Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

ide na tory-ale maszynka to pewnie musisz codziennie po brzuszku jezdzic...bo szybko odrastaja....nie masz podraznien? ja jeanine nie bralam .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarodziejka24
hey Mam hirsutyzm od 10 lat i nie lecze się bo zaden lekarz nie potrafił stwierdzic dlaczego rosna te włochy, bieganie po gabinetach zabrało mi 2 lata zycia więc olałam Biorę Yasminelle i włosy są słabsze i rzadsze i to mnie lekko ratuje. Od 5 miesiecy jestem z cudownym facetem, który nie wie o moim problemie ale czuje, że cos jest nie tak bo wiele raz mi to mówi, że czuje czasem, że ze mną coś nieteges itp. Tzn napomknełam mu, że cierpie na pewna przypadłość, która ogranicza moje zycie w pewnien sposób i powiedziałam mu, że musi zrozumiec czasem moje dziwne zachowanie. Chociaż On ciagle domaga sie bym mu powiedziala o wszystkim i pewnie niedługo to zrobie ale nie potrafi przy nim wymówic słowa - hirsutyzm- albo nadmierne owłosienie. Nie chce by tez czytał o tym w necie- Nie wiem jak to zrobie. Mam włosy na piersiach(rozjasniam) na brodzie i szyji(wyrywam pensetą) mam duze baki, mam wąsik(depiluje woskiem), na całym brzuchu czarne włosy kłujace(albo wosk albo golarka) no i posladki i tył pleców u dołu. Jak mam się spotkac z moim facetem jestem przygotowana- ogolona wydepilowana( zawsze w głowie układam wczesniej czy dzisiaj moze mnie tu dotchnąc i czy poczuje odrastające itp.) Staram się byc w miare gładka ale sa takie sytuacje gdzie jeżyk się pojawia a pozatym posladków nie depiluje a On czesto mnie dotyka więc cos tam musi zauwazac. Najgorsza jest broda i szyja odrasta na drugi dzień i następuje wówczas ukrywanie po katach albo w łazience z lusterkiem i szybkie wyrywanie w strachu czy On nie zobaczy. Tylko sama w swoim domu czuje sie pewnie, a na kazdych wyjazdach kilku dniowych to bacznie obserwuje gdzie wyrasta i tyle. I taki mały dodatkowy stresik, ale sądzicie, że jak mu powiem to cos zmieni? też bede musiała tak robic bo nie odważe sie przy nim wyrywac pensetą ale jakby sie trafiła nam wspólna kapiel on odrazu sie zoorientuje, że cos nie tak - tylko czy Facetom to przeszkadza. Może jednym tak moze innym nie. Ale sie rozpisałam ale reasukując - mozna z tym zyc i miec chłopaka i kochac sie z nim tylko trzeba wybrac drogę jak i nauczyc sie tak zyc Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarodziejka24 moi mzdaniem mozesz mu bez problemu poweidziec co jest grane.. jestes z nim tyle czasu, on widzi ,ze cos jest nie tak,.i napewno zaakceptuje to jaka jestes..i napewno tez pwoie,z enie musisz sie codziennie katowac by byc idelanie gladka dla niego.... bo on to na bank zrozumie.... jestes w wieku (24lata,tak) w ktorym osoby sa bardzo wyrozumiale...i mysle,ze mozesz mu dawac powoli male aluzje co dokaldnie sie z toba dzieje... np.nie golac brzyszka i pozwolic nozkom zarosnac..mysle,ze on nawet tego nie zauwazy,co najwyzej skomentuje ze drapiesz :)(jak to odrosty:) wierze w was...:) nie amsz czym sie przejmowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po 5 miesiacach bym jeszcze nie powiedziała na miejscu czarodziejki.Jak tyle wytrzymała z nie mówieniem to mozna troche poczekac jeszcze. Wogóle to uwazam ze to nie zalezy od wieku czy ktos zrozumie ale od dojrzałosci psychicznej, a jak wiadomo powszechnie wiek o tym nie świadczy...czasem 17 latek moze okazac sie bardziej dojrzły od 35 latka. Zalezy jaki własnie jest jej chłopak. Zapytaj go czarodziejko co ma na mysli mowiac ze chyba cos z Toba nie teges. Sprawdzisz wtedy czy sie domysla, jesli tak to bedziesz miała ułatwione zadanie czy mu przytaknac czy jeszcze zachowac to dla siebie i poczekac z oznajmieniem mu tego jak przygotujesz go pomału do tej wiadomosci :-). Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Horror, nie wiedziałam ze kobieta moze miec az takie problemy z owlosieniem. Współczuje i zycze zeby znalezli skuteczna metode..lek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulaska
czesc dziewczyny. Ja niestety tez mam z tym wielki problem-wlosy na brodzie i szyi sa najgorsze-bo wyrastaja grube i czarne. Codziennie rano walcze z nimi wyrywajac peseta.Ale po tym zostaje mi na szyi podrazniona czerwona skora i krostki. Zakrywam je porzadnie pudrem. Wlosy nosze rozpuszczone i glowe mam ciagle spuszczona zeby nikt nie widzial-ale jak odrastaja wlosy to te czarne kropki s a widoczne bardzo. Zalamana jestem totalnie. Mam juz ten problm dosc dlugo, ze 3-4 lata i sie problem nasila. Nie robilam jeszcze zadnych badan, miesiaczkuje regularnine. Mam prosbe wielka do Witaminki. Moglabys jeszcze raz wrzucic fotke swojej twarzy?bo na poprzednie linki wchodzilam i juz ich nie ma.Jak znajdziesz chwilke to prosze wrzuc je tutaj-bede wdzieczna. Pozdrawiam was wszystkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide na tory :) fajnie ze cie depiluje, mi np cxiezko uda z tylu sobie wydepilowac,i w koncu ktos moglby mi pomoc :( a z tym morzem, ja bylam.....ciagle rano depilowalam nogi....a brzuch i plecy,no coz..raczej nikt na palzy w piekna pogode nie stal nade mna i nie rpzygl;adal sie..gorzej tylko ,ze jak wlosy sa mokre,posklejane to widac je bardziej,i moj brzusio sie wyroznia i wielkoscia i kolorem ;/ ech... ja mysle,ze czarodziejka moze powoli odkrywac szczegoly,on i tak sie pewnie domysla ocb..zostaw maszynke na widoku,albo pensete...mysle,ze faceci tacy glupi nie sa.... w sumie powiem wam tak...ze te wlosy pod broda sa moz ei bardzo widoczne,ale raczej oni na to nie zwracaja uwagi.... wiec mysle,ze najgorszy problem to mamy od pepka w dol :( i z tylu pleckow... chcialam sobie w sumie zorbic tatoo na ledzwiach,ale boje sie,ze jak zorbi mi sie podrazenie meszka....albo cos w tym stylu, to cos mi sie zacznie paparac na skorze;/ wiecie jak to jest,gdy wlos wrasta ,robi sie stan zapalny,i dodajcie jeszcze na to tatuaz;/ ech.... mimo to,musimy zyc....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hx
czesc od 2 tygodni stosuję olej z krokosza jak narazie żadnych efektów ale podobno po 7 można zauważyć jakieś zmiany. Napiszę potem jak zadziałał. Ostatnio mocno zastanawiam się nad woskiem baków u kosmetyczki i może jeszcze do tego epilar ale wstydzę się do niej iść. Wiem że to głupie ale nigdy w życiu nie byłam u kosmetyczki a tu jeszcze z takim czymś bo przecież depilacja policzków jest pewnie bardzo rzadkim zjawiskiem i pewnie będzie zaskoczona. Jak myślicie czy takie cos wykonuje sie w każdym salonie czy dla niej może być problemem wydepilowanie takiego miejsca? Jak mam jej to powiedzieć? Czy ktoś z was chodzi do kosmetyczki na depilacje policzków czy może usuwacie je same jeśli tak to jak? chodzi mi o cały obszar od ucha do środka twarzy ten w dolnej części wiecie... O i czy znacie jakieś maści na blizny pod nosem? Sudocrem mi nie pomaga ale pewnie dopóki sie nie przestanie wyrywać włosów to nic niepomoże. Czy znacie jeszcze jakiś inny skuteczny sposób na blizny mimo tego że co tydzień skóra i tak jest podrażniana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja swego czasu chodzila m do kosmetyczki na depilację tawrzy (całej) ona do czegoś takiego była przyzwyczajona :), ale tp drogi zabieg i bolesny, wolałam zainwestowaćw dobry depilator i sama w domu to wykonuje > Jesli dobrze się wysterylizuje depilator i tawrz dobrze oczyści przed depilacja to krostek ni ema i podraznionej skóry. Pierwszy raz jest najgorszy a póżniej włoski odrastają rzadsze i słabsze. Poolecam zakup dobrego depilatora i pożeganianie s ie ze zbędnym (nadmiernym) owłosieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppppp
slonko...tak,skierowanie dostałam i wizytę u endo mam na początku marca :) dopiero :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
no nie wiem, ja na twarz to sie nie zdecyduje.. ja już głupieje na punkcie tych włosów. tak chciałam ten laser zrobić a tu nie da rady.. nawet tych pieniedzy na laser juz nie mam, bo wydałam na te peelingi i na dermatologa i na lekarstwa.. w piątek ide do endokrynologa.. i to tak zapuszczam wsztsrko.. no głównie tą brode. Mam nadzieje że ona mi nie powie taka pani uroda.. dobrze przynajmniej że ta dermatolog nie bagatelizuje tego.. ja już byłam u 3 endo i wszyscy mi powiedzieli taka pani uroda.. tylko ze wtedy było tego mnie .. i wiecie co jak ona mi tak wyskoczy tez to jej powiem, ze 2 lata m endokrynolog tak powiedział.. a po tych 2 latach jest gorzej więc to chyba nie ma zwiazku z uroda.. a skusił sie ktoś na ten epilar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
i wiecie co wiem, że nie powinnam tak mówić, ale powiem to tu.. dlaczego to my musimy tak mieć.. inne dziewczyny nie maja tego porblemu i nie musza wydawac pieniedz na leki lekarzy czy depilacje.. moga sobie je przeznaczyc na cos innego.. ja jeszcze musze na dermatologa płacić ... na ortodonte bo bede miec aparat chyba.. głupie to jest a inni sie rodza i maja to wszystko za co ja musze płacić żeby mieć a skutek nie wiadomo jaki będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja wam zazdroszcze jak mowicie ze wam wszystko slabsze odrasta..u mnie zawsze sztywne, czarne i dlugie:( tak jakbym miala w organizmie cos,co ciagle pobudzlao rozrost wlosa i cebulki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulaska
Witaminko C moglabys pokazac to swoje zdjatko? Bardzo Cie prosze.Chcialabym porownac ze soba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
zrób sobie i pokaż to ja Ci powiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
grosia ja też wcale nie mam słabszych.. właśnie może bym miała gdybym tego ruszała.. a tak to ciemnieją.. jak tylko je wyrwe.. jedynie to ten laser poskutkował.. bo czesc wlosow nie odrosło wcale, ale co z tego jak musialam go przerwać najgorzej to widać te włosy jak patrze pod światłem lampki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olkawaw
Witajcie dziewczyny. Jestem tutaj pierwszy raz... mam dopiero skończone 20 lat, a cierpię na ten sam problem co Wy :( po konsultacji i badaniach i endokrynologa zdecydowałam się na laser... pieniądze już odłożyłam... Ale czy to ma sen ? Czekam na odpowiedz, pozdrawiam Was gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja w koncu ogarne sobie rpace i sprawdze ten laser,bo moze mi pomoze cos... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hx
m_1982 dzięki za odpowiedź. A powiedz jeszcze ile kosztował zabieg u kosmetyczki, jakiego depilatora teraz używasz i jak często musisz powtarzać depilację. Czy włosy do depilatora musza być takie jak do wosku? Czy pokazujesz sie ludziom z całą odsłoniętą twarzą? Pytam bo ja marze o tym by wreszcie związać włosy wbrew pozorom chodzenie cały czas w rozpuszczonych bardzo ogranicza. Ja jeżeli miałabym depiować policzki to zamierzam to połączyć z epilarem albo z olejem z krokosza ale żeby olej dał efekty trzeba co tydzień depilować nie wiem czy depilator zdoła chwycic włoski jak będą króciótkie. witamina c: ja sie chciałam sie skusić na epilar zamawiałam go 2 razy z jakiejś strony ale mi nie przysłali dobrze że im kasy nie wpłaciłam. Mnie też to boli że moje życie jest zupełnie inne niż moich koleżanek że tyle sie napracuje tyle czasu zmarnuje a i tak wyglądam gorzej od nich, co z tego że sie wydepiluje jak te blizny i tak wszystko psuja. Też musze nosić aparat ale narazie ogranicza mnie kasa. Chce iść do pracy ale tu znowu ogranicza mnie mój wygląd. Nie mogę związać włosów a do prac fizycznych związane włosy są wręcz niezbędne narazie mam mizerne szanse na prace biurową(jestem po lo). Myślałam że uda mi sie jakoś żyć z tymi włosami na policzkach nie ruszająć ich a jedynie zasłaniając ale to jednak bardzo ogranicza, trudno wyrwe je jak wyjdzie źle to i tak jje ciągle ukrywam. Czy te włosy na które stosowałaś laser to były czarne czy może bardziej jasne szare? groosia: mi tylko na początku odrastały słabsze potem cebulki sie wzmocniły i odrastały coraz mocniejsze i sztywniejsze kolor taki sam jak zawsze czyli szary. Dobrze że przynajmniej szybkość odrostów jest wciąż taka sama nie zwiększyła sie. olkawaw: ma sens chyba tylko wtedy gdy włosy są czarne, wtedy laser działa no i zalezy jeszcze jaki ale na tym sie nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do HX u kosmetyczki jeden zabieg 80 zł z jontoforezą po zabiegu i maseczkami na zmniejszeni ezacezrwienienia. Depilator mam braun eversoft deluxe z nakładką masujacą. a depilację powtarzam co 2 tyg wówczas włoski są taie ze depilator złapie ale juz prawie niewidoczne. zdarzają sie czarne takie krótkie , ale wtedy wczesniej pesetka je wyrywam. a twarz mam cała odsłoniętą bo mam krótkie włosy. zacezrwienie jest jeden dzien i znika. jak poisalam juz najgorszy jest pierwszy raz bo wtdey zacerwienie i krostki utrzymuja sie prze okolo 5 dni, ale tak samo jest po zabiegu kosmetyczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkawaw
hx dziękuje :) moje włosy na szyi po wyrywaniu pęsetą zrobiły się czarne i są coraz mocniejsze, więc chyba najlepszym rozwiązaniem będzie laser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkawaw tak właśnie, ja po laserze czesci włosów poprostu nie mam tych ciemnych.. a byłam na laserze w połowie listopada i do tej pory nie wyszły. musze jeszcze zrobić conajmniej 2 ale to jak skoncze te lakarstwa.. przeczytaj sobie dokładnie jakich lekarstw, ziół czy kremów nie wolno stosować:) noi min. 3 tyg nie wyrywaj włosów ale tak szczerze to im dłużej tym lepiej. możesz golić lub przycinać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
słonka - a z czym mądrze?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki IDE NA TORY:* moim zdaniem powinnas jechac.. moj tez mnie namawia i boje sie tego.. ale zdecydowalam,ze mimo bolu pojde juz teraz na wosk prawie, ze calego ciala.. nawet bikinii brazilijskie.. zobacze po ilu odrasta i czy wogle takie cos warto robic przed jakims wyjazdem, czy beda efekty.. (jak robilam wasik u kosmetyczki mialam go po 2dniach spowrotem) ;/ dlatego teraz robie w domu depilatorem.. :(( ehh.. brak mi sil.. brzuch gole, wiec jest \"goly\" a na plecach busz.. geste wlosy wszedzie i czarne.. pelno ich.. w sloncu widac, odstaja bo sa wielkosci gdzies 5 cm , katastrofa, jak yeti! ;((( nie wiem czy tak sie pokaze w pelnym sloncu, gdzie widac kazdy wlosek, a one strasznie dostaja itd.. nie wiem tez co zrobic z tylkiem.. jest owlosiony rowniez.. ehhh.. mowie Wam, zyc mi sie nie chce, dodtakowo inne problemy.. wolalabym sie nie obudzic ;(( wiem,ze ludzie maja gorsze schorzenia itd.. ale co na to maja powiedziec piekne panienki ktore nie maja zadnych ? ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec latwo sie skapnac (zn osobie z zewnatarz) ze cos ze mna nie tak skoro brzuch mam "gladki" a na plecach busz.. itp.. eh;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
a mi smutno bo zadzwonili do mnie z przychodnie ze lekarki nie bedzie jutro i za tydzień będzie dopiero :( a mi sie wydaje ze tego jest wiecej :( to jest straszne ale w ciągu 0,5roku mi sie to tak pogorszyło, że masakra.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkawaw
agiie dziękuję za rade :) więc dziś wyrwałam swoje włosy po raz ostatni :) jutro z raniuchna zadzwonie i umówię się na konsultację :) mam nadzieje, że ten koszmar się wkońcu skończy.... ale chyba muszę być cierpliwa, a o to tak ciężko :| pozdrawiam dziewczynkiiii :) Oluś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×