Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość sanderqa
ej pytanko czy jak sie idzie po te tabsy to bada bo ja sie cholernie boje xD buuuuu:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sanderqa...Tak, bada...Przynajmniej powinien!!To jest konieczne w sumie, przed wypisaniem, ale niekiedy tego nie robią i to jest wielki błąd:o!Udaj się do takiego właśnie, który Cię zbada!To nic strasznego, serio!A będziesz wiedziała co i jak z Tobą!I tak musisz iść z czasem, a lepiej wcześniej niż później:)Trzym się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny...wlasnie mija pol roku odkad zaczelam brac diane35, teraz gin mnie wysyla na badania morfologia, mocz, i jak dobrze sie rozczytuje to AspAT oraz AIAT no i jakies testy watrobowe.....tylko ze ja prywatnie bylam i za badania bede musiala placic.....wiecie moze ile takie badania kosztuja???bo ja nie zapytalam...gapa ze mnie....oj :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli gim wypisze Ci skierowanie to nic nie zaplacisz. A jeśli nie,no to nie wiem,troche może Cię pciągnąć po kieszeni. Mi sama moja gim wypisala skierowanie na morfologie, itp i ASPAT I ALAT :) i takie tam i nic nie płaciłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... seniorit...Ja też nic nie płaciła, byłam ze skierowaniem...Każde z badań cenią się osobno jakoś...Ja nie wiem ile każde z nich...Morfologia jakieś 7-8 zł, pobranie krwi chyba jakieś 5 zł, a poza tym nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie wiecie ile jest ważne takie skierowanie? Bo ja mam z 18 grudnia na D-Dinery. W sumie to od dzisiaj juz nie biore tabletek, ale skoro mam skierowanie to jednak wypadało by zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do sesniorit
Ceny zaleza od laboratorium, sa naprawde rozne. Zalezy w jakim miescie mieszkasz i poszczegolne laboratoria tez maja rozne ceny. Morfologia kosztuke ok. 7-12 zl, badanie moczu podobnie ASPAT i ALAT po 5-10 zl. A nie badasz APPT i PT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maleńkka...Skierowanie jest ważne miesiąc z tego co wiem! Zapytaj lekarza czy masz robić to badanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada.
haj kobitki.. tak was "slucham" i wydajecie sie pomocne wiec sie zwroce zebyście mi wytlumaczyly co i jak.. no bo chce brać tabletki ale bardzo sie boje.. jak kto wszytsko sie odbywa ?. eh prosze o odp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka🌻 ada....Przez zaczęciem stosowania tabletek antykoncepcyjnych trzeba się bardzo dużo na ich temat dowiedzieć. Wyślę Ci linka z info na ten temat, a i Ty możesz sobie wejść na jakąś dobrą stronę i poczytać...A jeśli chodzi już o konkrety to zanim będziesz je brała to musisz iść do lekarza po receptę(tabletki te są tylko na receptę)...Lekarz Cię zbada \"ręcznie\", porozmawia z Tobą i skieruje na badania(morfologia, próby wątrobowe, itp)...Wypisze Ci receptę na najlepsze dla Ciebie(najbardziej odpowiednie) tabletki...Jak już dostaniesz(kupisz) tabletki, musisz KONIECZNIE przeczytać calutką ulotkę, najlepiej ze 2-3 razy!Tam będziesz miała wszystko czarno na białym napisane:)Działaj zawsze według ulotki lub lekarza!Nigdy według koleżanek, bo na każdą kobietę tabletki działają(mogą działać) inaczej, bo każdej z nas organizm jest inny i kierowanie się innymi może być błędne! I nie bój się, bo nie ma czego:) Dasz sobie radę na pewno:)Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srututu
Hej. Mam pytanie, moze ktos mi pomoze Moja kolezanka zaczela brac tabletki i zasugerowala sie tym ze lekarz powiedzial jej zeby wziela tabletke pierwszgeo dnia cyklu. Przez trzy miesiace brala 21 tabletek, po odstawieni u za dwa dni wystepowal okres i znowu zaczybala brac tabletki, i w tedy ten okres trwal dwa dni . Delikatnei wyjasnilam jej jak to powinno wygladac. Tak wiec po konczeniu opakowania teraz czeka na okres, tylko z eminely 7dni a ona dalej nie ma okresu, no i teraz nie wie czy ma brac po tych 7 dniach tabletke skoro nie wystapilo krwawienie. Zgodnie z zasada powinna ja wziac dzisiaj o 21. No i co robic..? czy mozliwe ze przez to ze zle przyjmowala tabletki moglo jej sie cos poprzesówać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic nie rozumiem, jak ona wkońcu brała te tabletki, bierze się 21 dni 7 dni przerwy, ósmego dnia kolejne opakowanie i tak w kółko. Jeśli tak brała to wszystko jest ok. Czasami podczas tych pierszych 3 miesięcy może nie wystąpić krwawienie. Najlepiej niech to z lekarzem skonsultuje jak ma jakies obawy...\' szczerze to nie wiele zrozumiałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwszą tabletke PIERWSZEGO opakowania w pierwszy dzien miesiączki, i jedzie się 21 tabl 7 dni przerwy ósmego dnia nowe opakowanie i znowu 21 tabl i 7 dni przerwy........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
srututu...No bo tabletki bierze sie 1-go dnia okresu! \"Delikatnie wyjaśniłam jej jak to powinno wyglądać\"--->Czyli co jej wyjaśniłaś?Ona przecież dobrze robiła...21 tabletek, 7 dni przerwy(w tym okres w któryś dzień, może trwać 2, 3, 4, 5, 6 dni to zależy)! Teraz czeka na okres - przy którym jest opakowaniu obecnie?3, czy już 4? Nie czytała ulotki oczywiście, wiec nie wie:o A pierwsze co powinna zrobić zanim sięgnie po 1-szą tabletkę to przecyztać ulotkę!! Ma w ulotce napisane, że ma normalnie zacząć następne opakowanie!! Ona źle przyjmowała tabletki?Jeśli tak, to nie tyle, że jej się mogło poprzesuwać, a może być po prostu w ciąży!Zależy co źle robiła... Tak zagmatwanie to napisałaś, że najlepiej po kolei odpowiedz mi na moje pytania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SRUTUTU
wlasnie problem w tym problem ze ona nie robila siedmiodniowej przerwy tylko brala nast tabletke z kolejnego opakowania zaraz po dostaniu okresu ktory wystepowal jakies dwa dni po skonczeniu wczesneijszego opakowania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ładnie....bez obrazy ale zanim zaczęła brać tabsy to mogła się troche dokształcić,masakra :O:O:O ręcę opadają po prostu..... no to może być powód dlaczego krwawienia nie dostala teraz, namieszała sobie w organiźmie troszkę przez własną głupote i nie wiedze. Zanim zacznie się brać tabsy należy troche o nich poczytać :O przynajmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srututu
no ja rozumiem ze zle zrobila a ona to juz tymbardziej,.. tylko ze teraz nie bardzo wie co ma robic..a poki co nie ma jak sie skontaktowac ze swoim lekarzem.. do tego nie wie czy moze byc w ciazy, czy nadmiar tych hormonow raczej temu zapobiegl.. bo ona kocha sie codziennie z chlopakiem. ja nei bardzo moge jej cos powiedziec bo tabletek nigdy nie bralam i nie wiem zbyt wiele na ich temat poz atym jak sie je powinno przyjmowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SRUTUTU...No to gratuluje Panience rozumu!Nie ma zielonego pojęcia co to są tabletki anty!!Jak się za coś dziewczynka bierze to niech najpierw się dowie co to jest i jak działa:o...Nie mam pytań w ogóle!To nie witaminy!!Tylko hormony!!To ja się nie dziwię, że ma teraz problemy z okresem!!Brała tabletki w cały świat, nic o nich nie wie!!Teraz może mieć zajebiście wielki problem z okresem, jej organizm oszalał zapewne przez takie wariackie branie!!Pierwsze słyszę, żeby ktoś tak brał!...A ulotki kuźwa to nie łaska przeczytać!Ona do niej przecież na bank nawet nie zajrzała!Jak można wziąć coś nie wiedząc jak się to bierze, nie przeczytać ulotki, a teraz się zastanawiać!!Ile ona ma lat?10?Może mi powiesz jeszcze, że nie miała badań!?Była w ogóle u lekarza czy tak sobie bierze:o Teraz ot musi iść do lekarza(niech się nie zdziwi jak ją wyśmieje z głupoty)chyba, że lekarz też taki! Może być w ciąży, bo brała nieregularnie!Nadmiar hormonów jest bardzo negatywny, a na bank nie chroni bardziej od ciąży!(Jeśli w ciągu dnia mamy przyjmować po 1 tabletce, to jak w jeden dzień weźmiemy jedną więcej ona nie spowoduje dodatkowego zabezpieczenia, pomijając fakt wcześniejszego pominięcia - wtedy bierze się 2 w ciągu doby, ale ta 2-ga jest tą pominiętą, czyli i tak wychodzi niby 1 na dobę w sensie działania)... Szkoda, że wcześniej się nie podzieliłaś wiedzą z koleżanką:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa no ja niestety już drugi raz spotykam się z takim przypadkiem :O Ale na szczęście ten pierwszy to byl tylko teoretyczny, bo panna pytała czy tak ma brać,własnie zawsze w pierwszy dzień @ a nie po 7 dniach :O:O:O bo tak od kogoś słyszała że tak powinno się brać, no można ręcę zalamać .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemeczka:classic_cool: anulka156...🖐️ Aha, no to porażka:o Ja nie wiem co to za dziewczynki, jak można tak podchodzić do rzeczy!Nieodpowiedzialnie i bez jakiejkolwiek wiedzy! \"bo tak od kogoś słyszała że tak powinno się brać\"--->Takie kuźwa podejście mnie rozwala...Usłyszała, a kurwa mać nie łaska przeczytać ulotki!:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet chyba na forum ktoś taki już się przewinął, coś mi tak świta. Ale cóż zrobisz, niektóre chyba myśla że jedzą witaminki,albo cukierki..... Nie dociera że to poważna rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
to moze ja nie bede komentowac i sie wypowiadac... k*urwa moja mama jak przeczytala to, to sie za glowe zlapala(jest ginekologiem), i najpierw zaczela gadac oginekologu tej panienki(bo ginekolog powinien powiedziec jak ma brac tabletki) a pozniej po niej zaczela jezdzic... pracuje juz kilkadziesiat lat i jeszcze wiekszej glupoty nie slyszala, tak mi powiedziala... a ja sie nie wypowiem bo szkoda mi nerwow... Pozdrawiam, te myslace! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ciekawa_
nie biorę jeszcze tabletek, ale mam zamiar pójść do lekarza. jednak przedtem chcę sie dowiedzieć o tabletkach jak najwięcej. jedynym problemem jest regularność przyjmowania. czy jeśli wezmę tab kilka minut później to będą mniej skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solidnykopniak...No niestety, idzie się załamać:o _ciekawa_...Jak chcesz się dowiedzieć o tabletkach jak najwięcej, to powchodź na stronki lub zapytaj lekarza na wizycie!Jak już kupisz tabletki to przeczytaj ulotkę 2-3 razy!! NIE!!Kilka minut nie ma znaczenia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woman22
bylam wczoraj na wizycie i sie zastanawiam czy te tabsy ktore mi przypisala sa naprawde dobre bo malo cos o nich piszecie a sa to Harmonet.i jeszcze czy majac okres moge zajsc w ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woman22...Każde tabletki są dobre, jeśli chodzi o skuteczność, nie ma lepszych czy gorszych. Dla Ciebie mogą być po prostu lepsze niż dla kogoś innego!Ty po nich możesz nie mieć skutków ubocznych, a inna może mieć!Na każdą kobietę reagują inaczej...To tylko pod tym względem, ale nie pod względem skuteczności! \"okres moge zajsc w ciaze?\"--->Chodzi Ci tutaj o okres w czasie 7 dniowej przerwy?Czy ogólnie okres, bez zabezpieczenia!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
w czasie normalnego okresu mozna zajsc w ciaze, podczas krwawienia z odstawienia nie. Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×