Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Twoja_królewna...\"Czy mogę rozpocząć opakowanie w pierwszym dniu kolejnej miesiączki?\"--->Czemu nas pytasz?Przecież my nie możemy Ci pozwolić lub nie nie znając Twojej \"historii choroby\"..Nie masz zamiaru iść do ginekologa?Musisz to omówić z lekarze...Nie rób nic na własną rękę... \"To, że minęły akurat 2 mies. chyba nie ma żadnego znaczenia? \"--->To znaczy pod jakim względem?...Jeśli chodzi o długość czasu, to podobno przerwa nie powinna być krótsza niż 3 miesiące, dlatego właśnie \"wysyłam\" Cię do lekarza na omówienie co i jak... jeden wielki kłębek nerwów...\"przez całe pierwsze miałam plamienia, a później nie dostałam miesiączki.\"--->To naturalne przy 3 pierwszych opakowaniach - ulotka...Możesz ie mieć okresu w ten czas w ogóle albo właśnie tak jak Ty miałaś - plamienia... \"Okres spóźnia mi się 10 dni, jeżeli liczę tak jak miałam przed rozpoczęciem antykoncepcji\"--->Ten cykl odrzuć w niepamięć, bo teraz nie ma o ic z teraźniejszym(przy anty) nic wspólnego...Okres powinnaś dostać(a raczej krwawienie z odstawienia) w czasie 7 dniowej przerwy... \"dzisiaj wzięłam 8tabletkę drugiego opakowania a miesiączki dalej nie widać...\"--->Skoro zaczęłaś 1-sze opakowanie 1-go dnia miesiączki, przyjmowałaś 21 tabletek i w tym czasie miałaś plamienia, w czasie 7 dniowej przerwy nie było okresu i teraz 8 dnia zaczęłaś następne opakowanie i jesteś przy 8 tabletce to znaczy, ze na okres musisz czekać do następnej przerwy...Fakt, ze może się o pojawić w środku cyklu(tak może się dziać w tym okresie 3 pierwszych opakowań)...To oznacza, ze okres spóźnia Ci się 8 dni, bo liczysz od 7 dnia przerwy, bo nawet w nim ie raz pojawia się okres... \"Co powinnam zrobić i czym to może być spowodowane?\"--->Niczym, to normalne - przeczytaj coś o anty to będziesz wszystko wiedzieć, bo to to już od dawna powinnaś wiedzieć, ze 3 pierwsze miesiące są na przyzwyczajenie się organizmu do hormonów i ie jest nie raz bajkowo...A co masz robić dalej?Brać normalnie tabletki tak jak napisano w ulotce...Teraz dalej aż skończysz 21 tabletek niezależnie od plamienia, okresu, itp...Potem normalnie 7 dni przerwy i znowu od 8 dnia 21 tabletek...Jeśli po 3 opakowaniach krwawienie nie wystąpi idź do ginekologa... GosiaQ...\"powiem Ci,ze z tymi ulotkami wcale nie jest tak różowo\"--->Wiem, wiem...Ale lekarze są... \"np. dzięki temu dowiedziałam sie,ze zapomnienie tabsa w 2 tygodniu brania najprawdopodobniej nie spowoduje wpadki, a w novynette słowa o tym nie ma.\"--->A może nie ma w niej o tym, ponieważ mercilonu to nie dotyczy?Nawet jeśli mają ten sam skład...Ja na Twoim miejscu najpierw zapytałabym lekarza czy możesz korzystać z tej ulotki, czy te tabletki rzeczywiście są takie same... zaskoczona..........\"Przy tych miałam plamienia na początku 4 i 5 opakowania i od polowy 5 do końca.\"--->No to nie dobrze, tak nie powinno się dziać przy już 4 i 5 opakowaniu. Byłaś z tym u lekarza?Może te tabletki nie są dla Ciebie dobre?... \'W dniu spodziewanej miesiączki to plamienie zamieniło się w obfitsze krwawienie, utrzymywało się dwa dni, a trzeciego było tylko parę kropelek krwi. Czy to normalne?\"--->To na moje oko może być normalne, bo krwawienie może trwać 3 dni...Ale to plamienie co wyżej pisałam nie jest okej... \"Wcześniej brałam tabletki i miesiączka była dłuższa i bardziej obfita.\"--->Ie tabletki, inne działanie, ina reakcja organizmu...ie porównuj innych tabletek, bo to ie to samo przecież... \"Zmieniam teraz tabletki, może będą lepiej dobrane.\"--->No właśnie chyba nie są, skoro plamiłaś przy 4 i 5 opakowaniu...Plamić można przy 3 pierwszych i koniec...Miałaś badania?Czemu ginekolog zmienił Ci tabletki na inne?Co Ci się działo przy tamtych, ze zmieniłaś? \"Czy powinnam się martwić tą nietypowa miesiączką?\"--->Miesiączką nie, plamieniem na początku 4 i 5 opakowania i pod koniec 5- go tak...Z tym na bank poszłabym do ginekologa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
aaaaaaa sprawdzalam i sa takie same,po prostu w roznych krajach wyprodukowane :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 kropki
słuchajcie a ja mam do was takie pytanko, pierwsza tablętke z opakowania trzeba wziac pierwszego dnia miesiaczki, powiedzmy ze to jest 7 tabletek, pozniej kolejne 14, opakowanie sie konczy i powinnas dostac okres, czyli przy pierwszym opakowaniu masz okres w pierwszym tyg, pozniej 2 tyg przerwy i znowu okres, a przy kolejnych opakowaniach są 3 tygodnie bez okresu, i opakowanie zaczynasz w 7 dniu cyklu?? troche tego nie pojmuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 kropki
słuchajcie a ja mam do was takie pytanko, pierwsza tablętke z opakowania trzeba wziac pierwszego dnia miesiaczki, powiedzmy ze to jest 7 tabletek, pozniej kolejne 14, opakowanie sie konczy i powinnas dostac okres, czyli przy pierwszym opakowaniu masz okres w pierwszym tyg, pozniej 2 tyg przerwy i znowu okres, a przy kolejnych opakowaniach są 3 tygodnie bez okresu, i opakowanie zaczynasz w 7 dniu cyklu?? troche tego nie pojmuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 kropki
słuchajcie a ja mam do was takie pytanko, pierwsza tablętke z opakowania trzeba wziac pierwszego dnia miesiaczki, powiedzmy ze to jest 7 tabletek, pozniej kolejne 14, opakowanie sie konczy i powinnas dostac okres, czyli przy pierwszym opakowaniu masz okres w pierwszym tyg, pozniej 2 tyg przerwy i znowu okres, a przy kolejnych opakowaniach są 3 tygodnie bez okresu, i opakowanie zaczynasz w 7 dniu cyklu?? troche tego nie pojmuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 kropki
słuchajcie a ja mam do was takie pytanko, pierwsza tablętke z opakowania trzeba wziac pierwszego dnia miesiaczki, powiedzmy ze to jest 7 tabletek, pozniej kolejne 14, opakowanie sie konczy i powinnas dostac okres, czyli przy pierwszym opakowaniu masz okres w pierwszym tyg, pozniej 2 tyg przerwy i znowu okres, a przy kolejnych opakowaniach są 3 tygodnie bez okresu, i opakowanie zaczynasz w 7 dniu cyklu?? troche tego nie pojmuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 kropki
słuchajcie a ja mam do was takie pytanko, pierwsza tablętke z opakowania trzeba wziac pierwszego dnia miesiaczki, powiedzmy ze to jest 7 tabletek, pozniej kolejne 14, opakowanie sie konczy i powinnas dostac okres, czyli przy pierwszym opakowaniu masz okres w pierwszym tyg, pozniej 2 tyg przerwy i znowu okres, a przy kolejnych opakowaniach są 3 tygodnie bez okresu, i opakowanie zaczynasz w 7 dniu cyklu?? troche tego nie pojmuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 kropki
słuchajcie a ja mam do was takie pytanko, pierwsza tablętke z opakowania trzeba wziac pierwszego dnia miesiaczki, powiedzmy ze to jest 7 tabletek, pozniej kolejne 14, opakowanie sie konczy i powinnas dostac okres, czyli przy pierwszym opakowaniu masz okres w pierwszym tyg, pozniej 2 tyg przerwy i znowu okres, a przy kolejnych opakowaniach są 3 tygodnie bez okresu, i opakowanie zaczynasz w 7 dniu cyklu?? troche tego nie pojmuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość notre dammmmm
proszę pomóżcie,czy któraś z was zmieniała tabletki yasminelle na harmonet.ja po pierwszych czułam się bardzo żle i lekarz przepisał mi te drugie.I tak się zastanawiam,przeciez yasminelle mają najmniejszą liczbę hormonów więc jeśli po nich czułam się żle to czy mogę się czuć lepiej po takich ,które maja większą liczbę hormonów? jest to dla mnie trochę niezrozumiałe.jeśli możecie mi odpowiedzieć tp proszę bardzo,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość notre dammmmm
Dziewczyny pomóżcie.Po tabletkach yasminelle czułam się żle i lekarz przepisał mi harmonet.Ale wiadomo,że yasminelle to nowość i mają najmniejszą ilość hormonów.Więc wytłumaczcie mi coś takiego jeśli po pierwszych czułam się żle to jak mogę czuć się dobrze po tych z większą ilością hormonów? Może któraś z was robiła taką wymianę i jak się czuła? trochę tego nie rozumiem jeśli możecie wytłumaczcie mi to, pozdrawiam i czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
3 kropki Pierwszego dnia okresu bierzesz tabletke. Po wzieciu calego opakowania masz 7 dni przerwy podczas,ktorych powinno wystapic krwawienie. 8 dnia bierzesz tabletke z nowego opakowania i znowu po 21 tabletkach 7 dniowa przerwa z krwawieniem i tak w kolko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka1052
hejka :) Brałam tabletki antykoncepcyjne yasminelle. Miałam je stosować przez 21 dni a potem miała być 7-dniowa przerwa. Jednak przerwałam stosowanie ich, to znaczy wziełam tylko 14 tabletek a następnego dnia kochałam się bez zabezpieczenia. Czy mogę w tej sytuacji być w ciąży ?? ?? Dodatkowo powiem, że po stosunku nie brałam już tabletek. Proszę o jakąś odpowiedź.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liza19
do 3 kropki słuchajcie a ja mam do was takie pytanko, pierwsza tablętke z opakowania trzeba wziac pierwszego dnia miesiaczki, powiedzmy ze to jest 7 tabletek, pozniej kolejne 14, opakowanie sie konczy i powinnas dostac okres, czyli przy pierwszym opakowaniu masz okres w pierwszym tyg, pozniej 2 tyg przerwy i znowu okres, a przy kolejnych opakowaniach są 3 tygodnie bez okresu, i opakowanie zaczynasz w 7 dniu cyklu?? troche tego nie pojmuje... KTO CI TAKICH GLUPOT NAOPOWIADAL?? masz pierwszy dzien cyklu czyli pierwszy dzien okresu i wtedy bierzesz 1sza tabletke i tak codziennie o tej samej godzinie az do skonczenia opakowania. masz siedem dni przerwy i w tym czasie dostaniesz okres i nie musi to nastapic odrazu na nastepny dzien, masz na to cale siedem dni! i na OSMY dzien rozpoczynasz kolejne opakowanie nawet jesli okres nie pojawil sie to nic zlego sie nie dzieje przy pierwszym opakowaniu moze tak sie stac. Natomiast gdy nie pojawi sie juz przy drugim wtedy udaj sie do lekarza. I tak powinnas brac a nie tak jak to napisalas ze w siodmym dniu cyklu sie bierze kolejne opakowanie bo okres mozesz dostac nawet na sam siodmy dzien przerwy i na osmy itak rozpoczynasz opakowanie nawet gry okres sie nie pojawil... poczytaj uwaznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
ninka1052 sa bardzo duze szanse na to,ze mozesz byc w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...Aha:) 3 kropki...\"powiedzmy ze to jest 7 tabletek, później kolejne 14, opakowanie się kończy i powinnaś dostać okres\"--->Nie czaje tego co napisałaś, a bardziej tego jak ty to pojmujesz?:P Dokłdanie tej pierwszej części zdania... \"czyli przy pierwszym opakowaniu masz okres w pierwszym tyg, później 2 tyg przerwy i znowu okres, a przy kolejnych opakowaniach są 3 tygodnie bez okresu, i opakowanie zaczynasz w 7 dniu cyklu??\"--->Heh, zamotałaś:) Masz pewnie w ulotce wszystko napisane!!Ale nie zaglądałaś?? To treść z mojej byłej ulotki Cilest:\"Przyjmować jedną tabletkę raz na dobę popijając wodą, o tej samej porze dnia przez 21 dni. Po przyjęciu ostatniej tabletki, przez 7 dni nie należy przyjmować tabletek. W okresie nieprzyjmowania leku, zwykle po 2 do 4 dniach od przyjęcia ostatniej tabletki można spodziewać się wystąpienia krwawienia. Po zakończeniu tego 7-dniowego okresu należy rozpocząć nowy cykl przyjmowania tabletek preparatu Cilest®, także w przypadku, gdyby krwawienie nie wystąpiło lub nie zakończyło się. W pierwszym cyklu stosowania, przyjmowanie preparatu należy rozpocząć w pierwszym dniu krwawienia miesiączkowego (w sposób opisany powyżej). Lek należy przyjmować popijając wodą, o tej samej porze dnia, przez 21 dni. Preparat Cilest® przyjmowany zgodnie z zaleceniami działa antykoncepcyjne począwszy od pierwszego dnia przyjmowania, i w okresie 7 dni nieprzyjmowania tabletek (między kolejnymi opakowaniami preparatu).\" notre dammmmm...\"to czy mogę się czuć lepiej po takich ,które maja większą liczbę hormonów?\"--->Pewnie, że tak...Każdej z nas pasują inne, jednej z mniejszą zawartością hormonów innej z większa...Może akurat Ty potrzebujesz tych z większą zawartością, bo te są dla Ciebie akurat za słabe ie trzymają Ci cyklu i dlatego źle się czułaś po nich, no albo był iny powód...Skoro lekarz zmienił ze \"słabszych\" na \"mocniejsze\" to znaczy, że tak ma być:)Z resztą okaże się jak się będziesz czuła...A miałaś badania robione? \"Może któraś z was robiła taką wymianę i jak się czuła? \"--->Nie sugeruj się innymi, bo my się różnimy i każda ma iny organizm inaczej reaguje... ninka1052...\"Jednak przerwałam stosowanie ich, to znaczy wzięłam tylko 14 tabletek\"--->A czemu tak sobie przerwałaś?Sama?Czy konsultowałaś to z lekarzem? \"Czy mogę w tej sytuacji być w ciąży ??\"--->Możesz być w ciąży zawsze, nawet jak idealnie przyjmujesz tabletki, bo tabletki dają 99% skuteczności, a więc tym samym 1% ryzyka...W Twoim przypadku skuteczność spadła, ponieważ nie zastosowałaś się do zasad w braniu... P.S.W czas się pytasz co i jak...Najpierw trzeba było się zapytać czy można się kochać w takiej sytuacji bez dodatkowego zabezpieczenia i potem się kochać, a nie na odwrót...No chyba, ze chcesz mieć dzidzi...Teraz musisz czekać na to co będzie, bo nikt Ci nie przewidzi a forum czy jesteś w ciąży czy nie...Zawaliłaś i tyle... liza19...\"na OSMY dzień rozpoczynasz kolejne opakowanie nawet jeśli okres nie pojawił się to nic złego się nie dzieje przy pierwszym opakowaniu może tak się stać.\"--->Nie tylko przy pierwszym:)Przy 3 pierwszych... \"Natomiast gdy nie pojawi się już przy drugim wtedy udaj się do lekarza.\"--->Przez 3 pierwsze mieszki okresu można ie mieć...Z resztą to zależy też od ulotki i tego co powiedział lekarz na pierwszej wizycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość notre dammmmm
aaaaaaa-------dziękuję ci za odpowiedż,przed wypisaniem tabletek nie miałam badań,po złym samopoczuciu po yasminelle miałam robione ale lekarz powiedział,że to nie ma najmniejszego znaczenia.dobiera się tabletki na chybił trafił,dlatego się pytałam bo tego nie rozumiałam do końca.Zawsze myślałam,ze mniejszy lek to i bezpieczniejszy ,a tu dziwne.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apatek
stosuje tabletki yasminelle , jestem w trakcie drugiego opakowania stosuje je regularnie o tej samej porze mimo to mam schizy, kochałam sie z chłopakiem "do końca" a mam obecnie dni płodne czy jest mozliwość ciąży mimo stosowania tabletek? pomóżcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika6
Witam, od niedawna zaczełam brać tabletki antykoncepcyjne stediril. Słyszałam że jeśli np. wymoitujemy to tabletka sie nie wchłania i trzeba uważać. Mam w związku z tym pytanie czy jeśli po 3 tygodnich zażywania tabletek odstawiamy je na tydzień i współżyjemy w tym czasie z partnerem to jest możliwość zajścia w ciąże? Proszę o szybką odpowieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika6
Witam, od niedawna zaczełam brać tabletki antykoncepcyjne stediril. Słyszałam że jeśli np. wymoitujemy to tabletka sie nie wchłania i trzeba uważać. Mam w związku z tym pytanie czy jeśli po 3 tygodnich zażywania tabletek odstawiamy je na tydzień i współżyjemy w tym czasie z partnerem to jest możliwość zajścia w ciąże? Proszę o szybką odpowieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apatek
czy można kochać się bez ograniczeń stosując tabletki antykoncepcyjne? czy nawet podczas dni płodnych moge mieć pewnosć że nie zajde w ciąże? pomóżcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apatek
czy można kochać się bez ograniczeń stosując tabletki antykoncepcyjne? czy nawet podczas dni płodnych moge mieć pewnosć że nie zajde w ciąże? pomóżcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika888
Witam, od niedawna zaczełam brać tabletki antykoncepcyjne stediril. Słyszałam że jeśli np. wymoitujemy to tabletka sie nie wchłania i trzeba uważać. Mam w związku z tym pytanie czy jeśli po 3 tygodnich zażywania tabletek odstawiamy je na tydzień i współżyjemy w tym czasie z partnerem to jest możliwość zajścia w ciąże? Proszę o szybką odpowieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apatek
czy można kochać się bez ograniczeń stosując tabletki antykoncepcyjne? czy nawet podczas dni płodnych moge mieć pewnosć że nie zajde w ciąże? pomóżcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika888
Witam, od niedawna zaczełam brać tabletki antykoncepcyjne stediril. Słyszałam że jeśli np. wymoitujemy to tabletka sie nie wchłania i trzeba uważać. Mam w związku z tym pytanie czy jeśli po 3 tygodnich zażywania tabletek odstawiamy je na tydzień i współżyjemy w tym czasie z partnerem to jest możliwość zajścia w ciąże? Proszę o szybką odpowieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika888
Witam, od niedawna zaczełam brać tabletki antykoncepcyjne stediril. Słyszałam że jeśli np. wymoitujemy to tabletka sie nie wchłania i trzeba uważać. Mam w związku z tym pytanie czy jeśli po 3 tygodnich zażywania tabletek odstawiamy je na tydzień i współżyjemy w tym czasie z partnerem to jest możliwość zajścia w ciąże? Proszę o szybką odpowieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
nika888 nawet jesli bierzesz tabsy poprawnie zawsze jest mozliwosc zajscia w ciaze,poniewaz daja one 99.98% pewnosci. Wskaznik pearla (chyba tak to sie pisze) apatek mozesz sie kochac ile chcesz,ale zawsze jest male ryzyko zajscia w ciaze nawet przy idealnym braniu tabletek daja 99,98%pewnosci i PRZY BRANIU TABLETEK ANTY NIE MA DNI PLODNYCH!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apatek
z góry dziękuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
notre dammmmm...\"ale lekarz powiedział,że to nie ma najmniejszego znaczenia.\"--->Na moje oko zmień lekarza... \"dobiera się tabletki na chybił trafił\"--->Jeśli on Ci tak powiedział, to kiepski z niego lekarz...Każdy Ci tu powie, że tabletki dobiera się według badań i to wykonanych przed wypisaniem recepty...Jakbyśmy tak miały w ciemno szukać to byśmy pewnie musiały zmieniać co chwila...Na bak zdarza się trafić od razu w super tabletki, ale badania są konieczne, bo wątroba siądzie i będzie katastrofa, tyle Ci mogę napisać na ten temat...Poza ty na serio szczerze radze - zmień lekarza... \"Zawsze myślałam,ze mniejszy lek to i bezpieczniejszy\"--->Czemu tak sądziłaś?...Nie ma ogólnie rzecz biorąc lepszych i gorszych tabletek...Są lepsze i gorsze dla danej kobiety, a ogólnie wszystkie są tak samo dobre i skuteczne niezależnie od ceny... apatek...W czasie brania tabletek nie ma dni płodnych!!!!!!!Poczytaj o anty i się naucz podstaw!! \"czy jest możliwość ciąży mimo stosowania tabletek?\"--->Zawsze istnieje 1% ryzyka, nawet przy idealnym stosowaniu - ulotka!! nika6...\"Słyszałam że jeśli np. wymiotujemy to tabletka się nie wchłania i trzeba uważać.\"--->Jeśli zwymiotujesz w czasie 3-4 h od zażycia... \"czy jeśli po 3 tygodniach zażywania tabletek odstawiamy je na tydzień i współżyjemy w tym czasie z partnerem to jest możliwość zajścia w ciąże?\"--->Zawsze istnieje 1% ryzyka, nawet przy idealnym stosowaniu - ulotka!!A jeśli chodzi o przerwę to jesteś tak samo bezpieczna jak w czasie 21 dni zażywania...Tabletki działają non stop, jeśli przestrzegasz zasad w 99%... P.S. Co mają wymioty do Twojego pytania?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ciagu 7 dniowej przerwy tez jestes zabezpieczona! a ile godzin po przyjeciu tabletki wymiotowalas?? bo jak powyzej 6 godz to nie musisz sie zabezpieczac przez tydzien, a jak krocej tolepiej przez tydzien uwazac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×