Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

dziewczyny cos mi sie przypomnialo :) niektore z was pisaly ze maja problem z lojotokiem swiecaca cera itd ja mam cere mieszana i rewelacyjnie dziala na tluste miejsca masc cynkowa ( w aptece za cale 2 zl :) ) ja walcze z wagrami wiec smaruje nia na noc nos i naprawde ona bardzo ladnie wyciaga tluszcz matowi wysusza itd polecam na swiecace miejsca lub pryszcze itd tania a baaardzo dobra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem czy u małych dzieci coś takiego występuje, małe dziewczynki takie w wieku 6- 8 lat to mogą mieć tzw. wczesne dojrzewanie ale to nie jest hirsutyzm i inne objawy są. Mnie się coś zrobiło na kolanie, nie wiem czy to odcisk czy coś, mam to pod kolanem na przodzie właśnie, boli mnie to, ciągnie, taka twarda gula, nie wiem czy mi kłaki nie wrosły bo nogi od czerwca jadę depilatorem, i na tym kolanie lewym mi włosy wrastają właśnie. Na razie obłożyłam altacetem, zobaczymy co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wystepuje ktoras z dziewczyn tu ostatnio wkleila link gdzie byla informacja na temat leczenia nadmiernego owlosienia juz wlasnie u dzieci tam polecano picie wierzbownicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jak przeczytasz droga Aniu masz tam tez info ze wskazane jest picie wierzbownicy przez dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałam , takie rzeczy wcześniej wiedziałam, to jest przedwczesne dojrzewanie płciowe, leczy się to ednokrynologicznie, nie rzadnymi herbatkami. U mnie w rodzinie dziewczynka to miała, mając 7 lat, zaczęły jej rosnąć piersi, pojawiło się pierwsze owłosnienie, dostała hormony po zdiagnozowaniu i brała do 10 roku życia. Po czym przestała, dostała miesiączki, teraz ma 13 lat i jest ok. Gdyby nie dostała leków wtedy to by miała okres w wieku 7 lat. U niej chodziło o zatrzymanie funkcji przysadki itd. Miała też zakaz jedzenia kurczaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania rozumiem ze jestes lekarzem? bo wymadrzasz sie na kazdy temat i nawet kwestionujesz to co jest napisane w artykule, zycze ci troche pokory dystansu i usmiechu bo zgorzknialosc i zlosliwosc bije od twych wpisow na kilometr :) i nie oceniam cie bo jestes drazliwa na sama mysl ze ktos cie ocenia pisze dokladnie wedlug tego jak sie nam tu objawiasz pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Emilko może byś mnie przestała oceniać co? Nie jestem lekarzem, nie wymądrzam się, ale mając dziecko z jakimś problemami zdrowotnymi to nie należy się sugerować internetem bo tu się diagnozy nie znajdzie, pediatra i endokrynolog decydują o leczeniu. Nie sądzę żeby któraś z matek poiła dziecko herbatkami z wierzbownicy, co prawda to zioło ale z tym też należy uważać, szczególnie u dzieci. Ty też się tu "wymądrzasz" pisząc o laserze i innych parafarmaceutykach i jakoś Ci tego nie wytykam. Ja piszę co wiem, czego mnie nauczyło doświadczenie z chorobą, życie. To nie zgorzkniałość i złośliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oh oh tak tak oceniam :) ja sie wymadrzam???? oszalala dziewczyna slowo daje :D constance zachwalala palme wiec ja zaczelam brac i jak sie pojawily efekty to napisalam to chyba normalne ze sie tu radzimy i sobie podpowiadamy co ktorej pomoglo prawda? ale ty jestes dziwolag szok :D to moja ostatnia wypowiedz do ciebie bo sie nie zrozumiemy jak widac :) P.s-zacznij przed lustrem cwiczyc usmiech- tak na dobry poczatek przelamania sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
constance a powiedz mi laser na twarz tez planujesz? ja sie z wami zegnam na jakis czas bo znowu wyjezdzam :) trzymajcie sie cieplutko :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może byś przestała mnie obrażać co? Noga mnie boli i nie zamierzam się wdawać w kłótnie ale to już przesada, złośliwa, zgorzkniała, dziwoląg, wez sama spójrz na siebie i siebie oceń a nie kogoś kogo nie znasz osobiście. I na tym kończe ten temat. Żegnam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj moje panie, nie klocic sie prosze, bo to forum na tym nie polega :) Czyli jak? Mam pic i moze pomoze czy raczej strata kasy i czasu? :) A z ta mascia z cynkiem to z checia wyprobuje, bo na nosie mam straszne wagry ;) Dzieki wielkie ;) Constance mam pytanie ,ile placisz za laser na brzuchu? :) Bo moze bym zaoszczedzila troche i poszla na pare serii. A ile to w ogole trzeba? A co do tego ze u malych dziewczynek jest hirs czy nie, to moja endo na wypisie napisala, ze od okresu dojrzewania hirsutyzm, a od urodzenia hipertrychoza, wiec jest to juz jakies zdiagnozowanie problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Emilko, a ty znowu sie gdzies wybierasz, ty to masz dobrze ;) Milego odpoczynku ;) I nie obrazac sie :) Tak nie ladnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polindo na problem z wągrami polecam krem brevoxyl, świetnie działa na wszelkie zaskórniki nie tylko na nosie, piankę oczyszczającą Iwostin purritin, bardzo łagodna i skuteczna. Tylko przy brevoxylu to musi być dobre nawilżenie, ja używam Iwostin purritin rehydrin, nie zawiera parafiny, super nawilża, nie zapycha i nadaję się pod makijaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu ty ten Iwostin purritin rehydrin w aptece kupujesz czy w drogerii? :) Ja uzywam kosmetyki Garniera i sa nawet dobre, ale z checia wyprobuje czegos nowego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W aptece oczywiście. Polecam, skład to olejek z drzewa herbacianego, woda termalna z Iwonicza Zdroju, alantoina, cynk, to w piance. A krem oprócz wody z Iwonicza zawiera hialuronian sodu, skwalan, i ceramidy no i oczywiście alantoinę. Krem ma 75 ml i jest bardzo wydajny, na długo starcza. Co do kosmetyków Garniera to mnie one wysuszyły totalnie skórę. Oprócz Iwostinu to jeszcze dobre są kosmetyki Eris Pharmaceris, mam z tego fluid, ale miałam też pianki, żele do mycia i maseczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie kolano coraz bardziej puchnie, boję się żeby nie skonczyło sie u ortopedy... I boli jak cholera, nie wiem co to jest, nie stukłam się, odcisk chyba też nie, włosków tam nie widze w skórze, dotknąć nie mogę się za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Co do leczenia endokrynologicznego, ja znam przypadek podobny do tego, który Ania opisywała. Kosmetyczka mi mówiła, że córka jej sąsiadki dostała miesiączkę w wieku 6 lat, miała też różne inne objawy zaburzeń. hormonalnych (jak choćby nadmierne owłosienie). Dziewczynka była leczona endokrynologicznie, by powstrzymać przedwczesne dojrzewanie Polinda, co do tych herbatek, ziółek itp., to ja jestem jakoś sceptycznie nastawiona do nich. Nie wiem, jakoś nie wydaje mi się, by zioła miały tak skuteczne działania, jak leki. Aczkolwiek, może kiedyś wypróbuję.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ania, a może to woda w kolanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko, siostra mojej naj kumpeli dostala miesaczke w wieku 7 lat i jak teraz sobie o tym pomysle, to ona faktycznie szybko dorastala, te cechy kobiety sie u niej uwidacznialy, a o ile mi wiadomo, zadnych lekow nie dostawala. Jest duzo taki przypadkow, np. moj brat (oczywiscie inne kryteria bo to chlopak) to on ma 5 lat, a nawet moje kolezanki czy panie w przedszkolu kiedys mowily, ze ona mu wlosy dlugie i czarne w miejscach typowo dla mezczyzn, a wlasciwie w miejscach gdzie ma moj tata, wiec i na niego i na mnie te zle geny spadly. Wiesz zawsze moza z ziolkami probowac, byle by tylko nie zaszkodzic ;) Wlasnie, ja jak sie przewrocilam i walnelam kolanem w kraweznik to mialam takie sine i wlasnie wode, ale nie mialam jej wysysanej, jakos samo zniklo ;) Aniu a ty sie o cos uderzylas? Aha ja popytam o te kosmetyki w aptece i zobacze, ktore poleca i oczywiscie porownam ceny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najstarsza wyga kafeteryjna
siedze na tym forum od paru lat, rzadko sie udzielam, ale najbardziej nie lubie jak ktos zaczyna paskudzić forum jakimis kłótniami. Emilko, jak na kobiete 34 letnią -gdybym kiedyś niechcący nie przeczytała że masz tyle lat, bo zazwyczaj nie czytam Twoich wpisów, są niezwykle irytujące, gdyby nie to że przeczytałam obstawiałabym że masz na 100proc jakieś max 16 lat. To taka mała dygresja a propos Twej osoby, więcej o Tobie nie wiem więcej, nie chce wiedzieć. Ale taka serdeczna rada, koleżanki po problemie nie zasmiecać forum, wiem że co jakiś czas się tu coś takiego dzieje- wystarczy wrócić pare stron wstecz, ale żadna z Was nie ma na tyle kompetencji aby kogoklwiek leczyć- pisze w nawiązaniu do rady dla Poli odnośnie picia tego ziołowego cuda. Wymiana doświadczeń od zarania to forum temu służy. Pozdrawiam serdecznie, stara wyga hirsutowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polindo te kosmetyki to w granicach tak 35 zł kosztują, na necie taniej. Co do mojego kolana to się o nic nie uderzyłam. Kurcze boli mnie, boję się żeby woda nie była, kuzynka miała to jej taką wielką strzykawką ściągali bez znieczulenia.. Ta dziewczynka u mnie w rodzinie to też by pewnie okresu dostała jakby matka nie zauważyła i do lekarza nie poszła w odpowiednim czasie. Tak to ona wygląda normalnie, tylko powiem Wam, że chodzi do pierwszej klasy gimnazjum a wygląda na dziewczynę z liceum, jest wysoka ma ponad 170 wzrostu (po ojcu pewnie bo ona około 190) i dosyć rozwinięta i taka poważna jest, wydaje mi się że to przedwczesne dojrzewanie choć zatrzymane było to jakoś na nią wpłynęło, psychikę ma dojrzalszą niż równieśnicy i rozwinięta jest dobrze fizycznie, ona teraz powinna dojrzewać właśnie,a tu w 4 klasie dostała miesiączkę. Teraz dużo takich przypadków jest. Ja to dostałam pierwszą miesiączkę pod koniec 6 klasy i tak wszystkie moje koleżanki w tych granicach wiekowych. Zmykam już bo noga mnie coraz bardziej boli, może jakoś usnę i nie wiem jak ja jutro wyjdę na dwór.papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Teraz, to fakt, dziewczynki dostają miesiączki wcześnie. Ja dostałam jak miałam 12 lat, ale w klasie były koleżanki które miały po 11 lat. Z tymi kurczakami, to jeszcze mi się przypomniało, jak kosmetyczka mi mówiła, że właśnie one wpływają negatywnie na hormony i tej dziewczynce lekarza też zabraniali ich jeść. Dobranoc i zdrówka Aniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:-) ok, dzieki za rady dziewczynki, nie bede mieszac oleju z telo. :-) tak tylko kombinowalam, jak to ja.. :-) Poli chyba pytala o laser.. to co ja robie to swiatlo pulsacyjne - chyba IPL nazywane takze :-) - wykupilam pakiet na groupon.pl, trzeba sie zalogowac i podac swoj email i beda Cie bombardowac mailami z roznego typu promocjami.. ojojoj... coz to za spory na naszym forum.. dajcie spokoj.. :-) juz, podac sobie raczki na zgode.. jezeli chodzi o te wierzbownice dla Poli.. Ja juz nic nie wiem.. :-) nie chce tu nic doradzac.. Myslalam, ze wierzb. dziala podobnie do palmy, a skoro palma jest niewskazana dla mlodych osob, to... :-) A odnosnie herbatek i tabletek z wierzba.. Tabletki to jakby skoncentrowana herbatka (tak na chlopski rozum biore:-) chociaz baba jestem) wiec to raczej niemozliwe ze jedna postac tej samej rosliny moze zaszkodzic podczas gdy inna postac moze pomoc.. :-) Tu trzeba zweryfikowac czy wierzbownica rzeczywiscie nadaje sie dla 15-latek, jesli tak, jak mowi artykul Emilki, to i tabletki beda ok i przyniosa lepsze rezultaty. Jesli jednak wierzb. i palma maja to samo, IDENTYCZNE dzialanie i jesli palma jest szkodliwa dla mlodych ludzi, to i z wierzbownica jest ta sama historia.. Wiem, ze nic nie wiem.. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilko, lasera na twarz nie planuje :-) bo musialabym sie golic miedzy seansami a tego bym nie zniosla! :-) mysle natomiast o telocapilu na twarz.. na brode.. chyba nic mi sie nie stanie jak na zmiane z bioxetem bede sie smarowac balsamem z telo... :-) milego wypoczynku Emilko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja powiem tak: że leczyć się poprzez internet i artykuły nie należy. Są to sprzeczne w wielu wypadkach informacje. Zwykłe zioło takie jak dziurawiec czy rumianek może zaszkodzić. A w przypadku dzieci ze schorzeniami endokrynologicznymi szczególnie dotyczącymi organów płciowych to potrzeba bardzo dobrego endokrynologa wyspecjalizowanego w tej dziedzinie, ta dziewczynka u mnie w rodzinie to jezdziła do miasta wojewódzkiego do specjalnej poradnii, w małych miastach nie ma takich lekarzy. Nie należy na dzieciach takich ziółek wypróbowywać. U mnie kolano mniej boli, pomogły chyba te okłady z altacetu, ale zaczerwienienie i obrzęk jest. Ale to jest twarde i nie na samym kolanie na tej kośći tylko pod, gdyby to była woda to by chyba jakoś chełbotało. Jak mi nie przejdzie muszę iść do lekarza jutro. Masakra, długi weekend się szykuje a ja chora noga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEy :) Jestem,mialam cos z netem:) KOnstancjo,POli ktokowliek mnie znalazlo:) Kochane odstawiam palme,biore tylko yasminelle... APELUJE..nie leczcie sie same ZADNYMI ziolami..mozna sobie niezlej biedy napytac..serio...ja przez fina prawie stracilam zeba..skoro palma tez wyplukuje wit D..a ona jest katalizatorem wielu innych reakcji,np wchlaniania wapnia itd to moze i ona szkodzic..moze podniszczyc zeby..dawac inne problemy..powiedzialam STOP..na dobra sprawe by jakiekolwiek ziola brac trzeba by znac dokladnie ich dziania niepozadane i wplyw na inne jony i witaminy..a zeby wiedziec jak na nas dziala trzeba by badac te poziomy przed i po terapii..dlatego naprawde nie sugerujcie sie netem czy forum w doborze nawet ziol..bo nieswiadomie mozecie sobie biedy napytac.. sama zaluje,ze zaczelam sie bujac i eksperymentowac .. mowie STOP.. z antykoncepcja tez mozna sobie biedy napytac ale przynajmniej wiem ze dziala np na mnie i wiem,ze w jakims stopniu zmniejsza wlosiska a jedyne niedobory przy antykoncepcji dotycza wit C,B..magnezu ktore sie powinno kontrolowac..przyjmowac w celu uzupelnienia i nie trzeba sie bac o ich przedawkowanie bo one sie rozpuszczaja w wodzie( c,b) nadmiar sie nie skumuluje a wydali z moczem. Poli nie do konca mnie zrozumialas z ta wit D..nie wiem czy fina ja wyplukuje..musiala bym zbadac sie przd finem i po by to wiedziec..to samo sie tyczy palmy i wierzby..kolezanka pisze ze po braniu ma niedobory wit d (ta kolezanka od 5 groszy;) by wiedziec czy to po palmie musiala by zbadac poziom przed braniem palmy..i po,ale wracajac do fina to Poli on powoduje zmniejszanie ilosci sliny suchosc w buzi i to powoduje,ze przewaza demineralizacja nad remineralizacja i szliwo,zeby sie odwapniaja..wiec pamietajcie o tym..nie mowie,ze na kazdego dziala tak samo..na mnie zle podzialalo.. naprawde trzeba zachowac zdrowy rozsadek..brac to co sprawdzone..tylko po konsultacji z lek..przykladowo glupia palma np jesli rozrzedza lub zageszcza krew OT bigosu narobi tym co maja problem z krzepliwoscia a nawet o tym nie wiedza..serio..badzcie madre dziewuszki..sama zaluje swoich eksperymentow,chodz trwaly one kolo 2 miesiecy to o te dwa za dlugo.. pozdrawiam wszystkie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Luise moja! :-) kochana, dodam jeszcze wit A, ktora trzeba uzupelniac przy antykoncepcji, a szczegolnie b-karoten czyli na jedno wychodzi.. :-) a jak tam zabki? lepiej? ja biore nadal palme i dolaczam wit D.. :-) bo zaczelam widziec rezultaty po 5 tyg kuracji! wow :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, coz Ty masz z ta noga? Tak samo naroslo? Przykladaj liscmi kapusty - dzialaja sciagajaco na stawy i nie tylko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze sie uderzylas? :-) czasami o stol czy krzeslo sie czlowiek huknie i nie zwraca uwagi a potem siniaki wyskakuja "nie wiadomo skad" :-) - u mnie tak czesto bywa.. zdrowka zycze! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×