Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Constance :) No ja mam na brzuchu na kresce bialej i nad pepkiem, twarde, czarne, sztywne i dlugie wlosy, hmmm tak jak faceci maja zarost na twarzy tylko ze ja mma tam dluzszy i dlatego tam chcialabym to wyprobowac :) Ja rozumiem, ze mogloby nie zadzialac, no ale tyle bylo dobrych opinii o fotodepilacji,ze jak zobaczylam na grouponie to chocby nawet za 50zl to chciala zprobowac, oczywiscie 1000zl tak od razu dac, to wez ze jest ciazko, no ale mnie bardziej zmartwil fakt,ze dla mojej mamy to ja przesadzam, ze robie z tego afere i w ogole, a przeciez nawet Malinka mowila,ze na rozne zabiegi jej rodzce daja. A moja mama poprostu nie moze przebolec, ze ja mialabym do kosmetyczki chodzc, jak by to nie wiem co bylo. Dlatego bylam tak wsciekla, bo teraz kiedy na zime moge zapuscic i usunac wlosy, zeby na lato byly one juz inne,to nie oczywiscie. Ehh, a zreszta sama mowisz,ze to na ciebie dziala i sa widoczne efekty i bardzo sie ciesze :) tylko wlasnie ja jestem swiecie przokonana ze np. 24 sesje na brzuch czy inna partie ciala, to zadziala znakomicie,ze wlosow nie bedzie albo bede znikome. Tak jak po laserze,na niektorych zadziala 10 sesji na inne wiecej, no ale w koncu one po tylu roznych zabiegach sa slabsze. Tak mam bioxet tylko do ciala i zawsze najpier go, a na niego telocapil nakladalam i mysle,ze te efekty jakie juz zauwazylam, to dzieki niemu, no ale skonczyl mi sie i teraz telocapil bede uzywac poki sie nie skonczy, bo moze faktycznie zle robilam i w cale efektow telocapilu nie bylo. No ale teraz przynajmniej sie przekonam ktory lepiej dziala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Constnce :) dokladnie tak, taki dekalog ŻO by sie przydal tak na poczatek, by wiedzec co odrzucic a co zaczac jesc i w jakich ilosciach, a nie ze trzeba tyle tego czytac i jeszcze nie koniecznie cos dobrego z tego wywnioskowac, bo zeby teraz po przeczytaniu tego wszystkego co nam tu wysyla Anusiadanusia dobrze sobie rozporzadzic taka "diete". Dlatego w imieniu moim i moze Constance to prosze Cie Anusiudanusiu i Ciebie Luiso i jakies dokladne wytyczne albo chociaz wskazowki od czego zaczac heh :D Jesli oczywiscie chcecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki, pomalu bede sobie czytac twoj topik i zabrac sie za ŻO tak konkretnie, a nie ze tylko na chwile, dlatego bede musiala sie chyba wczytac to co tu nam wklejasz i zaopatrzyc sie w ksiazke/ ksiazki o ŻO :) Ale cos czuje ze dopiero po swietach zaczne heh tak na powaznie :D I przeczytam sobie ta ksiazke co tu wkleilas ;) Constance, a ile juz mialas sesji i bedziesz sobie jeszcze powtorki robila w najblizszym czasie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, wiem chcialabym juz zaczac, no ale musze sie z nia zapoznac dokladnie, a nie ze potem sie okaze ze cos zle robilam, a narazie moja mama nie chce o tym slyszec, bo uwaza ze to jest kolejna dieta a la "dukan" czy moze wegetarianizm i jej wpoic nie moge,ze wcale odchudzac sie nie bede, a zreszta ona uznaje ze to za duzo zachodu z tym wszystkim, wiec, po swietach, bo wtedy juz sie ze wszystkim zapoznam i napewno postaram sie zmienic stosunek do Ż0 moich najblizszych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poli, mialam dopiero jedna, 2 tyg temu w sobote, i po tyg zaczely mi wychodzic same te wloski co rosna na brzuchu - nie golilam ich od tamtego czasu by widziec lepiej czy sa rezultaty.. Ale wiekszosc z nich siedzi sobie jeszcze.. I chyba posmaruje je kremem veet by nie golic i nie wzmacniac ich w ten sposob. Mysle, ze Twoja mama zareagowala w ten sposob, bo pokazalas jej promocje za 1000 zl - no bo wiadomo 24 zabiegi (!). A zreszta chyba sama mowilas, ze rodzicom nie jest latwo. Staraj sie ich zrozumiec.. A z drugiej strony, taka refleksja mi sie nasuwa: skoro Twoja mama nie postrzega tego jako choroby, jako rzeczywiscie powaznego problemu ze zdrowiem, to moze jest w tym ciut przesady z Twojej strony i moze to jest tylko mech/meszek? Nie mysl, ze cos sugeruje, ze Twoja mama sie Toba nie przejmuje czy ze jestes przewrazliwiona.. Nie, nie.. Ale chyba jest na to wszystko jakies wytlumaczenie.. :-) sama nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Constance :) moja mam tak zareagowala, bo ciagle jej nawijam o lekach i kremach i depilacjach. Ona uwaza ze nie powinnam nic z tym robic ( ehh szkoda ze nie posluchalam jakies 5 lat temu jak zaczelam sie golic!), bo jestem mloda, no wlasnie! jestem mloda i teraz kiedy ja powinnam sie innymi rzeczami zamartwiac to moja uwaga wraca zawsze do jednego-wlosy. Ona mowi mi tak" znajdziesz faceta, ktory cie taka pokocha, wiec nie ma sensu wydawac kasy na to". Zreszta jak ja zapytalam o co jej chodzi to ona, ze o pieniadze, bo szkoda (!) i ze nie jest to najwazniejsze. Oczywiscie, kto tego nie mial nie wie, jak moze to popsuc samoopinie o sobie. Constance, faktycznie kiedys myslalam ze przesadzam no ale jak zacelam sie sobie przygladac, to faktycznie meszek mam na gornej czesci plecow i jak potem patrze na brzuch, krzyz czy pupcie czy w ogole inne czesci ciala, to niestety to mech juz nie jest i moja mam o dziwo to przestraszylo,ze tak to sie rozwja w miejscach, ktorych nie gole. Wiec moja mama poprostu tego nie rozumie. Constance :) bylas juz na jedym zabiegu i jakies tam wlosy Ci wypadly to uwazam ze to juz jest sukces ;) a teraz zostalo Ci jeszcze 6 wiec moze pod koniec wszystkich sesji wlosy beda juz inne :) Wiem,ze 1000zl dac na zabiegi, teraz kiedy z kasa nie jest najlepiej to ciezko, ale jak zobaczylam ile mnie by to normalnie kosztowalao za 24 zabiegi to myslalam,ze oszaleje i moja mama zamiast powiedziec mi," no dalabym Ci, no ale wiesz ze kasy teraz nie ma, moze kedy indziej, " czy cos podobnego, to nie, ona mi zaraz gada ze zbzikowalam,ze mialaby mi dac 1000zl na usuwanie wlosow,ze uwaza ze to nie jest potrzebne. Ehh nigdy nie umialam sie dogadac w sprawie wlosow z mama, a tata wypomina mi ze zaczelam sie golic i to byl moj blad i dlatego teraz tak wygladam i jestem sama sobie temu winna. Jedynie, tak jak pisalam, to ciocia mnie zrozumie i inaczej ze mna gada, oczywiscie tez mow ze znajde sobie faceta i nie musze sie tak chowac, ale totalnie inne podejscie ma do mnie i chyba tak naprawde to o to mi chodzi . Ehh dobra znowu sie rozpisuje ;) Anusiadanusia, pokaze mojej mamie, ale cos watpie ze bedzie chciala to pzreczytac, bo ona uwaza ze te wszytskie " diety" to i tak nic nie daja, a strata pieniedzy, czasu i zdrowia :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wiem,ze to nie dieta, tak jakos to nazwalam,ale dla mojej mamy to i tak dieta bedzie :( Buziaczki ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja cała rodzina jest na żo. ja 8lat-zaczełam przed ciażą. moj maz (po 50tce )i dziecko 7letnie też. gdybym miała watpliwosci to nie karmiłabym tak dzieciatka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poli, z pewnością rodzice mają inne wydatki i dlatego to tak bagatelizują. Nawet jeśli mają coś zaoszczędzone, to wolą zostawić to na czarną godzinę niż wydać na kosmetyczkę. Ja sobie pozwalam na bioxety i lasery bo nie muszę myśleć o rodzinie, której jeszcze nie mam. Ty też niedługo zaczniesz pracować i wtedy pomyślisz o laserze.. Ja też mam mech na "kości ogonowej", ramionach, włosy na udach, ale kombinuje z kremami i depilacjami elektrycznymi.. I choć pracuję od ponad 10 lat, to nie doprowadziłam mojego hirsa do porządku.. Z tym grouponem teraz pojawiła się jakaś nadzieja... Aha, no ja też żałuję że zaczęłam golić (depilować) pewne części ciała, bo teraz mam problem.. :-) głowa do góry mała, damy rade prędzej czy później :-* :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z problrmrm
mam 15 lat mam problem z owłosieniem.. na nogach, pod pachami,na brzuchu no i oczywiście na twarzy oraz w miejscach intymnych. życie z tym nie jest łatwe, po za tym moje znajome nie maja takiego problemu. staram sie nie ubierac 'odważnie' tzn krótkich spodenek, spódniczek i bluzek na ramiączkach . choc i tak jest ciezko.. poardżcie mi ! co mam robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ,zapytałam pania Wande Sławek czy spotkała sie z kims kto miał taki problem.oto odpowiedz ''Z hirsutyzmem nikt do pensjonatu optymalnego nie przyjechał, ale warto zastosować żywienie optymalne. Jeżeli prawdą jest, że jest to na tle zaburzenia hormonalnego, to na żywieniu optymalnym zaburzenie może się cofnąć, albo choć złagodzić. Tylko trzeba dłużej na to wszystko czekać, bo organizm skórę dożywia na samym końcu. Zadbać o kolagen i witaminę C w naturalnej postaci. Kolagen w kremie jest nieskuteczny, szkoda pieniędzy.'' pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Hejka dziewczyny! Mam zapytanie odnośnie telocapilu. Niektóre z Was polecały mleczko Hipp do niego, tak też uczynilam i dopiero po wymieszaniu zauważyłam że ono ma w składzie składnik aktywny a miało to być mazidło bez takiego składnika...to olejek migdałowy i naturalne drożdże, fakt że pewnie delikatne w działaniu bo dla dzieci od 1go dnia życia ale... Już nie wiem- czyżbym wylałą 108 kropli telocapilu w błoto? Już wiem że następnym razem kupię normalną bazę w aptece ale co z przygotowanym kosmetykiem? Stosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chile :) Hmmm czemu 108 kropel? :) Naastepnym razem kup taki ktory nie ma prwie nieczego, np. ja mam z Ziaji, jakis leczniczy, bez chemii ;) A co do telocapilu, to mysle ze mozesz sprobowac go uzywacm, ale badaj uwaznie swoja skore czy nic sie z nia nie dzieje, bo jezeli tak to go odstaw. Ale moze byc tez tak,ze nie bedziesz widziala roznicy, a moze i bedzie super efekt ;) Zobaczysz :) Anusiadanusia- czyli jesli ma sie cos z gospodarka hormonalna to wtedy moze byc to skuteczne i pomocne na zmniejszenie ilosci wlosow- hmmm to dobrze, no ale jesli z hormonami jest wszytsko ok (czyli np. w moim przypadku) to ŻO nie pomoze? Kurcze, bo myslalam ze oprocz na zdrowiu to jeszcze na wlosy wyjdzie ;)Hmmm powiedzialam mamie o ŻO i ona nadal nie, bo nie bedzie jakos teraz cudowala z jedzieniem czy czegos za duzo czy za malo, zreszta ona nie werzy ze Kwasniewski akurat byl jakis tam switnym lekarzem, dietetykiem czy kims tam jeszcze. : Z problrmrm :) Witam :) Tez mam 15 lat ;) Po pierwsze, czy badalas swoje hormony? Jesli nie to migem do rodzinnego po skierowanie do endokrynologa, albo prywatnie jesli nie chcesz czekac i masz kase ;) Jest pare sposobow na tymczasowe pozbycie sie wlosow, caly czasu tu o tym gadamy heh :D Np. Bioxet i telocapil-sa to kremy oslabajace wlosy i opozniajace ich wzrost (naprawde dzala;) ) Hmmm... palma i wierzbownica, no ale to jest niestety jeszcze nie dla nas, bo mysmy za mlode. ( A wlasnie, Luiso i Constance jak wam idzie wymyslane dla mnie jakiegos leku? :d ) Hmmm o hormonach tez raczej zapomnij, bo w tym wieku one szaleja i nie ma sensu. Ale to ja ide juz niedlugo do endo i sie go dokladnie wypytam ;)Hmmm mysle ze wiesz tez o roznych formach depilacji u kosmetyczki, jednak to sporo kosztuje :( Ale najwazniejsze,zebys zabadal hormony, bo moze nie tylko hirs Ci towarzyszy. Wiec tak to ogolnie wyglada heh :d Constance ja wiem :) Teraz ciezko jets z kasa i jeszcze do kosmetyczki by chodzc to naprawde trzeba by bylo kokosy zarabiac. No ale ja patrze tez na to,ze masz swojego ksiecia z bajki i teraz to tylko bys ty sie czula lepiej to chodzisz do kosmetyczki :) A tak w ogole Constance, Luise gdzies nam wcielo :D Tez myslisz o tym by napisac do.... :D heh PS. Juz niedlugo 6 grudnia heh :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Poli.. :-) lepiej nie piszmy, znajdą się same.. i Luisa, i Emilka, i Ania, i Misteriosa - ciekawe co u niej.. Poli, mój książę z bajki znów mi dziś powiedział, że go nie obchodzi czy mam hirsa czy nie - on mnie kocha taką jaką jestem (no ale ważne też jest w jakiś tam sposób dbać o siebie by nie zarastać). Zobaczysz, kiedyś spotkasz Twojego księcia, z którym będziesz swobodnie rozmawiać na ten temat.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Poli :) 108 bo to 200 ml więc 4 razy 27 kropli - no chyba że coś pomieszałam ale miało być 27 kropli na 50 ml i oby zadziałało... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny :) Constance, :) bardzo ciesze, ze znalazlas swoja druga polowke, ktora akceptuje hirsa. W glebi siebie tez wierze,ze znajde swojego ksiecia z bajki, no ale czesto sie zastanawiam kto taka malpe zechce, wiec chwile slabosci wystepuja u mnie dosc czesto. Chile, :) tak 27 kropli na 50ml, ja poprostu nie policzylam i myslalam ze na 100ml dalas 108 kropli ;) - moj blad :) No wlasnie cos was tu ubylo, Luisa, Ania, Misterosa, gdzie wy? Emilka wyjechala, Malinka w szpitalu to ok. No ale reszta? :) Buziaczki ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Już wróciłam:D Nudziło mi się trochę, jednak nie ma to jak w domku:) Miałam tylko jedno badanie, a i tak wypuścili mnie dopiero trzeciego dnia. Miałam wykonywany test z synacethenem. Diagnozy narazie brak, mam skierowanie do poradni gin.-endo. (niestety moja endo. nie jest gin.). Tam powinni mi dać jakiś lek (do poradni zapisują dopiero od stycznia;(), a następnie wracam do mojej endo. na dalsze leczenie. Ogólnie jestem zadowolona z tego pobytu w szpitalu w takim sensie, że porozmawiałam sobie z moją lek. i trafiłam w naprawdę dobre ręce (mojej prywatnej lek.). Podczas leczenia meszek powinien mi zniknąć (nie sam oczywiście;p), natomiast na ciemne włoski (np. broda) endo. powiedziała, że przydałby się laser i ona mi poleci jakiś dobry salon:) Cieszę się z tej rozmowy, jakoś mnie tak ta lekarka podbudowała psychicznie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Malinko to super, bo ja jak jechalam to nie natrafilam na jakas tam przecudowna, na lekarke ktora, owszem zna sie na tym, no ale o paru rzeczach mi nie powiedziala i w ogole. Ty to masz szczescie do tych lekarzy ;) Hmmm jak bedziesz miala wyniki i diagnoze, bo ten test to na sprawdzenie przysadki tak? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Poli, no chyba racja z tym szczęściem do lekarzy;) W ogóle to mi się udało, bo na oddziale rozmawiałam z kilkoma lekarzami i żaden nie dał mi do zrozumienia, że przesadzam itp, wręcz przeciwnie. Z lekarką, która mnie przyjmowała, rozmawiałyśmy prawie o wszystkim, co związane z hirsem- depilacji, wrastaniu włosków itp.:) Ten test to na sprawdzenie nadnerczy. Niestety, ale mam podwyższone hormony zarówno jajnikowe, jak i nadnerczowe. Z tym, że raczej problem jest z jajnikami, ale nie jest jeszcze pewne czy to PCOS, dlatego lek. chcieli wykluczyć nadnercza. Szpital to zło:D Razem z tatą, przywieźliśmy ze szpitala jakiegoś wirusa/grypę żołądkową i się razem męczymy, znowu do szkoły nie poszłam;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Co tu taka cisza?;P Mam prośbę, mogłybyście mi coś doradzić? Otóż chodzi o to całe skierowanie do poradni gin.-endo. Niby mam być tam pod stałą opieką, ale chodzi głównie o jedno badanie i żeby lekarz stamtąd zaproponował leczenie, resztę będę się leczyć u mojej endo. Po przeczytaniu opinii na temat wszystkich lekarzy z tej przychodni, a jest ich tylko trzech, najchętniej wybrałabym się do jednego z nich prywatnie. Niestety w poradni nie ma możliwości wyboru lekarza. Poza tym na wizytę trzeba długo czekać, zapisują dopiero od stycznia i termin pewnie dostanę na kwiecień. Jak myślicie, czy można by ominąć tę całą poradnię i udać się prywatnie, czy skoro mam być pod stałą opieką to już lepiej poczekać i się zarejestrować do poradni? Czy to nie będzie głupio iść z wynikami od jednego endo. do drugiego, nie chciałabym żeby ten drugi mnie odesłał, poza tym chyba inaczej "wygląda" skierowanie ze szpitala do poradni? Co Wy byście zrobiły w tej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, mialam tu nie wchodzic po ostatnim ale... constance Tobie to musze podziekowac ze dalas znac o tej palmie sabalowej dzieki kochana :*skonczylam prostatan z Olimpu teraz biore saw palmetto NOW i oczywiscie wierzbownice i jest coraz coraz lepiej wloski z twarzy wyrywalam do niedawna 1 x na 2 dni teraz 1 x na 3 dni :) bioxetu i telocapilu oczywiscie tez nadal uzywam , co do palmy i wierzbownicy dla mnie to przelom w walce z hirsem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANusiaDAnusia Chcialam Ci powiedziec,ze przeczytalam wszystkie od Ciebie artykuly,ksiazke z linku co podalas dzis tez :) i JESTEM ZDECYDOWANA:) od pon zaczynam zywienie optymalne:) dzieki Tobie sie o nim dowiedzialam,dlatego wielkie dzieki,wiem wiem ;) mialam nie dziekowac..mam nadzieje,ze pozwoli ono mi i moim bliskim(dzis mame przekonywalam;) udalo sie:) zyc zdrowiej. Teraz wiele moich problemow ze zdrowiem uklada mi sie w calosc i wiem,ze moze wynikac z chocby wlasnie niewlasciwych proporcji i tzw zywienia korytkowego,paswiskowego..nawet nie mialam sawiadomosci,ze zywiac sie wg mnie 'zdrowo' paradoksalnie dzialalam na swoja niekorzysc...... Mam nadzieje,ze bedzie ok,troche sie boje ale co tam..zaryzykuje:) Czytam Twoj topik tyle tam ciekawych wypowiedzi. Chyba zaczne wg jadlospisu ktory tam leci na 10 i kolejne dni:) mam problem z liczeniem tych gramow bo nie wiem ile co zawiera i rzeczywiscie kaza wazyc na surowo..mam tez problem z liczeniem np zawartosci bialka i tluszczow np w miesie bo nie wiem ile dane mieso zawiera tego czy tego..mudze sie doksztalcic jakos:) POLI:) Jestem,jestem,milo,ze myslalas o mnie jak mnie nie bylo:) Nie martw sie tymi laserami,nadejdzie czas,ze bedzie Cie na to stac a poki co 6 grudnia coraz blizej:) a co do zywienia..mama powinna sie zapoznac,zmienila moze by zdanie::) buzka:* Emilka wrocila:) fajnie:* pozdrowienia dla wszystkich dziewczynek i Konstancji:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×