Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutna76

Hej, Hej!!!! Mamuśki,marcówki 2006!!!!!

Polecane posty

Gość renacia
Czesc MAmuski, No u nas to dzisiaj calkie łądnie rano było nawet jeszcze odrobina słońca przśwituje... Ale chyba idzie w strone pełnego zachmurzenia. Wczoraj kupilismy pierwsza rzecz do łazienki - wanne!! Dzisiaj jedziemy kupic reszte :) Pewnie wszystkie rzeczy beda stały przez dwa miesiace wszedzie w domu ale stwierdzilismy ze trzba je kupic zrby wszystkie instalacje dobrze zaplanowac. WIec dzisiaj wielkie zakupy... Jakos w tej chwili najbardziej jestem zaabsorbowana zakupami łazienkowymi i te zwiazane z marcem musza troszke poczekac... Bo łazienka jednak to tez podstawa, a ta nasza juz naprawde dla dziecka sie nie nadawała... Aha, lekarz przepisał mi antybiotyk Duomox na te moje bakterie moczowe... i jeszcze Gynalgin dopochwowo (to na wydzieline) - te tabletki maja taki głupi kstałt ze mam straszne problemy zeby sobie zaaplikowac - płaskie z krawędziami wiec sie cigla obracaja i właza nie tam gdzie trzeba - a jeszt ich az 10.... Buuu... Aga..., jestes dzielna, naprawde, niesamowicie godnie znosisz ta sytuacje! Myśle ze jestes bardzo silna kobietą i masz siły i odpowiedzialnosci za dwoje! Trzymaj sie!I zrób cos fajnego w weekend, cos dla siebie, z przyjaciółmi lub rodziną. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni271
Dziewczyny, mamy dłuższy macierzyński !!!! Od przyszłego roku wydłużą się o dwa tygodnie urlopy macierzyńskie. Pracownicy, która urodzi pierwszy raz, przyznaje on 18 tygodni urlopu (a nie 16, jak obecnie), 20 tygodni przy każdym następnym porodzie oraz 28 - gdy na świat przyjdą bliźniaki, trojaczki itd. Dotyczy to również urlopów udzielanych na zasadach macierzyńskiego, należnych pracownikom zamierzającym adoptować dziecko bądź przyjąć je w ramach rodziny zastępczej, z wyjątkiem pełniącej rolę pogotowia rodzinnego. Ich urlopy mają trwać 18 tygodni, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 12 miesięcy. Źródło Rzeczpospolita 01.12.2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni271
teraz czas na tabelkę :) przez dwa tygodnie zchudłam 1 kg-to przez tą dietkę, ale gin powiedział że nic się dzidzi nie stanie. Nadal nie znam płci ale może za tydzień się okaże... NICK.........TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY....KG+........MIASTO..........Płeć..........Imię agniecha_79..16.02.2006......29............9-10.......Rzeszów..............?... amadzia.....01.03.2006.......28............8,5..........Tczew......córeczka Adrianna(Ada) enka76......01.03.2006.......28............7..........Konin........synek....Filip.?.... Aurelia22....01.03.2006.......28............8..........Gorzów......synuś Patryk Magda77.....01.03.2006......28.............12.........Warszawa...synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......28.............9..........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006....27..............9...........Jaworzno......synek Niunia_77....05.03.2006......27.............5........Lublin.........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......17.............4..........Gdańsk............?...........? Juulka........05.03.2006.......22.............2......Sandomierz...........?..........? Pyśka25......10.03.2006......25.............8..........Poznań.......córa Wiktoria Evi83.........10.03.2006........21............2..........Malbork...........?...........? Ania26 .......10.03.2006........14............3..........Rzeszów..........?.........? Słonko1335..16.03.2006. .....26............2 .......Szczecin.......córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......26............7..........Kraków............?...........? Ola25.........18.03.2006.......25............7...........Dublin.............synus......Alan Jagoda73.....18.03.2006........25............7........Zielona Góra........?..........? renacia.......19.03.2006.......25...........8...........Poznań......wstydniś/a..........? mritta28.......19.03.2006......25...........5.........Krosno.............córa....??? mi28 ..........20.03.2006.......26............9..........Lublin............synek .....? Mysz_31.......20.03.2006......22..............9....warszawa........córeczka Emilka moni78........21.03.2006.......24............5..........Lublin..............?...........? ILLELI........21.03.2006.......24.............2.?.....pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76......22.03.2006.......25............7........Rzeszówsynuś Michał......? Asia26..........22.03.2006......25............3.......Legnica..............??? Dana25.........22.03.2006......24............8..........Kraków.......... ?? Sabcia.........24.03.2006.......24............8..........Krosno............?..........? Iwi30..........26.03.2006.......24............4.......płd.Anglia..........synuś......? Agunia1.........27.03.2006.......25.........4........Kutno.... ..córeczka... Kamila albo Karolina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
coś tu dzisiaj bardzo puściutko a ja mam taki dzień, że nie wiem co mam z sobą zrobić chyba pójdę sie przejśc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY....KG+........MIASTO..........Płeć..........Imię agniecha_79..16.02.2006......29............9-10.......Rzeszów..............?... amadzia.....01.03.2006.......28............8,5..........Tczew......córeczka Adrianna(Ada) enka76......01.03.2006.......28............7..........Konin........synek....Filip.?.... Aurelia22....01.03.2006.......28............8..........Gorzów......synuś Patryk Magda77.....01.03.2006......28.............12.........Warszawa...synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......28.............9..........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006....27..............9...........Jaworzno......synek Niunia_77....05.03.2006......27.............5........Lublin.........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......17.............4..........Gdańsk............?...........? Juulka........05.03.2006.......22.............2......Sandomierz...........?..........? Pyśka25......10.03.2006......28.............9,5..........Poznań.......córa Wiktoria Evi83.........10.03.2006........21............2..........Malbork...........?...........? Ania26 .......10.03.2006........14............3..........Rzeszów..........?.........? Słonko1335..16.03.2006. .....26............2 .......Szczecin.......córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......26............7..........Kraków............?...........? Ola25.........18.03.2006.......25............7...........Dublin.............synus......Alan Jagoda73.....18.03.2006........25............7........Zielona Góra........?..........? renacia.......19.03.2006.......25...........8...........Poznań......wstydniś/a..........? mritta28.......19.03.2006......25...........5.........Krosno.............córa....??? mi28 ..........20.03.2006.......26............9..........Lublin............synek .....? Mysz_31.......20.03.2006......22..............9....warszawa........córeczka Emilka moni78........21.03.2006.......24............5..........Lublin..............?...........? ILLELI........21.03.2006.......24.............2.?.....pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76......22.03.2006.......25............7........Rzeszówsynuś Michał......? Asia26..........22.03.2006......25............3.......Legnica..............??? Dana25.........22.03.2006......24............8..........Kraków.......... ?? Sabcia.........24.03.2006.......24............8..........Krosno............?..........? Iwi30..........26.03.2006.......24............4.......płd.Anglia..........synuś......? Agunia1.........27.03.2006.......25.........4........Kutno.... ..córeczka... Kamila albo Karolina czwsc kobietki :) rany jaka cisza tutaj... spowodowana zapewne swiatecznym szalem :) renacia - lazienka w domu to podstawa...musi byc funkcjonalna przede wszystkim, wiec ladnie wszysko zaplanujcie... mam nadzieje ze zakupy byly udane :) sabcia - no fakt ze pusciutko tutaj...a szkoda, bo to fajne miejsce zaczyna umierac smiercia naturalna przez zaniedbanie u nas wszystko ok... mala sobie kopie a kopie :) a za tydzien idziemy z mezem na usg... cieplutko pozdrawiamy i zyczymy milego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
hej kobitki oj tak tak Pysiu taka cisza tu nastała a szkoda no ale może marcóweczki zajęte przygotowaniami ja wzięłam sie popołudniu za porządki i takie tempo sobie nadałam , że jak mój misiek wrócił z pracy to leżałam na kanapie i ruszyć się nie mogłam no cóż czasami zapominam że nie wszystko można pozdrawiam pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam moje drogie.... Wczoraj przeżyłam koszmar - cały dzien jak matrix. bolała mnie głowa,było mi niedobrze,kręciło mi się w głowie,bolała mnie głowa.... mam bóle migrenowe ....jestem po rezonasie / robiłam w marcu / bo pomimo wytrzymałosci na ból bałam sie tego bólu bo jest nie do opisania....za każdym razem kiedy mnie bolała TAK głowa bałam się zasnąć bo byłam pewna ,ze sie juz nie obudzę.koszmar.Natomiast następnego dnia wchodzę na obroty ale kiepsko to wychodzi.Jestem z natury energiczna ale przy takiej okazji / głowa / 3 dni mam wyjete z zyciorysu. Przepraszam Was za to...jutro powinno być lepiej.Weszłam się tylko Wam pokazać i sprawdzic czy moje kolczyki sie sprzedały... Topik będzie zył i miał się dobrze ale dzien jest naprawdę fatalny. Pozdrawiam Was serdecznie. Jutro rozpiszę się o tej cukrzycy / o ile mnie\" puści\" ten tępy ból/ Pytam : GDZIE JEST SŁONKO ???? Martwię się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendoberek mamuskie i brzucholki :) jeszcze troche i chyba bede prowadzic tu monolog ;) poza paroma stalymi i wiernymi czytajacymi i piszacymi kobietami zupelna cisza!!! dziewczyny co sie z wami dzieje??!! juulka - jak tam Twoja glowa?? mam nadzieje ze bol juz ustal i ze wrocilas do swiata zywych ;) najgorsze jest to ze nie mozna zadnych tabletek nawet polknac tylko kobieta musi sie meczyc. ja od poczatku ciazy tylko 2 razy mialam taki bol glowy ze chcialam umrzec i mam nadzieje ze juz sie nie pojawi ;) maz siedzi na uczelni a ja ide troche mieszkanie odgruzowac... wczoraj jeden z pracownikow stwierdzil ze ciaza mi sluzy bo jakos tak wyladnialam hihihi...no ladnie a wczesniej to nie bylam niby ladna ?? a brzuchol juz jest naprawde imponujacy!! ciekawe jak bede wygladac w 9 m-cu skoro teraz juz mam co nosic przed soba ;) cieplutko pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amadzia - co do kolek u dzieci to nie ma zasady. slyszalam ze kolki wystepuja czesciej u dzieci karmionych sztucznie ale to sie nie potwiedza u mojej kolezanki ktora nie miala pokarmu i od poczatku karmi butla a dziecko ani razu nie mialo kolki... natomiast druga kumpela karmi cycem a je tylko bulke z szynka i popija woda lub herbatka koperkowa a dziecko 3 miesiace walczylo z kolkami dopoki nie dostalo innego pokarmu niz cycek mamy... kolki wystepuja u dzieci ktore nie maja ponoc przygotowanego ukladu pokarmowego - tak twierdza lekarze... wiec miejmy nadziej ze my nie bedziemy musialy przechodzic przez kolki ;) tego nam zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Macóweczki:) Nie odzywałam się od środy, bo jakoś tak ogólnie weny nie miałam, chyba przytłoczyły mnie te wyniki z cukru. Ale już Wam piszę co się działo. Pojechaliśmy do doktorka do szpitla, bo się biedak tym moim cukrem wystraszył i dostałam skierowanie na kolejne obciążenie glukozą, tym razem 75 g i znowu wyszło nie najlepiej, więc najprawdopodobnie dopadła mnie i cukrzyca ciążowa. No i złapałam doła, że mi to wszystko co tylko może się przytrafia w tej ciąży, najpierw krwawienia, potem rozwieranie się szyjki ateraz jeszcze to. Przy okazji wizyt w szpitalu doktorek zrobił usg żeby jeszcze raz sprawdzić te nieszczęsne komory Ali i znowu nie wyszło to najlepiej bo wygląda na to że jeszcze się powiększyły. On co prawda mnie uspokaja, że jeszcze nie ma powodu do paniki ale na wszelki wypadek wysłał nas na najlepsze usg w szczecinie, bo w szpitalu to taki sobie sprzęt mają i woli żeby to sprawdził specjalista od wd wrodzonych. No i teraz znowu nerwówka, bo w środę idziemy na to usg. Poza tym mam wyrzuty sumienia że Mała tak męczę tymi bdaniami usg, bo jej się to strasznie nie podoba, jak widziałam jak się wije i ucieka przed tą głowicą to mi się serce krajało, że jej to robię. Już zastanawiałam się czy jej tego kolejnego badania nie odpuścić ale mąż się nie zgodził, więc idziemy. Trzymajcie kciuki dziewczynki, bo ja już nie wiem co robić. We wtorek idę do doktoka z wynikiem z glukozy 75g i nie wiem co dalej czy skieruje mnie do szpitala na badanie profilu dobowego tego cukru czu tylko do poradni diabetologicnej. Juulka jak tam główka, wiem co przeżywasz, bo miewam takie migrenowe bóle głowy, na szczęście jest to chyba jedyna rzecz krtóra mnie w ciąży nie dopadła, jak ręką odjął, więc współczuję Ci tym brdziej, bo mi tylko bardzo silne leki pomagały na trochę a w ciąży tego brać nie wolno. Pozdrawiam Was i życzę dużo lepszych humorków niz mój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane, strasznie was przepraszam, ze sie tak dlugo nie odzywalam:-(...uswiadomilam sobie, ze prawie dwa tygodnie, ale czytalam na biezaco...Wybaczycie? ❤️ Zaraz wam wszystko opowiem, jest weekend wiec na topiku jak zazwyczaj cisza i moge wam troszke czasu zabrac:-) :-) To wszystko przez zmeczenie, jesienna depresje, koniecznosc lezenia...Dzis mi juz lepiej, bo wczoraj bylismy u lekarza i powiedzial, ze nie jest gorzej, a dla mnie to juz swietna wiadomosc. Jak pamietacie zaliczylam szpital, bo mialam lekkie skurcze i oczywiscie przejelam sie zagrozeniem porodu przedwczesnego, wtedy byl 25tc, wiec jeszcze wczesnie, by nie odbilo sie to na Maksymilianku... Od tego czasu oszczedzalam sie jak moglam, dziekowalam, za kazdy kolejny dzien, odliczalam tygodnie, choc chyba troche po prostu schizowalam, bo skurcze ustapily po fenoterolu i generalnie nic sie nie dzialo, ale za to w mojej glowie bardzo wiele... Wczoraj doktorek powiedzial, ze z szyjka nie jest gorzej, wprawdzie nadal jest miekka i skrocona, ale zamknieta i w sumie dobrze wyglada (wiec lezenie sie oplacalo)...od razu dostalam skrzydel...:-) :-) 🌻 Poza tym wyniki mam w miare, oczywiscie obnizony hematokryt, nawet mimo diety, z uroseptem to sie pewnie juz nie rozstane, zreszta mam ciagle duzo uplawow drozdzycowych, a ile mozna brac jakies globulki... Slonko ja tez mam papierki lakmusowe, bo to oczywiscie nastepna schiza z saczeniem wod, ale w moim przypadku ( sluzu od drozdzycy jest zasadowy tak jak wody), za wiele to nie da...ale i tak mi lepiej, ze je mam i choc z moczem nie pomyle w razie popuszczenia (maly bardzo wali mnie po pecherzu). Trzymaj sie kochane Slonko, wiem, ze sie martwisz, ja tez jestem panikara i jakos od poczatku mamy ciezko, ale jak mi powiedzial lekarz...90% rzeczy ktorych sie obawiamy, nigdy sie nie zdarzy...cukrzyce ciazowa mozna pokonac dietka, skoro lezysz to szyjka nie powinna sie pogarszac, a co do serduszka to sam lekarz Ci mowi, zeby sie jeszcze nie martwic ;-) Julka, strasznie Ci wspolczuje z tym bolem glowy, nie wiem wprawdzie co do znaczy migrena, ale 4 dni w tym tygodniu strasznie bolal mnie zab, nawet nie wiedzialam dokladnie ktory, bo nie czulam pol szczeki, nie moglam mowic, jesc, nic...myslalam, ze sie wsciekne, co za bol... U dentysty to juz tylko chcialam by go wyrwali, albo i dwa nawet bez znieczulenia, byle przestalo bolec, no i okazalo sie, ze zab obumarl i zrobila sie zgorzel, co za ulga jak go otworzyla....Dodam tylko, ze to juz drug zab w tej ciazy mi obumarl, a przed mialam wszystkie wyleczone...strasznie mi sie zeby teraz sypia. Amadzia, widze, ze ty tu jestes optymistycznym duchem na tym forum, strasznie Ci zazdroszcze pogody ducha, wlewaj ja w nas dalej:-D CDN...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni271
dziewczyny, ja tez się ciągle czymś martwie, od początku ciąży mam pod górkę-teraz dieta cukrzycowa...szyjka miękka itp, ale trzeba być silnym-warto dla maluszka :) dzisiaj byłam w sklepie i kupiłam najważniejsze prezenty dla rodzinki, teraz pewnie będe leżała przez tydzień...kupiłam przy okazji skarpetusie dla maluszka :) jak widze te słodziutkie ciuszki to kupowałabym bez opamietania,ale większość już kupiłam na allegro więc muszę się powstrzymywać. co do zapaleń to ja miałam już kilka rodzajów globulek i w końcu pomogły robione (tzn antybiotyk skojarzony z nystatyną)-upławy zniknęły (tylko na jak długo tego nie wiem...) chciałam iść na USG żeby gin zbadał maluszka czy wszystko w pożądku z sercem, nerkami i od razu przep.ływy żylne ale to będzie dopiero początek 28 tyg nie wiem czy nie za wcześnie???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz tabeleczka...:-) NICK.........TERMIN....TYDZ.CIĄŻY....KG+.....MIASTO....Płeć...Imię agniecha_79..16.02.2006....29......9-10.......Rzeszów..............? amadzia......01.03.2006......30.......8,5.......Tczew.....córeczka Adrianna(Ada) enka76......01.03.2006.......30........7.........Konin........synek Filip Aurelia22....01.03.2006......30.........8........Gorzów......synuś Patryk Magda77.....01.03.2006......30.......12........Warszawa...synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......30........9........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006.....29........9........Jaworzno....synek Niunia_77....05.03.2006......29........7........Lublin........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......17.......4.........Gdańsk............?......? Juulka........05.03.2006.......29.......2.........Sandomierz.......?.....? Pyśka25.....10.03.2006.......28......9,5........Poznań.....córa Wiktoria Evi83........10.03.2006........28.......2.........Malbork...........?.....? Ania26.......10.03.2006.......28........3.........Rzeszów..........?.....? Słonko1335..16.03.2006. .....27....... 2 ........Szczecin....córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......26........7..........Kraków..........?......? Ola25.........18.03.2006.......25........7..........Dublin......synus Alan Jagoda73.....18.03.2006......25.........7.........Zielona Góra......?.....? renacia.......19.03.2006......25.........8..........Poznań....wstydniś/a...? mritta28......19.03.2006......25........5..........Krosno......córa......? mi28...........20.03.2006......26........9..........Lublin.......synek .....? Mysz_31......20.03.2006......22........9..........warszawa....córeczka Emilka moni78........21.03.2006.......24........5..........Lublin.........?........? ILLELI.........21.03.2006.......24.......2?.......pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76.......22.03.2006.......25.........7.......Rzeszów...synuś Michał Asia26..........22.03.2006......25..........3.......Legnica...............? Dana25.........22.03.2006......24..........8.......Kraków.......... ....? Sabcia..........24.03.2006.......24..........8........Krosno...............? Iwi30...........26.03.2006.......24..........4.......płd.Anglia...synuś....? Agunia1........27.03.2006.......25..........4.......Kutno...córeczka Kamila albo Karolina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesć!!! ja dzisiaj na chwile - zmęczona jestem. siedzielismy u pprzyjaciół do ...hmmm 2, 3 w nocy - ale wesoło było. ale dziś zmeczona ileniuchujemy z meżem - on dzis \"usługuje\" - hehe- a ja (tylko mnie nie wydajcie) troche udaje, że tak słabo sie czuje...:) ;) :) :) ;) przykro mi z powodu waszych dolegliwości...:( , ale mimo wszystko cieszmy sie , to taki wyjatkowy okres w naszym zyciu, a zamartwianiem sie tylko dołujemy - wiem ze trudno tak zmienic nastawienie, ale spróbujmy. moze pogadamy o ciuszkach, lezaczkach, wózedczkach - to taakie slodkie - humor sie poprawia!!! a poza tym Świeta!!! to taki miły czas... co do cukrzycy - to nie obawiajcie sie, zazwyczaj wystarczy odpowiednia dieta - to też moze byc postrzegane jako plus - zamiast słodyczy i przennych bułek - czyki zbędnych kalorii, dietka!!! a wiecie ile kg sobie zaoszczedzimy, nono - to plus no nie!! a poza tym słodycze sa zgubne, a wartosci nieszczególne.... buźka!!! i główki do góry!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny... mam pytanie czy robilyscie juz rozeznanie wsrod mamusiek a propo firm kosmetyków dla dzieci... ?? wiadomo,ze na poczatku prawie zadne kosmetyki...ale mowie ciut pozniej jak juz sie stosuje,oliwki,balsamy,kremy itp... polecam czytanie czasopism \"mamo to ja\", \"moje dziecko\" - fajne porady. optymistyczne nastawienie udziela sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni271
amadziu, to co na początek?? przecież dzidziusia trzeba kąpać od początku...w tych sprawach jestem totalne nemo...podpowiedzcie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Marcówki! :D 🖐️ Przyznaję- dość długo milczałam, ale usprawiedliwiam się obowiązkami studentki- ten tydzień obfitował w naukę i zajęcia na uczelni niemal całodniowe. Teraz też pojawiam się w przerwie między pisaniem referatu a kąpielą. Proszę o wyrozumiałość, bo rzadziej będę pisać, ale zaglądam do Was prawie codziennie, chcąc być na bieżąco. Ze swej strony nie obawiam się, że topic nam padnie, bo my zbyt fajne jesteśmy i już chyba bardzo ze sobą zżyte?:) U mnie poza zgagą wszystko dobrze (odpukać).W piątek byłam na usg, po raz trzeci potwierdzono płeć dziecka, które dzięki Bogu rośnie sobie we mnie zdrowo i waży już 1100g. :) ❤️ Ja też przytyłam trochę więcej niźli w tabelce, ale przyznawać się nie mam zamiaru. :P ;) Słonko kochane, wszystko będzie dobrze, trzymam za Was kciuki. Za Niunię zresztą też oraz wszystkie leżące. 👄 A gdzie się podziały obie nasze Magdy? dziewczyny odezwijcie się. Pozdrawiam cały wąteczek i życzę przyjemnej niedzieli (moja jest pracowita i deszczowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amadziu ja robiłam takie rozeznanie co do kosmetyków u moich znajomych młodych mam i wszystkie zgodnie zachwalają kosmetyki nivea baby i bambino, odradzają natomiasta zdecydowanie johnsons baby, przynajmniej na początek bo ponoć uczulają. Także żeby nie kupować od początku dobrych ale niesamowicie drogich firm żeby nie rozpuścić skórki dziecka, bo potem trzeba już będzie je stosować i wydawać cały czas grube pieniądze. I radziły żeby nie zawalać się tymi kosmetykami, że na początek wystarczy płyn do kąpieli najlepiej od razu natłuszczający z oliwką i krem p. odparzeniom, a do buźki przed wyjściem zwykła wazeliną. Miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamciaelcia
Ja urodziłam dzidzie w marcu ,ale 16 lat temu :-) 20.03.1990...Pozdrowinia dla Wszystkich MAMUŚ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzicie to co ja? klikajcie na pierwszy link... buziaczki i milej niedzieli, jutro wam napisze jak bylo na tym usg 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niunia - On jest słodki!!! ❤️ takie niesamowite to wszystko co nie?! takie cuda w nas rosną - oj takie to piękne...moja Myszka kopie tak delikatnie a mi serce mięknie jak ja czuje... wiecie co, ja już jak jestem tą ciaża zaaferowana, że nawet w snach - oczymkolwiek byłby - ja zawsze jestem w ciąży -obsesja czy co?? co do kosmetyków - rekonesans zrobiłam - na poczatku to przemywac pupcie przy kazdym przewijaniu wodą letnia z mydełkiem dla noworodków - nozna chusteczek uzywac - ale trzeba sprawdzić ćzy się Dzidzia nie uczula. a kosnetyki - Bambino ponoć biją na głowe inne. a jonsona uczulaja dosc czesto... a bubsien też ponoć niezłe, ale ja skłaniam sie ku bambino, a na pupe Sudokrem - ponoć najleprzy!!! ok , narka, ale w głowie mi sie kręci, ide sie położyć...papa - za długo leniuchowałam, nie byłam na sopacerze czy co?/? ok nara 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
hej hej A u nas niedziela słoneczna i troszkę mroźna i dotleniałyśmy się trochę z córką na ogrodzie. Co do kosmetyków to polecam bambiono i nivea bayby no i na początek alantan zasypka i linomag na odparzenia to podstawa linomag maść oczywiście, bo jest też krem żadnych Johnsonów ja też teraz korzystam z żelu do mycia nivea baby bo ostatni naoglądałam się programów o substancjach toksycznych w kosmetykach, które przenikają przez skórę cała lista była podana no ale przecież nie zapamiętam tylu łacińskich nazw w minutę, no to sobie stosuję kosmetyki dla dzieci no poza kremem na rozstępy. no a poza tym głowy do góry kochane mamuśki przecież wszystkie urodzimy piękne zdrowe dzieci w terminie odpowiednim dla nich no nie????!!!!! a wszelkie dolegliwości znikną miłej niedzieli papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabcia - brawo - powiało optymizmem - tak trzymac!!! miłego wieczorku...ide sie do męża poprzytulac - a Mała kopie, ale fajne uczucie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcówki co tu tak pusto. O mnie to wszystkie zapomniały! No to sie odezwę. Byliśmy z mężem w sobotę na pierwszych zakupach. W końcu olałam zdanie teściowej żeby jeszcze czekać i chyba dobrze zrobiłam bo jak wróciłam po 3 godzinach łażenia po sklepach to myślałam że padnę zaraz. Tak mnie strasznie nogi pod kolanami bolały, a ja wcale dużo nie przytyłam (4kg) i w ogóle strasznie zmęczona byłam. Jak teraz tak jest to co będzie w 9 m-cy. Raczej nie dam rady chodzić po mieście tym bardziej że nie mamy samochodu i wszystko trzeba nosić, więc na raty będzie prościej. No i w końcu poznałam ceny. Boże, to jakiś koszmar. Prawie nic nie przynieśliśmy a poszło 130zł. Kupiłam rożek, 2 body z długim rękawkiem, 1 pajacyka, 1 śpioszki z kaftanikiem, 2 czapeczki po kąpieli, rącznik kąpielowy z rękawicą, 1 skarpeteczki i 10 pieluch tetrowych. Zamierzamy używać pampersów więc więcej nam się chyba nie przyda. Tyle na początek żeby się w cenach rozeznać. Wybraliśmy też wózek i trzeba go będzie zamówić 2 tygodnie przed porodem (narazie nie mamy na niego kasy). Byliśmy też w sklepie meblowym i wybraliśmy łóżeczko. Musimy też kupić komodę na ubranka bo praktycznie nie mamy mebli, tyle co na swoje ubrania. Ja sobie wymyśliłam że nie kupię takiej typowo dziecięcej z przewijakiem tylko normalną pod kolor mebli, z szufladami i szafkami, a dodatkowo zamówimy w tym samym sklepie górny blat do tej komody szerszy i głębszy i jego się narazie założy żeby można było przewijać maleństwo i kosmetyki ustawić. A jak maluch podrośnie i nie będzie już się dawał na tym przewijać to się ten blat zamieni na ten o normalnych rozmiarach i będzie zwyczajne komoda pasująca do mebli. Z taką dziecięcą to potem nie ma co zrobić. Dziś pójdziemy ją zamówić. Wanienkę wybrałam taką z plastikowym leżaczkiem bo słyszałam że te gąbkowe leżaczki są mało higieniczne i trzeba je często wymieniać, a na taki plastikowy to położę pieluszkę flanelową i będzie fajnie. Jeszcze nie kupiłam bo muszą to sprowadzić. Były tylko te gąbkowe. Resztę rzeczy z listy będę kupowała powoli w ramach możliwości finansowych. Nie stać nas żeby wszystko kupić potem za jednym zamachem. Tak po trochu jest łatwiej. A jeszcze jedno - wcale nie jestem już taka przekonana, że opłaca się kupować na allegro. Jak się okazało ceny w sklepach są tylko odrobinkę wyższe, a jak dojdą koszty przesyłki i przelewu to się okazuje że na allegro jest drożej. Ja tam kupię chyba tylko pościel i wypełnienie bo to faktycznie można znaleźć tańsze, ale ubranek się nie opłaca. No chyba żeby wszystko zamówić u jednej osoby, ale ja takiej nie znam, a u kilku to koszty przesyłek i przelewów są za wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze tabelka NICK.........TERMIN....TYDZ.CIĄŻY....KG+.....MIASTO....Płeć...Imię agniecha_79..16.02.2006....29......9-10.......Rzeszów..............? amadzia......01.03.2006......30.......8,5.......Tczew.....córeczka Adrianna(Ada) enka76......01.03.2006.......30........7.........Konin........synek Filip Aurelia22....01.03.2006......30.........8........Gorzów......synuś Patryk Magda77.....01.03.2006......30.......12........Warszawa...synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......30........9........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006.....29........9........Jaworzno....synek Niunia_77....05.03.2006......29........7........Lublin........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......17.......4.........Gdańsk............?......? Juulka........05.03.2006.......29.......2.........Sandomierz.......?.....? Pyśka25.....10.03.2006.......28......9,5........Poznań.....córa Wiktoria Evi83........10.03.2006........28.......2.........Malbork...........?.....? Ania26.......10.03.2006.......28........3.........Rzeszów..........?.....? Słonko1335..16.03.2006. .....27....... 2 ........Szczecin....córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......26........7..........Kraków..........?......? Ola25.........18.03.2006.......25........7..........Dublin......synus Alan Jagoda73.....18.03.2006......25.........7.........Zielona Góra......?.....? renacia.......19.03.2006......25.........8..........Poznań....wstydniś/a...? mritta28......19.03.2006......25........5..........Krosno......córa......? mi28...........20.03.2006......26........9..........Lublin.......synek .....? Mysz_31......20.03.2006......22........9..........warszawa....córeczka Emilka moni78........21.03.2006.......24........5..........Lublin.........?........? ILLELI.........21.03.2006.......24.......2?.......pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76.......22.03.2006.......25.........7.......Rzeszów...synuś Michał Asia26..........22.03.2006......25..........3.......Legnica...............? Dana25.........22.03.2006......24..........8.......Kraków.......... ....? Sabcia..........24.03.2006.......24..........8........Krosno...............? Iwi30...........26.03.2006.......24..........4.......płd.Anglia...synuś....? Agunia1........27.03.2006.......26..........4.......Kutno...córeczka Kamila albo Karolina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renacia
Czesc Mamuśki, Matko, co za pogoda...Spaaać....Jakbym byla w domu to chyba bym nie wstala dzisiaj z łóżka. Piątkowe zakupy łazienkowe sie udały...prawie wszystko kupilismy. Teraz juz sie nie moge doczekac kiedy to bedzie zamontowane ale to jeszcze troche bo cala instalacje wodno-kanalizacyjna tez wymieniamy wiec zanim łazienka zacznie pięknieć to połowe rur w piwnicy tzeba wymienic a tej pracy nie widać. Ale mnie dzisiaj zgaga pali, zreszta ostatnio ciagle mnie to meczy... a juz tyle roznych tabletek biore ze nie chce jeszcze czegos na zgage brac... Poza tym czuje sie bobrze wiec nie ma co narzekac.. Biore sie do pracy to moze zapomne o tym pieczeniu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendoberek kobietki i brzucholki ;) slonko - glowa do gory, cukrzyca ciazowa to dosc powszechna przypadlosc u kobiet w ciazy - to minie.... na swoj sposob kazda z nas ma jakies problemy w ciazy i zadna nie przechodzi jej jak w amerykanskich filmach - to jest zycie. dzidzia na pewno urodzi sie pelna zycia, silna i zdrowa - wiec nosek do gory i usmiechnij sie :) niunia - jak mus to mus - prosze ladnie lezakowac. najwazniejsze ze nie jest gorzej no i grunt to wytrwac do konca :) zdjecie berbecia - pierwsza klasa - urocze ;) moni - nie ma przeyszlej mamy ktora nie martwilaby sie o zdrowie i stan swojego dziecka - czyli Twoja reakcja jest prawidlowa :) amadzia - co do kosmetykow to ja chyba pojde w strone nivea - ostatnio weszlam na ich strone internetowa i okazuje sie ze maja calkiem duzy asortyment dla dzidziusiow aurelko- super ze synek zdrowo rosnie i odwiedzaj nas czesciej ;) agunia1 - super ze pierwsze zakupy masz za soba - to musi byc fajniutkie uczucie :) my z mezem chcemy rozpoczac maraton po sklepach po nowym roku i juz nie moge sie doczekac...na razie ogladam sobie ciuszki i rozne potrzebne rzeczy w necie. jaki rozmiar rzeczy kupilas?? bo ja zastanawiam sie nad 62 poniewaz oboje z mezem jestesmy dosc wysocy wiec dziecko chyba male sie nie urodzi a jakby nawet co to po miesiacu i tak z tego wyrosnie. proponuje kupic jeszcze 10 pieluch tetrowych...one maja wziecie jak dziecku sie ulewa...tak doradza mi siostra ktora ma juz dwojke dzieci. na koniec u nas powoli do przodu - czekam na koniec albo na dzien wlasciwie na noc kiedy bede sie przewracac na drugi bok nie budzac siebie i meza i nie sapiac jak lokomotywa ;) a w ogole to ostatnio ze mnie jakas taka ciamajda jest - uderzam i potykam sie o wszystko i wszystko leci mi z rak...tez tak macie?? cieplutko pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyśka - ja kupuje ubranka w rozmiarze 62. Mniejszych nie chce. Tak mi doradziły dziewczyny które mają już dzieci. Rękawki można zawinąć, a po co zaraz znowu latać po sklepach i pieniądze wydawać bo maluch wyrósł po 2 tygodniach. Ja przynajmniej mniejszych nie będę kupować. Ale wiesz co zauważyłam że w sklepach (niektórych) tak jakby chcieli wciskać na siłę te mniejsze rozmiary, żeby zaraz do nich wrócić. Jak mówiłam że mniejszych nie chcę to pani na to że 62 nie ma i można przecież na początek wziąć 58. Ale znalazłam sklep w którym ze mną nie dyskutowali, że powinnam wziąć mniejsze i ceny też były przyzwoite i tam chyba większość rzeczy kupię. Ja sobie tak wymyśliłam że jak będę w 35 tc to już bym chciałam mieć wszystko kupione, poprane i poukładane. Komodę i łóżeczko skręcone. Tak żebym mogła spokojnie czekać. I wtedy jak ja pójdę do szpitala to mąż ubierze pościel i odbierze wózek ze sklepu (bo go zamówimy dopiero na koniec – finanse). Moja koleżanka urodziła 3 tygodnie przed terminem i nic nie miała zrobione. To dopiero był koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda78
Witam, Poprawiam tabelkę, bo coś za dużo o 1 tydzień którejś sie wpisało :) NICK.........TERMIN....TYDZ.CIĄŻY....KG+.....MIASTO....Płeć...Imię agniecha_79..16.02.2006....31......9-10.......Rzeszów..............? amadzia......01.03.2006......29.......8,5.......Tczew.....córeczka Adrianna(Ada) enka76......01.03.2006.......29........7.........Konin........synek Filip Aurelia22....01.03.2006......29.........8........Gorzów......synuś Patryk Magda77.....01.03.2006......29.......12........Warszawa...synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......29........9........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006.....29........9........Jaworzno....synek Niunia_77....05.03.2006......29........7........Lublin........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......17.......4.........Gdańsk............?......? Juulka........05.03.2006.......29.......2.........Sandomierz.......?.....? Pyśka25.....10.03.2006.......28......9,5........Poznań.....córa Wiktoria Evi83........10.03.2006........28.......2.........Malbork...........?.....? Ania26.......10.03.2006.......28........3.........Rzeszów..........?.....? Słonko1335..16.03.2006. .....27....... 2 ........Szczecin....córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......26........7..........Kraków..........?......? Ola25.........18.03.2006.......25........7..........Dublin......synus Alan Jagoda73.....18.03.2006......25.........7.........Zielona Góra......?.....? renacia.......19.03.2006......25.........8..........Poznań....wstydniś/a...? mritta28......19.03.2006......25........5..........Krosno......córa......? mi28...........20.03.2006......26........9..........Lublin.......synek .....? Mysz_31......20.03.2006......22........9..........warszawa....córeczka Emilka moni78........21.03.2006.......24........5..........Lublin.........?........? ILLELI.........21.03.2006.......24.......2?.......pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76.......22.03.2006.......25.........7.......Rzeszów...synuś Michał Asia26..........22.03.2006......25..........3.......Legnica...............? Dana25.........22.03.2006......24..........8.......Kraków.......... ....? Sabcia..........24.03.2006.......24..........8........Krosno...............? Iwi30...........26.03.2006.......24..........4.......płd.Anglia...synuś....? Agunia1........27.03.2006.......26..........4.......Kutno...córeczka Kamila albo Karolina Nie odzywałam się długo, ale pilnie czytam. Aga26 naprawdę współczuję. trudno mi uwierzyć, że można być do czegoś takiego zdolnym jak Twój mąż. Ja już od początku grudnia na zwolnieniu i jak mówi mój lekarz tak już zostanie do rozwiązania, raczej nie puści mnie do pracy. Dopadło mnie spore nadciśnienie, za wcześnie jak to stwierdził mój lekarz. Już zaliczyłam wizytę u kardiologa, z sercem wszystko ok. Teraz tabletki na nadciśnienie i leżenie ile się da, no i zero stresów. A tak wszytsko dobrze. Paula fika non stop i uwielbiam to uczucie. Ale już bym chciał ją mieć "na zewnątrz" :) Pozdrawiam Was wszystki cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×