Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość Kasiczek88
aaaaaa - wiem że mogą wystąpic plamienia ale to co ja mam od wczoraj to mozna juz nazwac takim malym okresem i to mnie martwi , ale do lekarza nie bede leciala, mam nadzieje ze po 7 dniowej przerwie wszystko wroci do normy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perelkaa...Aha, teraz Cię rozumiem:) Możesz iść w czasie okresu, najwyżej Cię nie zbada...Chociaż to zależy od Ciebie...mojej kumpeli mama jest ginekologiem i powiedziała mi ta kumpela, że jeśli pacjentka chce to ginekolog musi ją zbadać nawet w czasie okresu, ale jeśli nie ma potrzeby to nie jest to konieczne i nie powinno zależeć tylko od ginekologa... N-I-K-A...Ja nie...To czy tak będzie to się okaże, skąd my to niby mamy wiedzieć, jak będzie??...Jeśli będzie się przedłużać to powiedz lekarzowi... Kasiczek88...No, jeśli nie wróci to wtedy idź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asika22
hej mam pytanie chce wziąść tylko dwa opakowania i w ciagu brania ich chce kochać się z partnerem do końca ile dni przed skonczeniem drugiego opakowania musze zaprzestać stosunku do końca zeby nie być w ciazy ? wiem ze to głupie pytanie ale nie znam sie na tym a na ulotce nic nie pisze prosze o odp pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asika22
hej mam pytanie chce wziąść tylko dwa opakowania i w ciagu brania ich chce kochać się z partnerem do końca ile dni przed skonczeniem drugiego opakowania musze zaprzestać stosunku do końca zeby nie być w ciazy ? wiem ze to głupie pytanie ale nie znam sie na tym a na ulotce nic nie pisze prosze o odp pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zestresowanaaaaaa
Dziewczyny, mam pytanie. Biore tabletki anty. od stycznia. Chce je pilnie odstawic, bo cos dziwnego dzieje sie z moimi piersiami. Poszlabym z tym oczywiscie do ginekologa, ale on wyjechal na urlop. Prosze powiedzcie, czy odstawianie tabletek polega na tym, ze po prostu nie siega sie po nastepne opakowanie, czy raczej trzeba odzwyczajac sie stopniowo? I czy odczuwa sie jakies skutki tego odstawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zestresowanaaaaaa
Dziewczyny, mam pytanie. Biore tabletki anty. od stycznia. Chce je pilnie odstawic, bo cos dziwnego dzieje sie z moimi piersiami. Poszlabym z tym oczywiscie do ginekologa, ale on wyjechal na urlop. Prosze powiedzcie, czy odstawianie tabletek polega na tym, ze po prostu nie siega sie po nastepne opakowanie, czy raczej trzeba odzwyczajac sie stopniowo? I czy odczuwa sie jakies skutki tego odstawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zestresowanaaaaaa
Dziewczyny, mam pytanie. Biore tabletki anty. od stycznia. Chce je pilnie odstawic, bo cos dziwnego dzieje sie z moimi piersiami. Poszlabym z tym oczywiscie do ginekologa, ale on wyjechal na urlop. Prosze powiedzcie, czy odstawianie tabletek polega na tym, ze po prostu nie siega sie po nastepne opakowanie, czy raczej trzeba odzwyczajac sie stopniowo? I czy odczuwa sie jakies skutki tego odstawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zestresowanaaaaaa
Dziewczyny, mam pytanie. Biore tabletki anty. od stycznia. Chce je pilnie odstawic, bo cos dziwnego dzieje sie z moimi piersiami. Poszlabym z tym oczywiscie do ginekologa, ale on wyjechal na urlop. Prosze powiedzcie, czy odstawianie tabletek polega na tym, ze po prostu nie siega sie po nastepne opakowanie, czy raczej trzeba odzwyczajac sie stopniowo? I czy odczuwa sie jakies skutki tego odstawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asika22...Rany dziewczyno, to nie są witaminy!!Nie powinno się ich brać ot tak...możesz się kochać do końca przez całe 2 opakowania plus 7 dni po skończeniu tego 2-go...Bo to jest tak jakby przerwa...Twój organizm nie wie, ze 8 dnia od przerwy nie będzie przyjęta kolejna tabletka(z tego niby już 3 opakowania)...A co do ciąży, to i tak lepiej bądź świadoma ryzyka 1 %...Pamiętaj o nim zawsze, żeby później nie było zdziwka jakby co...A na ulotce jest na bank napisane, że tabletki działają też w przerwie, więc nie pisz, że w ulotce nic nie pisze... zestresowanaaaaaa...Odstawiasz od razu...Możesz mieć skutki, ale nie musisz. To zależy od organizmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funnyflower
cześć dziewczyny pisałam już do was wcześniej i dostałam dobre podpowiedzi :) dziękuję :* Mam teraz inny problem mianowicie przez dłuższy okres czasu nie kochamy się z moim facetem (około 4 m-cy) :( Każde nasze spotkanie gdy jesteśmy we dwoje kończy się teraz tylko pettingiem, ja robie dobrze jemu a on mi... nic poza tym, chociaż nie raz starałam się być "smakowitym kąskiem" :( zero sexu :( Ostatnio zaproponowałam że chciałabym zażywac tabletki anty bo myslałam ze prezerwatywy mu przeszkadzały, były nie wygodne itp. On sam tez kiedyś wspominał coś na ten temat, mówił żebyśmy sie zastanowili nad tą forma antykoncepcji... A le teraz gdy mu o tym powiedziałam on zapytał mnie czy jestem tego pewna i żebym się zastanowiła czy na pewno chce iśc do gina i truc sie tabletami... Sama nie wiem teraz co robić... Z jednej strony chcę, pragnę się z nim kochać a z drugiej nie chcę nalegać i naciskac na niego... :/ Rozmawialiśmy juz na ten temat że już dawno się nie kochaliśmy ale rozmowy kończą sie na tym że musimy to zmienić ale nic nie ulega poprawie... :( HELP me!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funnyflower...Nie wiem co Ci poradzić...Rozmowa szczera jest najważniejsza...Nie znam Was i nie wiem jacy jesteście, dlatego jest mi trudno powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
Kurcze, chyba pierwszy raz slysze o facecie, ktory nie uskarza sie na brak seksu. Raczej powinien sie sam do tego rwac, zwlaszcza ze dostaje taka zachete :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funnyflower
...wiem że na ogół to faceci się skarżą... :( ale na serio tak jest jak pisałam... :( kiepsko się czuję w takiej sytuacji, nie chcę nalegać i nie chcę o tym w kółko gadać bo dziwnie się czuję... :P No ale że wy kobietki nie macie mi co doradzić?! :( Obiecuję jedną rzecz, tak jak mowicie - odbędę z nim szczerą rozmowę i wszystko wam napiszę jak mi poszło :) Więc kobietki spodziewajcie się opowieści w przyszlym tygodniu :) A do tej pory czekam na wszelkie zwariowane pomysły :P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martka19
funnyflower .. moim zdaniem musisz go przycisnac i pogadac na powaznie spytaj sie czy masz brac te tab czy nie i powiedz ze oczekujesz od niego odpowiedzi natychmiast a nie zwlekanie bo tak to do porozumienia nigdy nie dojdziecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funnyflower
martka19 ...na ostatniej rozmowie wlaśnie tak mu powiedziałam, to on powiedział ze ta decyzja zależy odemnie ... :/ a ja myśle ze taka decyzja zalezy od dwóch osób a nie od jednej... :( poprostu musze byc bardziej stanowcza :) i twarda jak babka z "jajami" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zesterwsowannaaaaaaaihi
hej dziewczyny mam pytanie a wiec wziełam pierwsza tabletke Yasminelle w piatek o 16:30 a opakowanie skonczyłam o w czwartek o 16:30 po tej 7 dniowej przerwie kiedy mam wziasc tabletke w piatek o 16:30 czy w czwartek o 16:30 prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perelkaa...No w sumie racja... funnyflower...Ja nie wiem co doradzić...Trudna sprawa... martka19...\"spytaj sie czy masz brać te tab czy nie\"--->Ale on nie może nią kierować...To powinna być ich obu decyzja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zesterwsowannaaaaaaaihi...Masz zrobić 7 dni przerwy, to co, liczyć nie umiesz??Skoro kończysz opakowanie w czwartek to chyba oczywiste, że masz następne opakowanie zacząć w piątek po 7 dniach czyli 8 dnia czyli w piątek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uleczka23
hej mam pytanie koncze wlasnie pierwsze opakowanie tabletek no i mam zrobić przerwe 7 dni a jak w czasie tej przerwy dostane okres np 4 dni przerwy to mam wziasc tabletke w ten dzien kiedy zacznie mi sie okres czy dopieru 8 dni jak po tej przerwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bierzesz tabletke tego samego dnia w ktorym wzielas pierwsza z poprzedniego opakowania. Czyli jesli np. poprzedni blister zaczelas w piatek, to teraz tez pierwsza tabletke bierzesz w piatek, po tygodniu przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uleczka23
aha czyli jak dostane okres w 4 dniu przerwy to mam nie brac tabletki dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co? nie.. kolejne opakowanie masz zaczac po tygodniu, czyli siedmiu dniach przerwy. bez wzgledu na to czy skonczy ci sie juz okres czy jeszcze bedzie trwal. moze zle mnie zrozumialas, ja podalam piatek jako przykladowy dzien. chodzi tylko o to ze kolejne opakowanie rozpoczynasz tego samego dnia tygodnia co poprzednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uleczka23
no to dobrze napisalam ze nawet jak dostane w czwartym dniu przerwy okres czy wogole nie dostane no mam 8 dniu czyli po 7 dniowej przerwie wziasc tab. i nie wazne czy bede miec okres czy nie :) Troche źle sobie przeczytałysmy heh ale rozumiem dziękuje ci i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
A ja zdazylam do tego ginekologa :) zmienil mi tabletki z microgynon na yasminelle, bo organizm sie przyzwyczail i znowu mialam okropne bole brzucha podczas okresu. Zobaczymy co z tego bedzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uleczka 23
aaaaaaaaa ... wiesz jestes przemadrzala franca moze niektorzy nie maja o tym poojecia a ty wszystkich mieszasz z blotem jakbys byla pepkiem swiata albo ginekologiem nie wszyscy wiedza o tych tabletkach tyle co ty wiec sie nie wymadrzaj dla ciebie to latwe pytania a dla innych duzy problem wiec podchodz do tego z uprzejmoscia nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uleczka 23...Nie jestem przemądrzała tylko posiadam potrzebną wiedzę, podstawową, która jest najistotniejsza przy braniu tabletek i którą musi mieć każda z nas. I w przeciwieństwie do Ciebie ja ją posiadam...To jest przemądrzałość?Nie sądzę... \"może niektórzy nie maja o tym pojęcia\"--->To znaczy o czym pojęcia?O ulotce?To Ci życzę powodzenia, jeśli Ty nie masz pojęcia do czego jest ulotka... \"nie wszyscy wiedza o tych tabletkach tyle co ty\"--->Sory, ale podstawy to Ty powinnaś mieć w jednym palcu przed wzięciem pierwszej pigułki do ust!Powinnaś wiedzieć po co sięgasz...A Ty nie wiesz nic...Ja tu nie mówię o wiedzy zdobytej doświadczeniem, tylko o wiedzy zawartej choćby w ulotce, czy u lekarza...Jeśli jakieś pytanie stanowi problem to lepiej od razu uzyskać odpowiedź sięgając do ulotki zamiast pytać na forum i czekać na odpowiedź pół dnia...Nie sądzisz? Wy zadajecie tu pytania, na które jest odpowiedź w ulotce...I wiesz czemu Wy je zadajecie?Bo nie macie pojęcia o tym co w tej ulotce jest zawarte, bo nie czytacie jej od razu po kupieniu tabletek, a jakbyście sięgały od razu to byście wiedziały o co pytać tu, a na co odpowiedź macie w zasięgu ręki...Nie wiecie tego, że na nurtujące Was pytanie może być odpowiedź właśnie w ulotce...I tak się męczycie kilkanaście godzin w nerwach czekając na odpowiedź na forum, zamiast umilić sobie czas natychmiastową odpowiedzią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam pytanie i bardzo proszę o pomoc... Przez 3 mies. brałam Logest, ale zmieniłam tabletki na Novynette. Lekarz kazał mi tak jak zawsze po skończeniu opakowania zrobić 7-dniową przerwę i zacząć opakowanie tabletek Novynette. Niestety mam problem... Opakowanie zaczęłam od początku, tzn. od momentu gdzie pisze 'start', jednak później zobaczyłam, że pare tabletek dalej są wymienione dni tyg. Problem tkwi w tym, że nie wiem czy powinnam była zacząć opakowanie od 'startu' czy od dnia tyg. który był danego dnia. Przypominam, że wcześniej brałam inne tabletki i Novynette miałam normalnie kontynuować, tak jakbym dalej brała Logest. Bardzo prosze o pomoc :( Dodam, że nie jest to wyjaśnione w ulotce w sposób dokładny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nitkaaaaaa
Mam takie male pytanko ... zawsze okres z tabletkami dostawalam na 3 dzien od wziecia ostatniej tabletki a teraz mi sie zaczyna spozniac czy to jest normlane? Czy ktoras z was tak miala? prosze o odpowiedz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam pytanie: zaczelam niedwano brac tabletki. Tydzien temu skonczyl mi sie okres ale nadal mam plamienie. Wiem ze to normalne, bylo nawet napisane o tym na ulotce. Ale chcialam wiedziec cyz ktoras z was tez tak miala? Dlugo to trwalo zanim plamienia ustaly? Bo przyznam ze troche to krepujace...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×