biorę jakieś tabletki. Mówi mi, żebym najpierw próbowała sama siebie uspokoić (u pani neurolog i psycholog nauczyłam się panować nad sobą). Teraz nie korzystam nawet z melisy, bo uważam, że w ciąży nie powinno się tego używać. Fakt, że staram się unikać sytuacji nerwowych i póki co, daję sobie radę. Czytając Twojego ostatniego posta odnoszę wrażenie, że jesteś osobą, któa szybko się denerwuje. Postaraj się jednak wziąć najpierw głęboki oddech, policzyć do 10 i wmówić sobie, że nerwy źle wpływają na Twoje samopoczucie, więc i na to wszystko, co jest związane z zajściem w ciążę. Nie dziwię się, że jesteś sfrustrowana, ale nie trać nadziei. A mąż ma rację z tymi tabletkami i pewnie nie chodzi mu o narkomanię, ale o Twoje dobro. Trochę namotałam, ale chodziło mi o to, że nerwy nie pomogą, a nawet mogę negatywnie wpływać na próby zafasolkowania. Postaraj się myśleć pozytywnie, a głowę choć do kolan podnieść, może potem uda Ci się do ud?? Pozdrawiam jeszcze raz i oczywiście napisz jak było u gin. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u gina i dostałam duphaston, mąż zlecenia badania nasienia, czyli zaczyna się cyrk 😠 Ginekolog podszedł do sprawy profesjoanlnie. Zaczynam sie bac, bo wiem, że badania na niepołodność tak się zaczynają, od badania nasienia, a potem co?Ehh pocieszył mnie, że przy duphastonie moge zajśc szybciej ciążę. Oby. A tak jestem nerwowa i miewam takie stany nadpobudliwości ruchowej, ale to ja mam od zaesze bo jestem nadpodliwa, zdiagnozowane mam. Daleko mi do ADHD ale i tak przsparzam sobie i innym problemów z powodu moje nadpobudliwości. A w stanach pobudzenia tak własnie mam. Nie zdraza mi się to jakos częśto, ale jak są takie nerwowe sytuacje, jak wizyta u gian i musze mu zdac relację co i jak i gadac z nim, tozaczynam się denerwować i taki własnie efekt. A tabletki biorę tylko w takich sytuacjach, bo mnie wyciszają. Juz nie raz meliska mi pomogła. I jeste taka doobra w smaku :) Tak więc zyję nadzieją, że teraz się uda, dla mnie wyszło słonko i mocno swieci :D Może tym razem się uda. A mam pytanko, bo kazłam mi prac to od 15 do 25 dnia cyklu, a czemu tak ?? A czemu nie od poczatku?? Lepiej się trzymac zaleceń, wiuem, ale od 14 dnia byłoby lepiej, bo to tak na owu wypada. hmm to mam dylemat. Przesyłam pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki za te cholerne literówki ale mam ręce zgrabiałe od zimna, bo mamy chwilowo wyłaczone ogrzewanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głowa do gówry
Nie przejmuj się na pewno wszystko będzie dobrze. A jeżeli chodzi o dni brania Duphastonu, to wydaje mi się, że lekarz dobrze Ci zalecił. My z mężem planujemy rozpocząć starania od następnego cyklu, tj. od maja. Ale jestem już po kilku badaniach, również na poziom hormonów. W związku z niedoborem progesteronu od kilku miesięcy biorę Duphaston między 16 a 25 dniem cylku, 2 razy po 1 tabletce. Bo właśnie w drugiej fazioe cylku ten hormon jest wytwarzany i odpowiada m.in. za zagniżdżenie się jajeczka. Mam nadzieję, że nic nie pokręciłam. Tak że głowa do góry i nie ma się co przejmować. Jesteś młodą kobietą i na pewno Wam się uda. A Duphaston na pewno Wam nie zaszkodzi, lecz przeciwnie pomoże. A i przypisania tabletek nie traktuj od razu jako począteku leczenia niepłodności, bo wiele kobiet je bierze, także w czasie ciąży. Powodzenia :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miało być głowa do góry
Jeszcze raz życzę powodzenia i szybkich sukcesów w staraniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Busiu, zgadzam się z moją przedmówczynią. Ja też miałam zapisane tabletki o podobnym działaniu przed zajściem w ciążę, była to luteina. Teraz biorę duphaston w czasie ciąży. Kiedy lekarz zapisywał mi luteinę powiedział, że to powinno pomóc w zajściu w ciążę. Nie martw się więc, bo przecież Twój lekarz nie stwierdził, że macie problemy z płodnością. Głowa do góry, zobaczysz, niedługo się uda. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za wsparcie. To taka chwilowa załamka. Tylko mam nowy problem, bo zapomniałam ile mam tego brac dziennie i za nic nie moge sobie przypomnieć, czy dwie tebletki dziennie, czy jedną, tak jak jest w ulotce dołączonej do leku. Ale chyba jedną, kurcze nie dość, że jestem cholerykiem to jeszcze ze sklerozą ;) Byłam tak zakręcona u gina, bo musiałam mu zdac realację co i jak się działo przez parę miesięcy, że zapomniałam. Chyba jedną ?? Pozdrawiam cieplutko i życzę miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Busiu! Dziewczyny mają absolutną rację, a co do badania Twojego męża-na naukach nam mówiono, że łatwiej się bada ( i taniej) mężczyznę, więc dlatego od niego się zaczyna, ale myślę, że u Was naprawdę będzie dobrze. Nie powiem cierpliwości, bo to nie pomaga, ale zobaczysz, że w końcu Wam się uda!! Wczoraj miałam super dzionek, w sobotę zrobilam zakupy ciążowe - spodnie dżinsowe i takie jasne płócienne kupiłam z miejscem na brzuszek - rewelacja, wreszcie mnie nie nie gniecie!:) Dziewczyny - ostrożnie się pochwalę, że chyba wnocy poczułam maluszka, to byly takie delikatne trzy drżenia, nieregularne, w przeciwieństiwe do regularnych ruchów jelit i tętna, ktore zawsze czułam. Nie jestem pewna, czy to to, zobaczymy, czy się to powtórzy, ale nigdy czegoś takiego nie czułam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×