Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Wiesz zwała nie wszystkie dziewczyny z PCO mają nadwagę. Ja jestem szczupła, naprawdę szczupła :) A moja koleżanka ze szpitala jest chuda jak patyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chce sie dowiedziec - nie idealizuje go, Nie zostawił mnie przez to ze mam h ( zresztą nie wie o tym,ale widział to sie na pewno domysla, ze mam z tym problem) nigdy tak nie napisalam,ze dlatego. I to nie to ze nie chce byc ze mną, tylko nie chce byc z żadną ale to już inny temat. Nie wiem moze mu sie kiedys odmieni,ale w najblizszym czasie sie za to nie zanosi. Dlatego tak mi z tym źle,ale nic na jego upartą naturę nie poradzę i nie zmuszę go zeby mnie znowu kochał. Bo na sile nic sie nie da zrobic. Dobra koniec moich głupich żali na jego temat, bo to mi nie pomoże a was juz pewnie irytuje ,ehh.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nie jest to objaw, który zawsze musi wystąpić. Tak, mam chorobę wpisaną w akta. Ja już nawet pisałam ile mam pęcherzyków w każdym jajniku. A dużo mam :P . I jestem chora na 100% :) U szczupłym dziewczyn chorych na PCO leczenie przebiega nawet sprawniej. I dlatego wskazane jest pilnować wagi. Ja nie muszę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawda... u kazdego inaczej... a to nie jest tak, ze u kobiet, ktore sa otyle po prostu hormony zaczynaja szalec? no ciekawe.Jesli masz jakas pozycje dosc ciekawa, to prosze podaj.DOedukowalabym sie. W sumie coraz mniej zaczynam sie dziwic lekarzom. ja pierd... gdzie pan znafca i jego slowa, ktore zapadna mi dlugo w pamieci: "kazdy narzad dziala tak samo" ? no coz, powodzenia na drodze leczenia, papryczko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ DZIEWCZYNKI, CHCIALAM SIE Z WAMI PODZIELIC MOIMI DOSWIADCZENIAMI- TAK JAK KIEDYS OBIECALAM TO ZROBIC. Telocapilu uzywam od maja, na poczatku uzywalam regularnie, ale ostatnio jakos nie mam na to czasu;/ spektakularnej poprawy nie zauwazylam niestety. Od ponad miesiaca pije takze wierzbowice (tez niezbyt regularnie). Jedyne co moge powiedziec to wloski na piersiach odrstaja jakby wolniej i jest ich mniej, takze na brzuchu troche sie jakby poprawilo no i moze na udach, niestety wszystko JAKBy i nie wiem czy to zalsuga telocapilu czy wierzbowicy czy tez regualarego stosowanai depilatora. Na rekach czy na lydkach raczej roznicy nie ma ( no moze jedynie na przedramionach troche si epoprawilo), a lydkom chcialam dac troche odpoczac przez wakacje bo byly juz niezle zmasakrowane po depilatorze i wrocilam na troche do maszynki, ale tak szybko odrstastaly i kuly ze wole juz te ranki niz to;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
depressif po Twoich opisach wydaje mi sie ze mam podobne owlosienie jak Ty ;/ Majka22 wiem jak sie czujesz tez to przerabialam, zylam nadzieja, nie umialam zainteresowac sie nikim innym, doczekalam sie wreszcie, jednak to szczescie nie wyglada wcale tak jak tego oczekiwalam, przynajmneij czasami. Tez mam teraz straszny okres w zyciu, zwiazek mi sie wali, nie wiem zupelnie co robic. Strasznie mi na nim zalezy, jemu na mnie tez, ale niestety nei tak bardzo jak mi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma juz sily do zycia
to w koncu jak to jest, otylosc wplywa na to cholerstwo czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że ma wpływ. Osobom z nadwagą nie służą tak dobrze leki, wolniej się wchłaniają, a i problemy z hormonami większe. Na pewno ma ona wpływ na leczenie PCO, ale z pewnością i hirsutyzmowi nie służy. Zwało ja czytam po prostu wszystko, co wpadnie mi w ręce. Obiecuje rozejrzeć się za jakąś fachową literaturą i na pewno dam Ci znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papryczka chili, mialam lekko podwyzszona prolaktyne po terapii hormonalnej, tematyka PCO jest mi w sumie obca, nie cierpialam na to chrobsko, nie interesowalam sie. Powiem jednak, ze mi PCo kojarzylo sie z otyloscia... mylnie:) raczej tak dla ciekawosci bylabym zainteresowana konkretnym kompendium na temat PCO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma juz sily do zycia
mam takie pytanie, 30 lat, kilka lat temu przytylam mocno, waze ponad 100 :-(, od tej pory zaczely mi wypadac wlosy i rosnac wloski na brodzie, czy to mozliwe zeby tak to zadzialalo? bralam kilka lat diane i nic nie pomoglo :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saraM
kochana zwala_genetyczna, tak, mam nadwage, ok 20kg.. ja wiem ze moze nie za duzo sie ruszam i piwko czasem wieczorem idzie w ruch, ale mama mi powiedziala ze to niemozliwe zebym tak bardzo tyla, bo nie jem jak jakis slon. mam 21 lat btw. aha i tez mi mowila ze musze pobrac krew w kierunku tarczycy (to z waga) ale z tymi wloskami to zrobie tak jak mi zalecilas :) moze cos sie zmieni. no ale wlasnie mam krudkie pytanie. wtedy przestana rosnac mi te wloski?? nie mam ich jakos nadzwyczaj wiele ale na tym tylku to mnie irytuja i na piersiach, wiem ze cos jest nie tak. z gory dzieki za odp, wiem ze nie chce sie kazdemu pokolei tlumaczyc, ale widze ze jestescie z podobnym problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saraM
boze jak ja napsialam krótkie - krudkie;/ to pewnie ze zmeczenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce sie dowiedziec
yyy, moze to glupio zabrzmi, ale czy Wy wierzbowice pijecie?? Ja mam w tabletkach, moze je zle biorę? cy tabletke sie wozpuszcza w wodzie, czy połyka?? Nie mam ulotki do tego nie wim jak brać. Ktoś kiedys wspominal, że bierze ją w odpowiednim cyklu, a w czasie okresu nie... dobrze pamiętam?? Telocapil już zamówiłam i czekam na olej. zrobię tak, ze faktycznie bede brać jedno na jeden obszar, a drugie na drugi :) sprawdze w ten sposob ktore lepiej dziala... oby pomoglo :) Jeszcze jedno, no bo ja kiedys mialam strasznie duzo duzych pęcherzy na jajnikach.. .czy to są te policystyczne jajniki? Ale skoro teraz (ale jek to mozliwe??) same mi zniknęły, to czy to znaczy ze nadal moge miec PCO i te pecherze mi znow wrócą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wy wszystkie tą wierzbownice pijecie to ja chyba tez zacznę. A jak będę brac Syndi 35 to przy takich tabletkach można to pić czy nie wolno jak się hormony bierze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dlaczego własnie ja =/
Wiem co przezywacie bo tez juz nie moge z tym szystkim sobie poradzic =( a mianowicie z tym : 1. Grube ciemne wlosy na nogach [ gole je golarka.....czasem udaje sie ze nie ma tych "kropek" ale zadko...nie ejst tak najgorzej] 2. Bikini i ogolnie włosy lonowe [ gole albo golarka albo kremem do depilacji - jakas masakra ciemne grube..jak ogole to pełno wyprysków czerwonych swedzi...i jest pełno kropeczkek..wyglada jakbym i tak nie goliła =/ ] 3. Tyłek ! - [ nie gole...znaczy sie ogoliłam tylko raz w te wakacje jak poszłam na plaze ale tylko w miescach poza majtakmi... a owołosenie na posladkach ciemne dosyc długie i bardzooo widoczne nawet jak jest mało swiatła ;( wyglada obrzydliwie gdy np mam zgolone nogi i tu nagle jakis busz] 4. Brzuch i to doslownie cały ! pod pepkiem nad obok no wszedzie [ kiedys goliłam golarka tylko pod pepkiem zeby jak czasem bluzka sie podwinie nie byo az takiego obciachu..ale oczywscie odrosły jeszcze gorsze ;/ potem pare uzyłam wosku..ale tez prawie nic nie dało...teraz juz zostawiłam i planuje kupic rozjasniacz ] 5. Piersi miedzy nimi i obok nich .itd =/ [ w gole mam bardzo malutkie piersi..w zasadzie prawie ich nie mam..wiec do mostu jest dobry dostep i kiedys uzyłam wosku na te włosy zeby móc chodz pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dlaczego własnie ja =/
Cos sie satło i nie wysłao sie wszytko co chciałam napisac wiec dokoncze : 5. . Piersi miedzy nimi i obok nich .itd =/ [ w gole mam bardzo malutkie piersi..w zasadzie prawie ich nie mam..wiec do mostku jest dobry dostep i kiedys uzyłam wosku na te włosy zeby móc chodz raz załozyc bluzke z dekoldem.. włsoki sa ciemne wiec widoczne...i ocztwsce po wosku odrosły ;( ] 6. rece i ramiona -jest ok z palcami tylko torche problemu bo mam włsoki tam gdzie sie np pierscionki nosi..ale gole co 2-3 dzien i nie jest zle 7. plecy a dokładniej u dołu -od pupy do połowy pleców, jest ich baaadzooo duzooo sa bardzooo ciemne...nie jest to tak jak wiekszoc ma ze taki "pasek" włosów na srodku...ja mam wielki pas..a nawet nie pas bo to konca nie ma !..raz uzyłam wosku jak na plaze poszłam ale i tak odrosły ;( ] 8. Twarz : Wasik - chodze dokosmetyczki na depilacje woskiem...malo boli bo sa to 2-3 pociagniecia i wyrwane włski..odrastają ok po 2 tygodniach ale chodze zadziej bo sa bardzo widocze gdzie dopiero po miesiacu nawet wiecej ;] wiec nie jest tak zle...brwi krzaczaste ale wyrywam pensetka ..i mam ładniutkie ;) To chyba tyle...ale dodam jeszcze ze mam 13 lat..jest to dla mnie strasznie meczace...nie mowiac o kompelksach [ przeciesz godze do sżłoy i na wf..jak mam sie przebrac..? z byle której storny sie odwróce to i tak włosy włosy włosy..;( ] Czsami juz mi siepoprostu nie chce ..mam dosc...tym bardziej ze nie zarabiam wiec pieniedzy nie mam na wosk depilator kremy rozjasniacze itd :(..czsami tylko jak cos dostane Nie wiem czy isc z tym do lekarza..czy powiedziec mamie ?? Wstydze sie ale nie wiem czy nie bede musiała jej powiedzec zeby iscdo lekarza...i włąsnie czy duzo sie za niego płaci ??!!? Bardzo prosze o odpowiedz...przez 2 lata szukam jakiegos sposobu..radziłam sie internetowych ekspertów..ale oni gadaja jka ustawione maszyny... Chciałbym odopwedz od kogos doswiadczonego ..najlepiej z tym samym problemem ..czyli od pan które tutaj pisza ;) Jak czytam te wypowiedzi to tym bardziej nie chce mi sie zyc..z mysla ze jak bede miec 25 -30 lat..to dalej bede sie z tym meczyc..ale z drugiej storny nie jestem sama gdy to czytam :) Naszczescie nie mam prtnera no bo za młod ajestem ;] ale takiego prwdziwego chłopaka juz nie długo chciałabym miec ;] Tylko ze jak ja z nim np na basen pójde..albo bedzie chciał mnie po brzuszku pogłaskac..i jak !? Na współzycie mam czas...tylko ze sobie tego nie wyobrazam...facetów którm nie przeszkadza owłosienie jest baaardzooo malutko..a ci co sa...hmm pewnie no wiece jacy..oczywscie nie chce nikogo obrazac ale taki swiat :( A w moijim wieku chłopaki patzra tylko na to zeby miec super extra laske i tyle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dlaczego własnie ja =/
przepraszam za te błedy ale strasznie szybko to pisałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego wlasnie ja - musisz szybko iść z mamą do lekarza ,zrobic badania i zacząć sie leczyc, im szybciej tym lepiej dla Ciebie ,a masz juz miesiaczke?? Wiem co czujesz bo to co opisalas to ja mam prawie tak samo, tyle ze na palcach nie mam,wąsika tylko za to na brodzie i szyi i na calym brzuchu nie mam,tylko na częsci. A tak to mam wszystko jak u Ciebie. Jesteś mloda i musisz jakoś sobie zacząc z tym radzic, ciezka droga przed tobą ale lekarz jest niezbędny !! Nie wstydz sie powiedz mamie i zacznij leczenie.To bardzo ważne.I nie dobijaj wlosow na brzuchu itp golarką bo beda grubsze. Przyczyna hirsutyzmu moze byc rożna wiec trzeba ją wybadać . Skąd jestes?? Moze ktoras z tu piszących dziewczyn ci poradzi dobrego lekarza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saraM, no chyba przy niedoczynnosci. Moja mama ma nadczynnosc (choc wloski na nozkach w sumie ma bardzo bujne,nie wiem, czego jest to efekt, pewnie klimakterium:)) i jest chuda jak szkapa. Czy znikna albo przestana rosnac... bardzo mozliwe. Mozliwe tez,z tego co przeczytalam z doswiadczen innych dziewczyn, ze po odstawieniu moze byc gorzej. To zalezy od tego, jak lekarz dobierze Ci lekarstwa. Ja bralam glownie krytykowana przez wiekszosc Diane, dla mnie byla jak wybawienie:) potem dieta antyandrogenna na zmiane z terapia (jednak sama dieta nie wplywa az tak mocno, jak leki na hormony) i teraz jest bardzo dobrze. Musisz jednak poukladac wszystko wewnatrz, aby na zewnatrz nie bylo wlosow. To nie wlosy sa choroba :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saraM
dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dlaczego własnie ja =/
Jestem z Krakowa Mam jeszcze pytanie ile moze kosztowac taka wizyta u lekarza i ile leki ? Za odpowiedz baaardzo dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedawno otrzymałam wyniki badań hormonalnych i wyszło, że mam podwyższony testosteron. Oczywiście potwierdziła się wstępna diagnoza PCOS:( Lekarka chciała mi przepisać Diane, ale tyle się o tych tabletkach naczytałam, że poprosiłam ją o coś innego.. tak więc przepisała mi yasmin. Zaczynam od października. Czy któraś z Was to brała? Były jakieś efekty (chodzi gł o zmniejszenie owłosienia i trądziku). Dodam,że zaczęłam pić wierzbownice... czy mogę kontynuować picie ziółek wraz z przyjmowaniem tych pigułek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pcosowiczka
Ja brałam Yasmin przez 4 miesiące,niedawno skończyłam. Jeszcze wcześniej 2 lata temu brałam przez pół roku. Owszem mnie trochę pomogła.Mniej wyprysków, włoski odrastają wolniej i nie są tak mocne. No i przede wszystkim Yasmin nie zatrzymuje wody w organizmie, więc człowiek nie jest tak opuchnięty. Możliwa jest redukcja wagi, indywidualnie u każdego. Ja teraz zaczynam stymulacj ę owulacji bo staram się o dziecko. Gdyby nie to to bym dalej brała Yasmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireandwater, kilka stron wczesniej pisalam o pewnej statystyce, gdzie yasmine byla na 1wszym miejscu. Nie bede jednak klamac... nie mam pojecia pod jakim katem te badania byly przeprowadzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze odpowiedzcieeeeeeee
jakie badania krwi zorbic zeby wykluczyc hirsutyzm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze odpowiedzcieeeeeeee
mam tylko 5-6 uporczywych wloskow na brodzie, ktore wyrywam peseta.reszta owlosienia na ciele ok. czy to juz swiadzczy o hirsutyzmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×