Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość Karolcia88
uprawiamy stosunek przerywany ale coraz czesciej oboje chcemy zeby zawsze konczyc we mnie i prosze doradzcie mi co mam zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia88
uprawiamy stosunek przerywany ale coraz czesciej oboje chcemy zeby zawsze konczyc we mnie i prosze doradzcie mi co mam zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia88
uprawiamy stosunek przerywany ale coraz czesciej oboje chcemy zeby zawsze konczyc we mnie i prosze doradzcie mi co mam zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia88
uprawiamy stosunek przerywany ale coraz czesciej oboje chcemy zeby zawsze konczyc we mnie i prosze doradzcie mi co mam zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia88...\"Jaka mam gwarancje ze nie wpadnę ??\"--->Rany, dziewczyno!!Po pierwsze ULOTKA!!Po drugie - wiesz coś w ogóle na temat antykoncepcji??Po trzecie - trąbi się tutaj o tym non stop, nawet nie musiałaś cofać się kilka stron wstecz, tylko masz nad sobą milimetr moją odpowiedź dla innej dziewczyny na to pytanie... \"czytałam dużo tu o tym ale pytam raz jeszcze.\"--->Nie czaję klimatu, po co pytać po raz setny o coś, skoro masz odpowiedź w wielu miejscach na to pytanie!!Przede wszystkim w ulotce!Nikt Ci nic nowego nie wymyśli i nie napisze inaczej...Zawsze jest jeden % ryzyka, jeśli stosujesz tabletki według zasad i koniec kropka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia88..."uprawiamy stosunek przerywany ale coraz częściej oboje chcemy żeby zawsze kończyć we mnie i proszę doradźcie mi co mam zrobić ?"--->To co chcesz, to co czujesz i to, czy jeśli jednak będziesz ta jedną na sto, to czy będziesz odpowiedzialna?...Po co zdecydowałaś się na tabletki?Po to, żeby zabezpieczyć się najskuteczniejszą metodą, więc to zależy jak się z tym czujesz...Miałaś badania?...Poza tym co to za różnica śluz przed wytryskiem(przy przerywanym)a sperma?I w tym i w tym przypadku są plemniki!Jeśli chcecie i nie boicie się tego ryzyka(tej ewentualnej ciąży)to o co chodzi...Tym bardziej, ze teraz i tak istnieje ryzyko - przy samym śluzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b0gna
hej! czy biegunka lub wymioty w czasie tej 7dniowej przerwy również wpływają niekorzystnie na skuteczność tabletek? dziś miałam jednorazowe przeczyszczenie i nie wiem czy się nim stresować. a jestem w trakcie przerwy tygodniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... b0gna...No a co Ty myślałaś??Pewnie, że tak!!ULOTKA!! Ale jeśli chodzi o to jednorazowe przeczyszczenie to nie!...Masz w ulotce wyraźnie napisane co i jak!!Wystarczy ją tylko przeczytać!!! \"i nie wiem czy się nim stresować.\"--->Może Panna zajrzy do ulotki po prostu?I będzie po problemie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu sie z aaaaa nie zgodzę. Oczywistym jest, że wymiotowanie w trakcie siedmiodniowej przerwy nie ma wpływu na antykoncepcję. Nie łyka się tabletek - nie można ich wydalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biegunki i wymioty obniżają skuteczność tylko jeśli pojawią się do 4h od połknięcia tabletki, potem tabletka się wchłania i jest juz ok..... Także w czasie przerwy 7 dniowej biegunka ani wymioty nie osłabiają działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka156...No jasne, że się nie łyka, tym samym nie można ich wydalić, ale moim zdaniem osłabia to działanie, jeśli ta biegunka trwa dłuższy czas(oczywiście nie chodzi mi tu o to jednorazowe zdarzenie)...Nie zabezpieczyłabyś się dodatkowo, skoro w przerwie wymiotowałabyś?Ja bym się zabezpieczyła te 7 dni...I każdej dziewczynie radziłabym to samo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym są dwie ulotki Regulon, jedna ta moja papierowa i druga jest trochę inna na necie i w tej na necie jest napisane tak:"Skuteczność leku może ulec zmniejszeniu przy przewlekłej biegunce lub wymiotach."--->I ja rozumiem to tak, że tu chodzi o wszystkie dni, włącznie z przerwą. Bo jeśli chodzi o ulotkę Cilest to nie jest w niej jasno napisane, co i jak robić, gdy zwymiotuje się lub ma się biegunkę w czasie przerwy, chyba, że Ty anulka to znalazłaś, ale z tego co 2 lata brałam Clest nie pamiętam, żeby coś takiego tam było dokładnie odnośnie 7 dniowej przerwy, dlatego teraz wypowiadam się tylko na podstawie tej ulotki Regulon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już ulotki Cilestu nie posiadam,jest mi zbędna i raczej nie będzie juz potrzebna. Owszem przy przewlekłej biegunce tak, ale ona pytała o jednorazowe przeczyszczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka156...No ja wiem właśnie, że o jednorazowe dlatego skierowałam ją do ulotki i odpowiedziałam jej po kolei na pytania...Pierwsze jej pytanie brzmiało:\"czy biegunka lub wymioty w czasie tej 7dniowej przerwy również wpływają niekorzystnie na skuteczność tabletek?\", na które moja odpowiedź brzmi:\"No a co Ty myślałaś??Pewnie, że tak!!ULOTKA!!\"... Drugie jej pytanie to:\"dziś miałam jednorazowe przeczyszczenie i nie wiem czy się nim stresować.\", na które odpowiedź moja to:\"Ale jeśli chodzi o to jednorazowe przeczyszczenie to nie!...Masz w ulotce wyraźnie napisane co i jak!!Wystarczy ją tylko przeczytać!!!\"... A w drugiej mojej wypowiedzi(już do Ciebie)specjalnie zaznaczyłam, że wcześniej pisałam, że nie chodzi mi o jednorazowe zdarzenie:\"jeśli ta biegunka trwa dłuższy czas(oczywiście nie chodzi mi tu o to jednorazowe zdarzenie)\"...Więc dobrze jej odpowiedziałam, ponieważ ona zadała dwa pytania w sumie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sareczek25
witam.. mam 18 lat i od pewnego czasu chcemy podjac wspolzyciez moim chlopakiem .. napewno pierwszy raz bedzie tuz po okresie i z gumka ale chce wziasc ja wypadek tabletke po ( antykoncepcja po) czy po okresie moge wziasc taka tabletke ? prosze o szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sareczek25
witam.. mam 18 lat i od pewnego czasu chcemy podjac wspolzyciez moim chlopakiem .. napewno pierwszy raz bedzie tuz po okresie i z gumka ale chce wziasc ja wypadek tabletke po ( antykoncepcja po) czy po okresie moge wziasc taka tabletke ? Czy moge dostac przez to wczesniej okres ? co mam zrobić? prosze o szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sareczka tabletka po ( to nie jest ) od tak sobie .Jej sie nie zażywa bo mi sie chce .Poczytaj o tym w internecie wpisz w google i sie dowiesz .Jak dla mnie to glupie myslenie : przespie sie z chlopakiem a pżóniej wezme tabletke po .... i jest napisanae ze przyspiesza ona okres ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sareczek25...No właśnie, w sumie to weronikka ma rację... Antykoncepcja po jest ewentualnością, a nie taką sobie antykoncepcją...Jeśli kochasz się z gumką i ta gumka pęknie to wtedy ewentualnie zażywasz tabletkę po...Nie ma tak, że kochasz się z gumką i ona nie pęka, a Ty bierzesz tabletkę po...Większość razy gumka raczej nie pęka, niż pęka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa widze ze jesteś na necie:) A ja jakaś dzisiaj jestem zmeczona :/Cieżki dzięń mialam .A teraz siedze na naszej -klasie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey :) ja się też zgadzam z dziewczynami... bo w sumie w jakim celu Tabsy po.. skoro jest gumka. poza tym jak nie peknie to nie ma sie czym martwic. jesli chodzi O MNIE, to ja pierwszy raz mialam z tabletkami i gumka jako dodatkowe zabezpieczenie i od kiedy wspolzyje z chlopakiem (2 lata) to ani razu nam gumka nie pekla. Bo slyszlam ze innym to chyba pekaly. Poza tym glownym powodem dla ktorego zaczelam brac tabsy to byly problemy z tradzikiem i wtedy nie bylo mowy o wspolzyciu, wiec i tak uzywam teraz gumki bo nie odstawilabym tabletek ze wzgledu na trucie organizmu, bo ciekawe jak bym wygladala i czy by mi tradzik wrocil..Bo przed braniem to az wtydzilam sie do szkoly chodzic, tym bardziej w czasie okresu bo to byla masakra :(( a wiem ze mam taka skore ze cialge mam tradzik i przy tabsach jest o wiele mniej. Kiedys jak nie bralam to stosowalam rozne preparaty, ziola, tabletki, antybiotyki, ale po pewnym czasie organizm sie przyzwyczajal i znow to samo :/ dlatego postanowilam brac tabletki i widac roznice. Ale i tak nadal stosujemy gumki bo tabsy biore glownie od problemow z tradzikiem, wspozlycie to przy okazji. aaaa, jak myslisz na temat wogole odstwienia?? jak by bylo z tym trądzikiem po odstawieniu? pewnie by wrocil??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa... Naprawdę nie ma w ulotce co zrobić gdy zapomni się o przyjęciu tabletki a minie więcej niż 12 godz. Czytałam parę razy i myślę, że potwierdzą to osoby, które biorą Logest... Nie jest także nic wspomniane o biegunce. Pisze tylko, że wymioty mogą osłabić działanie tabletki. Najwyraźniej nie o wszystkim pomyślano tworząc ulotkę do tych tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam przedwczoraj u ginekologa w przychodni. Chce się zarejestrować, a kobieta mi mówi, że mogę zostać przyjęta tylko jeżeli jestem ciężarna albo mam krwotok, bo skończył się limit. Jeżeli mam książeczkę ubezpieczeniową i zależy mi na wizycie to płace 30 zł, a jak nie mam przy sobie to 60 zł :/ Dopiero w maju zostanę przyjęta. To jakieś nienormalne, bo dziewczyny mają różne problemy, które nie mogą czekać cały mies. a oni robią takie coś :/ Poszłabym prywatnie, ale nie opłaca mi się płacić tyle pieniędzy za receptę, a potem jeszcze płacić ponad 30 zł za tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneteczkaaa
sprzedam tabletki antykoncepcyjne femoden 5 opakowan X 15 zl. data waznosci marzec 2012. anett81@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoja _królewna JA sie jeszcze nie spotkalam z tym zeby babka nie chcial przyjąc ale bywa najwyrazniej. U mnie jest tak ze rejestruje do pewnej godziny .I wszytskie osoby zostana przyjete .A które przyszly po godzinie to najwyżej na nastepny dzień ale nie bylo sytuacji ze trzeba czekac msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... weronikka...Heh, no właśnie jak już odpisałam na forum, to od razu zeszłam z kompa:)Więc jak pisałaś to mnie już nie było...Ja też jestem na naszej - klasie i kilka dziewczynek(na pewno 3)z tego forum też są:)Wiem przynajmniej o tych, z którymi wymieniłyśmy się numerami gg i gadałyśmy sobie poza forum:) Hitachi_ona...Fakt jest taki, że jeśli gumka nie pęknie, to mamy całe 100 % pewności, bo nie ma możliwości zajścia w ciążę z nieuszkodzoną, dobrze założoną gumką...Gorzej jak pęknie, dlatego nie jest to skuteczna metoda...Można się kochać tylko na gumkach i w razie tego boom, gdy gumka pęknie zażyć tabletkę po, ale z tym tez nie można przesadzać, bo skoro jakaś kobieta kocha się załóżmy codziennie, czy nawet częściej(kilka razy dziennie)i niech średnio co 3-4 dni pęknie jej gumka, to nie może co te 3-4 dni stosować metody po... Ja na początku kochałam się na tabletkach i gumkach, bo zażywałam leki i musiałam i wtedy nam raz gumka pękła, a potem chyba też jakoś jeszcze raz, jak brałam antybiotyk, czyli w sumie chyba ze 2 razy, nie więcej...A współżyje tak samo jak Ty - 2 lata:)Cały czas z tym samym moim kochanym chłopczykiem:):P \"i wtedy nie było mowy o współżyciu\"--->Czemu? A jak bierzesz te tabletki?Tak samo jak my, jako antykoncepcję? \"Ale i tak nadal stosujemy gumki bo tabsy biorę głownie od problemów z trądzikiem,\"--->Ale inaczej je przyjmujesz jakoś?Inaczej niż 1-sza w pierwszy dzień okresu i tak 21 + 7 dni przerwy?Jeśli tak samo to jesteś zabezpieczona normalnie i nie musisz gumek... Powiem Ci szczerze, że to też zależy od organizmu...Znam osobę, która brała Diane na trądzik tylko i jej zszedł,a le przytyła, teraz bierze już inne tabletki jako antykoncepcję i nie ma trądziku, może to przeszło z wiekiem, bo ona ma już 25 lat...To zależy od osoby i skóry...Najlepiej zapytaj lekarza... Twoja_królewna...Baaardzo mnie to dziwi, no wierze...To treść ulotki z Cilest:\"Postępowanie w razie nieprzyjęcia tabletek we właściwym czasie W razie nie przyjęcia w odpowiednim czasie jednej tabletki (pomiędzy przyjęciem kolejnych tabletek nie powinno upływać więcej niż 24 godziny), należy przyjąć pominiętą tabletkę jak najszybciej po przypomnieniu sobie tego faktu. Następną tabletkę należy przyjąć w zaplanowanym czasie. Oznacza to, że w ciągu jednej doby mogą zostać przyjęte dwie tabletki. W przypadku, gdy w ciągu pierwszego lub drugiego tygodnia cyklu pominięto przyjęcie dwóch tabletek należy przyjąć dwie tabletki w dniu, w którym przypomniano sobie o konieczności zastosowania preparatu oraz dwie tabletki w dniu następnym. Następnie należy przyjmować po jednej tabletce na dobę zgodnie z zaleceniem do momentu zużycia wszystkich tabletek w opakowaniu. Ponadto w okresie do dnia przyjęcia po kolei, codziennie, siódmej tabletki należy stosować dodatkową, skuteczną, niehormonalną metodę antykoncepcji. W przypadku, gdy nie przyjęto dwóch tabletek w trzecim tygodniu stosowania preparatu, nie należy przyjmować kolejnych tabletek z tego opakowania, wyrzucić je i w tym samym dniu rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania. Ponadto, w okresie do dnia przyjęcia po kolei, codziennie, siódmej tabletki należy stosować dodatkową, skuteczną niehormonalną metodę antykoncepcji. W przypadku, gdy nie przyjęto trzech tabletek w okresie pierwszych trzech tygodni stosowania preparatu, nie należy przyjmować kolejnych tabletek z tego opakowania, wyrzucić je i rozpocząć w tym samym dniu przyjmowanie tabletek z następnego opakowania. Ponadto, w okresie do dnia przyjęcia po kolei, codziennie siódmej tabletki należy stosować dodatkową, skuteczną niehormonalną metodę antykoncepcji.\" \"Postępowanie w razie wymiotów W przypadku wystąpienia wymiotów w ciągu 3 godzin od momentu przyjęcia tabletki lub w razie utrzymywania się ciężkiej biegunki przez okres ponad 24 godzin skuteczność antykoncepcyjna preparatu może być zmniejszona. Jeżeli wymioty lub biegunka ustąpią szybko skuteczne działanie antykoncepcyjne będzie zachowane, o ile tego samego dnia przyjęta będzie druga tabletka preparatu Cilest®. W razie występowania wymiotów lub biegunki trwających przez 24 godziny lub dłużej działanie antykoncepcyjne może być zmniejszone i należy zastosować dodatkową, niehormonalną metodę antykoncepcji do dnia przyjęcia kolejno (codziennie) siedmiu tabletek.\" A to treść ulotki z Regulon:\" Jeżeli zapomni się przyjąć tabletkę i upłynęło ponad 12 godzin od ustalonej pory przyjmowania tabletek, należy ją pominąć i kontynuować przyjmowanie pozostałych tabletek o ustalonej porze. Przez następne siedem dni należy stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne. Jeśli pominięta tabletka była jedną z ostatnich siedmiu tabletek z opakowania to kolejne opakowanie należy rozpocząć następnego dnia po zakończeniu opakowania bez robienia przerwy.\" \"Ze względu na małą zawartość hormonów w preparacie, w razie wymiotów lub biegunki (zmniejszenie wchłaniania), działanie antykoncepcyjne może być przejściowo zniesione. Jeśli biegunka i wymioty utrzymują się, preparat należy odstawić i zastosować inne konwencjonalne środki antykoncepcyjne.\" W Regulon jest trochę inaczej i właśnie o to chodzi, ze trzeba działać według swojej ulotki a nie czyjejś i dlatego dziwi mnie to, że Ty w swojej nie masz i tak serio to nie wiesz co masz zrobić, czy działać według np Cilest, czy Regulon czy jeszcze jakiejś innej... No chore trochę, nawet bardzo, ale niestety nic się nie zrobi z tym naszym NFZ:o Musisz iść do innego lekarza, jeśli zależy Ci iść szybciej...Ja na pierwszą wizytę musiałam czekać 2 miesiące, bo dobra jest ta moja ginka i ma tyle ludzi. A teraz się zapisuję od razu po wizycie, a i tak chodzę co 3 mieszki, więc mam luzik... aneteczkaaa...Ja dziękuję, nie potrzeba mi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dostałam wczoraj okresiora :P Dziś mi się rozkręcił rano na całego i zdycham 😭 czyli36dc, wcześniej miałam 31dniowy cykl....... I wczoraj wieczorem postanowiłam poszaleć z moim ale tak do samego końca.....:D Sprawdzę teorie czy można zajść w pierwszym dniu okresu czy nie :P:P:P Niestety moje bóle brzucha z przed brania tabsów powróciły :( znów muszę żreć ten j***** ketanol 😡 I nie wiem czemu zrobiło mi sie smutno....Może mi się instynkt macierzyński załącza już :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadiaxx
witam, jestem tutaj nowa i proszę o pomoc doświadczonej kobietki, która porozmawiałaby ze mną na GG, poniwaz chce sie dowiedziec kilku rzeczy :) moj adres e-mail : nadulka@wp.pl jesli znalazlaby sie tak mial osoba to dziekuje ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka156...Ty możesz zajść, a ktoś nie i na odwrót:P:P nadiaxx...Jak coś to się odezwę, ale to wieczorkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×