Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kicia22

Nadmierne owlosienie

Polecane posty

czesc, jesli chodzi o te rozmowe to ja mamie powiedzialam o tym to ona ze mna wszedzie jezdzi w tych sprawach ja tekie problemy mialam od dziecka tylko ze w okresie dojrzewania nasilily mi sie ale to moja mama pierwsza o tym wiedziala i moze bylo mi na poczatku trudno z nia o tym rozmawiac ale z czasem jest coraz latwiej choc nie twierdze ze sie niewstydze jej to pokazywac. Ja podobnie jak ty wdalam sie w tate bo on ma strasznie duzy zarost. Moja rada rozmawiaj z mama bo to ci pomoze. Latwiej jest jezli ktos wie o tym bo nie musisz sie az tak maskowac z tym w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam tak samo jak:( i też mam 14 lat ,w sumie to już 14,5 . wizytę u endokrynologa mam 20 listopada więc muszę jeszcze czekac :(. włoski mam wszędzie niestety:( ręce,nogi,piersi,brzuch,nawet odcinek lędźwiowy,no i ostatnio zauważyłam że nawet rosną mi baczki :( we wakacje jeszcze nie miałam ich tyle dużo ale w ciągu 2 miechów urosły dłuższe i pojawiło się ich tam gdzie ich nie było i nie powinno byc ! a miesiączki mam od 2 lat,są trochę regularne i trochę nie. Z początku miałam co 30 dni, a przez ostatni rok miałam co 3 miesiące,czasem 2. Oczywisćie włoski to nie jedyny problem jaki mam. Przez ostatnie 2 miesiące wypadują mi strasznie włosy z głowy :( miałam ich baaaardzo gęsto ,a teraz jest ich mniej :( stosuję maseczkę z nafty,zółtka,oliwa z oliwek + sok z cytryny ale na razie efektów nie ma ;/ dodac muszę że w wakacje ważyłam 54 kg a we wrześniu spadła mi waga do 47 kg ( choć nie stosowałam żadnej diety,wręcz przeciwnie,jadłam strasznie dużo) i to też jest niepokojące bo to bardzo dziwne. Podejrzewałam że mam nadmiar tkanki kostnej bo zaczęła mi rosnąć takie cos jak haluks ale od zewnętrznej strony stopy i totez dlatego mogło wystapić to nadmierne owłosnienie. Nie mogę ominąc faktu że od prawie zawsze mam zimne stopy i ręce.i to też jest bardzo dziwne ;/ podejrzewam także że to może być nadczynnosć tarczycy(choc jestem z gór i tu nie ma jodu) i dlatego występuja u mnie te niesforne kudły.. :( , nie mogę wykreslić że to może byc PCO ,lub coż z nadnerczycą lub po prostu sam HIrsutyzm ... wykluczyć muszę jednak że owłosnienie mam genetycznie ponieważ mama,ciocie,babcie nie miały nigdy z tym problemu... to JEST JAKIŚ KOSZMAR ! mam nadzieję że mnie z tego wylęczą bo to jest naprawdę wielkie OKROPIENSTWO !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem ci jezeli stwierdza ze masz hirsutyzm to nic sie z tym nie da zrobic bo hormonow ci nie dadza bo jestes za mloda a i one nie zawsze pomagaja wiem sama po sobie ciagle gdzies jeżdze do lekrzy ale tak naprawde to nic z tym nie moga zrobic takie sa hormony. U mnie tez w rodzinie nie ma takich przypadkow z nadmiernym owlosienie u dziewczyn. Tez jak ty mam niska wage ale ostatnio przybylo mi pare kilogramow, tez wypadaja mi wlosy w duzej ilosci choc mam ich tyle, sa takie geste ale zaczelam brac skrzypowite i widac jakies roznice. Teraz w grudiu z nowu jade do akademi w gdansku bo na pomorzu tylko tam moge takie badania robic. Jestem z malego miasta wiec dojerzdzanie mnie duzo kosztuje zwlaszcza ze do ginekologa tez tam musze chodzic bo cos mam jeszcze z jakimis innymi hormonami. Powiem ci jeszcze jedno nie gol tego bo odrastaja grubsze ciemniejsze i jest ich wiecej ja ogolilam i teraz jest to jeszcze wiekszym utrapieniem. Poprostu zalamka cieszylam sie ze chpodze z tym do lekarza bo beda mgli cos z tym zrobic a tu nagle mowia ze nic nie da sie zrobic taka twoja uroda. Poprostu jak nieraz na siebie patrze to ryczec mi sie chce. Ale tu jak czytam ze tez macie takie problemy to jest mi lepiej wiedzace ze nie jestem sama i ze moge z wami o tym pogadac bo osobiscie nie znam osoby ktora tak jak ja mialaby taki sam problem. Piszcie bo tak ostatnio tu nudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do tych miesiaczek to tez mialam nie regularne raz byly raz nie dlatego jezdze do ginekologa dali mi jakies leki zeby znikl torbiel na jajniku bo mysleli ze to przez to mam nieregularne miesiaczki a tym czasem okazalo sie ze to nie to bo teraz w sierpniu nie mialam a i mam je co 30 dni ale ostatnio co sie polepszylo nie powinnam miec tak zroznicowane bo miesiaczkuje od 3,5 roku ale no nic widac tym ktore maja hirsutyzm takie objawy dolegaja. A i moje miesiaczki sa strasznie bolesne najlepiej nie wychodzilabym z domu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak myslałam że pewnie nie dadzą mi hormonów bo jestem za młoda... jestem pewna że tak powie doktor,albo powiem " taka jest twoja natura,jestes brunetką,i niestety nic na to nie poradzę" ,ale on nie może mnie zostawić z tym problem.Jeżeli by mnie zostawił to bym zarosła jak małpa,a na głowie w ogóle bym nie miała włosów:( a co do golenia to nie ruszam tego w ogole,wolę je zostawić w spokoju Raz tylko je rozjaśniłam, i potem bardzo tego żalowałam ponieważ efekt był krótki,a włoski stały się po tygodniu znów czarne i Do tego jeszcze dłuższe :( ,więc jeżeli chcesz je rozjaśniać to odradzam. zobaczymy co będzie 20 listopada,jeżeli nie zrobi mi jakich badan albo co to zwariuje,muszą mi jakoś pomóc bo już mam dośc tych włosów :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miejmy nadzieje ze cos wymysla ja jade 14 grudia do nich i tez zobaczymy. Ale pewnie znowu uslysze "zrobimy badania i sie zobaczy najwazniejsze zebys byla zdrowa..." bla bla bla. Oni mowia ze gdyby to bylo na zasadzie choroby to trzebabyloby cos z tym zrobic a ostatnie badania wykazaly ze jestem zdrowa. ech... szkoda bo gdybym byla chora to cos moze by sie z tym zrobilo a tak...szkoda gadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeczytalam wlasnie szukajac sposobu pozbycia sie wlosow ze picie herbaty mietowej obniza poziom hormonow meskich a w rezultacie obiza owlosienie. badania przeprowadzono na kilku kobietach i jakies tam roznice byly ale trzeba pic przynajmniej 2 razy dziennie. Co myslicie? Dziala? Ja chyba sprobuje bo cos trzeba samemu w tym kierunku robic bo ci lekarze raczej nic nie wymysla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te czytałam o tej herbacie ale żeby dawała efekty musi być jakiś tam rodzaj a nie taka zwykła ze sklepu;/ niestety:(( gdy bym miała kasę to bym zrobiła sobie laser,ale niestety jej nie mam :( a rodziców to nie wiem czy dała bym rady namówić na taki koszt... a co do włosów na głowie - niew iem czy powiedzieć endokrynologowi o tym że mi strasznie wypadują czy isć do dermatologa,bądz czy kupić kapsułki Vichy DERCOS AMINEXIL SP94 są dosc drogie,ale czytałam że skuteczne...może któras stosowała te kapsuły ?? a polindo mam jeszcze pytanie, może bedziesz wiedziała czy to przez hormony tak mi ciagle wypaduja ??? jak myslisz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tej herbaty masz pewnie racje ze to nie moze byc jakas tam zwykla. Mnie tez nie stac na laser i raczej nie bedzie bo to duzo kosztuje a zeby to jeszcze bylo tylko raz a to trzeba co jakis czas powtarzac. Mysle ze te wypadanie wlosow ma cos do hirsutyzmu czytalam ze niektorym dziewczynom ktore maja ten problem to tez wypadaja wlosy. No ale skoro mamy ich na ciele tak duzo to gdzies musza wypadac hehe. Mozesz powiedziec o tym endokrynologowi nie zaszkodzi sprobowac. Tak sobie myslalam ze nadmierne owlosienie u dziewczyn to nadmiar meskich hormonow czyli testosteronu to chyba nalezaloby oprocz tych wszystkich badan sprawdzic poziom testosteronu w organizmie . Zapytaj sie o to ja bedziesz szla do lekarza bo mi robili rozne badania a tego nie, a na obnirzenie testosteronu daje sie specjalne leki to mysle ze to tez moze tez zmniejszyc owlosienie gdyby sie okazalo ze jest podwyzszony testosteron. ah sama juz nie wiem szukam dziory w calym. Ale zawsze lepsze to niz siedziec bezczynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
itam Wszystkich. Jestem mężczyzną i chciałbym się podzielić w Wami moją przypadłością. Mam nadzieję że tym postem zmienię tok myślenia niektórych kobiet „cierpiących na hirsutyzm czy mających jakąkolwiek obsesję na punkcie swojego nadmiernego owłosienia. Może zaskoczę tym co napiszę może wielu mi nie uwierzy ale sprawa wygląda tak. Jako nastolatek zauważyłem że bardzo podniecają mnie kobiety mocno zarośnięte. Nie wiem skąd to upodobanie się wzięło czy to w genach odziedziczyłem czy to może wynika z mojej natury ale jest to bardzo silny bodziec seksualny który działa na mnie jak płachta na byka. Czasy mamy takie jakie mamy. Z zachodu moim zdaniem nie zawsze przychodzą dobre wzorce, min. jak moda na depilację. To jest moje zdanie. Powiem krótko- UWIELBIAM OWŁOSIENIE U KOBIETY!!!! Myślę że takich mężczyzn jak ja jest wielu. Nie wszyscy podążają za chorą modą na depilację. Dla mnie owłosiona kobieta to bogini, chodzące dzieło sztuki, nieustanny obiekt dzikiego pożądania, którą nosił bym na rękach. Niestety nie mogę na taką natrafić. Nie kręcą mnie i nigdy nie kręciły wydepilowane paniusie tipsiary tapeciary plastikowe lateksowe i inne sztuczne dodopodobne twory wyjęte spod kwarcówki. Naturalność górą!! Aktualnie mam 36 lat mieszkam na śląsku, jestem wysokim dobrze zbudowanym brunetem ponoć przystojnym. Naprawdę, mówiąc nie skromnie niczego mi nie brakuje i bardzo ale to bardzo chętnie poznam kobietę nadmiernie(dla mnie nie ma takiego pojęcia jak -nadmiernie tym temacie) owłosioną panią, plus minus 10lat, która chciała by mnie poznać. Kobietę która zaczęła by patrzeć na swoje owłosienie jak na wielki atut i ozdobę. Bardzo chętnie wyślę zainteresowanej moje fotki i informację na temat mojej osoby na maila. Mój mail mrok74@onet.eu Zapraszam do korespondencji. Pozdrawiam serdecznie i przepraszam jeśli którakolwiek poczuła by się urażona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrok74 - fajnie że lubisz takie kobiety :) ale ty nie wiesz jak to jest z kobiecej strony,nawet nie chce pisac jak ja się z tym czuję... widze jak z dnia na dzien przybywa tych kudeł ... boże straszne ... polindo - ja napewno mam podwyższony testosteron,napewno .. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt tak naprawde nie wie jak my sie czujemy.Tylko te dziewczyny ktore maja ten sam problem. Mrok74 fajnie ze tak uwazasz tylko pozazdroscic dziewczynie z takimi problemami krora natrafi na cb. Szkoda ze nie ma wiecej takich facetow jak ty. Chcialabym i pewnie wszystkie dziewczyny z tym problemem poznac takiego faceta. No nic nie mam zamiaru sie nad soba uzalac od pewnego czasu nie zwracam na to tak duzej uwagi no ale kiedy jestem wsrod dziewczyn na wf to im strasznie zazdroszcze ale i wspolczuje ze mysla tak o sobie,ciagle narzekają: ja jestem za gruba, ja za chuda mam male piersi itd. Denerwuja mnie. Ale lubie pisac z dziewczynami z tego fora a zwlaszcza z toba Anastazjo04 gdyz jestes tu dosc dlugo i jeszcze ci sie to nie znudzilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Animmka
Witam, pozwolę się dołączyć do rozmowy. Chciałam spytać, czy może któraś z Was stosowała na hirsutyzm jakieś leki specjalistyczne z eflornityną? pozdrawiam Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi się udało! biorę tabletki anty i mam znacznie mniej włosów i dużo jaśniejsze! dodam, że jestem młoda, mam 19 lat i biorę je ze względu na to, żeby uregulować okres ale też po części z powodu tych włosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam się zapytać czy ty po tych tabletkach anty to przytylaas albo cos innego. Też chcialabym brac leki anty na hirsutyzm ze niby z powodu nieregularnych miesiaczek ale dostalam jakies inne leki nie anty i unormowal mi sie. Slyszalam ze po tabletkach anty to sie strasznie tyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja słyszałam że przez same tabletki się nie tyje,tylko że przez i ich skład zwiększa się apetyt ,więc dlatego większa ilość kobiet tyje biorąc te hormony. polindo- jest mi trochę lepiej,gdy nie jestem sama i mogę się podzielić moimi smutkami,naprawdę,i mam nadzieję że się kiedyś wyleczę i ze będe mogła kiedyś pomóc kobietą z takim problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez spacji i kropek - powiedz mi gdzie miałaś te nadmierne owłosienie... bo ja myślę że ty sobie pomyliłaś 2 znaczenia: delikatny meszek,a hirsutyzm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak też sobie pomyslalam ze na hirsutyzm to tabletki anty chyba nie podzialaja bo tu nawet sa wpisy ze dziewczyny biora tabletki anty i nie widza zadnej roznicy. Szkoda ze na inne rzeczy zwiazane z hormonami sa leki a akurat na hirsutyzm nie. Ale z jednej strony to dobrze bo nie chcialabym faszerowac sie hormonami od tak mlodego wieku bo potem dzieje sie cos z jajnikami. Anastazjo fajnie ze chcesz pomagac innym dziewczynom tez o czyms takim myslalam. Ale mam jeszcze na to troche czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem przeciw
Piękno kobiety leży w jej kobiecości, charakterze, cieple. Nie ulegajcie propagandzie mediów na wydepilowane bezmózgie panienki. Meszek pod nosem prawdziwemu mężczyźnie nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meszek pewnie nie przeszkadza ale juz grube i ciemne wlosy tak.Ale tez jestem tego zdania ze urok dzieczyny lezy w charakterze i kobiecosci. Jezeli chlopak lubi dziewczyne i potem sie dowie ze ma hirsutyzm i cos innego to mu to nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Animmka
tabletki anty takie jak np. diane35 regulują i zmniejszają m. in. liczbę hormonów męskich u kobiet, dlatego są przepisywane na hirsutyzm dość często. Jeśli byś nie czuła się z samymi tabletkami anty zbyt komfortowo, to zawsze możesz poprosić o jakieś preparaty wspomagające, np. Vaniqę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem przeciw
Jeszcze raz powtarzam prawdziwy mężczyzna chce mieć ciepłą kobiecą dziewczynę, nie przeszkadza mu hirsutyzm.Tylko niedorozwinięci chłopcy chcą mieć wydepilowane wszędzie idiotki przypominające dziewczynki ponieważ boją się prawdziwych dorosłych kobiet. Dawniej tylko prostytutki się depilowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Animmka- Moze i tabletki Diane35 pomagaja ale po odstawieniu ich to poblem wraca. Ja nie jestem przkonana co do tabletek anty. Jestem przeciw- Masz racje ja nie mam zamiaru sie golic na gladko na calym ciele bo to juz byloby troche chore, ale przeciez nogi czy pachy to trzeba golic. Ja tam sie tym tak za bardzo nie przejmuje juz sie do tego przyzwyczailam, a jezeli chodzi o kwestie z chlopakami to sie zobaczy. Ale napewno nawet dla niego bym sie cala niegolila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Animmka
No cóż. Po depilacji laserowej też niestety wraca. Więc wszystko jest kwestią wygody stosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Animmka - po laserze napewno wracają,ale chyba mniej,prawda ??/ a jeżeli to nadczynnośc lub niedoczynnośc tarczycy to wyleczą mnie z tego cholerstwa ?? czy zawsze bedę owłosioną małpą :P ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domyslam sie po twoim niku ze masz na imie Anastazja. Choć moze to tylko nik i masz inaczej na imie. Wiesz ja szczerze to nie chcialabym mowic bo swiat jest maly ale...Mam na imie Pamela. A z jakiego wojewodztwa jestes bo ja jestem z Pomorza i z malego miasteczka wiec lepiej nie mowic. Fajnie ze masz takiego przyjaciela bo ja to nawet kolezankom nie powiedzialam ani przyjaciolce bo boje sie ze moze komus powiedziec a o chlopakach to nawet nie mowie sa tacy nie tolerancyjni wystarczy ze widzieli moje wlosy na rekach i nie dawali mi spokoju. Tylko pozazdroscic takiego kumpla jakiego ty masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Anastazjo my mamy podobne ojawy: zmarźlaki, wypadanie wlosow, niska waga, nieregularne miesiaczkia i mi jeszcze rozdwajaja sie paznokcie. To sa niektore objawy nadczynnosci tarczycy. Przejelam sie tym bo leczenie nie jest fajne i sama chotroba jest straszna. Ale zrobili mi badanie TSH i wyszlo w normie. Teraz beda mi robili MTC czyli prolaktyne i mam nadzieje ze wyjdzie ok bo potem sa poblrmy z plodnoscia i pomysliec ze to wszystko jest zwiazane z hirsutyzmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastazja0a
Aha. No ja mam na Imię Anastazja :) no i pochodzę z Małopolski,niedaleko ZAkopanego,więc bardzo możliwe że mam coś z tarczycą w sumie w górach jest mało jodu,ale mój kolega ma nadczynność tarczycy ,więc wszystko jest możliwe :) ostatnio jednak mam dość regularne miesiączki,ale te włosy wypadające i te włoski tam gdzie nie powinny być mają coś wspólnego...ponieważ ja przed wakacjami nie miałam dużego owłosienia,tylko większy meszek na brzuchu,plecach.Dopiero pod koniec sierpnia zaczęły mi wypadac włosy z głowy i pojawiać się nowe np. na piersiach. Dlatego to jest dla mnie dziwne.a zmarzluchem zawsze byłam i będę. Już nawet nie chce słyszec o zimie bo już mi sie zimno robi.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to po mojej mamie jestem takim zmarzluchem. Ooo troche daleko ja na samej gorze ty na samym dole ...fajnie. Podalabys mi swoje gg albo maila bysmy sobie pogadaly tak o wszystkim bo na forach to tylko na jeden temat. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Animmka
Z tego co wiem to niedoczynność tarczycy się leczy. Wiem, że w trakcie kuracji jest ok, ale nie jestem pewna jak będzie po odstawieniu leków... :( Co do lasera, to różnie bywa. Teoretycznie powinno odrastać mniej, ale zdarza się nierzadko tak, że odrasta tyle samo co było. Dlatego też wydaje mi się, że wspomaganie się lekami w kremie może być dobrym dodatkiem do zabiegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×