Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość lomna
mam plamienia juz 3 dzien a lada moment powinnam dostac okres. mam powody do niepokoju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lomna
wczoraj bylam u ginekologa i mowil, ze wszystko ze mna ok i nie widzi zadnych zmian chorobowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lomna
tylko co z tymi plamieniami, ktore juz 3 dzien trwaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weronikka...No co Ty!!Masz normalnie wziąć całe 21 tabletek i przerwa, po co chcesz tak cudować??Nie dość, że już nabawiłaś swój organizm \"wariacji\" nie robiąc przerwy, to chcesz go jeszcze dobić?? Ja osobiście nie radzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lomna...Nie rozumiem...Więcej szczegółów podaj...Bierzesz już tabletki, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaa ok .Wiesz bo ja kilka stron wczesnije równiez na tym forum czytalam i ktoś pisal ze nie bral dalej i zrobil przerwe ale nie chc ejuz mi s ie tego szukać .Bo zanim zadalam to pytanie wczesnije przewertowlam forum . W takim razie skoncze to opakowanie .Może i zle zrobilam ze nie zrobilam tej przerwy bo teraz i brzuch mnie boli ( tak jak w czasie kresu) i duże plamienie:/ dziekuje aaaa za info i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lomna
nie biorę tabletek właśnie miałam zaczać, byłam we wtorek u ginekologa i mi przepisał... ale to plamienie mnie martwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lomna
ostatni okres mialam 11.05 i teraz jakos powinnam dostac, od poniedzialku mam plamienia a okresu jeszcze nie... we wtorek bylam u ginekologa, aby mi przepisal tabletki i podczas badania powiedziala, ze wszystko jest ok... ale czemu mam te plamienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasiaaa
biorę 3 opakowanie Cilest i czuje ,że codziennie boli mnie brzuch,jajniki i jajowód-dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weronika ja pisałam o tym , ja nie robiłam przerwy i brałam 8 tabletek tylko i przerwa, brałam Cilest i tam w tej broszurce pisało ze mozna tak zrobić:) http://www.janssen-cilag.pl/bgdisplay.jhtml?itemname=cilest_info_guest tam jest ta broszurka i musisz przewertowac pare stron i tam będzie odp na pytanie o przesunięcie miesiączki. To na potwierdzenie moich słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weronikka...\"bo teraz i brzuch mnie boli ( tak jak w czasie kresu) i duże plamienie:/ \"--->To oczywiste w sumie, że ma się plamienia w czasie tego 2 opakowania przy nie robieniu przerwy...Jest to w ulotce... lomna...Ja Cię nie rozumiem...Na moje oko już dawno powinnaś wziąć 1-szą tabletkę...Ja wzięłam w pierwszy dzień plamienia(bo zawsze okres zaczynał mi sie plamieniem) i później normalnie miałam okres dalej już z tabsami...A czemu Cię martwi plamienie?Skoro masz dostać kres za chwilkę to normalnie, że zaczyna się plamieniem(przynajmniej ja tak miałam)... \"ale czemu mam te plamienia?\"--->To wie tylko Bóg, czemu masz plamienia... jasiaaa...Skutek uboczny...Jeśli przedłuży się ból idź do ginekologa i powiedz mu o tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lomna
pierwszy dzien okresu to pierwszy dzien okresu, a nie plamien... ale zeby az 3 dni trwaly? obym jutro dostala ten okres...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lomna...No i tu się mylisz...Ja się pytałam lekarza o to i powiedziała, że okres bardzo często zaczyna się plamieniem dlatego też za pierwszy dzień okresu przyjmuje się tutaj pierwszy dzień plamień...Zatem pierwszy dzień okresu to pierwszy dzień plamień, a Ty rób jak chcesz, tylko powiem Ci, że chyba każda z nas tu na forum zaczyna tabletki w pierwszym dniu plamień, ponieważ zawsze po tych plamieniach pojawia się okres...Ja tak zrobiłam, i normalnie później miałam okres, więc dobrze zrobiłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lomna
a jak mam 4 dzień plamień i nie mam okresu nadal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czysta płyta
Witam, niedawno byłam u lekarza, który przepisał mi tabletki bez wczesniejszego zrobienia jakichkolwiek badań... Dowiedziałam się z waszego forum że są one niezbędne do prawidłowego dobrania tabletek,więc postanowiłam o nie poprosiś przy kolejnej wizycie czyli za ok. 1,5 tygodnia, tabletki biorę od 3 dni i moje pytanie brzmi: Czy dobre samopoczucie (jak na razie) jest oznaką tego że tabletki są dobrze dobrane czy niekoniecznie? I jeszcze jedno, jeżeli poproszę o badanie USG w celu sprawdzenia czy nie mam owulacji to lekarz wykona je bez problemu? Czy jednak jest ono płatne (to nie jest prywatny lekarz)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie dobre samopoczucie jest oznaką tego że sa dobrze dobrane tabletki, skutki moga wyjść później, albo nawet po odstawieniu tabletek. Nie wiem co do badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KICIA19
hej Dziewczyny !! ja biore tabletki microgynom już ok 1.5 roku ale nadal kocham sie z zchłopakiem z prezerwatywą... chciałbym spróbowac bez.. czy bede pewna ze nie zajde w wciąże ??? prosze odpowiedzcie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lomna...Ja na Twoim miejscu pewnie już byłabym przy 4 tabletce...A teraz to ja nie wiem co Ty masz zrobić, idź i zapytaj lekarza... czysta płyta...Niekoniecznie...Ponieważ, jeśli na przykład będą źle wpływać na Twoją wątrobę, to badania to wykażą, a nie musisz tego odczuwać(bólowo)przez jakiś czas, np. pierwszy miesiąc, dwa, trzy, czy nawet więcej...Co do badania to pewnie zależy od lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KICIA19...Czy będziesz pewna??...To się okaże i zależy to od Ciebie a nie od nas co będziesz wtedy czuła...Dziwnie zadane pytanie... Jeśli tym pytaniem chciałaś się dowiedzieć czy będziesz miała pewne zabezpieczenie to odpowiedz na nie brzmi - NIE!!...ULOTKA!! Tabletki - przy przestrzeganiu każdej z zasad - dają 99% zabezpieczenia!!Nigdy nie 100% i zapamiętaj to sobie i zajrzyj do ulotki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulapaula
hej! mam problem. miesiac temu odstawilam tabletki anty. od kilku dni mam niepokojace mnie brazowe plamienia! wyglada to okropnie i martwie sie, zdarzylo sie to 1wszy raz. mam mala nadzerke, jeszcze nie wyleczona dodam. na wizyte u gina jestem zapisana juz. czytalam ze to sie pojawia pod wplywem hormonow nieprawidlowych. jestem przerazona. odpowiedzcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulapaula...Jeju!Powinnaś wiedzieć, że po odstawieniu tabletek tak się zdarzyć może...Plamienia po odstawieniu to w sumie normalka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga_Mmm
Mam taki problem: Biorę pierwsze opakowanie. Pytałam lekarza co zrobić w przypadku gdy okres poprzedzają plamienia. Czyli ten sam problem co u lomny... 4 dni temu po południu zaczęłam plamić i nie wiedząc co zrobić, bo naczytałam się wielu wypowiedzi na ten temat niewątlpiwie doświadczonej aaaaaaaaaa, wzięłam tabletkę o 23 tego dnia, nie słuchając lekarza... Normalny okres miałam już rano. Co w przypadku gdy (załóżmy) wzięłam tabletkę za wcześnie? Muszę się zabezpieczać dodatkowo całe opakowanie czy tylko pierwsze 7 dni? Czy jednak według was mogę być pewna że tabletki działają już teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olga_Mmm... \"Pytałam lekarza co zrobić w przypadku gdy okres poprzedzają plamienia.\"--->No i co Ci powiedział?Bo nie napisałaś, a to jest tu najważniejsze... \"niewątlpiwie doświadczonej\"--->Hahaha, ale Wy mi schlebiacie, heh... \"wzięłam tabletkę o 23 tego dnia, nie słuchając lekarza\"--->Podwajam pytanie...Co Ci lekarz powiedział, że go nie posłuchałaś? \"Co w przypadku gdy (załóżmy) wzięłam tabletkę za wcześnie?\"--->Moim zdaniem to nie jest za wcześnie...Ja tak wzięłam, dokładnie tak, jak Ty...I jakoś w ciąży nie jestem...Tabletki biorę już ponad 2 lata...I z resztą pisałam już wyżej, że moja ginekolog powiedziała mi, że dobrze wzięłam, a to dlatego tak, ponieważ mój okres zawsze zaczynał się plamieniem(przed zażywaniem tabletek)...Dlatego wiedziałam, że dobrze robię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga_Mmm
Mi lekarz powiedział żeby wziąć jak będzie krwawienie a nie plamienie. Taką samą odpowiedź znalazłam właśnie na tej stronie: http://www.forumginekologiczne.pl/txt/print,3118,0, nie wiem czy jestem juz zabezpieczona czy muszę czekać do następnego opakowania:( Czytałam kilka razy Twoje wypowiedzi na forum i zgłupiałam w momencie jak miałam te plamienia od pół dnia i czułam że rano będzie okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olga_Mmm...Tacy są właśnie lekarze, jeden mówi tak, drugi inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca_się
A co, jeśli wzięłam zupełnie pierwszą tabletkę w 4 dniu okresu? Kiedy będę zabezpieczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po tygodniu, lub w następnym opakowaniu. jakoś tak. Tzn teoretycznie po 7 dniach. Ale niektóre zabezpieczają się przez całe opakowanie dla pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytająca_się...A o ulotce nie pomyślałaś, żeby do niej zajrzeć?Masz tam odpowiedź czarno na białym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martka19
Hej mam pytanie chciałabym brać tabletki przez pare dni tylko zeby zobaczyć jak to jest jak chłopak kończy we mnie i mam taki problem czy mogłabym brac np przez tydzień tabletki i kochać sie do konca a drugi tydzien brac i nie kochac sie juz do konca i zajsc w ciaze ? i czy trzeba zacząc brac je w pierwszy dzien okresu czy w tedy kiedy sie chce no i czy one dzialaja odrazu od 1 tabletki odp prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martka19...\"chciałabym brać tabletki przez parę dni tylko\"---> Tabletki to nie witaminy...Albo się decydujesz i bierzesz jakiś dłuższy czas albo daruj sobie...Namiesza Ci takie doraźne stosowanie w organizmie i możesz mieć później lipę z okresem, w sensie, że może Ci się on rozregulować na przykład... \"czy mogłabym brać np przez tydzień tabletki i kochać sie do końca a drugi tydzień brać i nie kochać sie już do końca i zajść w ciążę ?\"--->No możesz zajść w tym pierwszym tygodniu, bo ryzyko jest równe 1 %...W drugim też, jeśli w śluzie Twojego partnera będą plemniki... Zawsze możesz wpaść...Jeśli będziesz mieć pecha...Chyba, że zabezpieczysz się gumką i nie pęknie...Tabletki dają 99% skuteczności, czyli 1 % ryzyka przy przestrzeganiu wszystkich zasad... Tak, trzeba ją wziąć w 1-szy dzień okresu, tylko wtedy skuteczność ma najwyższą wartość po 4 h od zażycia... Przeważnie każda z nas kocha się tylko na tabletkach, bo po to są tabletki, ale pewnie tez większość z nas ma tą świadomość, że ryzyko istnieje i będzie odpowiedzialna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×