Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość okruszeknovynettka
W ciągu 7 dniowej czyli nawet 7 dnia, więc spokojnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
to pierwsze opakowanie? jeśli tak, to nawet może nie wystąpić i wtedy też nie panikuj. zapoznaj się z ulotką, na pewno masz że jeśli nie pojawi się 2 razy to trzeba do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pola24...To, kiedy dostaniesz się okaże, nikt Ci tego nie powie. Możesz dostać w każdy dzień 7 dniowej przerwy, więc nie wiem skąd \"panika\", że DOPIERO drugi dzień, a Ty nie masz okresu - ulotkę przeczytaj, to się uspokoisz... A poza tym, to które to opakowanie? samasobie...\"na pewno masz że jeśli nie pojawi się 2 razy to trzeba do lekarza\"--->Ja mam chyba, że 3 razy...Każda może mieć inaczej w ulotce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
no tak, pozostaje pocieszyć, że brak jednej nie jest powodem do nerwów i życzyć miłej lektury ulotki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola24
to jest dopiero pierwsze opakowanie . od miesiaca biore tabletki. Ale bola mnie jajniki wieć to jest chyba dobra oznaka mam nadzieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
będzie dobrze :) czekaj cierpliwie i nie nakręcaj się, że ciąża czy jakaś choroba. takie są skutki brania hormonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula2
do aaaaaaa < tak polecil mi lekarz bym zaczela od plastrów..stwierdzil ze beda dobre na poczatek "stycznosci" z antykoncepcja.. coz, czemu mialam mu nie wierzyc. wiem ze to zalezy od organizmu czy ktos bedzie mial te skutki uboczne czy nie.. ale pytalam Was dlatego poniewaz Wy stosujecie to na wlasnej skorze, wiec duzo o tym musicie wiedziec. Ale oczywiscie wybiore sie do lekarza i wtedy wszystko mi powie. Nie robilam zadnych badan , bo lekarz powiedzial ze nie sa potrzebne jesli chodzi o plastry..zdziwilo mnie to troszke, no ale fachowiec w koncu... Te dolegliwosci byly , i zreszta sa jeszcze , poniewaz w plastrach jest duzo hormonow, ponoc wiecej niz w tabletkach i tak zadzialaly juz po kilku dniach.. a chodzilo mi o to ze "nie dzialaly" poniewaz nie wspolzylam przez te kilka dni jeszcze wiec nie mialy jeszcze przed czym chronic.. dziekuje za Twoja odpowiedz :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samasobie...Dokładnie:) pola24...Przy tym pierwszym, jak i 2-gim i 3-cim, możesz mieć różnie z krwawieniem, możesz nie mieć w ogóle, możesz mieć tylko plamienia, i możesz mieć coś (krwawienie, plamienie) np. w środku cyklu - ulotka...No mnie przed krwawieniem chyba zawsze bolą jajniki:) kasiula2...\"tak polecił mi lekarz bym zaczęła od plastrów..stwierdził ze będą dobre na początek \"styczności\" z antykoncepcja.. cóż, czemu miałam mu nie wierzyć\"--->No oczywista sprawa, też bym uwierzyła, poza tym, czemu niby jest w tym coś złego, przecież to nic nieprawdziwego... \"ale pytałam Was dlatego ponieważ Wy stosujecie to na własnej skórze, wiec dużo o tym musicie wiedzieć\"--->No ja nie miałam ani przy jednych ani przy drugich (po zmianie), nic, zero...No chyba, że pierwsze dwa dni z minimalnymi nudnościami (przy tych pierwszych tabletkach - Cilest) można zaliczyć do skutków, ale nie wiem czy to nie było od przejedzenia, czy coś:P Dlatego nie zrzucam tego na tabletki... \"Ale oczywiście wybiorę się do lekarza i wtedy wszystko mi powie. Nie robiłam żadnych badan, bo lekarz powiedział ze nie są potrzebne jeśli chodzi o plastry\"--->Nie wiem jak jest przy plastrach, dlatego nic nie powiem, ale przed tabletkami upomnij się, bo to bardzo ważne, tym bardziej w Twojej sytuacji (miałaś męczące skutki uboczne przy plastrach)... \"zdziwiło mnie to troszkę, no ale fachowiec w końcu\"--->No właśnie z tym jest różnie, bo wielu nie kieruje na badania i to jest niefajne dla nas, dlatego warto się upominać... \"Te dolegliwosci byly , i zreszta sa jeszcze , poniewaz w plastrach jest duzo hormonow, ponoc wiecej niz w tabletkach i tak zadzialaly juz po kilku dniach\"--->Aha...Już odstaiwłąś te plastry, a jeszcze Cię skutki męczą?:o A nie wiem czy jest więcej;)Nie orientuje się w plastrach:) \"a chodziło mi o to że \"nie działały\" ponieważ nie współżyłam przez te kilka dni jeszcze wiec nie miały jeszcze przed czym chronić\"--->Aha, ale to gorsze w plastrach, ze dają mniej skuteczności niż tabletki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandrusia1572
ja mam takie pytanko mianowicie biore te tabletki pierwszy raz i zaczełam je brać nie w pierwszy dzień okresu tylko po dluszym czasie minięcia miesiączki czy one bendą tak samo działać czy raczej zaszłam w ciążę? Tym bardziej że nie mam wogule okresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandrusia1572 A możesz nam wytłumaczyć dlaczego tak zrobiłaś? Tabletki działają jeśli zacznie się brać 1go dnia okresu,jeśli zacznie się brać pomiędzy 2-5dniem należy się tydzień zabezpieczać,a przy tym co ty zrobiłaś zabezpieczałabym się całe opakowanie. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandrusia1572
Poprostu gdy poszłam do ginekologa to zapytł kiedy był ostatni dzień miesiączki wiec ja powiedziałam że 25.o4.09 i on powiedział że moge je zażyć juz odrazu od pierwszego dnia gdy je wykupie a od tamtego czasu gdy miałam ostatnią miesiączke mineło 17dni wiec posłuchałam ginekologa i zarzywałam je odrazu kochałam sie bez zabespieczenia przy 10tej tabletce no bo jak każda z was wie ginekolog powiennien najlepiej wiedzieć i wydaje mi sie że mnie wprowadził w błąd bo jak wspomninałam wcześniej do tej chwili nie dostałam okresu , czy jest możliwość że wpadłam w ciążę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandrusia1572
Poprostu gdy poszłam do ginekologa to zapytł kiedy był ostatni dzień miesiączki wiec ja powiedziałam że 25.o4.09 i on powiedział że moge je zażyć juz odrazu od pierwszego dnia gdy je wykupie a od tamtego czasu gdy miałam ostatnią miesiączke mineło 17dni wiec posłuchałam ginekologa i zarzywałam je odrazu kochałam sie bez zabespieczenia przy 10tej tabletce no bo jak każda z was wie ginekolog powiennien najlepiej wiedzieć i wydaje mi sie że mnie wprowadził w błąd bo jak wspomninałam wcześniej do tej chwili nie dostałam okresu , czy jest możliwość że wpadłam w ciążę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandrusia1572 Ten ginekolog to jakiś konował!!! Tabletki zaczyna się pierwszego dnia okresu,żeby były od razu skuteczne... A kiedy skończyłaś pierwsze opakowanie? Może zrób sobie test ciążowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandrusia1572
Tak naprawde to nawet nie skończyłam pierwszego opakowania dziś zarzyłam dopiero 17 tabletke A test ciążowy robiłam 3 dni temu to wykazało brak ciąży ale od stosunku nie minoł nawet tydzień gdy robiłam test a często jest tak że test ciążowy wykazuje dopiero po tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandrusia1572 Dziewczyno... ;) Krwawienie powinno wystąpić podczas przerwy-mam nadzieję,że przeczytałaś ulotkę,a jak nie to zrób to jak najszybciej :P. Poczekaj aż minie trochę więcej niż tydzień od ostatniego stosunku i zrób test jeszcze raz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandrusia1572
Rak przeczytałam ale oczywiście już po zażywaniu bo pomyślałam że po co mam czytać jak zarzywać jak ginekolog powinnien wiedzieć najlepiej a zrobie ten test dzienkuje bardzo kochana za pomoc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do was pytanie:, a właściwie kilka pytań :p Otóż chciałabym zażywać tabletki antykoncepcyjne, ale nie bardzo wiem jak powinnam zapytać o to ginekologa. Nie wiem jakie ewentualnie pytania zadać, żeby nie wyjść z gabinetu niedoinformowana. Jakie badania muszę zrobić zanim zapytam o tabletki? W poniedziałek pierwszy raz idę na cytologię i zastanawiam się czy po otrzymaniu wyników jak pójdę na wizytę to mogę wtedy zapytać? Podzielcie się swoimi doświadczeniami plis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do was pytanie:, a właściwie kilka pytań Otóż chciałabym zażywać tabletki antykoncepcyjne, ale nie bardzo wiem jak powinnam zapytać o to ginekologa. Nie wiem jakie ewentualnie pytania zadać, żeby nie wyjść z gabinetu niedoinformowana. Jakie badania muszę zrobić zanim zapytam o tabletki? W poniedziałek pierwszy raz idę na cytologię i zastanawiam się czy po otrzymaniu wyników jak pójdę na wizytę to mogę wtedy zapytać? Podzielcie się swoimi doświadczeniami plis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandrusia1572...\"czy one bendą tak samo działać czy raczej zaszłam w ciążę?\"--->Nie, nie działają tak samo, w ogole nie działają, możan powiedzieć, bo nie wzięłaś ani w 1-szy, ani też w 2, czy 5 dzień, kiedy działają po 7 dniach - ulotka!! To, czy zaszłaś w ciążę to wie tylko Bóg...Skąd my mamy to wiedzieć?To się okaże w czasie... \"Tym bardziej że nie mam w ogóle okresu\"--->Jak wzięłaś w cały świat, to i okres możesz mieć w cały świat, poza tym to dopiero pierwsze opakowanie, a okresu możesz nie mieć nawet w czasie 3 pierwszych 7 dniowych przerw...Przeczytaj mój post wyżej do jakiejś dziewczyny, pisałam o tym... \"kochałam się bez zabezpieczenia przy 10tej tabletce no bo jak każda z was wie ginekolog powinien najlepiej wiedzieć i wydaje mi się że mnie wprowadził w błąd\"--->No, ale \"zasranym\" obowiązkiem każdej z nas jest przeczytanie ulotki zaraz po wykupieniu tabletek, nie zależnie od tego, co powiedział lekarz!! Więc nawet jeśli powiedział Ci, że możesz zacząć po okresie tabletki, to Ty powinnaś była przeczytać ulotkę i wiedziałabyś z niej, że musisz się zabezpieczać tyle i tyle dni!! \"bo jak wspominałam wcześniej do tej chwili nie dostałam okresu\"--->Tak jak pisałam wyżej... \"czy jest możliwość że wpadłam w ciążę\"--->Tak, jest bardzo duża możliwość...Poza tym, ryzyko jest zawsze, jeśli przestrzegasz wszystkich zasad w braniu to wynosi ono prawie 1 %, a jak nie przestrzegasz zasad to wzrasta... \"ale od stosunku nie minął nawet tydzień gdy robiłam test a często jest tak że test ciążowy wykazuje dopiero po tygodniu\"--->To po co go robiłaś? Tak na marne trochę :) \"pomyślałam że po co mam czytać jak zażywać jak ginekolog powinien wiedzieć najlepiej\"--->Tak jak pisałam wyżej, trzeba czytać ulotki mimo wszystko!! Tego akurat nie możesz zarzucić lekarzowi, bo to Twój obowiązek przeczytać ulotkę jak zaczynasz stosować coś, cokolwiek, a tym bardziej hormony... anulka0607...A czego tyczy się pomoc? To znaczy w czym można tu pomóc? aaaga...Zapytać prosto z mostu, a raczej powiedzieć, że chcesz zacząć stosować antykoncepcję... \"Nie wiem jakie ewentualnie pytania zadać, żeby nie wyjść z gabinetu niedoinformowana\"--->Po pierwsze musisz się upomnieć o badania, jak o nich nie wspomni...Poza tym jak kupisz tabletki dostaniesz ulotkę, która Ci powie co i jak... \"Jakie badania muszę zrobić zanim zapytam o tabletki?\"--->Najpierw powiedz o tabletkach, potem albo dostaniesz skierowanie na badania albo się o nie upomnij... \"W poniedziałek pierwszy raz idę na cytologię i zastanawiam się czy po otrzymaniu wyników jak pójdę na wizytę to mogę wtedy zapytać?\"--->Możesz powiedzieć kiedy chcesz, nawet lepiej jak powiesz w tym dniu, co masz cytologie, bo jak będziesz czekała na wyniki cytologi to w tym czasie zrobisz badania krwi do tabletek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola24
dziś od rana zauważłam jakieś 2 plamki krwi. Ale teraz juz nie ma nic . o co chodzi ? czy takie małe plamnienia sa normalne? prosze o dopowiedz . wczoraj zrobilam test ciazaowy i wykazal wynik negatywny . ale jakies uczucie niepokoju jest :(proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po co robisz test? przeciez to twoje pierwsze opakowanie a na dodtaek dopiero drugi dzien przerwy a ty schizujesz widac ze ulotki to ty nawet w rece nie mialas moze warto ja w koncu przeczytac ze zrozumieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola24
wlasnie o to chodzi ze nie mam ulotki bo gdzieś mi sie zapodziała a w internecie nie mogłam znaleść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisz mi nazwe tych tabletek albo wpisze w google \"naza tabeletek + ulotka\" wiem ze jest wiekszoc bo czesto szukałam i były oo i wiem ze jest str gdzie sa zamieszczone wszytski ulotki do lekow tylkoniestety nie pamietam, ale kts tu na kafe pisal o tej str

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola24
dzięki. czyli nie mam sie czym martwić ?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pola24...Tak, małe plamienia przy 1-szym opakowaniu są normalne...Nie schizuj tak bo oszalejesz, to dopiero 2 dzień przerwy, to sąd ta panika... \"właśnie o to chodzi ze nie mam ulotki bo gdzieś mi się zapodziała\"--->oj dziewczyno, a głowę to Ty masz?...Ulotkę to Ty powinnaś mieć w honorowym miejscu, zawsze na wyciągniecie ręki... \"a w internecie nie mogłam znaleźć\"--->Jakie bierzesz tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 2
Od 4 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Oczywiście regularnie. Normalnie mój okres trwa od niedzieli do czwartku, jednak ten był jakiś dziwny. trwał od niedzieli do wtorku i w nocy nie miałam żadnego krwawienia. Jak myślicie: to ciąża? A może stres? A może tak po prostu czasem bywa i nic złego to nie oznacza...? Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×