Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość hghjjhkh
macie racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniulaaaa
witajcie;) mam problem i w związku z tym pytanie do Was. moj problem polega na tym, ze zaczelam brac pierwszy raz w zyciu(1sze opakowanie) tabletki antykoncepcyjne-Cilesty. mialam rozpoczac branie tabletek pierwszego dnia miesiaczki. 28 kwietnia bylam u ginekologa i poniewaz mam nadzerke smarowal mi ja jakims plynem. okres powinnam dostac 1 maja, ale juz 30 kwietnia pojawilo sie plamienie i bylam pewna, ze to miesiaczka, wiec wieczorem zazylam pierwsza tabletke. teraz jednak martwie sie, ze to nie byl okres tylko po prostu plamilam lekko krwia z powodu tej nadzerki. juz nastepnego dnia po zazyciu pierwszej tabletki nie bylo krwi. teraz martwie sie czy nie przyjelam tej tabletki za wczesnie. zastanawiam sie nad skutecznoscia tych tabletek. jak myslicie? pomozcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niagara na kafe
mam 17 lat , kilka tyg temu uprawialam peting z chlopakiem , nasienie skapło w okolice pochwy troszke i sie boje ze zaszlam w ciaze, chlopak ten zerwał ze mna i wyjechał na stałe do kanady tam ma rodzine, boje sie bo mam ojawy ciazowe, o czasu tego pettingu zaczełam robic testy ciazowe, pierwszy zrobiłam 7 dni po petingu , nastepny w dniu spodziewanej @ , nastepny 3 tyg po pettingu , nastepne juz co pare dni , zrobiłam 7 testów ciążowych m wyszły neg, wszystkie robiłam raniutko jednak oje sie ze to ciaza o mam ojawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to może nie obiawy ciążowe tylko schizy... \"o czasu tego pettingu zaczełam robic testy ciazowe, pierwszy zrobiłam 7 dni po petingu , nastepny w dniu spodziewanej @ , nastepny 3 tyg po pettingu , nastepne juz co pare dni , zrobiłam 7 testów ciążowych m wyszły neg\" -> to jak zrobiłaś mase testów i wyszły negatywne to czego sie martwisz.. :/ nie ma czego... testy zwykle sie robi w dniu spodziewanej miesiączki albo w dniach podanych na ulotce testu ciążowego wiec jak robilas po tygodniu, w dniu spodziewanej miesiaczki itd. to jak nic nie wykryło to nie ma powodów do obaw. poza tym jakbys byla w ciazy to by ci juz dawno to wykrylo. A objawy ciążowe to sobie wymyśliłas.. moze przez te myślenie o ciązy zle sie czujesz i we wszystkim szukasz objawów. Głowa do góry. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niagara na kafe
hitachi ona-----> dzieki za odpowiedz, oby było tak jak mówisz , wczoraj zjadłam 4 kawałki sernika na raz i dzis tez mam ochote:( a słyszałam ze testy sie mylą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniulaaaa
ja rowniez poprosze o rade i odpowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moroka gryf
aniulaaa, z tego co słyszalam to najwiecej wpadek przy braniu tabl jest własnie przy cilest... ale to zalezy od organizmu , niechce cie martwic ale wydaje mi sie ze krwawienie mogło byc z nadzerki , albo moze poprostu mialas taki słaby okres , bo nieraz przy tabl. tak jest , pói co to sie nie martw idz do lekarza jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniulaaaa
moroka gryf, dzwonilam do mojego lekarza, ale on powiedzial mi, ze musze sama wybrac czy chce dalej brac tabletki czy przerwac i zaczac dopiero za miesiac nowe opakowanie. a zakladajac, ze to krwawienie bylo jednak z nadzerki, czyli tabletke wzielam przed okresem to czy to robi roznice w skutecznosci tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moroka gryf
aniulaaa, nierobi to róznicy (z tego co wiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniulaaaa
ok, dzieki wielkie. mimo Twoich rad , poprosze jeszcze aby ktos sie wypowiedzial na ten temat, bylabym wdzieczna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiscie ze robi roznice
zeby tabletki byly skuteczne, bierze sie pierwsza w pioerszy dzien okresu. jesli wzielas przezd, to nie dzialaja! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO oczywiscie ze robi roznice -> a co ty taka(i) poinformowana(y), chyba ze to miał być zart. Aniulaaa -> ja tez mysle ze to może być plamienie od nadżerki. a nawet jeśli by było to nic ze tabletke wcześniej wzięłas. Skoro mówisz ze okres powinnaś dostać 1 maja to raptem jest 1 dzień. poza tym nawet jakbyś go dostała później to nic strasznego by sięnie stało. I od takiej błahej rzeczy antykoncepcja nie maleje w żadnym razie. Zdarza sie ze ludzie biorą w 3 dniu cyklu i ic sie nie dzieje. Wiec nie ma co się martwić o skuteczność. Już od pierwszej tabletki jest sie zabezpieczonym i kiedy ją wzięłaś to nie ma znaczenia (1-2 dni przed okresem w twoim przypadku). Poza tym przyjmiesz wszystkie 21 tabletek i w ciągu 7 dniowej przerwy jest czas na okres (choc zdarza sie ze przy pierwszych opakowaniach moze go nie byc) -osobiście miałam, ale pewnie nie u wszystkich tak bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie kiedy mam zaczac brac tabletki jesli jakies 3 dni przed okresem mam najpierw plamienie a potem normalny okres? Czy od radu jak zaczynam plamic czy jak mi dopiero zacznie juz normalnie leciec? nigdy wczesniej nie mialam takich plamien przed i moglam normalnie zaczynac lykac tabl. a teraz znowu chce zaczac i nie wiem od kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niagara na kafe -> zadko kiedy testy sie mylą. Chyba ze za wczesnie zrobisz test to ci albo nie wyjdzie jak trzeba albo nic nie wykryje. Ale ty przeciez zrobiłaś ich aż 7 i do tego po tak długim czasie (ponad 3 tyg) od zabaw z chłopakiem.. wiec do tego czasu juz cos powinno Ci wykryć jakbyś była w ciąży. A tak, to jak po tym czasie nic Ci nie wykryło to najwyraźniej nie jesteś w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niagara na kafe -> hehe.. musiałabyś mieć niezłego pecha jakby 7 testów się pomyliło.. bez przesady, choc testy moga sie pomylić to nie do tego stopnia.. przciez one wykrywają w moczu poziom "hormonu ciążowego" (betaHCG).. wiec jak nie jestes w ciąży to Ci go nie wykryje. Osobiście biorę tabsy anty- i kochałam sie z chlopakiem bez zabezpieczenia i tez miałam schizy ze tabletka moze nie zadziałac wiec zrobilam sobie test i wyszedł negatywny i jakos do tej pory nie jestem w ciąży. Wiec nie ma roznicy czy bierzesz tabsy i robisz test czy ich nie bierzesz.. wdocznie u mnie nie bylo tego hormonu i u Ciebie widocznie też go nie ma... Zawsze ma sie różne schizy. ja niby nie powinnam miec bo biore tabsy ale wtedy to miałam. Ale teraz juz sie nie matwie. I ja wtedy zrobiłam tylko 1 test i nie był trefny a Ty zrobiłaś ich 7, wiec to juz potwierdzenie że ie jesteś w ciąży. myślisz ze 7 mogło się mylić? hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laska cynamonu -> hmm.. nie chcę Cię wprowadzać w błąd kiedy należy brać tabletki, ale ja pewnie bym juz w trakcie plamienia zaczęła brać i potraktowałabym to jako okres, no ale nie sugeruj się moimi głupotami ;) moze idz do gina i powiedz mu o tym.. Gdy nie brałam tabsów to nie miałam takich plamien wiec nie wiem od kiedy powinno sie liczyc. Moze gdy wezmiesz tabletke w trakcie albo juz w 1 dzien właściwego okresu to moze sie wszystko ureguluje w trakcie przyjmowania i robienia 7-dniowych przerw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niagara na kafe -> nie martw się :) wszystko będzie dobrze... Moze to przez zerwanie jestes taak zestresowana i dlateog myślisz ze może jestes w ciąży.. :) Moim zdaniem nie jestes.. jakbym ja zrobila aż tyle testów to bym byla pewna na maxa ze nie jestem. Byc moze przez nerwy albo stres zaczyna Ci sie mdło robić, głowa boleć i takie tam objawy.. Ale przeciez to nie znaczy juz ciąży... bo kazdy ma takie objawy nawet gdy nie jest w ciąży.. o stres, nerwy i takie tam.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laska cynamonu -> juz od 1 tabletki jestes zabezpieczona, wiec to chyba nie bedzie mialo róznicy kiedy weźmiesz.. po prostu potraktuj to jako okres i tyle.. ;) hehe.. jak mówiłaś ze 3 ni przed okresem zwykle tak masz to wez w któryś dzień i tak jak mówisz: przy wiekszym plamieniu.. ;) niadara na kafe -> dzieki :* będę trzymać kciuki :) i się nie martw niczym.. już jest OK.. :) papatki.. :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... aniulaaaa...Następna mądra i ulotki nie czytała:o "już następnego dnia po zażyciu pierwszej tabletki nie było krwi."--->Może tak się stać, ponieważ organizm się przyzwyczaja dopiero. Ma na to 3 mieszki i te 3 mieszki może tak być, że okres się nie pojawi...Przeczytaj ulotkę to będziesz wiedzieć co i jak...Ja brałam 2 lata Cilest i wiem, że to tam jest... "teraz martwię sie czy nie przyjęłam tej tabletki za wcześnie"--->Dobrze ją przyjęłaś... "a zakladajac, ze to krwawienie bylo jednak z nadzerki, czyli tabletke wzielam przed okresem to czy to robi roznice w skutecznosci tabletek?"---Robi...Tabletkę trzeba wziąć w 1 dzień, a jeśli nie w 1-szy to musi Ci lekarz powiedzieć w który... niagara na kafe..."nasienie skapło w okolice pochwy troszke i sie boje ze zaszlam w ciaze"--->Tak, jasne...Puknij się w swój pusty łebek...Już na serio rozwaliłaś mnie...Niby skąd ta ciążą dziewczyno!!Plemniki musi zostać WPROWADZONY głęboko!!Niby co, ma nóżki i sobie przeszedł z Twojej cipki do środka??No zastanów się.... "boje sie bo mam ojawy ciazowe"--->Niby jakie?Pewnie naczytałaś się bredni w BravoGirl:o Przez petting nie ma opcji, nie da się zajść w ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie doszło wszystko:o Elo... aniulaaaa...Następna mądra i ulotki nie czytała:o "już następnego dnia po zażyciu pierwszej tabletki nie było krwi."--->Może tak się stać, ponieważ organizm się przyzwyczaja dopiero. Ma na to 3 mieszki i te 3 mieszki może tak być, że okres się nie pojawi...Przeczytaj ulotkę to będziesz wiedzieć co i jak...Ja brałam 2 lata Cilest i wiem, że to tam jest... "teraz martwię sie czy nie przyjęłam tej tabletki za wcześnie"--->Dobrze ją przyjęłaś... "a zakladajac, ze to krwawienie bylo jednak z nadzerki, czyli tabletke wzielam przed okresem to czy to robi roznice w skutecznosci tabletek?"---Robi...Tabletkę trzeba wziąć w 1 dzień, a jeśli nie w 1-szy to musi Ci lekarz powiedzieć w który... niagara na kafe..."nasienie skapło w okolice pochwy troszke i sie boje ze zaszlam w ciaze"--->Tak, jasne...Puknij się w swój pusty łebek...Już na serio rozwaliłaś mnie...Niby skąd ta ciążą dziewczyno!!Plemniki musi zostać WPROWADZONY głęboko!!Niby co, ma nóżki i sobie przeszedł z Twojej cipki do środka??No zastanów się.... "boje sie bo mam ojawy ciazowe"--->Niby jakie?Pewnie naczytałaś się bredni w BravoGirl:o Przez petting nie ma opcji, nie da się zajść w ciążę i nie wiem skąd Ty wzięłaś taką chorą pierdołę!? "zrobiłam 7 testów ciążowych m wyszły neg"--->po prostu gratuluje głupoty:o Nie szkoda Ci kasy?Ale w sumie jak ktoś jest tak pusty i nie ma podstawowej wiedzy na temat tego co wyprawia to tak jest...Hahaha, no załamka... Hitachi_ona...Też sądzisz, że jest w ogóle realne być w ciąży bez seksu:/ Fajnie:o "DO oczywiscie ze robi roznice -> a co ty taka(i) poinformowana(y), chyba ze to miał być zart."--->O co się czepiasz do niej...Ma rację dziewczyna, to chyba dobrze, ze jest poinformowana, a nie ciemna jak co poniektóre...Niby z czym żart?? "Skoro mówisz ze okres powinnaś dostać 1 maja to raptem jest 1 dzień"--->A jeśli by się jej okres spóźnił?Nie pomyślałaś o tym?? "poza tym nawet jakbyś go dostała później to nic strasznego by sięnie stało. I od takiej błahej rzeczy antykoncepcja nie maleje w żadnym razie"--->Błaha??Dziewczyno, Ty nie masz podstawowej wiedzy na temat anty!!Musisz wziąć w 1-szy dzień a nie przed okresem, kto to słyszał takie wymysły na pierdziele...Dziewczyny do książek a nie do anty:o "Zdarza sie ze ludzie biorą w 3 dniu cyklu i ic sie nie dzieje"--->1 dzień cyklu to 1-szy dzień okresu, więc biorą 3- go dnia okresu, a nie 3 dni przed...Nie widzisz różnicy:o Jest zasadnicza, a nie błaha... "Wiec nie ma co się martwić o skuteczność. Już od pierwszej tabletki jest sie zabezpieczonym i kiedy ją wzięłaś to nie ma znaczenia"--->Słabo mi się robi jak czytam to co piszesz...Od pierwszej tabletki działają po 4h, jeśli weźmie się ją 1-szego dnia okresu i tylko wtedy...Jeśli zażyjesz w innym dniu skuteczność spada i trzeba się dodatkowo zabezpieczać..Poczytaj ulotkę!! moroka gryf...Sranie w banie...Skąd to wzięłaś??Ja jakoś znam w chusteczkę dziewczyn na Cilest i żadna nie wpadła i nigdy nie spotkałam się z taką bajką, a czytam dużo...Skąd ta brednia?? "nierobi to różnicy (z tego co wiem)"--->Następna brednia...Skąd Ty bierzesz informacje dziewczyno??Jest różnica, bo regularność,to podstawa przy tabletkach!! oczywiscie ze robi roznice...Chociaż Ty jedna jesteś mądra... laska cynamonu...Teraz zaczynasz nową serię, czy jesteś po przerwie 7 dniowej?W pierwszym dniu plamienia musisz wziąć pierwszą, jeśli to nowa seria...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa....slyszałam ze można przy pettingu, gdy dostanie sie nasienie głębiej i ja tego nie wymyśliłam wiec czepiaj sie do tego kto to wymyslil. Twoim zdaniem jak weżmiesz dzien wczsniej tabletke przed okresem o kompletnie tabletka nie zadziala? bez przesady.. juz od 1 dziala wiec skad niby nagle ma przestac dzialac? tak od 1 tabletki dzial po 4h. a jak sie wezmie dzien przed okresem to co sie stanie? nic nie pisze o tym w ulotce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciąża bez seksu? nie mowie ze ktos zachodzi w ciaze siedzac u chlopaka na kolanach albo wycierajac sie jego recznikiem bo to brednie... !! a przez petting mozna przeniesc nasienie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laska cynamonu...Jeśli miałaś taką przerwę to tak jak Ci napisałam:) "no to zaczne brac jak mi sie takie większe plamienie pojawi"--->Ja Ci dobrze radzę, wieź od 1-szego dnia plamienia!Ona nie ma wiedzy i nue słuchaj jej, bo to co ona wypisuje, to totalne brednie... hitachi_ona..."ja niby nie powinnam miec bo biore tabsy ale wtedy to miałam"--->A 1 % ryzyka? Ty byś w cały świat te tabletki brała...Nie wiesz nic powiem Ci... "Moim zdaniem nie jestes.."--->Ona na bank nie jest, bo w ciążę się nie zachodzi bez plemników... "juz od 1 tabletki jestes zabezpieczona"--->Zajrzyj dziecko do ulotki!!Jest w niej napisane, że jesteś od pierwszej zabezpieczona, ale tylko wtedy, kiedy weźmiesz ją 1-szego dnia okresu, a nie w cały świat jak Ty pieprzysz tu od rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie traktuj mnie jak upośledzonego czlowieka, bo mam ulotke i czytam ja a tam nie ma odpowiedzi na wszystkie pytania, chyba ze w twojej są na wszystkie... i jak d tej pory kocham sie bez zabezpieczenia i nie jestem w ciąży wiec widocznie stosuje wszystko prawidłowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzisz... mowisz ze tabletka dziala po 4h. A u mnie tego NIE MA. pize jedynie tak: "poniewaz preparat diane-35 wykazuje natychmiastowe działanie, nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych" -> i to jest w zakładce "stosowanie diane-35 poraz pierwszy"... i nie podali dokladnej godziny od ktorej jest sie zabezpieczonym czyli twoich 4h.Ja tylko mam ze niby natychmiatowe. Ale co to moze znaczyc..słowo natychmiastowe? - bierzech i od razu jeses zabezpieczona..? nieźle.. błyskawicznie...aż..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hitachi_ona..."słyszałam ze można przy pettingu"--->Gdzie słyszałaś??Może przeczytałaś w "Dziewczynie"? "gdy dostanie sie nasienie głębiej"--->Powiedz mi w jaki sposób??Wpłynie sobie samo do pochwy??Ona napisała, ze to kapnęło na nią w okolicy pipki...Jakby jej facet nałożył spermę na palca i wcisnął jej tego palca głęboko, do końca to mogłaby się martwić... "i ja tego nie wymyśliłam wiec czepiaj sie do tego kto to wymyslil. "--->No to napisz mi skąd to wzięłaś?? "juz od 1 dziala wiec skad niby nagle ma przestac dzialac?"--->Z ulotki Cilest:"By osiągnąć maksymalną skuteczność działania antykoncepcyjnego tabletki preparatu Cilest® należy przyjmować dokładnie według zaleceń i w odpowiedniej kolejności, codziennie o tej samej porze, np. przed snem. Tabletki należy przyjmować codziennie bez przerwy w następujący sposób: Przyjmować jedną tabletkę raz na dobę popijając wodą, o tej samej porze dnia przez 21 dni. Po przyjęciu ostatniej tabletki, przez 7 dni nie należy przyjmować tabletek. W okresie nieprzyjmowania leku, zwykle po 2 do 4 dniach od przyjęcia ostatniej tabletki można spodziewać się wystąpienia krwawienia. Po zakończeniu tego 7-dniowego okresu należy rozpocząć nowy cykl przyjmowania tabletek preparatu Cilest®, także w przypadku, gdyby krwawienie nie wystąpiło lub nie zakończyło się. W pierwszym cyklu stosowania, przyjmowanie preparatu NALEŻY ROZPOCZĄĆ W PIERWSZYM DNIU KRWAWIENIA MIESIĄCZKOWEGO(w sposób opisany powyżej). Lek należy przyjmować popijając wodą, o tej samej porze dnia, przez 21 dni. Preparat Cilest® przyjmowany zgodnie z zaleceniami działa antykoncepcyjne począwszy od pierwszego dnia przyjmowania, i w okresie 7 dni nieprzyjmowania tabletek (między kolejnymi opakowaniami preparatu)." "nic nie pisze o tym w ulotce."--->Nic o tym nie pisze, ale masz jasno napisane jak masz robić, czyli znaczy to tym samym jak masz nie robić... "a przez petting mozna przeniesc nasienie.."---.Wycierając swojego penisa w brzuch, bo przecież plemniki mają nogi i same sobie przejdą:o Puk, puk...Brednia najlepsza na świecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×