Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutna76

Hej, Hej!!!! Mamuśki,marcówki 2006!!!!!

Polecane posty

Czyli ja również będę lutówką?! Tak jakoś wychodzi, skoro ostatnia @ 25.05. b.r. Nic jednak nie jest pewne, bo ja to cykle mam dosyć długie i wywróżyłam sobie pierwsze dni marca. Tymczasem trwa u mnie 11 tc, nie mam już żadnych objawów poza nocnym wstawaniem do wc i zaokrąglonym brzuszkiem, na usg wybieram się na koniec tego tyg. lub w początkach następnego. Już doczekać się nie mogę, ale wszyscy mnie powstrzymują, co by dziecko było większe i wyraźniejsze. Ile płacicie za usg marcówki? Pozdrowienia. Chyba ładna pogoda dziś będzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka...jestem lutówka ale tez odpowiem...ja chodze do lekarza prywatnie ktory przy kazdej wizycie bierze 60 zl i robi mi dwa badania: usg i normalne badanie.....jak bylam raz tylko na usg zaplacilam 50 zl ale tez u mnie w miescie za 40 zl robia zalezy od lekarza, no chyba ze panstwowo na skeirowanie to wcale nie placisz.....pozdrawiam wszystkie marcowki i ciesze sie ze wy tez macie fasolki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was 🖐️ Wpisujcie się do tabelki, oczywiście jeżeli chcecie ;) będzie łatwiej skojarzyć nam siebie ... NICK.............TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY.....NABYTE KG........MIASTO mi28 ..........21.03.2006...........8................... 0 ............ Lublin Mysz_31....... 21.03.2006...........8.................. 0........Warszawa Kamilla79.......05.03.2006..........11..................0.............Gdańsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bry ;-) Dzisiaj na USG ide i nie wiedziec czemu, ale zaczynam sie denerwowac. Jak wroce od doktorka to sie do tabelki wpisze - no chyba, ze przytylam juz np. 5 kilo to sie nie wpisze bo bedzie mi glupio, ze ja sie spaslam a Wy wszystkie nadal wage trzymacie. O! Pyska a gdzie ty kobieto pracujesz, ze masz takiego genialnego szefa? Bo moj szef przy poprzedniej ciazy to....jak mu o niej powiedzialam, to stwierdzil, ze sie domyslal bo mi strasznie biust ....wiadomo co. Rece opadaja ;-) Wyszlo na to, ze moj ex szef nic innego nie robil tylko sie na moje cycki gapil....(inna sprawa, ze bylam jedyna kobitka wsrod samych facetow ;-)) Obecnie jestem bezrobotna i dorabiam sobie szyciem ;-) To by bylo na razie tyle - ile sie umyc i jakos w miare normalnie ubrac - z tym oczywiscie zaczynam miec problem bo jakos dziwnie sie ubrania na brzuchu opinaja :-D Buziaki Aaaaaaaaa czy szlyszala ktoras z Was o jodze dla ciezarnych? Jakie cwiczenia mozna robic i tym podobne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RRR
Dziewczyny, a USG dopochwowe miałyście już ? Ja co prawda mam już córkę 9 letnią, ale wtedy takiego wynalazku mi nie zafundowali.czym się różni, oczywiście poza miejscem badania ? A wogóle to dopiero co miałam robione zwkłe, jest o.k, więc czy ten mój jest nadgorliwy, czy to tak wszyscy robią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hellooo, rany co za pogoda!! Brrr.. odebralam dzisiaj dyplom magisterski i bylam popytac o studia podyplomowe czy dam rade z brzuszkiem i wszystko wsakzuje na to ze sie zapisze :) kuna pracuje (tutaj szok) w prywatnym zakladzie zatrudniajacym okolo 30 osob...pracuja tu sami faceci i tylko 3 babki z czego jedna jak dla mnie to juz stara panna mieszkajaca z rodzicami i bez perspektyw na zalozenie wlasnej rodziny, wiec moj szef stwierdzil ze skoro ona nie skorzysta z urlopu macierzynskiego to ja z powodzeniem moge isc i o nic sie nie martwic. RRR usg dopochwowe jest o wiele dokladniejsze w poczatkowej fazie ciazy i lekarze raczej je stosuja do konca pierwszego trymestru. A tak z ciekawosci widac cos juz na zwyklym przeciez fasolki w 10 tygodniu maja zaledwie okolo 3 cm?? cielputko pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez miałam USG dopochwowe.. Lekarz chciał najpierw zrobić przezbrzuszne - ale stwierdził, że nic jeszcze nie widać i zrobił to drugie.... Jak dla mnie to nawet było lepsze bo dzidzię widać w większym powiekszeniu. A rózni się tym, że lekarz wkłada Ci do \"środka\" taką głowicę (z naciągnietym condomem;)) i trochę nim rusza przy badaniu. Ale w końcu u ginekologa tez sie rozbieramy...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RRR
Tego to się domyśliłam, no proszę to i przyjemnośc można mieć przy okazji!!! Zartowałam oczywiście. U mnie w 6 tyg. widać było tylko plamkę, ale i tak byłam zdziwiona, że w ogóle coś było widać. Jutro idę na badania, nawet przygotowałam sobie zgrabniuki słoiczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RRR
Kiedy macie zamiar pochwalić się w pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie ;-) Wczoraj jakos nie mialam czasu, co by sie wpisac, wiec dzisiaj nadrobie zaleglosci ;-) Moja fasolka ma juz 14 milimetrow ;-) Mialam robione normalne usg,(doktorek chcial mi zrobic usg dopochwowe bo sie obawial, ze przez moje tylowzgiecie macicy nic nie bedzie widac), ale bylo widac wszystko :-D Doktorek stwierdzil, ze tak idealnie okraglego zarodka to on juz dawno nie widzial, serduszko bije, wszystko jest w jak najlepszym porzadku, cyst nie mam i oby dalej tak wszystko bylo ;-) Jak zobaczyl wyniki badan i cisnienie to tez sie zdziwil - sa bardzo dobre. I oczywiscie przytylam, ale mniej niz myslalam 0,5 kg ;-) I jestem z siebie dumna, bo poprzednio jak bylam w 8 tygodniu to juz mialam chyba ze 3 kilo dodatkowo - taka zdolna bylam. Ale tez koszmarnie wielki apetyt mialam, nie to co teraz - z nabialu toleruje tylko jogurty kawowe i serek ziarnisty, na mieso patrzec nie moge, pozostale produkty jem w liosciach minimalnych bo mi nic nie smakuje. Za to od wczoraj chodza za mna pierogi i chyba sie wezme za lepienie ;-) Pyska - jeszcze raz gratuluje szefa!! Uciekam robic dziecku zupke mleczna a pozniej idziemy na spacer, bo przez te kilka dni to nie bylo jak wyjsc - balam sie ze nam lby pourywa ;-) papa - wpadne jeszcze wieczorkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuna- wpisuj się do tabelki ;) NICK.............TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY.....NABYTE KG........MIASTO mi28 ..........21.03.2006............9................... 0 ............ Lublin Mysz_31....... 21.03.2006...........9.................. 0........Warszawa Kamilla79.......05.03.2006..........11..................0.............Gdańsk Kuna .................?..................?...................0,5..............? Super, że wszystko w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogoda u mnie z tych co na pustyni wywołuja burze piaskowa;). A do pracy chodzić trzeba....Całe szczęście jutro ostatni dzień - a potem juz urlop do końca sierpnia:)). Ale się wybyczę:)). W przyszły czwartek wyjeżdżam na mazury, a w ten piatek jeszcze wybiorę sie do państwowego ginekologa wysepić skierowanie na badania:)). Coraz częściej odczuwam ból w pachwinach i mimo, że to podobno normalne jednak zapytam tego gina z przychodni czy aby na pewno to tak ma wygladać na tym etapie ciąży. Po powrocie z urlopu zamierzam powiedzieć mojemu szefowi - to juz będzie 14 tydzień (według mozolnych wyliczeń w kalendarzu wyszło mi, że od wczoraj zaczęłam 12 tydzień od @:)), więc mam nadzieję, że wszystko będzie OK. Po za tym mam takie trochę dziwne schizy (pewnie wiążę się to z tym, że poprzednią ciążę straciłam) - czyli dzieje się coś z moim ciałem - nie jestem pewna czy to dobrze - nic się nie dzieje - to tym bardziej się boję, że cos może być nie tak... Ale pewnie tak już będzie ze mna do końca ciąży. Mimo wszystko staram się nie dawać tym zamartwianiom i cieszyc się z mojej fasolki....Zreszta mąż stara się mnie tez pocieszac i uspokajać. Ale się rozgadałam. Jak widać wietrzne pogody powodują równiez wylewnośc;):)). Pozdrawiam mamuski:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to uzupelniam tabelke ;-) Kuna........23.03.2006....8......0,5.......Środa Śląska A tak poza tym, to wczoraj mialam koszmarny dzien - najpierw zachcialo mi sie schabowego, popedzilam do misata, kupilam co trzeba, zrobilam jak trzeba po czym zjadlam maly kawalek bo stwierdzialm, ze mi schab swinia smierdzi i ze nie bede jadla no i sie zaczelo... mdlosci, zawroty glowy i tak przez pol dnia. Przeszlo mi dopiero wieczorem jak zjadlam serek wiejski i popilam go herbata z melisy....Najgorsze z tego wsyzstkiego jest to, ze jak tak czlowieka mdli to nie moze sobie ten biedny czlowiek miejsca znalezc, nosilo mnie po calej chacie, a niczym konkretnym sie zajac nie umialam ;-( W efekcie mam koszmarny bajzel wszedzie i musze dzisiaj sprzatac. Magda - zazdroszcze wyjazdu na Mazury - ja niestety w tym roku nigdzie nie jade - siedze w domu i tworze - czyli usiluje rozkrecic wlasny interes ;-) A poza tym to sie prosze nie denerwowac, na pewno wszystko z fasolka jest dobrze i bedzie dobrze bo MUSI tak byc i nawet nie mysl inaczej. Odpoczywaj psychicznie i fizycznie ;-) papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny 🖐️ NICK.............TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY.....NABYTE KG........MIASTO mi28 ..........21.03.2006............9................... 0 ............ Lublin Mysz_31....... 21.03.2006...........9.................. 0........Warszawa Kamilla79.......05.03.2006..........11..................0.............Gdańsk Kuna ...........23.03.2006...........8.................0,5.....Środa Śląska A pozostałe dziewczyny nie chcą się wpisać ??????? Jak u Was z mdłościami, bo mnie się wydaje, że już coraz rzadziej się pojawiają i są łagodniejsze. Tylko teraz jestem trochę podziębiona, katar mam już 3tygodnie, a wczoraj rozbolało mnie gardło. Od razy najadłam się czosnku, zrobiłam sobie inhalcję i płukałam gardło w septosanie i .... pomogło, rano obudziłam się bez bólu w gardle :) Tylko jeszcze ten katar... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam koleżanki cięzarówki.Ja mam termin na 07.03.2006. bardzo się cieszę a zdrugiej strony mam pewne obawy jak to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia_77
Czesc Kobietki, czytam Was od paru dni i fajnie mi na serduszku, ze jest nas troszke, marcowych mam:-)). Niestety ciezko mi sie rozpisywac, bo musze lezec. Moje malenstwo bylo zagrozone, wystapilo u mnie krwawienie/plamienie w miesiecznych odstepach. Podobno to sie zdaza na poczatku, stad niektore kobiety nawet przez kilka miesiecy nie wiedz, ze sa w ciazy. Czy ktoras z was ma podobne doswiadczenia? Teraz jest juz ok, USG wskazalo, ze dzidzia rosnie prawidlowo, a ja czuje sie dobrze, choc wczoraj cos mnie kulo w podbrzuszu z jednej strony, na szczescie po nospie i przespanej nocy przeszlo. Jestem obecnie w 11tc, a termin mam na 6 marca. Mam nadzieje, ze juz nic mi sie nie przydarzy. Pozdrawiam serdecznie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki chodzace i leżące. Niunia- mam nadzieje, że jeszcze trochę i będziesz mogła pokazać swój rosnący brzuch na ulicy:)). Co do plamienia - ja je miałam - potraktowałam je jako taki dziwny okres, ale że nie tak dawno miałam zabieg po poronieniu więc uznałam, że ta @ może być dziwna. Także o tym, że jest w ciąży zaczęłam się domyślać koło 7 tyg.;) więc dosyc późno. Ja dziś zaczęłam urlop i spałam prawie do 11 (z małymi przerwami na siusiu). Koło 14 wybieram się też do przychodni do państwowego gina po skierowanie na badania. Oczywiście nic jej nie powiem, że chodzę do gina prywatnie. Jak wrócę to opowiem Wam jak było - bo ta pani ginekolog ma to do siebie, że strasznie lubi faszerować ciężarne lekami np. luteiną - nie zrobiwszy wcześniej badań na hormony,oraz straszyć powikłaniami itp. Pozdrawiam:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabelka NICK.............TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY.....NABYTE KG........MIASTO mi28 ..........21.03.2006............9................... 0 ............ Lublin Mysz_31....... 21.03.2006...........9.................. 0........Warszawa Kamilla79.......05.03.2006..........11..................0.............Gdańsk Kuna ...........23.03.2006...........8.................0,5.....Środa Śląska Magda77....... 01.03.2006...........12................3........Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia_77
Tabelka NICK.............TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY.....NABYTE KG........MIASTO mi28 ..........21.03.2006............9................... 0 ............ Lublin Mysz_31....... 21.03.2006...........9.................. 0........Warszawa Kamilla79.......05.03.2006..........11..................0.............Gdańsk Kuna ...........23.03.2006...........8.................0,5.....Środa Śląska Magda77....... 01.03.2006...........12................3........Warszawa Niunia_77.......06.03.2006...........11...............-1........Lublin Ps. troche dziwne jest to ze schudlam zamiast przytyc, ale mdlosci + wstret do slodyczy zrobily swoje, mimo, ze w sumie to jem wiecej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalibracja
NICK.............TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY.....NABYTE KG........MIASTO mi28 ..........21.03.2006............9................... 0 ............ Lublin Mysz_31....... 21.03.2006...........9.................. 0........Warszawa Kamilla79.......05.03.2006..........11..................0.............Gdańsk Kuna ...........23.03.2006...........8.................0,5.....Środa Śląska Magda77....... 01.03.2006...........12................3........Warszawa Niunia_77.......06.03.2006...........11...............-1........Lublin Kama............07.03.2006...........9................???........Kwidzyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.............TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY.....NABYTE KG........MIASTO mi28 ..........21.03.2006............9................... 0 ............ Lublin Mysz_31....... 21.03.2006...........9.................. 0........Warszawa Kamilla79.......05.03.2006..........11..................0.............Gdańsk Kuna ...........23.03.2006...........8.................0,5.....Środa Śląska Magda77....... 01.03.2006...........12................3........Warszawa Niunia_77.......06.03.2006...........11...............-1........Lublin Kama............07.03.2006...........9................???........Kwidzyn fifi30............06.03.2006...........11...............2.........Warszawa Witam Wróciłam z wypoczynku, jednak teraz za to leze w łóżku gdyz jestem przeziebiona, z uwagio na to iz mogę sie tylko leczyc \"domowymi sposobami\" jakos wolno zdrowieje, na szczęście gorźczka mnie nie dopadła. A tak poza tym to za 1.5 tygodnia idę na koleiną wizyte i bardzo jestem ciekawa czy bedzie już widac płeć mojego maleństwa???? Wszelkie obiawy ciązowe ustapiły, tyle ze na apetyt to nazekać nie moge, heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki. Ja juz po wizycie. Oczywiście Pani doktor zgodnie z oczekiwaniami przepisała mi duphaston(!!!):/. I postraszyła mnie nieco. Gdybym nie chodziła do innego ginekologa (u niej byłam tylko wysepic skierowanie na badania) TO BYM SIE AUTENTYCZNIE PRZESTRASZYŁA. Nawet badanie USG - na którym wyraxnie napisano, że kosmówka sie nie odkleja, i wszystko Ok z przydatkami jej nie przekonało. Stwierdziła, że trzeba dmuchać na zimne. Ale ta Pani doktor jest tego znana:)) Moja znajoma prowadziłą u niej ciażę, a później poszła prywatnie do lekarza który pracuje w szpitalu (chciała tam rodzić) i lekarz zdębiał, natychmiast odstawił jej większość leków przepisanych przez tą ginekolog. Dostałam skierowanie i badania zrobię bezpłatnie - jedynie zapłacę za pciwciała IGM w toksoplazmozie bo mam w domu kota, a ostatnim razem ich nie robiłam bo nie wiedziałam, że cos takiego istnieje. Wyliczyła mi termin porodu na 3 marca, więc pewnie będę musiała zmienić w tabelce:)) Fifi - kuruj się, a z tego co wiem płeć mozna poznac dopiero koło 15 - 16 tygodnia - tak przynajmniej pisze na wszystkich stronach o ciąży:)). A to i tak dzidiza musi być w dobrym humorze - bo moja znajoma nie wie do tej pory(37 tydz) bo jej dzidzia się odwróciła tyłem;) Pozdrawiam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny 🖐️ Cały dzień szwankował mi internet... Witam nowe dziewczyny 🌻 Niunia - widzę, że jesteś z Lublina, tak jak ja i z tego roku co ja :) Coś mnie zaczęła palić zgaga, chyba za dużo najadłam się śliwek ;) Zajrzę jutro Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkie. Kiedyś już się do was odzywałam ale wtedy jeszcze nie byłam na 100 % pewna. Mam na mię Kasia, jestem ze szczecina. mam 28 lat i chcę się do Was przyłączyć, bo w kupie raźniej :) NICK.............TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY.....NABYTE KG........MIASTO mi28 ..........21.03.2006............9................... 0 ............ Lublin Mysz_31....... 21.03.2006...........9.................. 0........Warszawa Kamilla79.......05.03.2006..........11..................0.............Gdańsk Kuna ...........23.03.2006...........8.................0,5.....Środa Śląska Magda77....... 01.03.2006...........12................3........Warszawa Niunia_77.......06.03.2006...........11...............-1........Lublin Kama............07.03.2006...........9................???........Kwidzyn fifi30............06.03.2006...........11...............2.........Warszawa Słonko1335,,,,17.03.2006. ........10.................0........ Szczecin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi, hi no nie mogę sobie odmówić żeby napisać. Pozdrowienia przede wszystkim dla Mi i Słonka. Oczywiście inne mamusie też pozdrawiam równie gorąco. Zaintrygowała mnie troszkę osoba Kamilli79 z terminem na 05.03. Gdzie planujesz rodzić? Jeśli na klinicznej to przy jakiś zbiegu okoliczności mozemy leżeć na tej samej sali. He he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszle mamusie! ja prawdopodobnie tez nia zostane bo tescik wyszedl pozytywny:) bylam juz u gina i na badaniu krwi (brr..nie lubie!) a kolo 20-go moze w koncu sie dowiem ktory to tydzien, bo mimo ze mialam ostatni @ 08.VII to gin stwierdzil ze juz przed nim moglam byc w ciazy. Jesli sie potwierdzi to tez bede marcowka:):) dodam ze to moja 1-sza ciaza i bardzo sie ciesze, ale tez martwie czy bede dobra mamusia...no i boje sie samego porodu, bo ja ogolnie taka panikara jestem;) Pozdrawiam PS.Jestem z Warszawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Aba, widzę że też skusiłaś się na nowy topik, tylko naszego starego czasem nie opuszczaj, bo może to dzęiki niemu się na tym możemy znaleźć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy nowe Panie i te już zadomowione:)). U mnie była burza a teraz piekne słońce:)). Czuje się jak baczek, bo przed chwilą skonsumowałam spory kawałek własnoręcznie zrobionej pizzy:)) I chyba zaraz pójdę poleżeć:)) (jak tak dalej pójdzie to przytyje ze 20 kilo;) Słonko80 - widzę że brygada z Warszawy się powiększa;). Bedziemy okupowac w marcu stołeczne szpitale:). Wypoczywajcie dziewczynki. Pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam 🖐️ Aba i Słonko - spotykamy się na drugim topiku :) ale ja wiernie śledzę nasz stary, bo jak stwierdziła Słonko dzięki niemu się tutaj możemy spotkać ;) Magda - napisz mi jak robisz sobie ten pasek, podaj mi link, bo kiedyś próbowałm i nie mogłam... Dopiero wróciłam od koleżanki, miałyśmy mały zjazd kobitek ze studiów, wszystkie z dzieciakami, ale było wesoło. Muszę przyznać, że chyba minęły mi mdłości, lepiej się już czuję. Najgorsze, że już ponad 3 tygodnie dokucza mi katar. Mam go już dosyć i nie wiem jak wyleczyć. Na początku wyglądał na alergiczny, bo ciągle kichałam, ale teraz to już nie wiem :( Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×