Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość OLAFKA66
HEJ.ja chcialam zapytac czy jesli nie zrobie przerwy miedzy jednym opakowaniem tabletek a drugim po to zeby nie miec okresu to czy tabletki dalej tak samo dzialaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLAFKA66...Ale Wy macie pytania, jak nie takie to inne, że płakać się chce..Skoro w ulotce masz napisane, że możesz wziąć 2 opakowania pod rząd, to chyba oczywistym jest to, że tabletki normalnie działają...Jakby nie działały, to jaki byłby sens ich brania pod rząd, byłoby to nie wskazane chyba, no nie?Poza tym jeśli nawet miałoby to zmniejszać działanie to napisane by było w ulotce!!...I pamiętaj o tym, że jeśli nie robisz przerwy, to w czasie tego 2-go opakowania w trakcie brania tabletek możesz mieć plamienie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaa \".Ok, dzielić się, dowiedzieć, doinformować, itp, ale w przypadku, gdy czegoś nie ma w ulotce, a nie zawsze jak jest problem, bo sory, ale trzeba działać według SWOJEJ ulotki, a nie według tego, co ktoś napisze..\"-> wlasnie o tym mowie , ze można dzielić sie wlasnymi doświadczeniami ale wszytsko to co jest najważniejsze w ULOTCE jest .Ale to że dziewcyznom nie chce sie czytać to juz nie moj problem . Jasne lepiej zadac 100 rqaz to samo pytanie :] \"latwiej\" OLAFKA66 to co napisala aaaaaa to swieta racja :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weronikka...\"można dzielić sie własnymi doświadczeniami ale wszystko to co jest najważniejsze w ULOTCE jest \"--->No właśnie, dokładnie. I trzeba pamiętać o tym, że doświadczenia moje to moje, Twoje to Twoje i inne kobiety, dziewczyny nie mogą się sugerować naszymi doświadczeniami...Każda z nas jest inna i nasze doświadczenia mogą być zupełnie sprzeczne z tym, jak na kogoś innego coś zadziała...Dlatego też nie sugerujmy się kimś innym, bo to wcale nie jest dobre. Najlepiej działajmy według swojej własnej ulotki, a nie według tego jak ktoś miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie to powinnam napisać nie we własnej osobie tylko w kierunku do innych, bo ja to wie, co piszę:) "można dzielić sie własnymi doświadczeniami ale wszystko to co jest najważniejsze w ULOTCE jest "--->No właśnie, dokładnie. I musicie pamiętać o tym, że doświadczenia moje to moje, kogoś to kogoś i inne kobiety, dziewczyny nie mogą się sugerować naszymi doświadczeniami...Każda z nas jest inna i nasze doświadczenia mogą być zupełnie sprzeczne z tym, jak na kogoś innego coś zadziała...Dlatego też nie sugerujcie się kimś innym, bo to wcale nie jest dobre. Najlepiej działajcie według swojej własnej ulotki, a nie według tego jak ktoś miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olafka66
jakby bylo nap w ulotce to bym nie pytala.naprawde nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... olafka66...No to ja Cię teraz pytam skąd o tym wiesz, że można łączyć 2 opakowania, że można nie zrobić przerwy?Kto Ci o tym powiedział, albo gdzie przeczytałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olafka66
wczesniej bralam inne tabletki i tez na ulotce nic nie bylo.a...najlepiej to pytac lekarza o wszystko i sie nie bedzie mialo zadnych watpliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
cos bym napisala na temat tego ze czegos tam nie ma w ulotce ale sie powstrzymam... bo normalnie.. aj brak slow dziewczyny ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa..ale mnie objechałaś:( nie mniej ci dziękuję za odpowiedż,czytam to forum od poczatku żeby się czegoś dowiedzieć,oczytać,zapoznać,itd.czytam i szukam równiez informacji na necie po to żeby nie zadawac głupich pytań i za każdym razem nie latać do lekarza,wybacz ale po co jest to forum?skoro tak się denerwujecie że dziewczyny zadają nie właściwe pytania,ulotki swoja drogą,ale nieraz trudno je zinterpretować a jak sie jest zdenerwowanym to juz całkiem się miesza w głowie np.pisze że 7 dni zrobić przerwę tj 8 dnia zażyć licząc od ostatniej tabletki połkniętej ...przyznam się że miałam problem bo nie wiedziałam czy ten dzień od ostatniej tabletki liczyć czy nie,ale właśnie czytając forum lepiej to przyswoiłam niż czytając ulotkę....może mnie wyśmiejecie za ciemnotę ale cóż nieraz tak bywa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olafka66...\"wcześniej brałam inne tabletki i tez na ulotce nic nie było.\"--->Skoro tak twierdzisz, to okej, nie widziałaś, itp, ale nie sądzisz, że jeśli to miałoby obniżać skuteczność byłoby zaznaczone w ulotce, że nie można łączyć!!Byłaby po prostu informacja:W czasie, gdy bierzesz 2 opakowania pod rząd skuteczność może być zmniejszona!Nie ma takiej informacji, więc o co chodzi?Wszystkie zasad są wypisane w ulotce, działaj według nich i będzie ok...jeśli czegoś w ulotce nie ma, to znaczy, że nie ma to znaczenia!!Albo dokładnie - pytaj lekarza tak jak piszesz, to dobre wyjście... solidnykopniak...Napisz:)Bo jestem ciekawa co chciałaś napisać:P:P aaa111...Nie objechałam Cię, tylko dobitnie zaznaczyłam co jest nie tak:)Jak prawie zawsze z resztą:) \"czytam to forum(...)czytam i szukam również informacji na necie\"--->Po co czerpać wiedzę z neta, skoro najlepszą prawdę masz w ulotce!?Na necie różne głupoty mogą być, wierzysz w to co ktoś pisze kogo nie znasz?Poza tym ktoś pisze według swojego doświadczenia!A czyjeś doświadczenie nie powinno Tobą kierować, powinnaś działać według swojej ulotki, bo na każdą z nas tabletki działają inaczej i nie sugeruj się kimś, bo ktoś ma inaczej niż Ty możesz mieć... \"wybacz ale po co jest to forum?\"--->Po to, żeby zadawać pytanie, na które odpowiedzi nie masz w ulotce!! \"skoro tak się denerwujecie że dziewczyny zadają nie właściwe pytania\"--->Ja się nie denerwuje:) \"ulotki swoja drogą\"--->To jest najważniejsze przy tabletkach - działanie według własnej ulotki, a nie według kogoś, według czyiś doświadczeń...To czego doświadczy ktoś niekoniecznie musisz doświadczyć Ty... \"ale nieraz trudno je zinterpretować\"--->Jak to trudno?Jest po kolei napisane co robić... \"pisze że 7 dni zrobić przerwę tj 8 dnia zażyć licząc od ostatniej tabletki połkniętej(...)nie wiedziałam czy ten dzień od ostatniej tabletki liczyć czy nie\"--->7 dni przerwy, to całe 7 dni bez tabletek, czyli zaczynając od pierwszego dnia, kiedy tabletki się nie wzięło...Ostatni dzień z tabletką nie może być pierwszym dniem przerwy, to chyba logiczne? \"może mnie wyśmiejecie za ciemnotę\"--->Ja Cię nie wyśmiewam, ale uważam, że głupio robisz nie czytając ulotki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
oj lepiej nie bo zaraz mnie zjada od gory do dolu ;) i powiedza ze jestem wszechwiedzaca i sie wymadrzam itd ;) wiesz nie chce sie narazac lol2 ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkaro
hej! Mam pytanie. przez 1,5 roku używałam plastrów evra i odkąd zaczęłam je stosować schudłam, mimo że jadłam normalnie dalej słodycze itp ( z rozmiaru L na S). Teraz chciałabym przejść na pigułki i lekarz zapisał mi Cilest bo to lek tej samej formy i ma podobną dawkę hormonów. Boję się, że wrócę do poprzedniej wagi nawet jak będę uważać na to co jem, wkońcu hormony to hormony. Przechodziła któraś z Was z plastrów na tabletki bądź odwrotnie? Jaki był tego efekt? Wiem, że to sprawa indywidualna, ale jednak chciałabym wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkaro...Ja zażywałam Cilest 2 lata i nie miałam żadnych skutków ubocznych od początku do końca, zero mdłości, zero czegokolwiek, no i oczywiście nic nie przytyłam:)Teraz musiałam zmienić na Regulon - miałam plamienia przy 2 ostatnich opakowaniach - ginka powiedziała, że to nietolerancja organizmu...Tak więc ja nie przytyłam po Cilest, ale tak jak napisałaś - to indywidualna sprawa każdej z nas, więc Ty akurat możesz po nich przytyć... \"Boję się, że wrócę do poprzedniej wagi nawet jak będę uważać na to co jem\"--->Dopóki ich nie zażyjesz to się nie dowiesz czy przytyjesz czy nie...Tego Ci też nikt nie powie, więc musisz czekać aż się okaże:) P.S.Ja nie przechodziłam z plastrów na tabletki i odwrotnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie przechodziłam z plastrów na tabletki i odwrotnie, ale Cilest brałam i niestety przytyłam ok 10 kg w ciągu 1,5 roku :( Najgorsze jest to że ciężko jest sie pozbyć teraz tej nadwagi :P Ale tak jak mówi aaaaaa to jest indywidualna sprawa każdej z nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dziś ide do gin , musi wypisac mi recepte i oblukac moje wyniki . Dziewcyzny czy wy chodzicie po recepte co msc? czy wypisuje wam od razu 2 opakowania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... weronikka...Ja chodzę średnio co 3 miesiące i dostaję receptę na 3 opakowania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też zawsze dostaję receptę na 3mce z góry. Jeżeli nie masz żadnych problemów, które wymagają ciągłem kontroli to poproś swojego ginekologa żeby wypisywał Ci chociaż na 2 mce z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, Od jakiś 6 miesięcy biorę "Y", i niby wszystko jest ok, ale czasami zdarza się że krwawienie z odstawienia występuje w dniu ostatniej a nawet przedostatniej tabletki. A dwa blistry pod rząd bez przerwy to już wogóle nic nie daje bo krwawienia dostałam i tak. Mało tego jak skończyła drugi blister to nie dostałam krwawienia tylko jakichś plamień a nowy blister zaczynam w środę. Tak właśnie zakończyła się moja próba przesunięcia krwawienia. Jutro idę do lekarza i zastanawiam się czy nie poprosić o zmianę. Czy któraś z was może mi coś poradzić? Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz powinien o tym wiedzieć, więc musisz mu powiedzieć co jest i jak jest. jeśli te krwawienia lub plamienia występują jeśli robisz te 7dniowe przerwy i bierzesz tak jak należy, wtedy trzeba zmienić tabletki, takie skutki uboczne mogą występować góra do 3 pierwszych miesięcy brania piguł. Ale jeśli krwawienia występują tylko wtedy gdy łączysz dwa opakowania, tzn krwawienia lub plamienia to jest normalne bo przy łączeniu opakowań i nie robieniu przerwy tak się zdarza często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marsta...\"czasami zdarza się że krwawienie z odstawienia występuje w dniu ostatniej a nawet przedostatniej tabletki\"--->Ja miałam podobnie biorąc Cilest(Brałam go jakoś 2 lata)...Przed skończeniem opakowania(zostały mi wtedy jeszcze 4 tabletki), dostałam plamienia, potem normalnie w 4 dzień przerwy dostałam okres, no ale martwiąc się plamieniem w czasie 21 tabletek poszłam do ginki i ona powiedziała, że jak to się powtórzy w następnym opakowaniu to mam przyjść i ona mi zmieni tabletki na inne, bo to jest nietolerancja organizmu...Tak też się stało przy następnym opakowaniu - dostałam plamienia mając jeszcze 4 tabletki w opakowaniu, a więc poszłam do niej i zmieniła mi na Regulon...Obecnie jestem po 2 letnim stażu Cilest i w połowie drugiego opakowania Regulonu...Nie czuję żadnej różnicy po zmianie...Zero skutków ubocznych, jak nie było przy Cilest(oprócz tego plamienia), tak i nie ma przy Regulonie:):) \"A dwa blistry pod rząd bez przerwy to już w ogóle nic nie daje bo krwawienia dostałam i tak\"--->No bo jeśli łączysz 2 opakowania pod rząd, to w czasie tego 2-go jakoś w połowie możesz mieć plamienie... \"Mało tego jak skończyła drugi blister to nie dostałam krwawienia tylko jakichś plamień a nowy blister zaczynam w środę.\"--->Można mieć tylko plamienie jeśli łączyło się opakowania...No i co, że w środę zaczynasz nowy?Nawet jeśli krwawienie się nie pojawi należy normalnie zacząć nowe opakowanie, chyba, że jest coś nie tak, to idzie się najpierw do lekarza i on decyduje co i jak, nic na własną rękę...Chyba, że w ulotce jest napisane, że jak jakiś czynnik coś spowoduje należy przerwać, to trzeba tak postąpić jak jest w ulotce... \"Jutro idę do lekarza i zastanawiam się czy nie poprosić o zmianę.\"--->Najpierw jej powiedz co i jak, pewnie Ci powie to co mnie...Pewnie nawet nie będziesz musiała prosić, bo sama Ci zmieni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam dziś u swojego gin i oczywiscie powiedziala ze znowu mam przyjsc w polowie tabletek :[:[ Ale ona upierdliwa jest .Srednio wychodzi raz na msc :( ( a nie wypisze recepty z góry na 2 opakowania) tylko za każdym razem trzeba chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wanttoknow
witajcie , nie mam sily czytac wszystkich postow a wsrod tych ktore przeczytalam nie znalazlam tego o co pytam.. wiec: czy ktos orientuje sie czy badania ktore zleci lekarz przed przepisaniem tabletek sa platne? Jesli tak to ile moga wynosic? I skutki uboczne w postaci nadmiernego owłosienia.. pojawily sie komus? I czy komus dolegalo nadmierne owlosienie i zostalo ususniete dzieki tabletkom? Krepujace ale prawdziwe, z gory dziekuje ze jakies odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesiammm
ja tez mam pyt.. wyjezdzam teraz na majowke... i sie rozlozylam;/ biore antybiotyki.. jak myslicie warto sie dodatkowo zabezpieczyc skoro biore silne antybiotyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wanttoknow...\"czy ktoś orientuje sie czy badania które zleci lekarz przed przepisaniem tabletek są płatne?\"--->To zależy od tego, gdzie pójdziesz...Jeśli idziesz do państwowego lekarza to on Ci daje skierowanie i idziesz państwowo, możesz też iść prywatnie, to jak chcesz, a jeśli idziesz do ginekologa prywatnie, to raczej badania też są prywatnie i wtedy musisz płacić...Ja chodzę państwowo za żadne z badań nie płaciłam... \"Jeśli tak to ile mogą wynosić?\"--->Ja nie wiem ile, sprawdź sobie na necie... \"I skutki uboczne w postaci nadmiernego owłosienia.. pojawiły się komuś?\"--->Nawet jeśli komuś się pojawiły, to co z tego?Nie sugeruj się kimś innym, bo to, że ktoś miał coś, czy nie miał czegoś nie znaczy, że Ty musisz mieć lub nie mieć, każda jest inna i każda reaguje na różne rzeczy inaczej... \" I czy komuś dolegało nadmierne owłosienie i zostało usunięte dzięki tabletkom?\"--->Tabletki nie mają za zadanie usuwanie owłosienia... agniesiammm...Dziewczynko - ULOTKA!! Po pierwsze, skąd my mamy widzieć jaki to antybiotyk, po drugie, skąd my mamy wiedzieć jakie anty bierzesz, a po trzecie, to odpowiedź na takie pytania masz w ulotce!!Popatrz na tekst o interakcjach z innymi lekami, porównaj skład i masz odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czlowiek nie wchodzi na forum jakis czas a tu taka popelina :D nic sie nie nauczyły :D witam was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×