Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość wolcia86
okres moze sie spozniac nawet do 3miesiecy- slyszalak o takich przypadkach. Ja czekalam ok miesiaca gdy odstawilam cilest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam poradyyyyyyy
hej, mam pytanko do bardziej doswiadczonych :) dzis wzielam 19 pigulke z opakowania. chcialabym nie brac juz tych dwoch (zeby okres nie zachaczal mi juz o weekend). czy moge tak zrobic? czy tyle pigulek nie namiesz mi nic? (to moje 2 opakowanie dopiero)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam poradyyyyyyy
ok, dziekuje bardzo za odp :) przerwy napewno nie wydluze, bo bardzo uwazam na regularne branie... czyli w nastepna sobote wezme kolejna pigulke :) jeszcze raz dziekuje :) dobrze, ze jest takie forum bo czasami ciezko konsultowac sie z lekarzem co chwila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalatana marynika
witam dziewczyny, ja z pytaniem :) biore pigulki, jestem przy koncu opakowania i od kilku dni odczuwam klucie jednego jajnika :o czego to moze byc objaw? (to dopiero moje poczatki z pigulkami), biore co do minuty, zadnych lekow wchodzacych w interakcje, bez wymiotow i biegunek......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szukam poradyyyyyyy...Ja bym nie kombinowała, tym bardziej przy dopiero 2 opakowaniu... zalatana marynika...Przy 3 pierwszych miesiącach różne się rzeczy dzieją, więc poczekaj co będzie dalej zanim organizm się przyzwyczai...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatuszekkbbb
Witajcie dziewczyny. Mam pytanie.. Zapomniałam 16 tabletki z opakowania ( to była sobota) brałam ok 21 godziny... niestety wziełam dopiero w niedziele ok 12 a nastpeną o 21 normalnej porze... nie zrobialam przerwy jak pisze na opakowaniu...w wczoraj zaczęłam nowe opakowanie... DObrze zrobiłam ? Jaki to ma wpływ na skuteczność. Proszę o radę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatuszekkbbb
Dodam,że biore Mercilon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka🖐️ kwiatuszekkbbb...Jak to nie zrobiłaś przerwy!?Przecież przerwę się ma po 21 tabletkach, a nie po 16!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatuszekkbbb...Zawsze działaj według ulotki, ale ja nie wiem czy Ty dobrze ją zrozumiałaś...Tylko nie zrozum tego źle co piszę, nie ujmuję Ci rozumu;) chcę tylko upewnić się co i jak w tej sytuacji wygląda dokładnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatuszekkbbb...Piknie napisałam to zdanie ostatnie;) Chcę się tylko upewnić jak to wszystko dokładnie wygląda w Twojej sytuacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatuszekkbbb
Na ulotce pisało ze jesli sie zaapomni to trzeba przestac brac następne z opakowania lub wykorzystac do końca opokawoanie i nie robic 7 dniowej przerwy tylko wziąśc nowe opakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatuszekkbbb
*wziąĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo:classic_cool: kwiatuszekkbbb...No to jeśli tak masz w ulotce i tak zrobiłaś to dobrze...Ja biorę Cilest i w tej ulotce jest napisane inaczej, stąd moje pytania...Z ulotki Cilestu:\"Postępowanie w razie nieprzyjęcia tabletek we właściwym czasie W razie nieprzyjęcia w odpowiednim czasie jednej tabletki (pod warunkiem, że okres od przyjęcia poprzedniej tabletki jest krótszy niż 24 godziny) należy przyjąć ją jak najszybciej. Następną tabletkę należy przyjąć o zwykłej porze. Oznacza to, że w ciągu jednej doby można podać dwie tabletki. W przypadku, gdy w ciągu pierwszego lub drugiego tygodnia cyklu pominięto przyjęcie dwóch tabletek należy przyjąć dwie tabletki w dniu, w którym przypomniano sobie o konieczności zastosowania preparatu oraz dwie tabletki w dniu następnym. Następnie należy przyjmować po jednej tabletce na dobę zgodnie z zaleceniem do momentu zużycia wszystkich tabletek w opakowaniu. Ponadto w okresie do dnia przyjęcia po kolei, codziennie, siódmej tabletki należy stosować dodatkową, skuteczną, niehormonalną metodę antykoncepcji. W przypadku, gdy nie przyjęto dwóch tabletek w trzecim tygodniu stosowania preparatu, nie należy przyjmować kolejnych tabletek z tego opakowania, wyrzucić je i w tym samym dniu rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania. Ponadto, w okresie do dnia przyjęcia po kolei, codziennie, siódmej tabletki należy stosować dodatkową, skuteczną niehormonalną metodę antykoncepcji. W przypadku, gdy nie przyjęto trzech tabletek w okresie pierwszych trzech tygodni stosowania preparatu, nie należy przyjmować kolejnych tabletek z tego opakowania, wyrzucić je i rozpocząć w tym samym dniu przyjmowanie tabletek z następnego opakowania. Ponadto, w okresie do dnia przyjęcia po kolei, codziennie siódmej tabletki należy stosować dodatkową, skuteczną niehormonalną metodę antykoncepcji.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatuszekkbbb...Ale Ty i tak musisz robić według swojej ulotki, a nie według mojej:)A to Ci wysłałam tak dla porównania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatuszekkbbb
:) DZIĘKUJE za odpowiedź... no to u mnie inaczej pisze troszkę...12 godzin mam tolerancje by zapomnieć...widze ze tutaj w tych Twoich jest to az 24 h. przydały by mi sie takie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatuszekkbbb
:) DZIĘKUJE za odpowiedź... no to u mnie inaczej pisze troszkę...12 godzin mam tolerancje by zapomnieć...widze ze tutaj w tych Twoich jest to az 24 h. przydały by mi sie takie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatuszekkbbb...No właśnie ja i tak przyjmuję tolerancje 12 godzin...Znaczy nie przyjmuję bo nie miałam jeszcze :okazji\", ale jeśli zapomnę tabletki to na bank wezmę pod uwagę 12 godzin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatuszekkbbb...Co jak tak ostatnio z błędami pisze:o I jeszcze jakaś buźka mi się tu wkradła nie wiem jakim sposobem:o... Taka miała być moja wypowiedź:No właśnie ja i tak przyjmuję tolerancje 12 godzin...Znaczy jeszcze nie miałam \"okazji\", ale jeśli zapomnę tabletki to na bank wezmę pod uwagę 12 godzin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jogus223
czesc dziewczyny..... mam takie pytanie, bire od 10 miesiecy tabletki i dostawalam plamienia w trakcie ich brania przez 2miesiace, wiec postanowiłam zmienic na mocniejsze. teraz koncze pierwsze opakowanie regulonu. Chciaam sie dowiedziec co wy o ty myslicie. w przerwie miedzy opakowaniami nie dostałam okresu (zrobiłam 2 testy; wyszły negatywne); ale na 14 tabletce dostałam plamienia, które trwało 5 dni... lekarz niby mi mówił,z ę miesiaczka w przerwie miedzy opakowanami sie pojawi... ale niestety; wiec wyszło,z e cykl mi sie przestawił; jutro biore osttania tabletke regulonu i 7 dni przerwy; chciałąm sie zapytać; czy mge byc w ciazy i jakie sa objawy; bo by wychodziło,z ę byłabym w 2-3 miesiacu..... a jako takich objaw nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogus223...Piszesz, że jesteś przy pierwszym opakowaniu regulonu, więc nie wiem czym się przejmujesz, skoro przez pierwsze trzy opakowania mogą się dziać różne rzeczy, w tym nie dostanie okresu w przerwie między opakowaniami, dostanie plamienia przy 14 tabletce...Jeśli chodzi o ciążę to zawsze jest 1% ryzyka...A objawy są różne, od częstego oddawania moczu, po wymioty i zawroty głowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzena16
Mam prawie 17 lat i wspułyżje ze swoim chłopakiem ;) chcemy teraz iść na całość i chciałabym zaczać brać tabletki,ale po nie musze iść do lekaarza i chce wiedzieć czy bedzie przy tej wizycie potrzebna moja mama ??? pomóżcie prosze!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tobie to jest....
Nie potrzebna, a wymagany! I nie mama, tylko słownik ortograficzny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzena16
dzięki ;) a jeśli chodzi o słownik to zrobiłam te błędy tylko dlatego,że szybko pisałam ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdeczka 2000
czesc dziewczyy wlasnie lekarz zmienil mi tabletki z diane na novyetee czy ktoras z was je bierze? moglaby mi odpisac ich dzialanie i jak sie czujecie w czasie ich brania i 7 dniowej przerwy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo, elo🖐️ Marzena16...Nie, nie mają prawa narzucać Ci super kontaktów z mamą...Nie sugeruję tu, że masz zły kontakt z mamą, piszę to tylko ze względu na tą sprawę, bo z tego co napisałaś wnioskuję, że ni eza bardzo widzi Ci się iść z mamą...To jest twoja decyzja, a nie decyzja Twojej mamy...A jeśli masz złe z nią stosunki to tym gorzej, bo pewnie by się na tabletki nie zgodziła...Jeśli każą Ci przyjść z mamą idź do innego lekarza... gwiazdeczka 2000...Hehehe, jak to opisać działanie!!!...Przecież każde tabletki anty działają antykoncepcyjnie...Nie da się tego opisać...Jaką Ty chcesz uzyskać odpowiedz na to swoje pytanie jak działają...Każde działają tak samo... A co do samopoczucia to każda reaguje na tabletki inaczej...Co Ci da to, że któraś Ci napisze, że czuje się po nich świetnie, jak Ty możesz się czuć chujowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello 🌻 co tam u was??? mi się zacząl drugi rok magisterki i już nie wyrabiam z tą szkołą,mimo ż to są zaoczne studia :D pozdrawiam was gorąco 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *zygzak*
od dzis biore antybiotyki;/ ...no niestety rozchorowalam sie dosc ostro:( biore harmonet to moje 3 opakowanie! hmm... czyli teraz musze sie dodatkowo zabezpieczac!? od kiedy musze zaczac..?? od dzis tak jak zaczelam brac antybiotyk czy po zakonczeniu brania antybotyku..?? i przez ile? 7 dni z guma, czy wiecej..??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podczas brania antybiotyku oraz 7 dni po skonczeniu kuracji jesli wypada ci brac antybiotyk w 3 tygodniu to nie rob przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×