Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość samasobie
sama jestem ciekawa co usłyszysz, bo była tu dziewczyna, której lekarz kazał przejść na yaz bez żadnej przerwy, z dnia na dzień. co kraj to obyczaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yh może i tak by było lepiej,a zresztą wszystko mi jedno,wkurzające w yazie jest to,że nie można sobie dobrać np. 7 tabsów z nowego opakowania i trzeba żreć całe ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomimo, że nie zaleca się, opóźnienie wystąpienia krwawienia z odstawienia jest możliwe przez pominięcie białych tabletek placebo z 4 rzędu i przejście bezpośrednio do drugiego blistra leku Yaz aż do jego końca. Podczas stosowania tabletek z drugiego blistra może wystąpić plamienie lub krwawienie śródcykliczne. Należy zkończyć stosowanie drugiego opkowania przyjmując 4 białe tabletki placebo z 4. rzędu drugiego opakowania. Następnie należy rozpocząć przyjmowanie tabletek z kolejnego blistra. chyba,że ja to jakoś źle rozumiem-w ulotce yasminelle napisane jest to samo,a wszystkie jednofazowe można sobie dobierać np tydzień i nie trza brać całego opakowania przecież...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
wynika z tego, że nie można rozdzielać tak jak inne. może przez to, że mają małą dawkę? niby najmniejsza. w czymś muszą być inne, ale nie wiem w czym, bo nie mam porównania :) mi jest po nich dobrze, tego jestem pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm nie wiem czy będę mogła wytrzymywać 2op. pod rząd. Z moimi było lajtowo,ale tutaj jest w sumie 6 tabletek więcej :P. No nic,jakoś to będzie ;). Przynajmniej nikt mi nie zarzuci,że się nie interesuję tym co biorę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
będzie dobrze! pozostaje wierzyć, ze tak wyważyli proporcje, żeby nam za bardzo krzywdy nie zrobić. mi nic nie dolega, a w czerwcu idę do przeglądu :) i zażyczę sobie kolejnej recepty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe szaleję jakbym pierwszy raz miała brać tabletki,ale mam cichą nadzieję,że krwawienie mi się zmniejszy,no i,ze trochę wody z organizmu mi zejdzie,bo ostatnio mi waga skoczyła,a jem mało...teraz to w ogóle muszę jeść 1000kcal dziennie żeby nie przybrać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
waga mi się zatrzymała, ale to dobrze bo jem teraz jak zwierz, najchętniej kabanosy :) schudnąć dobra rzecz, może mi to łakomstwo przejdzie jak nerwy opadną. bo mam dziś urodziny i palant nawet się nie odezwał. zaraz wychodzę, zostawiam telefon i już nie czekam. i chyba rozboli mnie głowa na najbliższy miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To w takim razie najlepszego koleżanko!!!! :) Czego sobie zażyczysz :D. A palanta dzisiaj olej,baw się i pij.... ;) A co do miesięcznej migreny-ale bestia z Ciebie ]:->.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agt999
aaaaaaa Biorę teraz drugie opakowanie i jak na razie wszystko jest ok, a badania niedawno miałam przed szczepionką przeciwko rakowi szyjki macicy, więc w sumie jestem na bierząco;) Co do brania to w ulotce jest napisane żeby brać pierwszego dnia cyklu i to samo powiedziała mi gin. GosiaQ nie można ich rozdzielać bo mają rożne dawki w róznych dniach - w pierwszym i ostatnim tygodniu najmocniejsze, tak przynajmniej ja zrozumiałam z ulotki. Pozdrawiam i dziękuję za porady co do znieczulenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agt999 mają takie same dawki... z ulotki yaz'u : "Każda jasnoróżowa tabletka powlekana zawiera 0,02 mg etynyloestradiolu (w postaci etynyloestradiolu klatratu betadeksu) oraz 3 mg drospirenonu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...Wiem, wiem, że miałaś już badania, ale to napisałam po to, że jakby któraś z niekumatych przeczytała ten post, pomyślałaby, że badania nie są ważne, skoro o nich nie pisałam w tym poście:) \"Wobec tego mogliby napisać o tym w ulotce\"--->Ale to nic pewnego...Mnie się tak wydaje, ale nie wiem na bank czy tak jest... \"No,ale skoro bierze się 1go dnia krwawienia tzn. że wystąpiło i nie ma problemu\"--->Jej chodziło o to, że może się zdarzyć, że krwawienie w przerwie nie przyjdzie, a my mamy zacząć od pierwszego dnia krwawienia i co wtedy, kiedy wziąć nowe tabletki... \"jutro się dowiem,pewnie powie mi,że od krwawienia,bo to tak jakby się zaczynało od nowa \"--->No i właśnie będziesz miała problem, jak wtedy tego krwawienia w przerwie na przykład nie dostałabyś...A ja jak zmieniałam z Cilest na Regulon to brałam w środku krwawienia...Skończyłam Cilest, dostałam krwawienia i chyba w 2, czy 3 dzień poszłam do ginki, tak miałam wizytę i mi kazała Regulon zacząć od razu brać, no to zaczęłam w ten dzień...Cilest jest mocniejszy od Regulonu... samasobie...Ja dokładnie tak samo, na bank kierowałabym się ulotką tych nowych pigułek...No chyba, że lekarz by mi inaczej powiedziała... \"w czymś muszą być inne, ale nie wiem w czym, bo nie mam porównania \"--->Tu masz chyba 24 + 4, a w \"zwykłych\" masz 21 i koniec:) Najlepszego:) agt999...Aha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agt999
GosiaQ z ulotki Yaz: "z uwagi na różnice w składzie konieczne jest rozpoczęcie stosowania od pierwszej tabletki na góze po lewej stronie i nastęnie przyjmowanie tabletek każdego dnia zgodnie z kierunkiem strzałek na blistrze"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agt999 Ale to chodzi o to,że 4 ostatnie to placebo i jakieś kretynki mogą zacząć brać od dupy strony za przeproszeniem :P. Przeczytaj dokładnie skład :P Już to sprawdzałyśmy z samasobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agt999
GosiaQ no właśnie zastanawiałam się czy to nie o to chodzi;):D ale stwiedziałam, że chyba żadna nie jest taka głupia, żeby od końca brać...:D zasugerowałam się też tym, że w opisie "co zrobić, kiedy zapomniało się wziąć tabletkę" jest rozpisane na poszczególne tygodnie:D ale rzeczywiście w składzie nie ma takiego rozróżnienia, przepraszam za zamieszanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko,oni muszą tak napisać,bo wiesz...różne inteligenty chodzą po tym świecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po wizycie: Jak zmieniamy tabletki na yaz,to trzeba je wziąć NAJPÓŹNIEJ 8 dnia przerwy :P. Można dobrać z nowego opakowania np. 7 tabletek i nie trzeba brać całego opakowania...chodzi o to,żeby dziewczyny się nie pogubiły i rzecz jasna wszystkie mają ten sam skład ;) A ja jestem zdrowa tylko tabletki miałam już za słabe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa przepisane tak,ale w domu jeszcze nie ;). Jakbyś chciała o nich poczytać to: www.yaz.com.pl :D wszystko na tacy podane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...No poczytam:) Chociaż na razie mnie do zmiany nie ciągnie, bo mi dobrze z Regulonem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa Jak Ci dobrze to zostań :) Mi pani dr powiedziała,że to super hiper jest,bo ten drospirenon czy jakoś tak :P dobrze działa na organizm niwelując pms, puchnięcie itd :). No nic,zaczynam w przyszłą sobotę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość likaa
hej dziewczyny,,, mam pytanie, biore tabletki anty juz od 2 lat ostatnio zapomnialam wziac tabletki, przypomnialo mi sie na drugi dzien po 24 godz!:( byla to niedziela. kochalam sie dziisiaj z chlopakiem , tabletki juz biore o stalej porze, czy jest mozliwosc zebym zaszla w ciąże??? miała któraś podobną sytuację?:( piszcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze,który to był tydzień zażywania tabletek? Po drugie czemu nie czytasz swojej ulotki i nie postępujesz tak jak tam jest napisane? W większości jest napisane,że należy przyjąć jak najszybciej zapomnianą,nawet jeśli zażyje się 2 na raz. A potem co robić w poszczególnych tygodniach. Jeśli to był pierwszy tydzień-7 dni dodatkowego zabezpieczenia,jeśli 2gi tydzień nie trzeba się dodatkowo zabezpieczać,a jeśli 3ci masz 2 opcje-albo przerwać tabletki i liczyć 7 dni przerwy od tej zapomnianej,albo dobrać kilka z nowego opakowania,żebyś od zapomnianej tabletki wzięła co najmniej 7 dobrze-żeby zrobił się z tego tak jakby 2gi tydzień...ale do cholery jasnej CZYTAJ SWOJĄ ULOTKĘ bierzesz tabsy 2 lata i nie wiesz co masz tam napisane? Ryzyko ciąży wraz z każdą pominięta tabletką WZRASTA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...No to spoczko:)To potem napisz jak się czujesz przy nich:classic_cool: likaa...\"zapomniałam wziąć tabletki, przypomniało mi się na drugi dzień po 24 godz\"--->I wtedy wzięłaś 2 na raz, czy jak? Który to tydzień tabletek? \"czy jest możliwość żebym zaszła w ciąże??? \"--->Bierzesz tabletki 2 lata i nie wiesz, że możliwość zajścia w ciążę jest zawsze i wynosi ona prawie 1 %... Odpowiedz na Twoje pytanie (masz ją w swojej ulotce zapewne jak byk napisaną, ale po co czytać, nie?): Tak jest możliwość, bo każde jedne pominięcie tabletki obniża skuteczność i dlatego (to co masz w ulotce, czemu jej nie przeczytałaś) TRZEBA SIĘ ZABEZPIECZAĆ DODATKOWO PRZEZ 7 DNI!! Jakby panna przeczytała ulotkę to by panna wiedziała...W ogóle to w czas się pytasz o to, czy byłaś zabezpieczona...Nie sądzisz, że najpierw powinnaś myśleć, a potem się kochać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość likaa
skoro nie miałaś takiej sytuacji to sie nie odzywaj, INTERESUJĄ MNIE WYPOWIEDZI OSOB KTORE BYLY W TAKIEJ SYTUACJI, to co napisałas z ulotki również doskonale wiem, nie wykluczam zajścia w ciąże, heh bedzie no to ok...CHociaz troszke pozniej to planowalam. Chce wiedzieć czy zdażyło sie to którejś dziewczynie? a była to moja 5 tabletka z opakowania. Wiecej się przejmujecie drogie Panie niż ja;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
likaa...\"skoro nie miałaś takiej sytuacji to się nie odzywaj\"--->A kto powiedział, że nie miałam?I będę się odzywać, jak tylko będę mieć na to ochotę, to Ty nie musisz czytać jak Ci coś nie pasuje... \"INTERESUJĄ MNIE WYPOWIEDZI OSÓB KTÓRE BYŁY W TAKIEJ SYTUACJI\"--->Zapomniałam kiedyś tabletki (chyba raz albo dwa w czasie ponad 3 lat, bo tyle już tabletki stosuję) i pierwsze co zrobiłam to zajrzałam do ulotki i przeczytałam co mam zrobić w takiej sytuacji, no i też tak, jak miałam zrobić zrobiłam - zabezpieczałam się dodatkowo 7 dni...Ale fakt, że nie pamiętam teraz, który to był tydzień... \"to co napisałaś z ulotki również doskonale wiem\"--->No to czemu zadajesz pytanie typu, czy jest możliwość zajścia w ciążę, skoro wiesz, że zawsze jest? I czemu nas pytasz o zdanie? Jaki jest w tym sens? Chcesz wiedzieć czy te osoby zaszły w ciążę? \"a była to moja 5 tabletka z opakowania. \"--->Zobacz w SWOJEJ ulotce, co masz robić jak zapomnisz tabletki w pierwszym tygodniu brania opakowania... Pewnie masz się zabezpieczać dodatkowo przez 7 dni, ale to nie jest pewne, bo różnie jest w różnych ulotkach... \"Więcej się przejmujecie drogie Panie niż ja\"--->Hehe, no wiesz, to czy Ty będziesz w ciąży czy nie mnie nie dotyczy, więc nie wiem skąd wniosek, że się tym przejmuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
uspokoić się, czyli usłyszeć, że jak 10 nie zaszło, to ona też nie będzie z wózeczkiem śmigać ;) podobno wiara czyni cuda. chociaż wiedza daje konkretne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość więcej dystansu
jejku, aaaaaaa, ile Ty masz lat?! czytam to forum i czytam, dowiaduję się czasem czegoś ciekawego, ale niestety chaos i jad jaki tu rozlewasz staje się nie do wytrzymania. to żadna misja, pisać 2226 razy \"ulotka!!!\". taka mądra, a nie wiesz, że jak ktoś jest: 1. zdenerwowany, bo zaczyna brać tabletki albo 2. wziął za późno i myśli \"a co gdyby\" lub 3. w ogóle cały czas się stresuje, że znajdzie się akurat w tym 1%dziewczyn, które zaszły w ciążę na tabletkach, to potrzebuje usłyszeć od kogoś \"no przecież masz w ulotce, że nic się nie stanie to nic się nie stanie, ja kiedyś zapomniałam, ale wzięłam po 11 godzinach i wszystko było ok\". ja, kiedy się dowiedziałam, że przy Yasminelle nie można pić ziółek z dziurawca byłam szczerze przerażona, że coś tak normalnego (przeciętnego) może osłabiać działanie tabletek. eh, jak widzisz, że dziewczyna ewidentnie nie czytała ulotki to nie odpowiadaj, wyładuj się na siłowni albo pobiegaj, no nie wiem, co lubisz. jednak wiele zestresowanych dziewczyn po prostu chce wiedzieć, co się wydarzyło innej dziewczynie w takiej samej sytuacji. heh, samasobie wyjaśniła to krócej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość likaa
do 'więcej dystansu' troche się uspokoiłam:) ale zawsze istnieje ten % że mogę zajść. Bede robić testy za jakiś tydzien i zobaczymy co z tego wyszlo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
likaa Wybacz,że jesteśmy takie wredne czasami,ale nerwy nam puszczają jak ludzie pytają się o rzeczy,które są ulotkach... Co innego jak ktoś napisze,że wie,ale się chce upewnić itd... Bo niekiedy ręce opadają jak się to czyta :P Daj znać jak test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×