Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość Limza
Cześć. Mam do was pytanie. Wkrótce zaczynam pierwszy raz stosować tabletki antykoncepcyjne. Czy seks jest bezpieczny już od pierwszej tabletki, czy powinnam odczekać jakiś czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Limza jeżeli bierzesz pierwszą tabletkę pierwszego dnia okresu, to już od pierwszej tabletki jestes zabezpieczona. Jeżeli zaczynasz brać od każdego następnego dnia to musisz poczekać przynajmniej tydzień, żeby tabletki zaczęły działać. Z reguły bierze się od pierwszego dnia, ale czasami lekarz każe inaczej, ale wtedy powinnas sama się go zapytac o to. Nie wiem jak Ci zalecił lekarz, ja zawsze miałam w zaleceniach, że od pierwszego dnia, ale ostatnio mojej koleżance inny lekarz zalecił gdy jej się okres skończy wziąć pierwszą tabletkę. I powiedział jej też, że wówczas musi poczekać tydzień, aż tabletki zaczna działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieludzka12
Cześć. Mam pytanie.. czy nie zdarzyło wam się przytyć po tych tabletkach ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie przytyłam, mało tego, jeszcze zrzuciłam kilka kg. Ale nie wiem czy to faktycznie było spowodowane działaniem tabletek, czy po prostu wiedząc, że jesteśmy bezpieczni, zaczęliśmy z partnerem częściej i dłużej uprawiać ten sport ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do limza . Nie wiem jak Ci powiedział lekarz ale jak poczytasz w internecie i zapytasz swojego ginekologa to przy pierwszym opakowaniu jeszcze zalecana jest prezerwatywa , bo to wszystko sie tam dopiero zmienia . Już przy 2 opakowaniu możesz być spokojna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sakurcia
Mogę o coś zapytać? Jeśli zaczęłam jeść tabletki nie wiem tam ok 16 a później zmieniłam porę na ok 20 [tabletki ani razu nie zapomniałam, czasami zdarzało mi się tam trochę później zjeść, ale zawsze co dziennie jedną. standard] to jestem dalej zabezpieczona. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Sakurcia: tak, jestes nadal bezpieczna, jednak nie powinnas tak nagle zmieniac sobie godziny. Powinnas poczekac do konca opakowania i od nowego ustalić sobie inną godzinę. Generalnie zasada jest taka, że jak zapomnisz tabletki, to powinaas się martwić i uważać, ale Ty nie zapomnialas, a jedynie zmieniłas godzinę więc stało się to tylko raz w ciągu cyklu(następne tabletki przyjmowałas już o nowej godzinie, ale przerwy nie było, więc ciągłosc jest zachowana). Nie masz powodów do obaw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sakurcia
Do monique_182 tak, jestes nadal bezpieczna, jednak nie powinnas tak nagle zmieniac sobie godziny. Powinnas poczekac do konca opakowania i od nowego ustalić sobie inną godzinę. Generalnie zasada jest taka, że jak zapomnisz tabletki, to powinaas się martwić i uważać, ale Ty nie zapomnialas, a jedynie zmieniłas godzinę więc stało się to tylko raz w ciągu cyklu(następne tabletki przyjmowałas już o nowej godzinie, ale przerwy nie było, więc ciągłosc jest zachowana). Nie masz powodów do obaw To dobrze :) bo troszkę zaczęłam się martwić bo w ulotce nic nie pisało na ten temat i mój partner nie też dziwnie się czuł xD No właśnie ja dopiero po połowie [pod konie] pierwszego listka zmieniałam godzinę. A tabletki nigdy nie zapomniałam.A takie pytanie jeszcze jedno, bo wspomniałam, że czasami zdarzało mi się zjeść parę godzin później, ale jedna na dzień, tak jak było. Sorrka że tak pytam ale od Lutego zaczęłam je używać więc chce się jak najwięcej dowiedzieć od np. Ciebie. Bo ulotki chuja mi dały xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sakurcia
Możliwe że wyślę jeszcze raz to samo ale miało być bez tego na początku xD Do monique_182 To dobrze :) bo troszkę zaczęłam się martwić bo w ulotce nic nie pisało na ten temat i mój partner nie też dziwnie się czuł xD No właśnie ja dopiero po połowie [pod konie] pierwszego listka zmieniałam godzinę. A tabletki nigdy nie zapomniałam.A takie pytanie jeszcze jedno, bo wspomniałam, że czasami zdarzało mi się zjeść parę godzin później, ale jedna na dzień, tak jak było. Sorrka że tak pytam ale od Lutego zaczęłam je używać więc chce się jak najwięcej dowiedzieć od np. Ciebie. Bo ulotki chuja mi dały xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Sakurcia: hehehe, znam to, z ulotki to się dowiesz wszystkiego, ale akurat nie tego, co Cię najbardziej nurtuje ;D Generalnie jak nie jestes pewna, to zawsze możesz zapytać lekarza, On Ci odpowie na wszystkie pytania. A co do Twojego zapytania- nie masz powodów do obaw. Najważniejsze jest to, że przyjęłas tabletkę w terminie, czyli, że od ostatniej nie upłynęło więcej niż 36 godzin:) (24, jako doba czyli czas w którym powinnas tabletke przyjąć i kolejne 12 godzin, wliczane jako opoznienie, po którego przekroczeniu powinnas sie martwic). Jezeli kolejna tabletke przyjelas z opoznieniem do 12 godzin, to jestes bezpieczna, natomiast jezeli opoznienie przekroczylo 12 godzin, to w zaleznosci w ktorej czesci cyklu jestes, powinnas sie dodatkowo zabezpieczyc. Najważniejsze, by nie przekroczyć tego terminu w pierwszym i 3 tygodniu brania tabletek! Ja powiem tak, samej kilka razy zdarzyło mi się przyjąć tabletkę z opoznieniem na drugi i kolejny dzien, bo po prostu nie mialam na poczatku nawyku regularnego przyjmowania i przyjmowalam, jak sobie przypomnialam, (jednak nigdy po czasie dluzszym niz 12 godzin:)) jednak nie byłam i nie jestem w ciąży:) Teraz akurat zrobiłam sobie przerwe od tabletek, żeby doprowadzić organizm do porządku, bo się pojawiły hustawki nastrojów, drażliwosc i wyżywanie sie na wszystkich wokół, a najbardziej na partnerze:) Po 6 miesiącach chcę wrócic do tabletek,ale nie wiem czy do tych samych, czy wyprobuje inne. Po tych ktore przyjmowałam- microgynon, czułam się dobrze do czasu. Okazało się, że mam tak zniszczoną psychikę po roku stosowania, że sam partner powiedział, żebym je odstawiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sakurcia
do monique_182 No dziękuję, przynajmniej nie uspokoiłaś , no ja jak na razie mam tylko częsty głód i stałam się takim "zboczusiem" xd ale na lepiej mi to wyszło :) ale zauważyli moi bliscy że stałam się trochę marudna, że czasami nie umieją ze mną wytrzymać. haha. :D Dobrze wiedzieć takie rzeczy... Dziękuję bardzo :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Róznie bywa
Ja zapytam tak z pierwszym dniem miesiączki ale to też trudno określić . Ja zawsze biore o 12 godzinie tabletki zaczynam nowe opakowanie . Ale to jest tak u mnie miesiączka zaczyna się od plamień wieczorem z bardzo mikroskopijną krwią to mam zacząć od tego dnia wieczorem czy na drugi dzień gdy już miesiączke całkowicie widać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Róznie bywa
Ja zapytam tak z pierwszym dniem miesiączki ale to też trudno określić . Ja zawsze biore o 12 godzinie tabletki zaczynam nowe opakowanie . Ale to jest tak u mnie miesiączka zaczyna się od plamień wieczorem z bardzo mikroskopijną krwią to mam zacząć od tego dnia wieczorem czy na drugi dzień gdy już miesiączke całkowicie widać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz zacząć w pierwszy dzień, czyli zaczynasz wtedy, gdy pojawiaja sie te mikroskopijne plamienia! Jak juz normalnie widać, to jest to juz na drugi dzień, wiec po co zaczynać od drugiego dnia, żeby musiec przez najbliższy tydzień się dodatkowo zabezpieczać prezerwatywą? Bierzesz od razu pierwszego dnia i jestes bezpieczna juz od pierwszej tabletki. Po drugie- raczej każda z nas pierwszego dnia ma bardzo znikome krwawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz zacząć w pierwszy dzień, czyli zaczynasz wtedy, gdy pojawiaja sie te mikroskopijne plamienia! Jak juz normalnie widać, to jest to juz na drugi dzień, wiec po co zaczynać od drugiego dnia, żeby musiec przez najbliższy tydzień się dodatkowo zabezpieczać prezerwatywą? Bierzesz od razu pierwszego dnia i jestes bezpieczna juz od pierwszej tabletki. Po drugie- raczej każda z nas pierwszego dnia ma bardzo znikome krwawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam do oddania za free tabletki anty 2 opakowania tabletek loestrin 20, data waznosci 06/2013, chce je oddac za darmo tylko jedynie trzeba oplacic paczke z anglii , gdyby ktos byl zainteresowany to piszcie na gg 7844584, ja przestalam brac bo staramy sie o dziecko,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majaaaaaaaaaa1234
Pilnie kupie 6 opakowan Yasmin. majeczka222@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolaaaaaaaaa321
Witam . Czy ktoras z waz przyjmowala midiane?? Ja biore czwarte opakowanie, wszystko jest ok, tyle ze przybylo mi jakies 3kg :( Ale nie w tym problem. Zapomnialam o rozpczeciu kolejnego opakowania i pierwsza tabletke przyjelam nie po 7 a po 8 dniach. Grozi mi ciaza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta Koszczyk
Hej, Sprzedam kilka opakowań Yasmin. Lek oczywiście oryginalny (zakupiony w aptece), w oryginalnym nieotwieranym opakowaniu. Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy: marta.koszczyk@gmail. com Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeciaCK
Cześć, Odsprzedam kilka opakowań tabletek Cilest. kontakt- beata.cykowiak@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny proszę o wsparcie. wczoraj podczas stosunku pękła nam prezerwatywa we mnie. wytrysku nie było, to moj 18 dzien cyklu a zwykle mam 31-34 dniowe.... czy jest duza szansa na to ze wpadliśmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaaaassssssssssssssiaaaaakkk
witam,,mam pytanie juz od kilku lat biore tabletki antykoncepcyjne z moim bylym chlopakiem jakos albo bylo przerywne do tego albo dodatkowo prezerwatywa,,ale rozstalismy sie,,zaczelam sie spotyakc z innym ktory wlasnie odszedl w milczeniu i daje mi to do zrozumeinia ale spotykalismy sie ponad miesiac kochalam sie z nim dwa razy rowniez caly czas stosuje tabletki ale boje sie ze zrobil to we mnie chociaz mowil ze nie ale jakos mu nie ufam,,nie wiem jak wy uwazacie jak stosujecie tabletyki czy kochacie sie do konca cze przerywacie,,dla mnie to jest rycie teraz a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekspert antykoncepcji PO
Witam, Jako oficjalny przedstawiciel firmy GedeonRichter, producenta leku Postinor oraz Escapelle chciałbym wyjaśnić nieporozumienia, które pojawiają się na wielu forach internetowych. Na rynku polskim zarejestrowane są dwa preparaty zawierające lewonorgestrel do stosowania w antykoncepcji PO (antykoncepcja po niezabezpieczonym stosunku lub gdy zastosowana metoda antykoncepcji zawiodła). Są to Postinor Duo oraz Escapelle, który został wprowadzony na rynek polski w 2006 roku. Początkowo oba preparaty były sprzedawane równolegle. Obecnie Postinor Duo nie jest dostępny w aptekach. Oba preparaty zawierają lewonorgestrel Postinor Duo dawka podzielona 2 tabletki po 750 mcg, Escapelle 1 tabletka - 1500 mcg i charakteryzują się wysoką skutecznością, jednak zmniejszenie ilości tabletek do jednej zwiększa pewność zastosowania i co za tym idzie efektywność terapii, dlatego Postinor Duo nie jest sprowadzany i dostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maziulinkaa
dziewczyny pomocy wyskoczyly nam wczasy na 1 czerwca i w tym czasie mam dostac okres!!:(i tak sobie myslę czy jakbym od jutra zaczela brac tabletki antykonc to nie dostane okresu pomimo zażywania? nie chodzi mi o zabezpieczenie przed ciążą tylko zeby przesunąć okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maziulinkaa: Ale nie można tabletek zacząć sobie przyjmować tak o na własne widzimisię. Chcesz sobie poważnie zaburzyć gospodarkę hormonalną? W końcu nie łykasz witamin, tylko hormony! Tabletki zawsze zaczyna się przyjmować w pierwszym dniu miesiączki, nawet w przypadku gdy chcesz ją przesunać, to powinnas zacząć brać tabletki co najmniej 3 miesiace wczesniej, żeby organizm się do nich przyzwyczaił i żebys regulujac sobie cykl, nie wyrządziła więcej szkód niż pożytku. Także nie wiem jak Tobie poradził lekarz, ja tylko piszę to, co powiedział mój, gdy mu zadałam podobne pytanie. Nie wierzę, że okres jest aż takim problemem, przecież nie trwa nie wiadomo ile. Poza tym są zabezpieczenia, gdy użyjesz tamponów, to czujesz się tak, jakbys go nie miała, a co ważne możesz robić wszystko to na co masz ochotę, nawet pływać, bo tampona po prostu nie czujesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaaaa
Witam Wszystkie Panie :) Mam pytanie. Biore tabletki anty. To jest moje 1 opakowanie. do 7 dnia cyklu brałam leki ok godz 21. 8 dnia cyklu wziełam je o godzinie 17. i tego dnia kochałam się z chłopakiem. nst dnia wziełam je znwou o 17 i tak biore nadal. czy jest prawdopodobienstwo ze moge być w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaarooliinkaaa
nowaaaa . jeśli wziełaś 4 godziny wcześniej to napewno nic się nie stało . Teżtak zrobiłam , bo tabletką zawsze brałam o 23.56 .. co do minuty , ale gadałam z ginekologiem i powiedział , że mogę brać nawet i o 19 . :) tylko żeby czas nie przekroczył 12h . bo wtedy już mogą być z tego problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaaaa: nie ma na to najmniejszych szans. Wzięłas tabletke kolejną wczesniej o kilka godzin, ale przerwy nie było, ciągłosć jest zachowana, możesz być spokojna. Mimo wszystko na przyszłosc nie zmieniaj sobie godziny tak nagle w czasie przyjmowania. Dokończ jedno opakowanie i jak chcesz zmienić godzinę, to zrób to z następnym opakowaniem. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaaaa
monique182 Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź :) uspokoiłaś mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×