Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

dostalam wczoraj :D wzielam pierwszą tabletkę i jak narazie spoko. mam pyt. odnoszące sie do tego czy te plamienia są bardzo uciazliwe, gdyby wystąpily no i po ilu dnich pozwoliłyście facetowi na wytrysk w srodku??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze bardzo bym chciała poczuć jak to jest, ale chyba jeszcze sie wstrzymam z miesiąc . wczoraj ok 4 h po drugiej tabletce strasznie zaczęło mnie kłuć w klatce piersiowej i nie wiem czy to od tego, zobaczymy dzisiaj jak wezmę 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. od 7 dni biore Naraye. okres mialam 3 dni choc zawsze byl 6 dniowy. po tych 3 dniach codziennie punktualnie godzina 17-18 dostaje mocne plamienie i krwawienie. wiem, ze tak moze sie zdarzyc na pocztaku przygody z anty, jednak zaniepokoilo mnie to ze te plamienia/ krwawienia pojawiaja sie o tej samej godzinie. tabletki biore o 18. czy to ma jakis zwiazek z tym ze te tabletki o tej 17 słabiej działaja czy co? juz mnie to męczy. licze na szybkie odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"kurcze bardzo bym chciała poczuć jak to jest, ale chyba jeszcze sie wstrzymam z miesiąc ." Po co się wstrzymywać? Bez obaw, jak bierzesz tabletki zgodnie z ulotką- działają na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staneuforia
xxxstokrotxxx radzę Ci iść do lekarza on Ci więcej powie na ten temat co Ci dolega. Może poprostu nie możesz barć tych akurat tabletek,a może wg nie możesz brać. nie wiem i nie chce Cię tu straszyć, dlatego mówię idź do lekarza. Octavia dobrze mówi, po co się wstrzymywać.? Ja biorę tabletki od 6 dni i wczoraj(po raz pierwszy od okresu) kochałam się ze swoim chłopakiem. Było cudownie. Niby się tam troszkę bałam za pierwszym raze i wg,ale poźniej się rozluźniłam i było bosko. Zwłaszcza ta świadomość,że w trakcie przyjemnośći nie musi on już wyjmować i kończyć. Odrazu mówię,że wcześniej kochałam się bez prezerwatywy i z stosunkiem przerywanym. Nie było to zbyt dobrą metodą,ale z prezerwatywą to nie było tej przyjemności chodź czasem jej używaliśmy. Ale jak ktoś już tutaj powiedział na samym początku. Sex z prezerwatywą to jak jeść cukierek z papierkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfsfsffsf
tabletki biorę od dziś, (głównie ze względu na bolesne miesiączki- 6 dzień cyklu wg wskazania ginekologa), czytam teraz w ulotce, że powinno się zacząć przyjmowanie tabletek najpóźniej od 5 dnia cyklu (wtedy plus prezerwatywa przez 7 pierwszych dni). więc moje pytanie brzmi czy mimo tego, że biorę tabletki od 6 dnia cyklu, to po tych 7 dniach nadal mam stosować oprócz tego inną metodę antykoncepcyjną, czy po tym tygodniu będę już "bezpieczna"? czy ten jeden dzień zaważy na tym, ze muszę dodatkowo zabezpieczać się aż do rozpoczęcia nowego opakowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfsfsffsf
do konca blistra, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna kanalia :)
Ja po prostu nie cierpie, nienawidzę, nie trawię kochać się ze swoim facetem z gumką. To gorzej niż jeść tego cukierka w papierku, bo nie dość, że jest dyskomfort, to na dodatek - przynajmniej ja - mam lekkie uczulenie i awersję na lateks. Później wszystko mnie swędzi i zbiera mnie na wymioty od tego zapachu gumy fuuuuuuuuuuuuj......... A przy tabletkach to i można iść sobie na całość i są o wiele skuteczniejsze niż gumki :D Aktualnie tak, jak i wiele dziewcząt tutaj biorę sylvie, wcześniej Yaz - dobrze się czuje i nie mam żadnych skutków ubocznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia997
hej dziewczyny. Nie miałam wcześniej do czynienia z pigułkami antykoncepcyjnymi. Dziś mam pierwszy dzień okresu, dostałam go ok. godz. 14.00. Lekarz przepisał mi tabletki YAZ. Na ulotce pisze, żebym przyjęła pierwszego dnia miesiączki, tak więc jak rozumiem mam przyjąć pierwszą tabletkę już dzisiaj?? O której najlepiej przyjąć tabletkę? No i jeszcze jedno pytanie.. Dziewczyny, słyszałam, że przez kilka pierwszych opakowań nie jest się w 100% chronionym przed ciążą, czy to prawda? Przy którym opakowaniu, mogę spokojnie się kochać, bez dodatkowych zabezpieczeń?? Bardzo dziękuję z góry za odpowiedź. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, tabletkę masz przyjąć już dziś, najlepiej wieczorem (dzięki temu prześpisz ewentualne skutki uboczne które sie czasem pojawiają na początku jakieś zawroty głowy albo mdłości) nie wiem gdzie wyczytałaś że kilka pierwszych opakowań nie jest sie zabezpieczonym - to nie prawda, zabezpieczenie jest od samego początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia997
Moniak, dzięki wielkie za odpowiedź. Jestem trochę zestresowana tym wszystkim, ale mam już dość martwienia się o to czy czasem gumka nie spadła czy coś. Ty zażywasz tabletki? Czujesz się przy nich komfortowo? Tzn, jesteś całkowicie spokojna o to, że nie wpadniesz? A co do tej mojej wątpliwości, dużo starsza siostra (30-letnia) mnie tak przestrzegała i z lekka mnie to przeraziło. Ale w końcu nawet w ulotce pisze, że jestem zabezpieczona od pierwszej tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amelia ---> swietnie ci moniak napisala, oczywiscie zgodnie z prawda. Takze zazyj pierwszego dnia okresu tabletke i juz mozesz korzystac z urokow seksu :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia997
bardzo przyjemna perspektywa... :) dziękuje Dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona951
zabezpieczenie nie działa od początku... najbezpieczniej jest stosować np prezerwatywy podczas brania pierwszego opakowania tabletek. Wszystkie metody są nieźle opisane na stronie www.wpadka.pl. Radzę się zapoznać, żeby później nie było nieplanowanych "konsekwencji" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia997
Z podanej przez Ciebie strony przekopiowałam co następuje Jeżeli kobieta przyjmuje pigułki antykoncepcyjne zgodnie z zaleceniami; od pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego (u kobiet stosujących tę metodę po raz pierwszy), to jest ona objęta ochroną antykoncepcyjną od momentu rozpoczęcia przyjmowania pigułek. * W okresie przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych (o ile są one przyjmowane zgodnie z zaleceniami) nie ma potrzeby stosowania żadnych innych zabezpieczeń Więc widzisz, że dziewczyny radzące mi wcześniej miały rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona ---> ja tam nie wiem czy ty bierzesz anty czy nie, ale uwierz mi ze wiem co ja pisze i mowia. Sama biore ponad 5 lat tabletki antykoncepcyjne, nie zawsze biore je regularnie, nie zabezpieczam sie dodatkowo podczas zazywania antybiotykow, biegunek czy wymiotow i w ciazy nie jestem. Takze kochana nie podwazaj mojego zdania i najpierw zastanow sie co piszesz a potem sie wypowiadaj. Bo takimi gadkami prowokujesz mlode dziewczyny do dodatkowej antykoncepcji ktora tak naprawde jest zbedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek13
Witam, ja zaczelam brac cerazette i niestety musialam przerwac karmienie piersia i zostalo mi 5 x po 28 tabletek, normalnie tragiedia. Chcialabym je odsprzedac bo naprawde duzo pieniedzy wydalam. Kupilam je w niemczech bo tutaj mieszkam termin tabletek jest do 08/2013. Jesli ktos jest zainteresowany to podaje maila kontaktowego hiacyna.k@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nana23
hej laski ja brałam tabletki bo mi je lekarz przepisał nigdy wceśniej nie miałam partnera tabletki biorę od 4lat czy istnieje jakiekolwiek ryzyko zajścia w ciąże po takim czasie zaznaczam ze biorę regularnie a jak sie spużniam zto ok .10 minut i czy w trakcie okresu chronią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do przedmówczyni
Nana - lecz się dziecko, bo piszesz takie brednie, których czytać się w ogóle nie da!! Po co w takim razie przez 4 lata bierzesz pigułki skoro nie masz stałego partnera?? A swoją drogą ginekolożka zmieniła mi logest na sylvie20. Czekam do okresu, a później przeskakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afadro
To, że Nana23 nie miała partnera nie znaczy, że sexu nie uprawiała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×