Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość włos_sie_jeży99
pytanie do patyk: gdzie można kupić taki olej i skąd bede wiedzieć ze jest tłoczony na zimno ?? a drugie pytanie to niepokalanek też pomaga na włosy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem to mnostwo osob probowalo ten olej i nikomu na dluzsza mete nie pomogl. tylko jedna dziewczyna, zwala genetyczna, pisala, ze pomogl jej na wlosy na rekach. u calej reszty-nic nie zdzialal. ja w to raczej nie wierze. w razie czego, jesli sa nowi chetni, to mozna to dostac w kazdym sklepie ze zdrowa zywnoscia. a jesli chodzi o palme sabalowa, to w jakiej postaci to przyjmujecie? tam sa fitoestrogeny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włos_sie_jeży99
Raz tylko widziałam dziewczyne z hirsutyzmem. Była zakompleksiona tak jak ja. Też miała odrastajace włosy na twarzy.Wiem ze jest wiele dziewczyn które pisza ze maja włoski wokoł sutków, pasek pod pępkiem i włosy na rekach. I bede krytyczna (zwłaszcza że wyglądam dziś jak mongoł tak mi oczu od płaczu spuchły)bo gdybym ja tylko miała kilka tych włosów wokoł sutków i ten pasek to bym nie jęczała... Wiem ze jest ta cała skala i można określić mniejszy i wiekszy stopień hirsutyzmu - ja jestem w stanie juz nawet pogodzić sie z tym ze mama nawet włosy na palcach u stop. Mam cały dół brzuch zarośnięty tak jakby włosy łonowe nigdy sie nie kończyły i pozbyć się ich jest trudno bo wrastają w skóre i mam pełno blizn.Ale teraz to wszystko bym przeżyła całe ciało -jestem w stanie sie z tym pogodzić ale nigdy nie z twarzą. Mam całą żuchwe we włosach dzen w dzien wyrywam je pincetą i nie był dnia kiedy bym sie z tego powodu nie popłakała. Robiłam co mogłam i nigdy nie zapomnę tych zdumionych oczu, tego przerażenia jak wykrzyczał "y masz brode!!!" A chciałam być dla niego najpiekniejsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlos sie jezy, jest wiele wartosciowych chlopakow, ktorzy maja na tyle klasy, ze tego typu spostrzezenia zachowuja dla siebie. facet, ktory tak reaguje nie jest wart swieczki. probowalas depilacji laserowej? nawet jak z kasa krucho, to uwazam, ze jest to warte zadluzenia sie. serio. ja mam dalej problem z owlosieniem, ale depil. laserowa bikini zmienila i tak baaaaaaardzo moj komfort zycia. teraz robie nogi. to jest jedyna metoda, ktora na prawde widocznie i szybko dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość febrisan
czy jest tu ktoś kto pomimo dużego hirsutyzmu nie bierze leków hormonalnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do Loris
po jak długim czasie odkąd zaczełas stosować olej z wiesiołak unormowały ci się miesiaczki ? Od razu miałas regularne czy z czasem sie unormowały. Ja zaczełam go stosować , ale jak na razie mam jeszcze długie cykle. Jak było u ciebie? Co do palmy sabatowej to czytałam,że jest chyba na prostate. Ale mogę się mylic, mogło mi się z czymś innym pomylić. Nie wydaje mi się,zeby zawierała fitoestrogeny. Poszukaj info w necie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie czy możliwe jest uregulowanie poziomu hormonów na stałe, tak żeby organizm pracował tak jak powinien po przebytej kuraci i żeby nie było potrzeby jej powtarzać. Nie sądzę żeby tak było. Na przykład moja mama ma nadczynność tarczycy i jest po przebytej kilka lat temu operacji, a leki obniżające poziom hormonów tarczycy musi brać już do końca życia. Nie sądzę żeby kiedykolwiek wynaleziono tak inteligentny lek który sam regulowałby układ hormonalny według danego wzorca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o palmę to też sie nią ostatnio zainteresowałam. Jest głównie na prostatę , ale jak wiadomo mechanizmy powstawania hirsutyzmu u kobiet są takie jak prostaty u mężczyzn. Trochę mnie zaniepokoiło że obniża też estrogeny, ale podobno wtedy kiedy są za wysokie. Nie wiem skąd ta palma wie jaki powinien być ich poziom ale może ja się na tym nie znam. Na razie biorę diane 35 i cynk jest całkiem dobrze, właściwie nigdy aż tak nie było przynajmniej na brzuchu. Tak bardzo wam współczuję dziewczyny które macie ąż tak jak piszecie. Ja mam lekki hirsutyzm głównie na brzuchu, wokół sutków i na dole pleców, to miejsca w których najbardziej mi te włosy przeszkadzają. Ciężko mi z tym walczyć szczególnie na piersiach i brzuchu reszta ujdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waszym zdaniem....
czy hisurytyzm zawsze łączy się z zaburzeniami miesiączkowania? czy jest możliwe abym też miała hisurytyzm mając co moiesiąc normalny okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hirsutyzm to nadmierne owlosienie (u kobiet w miejscach typowo meskich). moze miec rozne przyczyny. moj ginekolog powiedzial, ze 50% kobiet ma owlosienie, ktore w dzisiejszych czasach uwaza sie za nadmierne. mowi, ze to normalne i zeby nie przejmowac sie. ja mam okres jak w zegarku. zrobilam teraz badania hormonalne, bo w sumie bardzo dawno sie nie badalam. ciekawa jestem w sumie wynikow. zastanawiam sie czy nie mam pco. ale to sie pewnie wkrotce wyjasni. jeszcze raz zachecam do obejrzenia tego materialu. w tym wykladzie jest wszystko co najwazniejsze o hirsutyzmie i jego leczeniu! http://www.mp.pl/wideo01/?id=320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem jjjjj
Czytałam ,ze zdaniem specjalistów występuje równiez hirsutyzm idiopatyczny czyli samoistny. Mozna wtedy normalnie miesiaczkowac i mieć wszystkie hormony w normie, a mimo to miec hirsutyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli te twierdzenia niby specjalistów was satysfakcjonują to w porządku pogódźcie się z tym faktem że wyglądacie normalnie. Nie sądzę jednak żeby tak było więc nie dajcie sobie wciskać kitu. Hirsutyzm idiopatyczny wystepuje u niewielkiej liczby kobiet z tych które mają za dużo włosów. Jest to raczej ciemniejszy meszek na całym ciele a nie w miejscach typowych dla mężczyzn. Ja np mam testosteron w normie ale za to androstendion za wysoki, a progesteron za niski. Wcześniej moja pani doktor powiedziała że to nie ma znaczenia, teraz twierdzi że to przez te hormony. Nie wiem z czego to wynika, że zmieniła zdanie. Nikt nas poważnie nie traktuje bo same nie traktujemy się poważnie. Wiem że sami lekaże nie bardzo wiedzą jak to się leczy i z czego to wynika bo przyczyn może być dużo, ale czemu walą nam takie prymitywne teksty na odczepnego jak pożal się boże "taka uroda" albo "hirsutyzm idiopatyczny, tego się nie leczy - zgroza. Jeśli hormony są w porządku to np laser wielu z was powinien pomóc ale nie pomaga bo włosy są karmione przez hormony które są ich źródłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego, ze na to wlasciwie nie ma lekarstwa. nie wyczaruja przeciez nagle cudu! antykoncepcja typu jasmin, diane itp. to sa srodki dorazne. po odstawieniu tych lekow objawy wracaja. leczy sie natomiast nieplodnosc przy pco, nadczynnosc nadnerczy itp. kobiety z pco maja nadmierne owlosienie nawet jak przystopuje sie nadmierna produkcje androgenow powodowana przez jajniki. zreszta pco ma podloze genetyczne. z genetycznyi chorobami mozna walczyc, ale nie pokona sie ich do konca. wiele dziewczyn faktycznie ma "taka urode", choc hormony maja w normie. proces powstawania wlosow jest bardzo zlozony. lekarze tego nie kontroluja, wiec gorzej jak sciemniaja, ze to wylecza. mi osobiscie laser bardzo pomaga. to cudowny wynalazek. ale mam nadzieje, ze wkrotce endokrynologia pojdzie do przodu i wymysla jak to naprawde leczyc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja myśle że
laser działa właśnie na takie miejsca jak pachy bikini łydki bo tam włosy są czarne i grube zazwyczaj. A na przykład włosy z twarzy byłoby dużo trudniej wytępić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwiki
sprobujcie wierzbownicy drobnokwiatowej!:)) to ziolo na prostatę dla mężczyzn, ale polecane również dla kobiet na hirsutyzm , trądzik, zaburzenia miesiączkowania itd. Nie sprawi, ze stare wloski znikną, ale nowe nie będą wyrastac. :)):))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włos_sie_jeży99
hej dziewczyny schodzi mi już opalenizna na nogach i wraz znią znowuż robią mi sie czerwone kropli i blizny po depilatorze;/ macie jaki sposób zeby to zamaskować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabłuszko soczyste
witam pisałam jakieś trzy tygodnie temu :( powiedzcie mi, bardzo Was proszę, czy Wasza skóra na brzuchu też jest szorstka? :( nie wiem co mam robić, mam skórę jak jeż, drapiącą... :( czuję się okropnie... :( co ja mam robić? :( błagam Was, dajcie mi jakąś radę... cokolwiek... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włos_sie_jeży99
Też mam szorstka bo włosy mi wrastają i zanim sie przebija to sa takie wyrastajace pod skórę i nie idze ani pincetą ani depialatorem sie do nich dobrać i to jest takie denerwujące bo jak juz jedne mi sie uda usunac to nowe pod skórą rosna -masakra;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włos_sie_jeży99
jakos tu tak pusto i nikt nie pisze... dlaczego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marsie
Stosuję Bioxet od 2 miesięcy na bikini. Dodatkowo stosuje depilację woskiem. Na początku chodziłam na wosk do kosmetyczki, ale od kiedy stosuję Bioxet mogę depilować się sama. Wiadomo, wosk w plastrach dostępny w drogeriach nie wyrywa tak dobrze włosków jak ten ciepły u kosmetyczki, dlatego wcześniejsze próby wyrywania sobie włosków z bikini samodzielnie kończyły się fiaskiem. Włoski nie słabły zbytnio po kolejnych depilacjach. Dlatego zaczęłam stosować bioxet i muszę powiedzieć, ze widzę różnice. Depiluję się już sama, bo bioxet tak osłabił mi włoski, ze plastry woskiem radzą sobie z włoskami w miejscach intymnych. Jest ich mniej, są słabsze i boli duuuuuuuuużo mniej przy ich wyrywaniu. Teraz depilacja to przyjemność;) Bioxet stosowałam tylko wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marsie
dodam tylko jeszcze, że nie mam teraz żadnego zapalenia mieszków włosowych (któe po depilacjach u kosmetyczki miałam zawsze i wyglądało to jak jedna wielka ropna rana) i włoski mi wcale nie wrastają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jestem nowa na tym forum i nawet nie wiecie jak was dobrze rozumiem…. Mam 24 lata a dopiero od 3 lat zakładam bikini pokazuje się na basenie czy plaży. Próbowałam wszystkiego plastry wosk kosmetyczka …. Mój sposób?? Solarium 15 minut na 600 minimum wieczorem i zaraz po solarium kąpiel i zabieg zwykła maszynką która przed zabiegiem musi być zdezynfekowana np. perfumami nawet jeśli jest nowa bo każda bakteria na niej w połączeniu z podrażnioną skórą podczas golenia to uczulenie i krostki. I spokojnie przez tydzień nie mam czym się martwić. Nie mam żadnych krostek zaczerwienień i spokojnie przez tydzień na wyjeździe nie musze używać maszynki bo nawet jak włosy odrastają dzięki opaleniźnie tej dawce opalenizny są niewidoczne a nawet jeśli użyję maszynki to nie ma podrażnień. Na mnie to działa a mam ciemna karnacje i włosy SA CIEMNE grube twarde wręcz szczecinowate. Wiem że solarium jeszcze tak długo to bardzo niezdrowe rozwiązanie …. Ale tego typu zabieg robię tylko w wakacje wtedy kiedy wyjeżdżam lub jadę na basen lub plażę bo też chcę żyć jak każda inna dziewczyna bez tego typu problemów w inne pory roku nie chodzę na solarium i oczywiście mam krostki podrażnienia swędzenie kucie cała jestem w „kolkach” ale to zimna i nie musze się ROZBIERAĆ . Mi to pomaga i naprawdę nie mam dzięki temu kompleksów nauczyłam się tak żyć i cieszę się że w wakacje mogę chociaż troszkę skorzystać z normalności. Mi to pomogło i ułatwiło życie zmniejszyło problemy ale zdaje sobie sprawę że każda z nas jest inna to co mi pomaga innym nie musi ale warto próbować. Pragnę dodać ze miałam robione już wszystkie badania morfologia DHEA testosteron Androstendion i co…. jestem ZDROWA :/ i mimo ze mam problem ogromny nikt mi nie pomoże oswoiłam się już z tym mam narzeczonego dla którego to żadne problem mimo że dla mnie to problem ogromny ale cóż tak to już jest NIKT NIE JEST STWORZONY IDEALNYM ale po co marnować sobie życie przez to … co za dziwnie upokarzający rodzaj „URODY” :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 465749
jest jakaś dziewczyna z którą mogłabym pogadac..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włos_sie_jeży99
hej dziewczyny czy nadmierne owłosienie moze dotyczyć również mężczyzn? Moj kumpel ostatnio mi sie zwierzał (choC oficjalnie o moim problemie nie wie nic ale podejrzewam ze nie trudno sie domyslić nawet jesli staram sie to maskowac jak najlepiej) że coraz bardzje zarasta ja z reszta tez to widzę. Ma 26 lat i kiedys nie miał takich zarośnietych rąk i ramion i nie musiał golić dwa razy dziennie twarzy. I zastanawiam sie czy u faceta to jest normalne zeby tak zarosnąć... odpiszcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez nadziei
ja już mam dość,żeby chociaż na twarzy nie mieć tych włosisków :o :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczyste jabłuszko
ale co robicie żeby brzuch nie kłuł? ja depiluję cały brzuch depilatorem, ale mam wrażenie, że on urywa włosy, a nie wyrywa... doradźcie coś, proszę.gdzie zniknelyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włos_sie_jeży99
do soczyste jabłuszko - też mam kłujący brzuch mimo iz używam depilatora . Ostanio zrobiłam tak , ze użyłam maszynki żeby te włoski równo wyrosły i potem jak juz były takie dość długie to siedziałam dłuuugo z pincetą i wyrywałam włos po włosku. No ale najgorsze jest to "zapuszczanie" jak bluzka by sie nie daj boże podwinęła albo co i ktoś by zobaczył to po mnie...;/ ale miałam choć przez chwile taki gładszy brzuch..eh takie cudowne uczucie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimimimi82
Dawno tu nie zaglądałam.Dziewczyny też mam podobne problemy z brzuchem, ale...mi bardzo pomaga robienie pilingu i mycie gąbką (najlepiej taką prawdziwą naturalną ale taka zwykła też może być).Piling+gąbka powoduje że mi włoski nie wrastają a te które już by miały zamiar pod wpływem tarcia się wydostają;) A tak poza tym to ja 2 miesiące przed wakacjami zaczęłam brać sindi i androcur-bardzo mi to pomagało, włoski po depilacji min.przez tydzień nie wyrastały, a ciemne zmieniały się na jasne (zresztą pisałam już to na tym forum).Jednak tydzień temu trafiłam do innej lekarki ponieważ moja wyjechała za granicę. Ta mnie obejrzała -i mówi "dziewczyno gdzie Ty masz włoski? A Ty widziałaś jakąś zupełnie gładką dziewczynę? a jeśli taką widziałaś to znaczy że chodzi na zabiegi albo do kosmetyczki albo sama się depiluje. Każda dziewczyna ma włoski na całym ciele." Odstawiła mi leki, powiedziała że to pomoże mi tylko na chwilę a jak odstawię leki znowu wróci:( Powiem wam tyle, że ja mimo jej słów uważam że mam ich za dużo-jeszcze rok, pół roku temu bardzo się tym martwiłam, nie wyobrażałam sobie wyjazdu na wakacje! I co od kiedy się z tym pogodziłam jakoś żyję i już się nie zadręczam. Byłam 2 tygodnie na wakacjach i jakoś sobie dałam radę. Szczerze powiem że zwracałam uwagę na inne dziewczyny i 1/2 z nich chodziła z owłosionymi brzuchami! To były naprawdę ładne dziewczyny, może my Polki jakoś bardziej na to zwracamy uwagę, one chyba nie, dla nich to chyba normalne że masz włoski na brzuchu czy plecach. Ulżyło mi jakoś od tamtej pory. I powiem Wam dziewczyny jaka jest recepta-dbajcie o siebie i przestańcie obsesyjnie o tym myśleć-bo ja właśnie tak robiłam i o mało co nie zwariowałam;)Całusy dla Was.3majcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekając na cud
Popieram poprzedniczkę, ja również przestałam przejmować się włosami, nie myśle o nich, zaakceptowałam to. Poza tym jestem po 1 zabiegu depilacji laserwej( laserem elos) na łydki i nie mam już 1/3 włosów :). Wczoraj byłam na udach bo trafiłam na promocje i jeden zabiego kosztuje 150 zł tylko że to jest jakiś system IPL i wyczytałam najakimś forum że jest nie skutczny :( i zastanawiam się czy nie zrezygnować, macie jakieś doswiadczenie? pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×