Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kicia22

Nadmierne owlosienie

Polecane posty

Gość adrianna5972
Kissy dziękuję Ci że odpisujesz i radzisz Mi co mam zrobić, na prawdę to doceniam:) . A jeżeli chodzi o badania to miałaś robione jakieś i wiesz może jak to wygląda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badania jak badania pobiereja krew i wszystko, ewentualnie jakies usg...ehhh... juz mam dosyc tych lekarzy sama jezdze jak nienormalna od jednego do drugiego i nic. Wszytko ok no tyle ze prolaktyna a tak to od kazdego doslownie od kazdego slysze: "taka twoja uroda, wiem ze to krepujace dla cb ale zawsze mozesz golic" i co po kazdym goleniu jest gorzej. Oczywiscie mam nadzieje ze wam przepissza leki hormonalne czy cos zeby choc troche owlosienie zmalalo, ja niestety nie moge i poprostu nie wytrzymuje juz psychicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissy
Nie miałam, najpierw musisz iść do ogólnego po skierowanie i potem czekać w dłuuugiej kolejce do endokrynologa, no chyba, że pójdziesz prywatnie. Samo badanie na poziom hormonów to pobranie krwi, ale pewnie też powinnaś mieć usg jajników. Jeśli okaże się, że to hormony to myślę, że jesteś za młoda, żeby się nimi faszerować więc będziesz musiała parę lat poczekać, no ale nie wyprzedzajmy faktów, najpierw do lekarza marsz! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissy
polinda1 ja też mam taką urodę jak już wspominałam, jedyną alternatywą jest dla mnie laser, odkryłam niedawno coś takiego jak fotoepilacja, podobno skuteczniejsze i co najważniejsze każda część ciała kosztuje 100 zł! Miałam jeden darmowy pod pachą, po 2 tyg wypadło mi ok 70% włosów, niestety odrosły po 2 miesiącach, ale to nic dziwnego, jeden zabieg nie wystarczy. Niedługo idę na nogi i mam nadzieję, że też tak zadziała bo nogi to moja największa udręka :/ także poszukaj gabinetu gdzieś u siebie i spróbuj skoro hormony masz w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrianna5972
a słuchajcie dziewczyny teraz juz troche na inny temat bo chodzi o to ze rok temu miałam pierwszy raz miesiączkę brązowe krwawienie przez jakieś 3 dni i do dziś już drugi raz nie dostałam i czy ze mną jest coś nie tak ? czy może być po prostu taka przerwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek wiosenny
Witam Z nadmiernym owłosieniem zmagam sie kilkanaście lat, zwykle usuwałam, depilatorem nogi, bikini maszynką, brzuch pęsetą (od pewnego czasu w miejscach bikini zrobiło sie zapalenie mieszków włosowych-ups..) Postanowiłam wziąć pigułki hormonalne, było ok, jednak po odstawieniu-miałam silne migreny. Nie jestem za lekami, endokrynolog zacznie majstrować w hormonach-nie można przewidzieć skutków leczenia bo każda kobieta jest inna i ma inny organizm. Moja rada: Radzić sobie dostępnymi sposobami, ja odkryłam w jednej książce naturalne sposoby i chcę ich spróbować-mogę podac przepisy. Druga rada nie denerować się bo nerwy wpływaja na hormony-wtedy owłosienie rośnie. Trzecie-myślę, że tendencje genetyczne mają znaczenie-mój tata ma mocny zarost i owłosienie na całym ciele. Warto robić badania, ale wyczuć co dla nas najlepsze. Idzie lato i ja już powoli sie stresuję z depilacja bikini:( Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek wiosenny
Zgubiłam tekst Miało być: Po odstawieniu pigułek, bo miałam silne migreny, owłosienie pojawiło się znowu, mocniejsze i więcej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrianna5972
Odważyłam się i powiedziałam mamie że chcę iść do lekarza , a ona na to : Ada weź przestań, że to moja natura i że moja ciocia też ma takie coś :( . Wiedziałam że tak będzie tylko moja mama nie jest tak owłosiona jak ja mówi że później dam sobie rade pójdę na laser czy coś .. a teraz to całe wakacje znów będę siedzieć w domu.. :( Zajebiste życie nie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissy
To wiesz co? Jak będziesz u lekarza np. z przeziębieniem to wspomnij o tym, bo i tak musisz iść najpierw do ogólnego. Skoro mam tego nie rozumie to możesz poszukać też w necie jakiegoś artykułu na ten temat i niech sobie poczyta, że to może być choroba. Może to pomoże. Moja też nie od razu zrozumiała, że coś jest nie tak, tylko, że ja w Twoim wieku nie miałam aż tak mocnego owłosienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrianna5972
Eh ten artykuł nic by pewnie nie dał już sobie wyobrażam co ona powie dziecko ale ty to masz po nich ( tzw. po moim tacie i cioci..) . Ja jestem już po prostu bezradna .. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość be_magda
Witam!! Borykam sie z nadmiernym owlosieniem juz kilka lat. niestety od czasow gimnazjum, a teraz mam 23 lata. niestety dla dziewczyny dorastajacej jest to ogromny problem i strasznie gmera w psychice i poczuciu własnej wartosci. W liceum chodzilam do endokrynologa, ale przepisal mi lek (ANDROCUR), ktory w zasadzie w najmniejszym stopniu mi nie pomogl, a tylko przez niego przytylam no i nabawilam sie depresji (skutki uboczne;/). Generalnie stwierdzialam, ze nie warto brac hormonow, bo to nie pomaga, a tylko szkodzi;/ za porada endokrynologa wybalam sie na laserowa depilacje. jest to bardzo drogie i czasochlonne, a tez nic absolutnie nie dalo;/ pani w gabinecie stwierdzila, ze w moim przypadku pomoc moze tylko lekarz. I tak sie miotam co mam ze soba zrobic... isc do innego lekarza, czy nie isc. z tego co tutaj widze, to wiekszosc dziewczyn odradza terapie lekami. sama juz nie wiem co mam robic;/jedyne co wiem,to ze nie chce sie codziennie golic i depilowac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sa tacy co lubią nadmiar włosów u kobiety. Trzeba się tylko dobrać, głupia moda przeminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
be-magda: moze sprouj tego o czym kissy napisala czyli fotodepilacji, ja sama chcialabym tego sprobowac ale niestety narazie moi rodzice kaski nie maja ;( nie od ciebie pierwszej slysze ze laser nie pomogl wiec wcale sie nie dziwie ze juz nie chodzisz. Moj endo powiedzial zebym skonsultowala sie gin ze byc moze jakies leki hormonalne brala, kiedys bylabym z tego szczesliwa za nim zaczelam czytac jakie sa skutki i ze one praktcznie nie pomagaja na nasz problem to teraz sama nie wiem. adrianna5972: nie moge zrozumiec twojej mamy ze nie chce isc z toba do lekarza, moja nigdy sama mi tego nie zaproponowala dopiero ja, gdy w szkole dzieckiaki zaczely mi dokuczac zczelam o tym czytac i stwierdzilam z mama ze wypada odwiedzzic lekarza. Powiedzialam mamie ze nie czuje sie z tym komfortowo i ze wiem ze moj tata ma tych wlosow naprawde duzo i ze to napewno po nim mam, ale jak to moja mam powiedziala ze dla swietego spokoju pojdziemy do lekarza. Miomo tych wszytskich wizyt moja mama nadal nie rozumie ze to dla mnie jest krepujace i czesto mowi: "ale czego ty sie wsydzisz przeciez nie jestes jakas tredowata czy co wiele dziewczyn ma podobny problem". No i tak zawsze sie poklocimy o to bo ona mnie nie rozumie... ehh... postaraj sie wytlumaczyc mamie ze moze w twoim przypadku da sie cos zrobic i niech nie porownuje cie do cioci kazdy organizm jest inny, nie wiem moze pokaz jej jakies artykuly albo jakies forum bo to niesprawidliwe ze mama nie widzi w tym problemu, bo to nie ona bedzie z tym do konca zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość be_magda
narazie umowilam sie na wizyte do lekarza ogolnego. moze wypisze mi skierowanie do endokrynologa. a zastanawialam sie czy nie isc do endokrynolog-ginekolog, ale prywatnie. to strasznie duzo kosztuje, ale juz zeby cokolwiek pomoglo, jestem w stanie wiele poswiecic. zobacze narazie co mi pani doktor powie. a jezeli chodzi o foto czy laserowa depilacje, to polecam dziewczyny szukac ofert na GRUPONIE. mozna naprawde fajne zabiegi wyhaczyc za znacznie mniejsze pieniadze. ja np zaplacilam niecale 200zl za zabiego fotodepilacji o wartosci 2tysiecy zl. mi to nie pomoglo, ale moja ciocia miala juz po pierwszym zabiegu oszalamiajace wrecz rezulataty. zawsze to mniej boli wydac 200zl, zamiast 2 tysiecy;) a jezeli chodzi o rodzicow, to moi nawet mi sie nie wtryniali w to, jak chodzilam do endokrynologa w liceum. chodzilam i zalatwialam wszystko sama i nie bylo wiekszego problemu. moi rodzice tez nie widza w tym az takiego problemu, zeby samemu jakos zareagowac. fakt jest taki, ze jezeli czlowiek nie przezywa tego na wlasnej skorze (doslownie i w przenosni), to nie zrozumie jakie to uciazliwe i bagatelizuje problem. uwazam nie mniej jednak, ze warto prubowac:) chocby z tego wzgledu, ze zadko jednak znajduja sie faceci, ktorym sie to podoba, a nawet ktorym to nie przeszkadza. z reszta nawet gdyby mojemu facetowi to nie przeszkadzalo, to ja sama sie z tym zle czuje i chce cos z tym zrobic dla wlasnego lepszego samopoczucia. zobaczymy co bedzie. staram sie byc pozytywnej mysli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Ja oczywiście z tym samym problemem, co wszystkie. Mam okropne, grube czarne włosy na całym ciele, właśnie katuję się depilatorem na łydkach i płaczę z bólu i rozpaczy, to że jest więcej osób z tym problemem wcale mnie nie pociesza. Denerwuje mnie już dzisiejszy dzień, taki letni, nienawidzę lata i upałów, na samą myśl, że miałabym wyjść na świat z odsłoniętymi łydkami robi mi się słabo, a depilować też nie daję rady, bo mam bardzo wrażliwą skórę i każde dotknięcie depilatora niemiłosiernie boli, maszynka w moim przypadku nie zdaje rezultatu, tak samo jak kremy do depilacji- moje włosy są za mocne dla nich. Najchętniej schowałabym się pod ziemię na cały okres letni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość be_magda
Jezeli masz ciemne i grube wlosy, to nadaja sie one doskonale do depilacji laserowej. poszukaj czegos na gruponie, jak juz pisalam maja ogromne promocje, wiec wcale nie kosztuje to w takim przypadku az tyle. a jak masz az tak wrazliwa skore na depilator, moze pomysl o depilatorze z nakladka chlodzaca, dziala znieczulajaco;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy przy nadmiernym owłosieniu może wystąpić brak miesiączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojniewiem83
Heloł! Wiecie co..tak sobie czytam juz jakis czas to forum...i naprawde chyba dodało mi siły...ja z z włoskami walcze juz ok. 15 lat..ale teraz zaczne zbierac kase na laserowa depilacje..chce mi sie wakacji na plaży..chodzenia na basen..ciuchy w ktore bede sie ubierac a nie sie nimi jedynie zakrywać..głowa do góry dziewczyny! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunia2301
Hey, powiem tak , każda z nas marzy aby pozbyć się zbędnego owłosienia. Ja też mam z nim problem.Postanowiłam czarnych włosów pozbyc się IPL(czyli fotodepilacją)jasnych niestety żaden laser nie bierze:-(.Kierowałam się głównie kosztami,wiem że jest stosunkowo tania bo za obszar to99zła po drugi łatwo dostępna. poleono mi Nomasvello w Pruszkowie i wiecie co?to naprawde działa,Pani która wykonywała mi zabieg powiedziała że daj mi gwarnację od2 do 10lat bez włosów. 2 lata to niby krótko ale wiecie chcę i tak spróbować:-) Dziewczyny zamiast walczyć codziennie z maszynką to wyprubujcie tą metodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynkens
znam ten ból mam ciemne i grube włoski na nogach, rekach, wszedzie, masakra. Przede wszystkim to jak ognia unikacje maszynek do golenia po nich są jeszcze gorsze. Już lepiej plastry albo wosk u kosmetyczki, ja robie w spa ce-ce już się tak przyzwyczaiłam że nawet mi ból nie przeszkadza, zreszta to jest moment. No i jak tam robie to nie mam podrażnień a jak próbowałam w domu to różnie się to kończyło. Zastanawiam się też ostatnio nad laserem, może kiedyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meddyyk2
Leczenie hirsutyzmu opiera się przede wszystkim na zahamowaniu nadmiernego wydzielania androgenów i przywrócenie ich prawidłowego stężenia w organizmie. Wykonywana jest wówczas operacja usunięcia guzów produkujących androgeny, znajdujących się w jajnikach bądź nadnerczach. Zabiegi chirurgiczne tego typu są przeprowadzane nowoczesną techniką laparoskopową lub metodą klasyczną... http://nuclearts.pl/choroby/hirsutyzm-nadmierne-owlosienie-u-kobiet-co-to-jest-objawy-zapobieganie-leczenie-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrrrr nienawidzę tego, nienawidzę lata, słońca, upałów, morza, jeziora itd. Zaczyna się ten okropny okres, np. mnie cały czas chłopak truje, żebym jechała z nim nad jezioro, a jak mówię nie to się obraża, a ja po prostu nie wyobrażam sobie wyjść na plażę i się rozebrać. nie nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pika13- nie tylko ty tak masz, mam pelno krotkich spodenek, a kolezanki a nawet rodzina ktora wie ze mam taki problem sie mnie czepia czemu ja nosze dlugie albo 3/4 spodenki ( od kolana w dol gole sysytematycznie) a ja poprostu nie chce pokazywac moich ud ani ich golic bo bedzie gorzej a juz to niefajnie wyglada ;( poniewaz mam blisko do morza ciagle kolazanki sie mnie pytaja czy z nimi pojade albo nad jeziora a ja zawsze musze mowic ze nie moge czy cos... nienawidze lata, nienawidze upalow bo trzeba sie dostosowac do pogody, a jak juz zaloze krotkie spodenki to mam wrazenie ze wszyscy sie na mnie gapia jak na dziwolaga...;( to jest poprostu straszne, strasznie zazdrosze tym dziwczynom ktore moja kase na laser czy inne takie rzeczy bo przynajmniej wygladaj normalnie i to tez poprawia samopoczucie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polinda1 Ja niestety zrobiłam ten błąd i zaczęłam golić uda i co z tego wyszło? Jest jeszcze gorzej, żebym wyglądała w miarę, co nie określa, że dobrze musiałabym się golić co najmniej dwa razy dziennie, a i tak pozostawia to potem czerwone krostki, podrażnienie itp. i w rezultacie i tak wyjść na świat nie mogę. To jest straszne, a co gorsze byłam już u kilku lekarzy i powiedzieli, ze w moim przypadku laser nic nie pomoże i to boli jeszcze bardziej. Obecnie zażywam tabletki hormonalne, co ma zmniejszyć w organizmie poziom testosteronu, lecz jak na razie nie widzę żadnych efektów. Są chwilę, że mam ochotę przeleżeć cały dzień w łóżku i płakać nad sobą. Depilator odpada, bo mam za wrażliwą skórę i zamiast wyrywać te okropne włosy, zrywa mi z nimi płaty skóry, a to jest potworny ból. I niestety też mieszkam blisko jezior, więc znam to co ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysia567
Hej dziewczyny ja mam podobny problem, mam pasek włosków od piersi aż na sam dół. w ogóle jak się nie ogole to cała bikini zarośnięta aż na uda się rozrasta.Kiedyś myślałam że mnie nikt takiej nie zechcę ale dość szybko znalazłam miłość swojego życia.A i dodam że też nigdy nie narzekałam na brak towarzystwa,wręcz przeciwnie miałam duże powodzenie.A więc laski głowa do góry, jak facet kocha to na pewno nie będzie mu to przeszkadzało,a ten co wyśmieje to żadnej kobiety nie jest wart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gohha797
Moja znajoma chodziła po różnych lekarzach, bo miała ten problem, że jej włoski wrastały i nawet po goleniu wyglądało to jakby nie była ogolona do końca, więc generalnie w ogóle nie odkrywała nóg, cały czas chodziła w spodniach. W końcu zdecydowała się na depilację laserową i po kilku zabiegach całkowicie pozbyła się owłosienia na nogach, jest mega zadowolona. Dla niektróych osób podobno bardziej wskazana jest fotoepilacja, a nie zwykła epilacja laserowa. Poczytajcie sobie tutaj: http://www.bhclub.pl/Zabiegi-i-uslugi/Uroda/Lasery/fotoepilacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam wszedzie wlosy jak pies,odkad pamietam.na rekach,nogach ,tulowiu,twarzy.rece i nogi traktuje depilatorem-na poczatku strasznie bolalo i mialam krostki,teraz juz ani troche. twarz kremem depilujacym,ktorego normalne dziewczyny uzywaja do depilacji nog i okolic bikini. akceptuje sie,taka jaka jestem.mam bogata przeszlosc damsko-meska ,a obecnie jestem w stalym zwiazku.zadnemu z moich partnerow to nie przeszkadzalo. chce dodac,ze jako dziecko i nastolatka mialam przeogromne kompleksy i bardzo cierpialam z tego powodu,bylam przekonana,ze nikt i nigdy nie bedzie mnie chcial.jest jednak inaczej. dziewczyny ! jestesmy,jakie jestesmy i nie poddawajmy sie kompleksom!nie ma sensu marnowac sobie zycia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również należę do osób, które niestety mają bardzo owłosione ciało. Szczegolnie przeszkadzają mi włoski w okolicach bikini. Szczególnie uciążliwe jest to latem, kiedy muszę je często depilować. Dlatego też zastanawiam się nad depilacją laserową. W tym celu zamierzam wybrać się do IQ Medispa na konsultację. A może któraś z was już tam była?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krucjatta
kochane, mam podobny problem, zreszta dziedziczny, bo mojej matce tez rosla broda. Ona sie tego pozbyla dopiero pare lat temu u kosmetyczki, ona jej czyms wypalala te mieszki i na to chyba trzeba bylo kilka seansow. Ale ja nie polecam tej metody, bo wyglada sie po niej strasznie, broda zmasakrowana, czerwona, spuchnieta, takie nierownosci jak przy tradziku rozowatym czy czyms podobnym. No i mnie tez to dopadlo, chociaz stosunkowo pozno, bo dopiero w wieku jakichs 23 lat! ze zaczely mi rosnac wlosy na brodzie.... Szok.No i wokol sutkow, ale powiedzmy nie jest duzo, bo np. wokol jednego jakies 7-10 wloskow i to samo z drugiej strony. No to wyrywam je penseta. A wlosy na brodzie tez wyrywalam penseta, 2.5 roku chodzilam na laser, moze jest jakas poprawa, ale niewielka... Wiec wrocilam do pensety. No i jeszcze mam wloski od pepka w doo, to tez je wyrywam penseta. Nogi od kostek do ud gole maszynka, a od kolan w gore depilatorem. Naprawde, da sie zyc z tym gownem, tylko trzeba poswiecic czasu. Nie rozumiem dlaczego unikacie plazy czy basenu. Wiadomo, ze nigdy nie bedziemy wygladac jak te gladkie laski wydepilowane co na nich nic nie widac, ale wlasnie na opalonej skorze tez nie widac tych naszychc niedoskonalosci na nogach, jak i skora lepie wyglada juz po poludniu, kiedy slonce tak mocno nie grzeje, gdzies tak od 15:00. No i wczesniej mozna isc pare razy na solarium i te nogi i bikini opalic przed wyjsciem na plaze, bo wtedy ladniej wygladaja. I jeszcze jedno, na maszynki pozwalaja sobie chyba osoby, ktore nie umieja przewidywac konsekwencji. Jak mozna sobie nawet raz przejechac maszynka po twarzy, masakra. Albo na dloniach czy palcach jechac maszynka, przeciez to jest strzelanie gola do wlasnej bramki i robienie sobie jeszcze wiekszej krzwdy. Maszynka to jest ostatecznosc, zapamietajcie to sobie. Zostaje wosk u kosmetyczki albo w domu depilator. Ktos pisal, ze ma wrazliwa skore na depilator, wiec niech idzie do kosmetyczki na wosk. Ktos jeszcze pisal o metodzie IPL, unikajcie tego jak ognia, to daje tylko chwilowe natychmiastowe efekty. Mam dwoje zaprzyjaznionych lekarzy i uwazaja, ze moga sobie to postawic jako dekoracje w gabinecie, a na tym doniczke z kwiatkiem. IPL moze jest ok, ale nie do usuwania owlosienia. To jest opinia uczciwych lekarzy, a nie tych, ktorzy chca z nas zedrzec. IPL ok, ale nie do wlosow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×