Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

jaki cały świat ja pieprze?! to znaczy ze na 1% ryzyka mam sie zabezpieczac gumka??? wiec po co ja biore tabsy jak ciagle mi mowisz o 1% RYZYKA? jak nie uzywam gumek to przypominasz o 1% ryzyka a jak uzywam to gadasz ze po co truje sie tabsami skoro i tak uzywam gumek. wiec sie zdecyduj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hitachi_ona..."chyba ze w twojej są na wszystkie"--->W mojej jest o tym wszystkim co Ty piszesz... "i jak d tej pory kocham sie bez zabezpieczenia i nie jestem w ciąży wiec widocznie stosuje wszystko prawidłowo"--->Jeśli zażyłaś w 1-szy dzień okresu i przestrzegasz zasad to czemu miałabyś być w ciąży?Tyko brednią jest to, że piszesz, ze nie ma znaczenia dzień, w którym bierze się pierwszą, bo to jest najważniejsze... 4h jest "umowne", ja pytałam lekarza, a w ulotce mam napisane przy info o wymiotach i biegunce... Chodzi mi o to, ze jeśli zaczynasz pierwszego dni okresu to działają Ci po 4 h od przyjęcia, a jeśli weźmiesz w jakiś inny dzień niż pierwszy(w jakikolwiek) to nie masz całego zabezpieczenia, tylko jest ono zmniejszone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde, nie powiedzialm ze plemniki maja nogi i ida.. wymyslasz teraz... i ie rob ze mnie nie wiadomo kogo.. jak chcesz wiedziec to nie czytam bajeczek typu bravo i dziewczyna..wiec odczep sie od tego...i nie wymyslaj ze czytam.. To ze twoja ulotka jest tak dokladna t nie znaczy ze moja jest.. niestety z przykroscia musze stwierdzic ze u mnie nie pisze ze treba popic woda.. i nawet nie podane jest dokaldnie po jakim czasie zaczyna dzialac.. u mnie jest tylko ze, cytuję ULOTKĘ "natychmiastowe działanie", wiec nie czepiaj sie ze moja ulotka nie jest taka dokladna... Zgodze sie z tym ze aty jest oslabione gdy sie nie wezmie w 1 dzien okresu. u mnie pisze ze jak sie wezmie "od 2 do 5 dnia cyklu, to przez pierwsze 7 dni nalezy stosowac dodatkowe metody antykoncepcyjne"... no ale jak tamta dziewczyna miala 3 dni plamienia to kiedy powinna zaczac? co powinna zrobic? plamienie zaliczyc do okresu, czy poczekac az zacznie krwawic? przyznaje sie bo tego nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hitachi_ona...Ja tego nie napisałam, bo to głupota - gumki + tabsy, ale nie zdziw się, jeśli znajdziesz się w tym 1 %... "jak nie używam gumek to przypominasz o 1% ryzyka"--->Jeśli para decyduje się na metodę anty, to mimo wszystko powinna być odpowiedzialna i liczyć się z ewentualnościami, bo żadna metoda nie daje 100 % pewności i tylko o to mi w tym wszystkim chodzi... "a jak uzywam to gadasz ze po co truje sie tabsami skoro i tak uzywam gumek"--->Nie używaj, bo to normalne przy tabletkach, że gumki się dodatkowo nie używa, ale trzeba ponieś konsekwencje "ewentualne", jeśli się decyduje na seks...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa.. aha , rozumiem.. poza tym wlasnie napisalam we wczesniejszym poscie czego sie doczytalam z tym braniem tabsow... No, ale to nie powod zeby po mnie tak jechac... ja nie jestem w wieku odpowiednim na dzieci, choc kiedys hce miec... jestem studentką i mam plany wiec choc bioe tabsy to staram sie zabezpiecac, choc zdarzylo mi sie kochac bez zabezpieczenia.. No ale nie chce w trakcie sexu myslec ze znajde sie w 1% bo to jest dyskomfort psychiczny i juz nie ma takiej przyjemnosci z sexu... zebym miala prace i ustabilizobane zycie to na pewno nie uzywalabym gumek i ozywiscie nawet jakbym przy tabletkach znalazla sie w 1% to by nic nie bylo... no ale to nie ten czas jak dla mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniulaaaa
dzieki wielkie za pomoc. oczywiscie, ze czytalam ulotke nie raz. wiedzialam kiedy przyjac tabletke, tylko ta cholerna nadzerka mnie zmylila! jakby jeszcze ktos cos wiedzial na ten temat to prosze o pomoc, bo naprawde boje sie o skutecznosc tych tabletek anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość davka
Dziewczynki ratujcie!wyjezdzam za tydzsien a moj gin.ma urlop czy w przychodni wypiszą mi bez gadania recepte??biorę microgynon jesli macie.....604461:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hitachi_ona...Ok... "Zgodze sie z tym ze aty jest oslabione gdy sie nie wezmie w 1 dzien okresu. u mnie pisze ze jak sie wezmie "od 2 do 5 dnia cyklu, to przez pierwsze 7 dni nalezy stosowac dodatkowe metody antykoncepcyjne""--->To czemu wypisujesz, że dzień wzięcia nie ma znaczenia i że zawsze działa od pierwszej?Skoro masz w ulotce napisane co i jak? "no ale jak tamta dziewczyna miała 3 dni plamienia to kiedy powinna zacząć? "--->W pierwszy dzień plamienia...Ja zawsze(przed tabsami)zaczynałam okres plamieniem i tak też wzięłam w 1-szy dzień plamienia pierwszą tabletkę i luz był i lekarz też mi tak powiedział, że mam wziąć w pierwszy dzień okresu, nawet jeśli zaczyna się plamieniem...A więc plamienie zaliczyć do okresu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ty pewnie jestes o wiele starsza i nawet jakbys z tabletkami wpadla to dla ciebie to nie jest "tragedią".. a ja mam swoje plany i nie chce ich spieprzyc bo wpadlam na tabletkach... po za tym i tak je musze brac bo na tradzik mi pomagają... chyba ze masz cud-lek ktory zadzialalby na mnie tak jak diane-35, ale bez hormonow... Do kazdego leku moj organizm sie przyzwyczail: stosowalam kremy i przez jakis czas tradziku bylo mniej ale wrocil, stosowalam tabletki od tradziku (nie hormony) i tez nie pomagalo... rozne oklady, antybiotyki.. moje kumpele tez braly antybiotyki i co chwila musialy zmieniac na inne bo tradzik wracal..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hitachi_ona...Nie zdążyłam odczytać postu zanim wysłałam swój:) "No ale nie chce w trakcie sexu myslec ze znajde sie w 1% bo to jest dyskomfort psychiczny i juz nie ma takiej przyjemnosci z sexu"--->No ja rozumiem, ale chodzi mi tylko o to, że nie możesz się zdziwić, jeśli jednak zaszłabyś w ciążę przy regularnym zażywaniu tabletek... aniulaaaa...Jeśli się boisz to tylko lekarz Ci został... davka...Nie wiem, to zależy od lekarza...Możesz iść do internisty, może się "namówi"...Ale przeważnie nie chcą wypisać, bo chcą znać historię choroby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nastepnym razem jak bede odpisywac na nastepne posty to berdziej przeczytam ulotke.. ;) a jak nie bralam tabsow to nigdy nie wiedizlam kied mam konic okresu. wiec kiedy twoim zdaniem konczy sie okres... u mnie byly jeszcze kilka dni plamienia i nigdy niewiedizlam kiedy jest wreszcie koniec okresu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hitachi_ona...Nie wiem ile Ty masz lat, ja mam 23...No tragedia by nie była, ale chce jeszcze poczekać jakieś 3 lata...Dlatego się zabezpieczam...Też mam plany, ale chce być odpowiedzialna w razie czego:) Nic nie znam na trądzik... Ja już uciekam, więc jeśli coś to odpiszę jutro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa.. to jednak sie zabezpieczasz...bo myslalam ze nie skoro bierzesz tabsy... ja kilka razy sie nie zabezpieczylam i nic nie bylo... noo ale tez wole sie zabezpieczyc. ja mam 19 i jeszcze mi daleko do dzieci... po studiach tak i na pewno gromadkę...ale gdy znajde prace i bede ustabilizowana z moim Skarbem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniulaaaa
a myslicie, ze zakladajac, ze wzielam te tabsy przed okresem to sa skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hitachi_ona...Zaczyna się plamieniem, a koniec to ostatni dzień krwi, a nie upławów...Upławy możesz mieć kilka dni po okresie... \"aa.. to jednak sie zabezpieczasz...bo myślałam ze nie skoro bierzesz tabsy\"--->Nie, źle mnie zrozumiałaś...Pisząc:\"Dlatego się zabezpieczam\" miałam na myśli tylko tabletki...Ale mam świadomość, że 1 % ryzyka to też ryzyko i w razie czego będę odpowiedzialna...Po prostu mówiąc wprost o co chodzi - liczę się z tym 1 procentowym ryzykiem jakby co... aniulaaaa...Nie, przecież Ci już odpisywałam...Są w pełni skuteczne tylko wtedy, kiedy 1-szą tabletkę weźmiesz w 1-szy dzień okresu...ULOTKA!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniula tak jak pisała aaaaa jeśli to nie był 1 dzień okresu to nie jesteś zabezpieczona, musisz całe to opakowanie się dodatkowo zabezpieczać. Tygodniowe dodatkowe zabezpieczenie stosuje się jeśli weźmiesz od 2 do 5 dnia okresu. Tabletki tak już mają i koniec, działają tylko wtedy od pierwszej tabl jeśli ją się weźmie tylko w 1 dzień okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadiaxx
a ja mam takie pytanko. dzisiaj bede brala druga tabletke yasminelle.. mam tez nieodczynnosc tarczycy, i codziennie rano biore euthyrox25. tabletke anty biore o 16stej. problem w tym, ze rano bardzo czesto zapomina mi sie brac euthyroxu, poniewaz spiesze sie szybko do szkoly, lub inne sprawa wypadnie.. wiem ze te dwa leki nie wchodza ze soba w interakcje.. ale czy mimo to, oslabi mi to dzialanie tabletek anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka... nadiaxx...To, o której weźmiesz i tą i tą tabletke nie ma znaczenia, bo jesli coś osłabia działanie(jakiś lek)to i tak osłabi, obojętnie jaka będzie różnica czasu między przejęciem tych tabletek(leku)... \"wiem że te dwa leki nie wchodzą ze sobą w interakcje.. ale czy mimo to, osłabi mi to działanie tabletek anty?\"--->No jak to, przecież te dwa zdania wykluczają się...Jeśli nie wchodzą w interakcje to tym samym nie osłabiają działania anty...Mówiłaś swojemu lekarzowi ginekologowi o tym leku na tarczyce?Musi o nim wiedzieć i jeśli wpływałby ten lek na anty to powinien Ci powiedzieć...Jeśli wie o nim i nic nie mówił, to spoko, a jeśli nie wie to koniecznie mu powiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julaaaa
hey wam wszystkim! a ja mam takie pytanie odnoscnie tego, że wiem, że grejfrut osłaba działanie tabsów, a czy witamina C o smaku grejfrutowym też? bo uwielbiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
Od kiedy grejfrut oslabia dzialanie tabletek antykoncepcyjnyhc!? co to za brednia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julaaaa...\"wiem, że grejpfrut osłabia działanie tabsów\"--->A skąd to wiesz??Przecież to głupota!!Brednia totalna!!Nie ma tego w ulotce, to co wymyślasz jakieś bzdury!?Jakby miało to jakikolwiek wpływ, to nie bój się, na bank miałabyś to w ulotce zaznaczone... \"a czy witamina C o smaku grejpfrutowym też?\"--->A czy panna ma to w ulotce??Nie!!Więc po co stwarzać sobie jakieś bezsensowne problemy?? Szkoda, że nie zadałaś pytania typu:\"Czy landrynka o smaku grejpfruta obniża działanie\"...No dziewczyno!!Z czym do ludzi??Skąd Ty to wzięłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już dawno nie zaglądałam na forum... Mam pytanie, które trochę mnie dręczy. Otóż mój okres zawsze trwał ok. 5 dni. Po pierwszym opakowaniu tabletek skrócił się do 3 dni. A w tym mies. po drugim opakowaniu trwał jedynie 1 dzień, następnego dnia już nic nie było, a kolejnego tylko parę plamek... Wiem, że przez tabletki krwawienie miesiączkowe może być krótsze i mniej obfite, ale czy to możliwe żeby okres się skrócił aż tak bardzo? Bo gdybym była w ciąży to chyba w ogóle by się nie pojawił prawda? Z góry dziękuję za pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoja_królewna...Przy 3 pierwszych opakowaniach to nie jest nic złego, może się okres nie pojawić, a Ty jesteś właśnie w tym okresie 3 pierwszych opakowań...ULOTKA!! "Wiem, że przez tabletki krwawienie miesiączkowe może być krótsze i mniej obfite"--->To jedno z zadań tabletek... "ale czy to możliwe żeby okres się skrócił aż tak bardzo?"--->Przy 3 pierwszych opakowaniach to nie jest nic złego, może się okres nie pojawić...ULOTKA!! "Bo gdybym była w ciąży to chyba w ogóle by się nie pojawił prawda?"--->Okres nie, ale podobno może być plamienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do julaaa
Grejfrut oslabia dzialanie tabletek anty. Tak samo jak dziurawiec. W niektorych ulotkach jest o tym, w innych nie. Ale tkie dzialanie ma tylko owoc i sok z niego. syntetyczna witamina o smaku grejfruta nie ma takiego dzialania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoświadczona0987
Witam forumowiczów! W jakim stopniu stosunek przerywany zwiększa skuteczność działania tabletek? Przeczytałam tu o kilku przypadkach ciąży pomimo zażywania tabletek, a tego przecież chcemy uniknąć zabezpieczając się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
to chyba wasze tabletki oslabia,,, jak sie zapytalam mojej mamy to powiedziala ze to brednia, ale dodala tez ze zalezy to od skladu tabletek, a raczej substancji wspomagajacych a nie samych hormonow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka... do julaaa...\"Grejpfrut osłabia działanie tabletek anty\"--->Moich nie osłabia, nic o tym nie mam w ulotce, ani w byłych Cilest, ani w teraźniejszym Regulonie i pewnie w większości rodzajów tabletek nie osłabia! \"Tak samo jak dziurawiec.\"--->Dziurawiec owszem i jest o tym w większości ulotek pewnie, a o grejpfrucie pewnie w 1 ulotce czy 2... \"W niektórych ulotkach jest o tym, w innych nie.\"--->Ja osobiście nie słyszałam, żeby to było w jakiekolwiek ulotce, ale jeśli jest w jakiejś to ok, ale jeśli nie ma w ulotce to po co robić sobie problem...Ja zawsze powtarzam i powtarzać będę: Działajcie zawsze według SWOJEJ ulotki i będzie wszystko okej...Nie stwarzajcie sobie dodatkowego problemu, jeśli nie ma czegoś w ulotce to znaczy, że nie ma znaczenia akurat w przypadku Waszych tabletek... niedoświadczona0987...\"W jakim stopniu stosunek przerywany zwiększa skuteczność działania tabletek?\"--->Cóż to za pytanie?Jak stosunek przerywany może zwiększasz skuteczność?Skuteczność tabletek anty wynosi ponad 99 % przy przestrzeganiu wszystkich zasad i nic tego nie zwiększy, może jedynie obniżyć - nieprzestrzeganie zasad w braniu i różne czynniki(wymioty, biegunka, leki, itp.)!! \"Przeczytałam tu o kilku przypadkach ciąży pomimo zażywania tabletek\"--->Zawsze masz ryzyko prawie 1 % przy przestrzeganiu wszystkich zasad!!Jeśli nawet zastosujesz przerywany to i tak możesz być w tym 1 %, bo w śluzie Twojego faceta mogą być plemniki... Przy tej metodzie anty, tak jak przy każdej, trzeba być świadomym ryzyka w razie czego, choć jest na serio bardzo małe, ale zawsze jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoja_królewna ja biore tabletki ( 2 opakowanie) i u mnie również okres sie skrócil tzn wcześniej trwal 5 dni a teraz 3 .No i przez pierwsze cale opakowanie mialam, okropne bóle glowy i plamienie przy drugim już nie .Fajnie bo bylo napisane ze może tak sie dziać do 3 opakowań . Teraz wszystko sie unormowalo i jest OK :] \"Bo gdybym była w ciąży to chyba w ogóle by się nie pojawił prawda?\"-> po co od razu panikowac , odrobina cierpliwości .:) do julaaa \" Grejfrut oslabia dzialanie tabletek anty\"-> Pierwszy raz o tym slysze , że oslabia .Gdzie to wyczytalas??????????? \". Tak samo jak dziurawiec. \"-> dziurawiec owszem , i nawet w ulotce jest to napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×