Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość babajaga12
a na dodatek mam podobno malenką nadżerkę, którą na razie lekarka próbuje wyleczyć tabletkami dopochwowymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babajaga12 - tak w ogóle to mnie trochę zdziwiło, że jak brałaś te trójfazowe tabletki to też występowały plamienia, bo przecież przy tych tabletkach najrzadziej się one zdarzają. a jak idziesz do lekarza i mówisz mu co się dzieje to co na ogół Ci odpowiada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babajaga12
przy trójfazowych (nazwy nie pamietam , cos tr- tabletki w okrągłym blisterze) dostawałam plamienia od pierwszego opakowania, zawsze przy drugiej tabletce drugiego koloru. Wzięłam tylko dwa opakowania. Powiem szczerze, ze lekarka wydawała się byc najmniej zdziwiona własnie przy tych tabletkach. Poza tym , plamienia zdarzały mi się przy cilest, yasmine, teraz microgynon (tabletki biorę od 3, 5 roku) czy istnieją tabletki "mocne " i "słabe" ? czy możliwe, żeby tabletki, które maja teoretycznie ten sam skład (stediril i microgynon) inaczej się przyjmowały? A moja lekarka (profesor) mów tylko : oj i znowu...co by tu pani w takim razie dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babajaga12 - wszyscy tak mówią, też to wielokrotnie słyszałam. właśnie w internecie znalazłam coś o tej nadżerce, że też może być przyczyną różnych plamień i upławów. może najpierw postaraj się wyzbyć tej dolegliwości, a później zmień tabletki. bo nie wiem co mam Ci poradzić, sama jestem w kropce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babajaga12
dzięki :) Mam nadzieję, że może jednak komuś lekarz polecił zrobic badania hormonalne pod katem tabletek, to bym zrobiła takie same. Nigdy bym się nie leczyła w necie, ale myślę, że żadne nawet bez sensu badania, krzywdy mi nie zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo🖐️ bujajaca w oblokach...Myślę, że okej:) diamond_bitch...Powiem Ci, że tego nie wiem, ja to mam w ulotce, więc najlepiej jest zaglądać do ulotki... Ja też biorę Cilest... babajaga12...Jeszcze poziom hormonów we krwi...To chyba podstawa!! Ja biorę Cilest od początku(już 18 opakowanie) i też nie miałam żadnych plamień od 1 tabletki do teraz... Jedne mają większa ilość hormonów inne mniejszą...Mogą mieć inne działanie, to zależy od organizmu... spa_cja...!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babajaga12
no właśnie - poziom hormonów we krwi...ale jakich hormonów ? I kiedy je robić , na początku serii tabletek, na koncu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusek
aaaaaaa - chodzi o to, że ja podczas swojego "pierwszego razu" kochałam się bez gumki ale był to stosunek przerywanta później już cały czas z gumką. Tabletki biore ok połowy lipca (Cilest). W poniedziałek kończy się moja 7 - dniowa przerwa. Póki co nie mam jeszcze okresu i bardzo się boje ... wiolcia86 - jeszcze raz Ci dzieqje ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babajaga12...Normalny poziom hormonów z badań krwi...Na początku brania tabletek... Ewusek...No ja właśnie tak to zrozumiałam...I piszę, że masz na okres 7 dni, dzisiaj mija który!?...3?...4?To dopiero połowa, nie masz się na razie czym martwić...Okres zapewne przyjdzie, a jak nie to martw się dopiero po 7 dniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babajaga12
przepraszam, może zadaję durne pytania, ale...jakich konkretnie hormonów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babajaga12...Nie znam nazw, ogólnie się robi badanie na ogólny poziom hormonów...Idziesz do lekarza, mówisz, że chcesz mieć takie badania \"na poziom hormonów we krwi\" i Ci takie zrobią...Te badania dają ogólny zarys...Masz potem wypisane na wynikach jaki jest poziom danego hormonu, albo ogólnie całości...Ja np.kiedyś u endokrynologa robiłam badania na poziom TSH, bo miałam powiększoną tarczycę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł piękne:D Co tam słychać u Was;) Ja dzisiaj wybijam na panieński kuzynki;)Hihi, się będzie działo:P A Wy jak tam spędzacie dzisiejszy wieczorek!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaPaula
kandydoza pochwy:inaczej drozdzyca a jeszcze prosciej "grzybica pochwy. strasznie brzmi, no nie? ale szybkie i latwe w leczeniu. mozna zlapac w kibelku obcym, na basenie...od zlego mycia...ponoc podczas okresu jest sie najbardziej podatnym na to. smutne jest to, ze tabletki anty sprzyjaja grzybicy. a badania? raz na 4 (3?) miesiace, ja chyba wybiore taki termin. raz na pol roku, mysle ze za rzadko. u mnie wieczorek bedzie mily, samiutenka jeszcze, jutro mezczyzna wraca, ale jakis filmik, piwko, babska gazeta, ja sie porelaxuje! pozdrawiam kobitki i panią aaaaaa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
ojojojo dawno mnie tu nie bylo... nawet mi sie za bardzo nie chce czytac co przez ten czas ludziki napisaly, bo pewnie znowu te same pytania, na ktore odpowiedz mozna znalezc w ulotce... ;) Co tam u was slychac? ;> Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sytuacja taka: wczoraj powinnam wziac tabletke o godzinie 21, rano sie okazalo ze zapomnialam. wzielam dzis o 10 (13 godz spoznienia) z stosunek odbyl sie w piatek wieczoram, w sobote rano i w sobote wieczorem dodam ze to tabletka 17 czyli ostatni tydzien jesli to ma znaczenie. co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli stosunki przedwczoraj i wczoraj? hmm... w takich wypadkach możesz wybrać jedną z następujących możliwości, bez potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych:1. przyjąć pominiętą tabletkę jak najszybciej (nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek), a kolejne o zwykłej porze. Rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania od razu po dokończeniu aktualnego, czyli bez 7-dniowej przerwy między opakowaniami. Krwawienie z odstawienia wystąpi po dokończeniu drugiego opakowania, ale w dniach przyjmowania tabletek może pojawić się plamienie lub krwawienie,lub2. można również nie przyjmować już tabletek z aktualnego opakowania, zrobić 7-dniową lub krótszą przerwę (trzeba również wliczyć dzień, w którym pominięto tabletkę), po której należy kontynuować zażywanie tabletek z następnego opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabj mnie nie rozumiem, chyba nie jestem w satanie tego zrozumiec jeszcze raz na spokojnie 1. ze biore nastepne opakowanie bez przerwy i jest gites 2. dzis wzielam ostatnia tabletke i co juz nie biore dalej tylko robie 7 dni przerwy? to wydaje mi sie jeszcze gorsze , tzn tak jak ja to rozumiem po swojemu o jak przestane teraz w ogole brac to tym bardziej antykoncepcja sie zmniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ulotce pisze tak: jezeli w ciagu tych 7 dni (kiedys sie zapomnialo tabletke) konczy sie opakowanie to kolejne nalezy rozpoczac bez nastepnego dnia bez stosowanej zwykle przerwy. Zapobiegnie to zwiekszeniu ryzyka wystapienia owulacji spowodowanej odstawieniem hormonow, ktora moze wystapic jezeli przerwa w stosowaniu tabletek jest dluzsza. W takiej sytuacji nalezy oczekiwac ze krwawnienie z odstawienia nie pojawi sie az do zakonczenia nasteppnego opakownia preparatu, moze natomiast wystapic plamienie miedzymiesiaczkowe, Jezeli rwawienie z odstawienia nie wystapi po zakonczeniu grugiego opakowania przed rozpoczeciem nastepnego nalezy wykluczyc CIAZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *zygzak*
jak dlugo sa wazne recepty na tabletki antykoncepcyjne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaulaPaula...Aaa, teraz to już wiem:) Dzięki za pozdro i nawzajem:) solidnykopniak...🖐️ U mnie luzik:) *zygzak*...Chyba mieszka, chyba, że masz kilka na jednej to równowartość ilości opakowań...Czyli jeśli ja dostaję receptę na 3 opakowania to mam ją na 3 mieszki, a jeśli na 1 to jeden...Ale pewna nie jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figa- najlepiej bedzie jak bedziesz brala dalej o zwykłych porach i weźmiesz drugie opakowanie bez przerwy. wiecej nic nie zdziałasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusek
Figa - ja też pominełam tabletke tzn. wziełam ją na drugi dzień to było gdzieś ok. 15 godzin później ale jeśli do 24 godzin zdązysz przyjąc tabletke i nastepną weźmiesz jeszcze tego samego dnia to wszystko jest ok > naprawde ! Ja też kochałam się wtedy z facetem gdy zapomniałam o tabletce ale jak narazie wszystko jest ok :] Więc jak wziełaś tabletke po 13 godzinach to dobrze, ważne jest to, że jeszcze tego samego dnia powinnaś wziąść kolejną o stałej porze (tak pisze w ulotce). aaaaa i wiolcia86 - chciałam wam powiedzieć, że wczoraj dostałam okres a tak się bałam ... bo jutro kończy się moja 7 - dniowa przerwa. Dzieqje wam laski ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaa
hey dziewczynki;) mam pytanko;) mozecie mi polecic jakiegos dobrego ginekologa z Katowic? Słyszałyscie cos o dr Wójcik albo o jakims doktorze z os. Paderewskiego? Buziakiiiiiii ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babajaga12
a może jednak ktoraś z Was robiła badania hormonalne pod kątem tabletek anty??????????????????????:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figaa...Szczerze przyznam, że za bardzo nie kumam o co chodzi... Napisz mi jak możesz tą sytuację jeszcze raz w skrócie, a postaram się pomóc... Ewusek...No widzisz:)Dobrze, że napisałaś:) jaaaaaaaaaa...Ja niestety nie jestem z Katowic:) babajaga12...No każda, która miała badania na poziom hormonów przed wypisaniem recepty, to były to badania pod kątem tabsów anty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×