Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Dziewczyny, myslicie, ze moge zbadac testosteron i androstendion w 9. dniu cyklu? Niby podnosza sie androgeny w dniach okoloowulacyjnych i przy miesiaczce, ale dziewiaty dzien to chyba jeszcze nie tak blisko owulacji, co? :-) Ja nawet nie wiem, czy ja mam, bo zawsze cos mi wypadnie i zapominam o pomiarach.. Ostatnio moj cykl mial 33 dni i powoli sie skraca.. Wczesniej mial 42 dni (moze przez zmiane klimatu przez wakacyjny wyjazd), 37, 36, 35.. Ten 33 to ostatnio rekord. Wiec dziewiaty dzien cyklu moze byc dobry na pomiar androgenow? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia 34
a ten lek to na recepte co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia 34
a gdzie taka palme kupic i jak to wyglada i jak sie bierze? :) z gory dziex ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najpierw trzeba sie oczyscic, czyli przeprowadzic detox. jest duzo suplementow z wyciagiem z tej rosliny.. Wystarczy wpisac w wyszukiwarce na stronie danej apteki "palma sabalowa", albo "serenoa repens", albo "saw palmetto" albo "bocznia pilkowana". Ja chyba kupie to: http://www.doz.pl/apteka/p1922-Fitoprost_kapsulki_160_mg_60_szt lub z wyciagiem z pokrzywy. http://www.doz.pl/apteka/p9013-Prostatobon_kapsulki_60_szt do tego wierzbownica na acne http://www.doz.pl/apteka/p20217-Wierzbownica_tabletki_powlekane_60_szt i wiesiolek z ogorecznikiem: http://www.doz.pl/apteka/p20942-Nutriskin_kapsulki_60_szt ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spranka
Cześć dziewczyny! W sumie to nie wiem od czego zacząć... Byłam u ginekologa, który zlecił mi badania hormonalne. Okazało się, że mam trochę podwyższone DHEA S,odrobinę ponad normę testosteron i aż trzykrotnie wyższy androstendion. W każdym bądź razie prawdopodobnie choruję na zespół policystycznych jajników i występuje u mnie rózwnież nadmiar owłosienia... Jednak w sumie największym moim problemem jest to, że boję się powiedzieć o tym swojemu chłopakowi... Jesteśmy ze sobą ponad rok...udawało mi się to przed nim ukrywać ale źle się z tym czuję... Boję się jego reakcji...ale strasznie mnie to męczy...zresztą zdaję sobie sprawę z tego że nie mogę tego wiecznie przed nim ukrywać. Wiem że źle zrobiłam ze nie powiedziałam mu o tym od samego początku...ale tego już nie cofnę:( Proszę was o wsparcie... może miałyście też podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, osobom zmieniającym płeć podaje się końskie dawki hormonów, usuwa jądra, a wiadomo, że jądra produkują testosteron. Jak byśmy chciały być bez androgenów to trzeba by usunąć jajniki, przysadkę, nadnercza i umrzeć. Co do finasterydu to nie radziłabym brać, nie mogą go brać kobiety w ogóle niezależnie od tego czy są w ciążę. To, że lekarz komuś przepisał lek który w ogóle nie jest dopuszczony dla kobiet to mądre nie jest. Bo leki na rynek w Polsce ktoś dopuszcza, są komisje lekarkie itd. I po to są ulotki żeby ostrzegać. Owszem poznikać może owłosienie, mogą zniknąć przyszcze, ale niewiadomo jakie spustoszenie lek poczyni w organizmie. I ile to można brać? Przerwie się i sytuacja się powtórzy. Tak jak antyki. U mnie po 3 miesiącach brania znikneły mi pojedyncze włoski ciemne co miałam wokół brodawek, miałam ze 2 na piersiach. No i cerę mam bardzo ładną, nieco schudłam. Przerzedziły mi się też włoski od pępka w dół na tej lini. Bo brzucha nie mam w ciemnych tylko mam meszek jasny i nic z tym nie zamierzam robić. Natomiast czarne kudły na brodzie jak rosły tak rosną, tylko pojedyncze włoski co miałam przy baczkach czarne mi znikneły, wcześniej wyrywałam pęnsetą, teraz znikły i mam baczki jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nieeee... :-) kolejna hirsutka z problemem milosnym! :-D Kochana! Ty myslisz, ze on przez ponad rok nic nie zauwazyl?! :-) No chyba, ze nosisz burka i mu sie nie dajesz nawet musnac! :-) Ojojoj.. co ja z Wami mam! :-) Ale dobrze, ze jestes, to chociaz inne zobacza, ze mozna miec chlopaka majac hirsa! I TO JEST TA KATEGORIA FACETOW, O KTOREJ WAM DZIS RANO MOWILAM! ON CIE PO PROSTU KOCHA, INACZEJ JUZ BY GO DAWNO PRZY TOBIE NIE BYLO! Najwazniejsze dla nas to DBAC O SIEBIE I NIE ZARASTAC! Powodzenia! Bedzie dobrze! :-) P.S. Hmm.. Moze zostane terapeuta hirsutek? jak mi idzie? :-) fajnie, ze Was mam! Buziaki! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, ale ten doktor chyba wie co robi.. Mowia ze pracuje w kilku szpitalach i ze sa do niego kolejki i ze jest bardzo dobry. Moze on chce tylko przyblokowac enzym 5-alfa-reduktaze, lysienie androgenowe. Palme sabalowa tez niby tylko faceci powinni brac, a od wiekow stosuje sie ja w Ameryce (chyba Indianie tez ja zazywali, gdzies wyczytalam) na problemy kobiece.. A nawet przy niedorozwoju piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co mam ze soba zrobic
constance--chyba przytoczylas moj przyklad, zagladam czasem do Was. Ania-dlaczego uwazasz ze to glupota wypisywanie tego leku przez lekarza? Musze powiedziec, ze ten doktor jest naprawde bardzo wykwalifikowany, nie leczy tym, czym zazwyczaj sie leczy. Bedac u pewnej ginekolozki, nie wiedziala nawet ze Proscar ,,mozna,, zastosowac u kobiet na nadmierne owlosienie i wypadanie wlosow. Czytala w spisie lekow. Faktem jest, ze to bardzo kontrowersyjne, bardzo dyskusyjne, posiada wiele skutkow ubocznych i nie zawsze moze pomoc. Prawda jest tez to, ze biorac to jest naprawde super- cera wspaniala, wlosy rosna od niechcenia, ale cos za cos. Podobno saw palmetto to pic na wode, ale warto sprobowac zanim siegniecie po mocniejsze srodki chocby takie jak proscar. Ja odstawilam,ale nie wykluczam powrotu. Naprawde, nalezy sie mocno zastanowin nad podjeciem leczenia proscarem, ja osobiscie nie wierze w to ze mozna po tym miec dzieci, obawiam sie ze to moze narobic na tyle bajzlu w organizmie ze to dziecko moze sie porodzic hermafrodyta. Bezwzgledu na przerwe w leczeniu. Kazdy ma inne priorytety... Czy ktoras z Was stosowala pigulki o nazwie Atywia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Constance, a to przepraszam, myślałam, że do mnie ta ironia o pani doktor. magdatomasz, wiesz co, ja kilka lat goliłam wąsik zwykłą maszynką, od 3 miesięcy depiluję depilatorem do twarzy z Philipsa i wąsik stał się jaśniejszy, dużo wolniej odrasta:) Emiilka34, ja mam podobny zestaw depilujący z philipsa. Zobaczę dokładnie wieczorem, jaki to model, może to ten sam:) Ogólnie polecam te depilatory;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do "nie wiem co mam ze soba zrobic" :-) heeej, wlasnie o Tobie pisalam.. A czemu tak zle sie wypowiadasz o palmie? ja slyszalam przerozne opinie, bo to zalezy od organizmu - logiczne zreszta. Ale niektorym to rzeczywiscie pomoglo. W takim razie zamiast 100% syntetyku sprobuje wycigu z roslinki.. :-) Wczoraj przegladalam wszystkie moje badania hormonalne, od epoki malej dziewczynki po dzien dzisiejszy.. I ten testosteron zawsze byl wysoki. Pojutrze zbadam go ponownie, androstendion tez.. Jak Wam sie wydaje ten 9. dzien cyklu? Nie za pozno na takie badania? Zalamana, :-) nie ma sprawy... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Constance i Emilka, Ja wiem, że to wczorajsze zapytanie było banalne i wiem, że na tym forum pewnie zostały wszystkie problemy z hirsutyzmem przeanalizowane wzdłuż i wszeż...:) ale chyba miałam mega doła wczoraj więc chwyciłam za klawiaturę..:) Ale dzięki dziewczyny, za każde słowo...i z tym użalaniem...pewnie macie ogromną rację...ale chyba po to to forum również jest...żeby takiej Magdzie i innej Ani nagadać jak zaczyna smęcić. Thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co mam ze soba zrobic
constance-- nie wypowiadam sie zle, pisze ze warto sprobowac,moze akurat pomoze, ale z tego co czytalam to trzeba brac kosmiczne dawki, natomiast zgodze sie ze warto najpierw sprobowac roslinki a dopiero potem ewentualnie proscar. Zycze powodzenia i relacjonuj swoja terapie palma. Jestem zdania, ze najpierw ziola i inne sposoby a potem chemia. Na mnie nie podzialalo to pierwsze wiec pewnie zostane przy lekch. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od wielu lekarzy słyszałam że finasteryd jest nie dla kobiet. Robi spusztoszenie w organizmie kobiecym, jajniki itd. Ale każdy wie co robi. I kiedyś leczyłam się w klinice w Wawie, prywatnie i wypytywalam lekarzy o różne rzeczy co się w necie poczytało i oni mi powiedzieli że finasteryd nie dla kobiet. Ktoś pytał o Atywię, nie wiem czy nie jest to tańsza odmiana Yasmin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co mam ze soba zrobic
dzieki, podobo b. dobre na tradzik,ale wiadomo co organizm. Wiesz, jestem naprawde bardzo ciekawa co mowia o tym inni lekarze,mozesz napisac jesli pamietasz? Bo jak pisalam, narazie nie biore ale nie wykluczam powrotu. Jakie spustoszenie w jajnikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobre na trądzik bo antyandrogenne. Mnie powiedzieli że zle działa na przysadkę i jajniki, że zbije tesoteron owszem ale i estradiol poleci i inne kobiece hormony i mogą sie jakieś zrosty potworzyć na jajnikach,ewentualnie guzki. Jeśli masz coś brać spróbuj atywię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ogóle miałaś robione badania przed braniem i jaki testosteron miałaś? i robione miałaś badania w trakcie brania fina? i osłonowo coś brałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co mam ze soba zrobic
Ania, dziekuje za odp. Mam hiperprolaktynemie czynnosciowa. Mam lekko podniesiony androstendion, 17 OH, Dheas, testosteron. Wszystko podniesione o jakies 1,5 ( w zaleznosi od jednostki, ale mniej wiecej jakos tak) w trakcie fina nic nie mialam zalecane, proby byly kiepskie bardzo,ale po odstawieniu zrobilam znow badania i o dziwo wyszly bardzo ok. Jajniki bez typowych dla pcos pecherzykow. Zastanawiam sie nad tabletkami ale bardzo sie boje skutkow ubocznych w postaci wypadania wlosow. Jestem coraz bardziej owlosiona,teraz mam obrzydliwe pogorszenie tradziku i jeszcze sie boje ze do tego wszystkiego zaczna mi wypadac wlosy. Stad te moje wahania i niepewnosc i ostateczna chec podjecia leczeniem sie proscarem bo stwierdzilam ze to mniejsze zlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na prolaktynę nic nie brałaś np. norprolac? A miałaś badane nadnercxa? Bo piszesz że masz podwyższony DHEAS i 17OHP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co mam ze soba zrobic
jakie badanie na nadnercza?nie, nie mialam.. nie bralam norprolac od razu podano mi fina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usg nadnerczy, kortyzol z krwi, test hamowania dexamethazonem. I jak nie masz pęcherzyków na jajnikach to znaczy że nie masz PCOS i twój testosteron i 17OH i DHEAS to wszystko od nadnerczy idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na wysoką prolaktynę nie pomogą leki hamujące testosteron, musi być tylko na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co mam ze soba zrobic
dzieki Ania za odpowiedz. Czyli faktycznie wychodzi na to ze niejako potraktowano mnie bardzo na odczep sie. Owszem dosc mocno histeryzowalam wtedy,ale widze ze musze upomniec sie o powazne traktowanie, albo znalezc innego lekarza. To co sie teraz ze mna dzieje, jest straszne, co prawda regulranie w mcu wrzesien widze u siebie podobne zmiany- czyli okropny tradzik, nagly porost wlosow, wypadanie ich z glowy. Testosteronu na dobra sprawe nie mialam takiego wysokiego jak sie spodziewalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co mam ze soba zrobic
acha, a mozesz mi powiedziec w jakim dniu cyklu owe badania musze zrobic i ile one mniej wiecej kosztuja? Ale skoro jest to czynnosciowa to tez ja nalezy leczy? Po obciazeniu podskoczyla..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, a sama nie była wysoka? Kortyzol się robi bez dnia cyklu i usg nanerczy również, Dheas bez względu na cykl i 17OH to na początku cyklu od 1 do 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ceny zależą od laboratorium, u mnie DHEAS jest bardzo drogi 40 zł. Usg nadnerczczy prywatnie 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co mam ze soba zrobic
nie, sama nie byla wysoka, mysle ze zrobie sobie sama badanie bo od lekarzy to ja sie nie dowiem niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×