Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Siemka🖐️ kasia_mis1...Podczas brania tabletek anty nie ma dni płodnych i niepłodnych!!!!!!! Chyba, że nie bierzesz tabletek!? Ewusek...Już od początku widać, że nie czytasz ulotki!!!Czemu nie czytałaś ulotki!?:o Masz tam jak byk napisane wszyściuteńko na ten temat!Bo ja też zażywam Cilest i wiem, ze to tam jest! Po pierwsze jesteś przy 2 opakowaniu więc różnie rzeczy się dzieją i tak jest w ciągu pierwszych 3 opakowań, a zawsze masz na okres 7 dni i nawet jak zawsze dostajesz 4 dnia i tak możesz przy następnym opakowaniu dostać np. w 6 dniu... A po drugie i najważniejsze:jak do środy nie dostaniesz okresu musisz zacząć następne opakowanie...Nie wolno Ci czekać aż dostaniesz okres, bo tak na prawdę możesz go w ogóle nie dostać, bo jesteś w okresie 3 pierwszych miesięcy kiedy może tak się stać... A to treść z ulotki - Twojej!!!:\"Po zakończeniu tego 7-dniowego okresu należy rozpocząć nowy cykl przyjmowania tabletek preparatu Cilest®, także w przypadku, gdyby krwawienie nie wystąpiło lub nie zakończyło się.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewusek...Jeszcze do jednego zdania wyżej chciałam Ci dopisać:a zawsze masz na okres 7 dni i nawet jak zawsze dostajesz 4 dnia i tak możesz przy następnym opakowaniu dostać np. w 6 dniu...I to się tyczy całego okresu przyjmowania tabletek - od pierwszego opakowania, także w każdym innym, nie tylko w ciągu tych 3 pierwszych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusek
aaaaa - dzieqje Ci bardzo ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniak...Teraz sobie przeglądałam inne tematy i tam była taka wypowiedź: maaalaaaaaaaaaaa hej w sobote dostalam okres i zaczelam rowniez brac tabletki biore mniej wiecej o stalej porze.w sobote wzielam sobote a w niedziele prze pomylke wzielam tab z piatku dzis przy braniu kolejnej tabl zorientowalam sie ze popelnilam blad i wzielam w pospiechu dwie tabletki za niedziele i za pon czyli za dzis i nie wiem co teraz mam zrobic czy dobrze zrobilam bo mam watpliwosci..kochalam sie z chlopakiem ale uzylismy rowniez prezerwatywy wiec nic sie nie powinno stac ale co z tabletkami??..pomocy Czemu sugerujesz, że bierze jednofazowe tabletki!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz odpowiedziałam w drugim temacie: na dwu i trzy fazowych są inne oznaczenia a w dodatku nie wyobrazam sobie zeby dziewczyna brała złożone tabletki kilkufazowe i sie nie orientowała co i jak :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhhh
dziewczyny mam prośbę , wiem ze kazdy organizm reaguje inaczej na tabletki ale napiszcie jaki miałyście skutki uboczne po hormonecie dzieki z góry :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniak...No właśnie mnie też się wydaje, że powinna wiedzieć jakie bierze, ale wiesz jak to jest...Jak niektóre nie wiedzą kiedy są zabezpieczone, to tak akurat może nie wiedzieć co i jak:|, że np. kolorowe i z innym składem są w jednym opakowaniu i że to są kilkufazowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa może i odpowiadasz na czyjeś pytania ale z jaką ironią i z jakimi miłymi słowami?! no ale jeśli dla ciebie to normalne no to cóż...twoja sprawa :-p a dziewczynką nie jestem tylko kobietą i to w pełnym znaczeniu tego słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzz
mam problem.pojechalam na wakcje i zapomnialam wziasc ze soba opakowania tabletek.bralam je siedem dni potem cztery dni nie i piatego wzielam tabletke rano z poprzedniego dnia a wieczorem normalnie o 20 nastepna i wieczorem dostalam lekkiego krwawienia ktore jak dotej pory jest znikome.mam dalej bracje do konca opakowania a potem zgodnie z zasada 7 dni bez robienia przerwy nastepne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnulka1724...Nie od każdego podchodzę z ironia(tylko do mniejszości)...Nie jest to dla mnie normalne, ale w niektórych przypadkach inaczej się nie da:) No tak, jesteś kobietą...Szczególnie, że masz całe 17 lat;)A ja np. mam tylko 22;) Porównuję nasz wiek, bo napisałaś tak:Ja nie jestem dziewczynką tylko Ty...Czyli sugerujesz, że ja nie jestem kobietą!?A ja jestem od Ciebie starsza całe 5 lat...;) zzzzzzz...Powiem Ci szczerze, że strasznie sobie namotałaś...KONIECZNIE musisz się zabezpieczać dodatkowo cały miesiąc!!!Nie wiem co bym zrobiła na Twoim miejscu, serio...Nigdy nie myślałam o takim przypadku...W ulotce jest napisane co robić jeśli się zapomni 3 tabletek w cyklu, przylukaj ulotkę może w Twojej też jest napisane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja znowu do roboty muszę uciekać:o Ale na szczęście dzisiaj już ostatni dzień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzz
no u mnie wlasnie nie pisze nic takiego. a zabezpieczac bede sie napewno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIŁEK
mam pytanie. Przeszłam na cilest i nie robiłam 7 dniowej przerwy bo tak zalecił lekarz ale dzis boli mnie podbrzusze czy to sie moze zdarzyć czy raczej jest to nienormalne i jjnik też mi dziś dokucza. zaznaczam że dziś będzie dopiero 2 tabsa tych nowych tabletek( cilest) ktos mi pomoże w tym temacie??????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIŁEK
a i jeszcze jedno jak wzięłam wczoraj ta nową tabletkę to nagle wszystko zaczęło mnie cwędzieć szczególnie od pasa w dół czy to może być skutek uboczny tych tabletek i trwało to moze z 15 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati17
Nigdy wcześniej nie brałam tabletek, teraz jednak chcę spróbować. W związku tym mam kilka pytań: 1. Mam 17 lat (prawie), i czy do ginekologa muszę iść z mamą, która wyrazi na to zgodę? Słyszałam że trzeba być pełnoletnim? 2. Czy zawsze przed pierwszym przyjęciem i przepisaniem tabletek trzeba robić cytologię? A później raz na rok? proszę o odpowiedź ;** pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dywanik
dzień Dobry. Mam pytanie a mianowicie: czy przechodząc z jednych tabletek na drugie ( ze słabszych na mocniejsze) trzeba się dodatkowo zabezpieczać? Proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madlen 20
pati17, nie jestem pewna ale wydaje mi sie ze musisz miec skonczone 18 zeby udac sie samemu, chyba ze pójdziesz prywatnie, wtedy nie ma róznicy, ale dopytaj jeszcze bo tak jak na poczatku napisałam pewna nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dywanik
kurde zak się zastanawiam czy jak się łyka 21 dni tabsy 7 dni przerwy to cały cykl trwa 28 dni prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mowcie co chcecie:) czarnulka i nie wiem czemu sie czepiasz aaaa ona mi bardzo pomogla sie sie przełamałam takze nie rozumiem czemu wyrazasz swoje zdanie nie znajac aaaa nie rozumiem ja bardzo jestem wdzieczna aaaaa dziekuje buziol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dywanik
niech mi ktoś odpowie na moje pytanko!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati17
madlen 20 Na początku brałam pod uwagę wizytę u ginekologa w przychodni, bo prywatnie kosztuje w granicach 100 zł wizyta, także trochę mi to nie na rękę... No ale zobaczę, dowiem się jeszcze ;) a co z tą cytologią??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra22
Pati17 nie trzeba przy każdej wizycie robic cytologi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddddddddddddddsdddd
sluchajcie, mam pewnien problem. biore dopiero pierwsze opakowanie rigevidon. tabletki jak dla mnei super. dzis bylam u gina, dostalam recepte na kolejne 2 opakowania. ale wlasnie zrobilam glupote, bo zapomnialam gina o cos spytac. za tydzien mam laserowy zabieg usuniecia naczyniaka...,. bede znieczulana niby tylko mascia... ale czy laser nie wplynie na piguly? albo to znieczulenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
nie zlecaja cytologii. nie musisz miec skonczonych 18 lat nawet jezeli idziesz do panstwowej przychodni. mowisz ze chcialas sie przebadac zakladaja Ci karte i normalnie chodzisz do ginekologa nie musisz miec na to pozwolenia mamy, ginekolog to taki sam lekarz jak dentysta czy lekarz rodzinny. mowisz ze chcialabys rozpoczac wspolzyc ze swoim chlopakiem i zastanawiasz sie nad najodpowiedniejsza dla Ciebie metoda antykoncepcji. no i sobie porozmawiasz troszki z panem czy tam z pania. da Ci skierowanie na badania. pojdziesz je zrobisz i przy nastepnej wizycie z badaniami dostaniesz recepte na tabletki. wydaje mi sie ze nie powinno byc problemu. i bez zgody mamy powinno sie obejsc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra22
hej dziewczyny!! mam male pytanie może któraś z Was mi poradzi miałam duże problemy z oresem i lekarz przepisał mi tab. antykoncepcyjne Syndi-35 czy któraś z Was brała te tabletki i jak się po nich czuła, bo ja kiedyś bralam Harmonet ale czułam się po nich fatalnie i zrezygnowałam. pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laser nie wpłynie. Znieczulnie jezeli jest tylko miejscowe to tez nie. Nie martw się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
przed zabiegiem zapytaj sie o to lekarza ktory bedzie ten zabieg wykonywal. wydaje mi sie ze nie wplywa to ujemnie na antykoncepcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
kazdy organizm reaguje inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×