Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość jogus
a i w moich ulotkach nie było takich informacji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jogus
zrobiłąm test wyszedł negatywny... fajnie to czemu nie mam okresu? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzka___________...Po pierwsze: Nigdy nie masz 100% pewności...Antykoncepcja ta, czyli tabletki dają ponad 99%, ale nigdy nie sto... Po drugie: Kilka godzin to nie jest takie straszne, nie ma wpływu na skuteczność(chodzi o spóźnienie do 12 godzin)... jogus...Aha, no to ja nie wiem skąd te Twoje plamienia, czy krwawienie...A czemu okresu nie masz też nie wiem:/ Aha, no to niedobrze, że nie ma takich informacji:/, bo to przecież bardzo ważne:o Może idź do lekarza lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malusiaaa
A dla mnie tabletki to swinstwo i nie mam zamairu ich brac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malusiaaa...No, to jest świństwo, ale wolę taką antykoncepcję niż żadną!Dla mnie osoby, które się nie zabezpieczają są bardzo nieodpowiedzialne!W ogóle tego nie popieram!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaP
hm....każdy wybiera sobie zabezpieczenie jakie uważa dla siebie za najlepsze...a jeśli chodzi o brak zabezpieczenia, to jestem jak najbardziej przeciwko! Kobieta powinna odstawić środki zabezpieczające tylko wtedy, kiedy chce zajść w ciążę. I jest tego świadoma, bo to jest bardzo odpowiedzialna sprawa. Wtedy nie tylko chodzi o brak zabezp. trzeba zdrowiej się odżywiać, nie używać używek "rozweselających":) i innych. Trzeba stworzyć dzidziuśkowi jak najlepsze mieszkanko przez te 9 miesięcy w naszych brzucholkach :P. JESTEM ZA PLANOWANĄ CIĄŻĄ. hmmm...co Wy na to dziewczyny??Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna385
hej dziwczyny sorki ze sie w trace ale jak czytam te wasze wypowiedzi to poprostu jestem w szoku zaczne od tego ze nie ma zadnego srodka antykoncepcyjnego na swiecie ktory dawal by stu procentowa pewnosc jedeyny sposob to nie uprawiac sexu.Po drugie jezli bierzecie tabletki nie patrzecie na te ktore sa najtansze poniewaz przed wami jeszcze dluga droga antykoncepcji.Kolejna wypowiedz ktora mnie zaszokowala to to ze od tabletekrosna piersi jak biore juz 5 lat to chyba mosiala bymje miec do ziemi a jednak nie mam. Dalej kazde tabletki na kazdej dzieczynie beda dzialac inaczej kazdy organizm inaczej reaguje na jakie kolwiek srodki nawet jesli bierzecie ten sam rodzaj to nie znaczy ze kazda bedzie reagowac tak samo to bardzo zadko sie zdaza.Jezeli czegos sie obawiacie cokolwiek sie dzieje co wasniepokoi a niematego w ulotce zapyatjcie o to lekarza od czegos on jest powinnyscie pojsc do kilku roznych poto zeby dopasowac sobie najlepszego i nie wstydzic sie pytac. Ok ja biore tabletkijuz lat 5 nie przytylam ani razu nie mialam zadnych skutkow niepozadanych do tej pory nie zaszlam w ciaze i jak narazie jest wszytko ok za tabletki place 48zl i jestem z nich bardzo zadowolona. Ta wypowiedzia nie chcialam nikogo obrazic Ps. ile lat macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna385
ja tez jestem za tym ze zabezpieczac sie powinno jezeli jest sie natyle madra i odpowiedzialna osoba to nie powinno sie nad tym zastanawiac i takna swiecie jest juz bardzo duzo dzieci ktore urodzily sie przezprzypadek wlasnie z barku wyobrazni dziecko to nie zabawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaP...No dokładnie, masz rację, każdy wybiera to co chce, ale dla mnie \"przerywany\" to nie jest żadne zabezpieczenie!No ja oczywiście też jestem za planowaną ciążą!No wiadomo, że wtedy konieczne jest odstawienie tabletek anty i stworzenie jak najlepszych warunków dla płodu;) czarna385...No ja właśnie cały czas powtarzam, że nie ma 100% antykoncepcji, więc dla mnie to co piszesz to nie nowość... Jeśli chodzi o cene, to nie iwem o co Tobie chodzi...Powinnaś wiedzieć, że cena nie ma wpływu na skuteczność, to znaczy, że jeśli tabsy są tańsze to nie znaczy, że gorsze... Co do piersi to widzę, że się zgadzamy, ja nie wierze, że po tabsach rosną piersi, to BZDURA!!! To, że na każdą reagują inaczej to chyba też większość wie, ale są tu takie dziewczyny, które tego nie iwedzą, no ale cóż, zdarza się... Ja biorę - teraz zaczęłam 18 opakowanie i też nie miałam od początku żadnych skutków ubocznych;)Też nie przytyłam i też jest okej, zażywam Cilest, za którego płacę 15 zł. ... Ja mam 22 lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna385
aaaaaaa zauwazylam ze ty jako jedyna chyba na tym forum wiesz "z czym co sie je" jezeli chodzi o cene tabletek to cena ma takze znaczenie poniewaz tzw Diane to jest chyba najtanszy szit po ktory wszytkie diewczyny ktore ja znam i braly to od nich tyly chodzi mi o to zeby nie sugerowac sie cena a jakoscia. Wiem ze cilest jest dobry ale ja nigdzie nie widzialam go w takiej cenie bynajmniej w moim miescie kosztuje on 25zl i wiecej nigdy nie widzialam go tanszego. Gdyby piersi rosly po tab to poco robic operacje plastyczne ja niewiem skad te dziewczyny wynajduja takie wiadomosci. A i jeszce jedno do tych dziewczyn ktore zadaja te przedziwne pytania sadze ze zanim zaczniecie cokolwiek brac porozmawiajcie z kims kto bierze tabletki poproscie lekarza zeby wam uswiadomil co to znaczy barc tabletki po co je sie stosuje jakie MAGA byc skutki. I po razkolejny powiem antykoncepcje bedziecie jeszce bardzo dlugo stosowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diane mogłaby kosztować 100 zł a ii tak byłaby gówniana bo to krówsko hormonalne. co do innych tabsów to tanie znaczy po prostu refundowane. nie są ani mniej ani bardziej skuteczne niz droższe tabletki. a refundują je dlatego ze maja tez dodatkowe właściwości np. pomagaja na cere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do piersi to one zwyczajnie puchną troche na początku bo sie troszke wody zatrzymuje w oraganizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beretka
mam pytanko. dość ważna sprawa . zażywam cilest i tak mnie głowa boli że nie idzie wytrzymać. Fakt to dopiero 1 opakowanie ale się zastanawiam czy znów nie przejśc na inne bo to jest nie do wytrzymania. muślicie że przejdzie po 1 opakowaniu. wiem że w ulotce jest napisane że mogą wystąpić bóle głowy ale żeby aż tak. wcześniej łykałam nowynette ale bojały mnie jajniki więc zmieniłam na cilest. ile to może trwać??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinka00
mam pytanie jestem, w trakcie 7 dniowej przerwy, (dzis 4 dzien) i wlasnie dzis dostalam okres . Chcialabym sobie zmniejszyc przerwe tak zeby przy nastepnych opakowaniach krwawienie nie przypadalo na weekend:) czy moge dzis wziac, przypominam 4 dzien przerwy i pierwszy dzien krwawienia. mozna wziac tabletke dzis czy moze poczekac do jutra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna385...To znaczy, mnie chodzi o to, że każde tabletki uznane za antykoncepcyjne są tak samo skuteczne jeśli chodzi o antykoncepcję...Czyli Diane są tak samo skuteczne dla jednej babki jak np. Cilest dla drugiej!Jeśli któraś tyje po Diane może je zmienić...To może oznaczać, że nie są dla niej odpowiednie!Albo po prostu może pójść do ginka i powiedzieć, że chce zmienić bo tyje... U mnie tylko w 2 aptekach są po 15 zł. a w reszcie są po 22-2zł. moniak...Nie skumałam tego zdania:\"diane mogłaby kosztować 100 zł a ii tak byłaby gówniana bo to krówsko hormonalne.\" beretka...Jeśli jest do niewytrzymania to idź do gina i powiedź co i jak...On Ci doradzi...Myślę, że przejdzie niedługo. To początek, ale jeśli Cię to męczy... kalinka00...:oNo trochę nie bardzo...Powinnaś brać normalnie w 8 dzień, po 7 dniach przerwy, a nie jakieś cuda, bo sobie strasznie namieszasz w organizmie! To nie jest tak, że możesz sobie przestawić okres na kilka opakowań:oNie możesz sobie po prostu brać 4 dnia przerwy zamiast 8...Musisz brać regularnie!!Bo inaczej nici z antykoncepcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorr czarna napisała \"Diane to jest chyba najtanszy szit\" a ja odpowiedzialam, że Diane to w ogole szit bo ma duzo hormonow, wiec czy jest tani czy drogi to dla mnie żaden wyznacznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinka00
aaaaa ale ja chce tylko ten jeden raz przestawic i wziac dnia 4. przeciez pozniej nie bede musiala przez kilka opakowan tak brac bo za miesiac skoncze tabletki wczesniej i automatyczniej wczeniej bedzie przerwa i okres i wtedy normalnie wezme dnia osmego i juz tak bede brala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ moniak...Aha, kumam:) kalinka00...Napisałaś:\"tak zeby przy nastepnych opakowaniach\"Stąd ten mój wniosek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość power girl
Hey Dziewczyny mam straszny problem .POMOCY .Mam głupie mysli że jestem w ciązy a tydzień temu skończył mi sie okres i jeszcze nie odbyłam stosunku po miesiączce. Biore Tabletki anty i mój chłopak jeszcze ma prezerwatywe . A ja mam takie durnowate mysli że ja moge być w ciązy . Wiem że to śmieszne ale pocieszcie mnie bo nie moge sobie z tym poradzić. Ostatnio strasznie boli mnie brzuch i głowa i jest mi niedobrze ale to chyba nie powód:/:/:/ NAPOMOC:(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
power girl...No sory, ale to jest śmieszne!!Bo niemożliwe!!Przez gumkę, jeśli nie pękła nie przedostaną się plemniki żadnym cudem...A do tego jeszcze ponad 99% zabezpieczenia tabletkami...Nie masz czym truć sobie głowy, jeśli chodzi o ciążę!Wyluzuj, bo z nerwów pewnie te bóle i jakieś schizy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa P
aaaaaa, oczywiście, że "przeywany"to żadne zabezpieczenie:) tylko tzwn. może się uda. czarna385 zgadzam się z Tobą, że niektóre wypowiedzi dają dużo do myślenia o autorkach tekstu. Według mnie są to niedojrzały młode kobiety, jednakże nie należy je z góry źle oceniać. DObrze, że pytają! A co do cen tabletek, to sądzę, żeby miały ina skuteczność i , że te droższe są lepszę.Uważam tak jak koleżanka "aaaaaa', i zresztą wcześniej to pisałam, że tabletki powinny być dobierane indywidualnie dla każdej kobiety.(są to homony i każda kobieta ma inny oranizm).A co do rosnących piesi to czarna385 wyjęłaś mi z ust "po co by były operacje plastyczne)!!!Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa P
acha i mam też 22lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa P
power gil. Nie denerwujsię. Jest tak jak mówi "aaaaa" jest to niemal, że niemożliwe, abyś była w ciąży jeśli sie tak zabezpieczacie. A prezewatywa cała!:) no i jeszcze te tabletki.....a bóle to pewnie przez to , że o tym myślisz i się denewujesz co by było, gdyby.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinka00
no dobrze napisalam bo jak teraz przesune to przy nastepnych opakowaniach bede brala normalnie juz i w weekend mi sie bedzie wypadal pierwszy dzien okresu tylko w poniedzialek, a jak dotad wypada mi w piatek nie wiem czy rozumiesz teraz np koncze tabsy w poniedzialek okres dostaje w piatek a jak wzielam teraz tabletke w piatek to skoncze w czwartek i okres bede dodtawac juz zawsze w pon przyjmujac ze zawsze bede miala okres 4 dnia przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jogus
byłam u lekarza... iiiiiiiii lekarz powiedział mi,z ę okres sie pojawic moze przec ez nawet w ostatnim dniu przerwy. wszystko pieknie ładnie, powinnam dostać go w środe, w poniedziałek zaczynam brać regulon. A okresu nie ma. W czwartek zrobiłam test i wyszedł negatywny, niby w ciazy nie jestem. byąłm u lekarza i powiedział, ze okres rzyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malusiaaa
aaaaaaa => To jest swinstwo ale nie powiedzialam ze sie wogole nie zabezpieczam dlatego wypraszam sobie nieodpowiedzialnosc :) nowaP => Dokładnie :) Ja jestem za planowana ale dlaczego takie haloo przeciez kochamy sie z kims kogo kochamy i chcemy byc wiec chyba wrazie czego dziecko to nei problem tylko owoc milosci no chyba ze ktos robi to z byle kim i byle gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malusiaaa
czarna385 => tez siezgadzam ze nic nie daje 100 procentowej pewnosci :) Ja tam bym chciala meic dzidziusia ale jeszcze wole poczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa P...Ja się nie zgodzę z tym, że im droższe tym lepsze, bo nie wiem jakby to miało być rozgraniczone...Że niby co, ja Cilest kupuję za 15 zł. (W 2 aptekach są w takiej cenie), a poza tymi dwoma są za 22-23 zł. To do jakich mam je zaliczyć!?15 zł. to jest mało, a 23 już nie bardzo...Przynajmniej moim zdaniem...Są tabletki za 40, a są też za 10!To nie znaczy, że te za 10 są gorsze od tych za 40...Ich skuteczność jest taka sama jeśli jest odpowiednio dopasowana do danego organizmu...Dla mnie chujowe mogłyby być te za 4 dychy, a te za dychę wypasione... kalinka00...Tak, tak skumałam o co chodzi;) jogus...No pewnie, że możesz go mieć w 7 dniu przerwy...To powinnaś wiedzieć przeczytają ulotkę... Normalnie w poniedziałek zacznij regulon, czy okres przyjdzie czy nie... Malusiaaa...Ok, ja to pisałam ogólnie w sumie:)Nie było to skierowane bezpośrednio do Ciebie;) Ja się kocham z moim chłopakiem, którego bardzo kocham i dzidzia byłaby owocem miłości, ale nie ukrywam, że wolałabym je zaplanować:) A ile masz lat!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×