Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutna76

Hej, Hej!!!! Mamuśki,marcówki 2006!!!!!

Polecane posty

Witam :) Paula - ja idę jutro do lekarza pewnie usłyszę to samo co Ty. A założył Ci lekarz kartę ciąży? I czy dał skierowania na jakieś badania? Ja ostatnią miesiączkę miałam 15 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula78
Czesc MI28:) Dal mi skierowanie na badania i wyznaczyl termin na 20 sierpnia. Karte ciazowa zalozy mi dopiero nastepnym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam
Dzień Dobry wszystkim Paniom! Paula powiedz czy dostałaś skierowanie na badania krwi i moczu czy jeszcze na coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To u mnie będzie podobnie, tak się zastanawiałam czy nie przesunąć wizyty, ale chyba pójdę, zobaczę co powie... No właśnie na jakie badania masz skierowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula78
Poszlam tak wczesnie do lekarza dlatego ze od 01.08 mam urlop, zreszta moj lekarz tez. Nie pamietam dokladnie co mam na tym skierowaniu, napisze wam z domu. Na pewno musze zrobic grupe krwi, mocz morfologie, glukoze, choroby weneryczne. Z jednej strony wiedzialam ze jeszcze nic nie bedzie widac a z drugiej to inaczej jak uslyszysz od lekarza "Jest Pani w ciazy":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam
ja dostałam tak jak Ty badania na krew, mocz i pochodne ale jeszcze na USG ginekologiczne (tzn. dopochwowe :( ) i tak się zastanawiam czy to normalne?? Chyba żadna z Was nie ma takiego skierowania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula78
A lekarz nie robi ci usg dopochwowego za kazdym razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam
no to teraz mnie zaskoczyłaś.. no bada mnie tylko ale czy to się nazywa usg to sama nie wiem... myślałam na początku że to ma byś takie zwykłe usg, ale jak poszłam do prywatnej przychodni to się okazało że to ma być dopochwowe. sama już jestem głupia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fifi30
witam mamuśki!! Ja też dziś chodze troche nie przytomna, ze wzgledu na pogodę, ale ocuciła mnie dziś wizyta u mojego lekarza, no i oczywiście widziałam moją Fasolkę na usg, i slyszałam bicie serduszka, wszystko mam nagrane, tak więc po powrocie rodzinka mogła sie cieszyć razem ze mną, he he. Fasolka ma 1.5 cm- super!!! No i jak narazie wyniki oK!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam
Cześc dziewczyny!! Byłam dzisiaj z samego rana na badaniach krwi... ob, morfologia, ustalenie grupy krwi, toksmoplazma itp. i nie zgadniecie ile zapłaciłam pomimo tego że jestem ubezpieczona!! 165 złotych !! :( i dowiedziałam się że nie honorują skierowania na badania od prywatnego lekarza :( Oj coś czuję że jeszcze mi się dostanie po kieszeni bo podobno takie szczególowe badania krwi robi się w każdym trymestrze ciąży. Do tego usg 50 zł i wizyta u ginekologa 100 zł...Ciężkie to życie w tej naszej Polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam od lekarza. Byłam u jakiegoś araba, ale muszę przyznać, że był bardzo miły Tyle się nasłuchałam o wizytach w państwowych przychodniach, że miałam wątpliwości idąc tam. Może dlatego , że to przychodnia przy szpitalu. Dostałam skierowanie na badania i umówiłam się na następną wizytę, wtedy założy mi kartę ciąży. witam - ja właśnie dlatego nie chciałam iść do lekarza prywatnie, całą poprzednią ciążę chodziłam i za wszystkie badania musiałam płacić + wizyty, a badań robiłam bardzo dużo.... Zobaczę jak będzie dalej, a w razie czego w każdej chwili mogę pójść prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello :) widze witam ze juz to zrobilas. u mnie skierowania leza i czekaja na lepsze czasy. Mam problem bo te badania nalezy zrobic na glodniaka a ja jak nie wloze czegos do jedzenia do ust po otworzeniu oczek to laduje w WC. Ale z racji ze w pierwszym tygodniu sierpnia mam wizyte u gina to musze miec te nieszczesne wyniki....brrr... troche przerazila mnie kwota jaka wydalas na te badania. jak sie czujecie przyszle mamusie... ja 6 tygodni przechodzilam bez mdlosci a w 7 tygodniu moglam dokladnie wskazac gdzie znajduje sie moj zoladek...czuje sie bleee... piszcie co u was ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam
czesc mi i pyśka! ciesze sie ze zrobiłam już te badania, bo chciałabym zrobić jeszcze usg i pójśc do ginekologa na kontrolę i w końcu pojechać na urlop... co do badań, to naprawdę opadła mi szczęka ze tak dużo to kosztuje, zresztą wydawało mi się że ze skierowaniem będzie za darmo... ale czego się nie robi dla dzidzi :) troche się obawiam porodu: 400 zł poród rodzinny, 600 znieczulenie, 300-400 położna.. poza tym ja czuje sie ok i mam nadzieje ze wy kobietki też!! troche mnie nudności męczą ale pocieszam sie ze to już nie potrwa długo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam
aha i jeszcze co do tych badań to podobno oprócz toksoplazmy (czy jakoś tak) robi się jeszcze badanie jakoś na c, które jest podobno równie ważne. u nas kosztuje ok.70 zł :( ale na razie lekarz nie kazała mi tego robić, więc nie wiem czy wychylać się poza szreg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fifi30
Hej! Ja tez za badania niestety płaciłam, 180 zł!! Wizyta z usg 200zł, i jeszcze recepte wykupiłam z duphastonem 120 zł, i to w ciagu dwóch dni!! No ale fakt, czego sie nierobi dla dzidzi? Co do nudności faktycznie rano nie jest za ciekawie, brak apetytu, za to wieczorem wszystko wraca do normy i nadrabiam, a potem szybko zasypiam, heh, niezła perspektywa przywitania kilku kilogramów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fifi30
Tak witam ja też mam zrobic to badanie, to chyba cmv, ale narazie tez moge sie trochę wstrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam
fifi 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam
kiedyś kobiety rodziły prawie bez badań, nie było usg i rodziły się zdrowe "okazy". a teraz- bez badań, usg, systematycznych wizyt to ciężko...myślę że to trochę takie żerowanie na kobietach ciężarnych, a w szczególności tych które po raz pierwszy są w ciązy i nie bardzo wiedzą jak się prowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja toksoplazmoze zrobilam jeszcze przed planowanym dzidziusiem, tak dla siebie. wiem tez ze lekarz \"publiczny\" daje skierowanie na darmowe tokso dopiero po 2 poronieniach a normalnie jest bardzo drogie ja placilam ok. 80 zł. tez chodze prywatnie wiec licze sie z kosztami. u mnie wizyta kosztuje dla ciezarnych 50 zl (cena promocyjna hihihi) wiec tragedii nie ma. a za kazdym razem jest badanie i usg niestety jeszcze dopochwowe. kobieta rewelacja chodze do niej od kiedy pamietam wiec juz mnie zna i wie jakie chorobska mialam wczesniej i na co zwracac u mnie uwage... cielputko pozrdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam
pyśka :) prosze powiedz jak to jest z tym usg dopochwowym?? ja ide w czwartek bo mam skierowanie i nie wiem czego się spodziewać :) a co do badań to same widzicie, potrzebne są 2 poronienia żeby zrobić za darmo. to aj już wole zapłaić... mnie to kosztowało 35 zł razy dwa bo podobno dwustonnie się to robi. lekarz kosztuje i to naprawdę dużo. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam zupelnie nie masz sie czego obawiac jesli chodzi o badanie. moj gin mowi na to pieszczotliwie \"pienisek\" bo dokladnie taki to ma ksztalt. kladziesz sie na kozetce z gola pupa a lekarz do srodeczka Ci wklada delikatnie \"patyk\" a na monitorze ktory powinien stac obok tak zebys wszystko widziala pokarze Ci Twojego dzidziusia. Wkladania \"patyczka\" nie obawiaj sie. lekarz powinien go zwilzyc zelem i wchodzi glaciutenko ;) ktory to tydzien u Ciebie witam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula78
Witam wszystkie mamuski:) Ale sie rozpisalyscie:) Z moim samopoczuciem ostatnio kiepskawo. Jestem jakas taka slaba, boli mnie glowa. Jak zaczyna mnie mulic to szybko cos jem i na chwile jest spokoj. Troche mnie zalamalyscie tą cena badan. Chyba zrobie tak jak Mi28, pojde panstwowo zeby badania miec za darmo, a przynajmniej czesc z nich. Co Ci powiedzial lekarz Mi28? Pozdrownienia dla wszystkich marcoweczek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula - lekarz dał mi skierowanie na badania, pytał jak się czuję, powiedział co mam jeść, żeby nie czuć mdłości itp. i kazał jutro zrobić badania i przyjść w piątek to założy mi kartę ciąży. Ale jak poszłam się zarejestrować to kobieta powiedziała, że na piątek nie ma miejsc, a ten lekarz jest tylko do piątku, a później dopiero w listopadzie. Więc stwierdziłam, że nie ma sensu iść do niego i zapisałam się do innego, u którego robiłam usg 2 razy w pierwszej ciąży w szpitalu, też fajny facet. Ci wszyscy lekarze pracują w szpitalu w tym, którym rodziłam. Ale muszę przyznać, że bardzo dobrze mnie potraktował, ja szłam z takim nastawieniem.... Także trzeba próbować państwowo jak jest możliwość, chociaż ja wiem jak to jest w pierwszej ciąży... a szczególnie jak ja ją zaczęłam pobytem w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam-Kama79
Pyśka wielkie dzięki 🌻 Trochę sie obawiałam tego usg, ale teraz troche sie uspokoiłam. Co do ciązy to lekarka powiedziała że to 8 tydzień :) dopiero :( ale szybko czas płynie na szczęście :) tak się pytałam o to usg bo nie wiem czy mam iść z mężem czy sama? na takie zwykłe usg to z mężem pójdę napewno, ale takie dopochwowe to jakoś tak dziwnie, żeby mąż był świadkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i mam nadzieje, ze moge sie dolaczyc ;-) U mnie wlasnie leci 6 tydzien - na USG ide dopiero 09.08 - czyli jeszcze dwa tygodnie ;-) Tak sobie poczytalam o tych wszystkich badaniach i cos wam powiem - ja nie chodze prywatnie do doktorka, ale.... za USG musze zaplacic i (co nasmieszniejsze) za badania krwi i moczu tez musze placic, bo w tej przychodni nie maja wlasnego laboratorium....Rece opadaja. Tak poza tym, to jest to moja 2 ciaza i mam nadzieje ze bedzie przebiegac podobnie do poprzedniej - czyli bez nudnosci, wymiotow i innych przypadlosci ;-) Czego i Wam zycze! Termin porodu mam na 23.03 ;-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki ;) kuna - widzę, że mamy wiele wspólnego ;) napisz w jakim wieku jest Twoje dziecko. Pozdrawiam wszystkie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilla79
cześć kochane!! jak tam samopoczucia?? u mnie dzisiaj w miarę dobrze, jednak cały czas jestem myślami na urolopie... to dopiero za ponad 3 tygodnie ale już sie nie moge doczekać... ciągle mam strasznego lenia, aż mi głupio przed teściową że nic w domu nie robię...:) na szczęscie moja teściowa jest ok i nawet mi ostatnio dwa razy pod rząd poprasowała :) ale spać się chce, a jak nie spać to chociaż leżeć :) a pracy w domu dużo i jeszcze zamierzałam trochę pracy mgr popisać, a tu straszny leń mnie dopadł :) jutro idę na usg i już się nie mogę doczekać :) ciekawe co mi lekarz powie i czy będzie już dzidzię widać, chyba 7 tydz. to jeszcze za wcześnie, zresztą sama nie wiem :) wszyscy mi mówią że marzec to fajna pora na poród i chyba mają rację. :)tak wiec pozdrawiam wszystki mamy przyszłych Rybek :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela77
Cześć Marcóweczki! Jestem w 9tc termin mam na 7 marca. Jeżeli chodzi o objawy to już wszyskie miałam (wymioty, mdłości o bólu piersi nie wspomnę). Pozdrawiam Was wszystkie i życze codownych 8 m-cy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Ewela!! jetseś w 9tc i masz termin na 7 maraca?? ja mam termin na 5 marca a lekarka powiedziała że to 6 tydzień pełny. mi też się wydawało że to raczej 7-8 tc i sama już nie wiem. dobrze ze jutro usg to może mi to ktoś w końcu wyjaśni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello, kama nie zabieraj teraz meza na usg, radze poczekac az bedziesz miala normalne przez brzuszek, bo przy dopochwowym Twoj maz moze czuc sie skrepowany. U mnie zaczynam wlasnie 8 tydzien i mam termin na 10.03. Zazdroszcze mamom ktore dobrze sie czuja. Mnie zabijaja najrozniejsze zapachy przyprawiajac mnie o mndlosci. Bardzo wyraznie czuje ze dziele z jeszcze kims moje cialo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×