Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość praktykujaca
biała dama---> a co ty sadzisz na ten temat?? ja sie bardzo wstydze mam dopiero 17 lat i nie wiem jakie tabletki moze zażywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
praktykujaca...Co Ci się tak nagle biała dama przypomniała?Jej tu hoho czasu nie było... Poza tym:\"nie wiem jakie tabletki moze zażywac\"--->To nie Ty możesz o tym decydować, tylko KONIECZNIE musisz iść do lekarza, który przepisze Ci tabletki odpowiednie dla Ciebie i Twojego organizmu...Musi zrobić badania i przeprowadzić z Tobą rozmowę i na tym oprze się wypisując Ci receptę...Tabletek nie dostaniesz bez recepty!!Poza tym, Ty nie masz żadnego wpływu na to, jakie tabletki są dla Ciebie najodpowiedniejsze...Nie możesz sobie wybrać!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praktykujaca
dzieki bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praktykujaca
macie jakis temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzehj garbas
Witam ponownie Mam takie pytanie, czy wobec wszystkich okolicznosci ktore opisalem wczesniej (zapomnienie jednej tabletki odpokutowane 3 tygodniami bez seksu ), seks juz jest bezpieczny? Na ulotce jest napisane, ze zaledwie przez tydzien trzeba sie dodatkowo zabezpieczac, my juz poscilismy 3 tygodnie. Czy zatem moj tok myslenia jest prawidlowy i jesli wczoraj doszlo do stosunku to moja kobieta jest zabezpieczona, nawet pomimo braku okresu (dwa dni lekkiego plamienia) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzehj garbas...🖐️ Od czasu kiedy dziewczyna zapomniała tabletki i nie zmieściła się w czasie godzin podanych w ulotce(12, 24), ogólnie trzeba się zabezpieczać...Ile to ma być czasu musisz przeczytać w ulotce, ponieważ to zależy od tabletek i tygodnia cyklu, w którym Twoja dziewczyna tabletkę pominęła...Jeśli piszesz, że według Twojej ulotki trzeba 7 dni to znaczy, że trzeba 7 dni...Więc chyba odpowiedź jest jasna!?Nie rozróżniasz czasu 1 tydzień od 3 tygodni;) Twoja kobieta jest zabezpieczona mimo lekkiego plamienia(Lekkie plamienie to też krwawienie z odstawienia!!!!!!!), ale pamiętaj, że w ponad 99%, a nie w 100%!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martaaaa01
Ja osobiscie uwazam ze tabletka jest bardzo skuteczna metoda zapobiegania cazy:)Ale... Zawsze jest mozliwosc zajscie wciaza,nie mozna tego wykluczyc.Ja przez 6 miesiecy bralam tabletki,bardzo regularnie .Nie zdazylo mi sie zebym zapomniala lub wziela o innej porze.i co?:) jednak zaszlam w ciaze :).Jest tob ardzo male prawdopodobienstwo ,ale jednak jest.Pozdrawiam!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martaaaa01...No pewnie, że zawsze jest możliwość zajścia w ciążę przy tabletkach!!Przecież w każdej ulotce jest napisane - ponad 99% skuteczności, to oznacza prawie 100%, a nie 100% skuteczności!! Każda z nas o tym wie i ma to na uwadze!!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinka q q
dziewczyny po jakim okresie brania tabletek robicie przerwe i na jak długo,czy to ma wogóle sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alinka q q...Ja biorę Cilest już prawie 2 lata i pytałam lekarza o przerwę...Powiedziała, że przerwa nie jest konieczna lecz wręcz przeciwnie - potrafi tylko namotać w organizmie...Teraz już organizm jest przyzwyczajony do tabletek, jeśli przestanę je brać - odstawię na przerwę organizm \"powróci\" do stanu przed braniem i potem znowu musi wracać do stanu \"tabletkowego\"...Dla mnie bezsens...Dlatego mój lekarz powiedział, że przerwy nie zaleca...Niby tu dziewczyny piszą, że się robi 3 miesięczna przerwę co rok czy dwa, ale dla mnie to bzdura, bo to nie da wytchnienia organizmowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona..........
ja również nie robie przerwy bo moja koleżanka zrobiła sobie przerwe i zaszła w ciąże ja wole tak nie eksperymentować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona.............No bo jak sie przerywa na jakiś czas tabletki, to trzeba szczególnie uważać...Trzeba się zabezpieczać np. gumką, a jak gumka pęknie, to wtedy może być lipka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkalam ale nie znalazlam
jestem troszke grubsza osoba i nie wtobrazam sobie zeby jeszcze przytyc. czy znajde taki tabsy po ktorych nie przytyje/??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No po cilescie napewno przytujesz !Tabletki 4 generacji czyli np Yasminelle nie nawadniaja a wrecz powoduja odwadnianie i spadek z wagi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkalam ale nie znalazlam...Nie Ty znajdziesz, tylko lekarz!!Musisz iść do lekarza, zobaczy Cię, zbada, przeprowadzi rozmowę, powiesz co i jak i on wypisze receptę na tabletki, które są dla Ciebie najbardziej odpowiednie!! Nie sugeruj się wypowiedziami innych kobiet, że przytyły, czy nie przytyły po takich, a po takich nie, bo na każdą z nas tabletki mogą mieć inny wpływ!!Ty przytyjesz po jednych, po których inna schudnie!Zbada Cię lekarz i wybierze dobre:)Pozdro! effinka...Co to za bzdura!!Ja zażywam Cilest już prawie 2 lata i nic nie przytyłam...To zależy od organizmu(każda ma inny), a nie od tego, że Ty sądzisz, że się tyje po Cilest, bo 5 Twoich koleżanek przytyło:o, a zapominasz, że każda z kobiet reaguje na tabletki inaczej!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa >> Tabletki cilest maja inny skład niz yasminella wiec nie bede dyskutowała z Toba .Jesli ma sie problemy z waga to nie polecam cilest ,sa tabletki nowej generacji .Zawarty w yasminelle drospirenon dziala podobnie jak naturalny progesteron produkowany przez organizm ,przeciwdziałająć zatrzymaniu wody w organizmie i pomagając utzrymaćstabilna mase ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
aaaaaaa nie spieraj sie bo effinka w tym momencie ma racje, tabletki 4 generacji maja zupelnie inny sklad i nie zatryzmuja wody w organizmie tak jak te starsze, chociaz nie mowie ze Tobie Cilest nie sluży, bo rzeczywiscie wszystko tak czy inaczej zalezy od organizmu. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
effinka...\"Tabletki cilest maja inny skład niz yasminella wiec nie bede dyskutowała z Toba\"--->Ja to wiem!!Nie musisz ze mną na ten temat dyskutować! I rozumiem, ale ja nie przytyłam!!Czy to nie jest jasne!! \"Jesli ma sie problemy z waga to nie polecam cilest\"--->Ja nie ma problemów z wagą, więc lekarz mi przepisał te!!Jakby nie były dla nie dobre to nie zażywałabym ich 2 lata!! solidnykopniak...Czy ja się spieram!?Przecież ja doskonale wiem jak to jest z tymi tabletkami nowej generacji, itp!Ale to nie ma nic wspólnego z tym, że ja nie przytyłam po Cilest!Czy w to tak trudno uwierzyć!?Jej widzę, że bardzo trudno!! Tak masz rację, mnie Cilest służy i bardzo się z tego ciesze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko czy nie szkoda zdrowia ?Cilest maja duzą dawke hormonów ,to nie jest tak ze cą cudowne ,kiedyś sie przekonasz sama .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyfgjt
dziewczyny!! powiedzcie, wczoraj spóźniłam się z tabletką 2 godziny!! powinnam o 21 a przypomniało mi sie o 22,45, a wieczorkiem ok 18 poszaleliśmy sobie... mam nadzieję , ze nie ma się czego obawiać? dodam ,że to ostatni tydzień opakowania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
effinka...Wszystkie od dawna trąbimy, że tabletki przepisuje lekarz uznając, że są dla danej kobiety dobre!!Mnie je przepisał lekarz, oznacza to, że są one dla mnie dobre!!Dobrze się po nich czuję i sama sobie ich nie zmienię!Jeśli lekarz uzna, że powinnam to sama mi to zaproponuje!Przecież widzi mnie co 3 miesiące na wizycie. Jeśli bym przytyła, to na bank zauważyłaby to i zaproponowała zmianę! kyfgjt...ULOTKA!!Nie czytałaś więc przeczytaj bo to podstawa!!2 godziny nie mają żadnego wpływu na skuteczność!! \"dodam ,że to ostatni tydzień opakowania!\"--->To nie ma nic do rzeczy!!Mam nadzieje, że nie sądzisz, że w czasie 7 dni przerwy nie jesteś zabezpieczona!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyfgjt
hej, dziękuję za odpowiedź, wstyd się przyznać ale ulotkę czytałam przy pierwszym opakowaniu, a to już 4 jest, spanikowałam trochę więc wolałam się spytać, a o tym że w 7dniowej przerwie jestem zabezpieczona wiem :P, tylko nie rozumiem tego , że niby o tej samej porze trzeba brać.. ale bierze się co do godziny.... wolałam się upewnić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyfgjt...Musisz zaglądać do swojej ulotki, bo możesz mieć inne odpowiedzi na pytania niż te np. u mnie...Tabletki się różnią(ulotki też, w niektórych sprawach trzeba działać inaczej) No trzeba brać o tej samej porze, ale ja i tak zawsze biorę o 21, zdarza mi się wziąć np o 21:30...Wolę o stałej godzinie, a nie porze(np. po śniadaniu), bo jest mniejsze prawdopodobieństwo, że zapomnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasieks
czesc...nie wiem czy pamiętacie jak mówiłam o tym że boje sie pierwszego razu... noi chce Wam powiedziec ze zrobiliśmy to :).... ale nie było super, bolało i próbowalismy az 3 razy praktycznie co 2 dni ;p dobrze ze moj chłopak jest taki cierpliwy i wyrozumiały.... a jak juz sie udało wejsc... to ja :( nic nie czułam...a on dostał orgazmu (bylismy zabezpieczeni) jesli gumka nie pękła to moga istniec jakies wątpliwości?... i czy to możliwe ze ja nic nie czułam ? czy tak bedzie czesto? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasieks...Ja pamiętam...No to w sumie normalne, że nie było super(rzadko się zdarza, że jest cudownie - to tylko taka ogólna otoczka, że pierwszy raz to jest coś)...A tak na prawdę to przecież po kilku razach sie poznaje co ta 2-ga osoba lubi, itp...Mnie też bolało, przeważnie boli... \"a on dostał orgazmu (bylismy zabezpieczeni) jesli gumka nie pękła to moga istniec jakies wątpliwości?\"--->A niby skąd plemniki?Z powietrza!! Tak, możliwe, że nic nie czułaś, nerwy i takie tam...Z czasem to minie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasieks
dzieki... :) no denerewowałam sie straszniei za kazdym razem, ale chciałam tego... i ciesze sie ze to zrobilimy, tylko własniei chciałabym tez cos poczuć... ale moze z czasem. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasieks...No właśnie - i jeszcze nerwy!!:)...No to bardzo dobrze, że się cieszysz, bo to w sumie najważniejsze...No w końcu poczujesz, jak opadną nerwy, jak już będziesz wiedziała \"z czym to się je\"...Ja tez nie od razu miała orgazm...Musiałam też \"poczekać\";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motyl ek 20
przepraszm jeśli kolejny raz powtarzam pytanie ale możę poradziłybyście mi tabletki na powiększenie biustu, mam 20lat i po paru kuracjach odchudzających mam miust 75A takżę masakra, przy okazji mogłaby się popraic cera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×