Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Sorki ale ja czasem tak pisze z rozmachu i wogole, ja mam dziś chyba zly dzien......... Heh to widze że obie się zaplątalysmy i nie zrozumialyśmy........nie no kłócić to ja się nie będe.....nie ma o co.......sorka jeszcze raz,ale ... dziś to jakoś wszystko mi jest obojętne chyba........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukka20
no spoko ja tez przepraszam, chyba tez trochę zdenerwowana tym całym zamieszaniem jestem i tym , że żadnego ginekologa przyjmującego w moim miescie nie ma! i to nawet prywatnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynkaxxx23
hej dziewczynki, pocieszcie mnie proszę, od kilku dni mam wrażenie jakiegoś bólu piersi i delikatnego ich swędzenia, poza tym lekko pobolewa mnie brzuszek leciutko podobnie jak przy okresie, boję się czy to nie jest jakiś objaw ciąży bo jak zwykle cokolwiek poczuje to schizuje, a przecież biorę tabletki anty od dłuższego czasu. Ostatnio mój mężczyzna nie weszedł we mnie ale pobrudził mnie troszeczkę tak na owłosieniu łonowym, raz na dzień przed okresem i drugi raz w trzeci dzień okresu, niby wtedy są dni niepołodne, ale ja schizuje, co myślicie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynkaxxx23
poza tym okres dostałam 30 marca w piątek tak jak powoinno byc czyli teraz jest 10 dzien cyklu a wczesniej byłam u ginekologa i nie stwierdził nic szczególnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynkaxxx23
martwię się bardzo bo gdzieś tu na forum przeczytałam wypowiedź jakiejś dziewczyny że miała takie objawy juz w 7 dniu od zaplodnienia...a ja nie chce tak bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jukka nie ma za co pzepraszać :) jest oki........ katarzynkaxxx23 podczas brania tabletek nie ma dni płodnych wogóle!!!!!i ja nie widze tu podstaw do obaw, jeśli nie skończyl w Tobie to tym bardziej, mój chłopak konczy we mnie za każdym razem, ja już nie shizuje....jakoś mi to przeszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynkaxxx23
anulka dziekuje Ci, mam nadzieję że ja tez przestane schizowac bo to naprawde meczace jest zobaczymy jak sie to skonczy no coz trzeba czekac do nastepnego okresu :) mam nadzieje ze to tylko urojenia a no wlasnie co do konczenia w srodku czy na zewnatrz to rzeczywiscie skoro wiele tak wlasnie robi czyli nie boi sie konczyc w srodku i wszystko oki jest to czym ja mam sie martwic zawsze sobie probuje to tak wytlumaczyc ale jak wiadomo latwiej powiedziec nie zrobic w kazdym razie anulka bardzo dziekuje musze sie koncentrowac bo wlasnie ucze sie do egxzaminu na jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukka20
katarzynaxxx anulka ma racje- nie schizuj..skoro bierzesz anty to nic się nie mogło wydarzyć przez takie "pobrudzenie":) ani nawet jakby skończył w Tobie tez by się nic nie działo.właśnie po to sa tabletki, żeby nie trzeba było sie zabezpieczać dodatkowo.im bardziej będziesz schizowac tym więcej będziesz miała objawów.głowa do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynkaxxx23
dziękuje bardzo za odpowiedz mam nadzieje ze bedzie ze mna wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieodpowiedzialna...
Jukka20: moze razem sprobujemy przetrwa ten ciezki czas oczekiwania na okres :( Mi pozostaly jeszcze 2 dni brania tabletek a strach nie mija. Jeszcze dzisiaj jakies zaroty głowy jakby twgo wszystkie bylo malo. A jak u Ciebie ile jeszcze tabletek do zakonczenia listka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jukka20...Okej, spoko, wszystko pięknie, ładnie, ale... Ty pisałaś(o ile mi wiadomo), że martwisz się tym, że brałaś antybiotyk, który może osłabić działanie, więc co to ma do pominięcia tabletki!? W ulotkach jest napisane o POMINIĘCIU tabletki w 1, 2, czy 3 tygodniu! No i właśnie dlatego Cię nie skumałam, bo ja bym nie porównała antybiotyku z pominięciem! No właśnie - lekarz Ci powiedział o pominięciu, więc ja serio nie kumam, jak możesz to (niemądrze) mylić z antybiotykiem!:o Anulka na rację, zawsze trzeba się zabezpieczać jak się nie przestrzega określonych \"zasad\"! Mama Maluszka...Myślę, że godzina nie ma żadnego negatywnego wpływu!(znaczy osłabiającego skuteczność - dopuszczalne jest 12 godzin)! nieodpowiedzialna......:)🌻 wesolutka...Ja mam to samo zdanie!!!Tysiące razy jedno i to samo pytanie:o Ja właśnie też nie zadaję na forum pytań(oprócz jednego na temat jednego badania, bo nie byłam pewna co i jak, a nigdy nie miałam takiego robionego) Cilest się wchłania 3 h:) katarzynkaxxx23...Nie masz się czym martwić!!! Nie widzę w ogóle powodów do zmartwień.......Ani jednego.......!!! I nie ma żadnego podziału na płodne i niepłodne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie faktycznie gdy bierze sie anty nie ma dni plodnych, ale czasem choc w 99.98 % wystepuje jajeczkowanie ale to trzeba miec wyjatkowego pecha.... jesli bierzesz regularnie i nie bylo przy tym zadnych wymiotow, biegunki ani antybiotyku w trakcie to nie ma bata abys byla w ciazy... ja nawet gdy bralam antybiotyk i to podczas przerwy, a po niej odstawilam w ogole tabletki nie zaszlam w ciaze... nie biore juz od dwoch miechow, kochamy sie rzadko bo albo mam infekcje od tego pieprzonego antybiotyku albo po prostu po odstawieniu nie mam ochoty na sex... nie stosujemy zadnej antykoncepcji... stosunek przerywany i zanim zaczelam brac tabsy tez niczego nie stosowalismy rzadko prezerwatywe... a odstawilam bo nie moglam dobrac wlasciwych i sie wkurzylam najzwyczajniej... a wczesniej wyprobowalam zastrzyk depoprovera al;e nie sluzyl mi, bo mialam pzrez 3 miechy palmienia dzien w dzien... pozdrawiam sorka za ewentualne bledy pije juz 4 drinka :p papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do wchlaniania tabletek, kazda wchlania sie 4 godziny moze maja inny sklad, ale wchlaniaja sie tak samo... moze jedynie cerazettre inaczej bo to mini pigulka, ale nie wiem nigdy nie uzywalam... najlepiej jest na temat antykoncepcji najpierw poczytac troche necie, tyle tego jest uwierzcie mi a pozniej bezsensowne pytania zadawac...ewentualnie zapytac ginekologa to nie cukierki i nie powinien zapisywac ich w taki sposb a najzwyczajnien wyjasnic wszystko po kolei.. jednak % tylko to robi reszta wypisuje jak leci, bo maja z trego zyski, wiec dziewczyny upominajcie sie o badania koniecznie!! nie oskarzam nikogo, ale czasem warto troche pomyslec zanim powie sie cos glupiego i osmieszy sama siebie... pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukka20
aaaaaa: wiesz na początku to nie porównywałam tego do pominięcia tabletki,tylko poprostu trochę spanikowana weszłam na forum. dopiero potem jak chciałam wytłumaczyć Ci o co mi chodzi ztymi cyklami i tabsami blebleble:)to tak sobie zaczęłam kombinowac czy można to tez tak potraktować...mniej więcej..ale teraz widzę że to raczej głupie.Jutro idę do gina, ostatniego jaki może przyjmowac w tym mieście...ale już nie panikuję, jak będę w ciązy to nic się nie stanie, tylko chodzi mi o to, że chce o tym wiedzieć, bo biorac tabletki można dziecku zrobic krzywdę, nieprawdaż?? nieodpowiedzialna: nie martw się tak, przecież on nie skonczył w Tobie..miałam napisac jak wrocę od gina no ale jak sama czytasz było zamkniete:) jutro pojdę to Ci napiszę...mi zostało jeszcze 10 tabsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo 👄 no i mamy maj.......troche zimny no ale wesolutka a dlugo brałaś tabletki?? i jak się czujesz po odstawieniu,jak z @ ?? kurcze a patrz mówią że po ostawieniu libido wraca........tez bym się jakiegoś drina napiła,a nawet i całą butelke wódki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieodpowiedzialna...
Jukka20. Ja bylam u gina nie całe dwa tygodnie po tym przykrym zajsciu. No ale to czego sie dowiedzialam w ogole mnie nie uspokoilo. Tylko zdzwienie na twarzy mojej pani ze nie wiedzialam ze ten antybiotyk obniza skytecznosc tabsow. I powiedziala ze jest 90% szans ze pojawi mi sie okres. Dla mnie to zadne pocieszenie. Mowi ze antybiotyk tylko troche obniza skutecznosc tabow. a skad ona do diabla moze to wiedziec. Nikt tego nigdy nie zbadal. Bo z kazdym organizmem jest inaczej. U mnie dwaka antybiotyku byla duza (3xdziennie po 625 mg przez 8 dni) no to nie wyglada to za ciekawie. Ale ja tak panikuje, bo cały czas słysze te głosy, które zanim zaczelam przyjmowac ten lek ktory uszkadza plod: Nie mozesz zajsc w ciaze! a tu taka nieodpowiedzialnosc z mojej strony. Zawsze bylam wyjatkowa panikara a teraz to juz w ogole. Piszac nawet ten post rycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieodpowiedzialna...
Kurcze jestem ciekawa jak to jest czy jak te tabletki przestaja dzialac w wyniku np przyjmowania tego antybiotyku to od razu uwalniania jest ta kom jajowa i sa dni plodne. ehhh. Zapewne nikt mi tego niemmoze powiedziec. Chcialabym zeby bylo tak ze jesli tabletki przestaja działac to zwyczajnie pojawiaja sie dni nieplodne. Ojj ale mam dziecinne marzenie. Jak widzicie juz mi ten strach rozum odbiera :(:( Chyba powinien ktos mi porzadnie narżnąć przez d*pe zebym do konca zycia pamietala o swoim bledzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieodpowiedzialna.....każdy antybiotyk osłabia tylko w paru % skuteczność, a nie calkowicie, jest lekazem to chyba wie najlepiej...ja znam takie przypadki które braly antybiotyk przy tabsach i wcale nie używały do tego gumki ani nic, olewka totalna i co....i jakoś nic im z tego nie wyszlo.....pomyśl że nawet bez żadnego zaezpieczenia wcale nie jest tak łatwo zajśść w ciąże!!! a tabletki opróćż zahamowania jajeczkowania, zagęszczają śluż co utrudnia plemniką dotarcie do celu, także naprawde.......a i nie stresuj się bo stres może doprowadzić do tego że okres Ci się spóźni i dopiero będziesz wariować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruszki na sośnie
cześć dziewczyny :) mam 20 lat, planuję rozpoczęcie współżycia (trochę późno, ale przyczyn wiele - m.in. moj paniczny strach przed ciążą)... może wiecie, od czego zależy rodzaj tabletek, jakie przepisze ginekolog? jakie badania się pod tym kątem wykonuje i czy w ogole? czy picie alkoholu ma wpływ na skuteczność tabletek? Pytań jest wiele... i generalnie jakoś nie widzę tego, żeby ufać jedynie pigułkom :( z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruszki na sośnie
poza tym: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wska%C5%BAnik_Pearla wg tego wskaźnika w ciągu roku na 100 kobiet niestosujących żadnej antykoncepcji 85 zachodzi w ciążę... wg mnie to dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rybba
Witam! Mam mały problem i pytanie zarazem :) Stosuje tabletki antykoncepcyjne od niedawna. Teraz leci 4 miesiąc. W pierwszym miesiącu występowało plamienie, ale się tym nie przejmowałam, bo to ponoć normalnie. Teraz jest 4 miesiąc przyjmowania tabletek, a ja znów zaczęłam krwawić, tz. występuje plamienie. Czy to normalne? Czekam na waszą pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruszki na sośnie -----> idąc do lekarza po tabsy powinien Cię zbadać na foteliku :) popytac o pare rzeczy tzn,jakie masz miesiączki,od kiedy czy przechodzilaś jakieś choroby, czy ktoś w rodzinie ma jakieś choróbskaoraz dac skierowanie na badania, morfologia, wątroba, hormony itp itd. on wie jakie to badania,jeśli sam Ci ich nie zleci to się o nie upomnij BO TO WAŻNE BARDZO.......na podstawie takich badan najlepiej jest dobrać odpowiednie dla Ciebie pigułki........ ja też na początku im nie ufałam,ale to tylko na początku....teraz kochamy sie tylko na pigułkach :) aha wikipedia to podobno marna wiedza informacji ale ma racje przy regularnym stosowaniu tabletek szanse na dzidzi są poniżej 1% Rybba jeśli przyjmujesz tabletki tak jak należy tzn stosujesz 7dmio dnioweprzerwy to znaczy że tabletki są źle dobrane......musisz iść do gina i niech Ci inne przepisze....chba że nie robilaś przerwy 7dni, pominęłaś jakąś pigułke i itp to normalne wtedy że plamisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rybba
No to chyba będę musiała się wybrać do ginekologa, bo naturalnie robię 7-dniowe przerwy i nie zapomniałam o zdanej tabletce... Dzieki za pomoc... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, witam w majowy dzionek🌻 wesolutka...Dziwi mnie Twoje takie LUŹNE podejście, że się nie zabezpieczałaś NICZYM! Ale rozumiem, bo to przecież każdego indywidualna sprawa:) Co do wchłaniania, to sądzę, że Ciles wchłania się 3 h, ponieważ na ulotce jest napisanme coś takiego:\"W przypadku wystąpienia wymiotów w ciągu 3 godzin od momentu przyjęcia tabletki...\", więc po tym sądzę, żę to są 3 h! No i lekarz mi też powiedział, że 3-4 h!Więc i Ty i ja mamy rację moim zdaniem! Ja akurat dużo wiem o antykoncepcji, bo pisałam prację zaliczeniową na studiach na 1 roku pt.\"Wpływ antykoncepcji na kobietę\":) Chociaż myślę podobnie do Ciebie, że połowa dziewczyn z tego forum nic nie wie, bo nie czyta choćby ulotki!Ręce opadają jak się czyta niektóre pytania!:o jukka20...No ja myślę, że to są 2 różne rzeczy! No wydaje mi sie, że można zrobić krzywdę dzidziusiowi, często nieświadomie niestety:o anulka156...Mnie też zrobiła ochotę na drinkowanie;P nieodpowiedzialna......Po prostu teraz masz nauczkę na przyszłość, że ZAWSZE musisz mówić(zaznaczać każdemu lekarzowi), że zażywasz tableki anty, jak będą Ci przepisywać jakieś leki! No taka jest prawda, że antybiotyk tylko trochę obniża skuteczność, a lekarz ginekolog wie to chyba stąd, że ma doświadczenie i jest lekarzem(jak możesz pytać skąd ona to wie)!?-dziwne pytanie zadałaś- Jest kilka zasad, których nieprzestrzeganie obniża działanie!I to właśnie jest jedna z nich! Wiesz jak ciężko jest zajść w ciążę, a Ty panikujesz przez jakieś antybiotyki!To obniża tylko o trochę %! Nie będziesz miała od razu dni płodnych(jak się odstawia tabsy to trzeba się STARAĆ o dzidzię, a nie tak od razu[tak mi ostatnio gin. powiedziała] - to znaczy, że nie masz od razu dni płodnych!Tylko czekasz aż Ci wszystko wróci do \"normalności\" anulka156...Ale my jesteśmy mądre:P:P:PHihi;P gruszki na sośnie...20 lat to wcale nie późno:)Ja na przykład zaczęłam mając 21 lat:)Bo dopiero wtedy poznałam tego właściwego chłopaka!Teraz mam 22;) Wiesz...Nie jestem z tych, co się zabawiają tym co popadnie!Że tak to ujmę! Rodzaj tabsów zależy od badań(próba wątrobowa, krew, morfologia, poziom hormonów) i ogólne badanie ginekologiczne(później, już po wspójżyciu - cytologia), no i rozmowa. Alkohol nie ma wpływu na skutećzność, chyba, że po nim wymiotujesz;) Przeczytaj całe to forum, a na serio duuużo sie dowiesz...Jak nie ufasz tylko tabsom, to używaj dodatkowo gumek! No a dziwisz się, że zachodzą w ciążę, jak się w ogóle nie zabezpieczają!?Bo ja nie!:)...No pewka, że dużo:) Rybba...Jeśli będzie trwało to dłuższy czas lepiej zwróć sie do lekarza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukka20
aaaaa: no wiesz, ja to tylko tak sama siebie tłumaczyłam porównując te dwie rzeczy:p...a tak naprawdę to wiem że to nie to samo..ulotki czytam zawsze, a ulotki od antybiotyku nie miałam a na opakowaniu nic nie było napisane, wiec dopiero ( mądra dziewczyna po szkodzie...) po całym zajściu weszłam na neta i poczytałam o tym antybiotyku... nie panikuję że jestem w ciązy tylko trochę obawiam się ze gdybym jednak była mogłabym uszkodzić mocno moje nienarodzone... pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19834798
ja bralam tabletki regularnie zadnych antybiotykow,biegunki wymiotow itd... i wpadlam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukka20
198....: ojoj....no to chyba musisz być wyjątkowa;d..i powiedz mi już urodziłaś dziecko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19834798...Byłaś 1 na 100!Zdarza się!Napisz chociaż czy zdrowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ara
Bylam kilka dni temu u ginka trzeslo mnie strasznie i troche jescze w srodku jak popatrzylam na te matalowe krzelo:P ale mysle ze bylo wporzo tabletki biore dopiero od konca maja wraz z poczatkiem miesiaczki lekarz powiedzial ze u mnie jest wszytsko ze tak powiem idealne czyli nie powinno byc zadnych skutkow ubocznych...to prawda nie??:P pozdrowienia dla wsyztskich Pań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×