Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Hej dziewczyny ;) Słuchajcie byłam u ginekologa i przepisała mi tabletki KONTRACEPT ktoś je bierze? Jak się po nich czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klikotka
mam pewien problem otóż przed świętami Bożego Narodzenia kochałam sie z przyszłym mężem i spuścil się we mnie wtedy brałam tabletki antykoncepcyjne ale po naszym stosunku brałam jeszcze przez 2 dni i po 3 dniach dostałam że tak powiem "brudny" okres a potem juz zdaje się normalny. Okres teraz powinnam dostać pod koniec tego miesiąca nie wiem dokladnie kiedy bo mam nieregularny. Od tewnego czasu mdli mnie, mam wzdęty brzuch (tak mi sie wydaje), podbija mi się powietrzem nie mam apetytu piersi bolą i chyba zaobserwowałam ze mam ciemne sutki a jeszcze ostatnio bolały mnie jajniki. Czy to możliwe zebym byla w ciazy jak brałam tabletki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rock n roll is king
mam takie pytanie o pigulki anty. czy jak sie idzie do lekarza to on zleca jakies badania i pozniej trzeba isc z wynikami i wypisuje recepte czy od reki wypisuje? i 2 pytanie czy jesli zaczne brac (1 dnia okresu) to czy po 5-6 dniach jestem juz zabezpieczona czy musze troche organizm przyzwyczaic? ktora z was bierze tabletki niech sie wypowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co powiem Ci że prawidłowo lekarz powinien Ci kazać zrobić badania i przyjść z wynikami i przepisze Ci tabletki. Mi jednak nie robiła badań tylko przepisała mi tabletki. Ginekolog powiedziała mi że w 100% jestem zabezpieczona po 1 opakowaniu jeżeli przyjmowałam dokładnie tak jak powinno być :) Ja dopiero będę zażywać tabletki :) Czekam właśnie na miesiączke :) Mi przepisała KONTRACEPT :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rock n roll is king ------> Szczerze mówiac to powinna zbadać, przyjsc z wynikami i wtedy przepisac anty. Ale coz zyjemy w takim kraju a nie innym, gdzie lekarze nie stosuja sie do tego - dlatego robia badanie "reczne", usg dopochwowe, cytologie i ewentualnie badania hormonalne. W moim przypadku byly tylko 3 pierwsze badania, po ktorych od razu dostalam recepte. Po 3 tyg zglosilam sie po wyniki cytologii i po kolejna recepte. Juz od pierwszej tabletki jestes zabezpieczona ale pod warunkiem ze wzielas ja 1 dnia cyklu miesiaczkowego. Wypowiadam sie bo biore anty 5 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzyna13579
Witam serdecznie :) Piszę, żeby mi któraś z Was doradziła w pewnej sprawie. W grudniu ( dokładnie 25 ) zaczęłam moje pierwsze tabletki anty Yasminelle. Brałam regularnie, ale w 3 tyg. zapomniałam 16. tabletki. Tak jak w ulotce przeszłam po zakończeniu listka na drugie opakowanie. Kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia do samego końca. Ostatnio mam ciągle takie ciemne plamienia, od tego drugiego opakowania. Na dodatek na drugim listku zapomniałam wziąć 7. tabletki czyli jeszcze 1 tydzień ( był to piątek) a na drugi dzień kochałam się z chłopakiem,również do końca. Od kilku dni boli mnie podbrzusze. Czy jest możliwość, że zaszłam w ciąże przez jedną, bądź drugą zapomnianą tabletkę ? Proszę o odpowiedź :) POZDRAWIAM !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słuchaj głosu serca:)
Ja bore juz 10 lat tabletki anty, ale wciąż stosujemy stosunek przerywany, za bardzo boję się zajścia w ciążę! Przez 9 lat brałąm minisiston ( już ich nie są dostępne u nas), teraz dostałam od doktorki Sylvie 20 z mniejsza dawką hormonów. Do końca im nie ufam, a biorę raczej regularnie o tej samej porze 22. Jeszcze jedno, czy ma znaczenie o której godzinie brać anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocy013
Mam rozumiec ze jak zaczne brac tabletki antykoncepcyjne to nie musze juz stosowac stosunku przerywanego ? Czy jest szansa zajscia w ciaze jesli moj facet sie we mnie spusci (biorac tabletki) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy robicie jakies przerwy przy braniu tabletek Antykoncepcyjnych , dokladniej chodzi mi czy po kazdym zjedzonym opakowaniu robicie jakas przerwe na okres itp czy odrazu zaczynacie drugie lykac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aspirantka79
Ja łykam sylvie i robię sobie przerwy na okres, ale to też zalezy od rodzaju tabletek, czy masz 21 czy 28 pigułek w listku. Można nawet mając 21 nie robic sobie pzrerwy, ale wówczas nie masz okresu - np. jak akurat wypadają ci w tym okresie wakacje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy podczas brania tabletek antykoncepcyjnych mozna palic papierosy?? a jak z alkoholem ?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do przedmówczyni
Możesz pić alkohol w trakcie zażywania tabletek antykoncepcyjnych. Alkohol w żadnym wypadku nie ma wpływu na skuteczność antykoncepcji hormonalnej, ale jest jeden warunek - nie możesz zwymiotować po spożyciu alkoholu w czasie nie krótszym niż 4 godziny od przyjęcia tabletki, ponieważ wtedy skuteczność antykoncepcji może nie być zachowana. Co do papierosów, to tak naprawdę ginekolodzy pytają się o to, bo zaleca się niepalenie, a przynajmniej w największym stopniu dotyczy to kobiet, które ukończyły 30-35 rok życia (tak mówił mi mój gin).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K1968
Arthrotec 50mg Postinor. etc od ZAUFANEGO SPRZEDAWCY. Tabletki są w pudełku, w listku, oryginalnie zapakowane. Pewna, dyskretna i błyskawiczna wysyłka. Stały kontakt Przyjmowanie zamówień przez 24 godziny na dobę jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji lub chcesz złożyć zamówienie proszę o kontakt: gg: 33309037 Realizacja zamówień i wysyłki: CAŁA POLSKA Dostępność leku: CAŁY CZAS DOSTĘPNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K1968
Arthrotec 50mg Postinor. etc od ZAUFANEGO SPRZEDAWCY. Tabletki są w pudełku, w listku, oryginalnie zapakowane. Pewna, dyskretna i błyskawiczna wysyłka. Stały kontakt Przyjmowanie zamówień przez 24 godziny na dobę jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji lub chcesz złożyć zamówienie proszę o kontakt: gg: 33309037 Realizacja zamówień i wysyłki: CAŁA POLSKA Dostępność leku: CAŁY CZAS DOSTĘPNY !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwa_zero
jak czytam ze dziewczyna bierze tabletki od 10 lat i caly czas stosunek przerywany to nie wiem czy sie smiac czy plakac.... to w ogole wbrew logice. skoro stosunek przerywany mialby zapobiec ciazy to po co brac tabletki? a jesli zdecydowalas sie brac tabletki tzn ze nie ufasz stosunkowi przerywanemu wiec.... - po kiego czorta go stosujesz????? jest super kiedy facet konczy w tobie chociaz to raczej zwiazane jest psychika bo niczego w sumie sie nie czuje konkretnego. dla twojego faceta to na pewno jest przyjemniejsze. a wogole juz szczyt szczytow przyjemnosci jest jak facet konczy w tobie rownoczesnie z toba.... przyznam szczerze ze kiedys mielismy kryzys w zwiazku... ja bylam na wakacjach w sumie nie widzielismy chyba 3 tygodnie nie mowiac o klotniach w trakcie tego niewidzenia. kiedy sie wreszcie spotkalismy i doszlo do zblizenia, rownoczesnego skonczenia... ja sie poplakalam. wiem ze seks nie rozwiazuje problemow - wiadomo - ale poczulam wtedy jak bardzo jest mi bliski. podsumowujac jesli bierzecie tabletki przestrzegacie zasad - dajcie sobie szanse!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ręce mi opadają
Zgadzam się w 100% z przedmówczynią..... skoro trujesz się tabletkami, to na jaką cholerę stosunek przerywany, czy nawet gumy (są też tacy)??????? Przecież tabletki są właśnie po to, aby zarówno kobieta jak i jej partner czuli się zupełnie swobodnie!!! Zresztą, nie mam sił, ani ochoty się dłużej nad tym rozwodzić. Ja od roku biorę sylvie20 i od samego początku ich stosowania mój chłopak kończy we mnie, kochamy się kilka razy w tygodniu........ jakoś wpadki nie zaliczyliśmy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No faktycznie, troche głupie zachowanie - spotykam sie tez z kobietami, które zażywają anty, stosują stosunek przerywany, ale nie dlatego że boją się zajścia w ciąże - tylko dlatego że nie chce im sie potem sprzątac wylatującej spermy. Lepiej skończyc na brzuchu czy gdzieś tam a potem tylko husteczką czy papierem toal. wytrzeć to miejsce. Ja biorę 5 lat - nie stosuję żądnych stosunków przerywanych i czy prezerwatyw. No i jestem szczęsliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co myslicie?
w tym miesiacy zaczelam barc tab anty. Jestem dokladnie przy 21 tabletce......... i SZOK! Zobaczylam u siebie rano 'glutowaty' sluz identyczny jak podczas owulacji! Kochalam sie 2 dni temu z chlopakiem myslicie ze moge zajsc w ciaze bo tabsy nie dzialaja?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze ten sluz pojawił się bo juz kończysz opakowanie. Jesli wzielas pierwszą tabletkę w pierwszym dniu okresu to jestes w pelni zabezpieczona ( chyba ze byly male wpadki typu: pominiecie tabletki i nie zazycie jej w ciagu 12 godzin, wymioty czy biegunka po zazyciu anty i nie uplynieciu 4 godzin itp ) Jeśli nic takiego nie było to jesteś w pełni zabezpieczona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula811111111
Witam! Mam pytanko - czy ktoraś z was stosowała zastrzyki antykoncepcyjne? Jeśli tak to jakie i jakie było samopoczucie po nich? Ja już wiele tabletek zmieniłam i zawsze jest tak że po 3-4 m-cach stosowanie one mi nie służą. Chodzę zmęczona, poddenerwowana, nie mam ochoty na seks. I ogolnie wtedy czuję się wrednie, co chwile bym płakała z każdego powodu. obecnie nie biore nic i jest dobrze. Ostatnie tabletki jakie brałam to były novynette. I po tych czułam się najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cóz ja biaram novynette, cilest 2 miesiace i 8 miesiac biorę novynette. Jeśli mam wybierać to wolę novynette i to własnie do nich mam zamiar wrócić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co myslicie?
no nie mialam ani biegunki ani wymiotow. Naczytalam sie jakis glupot ze skutecznosc tabsow moze obnizyc nawet sok z grejfrutow a kiedys zaraz przed zjedzeniem tab zapomnialam sie i wtranzolilam calego :D ale to chyba nie spowodowaloby az tak tragicznych skutkow jakimi moze byc ciaza!! ;O Hm... ten sluz byl jednodniowy a wlasciewie to nawet jednorazowy... dzisiaj juz mam metny i bialy... nie wiem martwie sie :(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evraevraevra84
nie martw sie!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ella35
hej Witam jestem mamą 4 synów nie brałam nigdy tabletek anty lecz mialam wkladke własnie ja wyjelam i od następnego cyklu będe brać tabletki chcialabym się dowiedzieć jak to jest z tymi tabletkami czy można iśc na calego bo nawet z wkladką się balam bo znajoma zaszła w ciąże z wkładką A prawde powiedziawszy na te czsy to czwóreczka dzieciaków to już dużo więc nie myśle już o nastepnym Acha lekarz przepisał mi Cilest może ktoraś z was używa i da odpowiedż Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×