Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kasiaC

Ciąża po laparoskopii !!!

Polecane posty

anusiu86 ja dzis też własnie zaczynam trzeci cykl po laparoskopii, troche mi ulżyło ze jesteśmy podobnie leczone, wiesz nie myslłam o IUI wczesniej, ale cierpliwość to nie jest moja mocna strona ;) i marwie sie tym endo ze powróci :/ pytałam dziewczyn i majac endometriozę IUI jest ok za Ciebie też trzymam kciuki !! a gdzie sie leczysz i jak długo sie staracie ? mi 1979 z tego co pamiętam ty świezutko po laparoskopii jesteś wiec życzę owocnych starań !!!! asik, mi sie też w końcu musi udać ;) masz racje nowy cykl-nowa nadzieja !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anndzzia
Dziękuje Asik napewno te kciuki mi bardzo pomoga:) jestem dobrej mysli odezwę sie jak bede w domu:) Justa to juz chyba twój trzeci tescik takze o snie nie ma mowy:) napewno jest sie trudno powstrzymac zeby nie powiedziec bliskim o maluszku.Ale bedziesz czekac do wizyty i dopiero po wizycie powiesz rodzinie czy jeszcze przed wizyta obwiescisz dobra wiadomosc? dziewczynki z fasolkami jak ja wam zazdroszcze ale oczywiscie w pozytywny sposob.Mam nadziej ze my tu sie starajace tez doczekamy tych dni:) Werka cofalam sie troche wstecz na tym forum i z tego co widzialam to ty juz dlugo sie starasz oby te ziółka ci pomogły kochana zycze ci tego. Mi jak sie nie da udroznic prawego jajowodu to tez bede probowac ziółkami leczyc zrosty..... Trzeba bedzie wszystkiego próbowac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucyl9
haj, mam pytanie po jakim czasie po laporoskopi sie przytulałyscie;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucyl to kwesti indywidualna.. moj gin powiedzial ze jesli ja sama ocenie ze jest oki to mozemy ruszyc do dziala... gin ktory prowadzil mnie w szpitalu kazal sie wstrzymac do @.. sprobowalismy przed @ ale ja mialam obawy .. drugie podejscie bylo juz calkiem dobre ;)) anndzia dokladnieto 3 tescik .. musze chyba im je odstapic bo bede robic i robic a mam ich jeszcze pare ;))) mam jeszcze 3/4 mieszanki ojca Sroki nr 3... wiec jakby ktoras chiala to chetnie odstąpię , dorzuce jeszcze ze 2 testy owulacyjne ;))) heheh ja tez zrobie porządek tak ja Mi ;)) ja tez kiedys stwierdzilam ze zrobie porzadek z ubraniami... nawet je powysawialam ana allegro ale zainteresowanie bylo malutkie. Cale szczescie tesciowa oddala sasiadce z ulicy bo szkoda bylo wywalic heh za pare miesiecy musze tez zrobic porzatki.. tym razem trzeba bedzie meza wyeksmitowac z pokoju ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha ha... a ja muszę większość spodni wywieźć do rodziców i niech czekają na powrót do normalnych rozmiarów :-) teraz już się w większości nie zapinam albo strasznie cisną, więc nie ryzykuję. Lucyl9, tak jak Justa pisze to indywidualne u każdej z nas. Jeśli poczujesz się na sił i lekarz nie mówił ile czekać to czemu nie? Ja akurat długo czekałam ale u mnie to trochę inna bajka, miałam też nacinaną przegrodę w pochwie i musiało się zagoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JENY ja leczę sie w Poznaniu.Tak miałam usuwaną przegrode w macicy miałam histeroskopie.A po 3 miesiacach chieli kontrolną laparo i zrobili.Przegroda usunięta w całości no i wykryli tą ekdnometr.A powiedz mi jeny czy ty pijesz ziółka?powiem ci ze też myślałam o IUI ale jeszcze ten cykl daje sobie na luz a potem zobaczymy.A IUI gdzie robisz?Ja jak już to w gabinecie prywatnym. A moja siostra jest właśnie po in vitro i miałam robione w Białymstoku i udało się!!!!!Masakra tak sie cieszymy no i martwimy zeby wszystko poszło dobrze! Asik i Justa wy miałyście IUI w Białymstoku w Bocianie.Co brałyście do stymulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiu kupiłam te ziółka i piłam przez jakiś czas ale pózniej musiałam odstawic bo mi tu plotka z forum powiedziała zeby nie mieszać z lekami a ja miałam po owulacji duphaston brac, teraz sobie od czasu do czasu popijam jak nic nie biorę, ja sie lecze w katowicach, w prywatnym gabinecie moja lekarka jest też endokrynologiem i trafiłam do niej bo miałam też niedoczynnośc tarczycy ale juz wyregulowałam eutyroxem i mam ok 1, to ona sie z mnie wzięla po ok 5 innych lekarzach zdecydowała o laparoskopii, gabinet nazywa sie clinic zięba a insemiancja u niej kosztuje 700zł + wizyta kontrolna, jutro idę na pierwszą wizytę przed i chyba zaczne brac jakies tabletki, jakies badania trzeba wczesniej zrobic możecie justa i asik napisac ile one kosztują ? i mam jeszcze pytanie bo ja mma problem z endometrium zawsze za cienkie... i jeśli okaże sie ze nie urośnie to czy bede mogła zrezygnowac ? to dla mnie duży wydatek i chce zeby wszystko było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeny, ja myślę, że wszędzie to inaczej kosztuje. My za 2 wizytę przed insem zapłaciliśmy 500 zł. Tam były badania na hiv, jeszcze jakieś 2 ale nie pamiętam już. Trzeba też mieć grup0ę krwi określoną. Ale myślę, że lekarka Ci wszystko wytłumaczy. Anusia, opowiedz coś więcej o swojej przegrodzie... Miałaś ją przez całą macicę? Lekarze podjęli się jej usunięcia? Ja też mam przegrodę i teraz to największe moje zmartwienie, dzidziuś już się rozwija i mam nadzieję, że się zmieści do samego końca, bo mam przegrodę przez całość! Szyjka też podwójna, choć trochę przy laparo ją ponacinali w pochwie. Justa, jak tam? Robiłaś betę czy już nie? Jak samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik mi stwierdzili na isg przegrode tylko nie wiedzieli jak jest duża.Ja miałam przefgrode tylko w macicy,szyjka pojedyńcza.Po histero okazała sie na tyle duża,że gin twierdził,iż ona mogła uniemożliwiać zagnieżdzenie sie zarodka.Ty o tyle masz lepiej ze tobie dzieli macice na 2 częsci.Moja przefroda dzieliła macice ale nie w całości.Ty jesteś w lepszej sytuacji.A nie zalecał ginekolog usunąć jej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedział, że jest nieoperacyjna. Tak samo mówił mi w Bocianie. No i że to bardziej by pogorszyło sprawę, bo wtedy byłaby bardziej skłonna do zapaleń itp. No ale ja tak jak mówiłam przez całość mam- kończyła się na 1 cm przed wejściem do pochwy. Więc tylko trochę w pochwie ja ponacinał, żeby łatwiej o zapłodnienie było ;-) Ale dobrze, że Tobie wycięli, skoro była operacyjna to super. Masz jeden problem z głowy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale pocieszam się, że np bliźniaki mieszczą się na spokojnie w brzuchach we dwoje to może i mój maluch w połowie się zmieści :-) i jest szansa, że jak urośnie to tą przegrodę sobie wypchnie i sam zrobi sobie więcej miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bylam dzis u gina... dostalam luteine i zapisalam sie na wizyte na 27 wrzesnie.. wczesniej stwierdzil ze nie ma sensu... tak samo jak nie ma sensu robic juz bety... ciaza jest potwierdzona testami to powino mi narazie starczyc... stwierdzil ze lepiej na to konto zrobic inne badania... ale o tym bedzie ne wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werka98
A ja sikam jak straż pożarna heh. Mam nadzieję, że to dobrze. Mi a tobie jak idzie poicie? Ty masz troszkę lżej bo tylko raz dziennie jednak trzy to czasem myślę,że tylko, żyję wokół nich. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi1979
dzien doberek werko raz dziennie, szczegolnie na noc to nie problem, choć przyznaję, że nie pije dzien w dzien, ale to dlatego że się przyzwyczajam i czekam na @, jak przyjdzie to wdrażam codzienne picie od początku cyklu, tak jak powinno być jestem ciekawa czy @ mi się przesunie czy bedzie wszystkopo staremu nie wiem jak u Was ale u mnie piękna pogoda, najchetniej poszła bym na plażę, ale po pierwsze jak mnie ktoś z pracy wypatrzy to kaplica, a po drugie nie wiem czy to wskazane, piasek słonce, boje się, że mi się cos tam porobi zamiast ladnie pogoić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anndzzia
czesc dziewczyny:) Jestem juz po laparo wlasnie dzisiaj wyszlam do domu.. Na szczescie okazało sie ze nic procz wodniaka i poskrecanego jajowodu nie ma. Lekarz nie usuwał mi jajowodu z wodniakiem tylko samego wodniaka i zrobił plastyke jajowodu a ten drugi udrożnił i powiedział ze mamy szanse na naturalna ciaze :) ucieszylam sie slyszac taka wiadomosc dalo mi to duza nadzieje Ogolnie dobrze sie czuje tylko troche brzuch boli i lekko krwawie a jak bylo u Was po takim zabiegu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nevergetup
Andzia u mnie po laparoskopii było podobnie brzuch trochę bolał ale wiadomo trochę tam pogmerali, a krwawienie takie dość male miałam może 2 dni. Ogólnie to dobrze się czułam tylko bardzo szybko się męczyłam:P Jutro z rana mam w końcu wizytę :)) zobaczę maleństwo :) i w końcu będę miała święty spokój...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27a
MIi masz jeszcze swoje zwolnienie ???jak masz to sprawdz czy mozesz chodzic czy musisz lezec i byc caly czas w domu. ja mialam zaznaczone ze moge chodzic wiec zawsze mozesz wybrac sie na plaze i trochę nawet posiedziec w poblizu... zazdroszczę Ci ze masz bliziutko .... ale fakt jest faktem trzeba uwazac na "życzliwych". Ja poszlam do przedszkola po dziecko i juz byly dziwne komentarze jak wrocilam do pracy... nevergetup zazdroszcze Ci tej wizyty... u mnie jeszcze ponad 2 tygodnie ... anndzzia i jak wrażenie z laparoskopii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi1979
andzzia ja plamiłam ze dwa dniu po laparu a też przecież jestem świezo po niej, brzuch trochę boli ciągle, ale u mnie został płyn pooperacyjny i zamiast go ubywać to przybywa ;/, ciągle brzuch wzdety do granic możliwości i miesjca nacinane już swędzą okrutnie- co oznacza że się goją ;) nevergetup zazdroszczę, niedługo będziesz miała fociaka :) justa zwolnienie już oddałam, ale pomijając to to wolę uważać, u mnie niestety teraz w pracy same "mendozy", kiedyś to były piękne czasy, chodziłam tam z przyjemnością i choć pracowałam ponad siły bo wieczne nadgodziny za nic robiła to było rewelacyjnie, ale ekipa była zupełnie inna, teraz to inna bajka - oj bardzo zla bajka, a ludzie? TRAGEDIA a co do morza, to fakt z 15-20 min na stópkach :) i najpiękniejsza plaża jest moja :) a ja wciąż szukam projektu, jednak sie zdecyduje raczej na indywidualny; koszty gotowego + adaptacja + zmiany w projekcie - moje zadowolenie z nie do końca spelnionego marzenia ;) prawie będą takie same jak koszt projektu indywidualnego i dodatkowo jaka satysfakcja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nevergetup
Mi a skąd jesteś z nad morza?? Bo ja też bliziutko mam:) No teraz to na foteczce już powinno wyglądać jak dzidzia a nie kropeczka:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anndzzia
nevergetup To super ze w koncu idziesz na wizyte zobaczyc maluszka:) wrażenie na pewno bezcenne:) Justa wrazenia sa przed najbardziej cale to przygotowanie ale opieka w szpitalu byla naprawde wspaniala wszyscy bardzo mili operowalo mnie dwoch lekarzy byla w tym skaldzie pani doktor ktora miala tyle lat co ja:) Najgorzej bylo po wybudzeniu przestraszylam sie bo mialam ta rure w gardle i nie moglam nabrac powietrza spanikowalam.Ale zaraz usuneli mi to i na oddzial dali.. Mi No wlasnie ja tez troche plamie i tak mnie kluje troche ten brzuch najbardziej jak chce wstac albo tez troche boli jak chodze. Ale mam nadzieje ze pare dni i przejdzie bo jakby nie bylo to w koncu zabieg i ma prawo cos bolec. A nie powinnas isc do lekarza i zapytac czemu ten plyn sie zbiera czy to tak ma byc?? Mam nadzieje dziewczynki ze mi sie uda w nie dlugim czasie zobaczyc dwie kreseczki.I zycze tego wszystkim pozostałym starajacym sie:) Tak ze dzialamy dziewczynki lekarz powiedzial mi ze za trzy dni mozemy zaczac starania ale mi sie wydaje ze to za szybko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aandzia jak mowilam to zalezy tylko i wylacznie od Ciebie ... jesli uznasz ze jestes gotowa to starajcie sie .... jesli nie to odpuscie... i pamiętajcie nic na siłę . Mi za jeden projekt z przerobkami i z adaptacja zaplacilismy 4200 - niestety poszedl prawie do kosza bo sasiadom sie odmienilo... w jakim stylu szukacie ??? cos prostego , z użytecznym poddaszem czy wrecz przeciwnie .... u nas tez byly kiedys w pracy fajne byly czasy... niby prawie ta sama ekipa ale sytuacja zrobila sie ze lepiej nie mowic ,,,,moze przez te 10 lat my sie zestarzelismy a moze czasy sie zmianily i kazdy walczy o swoje krzeslo ??? ja mam problem bo w piatek mamy impreze firmowa na ktora nie bardzo mi usmiecha sie isc... ze wzgledu na ciaze o ktorej nikt ne moze sie dowiedziec... jak nie bede pila i tanczyla to zaraz kazdy kapnie co jest... a do konca wrzesnia nie moze sie wydac... macie jakis pomysl na dobra wymowke ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi1979
nevergetup ja ze Świnoujścia a Ty? andzzia uda nam się :) musi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi1979
justa no właśnie, ja też juz pracuje tam ponad 10 lat i może to juz za długo, ale chce wytrwac do dwoch kreseczek, oby się udalo co do projektu to własnie tego sie boję, że kupię coś co bedzie wymagało nieskonczonych zmian a zadowolenia i tak nie będzie a co do domu, hhmmm no ma być w miarę przestronny i zawierać pomieszczenia bez ktorych sie nie obejdę (kotłownia, pralnia, garderoba przy wiatrołapie i sypialni głównej), także choć bardzo bym chciała tanio to pewnie się nie da. Ja obecnie mieszkam w domu i np. mam kuchnię 15 m, sypialnie salon po 20 parę m, więc nie wyobrażam sobie małych klitek. Z drugiej strony wiedząc już co nieco o budowie domu, wiem że nie chce np. 7 pokoi, bo na cholerę mi tyle (wystarczą 3 i pokój dzienny),żadnych balkonów (koszt przesadzony, a mając wielka dzialkę i taras na dole w zupelności to wystarczy), to samo odnośnie dachu, odpada wielospadowy, chce dwuspadowy dach bez udziwnień. Zaoszczędzi się i na dachu i na inst. odgromowej, i mniejsze prawdopodobieństwo akcji typu zalewanie, jak np. teraz mamy. Celem wyjasnienia mieszkam z rodzicami, oni mają dół, ja gorę i wiemy juz mniej więcej co nieco o domach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nevergetup
mi ja trójmiasto więc trochę :) Dziewuszki to pewnie takie czasy nastały, ze każdy dba tylko o siebie i własny stołek bo każdy boi się o pracę :/ Ja się zawsze tłumaczyłam, że nie piję bo prowadzę albo, że biorę leki i nie mogę łączyć ich z lekami.....Zawsze możesz też powiedzieć, ze nie miałaś z kim dziecka zostawić ( bo o ile dobrze pamiętam to masz już jedno dzieciątko) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anndzzia
Mi jak Asik pisala tam gdzies wczesniej ze zachodzimy tu parami to moze my bedziemy nastepne:)) Justa wlasie to zalezy ode mnie dlatego mysle ze trzy dni po to za szybko. Lepiej troche przeczekac no ale czas pokaze:) Asik wywoz wywoz spiodnie bo moze wcale nie bedziesz ich potrzebowac udało ci się zajsc w upragniona ciaze i jak przyjdzie malenstwo na swiat to trzeba bedzie myslec o rodzenstwie za nie dlugi czas:))) Ciekawe jak tam Płotka nie odzywa sie to moze juz dzidzia jest na swiecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnei u mnie jest troche to utrudnione... bo tak naprawde mieszkamy od 2 miesiecy z tesciami i wszyscy o tym wiedza... wprawdzie oni jeda do Ustki ale zostaje meza siostra ktora tez moze zajac sie dzieckiem. (bo maz akurat tez ma szkolenie dwudniowe) Dochodza do tego jeszcze moi rodzice .... ktorzy meiszkaja 4 km dalej.... io i jakby tego bylo malo za sciana mieszka dziewczyna ktora ze mna pracuje .... takze jak widzicie naprawde potrzebuje dobrej wymowki ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi1979
justa no to zostają Ci antybiotyki i zle samopoczucie, a dlaczego? hmm zapalenie pęcherza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×