Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

aha zajrzałam na poprzednią strone i juz wiem, czyli chodzi o to ze nie zrobiłas przerwy i teraz masz krwawienia w srodku opakowania? pociesze Cie- to sie czesto zdaża podczas łączenia opakowan moja przyjaciółka kiedys tak zrobiła bo nie chciała miec okresu na wyjazd i potem sie 2 tyg z plamieniami męczyła, ale potem sie skonczyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia3
Dziekuje Wam dziewczyny za te wszystkie odpowiedzi..:)) Naprawde myslalam, ze trzeba byc pelnoletnim.. ale to jest wlasnie takie czytanie MŁODZIEŻOWYCH GAZETEK.. Tam kiedys wyczytałam, ze tabletki można dostac za zgodą osoby pelnoletniej zanim takową sie stanie. No i że niby bardzo szkodzą młodym organizmom i żeby lepiej zaczekać.. To prawda? A poza tym mam jeszcze jeden problem, który został tu już poruszony.. katarzynkaxxx23 napisała: "miałam dziwny objaw, jakby coś się ze mnie wylało, takie raczej przeźroczyste, o dziwnym zapachu, cała majtki miałam mokre" ... Mam coś takiego już dosyć długo, zanim zaczęłam współżycie.. Często mnie w tym miejscu szczypie, mam zaczerwienione i nawet spuchnięte, do tego ciągle mam poplamione majtki. Nie kocham się często właśnie przez to, bo boje się ze to jakas choroba. Zresztą to bardzo utrudnia wspolzycie i nie wiem czy moge się kochac kiedy cos takiego u mnie występuje.. Miala moze któras z Was cos takiego? Wolalabym sie przygotowac na rozmowe z ginekologiem... Boje sie powiedziec o tym... Pewnie i tak nie przepisze mi tabletek.. ehh... Pozdrawiam wszystkie forumowiczki:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nigdy nie łączyłam opakowan wiec nie wiem czy moze byc to taki objaw ale podczas pierwszego opakowania gdy prawie cały czas miałam krwawienia również bolało mnie podbrzusze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeżdże tylko po idiotkach z topików o \"mam 15 lat i uprawiałam seks bez zabezpieczenia pomocy!\" albo po takich co żrą tabsy a nie wiedzą jak działaja i chca np. liczyc sobie dni płodne ;/ kilku osobom zalazłam za skore, ale jak ktos ma problem i pyta ładnie bo czegos nie wie to zawsze pomoge nie martw sie plamieniami- powinny minąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A była tu kiedys taka, mowiła ze mimo ze ufa pigułkom to zawsze dodatkowo sie zabezpiecza prezerwatywą ok 14 dnia cyklu, niezły ubaw z niej mialam :D Caly dzien przepędziłam na kafe tłumacząc jej, ze jakby jej sie odblokowała owulacja to by moglo to sie stać w kazdy dzien, a ona odsyłala mnie do ksiązek od biologii i kazała sie uczyc kiedy u kobiety występuje owulacja :D Nigdy skubanej nie zapomne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieodpowiedzialna...
To znowu ja Ja chyba nigdy nie pozbede sie watpliwosci. na oczatek mam pytanie do dziewczyn które biore tabletki anty ile u wac trwa okres? Bo u mnie jest drugi dzien i jest juz całkiem skapy. Znowu powracaja te paniczne obawy o ciaze. Niby robilam te testy ale to bylo ok 3 dni przed spodziewana miesiaczka wiec mogly nie byc wiarygodne. A ja odczuwam juz od kilku dni zawroty głowy szczegolnie popołudniami. Tak sie boje ... Jutro ide po kolejne dwa testy. Chyba mnie ten stres wykonczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xpytanekdox
hej dziewczyny, mam pytanie czy powinnam się martwić jeśli po dwóch godzinach od wzięcia tabletki mój chłopak zabrudził mnie na zewnatrz ale wczesniej nie doszło do stosunku tzn nie weszedłk we mnie w ogole?? prosze odpowiedzcie bo juz mnie glowa boli od tego myslenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieodpowiedzialna...
xpytanekdox nie masz w ogole sie czym martwiec! wzielas tabletke a Twoj chlopak nawet w Ciebie nie wszedl. Zero stresu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xpytanekdox
bardzo dziękuje za odpowiedz, jestem juz spokojniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nati107...No kiedyś musi być ten pierwszy raz:) To, że nie iwesz jakie tabletki wziąść to nie Twój problem, ponieważ po badaniach po prostu zostaną Ci przepisane takie, które będą dla Ciebie najbardziej odpowiednie!Ty nie masz żadnego wpływu na to!NIe możesz sobie ich tak po prostu wybrać!Pozdro! klaudia3...Moim zdaniem to nie powinno mieć wpływu...Chyba lepiej, żeby 17 letnia dziewczyna się zabezpieczała, niż wpadła...A jeśli się mylę i wiek ma znaczenie, to jestem przeciwna!Więc moim zdaniem normalnie dostaniesz receptę!Przecież to Twoja decyzja i nic nikomu do tego! A później się dziwią, że młode dziewczyny zachodzą w ciążę i dzieciaczki porzucają albo oddają! Więc chyba powinni myśleć i przepisywać te tabletki skoro istnieją na rynku specjalnie dla nas kobiet! Tak na serio to chyba wszystkie leki w jakiś tam sposób szkodzą...(każdemu organizmowi)!Przynajmniej takie jest moje zdanie! A z tymi upławami...Koniecznie musisz powiedzieć lekarzowi...Po prostu - prosto z mostu - nic nie ukrywać...Tym bardziej, że Cię szczypie, masz zaczerwienione i spuchnięte!Ja ze zwykłym swędzeniem poszłam i dostałam krem, który świetnie mi pomaga!...A tabletki powinnaś dostać!Nie bój się rozmawiać z lekarzem...Myślę, że normalnie możesz się kochać! katarzynkaxxx23...Nie spuścił się w Ciebie to nie masz się czym przejmować!!!Poczekaj do okresu i nie martw się!Główka do góry!:) jukka20...To świetny lekarz:o Cleo841...O kolejny świetny lekarz:o nieodpowiedzialna......U mnie trwa od czwartku rano do niedzieli wieczorem zazwyczaj, choć zdarzyło się nieraz, że się kończy plamieniami w poniedziałek rano!Czyli przeważnie 4 dni!Do 5 licząc plamienia! xpytanekdox...Ile czasu bierzesz tabletki!? Jeśli to Twoje pierwsze opakowanie to nie byłaś jeszcze zabezpieczona, ale jeśli bierzesz już choćby 2 tabletkę to nie martw się...Z resztą co ja plotę...Nie wszedł w Ciebie to o nic się nie martw!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xpytanekdox
dziekuje za kolejna odpowiedz, a tabletki biore juz od dluzszego czasu ale jakos dalej nie wiem czemu sie zamartwiam, choc jestem swiadoma ich skutecznosci, ale to chyba tak jest ze jak zdarzy sie jakis wypadek to czlowiek wychodzi z siebie, dziekuje jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpytanekdox...No to serio nie masz się czym martwić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Mam nadzieję, że mi pomożecie... Teraz sobie myślę, że źle zrobiłam, ale wczoraj trochę spanikowałam i cóż... Otóż tak: o godz. 21.15- wzięłam 18 tabletkę z mojego pierwszego opakowania o godz. 21.45- zwymiotowałam:( o godz. 22.10- wzięłam kolejną (19) tabletkę... I teraz nie jestem pewna co powinnam zrobić. W ulotce pisze, że mogę postąpić na 2 sposoby: wziąć tabletkę i następne opakowania zaczynać bez przerwy lub nie kończyć już opakowania tylko zrobić 7-dniową przerwę. Ja spanikowałam trochę i wzięłam:( Teraz żałuję, ale czasu nie cofnę:( Mogłam skończyć i robić przerwę... Czy muszę teraz koniecznie zaczynać nowe opakowanie bez przerwy? Bo wolalabym zrobić przerwę, żeby wystąpiło krwawienie z odstawienia i boję się o plamienia spowodowane nierobieniem przerwy... Czy możecie mnie upewnić w tym co mam robić? Dziękuję już teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cleo ja brałam dwa opakowania pod rząd i pod koniec drugiego opakwania dostałam normalnie krwawienia takiego jak w trakcie przerw,bolał mnie brzuch itp. mi moja gin powedziała na początku jak chciałam nie robić przerwy że cos takiego może się stać........no i się stalo :) także się nie zdziwilam za badzo, a to plamienie czy co to to jest....to się zdarza bardzo często jak się nie robi przerw......także bez obaw. monika222 skoro pisze na ulotce że jesli wzięłaś już kolejną tabletke to masz brać następne opakowanie bez przerwy to ja bym tak postąpila......ulotka rzecz święta :) tym bardziejże to pierwsze opakowanie tabsów. No ale niech inne kobitki się też wypowiedzą...... co do plamienie to zdarzają sie ale nie u każdej.....nie wiem od czego to zależy,ale jedne dostaną plamień itp,a drugi nic nie będzie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka156: tak myślałam... :( I już na początku musiało mi się coś stać... trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic się nie przejmuj :) ja też swoje z tabletami przeszlam, ale wiesz ważne żeby dzialały ;) tak jak powinny......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cleo przede wszystkim nie jestem ani doswiadczona ani egoistka tym bardziej. jedynie czesciej zdarza mi sie pomyslec i ot cala filozofia :) w kazdej ulotce jest napisane ze jesli bierzesz dwa opakowania pod rzad to moze wystapic miedzymiesiaczkowe plamienie w srodku cyklu, ginekolog tez powinien cie poinformowac o takiej spraiwe, a gdybys byla w ciazy biorac tabletki takie krwawienie nie moze wystapic ani 7 dniowej przerwie ani w ogole, po prostu sie nie pojawi krwawienie z odstawienia gdy jestes w ciazy tyle... a i jeszcze cos, nie jakas wesolutka tylko Marta jestem pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika nie ma za co :) hej wesolutka :) .....kurcze a ja mam problem, czzuje że mi to moje cholerne zapalenia wraca bo mam uplawy znowu.....chce teraz iść do innego ginekologa niż zawsze chodze.....bo ta moja przyjmuje we wtoki,co dziś nie dam rady tam iść za tydzien to będę mieć okresior (mam taką nadzieje;)) i wiem że jak pójde i znowu się okaże że cholera mam to zapalenie czy grzybice jakąś tam....wrrrrr.....to wiem tez że mam się upomnieć też o leki dla mego faceta w razie W.....tylko nie wiem ile co kosztuje.......do tj pory brałam gynalgin (czy jakoś tak) to kosztowal ok10 zeta, ale wiem że przepisua tez jaieś doustne lkarstwa,no i te dla faceta.....troche może motam,ale chodzi mi ocene tych leków i nazwe oczywiście, tak się zoientowac chce....ile kasiory musze mieć przy sobie jak na miasto uderze :) .....miała ktoraś z was też takie problemy......słyszalam ż to też tabletki moga powodować......no ale kurfa trzeci raz w roku już mnie to nachodzi......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisałam toche nie składnie i z błędami,ale wybaczcie.....zaraz musze uciekać :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki ja uciekam, czekam na odp na moj zamotany post...będę później 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka ja zawsze ma grzybice po leczeniu antybiotykiem, choc zawsze staram sie cos dodatkowo brac aby tego choerstwa pozniej nie miec i tak po miesiacu czy dwoch grzybek sie pojawia... wtedy zawsze trzeba upominac sie o leki dla factea, moj zawsze dostawlam leki doustne takie jak dla mnie, i dodatkowo oboje mielismy sie smarowac mascia, a ja mialam zawsze globulki dopochwowe... jak juz pojdziesz do gina i przepisze ci leki dla ciebie i dla niego to na okres kuracji i jakis tydzien po lepiej wstrzymajcie sie od sexu, a i koniecznie po leczeniu dopochwowym musissz kupic sobie albo lactowaginal albo lacibios femin na odbudowanie prawidlowej flory bakteryjnej :) to chyba na tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cleo gdybym zgubila ulotke szukalabym w necie jej, a zaloze sie ze kazdych tabletek ulotke mozna znalesc w necie... w takich sytuacjach nie mozna panikowac, chocby niewiem jaka sie panikara bylo... po prostu trzeba brac wszystko pod uwage, doslownie wszystko... i myslec racjonalnie, bo panikopwanie w niczym nie pomoze, ja teraz nie zabezpieczam sie z chlopakiem jedynie przerywany ale tego zabezpieczeniem nie mozna nazwac... ale nie drze za kazdym razem gdy zbliza sie termin okresu... nawet za nim zaczelam brac tabletki, zanim siegnelam po zastrzyk, dwa razy tylko zrobilam sobie test, bo bylam cholernie ciekawa co jest nie tak, dlaczego sie spoznia kilka dni, ale za kazdym razem dostawalam okres zaraz po zrobieniu testu :) teraz nawet mam w apteczce na zapas, w sumie niepotrzebnie kupowalam, ale ginka mnie uprzedzila aby w razie co kupic i sprawdzic, bo minal mi 28 dzien cyklu po dostawieniu... ale zaraz chyba 3 dni po wizycie dostalam okres. nie wiem czemu nie mysle o tym, nie boje sie, jestem tylko ciekawa jak to bedzie gdy kiedys zobacze 2 kreski, niekoniecznie na to przygotowana... czy bede sie cieszyc od poczstku czy na poczatku bedzie szok a pozniej sie z ta mysla oswoje :) i jak to bedize nosic bijace serduszko pod swoim tego jestem ciekawa, nie spieszy mi sie na razie ale nawet gdyby sie stalo to bylaby najukochansza osobka pod sloncem, kochajaca mnie bezgraniczna miloscia, moje dziecko :) nasze :) kiedy sie pojawi czas pokaze, ja nie bede o tym decydowac :) cleo ile masz lat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rica
dziewczyny, Mam problem ale jest dosc skomplikowany. Nie mam sie kogo zapytac ani poradzic. postaram sie wytlumaczyc. Otoz biore Cilest. W tamtym miesiacu mialam czeste rozwolenia, moze luzniejsze po prostu (nigdy zaraz po wziecu tabletek), mniej wiecej raz dziennie rano lub poplodniu-cilest biore o 19. W 1 dniu miesiaczki ( czyli po 21 tabtletach)kochalam sie bez dodatkowej antykoncepcjii.. Dzis jest dzien 1 brania tabletki czyli tak jakby 8 cyklu. Zamarwtiam sie ze mam owulacje bo wszystko mi na to wskazuje- bol jajnika, wilgosc, ochota na seks (dokaldnie tak jak przed braniem tabletek). Martwie sie czy przez te 5 dni plemniki mogly przezyc (jesli tabtetki nie zadzialaly) ? wiem ze to totalny schiz ale czemu mam takie objawy? czy mozliwe ze tabtetki na mnie nie dzialaja? czy teraz jak dzis wezme 2 tabtletke to jestem bezpieczna? bardzo sie boje.. i tak schizuje ze chyba sie wybiore do psychologa. Dzieki za jakeis odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rica a czemu schizujesz?? skoro nie mialas biegunek tylko luzniejsze stolce albo rano albo jeszcze przed wieciem tabletki to w czym problem??? a co do twoeje wilgotnosci i ochoty to zazdroszcze, ja mialam i jedno i drugie przy microgynonie ale odtsawilam, bo syfy straszne przed okresem mialam, a podczas przyjmowania tabletek nie ma dni plodnych nie dochodzi do owulacji. ja bym sie cieszyla, ze nie mam skutkow ubocznych i ze jest prawidlowe nawilzenie i co wiecej ochota na sex.... teraz gdy odstawilam ja nie mam ani ochoty ani nawilzenia, no chyba ze porzadnie sie za mnie wezmie moje kochanie to wtedy odczuwam potrzebe bzykanka ale tak to malo kiedy :P wiec nie martw sie dziewczyno to powod do radosci a nie do placzu a tym bardziej tracenia kasy na psychologa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cleo nie chcialam cie \"zlonczowac\" tym bardziej ze o rok starsza jestes :) nie bierz sobie wszystkiego do serca, bo kiedys padniesz trupem... wyluzuj troszke i bedzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rica
Dzieki Wesolutka za odp Moze masz racje, moje objawy sa subiektywne.. nie mozna przeciez tak zyc, biore tabtetki a i tak mam watpliowosci.. Z ta ochota to rzeczywiscie u mnie nawet sie poprawila ( bo moze jednak jestem bardziej wyluzowana).. Nie moge sie doczekac konca tego opakowania a tu jeszcze 20 tabletek.. :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wesolutka dzięki za odp, jak sam mi nie będzie chcial wypisać leków dla mojego to wydre to od niego siła, mam dar przekonywania podobno ;) ja właśnie biore rok tabsy i tak myśle że to może też mi się robi od jakichś \"innych czynników\" bo jak poszłam pierwszy raz to juz miałam to dziadostwo,a tabsów nie brałam ani się nie kochałam z facetem wtedy jeszcze.......po poł roku brania poszlam i znowu to samo.....i teraz czuje że chyba coś jest nie halo, choć upławy mialam wczoraj teraz cisza jest no ale wole iść i sie upewnić i wizieć co i jak..... tylko ta cena mnie ciekawi tego wszystkiego????? się uparlam na tą kase :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cleo841...Nie zrozumiałaś mnie jeśli chodzi o to co napisałam, że kolejny świetny lekarz!?Jeśli tak, to chodziło mi o to, bo Ty napisałaś \"Znam 2 przypadki lekarzy ktorzy NIGDY nie przepisali tabletek i to niezaleznie od wieku starajacej sie.\"...Więc ja to tak skomentowałam(z ironią oczywiście)...A jeśli Ci chodzi o coś innego czego nie zrozumiałaś, to mi napisz o co to wyjaśnię:) monika2222...U mnie w ulotce, to znaczy w ulotce Cilestu jest napisane tylko coś takiego:\"W przypadku wystąpienia wymiotów w ciągu 3 godzin od momentu przyjęcia tabletki skuteczność antykoncepcyjna preparatu może być zmniejszona. Jeżeli wymioty ustąpią szybko skuteczne działanie antykoncepcyjne będzie zachowane, o ile tego samego dnia przyjęta będzie druga tabletka preparatu Cilest®. W razie występowania wymiotów trwających przez 24 godziny lub dłużej działanie antykoncepcyjne może być zmniejszone i należy zastosować dodatkową, niehormonalną metodę antykoncepcji do dnia przyjęcia kolejno (codziennie) siedmiu tabletek.\" Więc tu nie ma nic napisanego o tym, że musisz zaczynać nowe opakowanie bez przerwy!Ale skoro w Twojej ulotce tak jest napisane, to ja już nie wiem! anulka156...No to kochana do lekarza marsz;) Mnie swędziała pipka czasami i moja Pani gin przepisała mi krem, którym smaruję się miejscowo(kosztował, hihi 2,50 ;) ) Tyle, że ja nie miałam żadnych upław ani nic, tylko i wyłącznie swędzenie! Rica...Hmm...Nie masz się czym martwić moim zdaniem. A jeszcze pytanko...Ile już bierzesz tabletki!?;) Czemu się nie możesz doczekać kończa opakowania!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×