Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość sareczek25
a ja doszlam do takiego wzniosku ze bzykac sie bede po okresie z gumka i z zelem plemnikobojczymi na gumce tez musi byc zel hehhe i chyba bedzie oki heheheh:) raczej nie powinnam wpasc chyba dobre rozwiazanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj dostałam okres, tak samo jak przy Cilest - w 4 dniu przerwy:) Przy tych nowych tabletkach czuję się tak samo jak przy Cilest, w ogóle nie czuję różnicy, zero skutków ubocznych jak narazie(Cilest brałam 2 lata a teraz ten Regulon biorę 1 miesiąc, jestem w czasie 1-szej przerwy) sareczek25...Idź dziewczyno do lekarza, bo olejesz sobie i możesz mieć później lipę ze zdrowiem...I nie \"wymyślaj\" tak z tymi metodami:), bo do lekarza i tak powinnaś iść, nawet jeśli wybierzesz metodę bez recepty(gumki + żel)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivcia89
hej dziewczyny :) swietnie ze jest cos takiego jak to forum , zapytam sie was o cos bo wy obcykane w tych tematach :) bo generalnei ja nigdy w zyciu nei przejmowalam sie tym czy jestem w ciazy biore tabletki o 3 lat i zawsze z moim chlopakiem kochamy sie w trakcie kiedy biore tabletki ale wczoraj pierwszy raz zdecydowalismy sie kochac podczas okresu (pierwszy dzien) fakt ze mielismy gumki ale zawsze jest to ale ,i dzis ono mnie dopadlo czy jest mozliwe ??? plis odpiszcie mi . dzia z gory :*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To Ty bierzesz 3 lata tabletki i nie wiesz???? W trakcie przerwy jest sie też zabezpieczonym. Jest to w ulotce. Pod warunkiem że 8 dnia weźmiesz kolejne opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... ivcia89...Zawsze jest możliwe!!1 % ryzyka to zawsze jakieś ryzyko...3 lata bierzesz tabletki, a nie wiesz podstaw!?:o W czasie przerwy jesteś tak samo zabezpieczona jak w czasie 21 dni przyjmowania tabletek!!Zawsze - przy przestrzeganiu zasad ryzyko wynosi tyle samo - 1 %... \"fakt ze mieliśmy gumki\"--->No to czym się martwisz?Jeśli Wam gumka nie pękła, to nie ma opcji wpadki. Więc jeśli ostro wierzysz w to, że w czasie 7 dni przerwy tabletki nie działają, chociaż to totalna bzdura, ot i tak byłaś zabezpieczona gumką...Więc moje pytanie brzmi: Co Cię martwi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivcia89
heheh hmmm w sumie glupio to zabrzmialo wiem wszystko co i jak ale... zawsze jest to pewne ale ... heh ale spoko bylam roztrzesiona terz juz mi przeszlo i wiem ze raczej to eni mozliwe ;p ;) no ale z5reszta zapytac sie mozna ..no tak? :) fakt glupie bylo moje pytanie :) no ale heheh dzieki dziewczyny :*:*:*:*:* cos czuej ze czesciej bee tu zagladac ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi zostalo jeszcze 5 tabletek z 1 mojego opakowania .Ale bole glowy nie przszly dalej sie utrzymuja .W poniedzialek ide sie dowiedziec o wyniki krwi i zapytać co z tymi bolami .Chyba w tych tab, jest jakiś skladnik który mi nie pasuje .Bo przeciez nie moż emnie boleć caly czas glowa .a ostatnio lekarz powiedzial mi ze to i tak jest najmniejsza dawka hormonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ivcia89...Można, ale po co?Skoro nikt w tej sprawie więcej niż jest w ulotce napisane Ci nie napisze...Wystarczy przeczytać ulotkę...A jeśli chodzi o gumkę, to chyba logiczne, że przez lateks plemnik nie przejdzie... weronikka...Wszystko pokażą wyniki badań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia022
A co uważacie o spiralach ?:) Ktoras z Was probowala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny prosze o radę .jestem po pierwszym opakowaniu cyprestu czekam na krwawienie ale mija5 dzień i nic martwię się że nie dostane czy powinnam zacząć nowe opakowanie nawet jeśli krwawienie nie wystapi,to moje pierwsze tabsy ,kochałam sie na całego;) w 12 dniu brania ale wczesnie może ze 4 razy brałam rapacholin bo cos mnie wątroba bolała,jak potem przeczytałam to węgiel aktywowany zawiera który obniza skutecznosc anty,pedem pobiegłam do lekarza ale zapewnił mnie że moge być spokojna zlecił próby wątrobowe wyniki wyszły ok.,ale kurcze 5 dzien i okresu niema nie wiem co mam robic czy zaczynac kolejne opakowanie prosze może któras z was bardziej doświadczona niech mi poradzi lekarza nie zapytam bo narazie go nie ma ...z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemeczka:classic_cool: aaa111...Od razu widzać, ze nawet nie zajrzałaś do ulotki, a ulotka to podstawa przy tabletkach HORMONALNYCH. To nie witaminy!!Przy hormonach trzeba działać według ulotki!! \"jestem po pierwszym opakowaniu cyprestu\"--->W czasie 3 pierwszych opakowań organizm przyzwyczaja się, więc różnie to może być z tym krwawieniem, może być słabe, krótkie lub może nie wystąpić w ogóle...ULOTKA!! \"czekam na krwawienie ale mija5 dzień i nic\"--->I Ty nie wiesz oczywiście, ze na okres masz 7 dni, a nie 5!?Możesz go dostać w każdy dzień przerwy!Od 1 po 7!!Więc jeśli dostaniesz krwawienie w 7 dniu przerwy, to też będzie okej!ULOTKA!! \"martwię się że nie dostane\"--->W czasie 3 pierwszych opakowań organizm przyzwyczaja się, więc różnie to może być z tym krwawieniem, może być słabe, krótkie lub może nie wystąpić w ogóle...ULOTKA!! \"czy powinnam zacząć nowe opakowanie nawet jeśli krwawienie nie wystąpi\"--->Tak, normalnie masz zacząć nowe opakowanie w dzień, w którym zaczęłaś pierwsze...ULOTKA!! \"to moje pierwsze tabsy ,kochałam sie na całego\"--->Martwisz się, że możesz być w ciąży?Jeśli tak, to w czas się martwisz...Tak dla info, bo pewnie tego też nie czytałaś, ryzyko = 1%... \"proszę może któraś z was bardziej doświadczona niech mi poradzi\"--->Bardziej doświadczona?Nie rozśmieszaj mnie dziewczyno!!To nie o doświadczenie chodzi, tylko podstawową wiedzę, którą MUSISZ mieć, żeby dobrze działać, z czym wiąże się dobra antykoncepcja...Więc weź ulotkę do ręki, przeczytaj ze 2-3 razy to coś będziesz wiedzieć...Albo zaglądaj do niej po prostu, jak masz jakieś pytanie, bo powinno się działać według własnej ulotki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorsa
dziewczyny, mam pytanie, ile czasu wchłania się tabletka? jak biorę o 21.30 tabletkę, a na drugi dzień ok.9.00 miałam biegunke, to jest ryzyko, że ją wydaliłam? miałyście takie sytuacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorsa
niech ktoś odpisze please.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krew wykazala ze wsyztsko w porzadku u mnie jest .Ale wkurwia mnie te chodzenie od lekarza do lekarza już.Bo znowu kazala mi isc do rodzinnego i wziasc potwierdzenie ze wszytsko w porzadku .Ile to można .Juz wnerwia mnie ten gin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorsa czy ty czasem nie przesadzasz??????????? Uważasz ze tabletka wchlania sie 12 godzin???? Sraczke każdy może mieć ,.czas wchloniecia tabletki 4 godizny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusek
Laski pomóżcie mi: Jestem z facetem juz 7 miesięcy, dośc długo sie juz kochamy a od 9 miesiecy biore tabletki (Cilest) i dziś po raz pierwszy skończył we mnie. Strasznie się boje, chcialam tego ale zawsze jest ten strach. Tabletki biore zawsze ok 20-21. Myślicie, że moge spać spokjnie. Wiem, wiem zqawsze jest ten 1%....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorsa...4 godziny...ULOTKA!! Nie, nie ma ryzyka, że ją wydaliłaś...Ale musisz przeczytać ulotcę i zobaczyć czy przestrzegłaś zasady odnośnie do swojej sytuacji...Zależy to od tego ile trwała ta biegunka, itp... weronikka...Ciesz się, że Ci w ogóle robi badania, bo nie każda ma robione i ma lipę... \"Sraczke każdy może mieć \"--->Przy tym trzeba tylko działać według iulotki i wszystko będzie ok... Ewusek...No właśnie, dokładnie, zawsze jest ten 1 % ryzyka...Nic innego nie mogę Ci napisać...No bo co niby chciałabyś usłyszeć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorsa
wiem, że ULOTKA! tylko, że w mojej "radzieckiej" ulotce bardziej skupiają się na wymiotowaniu niż na "sraczce" jak to określiłaś; po za tym zawsze lepiej "usłyszeć" to od żywej istoty niż przeczytać w suchej ulotce; u każdej z nas czasami uaktywnia się ten 1% i wtedy lepiej, żeby ktoś nas utwierdził w przekonaniu, że wszystko jest ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko.. ostatni okochalam sie bez zabepzeiczenia wzielam tabletke o 21 a o 23 miaa biegunke tzn czulam ze mam bo ja przetrzymalam do rana ze wzgledu na tabletke.. moge byc spokojna.. ? i jeszcze jedno dodam ze to moje 1 opakowanie anty i dokladnie kilka razy czytalam ulotke i nadal czasam ido nie jzagladam ale mam pyt.. czy to normalne ze moje krawienie jest bardoz kape i ze towarzyszy mu ciagnacy sie sluz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro bierzesz tabletki anty to masz zabezpieczenie, nie rozumiem tego że bez zabezpieczenia. Tabletki mają to do siebie że krwawienie jest skąpsze często itp.. Nie obraź się ale to o że przetrzymałaś mnie rozbawiło :P:P:P skoro sraczki nie było to w czym problem...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro bierzesz tabletki anty to masz zabezpieczenie, nie rozumiem tego że bez zabezpieczenia. Tabletki mają to do siebie że krwawienie jest skąpsze często itp.. Nie obraź się ale to o że przetrzymałaś mnie rozbawiło :P:P:P skoro sraczki nie było to w czym problem...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorsa...W wymiotach i sraczce zazwyczaj postępuje się tak samo... \"po za tym zawsze lepiej \"usłyszeć\" to od żywej istoty niż przeczytać w suchej ulotce\"--->No i właśnie tu się mylisz...Ślepo wierzysz w to, co Ci tu ktoś napisze?Nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie, może robi sobie jaja, aTy zrobisz tak jak ktoś napisze, zamiast wierzyć ulotce, która NA BANK Cienie oszuka... Kto Cie utwierdzi w takim przekonaniu?Chyba tylko lekarza, po badaniu...Bo przecież nie ja, czy któraś z nas, bo niby na jakiej podstawie mam określić czy Ty będziesz/jesteś w ciąży?? ah...No jeśli jej nie wydaliłaś to tak, bo 2 h to mało na wchłonięcie... Jeśli tak jest napisane w ulotce, to to cała, szczera prawda...Zmniejszenie obfitości, to jedno z zadań tabletek hormonalnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No serip [rzetrzymalam cala noc sie meczylam... i poszlam do kibla rano...ale to juz bylo jej tlyko chocby wcale ale sie nacierpialam przez ta noc..ale ja mam takie krwawienie ze sluzem.. duzo tego sluzu jest.. to moje 1 opakowanie i jeszcze nie mam odwagi kochac sie bez zabezpeiczenia..a to zek ochaalm sie z clhopakiem do konca to jakso tak nie bylo przemyslane.. czyli mowicie wszystko ok? ze miesiaczka taka strasnzie obfita i ten szluz?? nie ma ise czym martwic ta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro bierzesz tabletki anty to masz zabezpieczenie, nie rozumiem tego że bez zabezpieczenia. Tabletki mają to do siebie że krwawienie jest skąpsze często itp.. Nie obraź się ale to o że przetrzymałaś mnie rozbawiło :P:P:P skoro sraczki nie było to w czym problem...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boze strasznie skapa.. jzu mi ise miesza skapa miesiaczka !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafeteria się pierdzieli albo mój net :P Tabletka wchłania się do 4h. Jesli w tym czasie nie było wymiotów ani biegunek jest ok. Pierwsze 3 miesiące brania piguł to przyzwyczajanie się organizmu do hormonów, także różne rzeczy mogą się dziać. Jest tak czasem że krwawienia stają się mniej obfitsze itp. Ja tak miałam. Co do śluzu to nie powiem nic. Mam skleroze postępującą i na dzień dzisiejszy już nie pamiętam czy miałam śluz czy nie.... Nie biore już prawie 3 mieszki tabsów. Tyle moge Ci powiedzieć że miałam okres tak zwany o niebo lepszy na tabsach niż bez nich. Tzn z przed brania tabl, bo teraz to jest też lepiej....no ale nie do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć... ah...Ja Cię nie rozumiem...Po cholerę trzymałaś tą biegunkę całą noc?Nie łatwiej tak zajrzeć do ulotki i byś wiedziała, że jeśli już chcesz to możesz ją przetrzymać jedynie godzinę, a nie całą noc!? To Twoje pierwsze opakowanie to co Ty panikujesz, w ulotkę byś zajrzała i byłoby po krzyku... \"jzu mi ise miesza skapa miesiaczka !!\"--->Miesza? Mówię Ci, że skąpość to normalne, tym bardziej przy 3 pierwszych opakowaniach!!I zajrzyj w końcu do tej ulotki!! Ja Was nie rozumiem dziewczyny!! Z każdym opakowaniem dostajecie ulotkę(przynajmniej z pierwszym), nie czaję za cholerę, czemu Wy jej nie czytacie!?Przecież tam jest wszystko!!Macie problem to zajrzyjcie do ulotki i działajcie według niej, a Wy wymyślacie jakieś niestworzone rzeczy, męczycie się np. przetrzymywanie biegunki całą noc!!Zamiast spojrzeć ile tabletka się wchłania!! A nie lepiej w czasie wątpliwości przeczytać, zobaczyć, czy może coś tam jest na dany temat i jak nie ma to pytać na forum. I przede wszystkim, jeśli ktoś jest odpowiedzialny to pyta się zanim się coś zrobi głupiego, a nie po fakcie, tu podaję przykład:\"Kochałam się z facetem do końca, a dzień wcześniej wzięłam lek i nie wiem czy on obniża skuteczność, czy mogę być w ciąży?\"...I czeka taka, aż któraś jej odpisze i stresuje się dzień i no, nie śpi, zamiast po prostu siąść, wziąć ulotkę w rękę i przeczytać czy ten lek obniża skuteczność czy nie!!I po problemie, bo przynajmniej się wie co i jak...Jeśli okazuje się, że dany lek obniża skuteczność, to wtedy nadszedł czas na martwienie się, chociaż tak jak już pisałam jest na to trochę za późno, bo do ulotki trzeba zaglądać jak zaczyna się łączyć lek, a nie po stosunku do końca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na tym forum jestem od nie dawna .Ale jak przeczytam niektóre wypowiedzi dziewcyzn to aż smiech mnie ogarnia hahahhaa . Miedzy innymi z tym ze \"ktoś ma sraczke i sie meczy cala noc bo tabletka sie nie wchlonela \" hahahha Brak slów .No coment :] Po to jest to forum zeby dzielić sie swoimi wrazeniami , dowiedzieć sie , doinformować w razie jakichś nie jasnosci ale niektóre posty to już wogóle ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weronikka...Ok, dzielić się, dowiedzieć, doinformować, itp, ale w przypadku, gdy czegoś nie ma w ulotce, a nie zawsze jak jest problem, bo sory, ale trzeba działać według SWOJEJ ulotki, a nie według tego, co ktoś napisze...W ulotce jest napisane w sumie wszystko , to po co kogoś pytać, skoro ulotka ma na BANK najważniejszą i najprawdziwszą odpowiedź na pytanie, a któraś z dziewczyn niekoniecznie musi dobrze doradzić...Ja np. doradzam według swoich ulotek(Cilest, Regulon), a wiem, że niektóre ulotki się różnią, same te dwie moje się różnią, to znaczy inaczej się działa w niektórych sytuacjach i co?Taka zrobi nie według swojej ulotki tylko mojej i może nie być zabezpieczona tak jak powinna...Gdzie tu sens?Jak się nie ma czegoś w SWOJEJ ulotce to wtedy forum, a nie, że panna nawet nie zajrzy do ulotki i takie głupie pytania zadaje, że się płakać chce!I nie ma absolutnie żadnej wiedzy, nawet podstawowej, nawet nie wie ile się tabletka wchłania, no to sory, ale nie powinna się brać za hormony...Najpierw się dowiedzieć coś o hormonach, dopiero zacząć je zażywać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×