Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość czytająca ....
a na brzuchu duzo miałas...ja mam sporo , częśc mocna i czarna reszta z boku jasna, chce zacząc od brzucha ale boje sie , co to znaczy ze pare wypadło....dokładnie pare czyli prawie nic? a co mówili przy depilacji ze bedzie lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weroniko84 jak to jest mozliwe ze lekarz przepisuje ci lek typu PROSCAR kiedy ty jeszcze nie masz dzieci a w opisach tego leku wyraznie pisze ze jest to lek dla merzczyzn a kobiety w wieku rozrodczym powinny unikac tego leku???? Nie wiem czy wy dziewczyny bralyscie moze ten lub podobny lek ?? moze macie jakas wiedze na temat ? Co do BIO XET nie spodziewalabym sie cudow , mnie on nic a nic nie pomogl i dokladnie jak ty tlumaczylam sobie ze zapewne gdybym go nie stosowala to napewno byloby duzo gorzej , kolejne naciaganie !;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
tu gdzie golilam czyli srodek brzucha no to w sumie bardzo duzo ich a wypadlo nie wiem 1/4tego, natomiast mam tez na boku brzucha czarny meszek a go pani nie robila i wloskow nad pepkiem co sa od piersi do pepka tez nie robila a tam tem mam i tez chce sie pozbyc wiec teraz jak pojde 2 raz to powiem zeby je tez usunela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też w piewszym momencie pomyślałam, że pewnie coś z tym lekarzem jest nie tak ale mówił, że niby później jak sie go odstawi i odczeka odpowiednio długi czas to moża zajść w ciąże bez żadnego ryzyka dla dziecka ale tak sobie pomyślalałam że jednak najpierw wolałabym urodzić dziecko a później spróbować. Ważne jest żeby równocześnie zażywć tabletki antykoncepcyjne bo finasteryd powoduje zaburzenia rozwoju zewnętrznych narządów płciowych u płodów płci męskiej. Jak mi tłumczył lek ten jest ihibitorem 5 alfa reduktazy typu 2 obecnej w mieszkach włosowych, pod wpływem której testosteron przechodzi w dihydrotestosteron a ten powoduje właśnie nadmierne owłosienie. Jak już pisałam wszystkie badnia hormonalne miałam ok i mam stwierdzony hirsutyzm idiopatyczny czyli nadważliwość mieszków włosowych na normalne stężenie androgenów i podobno lek ten właśnie w tym przypadku może pomóc chociaż mówił, że nie obiecuje, że na pewno pomoże :/ Jeśli, któraś z Was stosowała ten lek to proszę napiszcie czy są jakieś efekty. Na poprzednich stronach tego forum coś ok 190 strony jedna dziewczyna o pseudonimie "Wybór" wypowiadała się na temat tego leku, że niby jej pomógł ale nie miała za dużego problemu z włosami więc sama nie wiem czy przy bardziej zaawansowanej formie hirustyzmu by pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weronika- to bardzo interesujące co piszesz, ja właśnie myśle o tym leku jako ostatnia deska ratunku, tylko problem u mnie wygląda inaczej bo u mnie badania właśnie w normie nie są. Ale to ciekawe że tak to zaproponował, ciekawa jestem jaką formę leczenia u nie zastosują wizyta za tydzień. Szkoda że nie ma nikogo kto stosował ten lek bo ja także jestem bardzo ciekawa opinii i efektów. Dziewczyny jak sobie radzicie z depilacja pleców? ja musze niebawem i za tamtą część ciala się wziąć, jednak nie wiem jak, do kosmetyczki sie wstydze pójść i nie mam zaufania. No i co do mojej twarzy to doszłąm do wniosku że najpierw je rozjaśnie a potem jak nie będzie jak chce to wydepiluje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
naddia1 ja wlasnie tez mysle o plecach bo bede musiala niedlugo cos z tym zorbic i golenie odpada, krem w sumie tez wiec zostaje wosk nie wiem jak to zniose;( sama w domu, albo mi brat zrobi albo chlopak bo do kosm to sie wstydze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milllcia
weronika, ja tez mam badania w normie, tzn juz sama nie wiem co o tym myslec, bo we wszystkich mam połowe albo nawet ponad połowe tego co podaja za dopuszczalne:/ .... ale mi endokr. powiedział,ze taka uroda, przepisał tylko krem vanique czy jakos tak, ale doczytalam w necie,ze to tylko na włosy na twarzy zreszta opinie równiez są rózne, wiec zrezygnowałam z kupna. przytłazca mnie to,ze jest tyle róznych, róznistych wynalazków a na głupie włosy nie moga poradzić nic:(.... straszne to jest, nie uwazacie? Ze musimy sie wstydzić kosmetyczek. Moim zdaniem powinne byc wyrozumiałe. Moja kolezanka( kosmetyczka) czasem robi mi wosk na nogi i jak ja marudze- oczywiscie nie wie,ze mam jeszcze włosy w innych miejscach, ale mówiła: kobieto co Ty mówisz, nie wiesz jakie czasem owłosione kobiety do mnie przychodza, depiluja się całe... czyli moze one wszystkie maja takie doswiadczenia i nie powinnysmy się absolutnie wstydzić. Mozna salony zmieniac w razie czego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
milllcia a jak dlugo masz spokoj jak ci wywoskuje kolezanka nogi? bardzo boli? ja bylam keidys raz tylko ze 3 lata temu to i tak nie mialam gladkich nog tylko kaktusa ale chociaz nie mialamc zarnych kropek na nogach jak teraz mam po goleniu, i w miare szybko odrosly, ale dluzej wytrzymalam niz po goleniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, zaglądam tu czasami nie wiem czy mnie pamiętacie. Ja mam PCOS z zespołem androgennym, biorę Qlairę takie antyki, przy nich testosteron spadł mi do 0,10 i LH mam w normie, niedługo będe mieć przerwę na 3 miesiące w braniu bo rok już biorę i mam zrobić badania hormonów plus układ krzepnięcia i próby wątrobowe. Chciałam się wtrącić do Waszej dyskusji o finasterydzie. Ja kiedyś rozmawiałam z lekarzem o tych lekach, właściwie zaczęło się od androcuru ale lekarz napomknął też o finasterydzie, flutamidzie. Tych leków nie można brać kobietom które planują kiedyś dzieci/ są w wieku rozrodczym i bardzo młode to raz, poza tym norma testosteronu musi być przekroczona 2,5 razy żeby to przepisać. To jest mocny lek który sieje spustoszenie w organizmie.U mnie testosteron bez leków wynosi 1,40 przy normie do 0,90. Obecnie na lekach słabo mi włoski rosną na nogach, pod pachami, z tyły na udach nie mam prawie w ogóle a miałam kiedyś. Rąk nie ruszam choć mam kłaczki bo kiedyś goliłam maszynką i takie porosły, latem jak mam opalone ręce to one się jasne robią. Na piersiach kiedyś miałam wokół brodawek kilka ciemnych kłaków to je ucinałam a teraz nie mam w ogóle tylko jasne i nic z nimi nie robię. Na lini od pępka w dół rośnie mi obecnie parę kłaczków które wyrywam raz na tydzien. Największym moim problemem są kłaczki na brodzie i w kącikach ust bo wąsik mam jasny tylko w kącikach mam czarne. Ja to wyrywam pęseta, a brodę podcinam włoski przy skórze. Ale muszę robić codziennie, mam podrażnienia, planuje laser i mam pytanie w związku z tym do dziewczyn które miały laser czy moge je na brodzie podciąć przy skórze a nie golić? Golenia sie boje na twarzy. Ja idę na laser Light Sheer, ponoć jeden z najlepszych i wiem że przy hirsutyzmie żeby mieć na parę miesięcy spokój trzeba zrobić przynajmiej 6 zabiegów co 4 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekajaca...
mi bez problemy lekarz w szpitalu przepisał propecia (finasteryd) i powiedział, że mam nie przejmować się tym co jest napisane na ulotce i powiedział, że dopiero po roku zobacze efekt (bo w moim przypadku był przepisany przeciw łysieniu, a nie na hist bo stwierdzili że mam 1 stponia, chociaz wydaje mi sie, że jest wiekszy :/). Nie biore leku, mam wykupiony, na razie jestem na dianie, efekty ok tylko, żyły mam bardzo widoczne na łydakch ale miałam badanie i niby ok z krążeniem i żyłami. Jeszcze 4 opakowania, chociaż mam nadzieje, że wczesnej bede mogla je zmiennix na inne anty. Ja tez jestem po pierwszym zabiegu laserem na lini brzucha i troche pod brzuchem, Bałam się strasznie bo chciłam zrobić podrzuszę a pani i tka mi ogoliła linie brzucha, a tam miałam tylko pare czarnych i je rozjasniam i było w miare ok i boje się, że jak laser nie zadziała to się wzmocnią no ale musze wierzyć, że bedzie ok :). mam troche ranek, oby szybko się to zagoiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze że coraz częściej zdarza się propozycja finasterydu, nie wiem dlaczego ale coś mi podowiada że to zależy od miasta w jakim się leczymy, wiem że może to głupie baardzo, ale powiedzcie. Oczywiście od lekarza i jego kompetencji również. Mam nadzieje że ktoś łaskawie da mi ten finasteryd. Naprawde tego chce, dzieci i tak pewnie mieć nie będę. I najważniejsze nie chce, ktoś powie że jestem młoda i mi przejdzie, nie przejdzie troche przeszłam a oprócz tego że rodzinnie mam dużo włosów to pewnie też genetycznie nie będę miała dzieci. Ja się strasznie wstydze iść z plecami, zresztą nie ufam jej, jest młoda i taka, nie do niej nie pójdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Docka85
dziewczyny wiecie w jakim dniu cyklu najlepiej robić USG pod kontem PCO??? proszę o podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milllcia
ja obiłam jak miałam torbiel, nie wiem czy to podobnie? od 3 do 7 dni po miesiaczce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Naddia: kiedyś mogłaś nie mieć pcos bo ono może powstać z czasem na tle np niewłaściwej pracy nadnerczy (ale ci tego nie badali, spytaj się lekarza o choroby nadnerczy) albo prolaktyny itd. Kiedyś finasteryd będzie normą na hirsutyzm jak teraz jest verospiron (on też nie jest dla kobiet w wieku rozrodczym itd). Ponadto ja uważam że on taki cudówny wcale nie będzie ograniczy hirsutyzm o 40-60% a nie o 100%. Nie należy go też demonizować: ma najmniej efektów ubocznych. Lovelaska: mi po zabiegu wypadło 100% włosów i to jest pozytywny rezultat. Potem odrosły ale wypadło 100%. Coś chyba jest nie tak. Może za mała dawka energetyczna strzałów? Ja miałam 38 wzwyż. A może laser wyeksploatowany jakiś? International : Dlaczego nie chcesz spróbować z laserem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazda z nas nienawidzi swoich wlosow. Trzeba jednak zachowac trzezwe spojrzenie i na chlodno wykalkulowac, czy konsekwencje brania tak silnych lekow sa warte pozbycia sie wlosow. Ja uwazam, ze nie. Ale kazda z nas musi zastanowic sie nad tym, co jest dla niej priorytetowe i przyjac konsekwencje swojej decyzji (klaki lub zrujnowane zdrowie - pamietajcie, ze konsekwencjne nie wylaza w wieku 20 czy 30 lat ale po 50, 60, 70... i wtedy moze byc na prawde niewesolo a bedzie za pozno na odkrecanie) czekajaca: zyly widoczne przy Dianie... Wiesz, nie chce Cie straszyc ale wielu dziewczynom te zyly pozostana potem widoczne a czesci przejda (z wiekiem!) w zylaki. Nie zycze ale radze wziac za profilaktyke antyzylakowo - jakies masci z kasztanowca, trzymanie nog w gorze, spanie z walkiem pod nogami itp. Broda - dawno Cie nie bylo, juz myslalam, ze zniknelas :-( Widzisz, ja mam kota na punkcie zglebiania problemow - chce znac przyczyny i skutki. A o ryzyku (czy tez jego braku) lasera nie ma ani slowa. Jestem nieufna. Poza tym jestem wciaz w "wieku rozrodczym" a ciaza wiele dziewczyn wyleczyla z hirsu (a niektorym zaszkodzila). Odczekuje wiec i szukam poki co metod naturalnych i przyczyny hirsu, bo slowo "idiopatyczny" mnie nie przekonuje ;-) Moze powinnam pojsc do homeopaty albo lekarza azjatyckiego? (ajurweda lub chinszczyzna, np. chinska medycyna ma na koncie wiecej wyleczen bezplodnosci niz europejska!!!!!!! moze i z hirsem by sobie poradzili?) Na konwencjonalnej medycynie kilka razy sie zawiodlam i wyleczylam metodami alternatywnymi (ktore SAMA wymyslilam :-p ). Wiecie, raz mialam podejrzenie baaaaaardzo powaznej choroby (nie chce pisac jakiej) i grozilo mi dozywotnie lykanie tabletek a ja sie wyleczylam w ciagu 2 tygodni zmiana diety! Po dzis dzien zaden lekarz mi nie wierzy (ze na prawde bylam chora, bo ze jesetem zdrowa nikt nie watpi :-p ), choc wyniki lekarskie pokazuja wszystko czarno na bialym :-p Nie jestem przeciwko medycynie konwencjonalnej (czasem tylko ona moze uratowac) ale uwazam, ze trzeba podchodzic do niej z pewna doza ostroznosci i szukac jednoczenie mniej inwazyjnych metod. Tym bardziej, ze tzw. medycyna alternatywna traktuje pacjenta calosciwowo i indywidualnie. Papryczko, no to masz szcescie, ze masz po woskowaniu gladka brode. Ja nie mam nigdy. Ba, nawet o tym nie marze. Chce tylko, zeby moje futro nie rzucalo sie innymi ludziom w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :(ja
Tez walcze z tym 10 lat,a niestety nie przynosi to wymiernych rezultatow tylko przez golenie ,wyrywanie pogarsza sie a wlosy mam wszedzie,twarz , cały brzuch,plecy to poprostu masakra.Ciagle mam nadzieje, ze wymysla cos skutecznego . Dziewczyny mam do was pytanie czy po uzywaniu rozjasniacza sally hansen ciemnieja wam wloski?uzywam go jakis czas na twarz ,na poczatku byl efekt super a teraz juz po 2 dniach wlosy staja sie ciemne i jakby z kazdym uzyciem coraz bardziej,niewiem czy to efekt tego wybielacza.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :(ja
Tez walcze z tym 10 lat,a niestety nie przynosi to wymiernych rezultatow tylko przez golenie ,wyrywanie pogarsza sie a wlosy mam wszedzie,twarz , cały brzuch,plecy to poprostu masakra.Ciagle mam nadzieje, ze wymysla cos skutecznego . Dziewczyny mam do was pytanie czy po uzywaniu rozjasniacza sally hansen ciemnieja wam wloski?uzywam go jakis czas na twarz ,na poczatku byl efekt super a teraz juz po 2 dniach wlosy staja sie ciemne i jakby z kazdym uzyciem coraz bardziej,niewiem czy to efekt tego wybielacza.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
androcuru slyszalam ze ma podobne dzialanie jak verospiron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Ja chciałam wrócić do tematu finasterydu. Uważacie że pomoże, ale po odstawieniu chyba wszystko powraca, bo tak jest w hirsutyzmie, jak bierzesz leki ok, a jak odstawiasz to powraca. Nie porównywałabym finasterydu do verospironu, przy nim verospiron to witamina C. Biorąc finasteryd trzeba brac dodatkowo tabletki anty i sumplementować organizm preparatem estrogenowym gdyż finasteryd zle wpływa na estrogeny które sa głównym hormonem kobiecości. Co do androcuru to nie jest on podobny do verospironu, mocniejszy, zawiera ten sam składnik co diane 35 tyle że jest go więcej. I przepisuje sie go gdy testosteron jest grubo po nad normę. Ja się nie zdecyduje nigdy na tego typu leki, i tak nie można ich brać bez konca, a jeszcze bardzo rozlegowują gospodarkę hormonalną. Wolę już brać moje antyandrogenne anty, robić przerwy i badania. Mam zamiar zacząć pić jakieś ziółka antyandrogenne typy wierzbowinica, chciałam zobaczyć czy to coś daje. I chcę wreszcie spróbować laseru na brodę tylko. I ponawiam pytanie czy można włoski przy skórze przyciąć czy trzeba je koniecznie ogolić, na stronkach poświęconnych laserom piszę że można, byle tylko nie wyrywać.Ma ktoś doświadczenie w tej kwestii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
ja chodze na laser na buzie i wloski na buzi przycinam nozyczkami przy skore nie gole bo nigdy bym sie nie odwazyla ogolic buzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, dziękuje Ci za wyjaśnienie,a powiedz mi co ile chodzisz, i na ilu zabiegach byłaś i jakim laserem? Czy to boli, bo jedni piszą że tak a inni że nie, ale to chyba zależy od wrażliwośći i progu bólowego. Czy w ogóle ten laser Ci pomaga? Ja myślę że u mnie to z 8 zabiegów będzie musiało być żebym miała przerwę na kilka miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się wybieram na Light Sheer. W tym salonie podobno najpierw robią próbę jak się skóra zachowa. Mam skórę jasną, kłaki ciemne więc powinno chyba podziałać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
mam jasna skore wlosy ciemne bylam dopiero na 1 zabiegfu wiec o efetkach sie nie wypowiem bo ich nie ma za bardzo, nie boli az tak strasznie ja mialam robione milemsnem nie light sheerem ale teraz kaze zrobic LS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekająca...
nietety wiem, o tych żylakach dlatego stosuje profilaktyke antyżylakową, u mnie jest ten problem, że jestem chuda i mam bladą cere i w sumie zawsze miałam widoczne żyłu ale i tak chcę oddstwić diane jak najszybciej, pisłam dzisaij do lekarz zobaczymy co odp.W sumie szkoda bo teraz kończe drugie opakowanie diane i efekty są, zwłaszcza na udach widze, włosy się mega osłabiły. Jaq byłam na depilacji laserem light sheere zobaczymy za kilka dni jakie efekty będą :D. narazie włosu odrastają i mam podrażnenie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Widzę Ania że jesteś mądrzejsza niż badania naukowe które właśnie wskazują że finasteryd ma działanie o takiej mocy jak verospiron /spironol i te same badania naukowe wykazują że ma niej efektów ubocznych i lepiej znosi go wątroba niż spironol/verospiron (Veropiron/spironol powoduje raka wątroby u myszy). Pozatym finasteryd można go stosować przez wiele lat. Żadna suplementacja estrogenowa nie jest potrzeba bo właśnie on powoduje że testosteron wolny nie zmienia się w dht więc zmienia w estrogen stąd ginkomastia u męzczyzn (i inne przejawy feminizacji np tycie). Tabletki antykoncepcyjne bierze się zarówno przy verospironie jak i flutamidzie, androcurze i finasterydzie w związku z teratogenym działaniem wszystkich preparatów o takich działaniu zwłaszcza na płody męskie. Myślę dziewczyno że powinnaś dostać Nobla :) a ci wszyscy naukowcy niech się idą walić. misteriosa: Branie androcuru jest bez sensu bo niszczy wątrobę i można stoswać tylko pól roku, flutamid do 2 lat, verospiron do dwóch lat a finasteryd można latami (męzczyżni stosują na łysienie i nic im się nie dzieje oprócz przejściowych problemów z potencją). Androcur i flutamid (60% redukcja objawów) mają najsilniejsze działanie na hirsutyzm a finasteryd ma takie jak verospiron (czyli średnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie musiszyć być broda taka złośliwa, ja piszę to co mi mówił mój lekarz, ufam mu, jak dotąd się nie zawiodłam. Jest ginekologiem a dodatkowo endokrynologiem specjalizującym się hormonach płciowym. Jak ktoś ma lekko ponad normę hormony albo idiopatyczny i chce brać te leki to niech bierze tylko niech się pózniej nie zdziwi jak mu się poprzestawia w organizmie wszystko. Nie mówiąc już jak te leki mogą wpłynąć na oś przysadka-podwzgórze- jajnik. Te leki to tylko przy dużym hirsutyzmie się bierze gdzie testosteron przekracza 2,5 razy normę, a i tak nie zawsze, zwłaszcza u nas w Polsce. A co do naukowców to nie trzeba też tak wierzyć w to co publikują. Nie mówię że kłamią , ale na badaniach często zarabiają koncerny farmaceutyczne i robione są one na zamówienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaa 89
ja kupilam 4 opakowania verospironu ale stwierdzilam ze nie bede jednak brala i 2 opak yasmin jak ktos chce moze sprzedac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o ten laser chodzi
dziewczyny to jak to w końcu jest ???? warto czy to sciema ?? spróbowac czy odpuścic, pomogło komus ? na jakie partie najlepiej działa i gdzie najszybciej usuwa, od czego zacząc, ja mam prawie wszedzie , myslalam na poczatek moze o bikini a moze nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×