Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Kasia 2 Nie denerwuj się ;) Raz też tak miałam...okres o wiele słabszy niż zwykle,a ciąży nie ma dalej na szczęście...Jeżeli faktycznie brałaś zgodnie ze wszystkimi zasadami to większych powodów do obaw nie masz,jak chcesz to teścik dla pewności sobie zrób :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 2
dziękuję od razu mi lepiej:) w poniedziałek i tak ide do lekarza. Pozdrwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia 2...\"jednak ten był jakiś dziwny. trwał od niedzieli do wtorku i w nocy nie miałam żadnego krwawienia\"--->W ogóle w nocy nie miałaś krwawienia, czy chodzi tylko o te noc już z wtorku na środę? I jaki był w sensie wyglądu, obfitości, itp?Inny niż zwykle, czy raczej taki sam? Jeśli był normalny, ale po prostu krótszy, to spoko, a jeśli był słaby lub było to tylko plamienie, to nie wyklucza to ciąży... Na pewno co jakiś czas zdarza się krótszy lub dłuższy okres, tak samo jak może się zacząć w inny dzień i skończyć w inny...Najważniejsze, żeby zaczął się w czasie 7 dniowej przerwy i żeby było to krwawienie, a nie plamienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! mam pytanie. zaczelam kolejne juz opakowanie yasmin 6 dnia przerwy, nie ósmego dnia jak zazwyczaj poniewaz chcialam skroci sobie krwawienie ze wzgl na wazne spotkanie,. czy to jakos wplywa na \"gwarancje\" zabezpieczenia? albowiem wspolzylam tydzien pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! mam pytanie. zaczelam kolejne juz opakowanie yasmin 6 dnia przerwy, nie ósmego dnia jak zazwyczaj poniewaz chcialam skroci sobie krwawienie ze wzgl na wazne spotkanie,. czy to jakos wplywa na "gwarancje" zabezpieczenia? albowiem wspolzylam tydzien pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrócenie przerwy nie obniża skuteczności, upewnij się w ulotce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola24
ja biore yasminelle. okres dostałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turluturluturlu...Można skracać przerwę, nie można jej tylko wydłużać... P. S. Lepiej chyba najpierw zapytać, a potem robić ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam napisać jak ten mój yaz ;) Wzięłam 4rtą tabletkę już. Zaczęłam w 1szy dzień krwawienia i muszę powiedzieć,że już ledwo plamię,brzuch w ogóle mnie nie bolał i nawet nie spuchłam :D. Poza tym póki co nie mam wahań nastroju, a przy poprzednich zdarzało mi się to codziennie-wszyscy wokół są teraz zadowoleni,że nie marudzę i nie wszczynam awantur :D. Oby tak dalej było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inna00
hej mam pytanko , jestem po porodzie juz pół roku nie karmie i wybieram sie do gin po tabletki własnie ,bierze któras z was tabl.a rodziła wczesniej jesli tak to jakie?Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...No to spoko loko:) inna00...Ja nie, ale i tak będziesz miała badania i i tak to lekarz Ci dobierze tabletki, więc nie musisz się sugerować innymi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inna00
badania ,typu?? nie wystarczy zwykłe badanie ginekologiczne ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inna00...Badania krwi, masz tam morfologie, próby wątrobowe, itd...Badanie na fotelu też i rozmowa, ale badania krwi są najważniejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meqi
Witam! zażywam tabletki antykoncepcyjne, to moje 1 opakowanie. w 3 tygodniu przyjmowania miałam nietypową sytuację. po 2 h od zażycia tabletki zaczęłam wymiotować, po 4 kolejnych godzinach zażyłam kolejną, w opakowaniu napisane jest, że od 3-4h tabletka może się nie wchłonąć. i teraz mam problem bo nie mam 21 tabletki i będę musiała ją opuścić i zrobić po 20 przerwę 7 dniową. czy muszę stosować dodatkowe zabezpieczenie? jeśli tak to przez ile. czy ta sytuacja wpłynęła negatywnie na skuteczność preparatu? proszę o odpowiedź. będę wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meqi Jeśli były to tabletki jednofazowe-wszystkie mają ten sam skład- to bierzesz te 20 tabletek i robisz 7 dni przerwy,czyli nowe opakowanie zaczniesz dzień wcześniej niż poprzednie. Zabezpieczenie nie ulegnie zmianie o ile NIE zrobisz więcej niż 7 dni przerwy. Masz to zapewne opisane w ulotce :) Czyli jak np. poprzednie opakowanie zaczynałaś brać w środę,to nowe zaczniesz we wtorek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meqi
GosiaQ Dziękuję bardzo za odpowiedź:) Tak były to tabletki jednofazowe. w ulotce napisane było, że najgorzej jest opuścić tabletkę na początku lub na końcu opakowania, zaniepokoiło mnie to, że nie będę mogła zażyć 21 tabletki. i nie wiedziałam czy mam stosować dodatkowe zabezpieczenie. Ale teraz wszystko jest jasne:) Dziękuję raz jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka06
dziewczyny mam do was pyatnie. jakies 2 miesiace temu pękła nam prezerwatywa jak sie kochalismy z chlopakiem , ponieważ nie brałam wtedy tabletek anty. pojechałam do ginekologa i dostałam tabletke '72 godziny'. Okres dostałam normalnie po 2 tygodniach . I do tamtego czasu zaczełam brać tebletki regularnie biore juz 2 miesiac i okres z odstawiernia tez dostałam . czy jest mozliwosc z po tamtej wpadce z prezerwatwa zaszłam w ciąze ? :(:( starsznie sie boje. i proszę o odpowiedz i zrozumienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olka06 Teoretycznie 72po mogą nie zadziałać,ale jeśli miałaś już 2 normalne krwawienia-w tym jedno już przy tabletkach,to moim zdaniem nie wpadłaś ;). Były to normalne krwawienia? Tzn. nie plamienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka06
tak to były normalnie karwawienia trwajace kolo 4 dni . To dobrze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chorwacja
Serwus dziewczyny. Słuchajcie... Mam taką sytuację. Wczoraj się zdrzemnęłam i mój chłopak usłyszał przypomnienie w telefonie o tabletce, więc podał mi ją przez sen, czego ja niebardzo byłam świadoma. Dzisiaj zabrzmiał alarm na kolejną tabletkę iiii... (teraz się skupcie) wzięłam 2 tabletki, BO myślałam, że wczoraj po prostu jej zapomniałam. Okazało się (już po przyjęciu przeze mnie 2 tabletek), że jednak wzięłam wczoraj tabletkę, tylko że chłopak podał mi tabletkę z końca opakowania. ;) (Co totalnie mnie zmyliło). Jak myślicie co powinnam teraz zrobić? Przyjmować normalnie do końca opakowanie tabletek (nie zwracając uwagi na to, że jednej będzie mi na końcu brakowało), czy jutro zrobić sobie dzień bez tabletki i zacząć przyjmować tabletki do końca opakowania i skończyć je w dzień, w którym powinnam zakończyć opakowanie? Oczywiście w każdej możliwości zachowując abstynencje. ;D Będę wdzięczna za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chorwacja Nie rób żadnego dnia bez tabletek :P Bierz normalnie do końca opakowania i zrób 7 dni przerwy i potem następne. Nie musisz zachowywać abstynencji,ponieważ organizm nie potraktuje tego jako zapomnienia ;) Ale pamiętaj,że przerwa po skończeniu opakowania nie może być dluższa niż 7 dni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna zmienic godzine brania tabletek od nowego opakowania? np z wieczora na rano? czy trzeba to robic jakos stopniowo...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chorwacja
Dziękulski GosiaQ za informację. ...od jutra stosuje Lecytynę, w końcu ma się już parę lat na karku. ;) Pozdrony i miłej nocki życzę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiiiuulalakaka
dziewczyny, wzielam pierwszą tabletke dzis,czyli tydzien po okresie,zamiast w pierwszy dzien okresu,czy np.jesli jutro kochalaby sie z chlopakiem, to jak duze jest prawdopodobienstwo,ze bede w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1thing Możesz zmienić przy nowym opakowaniu godzinę ;) asiiiuulalakaka A umiesz czytać ulotkę? Pełne zabezpieczenie jest tylko wtedy gdy zaczniesz brać 1go dnia okresu! Zabezpieczaj sie dodatkowo do końca opakowania... Po cholerę wzięłaś tydzień po okresie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meqi...\"i teraz mam problem bo nie mam 21 tabletki i będę musiała ją opuścić i zrobić po 20 przerwę 7 dniową\"--->Ale to nie problem:)Jedynie co, to skrócisz sobie cykl o jeden dzień... olka06...\"czy jest możliwość z po tamtej wpadce z prezerwatywa zaszłam w ciążę ?\"--->No jakaś tam możliwość jest... \"tak to były normalnie krwawienia trwające kolo 4 dni . To dobrze ?\"--->Tak dobrze:) Chorwacja...\"Jak myślicie co powinnam teraz zrobić?\"--->Nic...Brać dalej normalnie, tyle, że skończysz wcześniej, wcześniej zaczniesz przerwę, nie wydłuż jej przez pomyłkę i będzie wszystko git...Jeśli to są tabletki jednofazowe... \"czy jutro zrobić sobie dzień bez tabletki i zacząć przyjmować tabletki do końca opakowania i skończyć je w dzień, w którym powinnam zakończyć opakowanie?\"--->Nie, nie, nie, absolutnie nie tak...Zmniejszysz skuteczność, a to bez sensu tak specjalnie robić, to miesza w organizmie...Podwojenie dawki w żadną stronę nie wpływa na skuteczność, ani jej nie zmniejsza, ani nie zwiększa:) 1thing...Oczywiście, że można:) Z wieczora na rano bez problemu:) asiiiuulalakaka...\"wzięłam pierwszą tabletkę dziś, czyli tydzień po okresie,zamiast w pierwszy dzień okresu\"--->Czemu tak?Lekarz Ci tak kazał, czy sama sobie to wymyśliłaś? \"czy np.jeśli jutro kochałabym się z chłopakiem, to jak duże jest prawdopodobieństwo,ze będę w ciąży?\"--->Chyba nikt nie wie tego, jak duże jest to prawdopodobieństwo...Ja nie wiem czy te tabletki już w ogóle działają...Ja bym się w takiej sytuacji zabezpieczała cały cykl... Po 7 dniach można się kochać wtedy, jak zaczniesz 2 czy 5 dnia, a nie po tygodniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chorwacja
Hmmm, przerobiłam całą ulotkę, żeby upewnić się, że moje tabletki są jednofazowe. Bez skutku. Przetrzepałam więc Internet, i znalazłam, są jednofazowe. :) W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak tylko łyknąć tabletkę za Wasze zdrowie. ;)) Pozdrawiam bardzo serdecznie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×