Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

moniak Ewusek dzieki 🌻 aaaaaaa jak to nie kumasz:D w piatek byl stosunek wiczoerem potem w sobote rano i wieczorem i niedziele rano sie okazlalo ze zapomnialam tabletki z soboty i wzialam z 13 godzinnym opoznieniem. czyli co dziewczyny biore nastepne opakowanie bez przerwy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babajaga12
do aaaaa :) a mogę zapytać jakie hormony badałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje niebo
a moze ktos mi tutaj pomoże.Niedługo, bo za tydzien powinnam dostac okres. Ogromnie go wyczekuje, ponieważ z moimi piersiami dzieje się coś dziwnego. Od końca poprzedniej miesiączki mam jakieś obolałe piersi i jakby bardziej czuc gruczoły. Trudo mi powiedziec czy się powiększyły czy nie, gdyż może zdarzyc się tak ze moja ocena nie bedzie obiektywna-moge bowiem przesadzac i myslec zed są wieksza nawet jesli nie są... Cjodzi o to ze nie uprawiałam z chłopakiem sexu bez zabezpieczenia. A te bolace piersi nie wiem skąd... pierwszy raz tak mam. Moze rzeczywiście są minimalnie powiekszone-nie wiem, jedno jest pewne-bolą mnie jak je delikatnie ścisne. Jestem przerażona maxymalnie i sie strasznie strsuje tymi bolącymi piersiami.. od razumowie ze nie biore tabl. antykoncepcyjnych i zabezpieczam sie prezerwatywami, zadna nie pekła ani nie zszunęła sie. Niech ktoś mi cos odpisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figaa...A bo ja jestem zawias po wczorajszym;) Ja bym zrobiła tak jak jest w ulotce, czyli gumka...Czemu nie robić przerwy!? babajaga12...No ja Ci już pisałam, że oni robią badania hormonów jakiś tam, ja nie pamiętam nazw...Masz na wynikach wypisane...A po co Ci to!?Idź do ginekologa i powiedz, że chcesz badanie na poziom hormonów i nic więcej...Nie potrzebne Ci są nazwy!!! moje niebo...Często przed okresem bolą piersi, bo wysuwają się guzki, które po okresie się cofają...Jeśli po okresie czujesz guzki koniecznie musisz iść do ginekologa...Bo jeśli się nie cofają to może powodować coś poważnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje niebo ja mialam tak jak nie bralam tabsow to na kilka dni przed okresem mialam nabrzmiale i obolale piersi. nie zaobserwowalas tego wczesniej. jeju sama rad udzielalam o antykoncepcji ale jak sie cos przytrafi osobiscie to nie moge racjonalnie przemyslec tego isama siebie uspokoic.:) panikara jedna ze mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a znaczy wiesz mi nie chodzi o antykoncjepcje na njblizsze dni ( bo narazie przez ta sytuacje mi sie odechcialo seksu. tylko czy jak wzielam po 13 godzinach to te wczesniejsze trzy stosuki nie zmajstruja ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje niebo
tylko wiecie co, ja mam takie obolałe piersi cały miesiąc od ostatniej miesiączki, bo to ze przed okresem nabrzmiewają to wiem, bo zwykle tak mam tydzien przed.. ale teraz t cos dziwnego jest dla mnie, bo sa takie cały miesiac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa a nie rbi przerwy bo tak napisali w ulotce harmonetu w ogole chodzi mi o to jakie jest prawdopodobienstwo ze moze cos sie ztego zmajstrowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babajaga12
wiem, ze jestem uparta, ale moja lekarka nie widzi potrzeby badań - a ja widzę:) Mogę iść prywatnie to laboratorium i poprosić o zbadanie hormonów x , y i z - ale musze wiedziec jakich ! nie ma chyba badania na ogólny poziom hormonów? A jeżeli któraś z was miała badania na ogólny poziom hormonów to prosze powiedzcie mi jakie hormony były na wynikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babajaga12
zresztą widziałam cennik badań- w cenniku każdy z setek hormonów jest uwzględniony oddzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aaaaaa
figaa sie martwi, ze stosunek spzed zapomnainej tabletki moze spowodowac ciaze. stad to branie drugiego opakowania bez przerwy. t chyba tez za dobrze nie znasz ulotki, skoro sie tak dziwisz jej sytuacjo. radze ci, przeczytaj jeszcze raz. ze zrozumieniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo Figaa...Heh, dzisiaj na świeży mózg już wszystko kumam;) Wydaje mi się, że nie powinnaś myśleć o ciąży w takim przypadku... Ja bym zrobiła normalnie tak jak się postępuje w razie zapomnienia tabletki i nic więcej...Działaj według ulotki i będzie git... moje niebo...Wiesz co, najlepiej odwiedź lekarza... babajaga12...Zmień lekarza... No ja Ci właśnie cały czas piszę, że są badania na ogólny poziom hormonów we krwi...Idziesz do laboratorium i Ci robią na poziom wszystkich hormonów...I później na wynikach masz wypisane wszystkie nazwy i wyniki... do aaaaaa...Znam, znam ulotkę...Rozumiesz różnicę między nie zrozumieniem tego co ona napisała, a tym jakie jest rozwiązanie...Najpierw chyba musiałam skumać o czym ona pisze, a dopiero później się zastanowić nad rozwiązaniem...Nie doczytałam tego, że ona się kochała przed zapomnieniem, stąd moja \"niewiadoma\"o co w tym chodzi...Teraz przeczytałam całą jej wypowiedź jeszcze raz i doczytałam to, czego wcześniej nie przeczytałam, bo zawias byłam wczoraj z deka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do aaaaaa...Żeby pomóc komuś trzeba znać problem, a jeśli się problemu nie zna do końca(moje niedoczytanie) to Twoja uwaga, że nie czytam ulotki nie ma tu nic do rzeczy...I mylisz się, bo ulotkę znam bardzo dobrze, a nawet jeśli coś zapomnę to od razu do niej zaglądam, a nie(tak jak to robi dużo dziewczyn) zadaję pytań na forum, bo zawsze znajduję w niej odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje niebo
a dlaczego od razu lekarz? Czy to moze byc cos poważnego? :( mam stracha i jestem zesteresowana tymi bolącymi piersiami... to nie jest jakis straszny, mocny ból, po prostu jest taki jak przed okresem, tylko ze trwa caly miesiąc od konća poprzedniej @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babajaga12
aaaaa - no więc właśnie - która z was poprosiła o badanie na "ogólny poziom hormonów" i jakie hormony miała na wynikach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babajaga12
sprawdzilam w dwóch miejscach. Nie ma badan na ogólny poziom hormonów! Trzeba powiedzieć jakie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje niebo...Nie musi to być nic poważnego, ale piszesz, że Cię boli i to długo, no to ja nie wiem co Ci poradzić, więc może lekarz coś poradzi... babajaga12...Ja nie prosiłam o badania:)Sama mi ginka skierowanie napisała, poszłam ze skierowaniem do laboratorium i mi zrobili...Ja nie musiałam podawać nazw, bo było napisane na skierowaniu widocznie, jeśli piszesz, że trzeba podać nazwy...Na moich wynikach są takie badania: 1) Morfologia: leukocyty, erytrocyty, hemoglobina, hematokryt, MCV, MCH, MCHC, płytki krwi, limfocyty, inne(Eo, Bazo, Mono), neutrofile, limfocyty, inne(Eo, Bazo, Mono), neutrofile, RDW - CV, PDW, MPV, P - LCR. 2) APTT, PT (czas protrombinowy) czas protrombinowy, wskaźnik protrombinowy, INR. 3) AIAT, cholesterol, glukoza. A poza tym jeszcze miałam na poziom hormonu TSH, ale to miałam robione przez endokrynologa już wcześniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babajaga12...Ty musisz podać nazwy bo chcesz iść prywatnie, więc nie będziesz miała skierowania, na którym masz info...Ale mnie się wydaje, że jeśli powiesz, że chcesz badania przed wypisaniem tabletek anty, to Ci zrobią te co trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babajaga12
ja o to caly czas pytam :) Ty mialas napisany jaki hormon masz zbadac:) a ja przed kolejną wizyta u gina chce sama prywatnie zrobić badania pod kątem tabletek. Dlatego potrzebuję informacji JAKICH hormonów, od osób, które robiły badania hormonalne po to, żeby dobrac tabletki. Wiem, że lekarz mi powie jak będę nalegała na badania, ale ja chcę zrobić badania przed wizytą, samodzielnie , tak jak pisałam na początku.:) To, że "poziom" hormonów to ja wiem:) Pytanie - jakich hormonów. Ale chyba nikt na forum takich badan nie robił, bo cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusek
Jaaaaa - Ja też jestem z Katowic i chodze do dr. Wawrzyczka na Mickiewicza, super ginekolog, naprawde polecam. Ja osobiście jestem z niego bardzo zadowolona ! Figa - Ja też na twoim miejscu bym tak zrobiła, że po skończeniu opakowania nie robie przerwy tylko zaczynam od razu drugie. Bez paniki, wszystko bedzie dobrze zobaczysz, jeszcze 3 tygodnie temu byłam w podobnej sytuacji. Ja 3 mam kciuki i nie masz za co dziekować, od tego tu jesteśmy by sobie pomagać ! aaaaa - Napisałam o tym, bo pytałam was o rady a wy poradziłyście mi bym poczekała do ostatnigo dnia 7 dniowej przerwy i tak właśnie zrobiłam no i dostałam swój pierwszy "długo oczekiwany" okres. Więc postanowiłam napisać jakie były efekty tego czekania. Dzieqje ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babajaga12- O tym, jakie hormony należy zbadać i w którym momencie cyklu, decyduje lekarz. Zależy to od wieku pacjentki oraz powodu badania. Na przykład, by wybrać właściwą antykoncepcję hormonalną, u młodych zdrowych kobiet wystarczy jedno badanie wykonane w drugiej fazie cyklu. Bedzie to zapewne badanie hormonow \"płciowych\" czyli estrogen, progesteron, może testosteron i prolaktyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babajaga12...Nie wiem po co chcesz prywatnie...Przecież gin Ci zrobi na bank badania...To jego zasrany obowiązek skierować pacjentkę na badania... Ewusek...No i bardzo dobrze, że napisałaś;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyyytryna
czesc dziewczyny jak myślicie jest to możliwe ze mogę brać tabletki antykoncepcyjne skoro moja babcia ma raka piersi ? ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyyytryna...Jeśli będą jakiekolwiek przeciwwskazania lekarz Cię na pewno o tym powiadomi, a jeśli chodzi o moje zdanie to możesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyyytryna...Rak piersi - Najnowsze badania wykazują, że pigułki nie zwiększają ryzyka raka piersi. Jest ono takie samo bez względu na to, czy kobieta je bierze, czy nie. Co więcej, istnieją prace, które dowodzą, że w niektórych przypadkach to ryzyko zmniejszają. Mam świadomość, że takie wyniki badań niektórym są nie na rękę. Zbywają je milczeniem. Wyolbrzymiają wady antykoncepcji hormonalnej, pomijają zalety, jak zmniejszenie możliwości wystąpienia raka trzonu macicy i jajników czy łagodzenie dolegliwości związanych z miesiączką i zespołem napięcia miesiączkowego. Informacjami można manipulować tak, jak się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeden z zarzutów wobec pigułki jest taki, że jej zażywanie powoduje niepłodność. Czy to prawda? - Nie. Podczas całej kariery spotkałem 2-3 kobiety z hiperprolaktemią (nadmiar prolaktyny, która wpływa na cykl miesięczny - przypis red.) po stosowaniu doustnej antykoncepcji. Generalnie reguluje ona cykl miesięczny, dopóki się ją stosuje. Nie zmniejsza płodności. Niejednokrotnie wykorzystujemy tabletki antykoncepcyjne do jej zwiększenia. Krótka 1-2-miesięczna kuracja zwiększa prawodopodobieństwo jajeczkowania. Ponadto służą leczeniu niektórych schorzeń, np. zespołu policystycznych jajników. Czyli są bezpieczne? - Tak, pod warunkiem, że ich stosowanie kontroluje lekarz. Za kilka lat możemy mieć jeszcze lepszą dwuskładnikową pigułkę antykoncepcyjną - syntetyczny estrogen zostanie zastąpiony estradiolem takim jak produkowany przez jajniki, który nie ma prozakrzepowego działania. Doustna antykoncepcja hormonalna jest nie tylko bezpieczna, ale i najskuteczniejsza. Naturalne metody są bardzo zawodne. Ci, którzy są ich propagatorami, wyrządzają krzywdę kobiecie. Ufa im, że uniknie nieplanowanej ciąży. A tu wpadka, która może się skończyć stosowaniem środków poronnych lub aborcją. Jestem ich przeciwnikiem, dlatego tak namawiam do skutecznej antykoncepcji. Pozwala uniknąć dramatów, jakie przeżywają kobiety. Proszę mi wierzyć, żadna z nich nie traktuje aborcji lekko. Nie zachodzi świadomie w ciążę, by potem ją usunąć. Nieplanowana ciąża to z reguły konsekwencja zaufania antykoncepcji, która się nie sprawdziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyyytryna
aaaaa bardzo Ci dziekuje za tak wyczerpującą odpowiedz :) .. chyba się jednak zdecyduje na te tabletki .. tylko mam taki problem że moje cykle nie są zbyt regularne. A od ilu lat można brać tabletki antykoncepcyjne tak, żeby aż tak bardzo żle nie wpływały na organim ? (ja mam 19) ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak miesiączkujeszz ze 4-5 lat to spokojnie mozesz... ja brałam o 17 roku życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiruriruriruriru
tbletki mozna brac kiedy sie miesiaczkuje min 2-3 lata. ureguluja cykl napewno ale sztuka jest dobrac prawidlowo tabletki! nie kazdy lekarz to potrafi... i to jest bol. ja musialam sie 3 lata borykac ze zmianami bo ciagle skutki uboczne, migreny itp... polecam np str www.zmienpigulke.pl i tam sie robi test- kilka pytan, na koniec wyskakuje podsumowanie i wstepnie wiadomo czy ma sie pigulki dobrze czy nietrafnie dobrane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babjaga12
ja i tak chodze prywatnie , więc to kwestia organizacji czasu -po co mam isc do lekarza, na badania i znowu zarza do lekarza jak moge na badania i z wynikami do lekarza. dZIĘKI MONIAK. CYTRYNA:) jak osttanio byłam w przychodni widziałam plakat reklamujący badania DNA pod kątem zagrożenia rakiem piersi. z plakatu wynikało, że każda kobieta zanim zdecyduje się na hormony, powinna zrobic takie badania. Ale wiadomo, plakat to była reklama. Jak wygląda stan faktyczny-nie wiem. A sama jestem ciekawa:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×