Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

rudolfina...Po tabletkach nie powiększają się piersi, to tylko się tak wydaje...Tabsy powodują zatrzymanie się wody w organizmie...Przestaniesz brać tabsy biust wróci do poprzedniej wielkości... Van...Ja w ogóle nie miałam żadnych skutków ubocznych, zero plamień, itp...Jeśli o mnie chodzi i mojego chłopaka to nam krwawienie nie przeszkadza w kochaniu, więc myślę, że plamienia też by nie przeszkadzały!Ale oczywiście to tylko moje zdanie...Te plamienia Ci przejda za jakiś czas...Musisz cierpliwie czekać:) Figaa...No nie będzie źle, ale lepiej się zabezpieczać dodatkowo...Ale jeśli coś to weź w środę 2 tabsy, jedną zaraz po kupieniu, a następną tak jak zawsze...Będzie to tak jakbyś zapomniała, ale lepiej się zabezpiecz dodatkowo tydzień...Ja miałam taką sytuacje i tak chciałam zrobić jak napisałam, ale poszłam do apteki i mi sprzedała, a receptę doniosłam na następny dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaa dzieki wlasnie moze uda mi sie jakos zdobyc tabletki u farmaceuty a recepte dosniose, zapytam go jutro jak bede szla do pracy. w sumie gosc spoko i czesto u niego kupuje wiec moze sie uda:) Dzieki 👄:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudolfina
aaaaaaa..... bralam tabsy przez 4 lata i moj biust po kazdej przerwie w braniu byl coraz wiekszy. A dodam ze nie jestem juz nastolatka wiec sam z siebie po prostu nie urosl :) Teraz nie zazywam tabletek juz od roku, a piersi wcale przez ten czas nie wrocily do normalnego rozmiaru. Boje sie ze jak zaczne znow lykac hormony to bede musiala kolejny raz zamienic bielizne na rozmiar wieksza :( No po prostu tragedia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudolfina
acha, przez ten czas trzymam stala wage wiec wieksze piersi nie sa efektem tycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maliny
Byłam dziś u ginekologa. Miałam pierwszy zabieg gojenia nadżerki solcogynem. Rozmawiałam tez o moich skutkach ubocznych, które pojawiły się po 6 miesiącach brania mercilonu. (teraz biorę 8 opakowanie). Pani doktor powiedziała, że wywołały u mnie stany depresyjne i zaleciła natychmiastową zmianę tabletek (w 7 dniu brania mercilonu) na CILEST. Któraś z Was to łyka? Jak się czujecie po nim? O tyle dobrze, że cilest jest refundowany od jakiegoś czasu i kosztuje 15 PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maliny... ja biore cilest. i wszystk jest ok ;) miałam problem z okresem a teraz jest ok. we wt skonczylo mi sie 1 opakowanie i w sob dostalam okres normalnie. skutków ubocznych nie mam zadnych i tez nie mialam podczas brania ;) i powiadasz 15zł? ja kupuje za 19.88 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość it
HEJ ! Mam pytanie, ostatnią tabletkę z blistera wzięłam w środę, czy pierwszą z kolejnego opakowania mam wziaść w kolejną środę czy czwartek ?? Dzieki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
it----> w czwartek bierzesz nowa czyli 7 dni przerwy i bierzesz dnia osmego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdeczka 2000
powiedzcie mi tylko dziewczyny czy tabletki przeciwbolowe takie jak ketonal zmniejszaja lub calkowicie hamuja dzialanie tabletek antykoncepcyjnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdeczka 2000
mam jeszcze takie pytanie, pare dni temu mialam pierwszy raz ze swoim chlopakiem, na drugi dzien kochalismy sie znowu czy to normalne ze w czasie stosunku bolal mnie strasznie brzuch i boli mnie do teraz? czy powinnam byc zaniepokojona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figaa...Jeśli to taka stała apteka, to nie powinno być problemu...U mnie nie było żadnego:) rudolfina...No urósł Ci, ale przez zatrzymanie wody w organizmie! Jak sobie to wyobrażasz, że za 5 lat brania tabletek będziesz miała balony zamiast cycków...Przecież to nierealne, sama spójrz prawdzie w oczy...Gdyby po każdym roku brania rosły cycki to te, które biorą parę dobrych lat miałyby masakrę... Maliny...Ja zażywam Cilest;)Czuję się świetnie, skończyłam już 17 opakowanie(teraz mam przerwę), od 1 swojej tabsy czuję się ok, nie miałam żadnych skutków ubocznych od początku;)Nie przytyłam, itp;)Okres dostaję 4 dnia i trwa 4 dni...Nie miałam też żadnych plamień... No u mnie tylko w 2 aptekach kosztuje 15 zł, a w pozostałych 22-23 zł. Ale ja kupuję w tej za 15;) Kobiecosc...No to podobnie do mnie masz i miałaś:)A co do ceny to popytaj w różnych aptekach...Mnie poleciała tą tanią aptekę ginka, więc z tym miałam lżej, ale wystarczy popytać w kilku i luzik;) it...Zawsze opakowanie zaczynasz tego dnia to pierwsze w życiu...Ale z tego co tu piszesz to masz wziąć w czwartek!Ja mam tak samo:) gwiazdeczka 2000...Jeśli jakiś lek obniża skuteczność to tylko OBNIŻA a nie całkowicie hamuje...Jeśli chodzi o ketonal to nie wiem, musisz porównać skład ketonalu ze składnikami wywołującymi interakcje z anty!Jeśli następnym razem po stosunku też będzie Cię bolał to możesz zapytać ginekologa na wizycie co i jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISIA418
Witam!!!:) Mam takie pytanko biore tabletki Harmonet od 12 dni w ulotce jest napisane że moga wystąpić działania niepożądane i że częstymi są plamienia albo krwawienia miedzymiesiączkowe.Nawet lekarz mi o tym mówił.U mnie żadne działąnia niepożadane nie wystąpiły.Boję sie że może tabletki nie działają.Czy u was dziewczynki(te które biorą harmonet)też nie występowały działąnia niepożadane???a i czy podczas tej 7 dni przerwy też jesteśmy chronione ???Bo przecie okres nie trwa 7 dni.i nie wiem czy można wtedy się kochać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeciez jest powiedziane że MOGĄ występować działania niepożądane a nie MUSZĄ. One nie świadczą o skutecnzości, broń boże. Ciesz sie ze dobrze znosisz tabsy. A w 7 dniowej przerwie jest sie zabezpieczonym pod warunkiem ze ósmego dnia rozpocznie sie nowe opakowanie. Okres raczej nie trwa całych 7 dni, co więcej zwykle pojawia sie dopiero 3 czy 4 dnia przerwy, a moze byc nawet 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałąm tylko napisać że okres mam, dostałam dzisiaj rono i jest git :):). Na przyszłosć będę \"ostrozniejsza\" i nie bede czytać głupich topików które tylko stresuja człowieka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo MISIA418...Skąd Ty to wzięłaś, że nie działają!?Ciesz się, że na Ciebie nie padło z tymi skutkami, bo to nic fajnego...Ja też nie miałam na całe szczęście!Żadna by nie chciała mieć! Trzeba było już całą ulotkę przeczytać, a nie zadawać głupie pytania(co do tej przerwy)...W ulotce jest czarno na białym napisane, tylko trzeba CZYTAĆ!!!!!!!Widzisz sens w braniu tabletek, które działają tylko w niektóre dni:o Bo ja nie...Truć się po to by nie działały 7 dni w miesiącu, bez sensu!Skąd Wy to bierzecie!!! Maleńka...No to super:)Ja teraz też właśnie mam okres:) No jedyne co powinnyśmy czytać to ulotka!To jest najbardziej odpowiednie źródło!I ZAWSZE czytać najpierw całą 2 razy i zrozumieć co się zaczyna brać, a nie potem pytania typu tego co wyżej 10 000 razy na 10 stron zadawane bezmyślnie:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISIA418
AAAAAA sorry ale to pytanie nie było skierowane do ciebie nie bierzesz tych tabletek co ja.Więc nie wiem po co sie tak unosiszUlotke czytałam i gdyby było umieszczone w niej to o co pytam to nie udzielałabym się na tym forum .Napisałam jasno że pytam się tych dziewczyn co stosuja Harmonet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MISIA418...Hehe, sory ale ja się zawsze wypowiadam, nawet jeśli pytanie nie jest konkretnie do mnie...Tak robię od początku i mam zamiar robić dalej...Tego nikt mi nie zabroni...Nie chcesz, nie czytaj tego co ja akurat piszę...Nie unoszę się;)Jakbyś ulotkę czytała uważnie to byś wiedziała...Dziwne jest dla mnie to i trudno mi uwierzyć, że w tej ulotce nie ma tak istotnego info!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIŁEK
aaaaa lub moniak wiem że któraś z Was bierze Cilest i mam pytanko czy to są tabsy jednofazowe? gdzieś wyczytałam że jak tabsy mają ten sam kolor wszystkie w opakowaniu to są jednofazowe prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joguś
mma takie pytanie. od grudnia biore novynette. w sumie było wszytsko ok. tylko na ostatnic 2 opakowaniach na ok. 12-14 tabletce pojawiło mi sie plamienie. które wygladało jak normalny okres, tylko troche mniej krwi, tak samo mnie brzuch bolał itp. trwało 5-6 dni. tylko ,z ę na przed ostatnim opakowaniu, oprócz tego w przerwie 7 dniowej miedzy opakowaniami dostałąm okres (trwał 2 dni ...). lekarz przepisał mi mocniejsze tabletki (regulon). teraz mam 7 dniowa przerwe, miałąm to plamienie na 14 tabletce. ale tym razem okres sie nie pojawia.... czy moghe być w ciaży? ostatnio jakieś dwa tyg temu miałam biegunke, ale lekarz mówił,z ę to nie wymioty wiec nie osłabiaja tabletek. tydzien temu byłam chora na zapalenie pecherza, wiec przyjmowałam furaginum z wit C, ale to podobno teżnie ma wpływu. Boje sie,z ę moge być w ciazy.... co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jej instynkt
pomimo regularnego brania tabletek (pierwszy miesiąc) boję się, że zajdę w ciążę, dlatego kocham się z moim partnerem dodatkowo z gumką. straszne schizy. głupie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej instynkt: wcale nie głupie, wiele kobiet tak ma.I ja też tak miałąm...Najpierw była gumka, później przerywane a traz od miesiaca do końca. Uważam ze trzeba do tego dojrzeć...Lepiej zabezpieczać sie gumką niz przez cały miesiac schizowac że jednak się wpadło, od takich rzeczy można sie tylko wrzodów nabawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joguś...A które to opakowanie regulonu!?Jeśli 1, 2 lub 3 to nie masz się czym martwić... Biegunka też osłabia działanie!Co ten lekarz!!Przecież w ulotce tak jest napisane...Ja działam wg. ulotki! jej instynkt...Zawsze jest prawie 1% ryzyka!!Ja nie uważam, że to głupie...Sama czasem mam schizy, ale to mija...;) Maleńkka...Może nie to, że dojrzeć, ale bardziej się nastawić na to lub działać spontanicznie!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joguś
regulon dopiero teraz zaczne brac. lekarz mi powiedział,z ę biegunka to nie wymioty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsgdsgdsg
mam pytanie...jesli pierwsza tabletke wezme w 1 dzien okresu np.o 20 to po jakim czasie ona zadziala i bede w pelni zabezpieczona?z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joguś...No to chyba oczywiste, że biegunka to nie wymioty...To chyba każdy wie!!Mnie tego lekarz nie musiał mówić...A to jest treść z ulotki Cilestów:\"W przypadku wystąpienia wymiotów w ciągu 3 godzin od momentu przyjęcia tabletki lub w razie utrzymywania się ciężkiej biegunki przez okres ponad 24 godzin skuteczność antykoncepcyjna preparatu może być zmniejszona. Jeżeli wymioty lub biegunka ustąpią szybko skuteczne działanie antykoncepcyjne będzie zachowane, o ile tego samego dnia przyjęta będzie druga tabletka preparatu Cilest®. W razie występowania wymiotów lub biegunki trwających przez 24 godziny lub dłużej działanie antykoncepcyjne może być zmniejszone i należy zastosować dodatkową, niehormonalną metodę antykoncepcji do dnia przyjęcia kolejno (codziennie) siedmiu tabletek.\" A brałaś 2 opakowania pod rząd!? dsgdsgdsg...Oczywiście!Kolejna kobietka, która nie sięgnęła do ulotki:o...Po 4 godzinach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka___________
pomózcie prosze.w ostatnim tygodzniu opakowania kilka razy zdarzylo mi sie wziasc tabletke kilka godzin pozniej-zmusila mnie do tego sytuacja-nie mialam jak tego zrobic. Czy po 7 dniowej przerwie kiedy zaczne brac nowe opakowanie skutecznosc bedzie 100% od pierwszego dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jogus
nie nie brałam 2 opakowan pod rzad i biegunka tak długo mi sie nie utzrymywała... w poniedziałek zaczne regulon... chyba, zebym w ciazy była :( bo dalej okresu nie mam , choć mnie juz tak brzuch boli jka w pierwszym dniu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×