Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutna76

Hej, Hej!!!! Mamuśki,marcówki 2006!!!!!

Polecane posty

Gość smutna76
Cześć dziewuszki...... Poroniłam..... Znów...... trzymam za Was kciuki..... z całego serca......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elunia__
Bardzo mi przykro,ale nie martw się napewno Ci się uda. A jak wygląda poronienie? Ja przed chwilą zobaczyłam u siebie troche wodnej krwi:( HELP,co to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna76
Hejo Eluniu!! Cokolwiek by to niebyło pędź do lekarza!! Ale migusiem.....Napewno to jakas bzdura, ale lepiej sprawdzic! U mnie za każdym razem inaczej... Pierwszy raz bolesny, cała byłam ja.. "zdechlak".... Na poczatku brunatne plamki, a potem potop... Ostatnio podobne plamienie i krwawienie (do tej pory coś tam leci...), ale nic mnie nie bolało..... Ale Ty nie sugeruj się mna i moim przypadkiem..., umyj pupciei leć dziewczyno do lekarza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elunia__
tylko on jest na urlopie do środy,ale zaraz do niego zadzwonie. Cały czas leci mi taka wydzielina jak jest mniej więcej w dniach płodnych,ale ona jest różowa. Nic mnie raczej nie boli może czasem brzusio jak na okres,ale wczoraj robiłam test i też były 2 krechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna76
eluniu! Więc zgłoś sie do szpitala, niepotrzebne skierowanie, a ktory to tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elunia__
7tc i 5dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna76
No to od razu do szpitala! W srodę może być za późno......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elunia__
BYŁAM W SZPITALU I CIĄŻY NIE MA MIAŁAM PEŁNO BADAŃ I CHCIELI MNIE ZATRZYMAC NA 2 -3DNI,ALE WRÓCIŁAM BO TESTY SIĘ MYLIŁY I CIĄZY NIE BYŁO:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna76
Witam eluniu!! Hmmm.. dla mnie to coś dziwna sprawa.... A ile robiłaś testów, jakie ( chodzi o nazwę)... Jeśli poronienie nastapiło kilka dni temu , to HCG mół juz spaść tak nisko, że nie wykazywał ciąży (tak myślę... ) Tak czy inaczej nie smuc się i .... próbuj dalej... Ja pewno za pół roku, może rok znów sróbuję.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elunia__
Ja robiłam test Amil i dziś rano znów i on chyba zawsze pokazuje dwie krechy!!!Chcuałam sprawdzić,a to wszystko to były zaburzenia hormonalne. A już miałam nadzieję:( A ile dziewczyny należy odczekać po odstawieniu tabsów,aby zacząć się starać? Ja odstawiłam 28 maja to 28 sierpnia mija 3 miesiące,ale zaczne sie starać początek października lub listopada tak aby dzidzia była lipiec, sierpień:) Już zaczełam brać kw. foliowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was kobietki! :) Jeżeli mogę to też do Was dołączę. Paula78 - ja tak jak Ty mam termin na 21.03.2006 ( z moich obliczeń) więc jesteśmy na tym samym etapie. Napisz jak się czujesz... Dodam, że jest to moja 2 ciąża, więc doświadczenie już mam i mogę w miarę możliwości udzielić odpowiedzi na różne pytania. Pozdrawiam wszystkie marcówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam
Ja też jestem w ciąży, termin mam na 5 marca ale może być mały poślizg i może urodzić się w ramach "prezentu" na Dzień Kobiet! Strasznie się cieszę bo to moja pierwsza dzidzia!! Życie jest piękne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula78
Witam wszystkie brzuchatki:) Na razie czuje sie bardzo dobrze. Z objawów to sikam czesto, pobolewa mnie brzuch i mam ogromne piersi. Ledwo mi sie mieszcza w staniku:) W sobote ide do lekarza, wiec wszystkiego sie dowiem. Mam nadzieje ze wszystko bedzie w porzadku. Mi28 super ze masz termin blisko mnie. Bylas juz u lekarza? Jak sie czujesz? Witam a jak Twoje samopoczucie? Pozdrowienia serdeczna dla marcowych mamus!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Paula78 - do lekarza umówiona jestem na wtorek, ale z tego co wiem to jeszcze będzie za wcześnie, żeby stwierdzić na 100% ciążę. Pewnie będzie kazała przyjść za 2-3 tygodnie. No, ale zobaczymy..... Ja podobnie jak Ty ciągle latam na \"siku\", brzuch już przestał mnie boleć i piersi są powiększone i trochę bolą. A skąd jesteś? Tzn. z której części Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam
Cześć dziewczyny!! Ogólnie czuję się ok, mam straszne zachcianki, piersi to już się nie mieszczą do stanika (chyba trzeba wybrać się na zakupki), sikiam często ale niestety w nocy i mogłabym cały czas spać :) Co do lekarza to byłam już 2 razy: pierwszy jak tylko zrobiłam dwa testy i wyszły pozytywne, a drugi raz całkiem niedawno. Moja ginekolog powiedziała, że bardzo dobrze że przyszłam tak wcześnie, bo jest w stanie kontrolować czy płód prawidłowo się zagnieździł i czy wszystko rozwija się prawidłowo. Ostatnio jak byłam to mnie zbadała i stwierdziła: No rośnie ten mały człowieczek całkiem szybko. Ale się wtedy wzruszyłam, szłam do domu i sobie popłakiwałam z tej radości :) zresztą jak się dowiedziałam że jestem w ciąży to też się popłakałam z tych emocji, sama nie wiem czemu. Co do lekarza to dała mi skierowania na badania krwi i moczu oraz na USG ginekologiczne bo podobno muszą obejrzeć mi macicę, czy jest zdolna do prawidłowego funkcjonowania. Jeżeli nie to będzie czas żeby działać. Oczywiście kwas foliowy raz dziennie, ale to chyba standard. Pozdrwaiam i jestem ciekawa waszych doświadczeń.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula78
Jestem z Wrocławia, a wy? Piersi tez mam nabrzmiale i bolace. A wstawanie na nocne sikanie jest straszne:) Jak sie budze w nocy to od razu sobie mysle za pare miesiecy bedzie nas budzilo dzieciatko na jedzonko. Ostatnio zwiekszyl mi sie apetyt, ale na razie nie mam jakis dziwnych zachcianek. Staram sie jesc duzo owocow i warzyw. Akurat jest ich teraz pod dostatkiem. Nie moge doczekac sie wizyty u lekarza. Bede u niego pierwszy raz, wybralam sobie lekarza ktory pracuje w szpitalu w ktorym zamierzam rodzic. Zawsze to latwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam
ja jestem z Gdańska, a moja ginekolog jest dyrektorem odziału ginekologicznego w szpitalu w którym zamierzam rodzić. Chodzę do niej prywatnie i zawsze ma mnóstwo pacjentek. Z tego co wiem to jest bardzo dobrym lekarzem, bo operowała moją teściową jak miała zmiany rakowe na macicy. Ale niestey za każdą wizytę bierze 100 zł :( Ale czego się nie roni żeby dzidzia rosła zdrowo :) To bardzo miła, starsza kobieta i bardzo życiowa. Nawet jej nie musiałam mówić że jestem w ciąży, zapytała tylko czy mam apetyt, chce mi się spać i czy bolą mnie piersi :) I wtedy już wiedziała.. Sprawia wrażenie takiej dobrej, ciepłej, wrażliwej mamy :) Ale się rozpisałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enka76
Hej dziewczyny! Mam termin na 1.03, ogromne piesi-kupiłam juz mowy stanik, i brzuszek moj wyglada jakbym sie niezle najadla!To moja druga ciaza-jestem przeszczesliwa!Wedlug mich obliczen to 6 tydzien, bylam u gina -wszystko o.k. ,mam nawet zdjecie mojej fasolki!Niewiele widac,ale lubie takie pamiatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam
hej enka witamy serdecznie!! ja też jestem w szóstym tygodniu ale nie wiedziałam że coś tam już widać... niedługo idę na usg więc może i mi uda się coś dostrzec.. :) a tak swoją drogą to w 6 tyg. co taki płód już ma rozwinęte?? czy ktoś mnie może uświadomić? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula - Jestem z Lublina. Nie wiem czy wiesz, ale powinnaś unikać malin, bo podobno działają poronnie... Enka- a w jakim wieku masz pierwsze dziecko? U mnie to też 2 ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula78
Witam to super ze masz zaufana lekarke, mam nadzieje ze moj lekarz tez przypadnie mi do gustu. Slyszalam o nim dobre opinie, przekonam sie juz w sobote. Enka76 ja chyba tez niedlugo wybiore sie po nowy stanik. Az sie boje o ich wielkosc gdy beda pelne mleka:) Mi28 co do tych malon to kraza rozne opinie. A ja tak uwielbiam malinki. Nie wolno ich jesc przez cala ciaze? Jak sie liczy tygodnie ciazy od poczecia czy od ostatnej miesiaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam
Paula- chyba liczy się od ostatniej miesiączki, tak mi się wydaje :) a co stanika to słyszałam że są takie specjalne które "rosną" razem z ciąża i piersiami :) masz może mdłości albo wymioty? bo ja cały czas czuje mdłości ale nie wymiotuje. szkoda, może by to ulgę przyniosło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam
Znalazłam fajne informacje : Odkrycie, że dziecko jest już z nami to wspaniała chwila. Rozpoczyna się czas oczekiwania, nadziei, ale głównie czas ogromnych zmian. W pierwszych trzech miesiącach dają się zauważyć zmiany fizyczne i emocjonalne. Zarówno jedne jak i drugie mogą być przykre i budzić niepokój. Zmiany zachodzące w organizmie są konieczne, aby twoje ciało i umysł były w stanie otoczyć prawidłową opieką rozwijające się dziecko. W ciągu trzech miesięcy od poczęcia wykształcają się wszystkie narządy wewnętrzne dziecka. Niektóre z nich np. serce i nerki zaczynają już funkcjonować. Jako, że pierwsze trzy miesiące ciąży są najważniejszym etapem rozwoju dziecka musisz otoczyć siebie i dziecko wyjątkową opieką. Pierwszy miesiąc ciąży Rozwój twojego dziecka Gdy po zapłodnieniu powstaje pierwsza komórka - zaczątek twojego dziecka, znane są takie cechy dziecka jak kolor oczu, włosów, płeć, grupa krwi i inne. W ciągu najbliższych dni zapłodnione jajo wędrując przez jajowód dociera do ściany macicy, gdzie przywiera, znajdując źródło pokarmu i schronienie. Z części komórek po podziale powstaje łożysko. Ten cudowny narząd wkrótce połączy się pępowiną z zarodkiem stanie się jego łącznikiem ze światem, dostarczając tlenu i substancji odżywczych od matki. W ciągu kilku następnych dni zarodek zostaje otoczony przez cienką błonę, zwaną workiem owodniowym lub pęcherzem płodowym. Po miesiącu od poczęcia twoje dziecko jest 10 000 razy większe od komórki, z której powstało. Jego ciałko ma główkę, a także zaczątki rączek i nóżek. Zaczyna formować się twarz, a w miejscach gdzie będą oczy pojawiają się ciemne plamki, zaczynają rozwijać się żuchwa, usta i gardło. Formują się narządy wewnętrzne: płuca, nerki, wątroba i mózg. Zaczyna bić maleńkie serduszko. Zmiany Pierwszym objawem najczęściej jest brak miesiączki, już około sześciu dni po zatrzymaniu miesiączki powinnaś wykonać test ciążowy, aby upewnić się o cudzie, jaki się dokonał, oraz od tego momentu zwrócić szczególną uwagę na styl życia, sposób odżywiania, unikać leków, substancji szkodliwych i trujących, czyli wszystkiego co mogłoby zaszkodzić rozwijającemu się dziecku. Jeżeli do tej pory nie brałaś kwasu foliowego, powinnaś go zacząć zażywać, gdyż chroni on dziecko przed wadami rozwojowymi układu nerwowego. Innym objawem wskazującym na zajście w ciążę są nudności i wymioty, chociaż najczęściej zdarzają się rano, to część kobiet odczuwa je przez cały dzień. Nudności i wymioty najczęściej mijają z końcem trzeciego miesiąca ciąży. Porady Oto kilka sposobów na złagodzenie nudności, wypróbuj któryś z nich: Pogryzanie rodzynek, sucharków. Produkty bogate w węglowodany szybko podnoszą poziom cukru we krwi, co zmniejsza nudności. Stosuj głębokie oddechy, szczególnie przeponą. Rozważ, czy nie ma przyczyn emocjonalnych wywołujących nudności, jeśli są porozmawiaj z kimś, kto jest w stanie je zrozumieć. Przekąska bogata w białko, zjedzona na pół godziny przed pójściem spać, zapewnia utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi w ciągu nocy, a tym samym zmniejsza poranne dolegliwości. Popijanie ciepłej wody z octem winnym (jedna łyżeczka na szklankę): napój taki łagodzi nudności na jedną-dwie godziny. W bardzo nasilonych przypadkach można stosować leki homeopatyczne. Wąchanie korzenia imbiru-jego zapach koi dolegliwości. Można też pić napar ze sproszkowanego imbiru (1/2 łyżeczki zalej 1 litra wrzątku). Należy unikać substancji, po których nudności się nasilają, a przed wstaniem z łóżka zjeść niewielki posiłek. Pamiętaj, aby z łóżka wstawać powoli!!! Kolejną zmianą jest potrzeba częstszego oddawania moczu ( nawet w nocy). W miarę powiększania się macicy w pierwszych trzech miesiącach ciąży uciska ona na pęcherz, zmniejszając jego objętość. W rezultacie oddajesz mocz częściej i w małych ilościach. Porady Pamiętaj o kontrolnych badaniach moczu, aby wykluczyć jako przyczynę ewentualną infekcję dróg moczowych. Już około trzech tygodni po zatrzymaniu miesiączki powinnaś udać się do ginekologa, aby zapewnić sobie i dziecku dobrą opiekę lekarską. Pamiętaj! Masz prawo zapytać lekarza prowadzącego twoją ciążę o wszystko, co cię niepokoi. Nie zdziwi go, że nie jesteś pewna, czy wolno ci ufarbować włosy, pracować przy komputerze, pić kawę, podróżować. Nie zapomnij dowiedzieć się jak skontaktować się z lekarzem w razie niepokojących objawów (np. krwawienia, nagłego bólu). Dobry ginekolog powinien dać ci numer swojego telefonu komórkowego i wyznaczyć termin następnej wizyty. Obliczanie terminu porodu Jeżeli znasz dokładnie datę zapłodnienia możesz bardzo dokładnie wyliczyć termin porodu, ciąża liczona od momentu zapłodnienia trwa 266 dni. Jeżeli jednak nie znasz dokładnej daty poczęcia termin można obliczyć od daty ostatniej miesiączki. Do pierwszego dnia ostatniej miesiączki dodajemy rok odejmujemy 3 miesiące i dodajemy 7 dni. W ten sposób obliczony termin porodu przypada na 40 tydzień. Drugi miesiąc ciąży Serce jest już uformowane i bije około 60 - 70 uderzeń na minutę. Zaczynają się formować płuca, rozwinęło się już 8 z 10 kręgów kręgosłupa, a także mózg, rdzeń kręgowy i nerwy dziecka. Mózg zaczyna wysyłać sygnały nerwowe do mięśni. Nerki są już na swoim miejscu i niedługo zaczną swoją pracę. Tworzą się gruczoły tarczycy i nadnerczy, które będą wydzielały hormony niezbędne do wzrostu dziecka w następnych miesiącach. Także żołądek, jelita i wątroba są już na swoim miejscu. Szybko tworzą się mięśnie, kości i skóra nadając maluszkowi coraz bardziej dziecięcy wygląd. Zmiany W drugim miesiącu daje się zauważyć większe zapotrzebowanie na sen i szybsze męczenie się. Jest to naturalne przystosowanie organizmu do ogromnych i bardzo szybkich zmian, jakie zachodzą w twoim ciele. Porady Stosuj wyważoną dietę, bogatą w składniki odżywcze, szczególnie produkty zawierające dużo żelaza np. suszone morele, kiwi, warzywa strączkowe itp. Wypoczywaj. Staraj się spać jak najdłużej, jeżeli masz ochotę prześpij się również w ciągu dnia. Inną dolegliwością pojawiającą się w tym czasie jest bolesność i uczucie przepełnienia piersi. Jest to spowodowane przystosowaniem gruczołów piersiowych do późniejszego karmienia dziecka. Porady Stosuj dobrej jakości nawilżający balsam do ciała, lub specjalny preparat do pielęgnacji biustu dla kobiet w ciąży. Zaopatrz się w odpowiedni biustonosz: miękki, bez fiszbin, wygodny i nie uciskający. Możesz kupić specjalny stanik dla kobiet w ciąży, który "rośnie" razem z biustem. Pod koniec drugiego miesiąca powszechnie występuje uczucie zwątpienia w siebie, a czasem nawet ambiwalentne uczucia do dziecka. Możesz czuć się nieszczęśliwa, lub nie wierzyć w swoje możliwości. Zachowanie "od śmiechu do płaczu" nie jest niezwykłe. Jest to tylko przejściowa trudność spowodowana ciążą. Każdemu z przełomowych momentów ciąży towarzyszy swoisty aspekt psychologiczny. Przez cały okres ciąży zachodzi wzajemne oddziaływanie ciała i umysłu. Duża dawka stresu lub negatywne uczucia względem ciąży mogą być przyczyną nudności i odwrotnie - nudności i wymioty mogą sprawiać trudność z akceptacją ciąży. Porady Rozmowa z osobą, która zrozumie twoje samopoczucie może znacznie złagodzić objawy, poza tym świadomość, że "winne" są hormony oraz przystosowanie organizmu do nowych zadań, też ułatwia kobiecie akceptację jej zmiennych nastrojów. Pamiętaj o pozytywnym nastawieniu wobec ciąży. Spraw sobie codziennie drobną przyjemność np. posłuchaj ulubionej muzyki, przeczytaj gazetę, obejrzyj dziecięce ciuszki, porozmawiaj z przyjaciółką itp. Trzeci miesiąc ciąży W tym miesiącu dziecko dalej rozwija się w szalonym tempie. Tworzą się powieki, które jeszcze przez trzy miesiące pozostaną zamknięte, powstają wszystkie części narządu wzroku: rogówka, soczewka, siatkówka. Tworzą się poszczególne części jamy ustnej i gardła, formują się zawiązki zębów, pojawiają się wargi. Dziecko ma ukształtowane rączki, palce, a nawet paznokcie. Dziecko potrafi machać nóżkami, zaciskać piąstki, odwracać główkę, otwierać usta, marszczyć twarz. W ciągu trzech miesięcy twoje dziecko rozwinęło się z pojedynczej komórki w malutkiego dzidziusia, który potrafi wykonywać złożone czynności. Zmiany Zaparcia są spowodowane uciskiem powiększającej się macicy na jelita, oraz spowolnieniem perystaltyki jelit pod wpływem progesteronu wytwarzanego w ciąży. Porady Jedz dużo produktów zawierających błonnik, takich jak otręby (bez przesady), świeże owoce i warzywa, warzywa strączkowe. Codziennie wypijaj, co najmniej 7-8 szklanek płynów (nie kawy i herbaty). Każdego dnia wykonuj niezbyt intensywne ćwiczenia, najlepiej spaceruj około godziny dziennie. Unikaj produktów wzdymających, takich jak fasola, kapusta i cebula. Unikaj produktów powodujących zaparcia, takich jak czekolada, ryż, czarne jagody. Również twój partner może przeżywać różne emocje spowodowane ciążą. Choć nie ma u niego podstaw fizycznych, zakłócenia te są bardzo realne i czasami dają się przewidzieć. Mężczyźni przejmują stan odmienny partnerki z bagażem własnych osądów na temat przebiegu i znaczenia ciąży, narodzin dziecka i rodzicielstwa. Porady Staraj się, aby partner uczestniczył we wszystkich wizytach u lekarza, pomoże mu to uświadomić sobie czym jest ciąża, jakie zachodzą zmiany, co jest normalnym stanem w ciąży , a na co zwrócić szczególną uwagę, aby zapewnić dziecku jak najlepsze warunki rozwoju. Obserwowanie dziecka na ekranie USG będzie bezcennym przeżyciem, jako naoczne potwierdzenie istnienia dziecka oraz jego dalszego rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam
cd Serce jest już uformowane i bije około 60 - 70 uderzeń na minutę. Zaczynają się formować płuca, rozwinęło się już 8 z 10 kręgów kręgosłupa, a także mózg, rdzeń kręgowy i nerwy dziecka. Mózg zaczyna wysyłać sygnały nerwowe do mięśni. Nerki są już na swoim miejscu i niedługo zaczną swoją pracę. Tworzą się gruczoły tarczycy i nadnerczy, które będą wydzielały hormony niezbędne do wzrostu dziecka w następnych miesiącach. Także żołądek, jelita i wątroba są już na swoim miejscu. Szybko tworzą się mięśnie, kości i skóra nadając maluszkowi coraz bardziej dziecięcy wygląd. Zmiany W drugim miesiącu daje się zauważyć większe zapotrzebowanie na sen i szybsze męczenie się. Jest to naturalne przystosowanie organizmu do ogromnych i bardzo szybkich zmian, jakie zachodzą w twoim ciele. Porady Stosuj wyważoną dietę, bogatą w składniki odżywcze, szczególnie produkty zawierające dużo żelaza np. suszone morele, kiwi, warzywa strączkowe itp. Wypoczywaj. Staraj się spać jak najdłużej, jeżeli masz ochotę prześpij się również w ciągu dnia. Inną dolegliwością pojawiającą się w tym czasie jest bolesność i uczucie przepełnienia piersi. Jest to spowodowane przystosowaniem gruczołów piersiowych do późniejszego karmienia dziecka. Porady Stosuj dobrej jakości nawilżający balsam do ciała, lub specjalny preparat do pielęgnacji biustu dla kobiet w ciąży. Zaopatrz się w odpowiedni biustonosz: miękki, bez fiszbin, wygodny i nie uciskający. Możesz kupić specjalny stanik dla kobiet w ciąży, który "rośnie" razem z biustem. Pod koniec drugiego miesiąca powszechnie występuje uczucie zwątpienia w siebie, a czasem nawet ambiwalentne uczucia do dziecka. Możesz czuć się nieszczęśliwa, lub nie wierzyć w swoje możliwości. Zachowanie "od śmiechu do płaczu" nie jest niezwykłe. Jest to tylko przejściowa trudność spowodowana ciążą. Każdemu z przełomowych momentów ciąży towarzyszy swoisty aspekt psychologiczny. Przez cały okres ciąży zachodzi wzajemne oddziaływanie ciała i umysłu. Duża dawka stresu lub negatywne uczucia względem ciąży mogą być przyczyną nudności i odwrotnie - nudności i wymioty mogą sprawiać trudność z akceptacją ciąży. Porady Rozmowa z osobą, która zrozumie twoje samopoczucie może znacznie złagodzić objawy, poza tym świadomość, że "winne" są hormony oraz przystosowanie organizmu do nowych zadań, też ułatwia kobiecie akceptację jej zmiennych nastrojów. Pamiętaj o pozytywnym nastawieniu wobec ciąży. Spraw sobie codziennie drobną przyjemność np. posłuchaj ulubionej muzyki, przeczytaj gazetę, obejrzyj dziecięce ciuszki, porozmawiaj z przyjaciółką itp. Trzeci miesiąc ciąży W tym miesiącu dziecko dalej rozwija się w szalonym tempie. Tworzą się powieki, które jeszcze przez trzy miesiące pozostaną zamknięte, powstają wszystkie części narządu wzroku: rogówka, soczewka, siatkówka. Tworzą się poszczególne części jamy ustnej i gardła, formują się zawiązki zębów, pojawiają się wargi. Dziecko ma ukształtowane rączki, palce, a nawet paznokcie. Dziecko potrafi machać nóżkami, zaciskać piąstki, odwracać główkę, otwierać usta, marszczyć twarz. W ciągu trzech miesięcy twoje dziecko rozwinęło się z pojedynczej komórki w malutkiego dzidziusia, który potrafi wykonywać złożone czynności. Zmiany Zaparcia są spowodowane uciskiem powiększającej się macicy na jelita, oraz spowolnieniem perystaltyki jelit pod wpływem progesteronu wytwarzanego w ciąży. Porady Jedz dużo produktów zawierających błonnik, takich jak otręby (bez przesady), świeże owoce i warzywa, warzywa strączkowe. Codziennie wypijaj, co najmniej 7-8 szklanek płynów (nie kawy i herbaty). Każdego dnia wykonuj niezbyt intensywne ćwiczenia, najlepiej spaceruj około godziny dziennie. Unikaj produktów wzdymających, takich jak fasola, kapusta i cebula. Unikaj produktów powodujących zaparcia, takich jak czekolada, ryż, czarne jagody. Również twój partner może przeżywać różne emocje spowodowane ciążą. Choć nie ma u niego podstaw fizycznych, zakłócenia te są bardzo realne i czasami dają się przewidzieć. Mężczyźni przejmują stan odmienny partnerki z bagażem własnych osądów na temat przebiegu i znaczenia ciąży, narodzin dziecka i rodzicielstwa. Porady Staraj się, aby partner uczestniczył we wszystkich wizytach u lekarza, pomoże mu to uświadomić sobie czym jest ciąża, jakie zachodzą zmiany, co jest normalnym stanem w ciąży , a na co zwrócić szczególną uwagę, aby zapewnić dziecku jak najlepsze warunki rozwoju. Obserwowanie dziecka na ekranie USG będzie bezcennym przeżyciem, jako naoczne potwierdzenie istnienia dziecka oraz jego dalszego rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula78
Na razie nie mam mdlosci i wymiotow i mam nadzieje ze mnie omina. Chociaz niektorzy mnie "pocieszaja" ze wszystko przede mna. Witam super artykuly. Kiedy zamierzacie powiedziec swoim szefom ze jestescie w ciazy. Mojemu pewnie sie to bardzo nie spodoba, ale mam go gdzies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam
oj Paula trafiłaś w sedno .. No właśnie nie wiem jak to zrobić; wejść do biura któregoś pięknego dnia i powiedzieć: dzień dobry, ale mamy dziasiaj ładną pogodę prawda? a tak w ogóle to jestem w ciąży... Kurde ale będzie sensacja, chyba mnie od razu zwolnią... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam
no ale trzeba będzie coś wymyśleć. brzuch urośnie i wtedy się już nie wyprę :) a tak swoją drogą mam straszną ochotę na kiwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula78
Ostatnio ciagle chce mi sie jes. Staram zapychac sie owocami ale najgorsze jest to ze ciagnie mnie do slodkiego. Witam a jak masz umowe na czas okreslony czy nieokreslonyy? Ja na szczescie na czas nieokreslony wiec nie moze mnie zwolnic, ale nie wiem jak bedzie z powrotem z macierzynskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam
no właśnie Paula ja miałam umowe na czas określony do 30 czerwca 2005 roku i nadal nie podpisano ze mną nowej. ale cały czas pracuję więc chyba nie zostałam jeszcze zwolniona. Ale w związku z tym że traktują tu mnie że tak się wyrażę średnio, to chyab wrócę do pracy dopiero po wychowawczym i mam ich w nosie, sknery jedne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×