Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość Malinowa_Róża
smuciara, niestety czeka mnie kolejny pobyt w szpitalu i próba głodowa. TSH wyszło niezłe- 1,6 (wcześniej było 1,0), ale ja najlepiej czuję się gdy jest poniżej 1. wrrrrrrrr, niski progesteron nie ma wpływu na nadmierne owłosienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werix
Wrrrrrr. Rozumiem Cię bardzo dobrze. Ja z moim mężem jestem już bardzo długo, a pomimo to jest to krępujące. Wie niby o problemie, że to są zaburzenia hormonalne( ten bardzo krótki monolog był ciężki), ale on twierdzi, że każda kobieta ma gdzieś włosy. Mężczyźni, nie przywiązują wagi do tego typu problemów, tak bynajmniej mi się wydaje. Są wzrokowcami, ale patrzą na kobietę jako "całość". Najważniejsze żeby dbać o siebie. Na szczęście nie mam presji ciągłej depilacji, ale wiadomo nie zapuszczam się całkowicie. Bo M.wie że mam problem z owłosieniem, ale nie pokazywałam mu " o tu patrz". Ja natomiast przy tak krótkim stażu nie zdecydowałabym się powiedzieć wszystkiego (chyba że bardzo dobrze znasz chłopaka). Niektórzy to po prostu dranie, a wiadomo w naszym "stanie" komentarze od najbliższych sercu osób, są dołujące. I jedno czego jestem pewna, że jeśli już powiesz co ci dolega, jest to najlepsza próba związku. Widzisz ja też miałam tylko 3 hormony. resztę zrobię na własna rękę. I wtedy dopiero poszukam endo. Czytam fora i na Śląsku jakoś nie mogę znaleźć jakiegoś polecanego:-/ Chcę zrobić to co poleciła mi jeszcze Malinka, czyli testosteron wolny, 17-OH progesteron, i TSH. tylko nie wiem za bardzo w jakim dc najlepiej jest je zrobić. Myślicie, że w laboratorium mi powiedzą??? Bo z tego co tu czytam nie zawsze dają zalecenia. Tak jak z tym żeby przy jednym badaniu siedzieć spokojnie i czekać na następne:/ Jeśli wyjdzie ten h. idiotyczny to zdecyduję się na laser. Myśle ze z tym nie będzie problemów bo jestem brunetką i wszystkie włosy są bardzo ciemne. Gazeciarko a ty w związku z tym ,że masz zdiagnozowany h. idiopatyczny to nie jesteś "pod opieką" lekarza? I jakie badania wystarczyły, żeby to u ciebie zdiagnozowano? Z góry dziękuję za odpowiedź. Ale się rozpisałam:D Pozdrawiam was gorąco! Trzymajcie sie w te straszne wiosenne dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Werix, nie powiem mu tego na razie. Powiem dopiero wtedy jak nie będę mogła sobie już z włosiskami poradzić i staną się one na tyle widoczne i wyczuwalne przy dotyku. Jak mnie dotyka po brzuchu to wiem, że tego nie czuje bo włoski są cieniutkie , ale np jak dotyka moich nóg to się stresuje, mimo tego, że 2 godziny wcześniej goliłam je całe to i tak wiem, że nie są idealnie gładkie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
werix, testosteron wolny i 17-OHp. należy zbadać na początku cyklu, max. do 10 d.c., a TSH można robić kiedy się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Malinnko, mogłabyś mi wysłać jeszcze raz namiary na tą P. doktor z Krakowa? iwa137@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
wrrrrrrrr, jasne, jak tylko ze szpitala wrócę. A chodzi Ci o gin. czy endo.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werix- po komplecie badan tych co dziewczyny pisza diagnoza zapadla zed procz profilaktyki czyli dostalam SYDGII35 mam szukac pomocy na laserach . do tego pani mniw poinformowala ze to oznacza ze jestem dosc wrazliwa na ten problem i ze zapewne nigdy sie w 100% nie pozbede problemu. SYNDI 35 odstawilam dosc szybko poniewaz zle go toleruje i nie za bardzo chce sie tym faszerowac wiec zostal mi tylko laser :) ptzydalby mi sie jeszcze laser do bialych i siwych wlosow bo te tez mnie trapia i widze ze przez wyrywanie ich rosna juz w szalonym tempie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werix
Witam :) Gazeciarka, dziękuję za odpowiedź! Czyli to też nie jest pocieszająca diagnoza:( no ale choć nie trzeba tyle tabletek jeść. Jejku na dzień dzisiejszy byłabym szczęśliwa mieć jasne włosy. Moje sa czarne, a mech który jest na każdym milimetrze ciała, też jest ciemny. Widać to pod słońce, ale to i tak okropne....:( Wrrrrrrrrrr postaraj się o tym tak nie myśleć. Wiem że to jest ciężkie. Ale np. mój mąż dowiedział się o włosach po ślubie, a przed nigdy mi nic nie powiedział, a nie zawsze byłam wydepilowana. Na prawdę, na poważną rozmowę bym się nie zdecydowała, ale stopniowe poznawanie twojego ciała, a wtedy będziesz mogła obserwować reakcje. Ja tak robiłam. Ale moze nie u wszystkich to się sprawdzi. Jakie badania teraz będziesz robiła??? Ja normalnie się wściekam bo nie wiem gdzie mam się wybrać do lekarza. Na razie chyba poczekam na badania i potem się będe przejmować. Bo jak wyniki wyjdą w normie to chyba nie ma sensu iść do endokrynologa??? chyba że się mylę. Malinko, mam nadzieje, że szybko wyjdziesz ze szpitala. Z lepszymi wiadomościami i moze jakimś światełkiem nadziei, które się odzwierciedli rzeczywistości poprawą i unicestwieniem hirsa :) Dziękuje za informacje o badaniach. I zrobiłabym sobie jeszcze prolaktynę bo to ponoć przydatne przy staraniach o maluszka. Ten hormon też na początku cyklu zrobić??? wtedy mogłabym wszystkie na raz wykonać. Pozdrawiam gorąco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
werix, dziękuję, ale akurat teraz nie ma to związku z hirsem;) PRL należy zbadać w 21 d.c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werix a masz regularne miesiączki i objawy jajeczkowania ? Nie chcę się wymądrzać ale jeśli masz jajeczkowania w 14 d.c to spokojnie możesz prolaktynę zrobić w 21 d.c a jeżeli jajeczkowanie występuje u Ciebie w innym dniu to wynik może nie być zbyt miarodajny. Nie mówiłabym o tym gdybym sama tego nie przerabiała. U mnie np. jajeczkowanie nie zawsze jest w 14 d.c. i nie mogę tego hormonu badać w 21 d.c tylko w 7 dniu po jajeczkowaniu ;) Malinko daj znać jak przebiegł pobyt w szpitalu i jak wyniki. Mam nadzieję że wszystko dobrze... oby tak było... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werix SORRY pomyliłam sobie prolaktynę z progesteronem tak to jest w pośpiechu czytać, pisać i nie myśleć ;) Jeszcze raz przepraszam za omyłkę... olej mój poprzedni post okay?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werix
Hehe sumciara nie ma sprawy. Każdy się myli, a najważniejsze, że z chęcią dzielisz się dobrą radą. Dziękuje Malinko także:* A jeśli smuciaro zaczęłaś tę sprawę, to ja właśnie mam regularne miesiączki tzn co 27-32 dni. A moja pani gin. powiedziała, że to jest ok. Te skrajne ilości dni rzadko się zdarzają. Ale niestety mam problem z określeniem owulki:/ co mnie bardzo smuci. Tym bardziej, że jak już pisałam chcę starać się o dziecko. A nie mam radnych objawów, a juz kilka miesięcy staram się obserwować swoje ciało i nic nie dostrzegam:/ jakiś czas temu nawet kupiłam paski owulacyjne i z nich też nic nie wyszło, choć nie wiem czy to nie jakaś podróba bo tanie były 1zł szt. Więc czekam na okres i znów się zabiorę za badania:) Jejku Malinko, współczuje. Ale tak to jest niesprawiedliwie że jak człowiek ma jakieś problemy to jak nazłość jeszcze się więcej ich nakłada na siebię. Życzę zdrówka!!!!! Chciałam jeszcze zapytać czy pił ktoś nagietek???? Może spróbowałabym go spobie. Na pewno nie nie zaszkodzi. Ale dziwiło mnie ze nie można go pić przy depilacji laserowej. Chciałabym się już opalić żeby włosy były mniej widoczne :( WIosno przyjź!!!!!! Pozdrawiam wszystkie forumowiczki!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berni1224
cześć :) jestem po wizycie u endokrynologa, który zbagatelizował problem mojego owłosienia, twierdząc że takie owłosienie nie jest problemem i że jakby dziewczyny przychodziły don niej z takim owłosieniem to by była bogata - a ja te czarne włoski widzę wszędzie i tak mi się płakać chcę i chyba mam już depresje z tego powodu... Pomocy... Ale wracając do lekarki u której byłam powiedziała, że sprawdzimy to wszystko i zleciła mi komplet badań w tym usg sutka, zbadanie pola widzenia, echo serca, badania laboratoryjne krwi i moczu. Badania hormonalne w przyszłym miesiącu. Powiedziała, że podejrzewa u mnie hiperprolaktynemie (a to się przecież też wiąże z nadmiernym owłosieniem) po przeprowadzonym wywiadzie, czy któraś z was cierpi na coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werix jeśli chodzi o owulkę to trzeba przez kilka miesięcy dokładnie siebie obserwować żeby można było coś zauważyć a potem to już jest dużo prościej. Ja też jak obserwowałam na początku swój cykl to trudno mi było stwierdzić kiedy mam owulację. Dopiero jak dokładniej zaczęłam badać najdrobniejsze szczegóły to wyszło mi czarno na białym. Nie wiem jak u Ciebie ale np. u mnie śluz owulacyjny nie zawsze mogłam zaobserwować na zewnątrz i też myślałam że coś jest nie tak dopiero jak zaczęłam go szukać u źródła to okazało się że "tam" jest go hohoo i trochę :D. Dobrze jest brać witaminę A+E one poprawiają jakość i ilość śluzu, nie wiem czy u każdego ale u mnie podziałało na śluz. Temperaturę trzeba mierzyć zawsze o tej samej porze i nie później niż o 8-9 i zaraz po przebudzeniu przed wstaniem z łóżka. A z temperaturą jest tak, że nie zawsze podskoczy na drugi dzień po jajeczkowaniu może podskoczyć do 4 dni po. Paski owulacyjne rzeczywiście mogły być niezbyt dobre jeżeli takie tanie. A test na paskach robiłaś raz dziennie czy dwa? Może za wcześniej zaczęłaś robić i jeszcze owulacji nie było... Z pasków trudno coś stwierdzić na 100 % bo one pokazują tylko pik LH a po nim do iluś tam godzin zależy jakie paski występuje dopiero jajeczkowanie, ale to, że wystąpił pik LH nie znaczy że doszło do jajeczkowania... żeby stwierdzić owulkę najlepiej jest zrobić monitoring cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werix
Dziękuję Ci bardzo smuciaro za tak wyczerpującą odpowiedź. Właśnie myślałam czy nie powiedzieć mojej gin żeby zrobiła mi monitoring tej owulacji. Z mężem dopiero zaczynamy myśleć o dziecku, więc te paski kupiłam z ciekawości, bo na forum były i pozytywne i negatywne opinie i nie tylko tych droższych, a i tych tanich. Ale wiadomo wszystko indywidualnie trzeba dostosować. A oczywiście pomimo to wszystkie wskazówki są przydatne. Tak jak z naszym problemem:-/ Czasami człowiek ie uświadamia sobie do końca co jest problemem ato co nie. Jak tam u was hirs??? Ja dziś miałam gruntowną depilacje. Ale to jest męczące:/ jakbym była bardziej majętna to chodziłabym do kosmetyczki (jeśli chodzi o całe ciało poza twarzą). Coraz bardziej przeszkadzają mi baki. A w sumie jednym tym bardziej zarośniętym. Depilujecie je??? Myśle nad tym ale nie chce na razie ruszać mchu na policzkach, który jest krótki ale ciemny, a jak baki byłyby całkiem łyse jak po wosku to chyba śmiesznie by to wyglądało co nie???? Jeju ale dylematy. Czemu depilatora nie ma w żelu pod prysznic :D Malinko jak tam zdrówko???? Pogoda nam się powoli polepsza więc pozdrawiam was gorąco :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werix
A wrrrrrrrrrrrrrrrr jak tam miłość??? Zakwita? :) 3mam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
werix, ja baki i mech na policzkach usuwam kremem Sally Hansen Hair Remover, jedyny krem, który na mnie działa. A u mnie na razie bez zmian, wszystkiego dowiem się pojutrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
werix, jest idealnie :D właśnie od niego wróciłam :) On jest cudowny! chcę z nim być już do końca życia i wiem, że on też:D mówi mi codziennie jak bardzo mnie kocha i że jestem wspaniała :D hue hue przepraszam, że tak gadam, ale chcę się podzielić trochę z Wami swoim szczęściem :D dobranoc ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
aa Malinko, chodzi mi o namiary na tą Panią doktor co mi już kiedyś wysyłałaś, nie pamiętam nazwiska ale miała na pewno dwuczłonowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
wrrrrrr, rozumiem, zatem zaraz wyślę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja swoich baków muszę się pozbywać bo mam mech a pomiędzy niego wyrastają grube czarne włosiary co prawda nie jest ich bardzo dużo ale są bardzo widoczne. Zazwyczaj te czarne wyrywam pęsetą, ale parę razy usunęłam woskiem, bo ten mech u mnie jest bardzo długi, ale na szczęście przeważają jasne włosy. Rzeczywiście łyse baki śmiesznie wyglądały :D ale poliki też potraktowałam plastrami z woskiem, ale takimi prawie zużytymi, które tylko przerzedziły mech i wizualnie było o wiele lepiej, ale też boję się w jakikolwiek sposób usuwać mech żeby nie odrastał grubszy i ciemniejszy ale i tak te bardzo długie wyrywam... bo nie mam innego wyjścia... podbródek też mam podobny mech pomieszany z grubymi czarnymi, tylko że w dużej ilości przeważają te gorsze :( Jestem pełna obaw, bo nie wiem jakby to było gdybym zdecydowała się na laser... musiałabym golić ten mech na podbrudku... i pewnie potem nie byłby już mchem... No gdyby laser potem je usunął to spoko, ale jeżeli by dopiero po skończonych zabiegach odrósł gruby i ciemny to bym się załamała... Jeśli macie jakąś radę w tej kwestii dla mnie to pomóżcie :) Będę dozgonnie wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam tego dosyc
czesc dziewczyny,widze ze walczycie dzielnie:) wrr-gratuluje szczescia w milosci(nie ukrywam ze troche zazdroszcze,bo chcialabym miec juz"to"za soba)! ja tez mam mech na polikach oczywiscie i baki tez,dlugie ale jasne wiec narazie tego mie ruszam... broda również w mwszku,słabszym lub mocniejszym ale narazie radzę sobie pincetą.z brawiami to samo,ale jestem blondynką a brwi mam tak ciemne.. codziennie muszę wisieć na lusterku a i tak co chwilę wyskakują jakieś czarne kropy. Pomijam pozostałe partie ciała... a tu lato się zbliża,trzeba będzie się odsłonić;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam tego dosyc
czesc dziewczyny,widze ze walczycie dzielnie:) wrr-gratuluje szczescia w milosci(nie ukrywam ze troche zazdroszcze,bo chcialabym miec juz"to"za soba)! ja tez mam mech na polikach oczywiscie i baki tez,dlugie ale jasne wiec narazie tego mie ruszam... broda również w mwszku,słabszym lub mocniejszym ale narazie radzę sobie pincetą.z brawiami to samo,ale jestem blondynką a brwi mam tak ciemne.. codziennie muszę wisieć na lusterku a i tak co chwilę wyskakują jakieś czarne kropy. Pomijam pozostałe partie ciała... a tu lato się zbliża,trzeba będzie się odsłonić;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werix
Wrrrrrrr cieszę się, że zaznałaś szczęścia. To cię wzmocni i jeżeli chłopach potrafi Cię wesprzeć ułatwi to życie. Smuciara ja w sumie nie powinnam narzekać na policzki, bo niektóre dziewczyny mają długie włoski na policzkach, ja natomiast mam krótkie delikatne ale czarne. Mam nadzieje że w lato się opale i będą trochę jaśniejsze. Tylko jakoś ie chce zawitać:( Dużo bym dała żeby być blondynką:) Malinko i jak tam??? Trzymam mocno kciuki, żeby wszystko było dobrze. Powodzenia dziewczynki! I oby jak najwięcej szczęśliwych dni:****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werix
Dziewczyny i jeszcze musiałam napisać. Jak radzicie sobie z owłosieniem łonowym???? Na to to ja nie mogę nawet patrzeć, A nie na co dzień widze tam wszystko i uświadomiłam sobie że do wielu miejsc nie mam szans sama dotrzeć:/ a sie rozrastam, po prostu załamka (włosy schodzą na zgięcie pośladków i na tył ud :( nie opanuje tego :( chce mi się płakać. Po co brałam te lusterko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam tego dosyc
Ja sobie nie radzę... a to cholerny dyskomfort! Juz nie mowie ze estetyczny bo zima to na szczescie ubierze sie spodnie ale jaka niewygoda. nawet jak sie wydepiluje,to zaraz nierpzyjemne swedzenie i wszystko kłuje:( dlatego depiluje sie tylko od czasu doc zasu ,tylko do linii bikini. a uwierzcie ,kłaków mam. niedlugo to te czarnuchy do połowy ud się rozrosną::( ale ine daje to efektow na dlugo,wiec wole tego unikac. Dlatrego az sie boje jak odojdzie kiedys do zblizen z partnerem. wprawdzie do tej pory nie spotkaly mnie zadne komentarze czy nieprzyjemnosci,ale dla mnie samej... po porstu,zle sie czulam w intymnych sytuacjach. calyc zas wmawiajac sobie, ze pewnie kiedys partner dotykal gladziudko wygolone ciałko a moje tkaie nie jest:( tym bardziej,ze jest narastajacy trend na gladkosc. dlatego o wyjsciach na absen nie wspominam,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Malinko, dziękuję Ci bardzo za maila ;* Ja mam delikatny meszek na brodzie i policzkach, trochę dłuższe czarne włoski przy baczkach no i baki ;/ wąsik trochę ciemniejszy ale rzadki, wyrywam pojedyncze włoski pęsetą. Włosy łonowe golę co jakiś czas maszynką jednorazówką, ale już na drugi dzień włoski odrastają, a to strasznie swędzi, niedawno zauważyłam, że włoski zaczynają mi iść w górę, za niedługo mi zaczną z majtek wystawać ;/ a na pośladki też trochę zachodzą ;/ najgorsze jest to, że nie mogę się tam golić co kilka dni tylko jak już włosy trochę odrosną ;/ bo tak to strasznie się zacinam, leje się krew i robią się podrażnienia ;/ po co do cholery tam włosy, pytam się po co? ! ;((( Mam tego dosyc, ja sobie ostatnio myślałam, że jak facet widzi przed sobą gołą kobietę i ma za chwilę między nimi do czegoś dojść, to w głowie ma całkiem inne myśli, niż te, że kobieta jest nie do końca "gładka".. Bo w zasadzie chłopak wtedy nie myśli głową, tylko czym innym hahah. Mam jeszcze pytanie do Was wszystkich, używała któraś z Was tego ? http://allegro.pl/brush-on-do-depilacji-wloskow-twarzy-sally-hansen-i3133393113.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam tego dosyc
wrrrr,hehe,dobra interpretacja:D dzieki za słowa otuchy:D Jednak same wiemy jak to jest w praktyce.. pewnie,jak bedzie kochał to zaakceptuje wszystko ale kompleks kompleksem i dyskomfort pozostaje.. poza tymt eraz faceci tak wypowiadają się, że tylko gładkie,jak można nie golić itd..;/ nie stosowałam tego,ale czytałam opinie. słyszałam że się sprawdza. Ja z wąsikiem radzę sobie woskiem i pincetą,broda też pincetą,codziennie oczyiwscie,nieraz i 2 razy. a reszta dość jasna. Na rękach trochę tego jest,ale nigdy nic z tym nie robiłam więc są dość cienkie to nie ruszam tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ach te włosy:(
Po raz pierwszy wypowiadam się w tym wątku. Mam niestety podobny problem do Was:( Mimo, że w internecie mnóstwo kobiet przyznaje się że ma taki problem, czuję się samotna z tym problemem, mam wrazenie, że jestem jedyna, jak widać jest inaczej. Ogólnie wydaje mi się, że owłosienie miałam po prostu zwyczajne, co dla mnie znaczyło zwyczajne odwłosienie łydek, ud nieco mniejsze, długie włosy na rękach, które jako nastolatka obcięłam i no niestety odastają, są ciemniejsze, ale to dla mnie do przeżycia, okolice intymne też bujnie obrośnięte, więc golę, pojedyncze włoski na palcach stóp, wiadomo pachy, miejsce od pęka w dół też niestety owłosione wyrywałam pęsetą i nadal to robię, włosów jakby więcej i ciemniejące i gęstniejące włosy wokół, meszek nad ustami po prostu był, kiedyś jako nastolatce kuzyn zażartował, że mam wąsy, zaczęłam je golic maszynką, teraz wyrywam pęsetą i jakoś to też mogę przeżyć, ale co dla mnie najgorsze, kilka lat temu pierwszy raz wybrałam się do gina, miałam niereguralne miesiączki, okazało się że mam pęcherzyki na jajnikach, podwyższoną prolaktynę, zapisała mi tabletki, nie pamiętam jaki, ale chyba gdzieś mam po nich opakowania, i to była moja ostatnia póki co wizyta u gina, moja wina zaniedbałam to fakt powinna ponownie zrobić badanie na poiom prolaktyny a tego nie uczyniłam, mam wrażenie, że po jakimś czasie zaczął mi gęstnieć, meszek na policzkach/baczki, miałam zawsze meszek, jednak teraz jest strasznie gęsty i niektóre włosy bardzo długie, zaczęły mi wyrastać pojedyncze włosy na brodzie i w jej okolicach, pomyślałam jakoś przeżyję kilka włosków w tygodniu można wyrwać, niestety w dniu dzisiejszym to czasami kilkanaście włosów dziennie, wyrywam praktycznie codziennie, przyciełam kiedyś trochę te baki to chyba mi nie pomogło, wyrywałam tam pojedyncze włosy i teraz wśród tego w=meszku wyrastają takie czarne i grube, zamiatam ciągle włosy z głowy w kierunku tych miejsc, by nieco je zakryć, teraz robi się ciepło nie będzie za czym się schować, wybieram się do ginekologa, potem może do endokrynologa, ale szczerze boję się, chcąc zobaczyć jak włosy reagują na laser wybrałam się na IPL na całe nogi, zaczełam jakiś rok temu, miałam 4 zabiegi i zdecydowanie włosów było mniej, potem zamknęli gabinet i wybrałam się już na zabieg laserem diodowym chyba, kosztowało to już dużo więcej bo całe nogi 700 zł jeden zabieg ipl 99 zł, miałam teraz 2 raz ten laser, i jest miesiąc po zabiegu i włosów praktycznie nie ma, zobaczymy za jakiś czas przeczekam lato i zobacze jak bedzie z tymi efektami, wybrałam się w sumie na ten zabieg by poznać pracę lasera, miala to być podstawa do laserowego usuwania włosów z twarzy, jednak laser ponoć nie chwyta meszku, ale dla mnie pozbycie się tych ciemnych włosów na brodzie byłoby już ok, jednak przeraża mnie fak golenia się na twarzy, więc póki co nie zdecydowałam się, zresztą nie mam kasy:), zaciekawiło mnie jednak to o czym wspomniałaś wrrrrrrrrr http://allegro.pl/brush-on-do-depilacji-wlosk ow-twarzy-sally-hansen-i3133393113.html , czyżby jakiś przełom i szansa dla nas?:) To się rozpisałam, ale jakoś mi lżej:) muszę zagłębić się we wcześniejsze posty:) pozdrawiam serdecznie miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×