Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutna76

Hej, Hej!!!! Mamuśki,marcówki 2006!!!!!

Polecane posty

Kijaneczka- moje gratulacje dla Ciebie i Szymusia!!!:) No całe szczęście że się odezwałaś bo już się martwiłyśmy o Was. Jak będziesz miała więcej czasu to napisz coś więcej o samym porodzie jak go przeszłaś. Wpisałabym Was do tabelki ale nie znam szczególów. Pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amadzia, dzięki za rady-masz w 100% racje-spróbuję wprowadzić dyscyplinkę :) właśnie, ja też nie potrafię wklejać zdjęć-niezdara ze mnie...pomóżcie, help! Iwi30, co u Ciebie? poszłaś już rodzić? Mam nadzieję że już niedługo pochwalisz się dzidziusiem :) pozdrawiam ze słonecznego Krakowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Moni271- oj niestety jeszcze nie poszłam rodzić choć już bardzo chce :( buuuuuuuuuu Wczoraj wieczorem bolał mnie kręgosłup i brzuch ale bolało bolało i...przestało. Boję się wywoływania porodu bo podobno taki bardziej boli !! mam nadzieję że dzidzia się nade mną zlituje i urodzi naturalnie. No nic... czekam dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja a
witam wszystkich Iwi30 o matko jakie dziś w nocy miałam bóle już chciałam jechać do szpitala ale jakoś po 2 godzinach przeszło mi i usnełam jak to u ciebie ile czasu cie boli iwi?ciekawe kiedy nas dopadnie może jutro? Ola25 ja mam termin na 26.03 ale jakoś nic sie nie zapowiada aby to było dzisiaj. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola25
Hej marcowki! U mnie tez sie nic nie zapowiada na dzisiaj, a powiem wam ze ja skurcze mam bardzo czesto i staja sie one bolesne, czasami sa nawet regularne ale zaczely sie u mnie pojawiac od 6 m-ca wiec teraz juz sie nawet nie ludze ze raptem przeksztalca sie w skurcze porodowe. Przyzwyczailam sie do nich. Ladne mi skurcze przepowiadajace ktore trwaja ponad 3 miesiace.Cholercia. Iwi30, a ja - mam nadzieje ze nie bedziecie musialy czekac kolejnego tygodnia tak jak ja i urodzicie naturalnie. Ja sie o tym wywolywanym tyle naczytalam w necie ze az mi sie plakac chce. No ale co tu robic? We wtorek zapadnie decyzja i zobaczymy. Juz nie chce mi sie tabelki zmieniac chociaz 42 tydzien mi sie zaczal. Trzymajcie sie!!Badzmy dobrej mysli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Marcóweczki:) Mam chwilkę bo mężusia do garów od komputera przegoniłam a mała sobie w łóżeczku zasypia. Troszkę nam się rozbestwiła ostatnio a może po prostu mniej snu potrzebuje.... Jutro idziemy na usg przezciemiączkowe więc proszę trzymajcie kciuki, bo zawsze działało więc mam nadzieję że i tym razem będzie wszystko ok. Kijaneczko GRATULACJE!!!! Dziewczynki 2w1 życzę wytrwałości i leciutkich i szybkich porodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ja a-mnie wczoraj bolało pod wieczór przez kilka godzin ale z przerwami.Miałam nadzieję że może w nocy coś więcej się rozwinie akcja ale niestety.Noc przespałam a dzisiaj nic nie boli :( Chyba nasze dzidzie strajkują:) Śmiejemy się z mężem że nasz synuś zamiast \" marcówkiem \" to będzie \" kwietnikiem\" ;) Ola25- jejku wspólczuję Ci .To co... we wtorek dowiesz się kiedy rodzisz co? Swoją drogą słyszałam gdzieś że właśnie chłopcy lubią się zasiedzieć w brzuszkach mamuś. Trzymam za Ciebie kciuki wszystko będzie dobrze :) Bądzmy dobrej myśli kobietki oczekujące!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc:-) Olu, fajnie, ze znowu piszesz...oby tak dalej...mimo roznic w podejsciu do ciazy w roznych krajach mysle, ze mozemy pogadac o wielu innych rzeczach:-) A przy okazji cierpliwosci....Tobie i Iwi i Ja a;-) kijaneczko - gratulacje - podaj dane malenstwa, to wpiszemy Cie do tabelki;-) U nas w porzadeczku. Wczoraj zaliczylismy pierwszy spacer, mialo byc 20 min, ale stracilismy poczucie czasu i zrobilo sie 40:-) Ale bylo u nas 13oC na dworze, wiec chyba ok. Podobalo sie wszystkim:-) :-D Dzis bylo mokro wiec tylko werandowanie. Musze pochwalic mojego synka, bo od dwoch dni spi w nocy ladnie i budzi sie juz co 4h na jedzonko. Za to wieczorami czuwa nawet po 5-6 h i bywa wtedy marudny. Niestety jest typowym ssakiem i ssanie to jedyna na razie jego milosc...wiec jak nie ja to smok, bo inaczej ciezko. Nie chcialam dawac mu smoka, ale jak mowi jego lekarz, widocznie jego potrzeba ssania jest tak duza, ze trzeba, by dziecka nie stresowac. Poza tym je chyba wiecej, ale ulewa nadal...tyle, ze juz kupek nie robi po kazdym jedzeniu, tylko srednio co drugie. Majtki otropedyczne tez juz chyba zaakceptowal i juz po dwoch dniach widze, ze nozki bardziej rozszerza. Amadziu, podaj jeszcze raz nazwe tego specyfiku na kolki...maks nie ma na razie kolek, czasem placze, ale to raczej jak mu smok wypadnie;-) w ogole to smieszny jest...picieszka taka ❤️ Dziewczyny po co te wszystkie badania u okulisty i usg przez ciemiaszko, czy to standard??? Mi nikt nic takiego robic nie kazal...hmmm??? cmok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wklejania zdjec to: 1. klikasz na http://imageshack.us/ 2. wybierasz w \"przegladaj\" zdjecie ze swojego komputera i klikasz na \"host it\" 3. po pokazaniu sie na tej stronie zdjecia kopiujesz link z \"Thumbnail for forums\", a raczej pierwsza jego czesc od ....[URL...do.....jpg ] I gotowe... oto przyklad ....(mam nadzieje, ze niczego nie pomylilam;-) )....zdjecia - fajnego moim zdaniem;-) [URL=http://img67.imageshack.us/my.php?image=slodki1rx.jpg]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie!!! tu nocne marki hihi- mamusia z córusią na ramieniu- do odbicia rzecz jasna...:) - Oliwia spała do 2.30 - to znaczy kreciła sie wcześniej w łózeczku ale dałam jej\"wciągnąć pepuszek\". ściągnęłam z piersi mleko - tak z ciekawości chcąc zobaczyć ile pije moja Ptysia - 60 wypiła moment - po odbiciu szukała dalej!!! wiec do cycycha i juz nie wiem ile wypiła - ale z 30 pociagnęła - na oko... - ile Wasze dzidziolki wypijaja jednorazowo? NBNiunia a te specyfiki to:LEFAX, SAB SIMPLEX hej - laski 2 w 1 cierpliwości - trzymam kciuki - ciekawe , która rozpocznie ....a moze trzy w jednym dniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja a
witam dziś ide do szpitala zobaczymy jak sytuacja sie przedstawia napisze cos więcej po wizycie no chyba że zostanę w szpitalu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niunia USG przez ciemiączko to musimy zrobić ze względu na to, że jak byłam w ciąży to przy usg wyszły małej komory boczne mózgu poszerzone, a dokładniej w górnej granicy normy i lekarz zalecił kontrolę po urodzeniu, tak na wszelki wypadek... Okulista to chyba standart, bo mi na karte koniecznych wizyt w szpitalu wpisali i położna też taką kartę mi przyniosła i okulista tam był ale to dopiero w trzecim miesiącu, więc może dopiero dostaniesz skierowanie.Moja szwagierka w zeszłym roku jak była ze swoją małą to okulistka jej powiedziała że lepiej przyjść wcześniej niź w 3 m-cu, bo to bardzo nieprzyjemne badanie i lepiej jak maluszek mniej kojarzy i po badaniu szybciej zapomni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Pogoda brzydka, pochmurno, ale wczoraj zaliczyliśmy pierwszy spacer i też jak u Niuni z 15 minut zrobiło się 35 ;) Mały ładnie śpi w nocy. Wczoraj położyłam go po kąpaniu o 20 to przebudził się o 24, troszkę podjadł i dalej spał. O 2 sama próbowałam go obudzić, żeby drugą pierś possał, bo zrobiła się przerwa 6 godzin, ale miałam z tym problem. Dopiero jak go przewinęłam to troszkę otworzył oczka. W dzień robi sobie coraz dłuższe przerwy, ale wtedy leży sobie i się przygląda. Ja też wzbraniałam się od smoczka, ale jakby nie on, to nic bym nie zrobiła, tylko siedziałabym z Kubusiem przy cycusiu ;) W sumie to mój starszy syn też lubiał possać smoczka, ale żadnych problemów przez to nie miałam. Pozdrawiam dziewczyny 2w1, wiem, że to czekanie jest ciężkie, ale jak już Maleństwo się urodzi, to zapomnicie o wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny 2w1, nie bójcie się wywoływania-ja miałam i poród trwał bardzo krótko-1 część 2 godziny, druga była nieco gorsza-bóle parte 1 godzinę, ale przeżyłam! Nie mam porównania jak jest przy porodzie nie wywoływanym ale dziewczyny rodziły kilkanaście godzin. Tak czy inaczej nie ma wyjśćia i urodzić trzbea będzie :) trzymam kciuki!!! niunia, dzięki za instrukcję-muszę potrenować :) amadzia, nie mam pojęcia ile mój Mały je bo ciągle siedzi na cycku-nie mam jeszcze laktatora więc nie odciągam. Jak dawałam mu sztuczne mleczko to wypijał ok.40 ml i jeszcze cycusia, ale wtedy miał ok.tygodnia. dziewczyny mam pytanie, czy wszystkie z was mają laktator AVENTU? ja chciałam kupić taki tańszy bo ściągać będę sporadycznie, ale nie wiem na jaki się zdecydować?? No i co z waszymi brzuszkami, ja mam małego flaczka...Kupiłam w aptece specjalny pas ale pisze na nim że bez ćwiczeń nie nosić bo mięśnie mogą zostać osłabione...a wiadomo że ćwiczyć można zacząć po 2 miesiącach od porodu...jak to jest u was z tymi brzuszkami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten pochmurny dzionek. W sobotę ja również byłam po raz pierwszy na spacerku całą rodzinką około 40 minut, szkoda że sie dzis ani jutro nie wybiorę ze względu na pogodę, heh. U mnie szpital w domu, moja pierworodna cały zeszły tydzień siedziała z przeziębieniem w domciu i tak jeszcze do środy pewnie będzie , mój misiek też chodzi ledwo, w tym przypadku to raczej grypa żołądkowa, a ja martwie się i denerwuję zeby mnie i Agatki coś nie dopadło :( Jeśli chodzi o odciagacz ja równiez mam Aventu i narazie nie nażekam, brzuszek niestety jeszcze nie wrócił do całkowitej formy, ale od maja mam nadzieję sie ostro brać za ćwiczonka, no i jeszcze zostało trochę kilogramów ;) Agatka czasem ma koleczki i faktycznie sprawdza się u nas SAB, skończyłyśmy jedno opakowanie i teraz przetestuje LEFAX, amadzia a co ty sądzisz na temat tych specyfików ? Pozdrawiam wszystkie mamusie i te 1+1 i 2w1, i spróbuję dołączyć fotke, nie wiem czy wyjdzie. http://img47.imageshack.us/img47/4629/img04652ss.jpg [URL=http://imageshack.us]http://img148.imageshack.us/img148/2154/img04718pe.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moni271 -> mam laktator aventu, ale uzywam sporadycznie. jestem tak średnio zadowolona. za to bardzo bardzo podoba mi sie kompatybilnośc calego zestawu - butelki, sloiczki i nakretki. w szpitalu polecali jakis polski? laktator za 15 zl - wygląda jak dwie plastikowe rurki. jedna dziewczna miala taki i b. sprawnie jej szlo sciaganie - ale taz miala solidny nawal. brzuszki -> gdzie tam czekac 2 miesiace!! juz w szpitalu na drugi dzien mozna zaczac jedno cwiczenie izometryczne, kt. z mojej praktyki walki z brzuszkiem uwazam za najlepsze. po 1) WCIĄGAĆ BRZUCH!!!!! po 2) napinać i rozluźniać serią poo 10-20, najlepiej w łóżku pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiu, śliczna Agatka :) i jaka ciemna. Mój Kamil jest bledziutki ale ja mam potworną anemię więc może on również...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysiu, nie pamiętasz jakiej firmy był ten polski laktator? a co do ćwiczeń to pewnie zależy jak sie goi wszystko, ja miałam dużo szwów, ogólnie bardzo kiepsko czułam się po porodzie-mdlałam itp. teraz jest o niebo lepiej ale nadal czuję się słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moni271 - ten tani laktator w poznaniu ma ponoć być w każdej aptece. nie zapamiętałam nazwy ,bo mam już avent isis spróbuj tych \"moich\" ćwiczeń - nie są wysiłkowe - tylko napinasz odpowiednie partie mm pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nadal nie mogę załączyć zdjęcia :( Okazało się że moje mają za duzy rozmiar i nie chcą się załadować. Podaje dane do tabelki: Szymon Piotr, ur 21.03.2006 godz. 21.15, 59 cm, 3,34kg. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Mamuski Ja dziś zaczelam werandowanie.....jutro kontynuuję.....jak bedzie ladna pogoda to pod koniec tygodnia na spacerek :) Umowiona wizyta na bioderka....wiec czekamy teraz do 10.IV Kijaneczko gratuluje 🌻 Dziewczynki 2w1.....wytrwałosci i szybciuchnych porodów ;) Słonko trzymamy kciuki razem z synusiem ;) Niuniu co tych badan to ja mam zlecone ze szpitala, bo moj Kacpercio byl potraktowany jako wczesniaczek i powiedzieli, ze z tego powodu. Za tydzien okulista, za 3 tyg - usg przez ciemiaczko i za 2 m-ce neurolog. Troszke tego, ale mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze ;) Niuniu Maksiu to cały tatuś....nie wyprze sie napewno :D:D:D Misia Agatka przesliczna i taka czarnulka ❤️ Pysiu dostałam termometr....superowy....tez przejezdzasz po czole od skroni do skroni mierzac?? Dziewczyny ponawiam pytanie ...czy macie monitor oddechu...napiszcie czy warto. Buziaki ide troszki posprzatac bo nastepni goscie sie dzis zapowiedzieli :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpisuję Was do tabelki Kijaneczka :) NICK.........TERMIN....TYDZ.CIĄŻY....KG+.....MIASTO....Płeć...Imię Juulka........05.03.2006.......40.......2.........Sandomierz.......?.....? Ola25.........18.03.2006........41.......14..........Dublin......synus Alan renacia.......19.03.2006.......31........11..........Poznań....chyba dziewczynka...? ILLELI.........21.03.2006.......26........2?.......pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76.......22.03.2006.......34......11,5.......Rzeszów...synuś Michał Sabcia..........24.03.2006.......29..........15......Krosno.......córka ..LENA Iwi30...........26.03.2006.......40..........17.......płd.Anglia...synuś...Michał Agunia1........27.03.2006.......28..........3........Kutno...córeczka Kamila albo Klaudia Asia26........29.03.2006......39........13.......Legnica......... Gracjan Ania26.......30.03.2006.......38.......17........Rzeszów.........Milenka/Martynka NICK...........DATA UR.........WAGA.......CM....MIASTO...........IMIĘ Magda77..26.01.2006....2100g......47cm.....Warszawa... Mateuszek Agniecha_79..16.02.2006...3340g...51cm..Rzeszów....dziewczynka Amadzia.......19.02.2006...3500.....58cm....Tczew......Oliwia enka76........19.02.2006....3550....56cm....Konin......synek Filip Jagoda73....24.02.2006...3420g.....54cm....Zielona Góra....córeczka Moni78.......28.02.2006....2000......47......Lublin.............Zuzia Niunia_77....03.03.2006..3200g ......57cm ....Lublin....Maksymilian Emi25........03.03.2006....2700.......52cm....Tomaszów Maz...Kacperek Magda78.....04.03.2006.....3340.....53 cm.....Gdynia...... Paula Misia75.......05.03.2006.....3330.....54 cm......?........... Agatka Pyśka25......06.03.2006....3640g...57cm...Poznań...Wiktoria mritta28......06.03.2006....3200................Krosno.....Izabela (*) mi28...........12.03.2006....3220......53cm...Lublin.....Kubuś Króliczek.....13.03.2006....2900......49cm...Świdnica...Natalka Aurelia22.....13.03.2006....3870......55cm.....Gorzów...Kubuś moni271......14.03.2006.....3400......58..........Kraków....Kamil słonko1335...15.03.2006.....3550.....54.......Szczecin...Alicja Karol_ina......17.03.2006.....3150.....53.......Bielsko-B.... Hania Dana25........19.03.2006.....3300.....55cm.....Kraków...synuś Kijaneczka... 21.03.2006.....3340.....59cm....Jawożno...Szymon Piotr 21:07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wszystkim :) A ja dzisiaj po wizycie u połoznej. Dowiedziałam się że dzidzia potrzedbuje wykonać jeszcze pół obrotu żeby zsunąć się do kanału rodnego i że to może nastąpić lada moment lub max do tygodnia. A jeśli będzie się wszystko przeciągało to w przyszłym tygodniu będę miała wywoływany poród. Zaleciła mi ćwiczenia siedzenie na krześle twarzą do oparcia z mocno rozszerzonymi nogami i na czworakach z pupą mocno wypiętą oraz siedzenie na piłce. Podobno te pozycje powodują że dzidzia automatycznie zmienia pozycję na gotową do porodu. No to się zabieram do roboty hihihi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja a
no wiec powiedziano mi ze moze to jeszcze potrwac tak do konca tygodnia no zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiu co do lefaxu- nam bardziej słuzy, ale to zalezy od dzieci pewnie. sadze, ze sa to bardzo dobre preparaty-syropki- bezpieczne ( w Niemczech bez recepty- a kto sprzedawałby cos dla takich malców, gdyby był choc cien watpliwosci, ze to szkodzi) i pomaga małym szkrabom- po co maja sie meczyc...te kolki to bolesna sporawa :( daje Oliwce systematycznie do mleczka- sciagam do flaszeczki i jedna miarka lefaxu i pije moja Ptysia...a mleczko słodsze, bo lefaxik pyyyccchhhaa:) emi- monitor oddechu fajna rzecz, ez chciałam sobie sprawic, ale maz sprowadził mnie na ziemie i powiedział, ze no juz przesada- dziecko jest zdrowe, urodzone w terminie, lekarze nie maja zastrzezen- a ja szukam dziury w całym- to fakt, pewnie troche przesadzam...ale cóz lepiej na zimne dmuchac...własnie wczoraj bylismy na USG jamy brzusznej- WSZYSTKO OK, bydowa prawidłowa- zoładeczek, nereczki , watróbka itp- wszystko bez zastrzezen:) :) :) - ale ulewanko sie zdarza- tyle, ze teraz wiem, ze to przez niezły apetycik mojej Oliwki i spora ilosc pokarmu- leci jak z kranu :) - przed badaniem jadła i odciagnełam ja od cycka z rykiem - smoczkiem oszukałam :P (wredna mama hihi) a na USG lekarka sie smiała, ze zoładeczek full - zatankowała do pełna :O Niunia mam nowy sposób- przed podaniem piersi sciagam troche pokarmu- tego co tam ciurkiem leci- do flaszeczki- troche wypije (około 50- powoli z butelki leci a to szczególnie wazne na poczatku, gdy jest b. głodna to łyka jak kaczorek :POLABOGA :) :P odpocznek- odbicie i cycuch... i powiem szczerze - pomaga... buziaczki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×