Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość Papryczka chili_bez_hasła_bo
dla mnie poznań to kawał drogi od miejsca w którym mieszkam, ale poczytam o tej pani doktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włos_sie_jeży99
ja mam aktualnie 22 lata a oni jeden 25, drugi 26. Nie wiem może ja cos zle robie ze takich wybieram. Zawsze unikałam wypacynkowanych lalusiów z cerą jak brzoskwinka , z fryzura ułożona lepiej ode mnie i w ogóle no pięknych takich ze laski za nimi szaleją ze ho ho.. bo wiem ze wtedy choć bym nie wiem jak sie starała to bym mu nie dorównała- przeraża mnie taki związek, dlatego starałam sie wybierać chłopaków w których widziałam kompana do rozmów, takiego przyjaciela na dobre i na złe.. i do tego chłopa co napisał : jak dla mnie facet który goli klate jest taki trochę niemęski nie mam nic przeciwko żeby facet posiadał takie włosy:) http://www.bestlizandkate.com/storage/roger_federer.jpg jeden z moich ulubionych tenisistów ma taką fajną klatę i jest taki męski....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandras
to bardzo przykre, ze chlopaki moga byc takie bezczelne. uwazam, ze to sa zakompleksieni idioci. ale wiele z was trafilo na fajnych facetow i to jest pocieszajace. okropna ta dolegliwosc, ale nie dajmy sie zwariowac. dziewczyny, ktore piszecie o depresjach, stanach nerwicowych - to juz jest powazna sprawa. macie mezczyzn, ktorzy was kochaja - co wydaje sie niemozliwe wielu innym osobom na tym forum. docencie to co macie. niektorzy wam bardzo zazdroszcza. najpiekniejsze kobiety na swiecie sa nieraz bardzo nieszczesliwe. trafiaja na zlych mezczyzn i cierpia. uwazam, ze jesli kogos to tyle kosztuje, to powinien chocby sie zadluzyc i chodzic na laser caly czas, i walczyc jak sie da. bo zycie jest tylko jedno i szkoda go na depresje. ja tez czesto zalamuje sie patrzac na wlosy na brzuchu czy wokol sutkow. ale coz, depiluje i jakos zyje. nie przeszkadza mi to w studiowaniu, wychodzeniu ze znajomymi, pracy. a na randki trzeba sie zawsze 5 x bardziej starac byc gladka. choc wiadomo, ze do konca sie nie da. ale czy ci faceci znowu sa tacy idealni...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papryczka chili_bez_hasła_bo
Żeby moim problemem były tylko włosy... Ja w tej chwili jestem niepłodna, schorowana, a skóra na twarzy powoli zaczyna przypominać pergamin... Nie wyleczę się, gdyż póki co nic już na mnie nie działa, właściwie czekam tylko na cukrzycę i tak zaawansowaną postać trądziku różowatego (nie mylić ze zwykłym, zresztą zajrzyjcie na stronę o tr tutaj na forum i poczytajcie), która po prostu mnie dobije. To jest gorsza o tyle gorsza od hirsutyzmu, że boli i nie da się jej nawet na godzinę zgolić, zakryć. I tak wydaję krocie na dermatologa i leki, gdzie miałabym znaleźć pieniądze na laser jak nie mogę pracować? Jestem ciągle zmęczona, ospała, obolała. Teraz mam kogoś przy boku, ale nie znam dnia ani godziny, nie każdy chce być z wiecznie chorym człowiekiem... Szczęśliwa muszę się poczuć w sobie. Ja mam depresje i nerwice związaną z wariacją hormonalną w moim organizmie. Mam na to niewielki wpływ, chociaż się staram. Dorabiam na tyle ile mogę, ale nie studiuję tam gdzie bym chciała itp., jednak żyję co i tak przy moim samopoczuciu jest wyczynem. To właśnie silna wola mnie trzyma w ryzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
droga Papryczko ,,, ja mam te same problemy ,, dodatkowo jestem otyła ,,mam niedoczynność tarczycy a hormony są tak rozregulowane że nieraz mam czarne myśli ,,,,, jestem śpiąca i nie mam energi do życia ,,,stawy odmawiają posłuszeństwa ,,,,ale codziennie ztyma walczę ,,staram znaleść coś dobrego i zdrowego w sobie ,, wiem że jest ciężko i to cholernie ,, ale dasz radę ,,, mi na skurę pomaga olejek paczuli ,, sprubój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rupinka
Dziewczyny, natknęłam się na informacje o domowych depilatorach laserowych rio oraz epila. Są one dostępne w sklepach internetowych, również na allegro. Podaję jednego linka: http://www.riolaserhair.pl/ Czytałam wypowiedzi na forach i spotkałam wiele pozytywnych opinii. Są efekty, u niektórych większe, u niektórych mniejsze, ale są. Pojawiła się w mojej głowie nadzieja, że kiedyś może będę mogła pozwolić sobie na jego zakup i akurat mi również pomoże. Czy któraś z Was może go stosowała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam ten laser rio ,,niestety przy moim owłośieniu efekty były marne ,,, to jest bardzo czasochłonne zajęcie ,, moć tego laseru jest słaba ,,,jeżeli nie ma się takich problemów hormonalnych jak ja można sprubować ...ale efekt można zauważyć po trzech miesiącach :) ja skorzystałam z laseru w gabinecie kosmetycznym ,, efekty są po pierwszym zabiegu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakie partie depilujecie laserem u kosmetyczki? Bo ja sie zastanawiam nad pierwszą wizytą! nie chodze do lekarza więc może do lasera się przekonam! ale troche sie wstydze że kosmetyczka powie że mam za dużo włosów!:(albo coś w tym stylu! Mój mężczyzna ma włosy na klacie! podobaj mi się ale jakby nie miał tez by mi to nie przeszkadzało! pozdrawiam gorąco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie masz się co wstydzić ,,:) kosmetyczka nie jedno już widziała ,, praktycznie wszystkie partie ciała można potraktować laserem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosmetyczka nie jedno już widziała ,,nie masz się co wstydzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam włosków niestety za dużo:( walcze .... i nie poddam się:)najgorzej jest na twarzy ,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włos_sie_jeży99
do idę na tory ta babka z tego wykładu (co kiedys tam podany był link do materiałów audiowizualnych) mówiła ze pomaga jak się bierze a jak się nei bierze to nie pomaga... przynajmniej ja to tak zrozumiałam i ona poza finasterydem podała jeszcze jakiś inny lek o podobnym działaniu jak finasteryd. A swoją drogą jak oglądałam ten wykład to wyjść z podziwu nie mogłam ze jest osoba która się na tym dobrze zna u mnie większość lekarzy chyba nigdy nie słyszała słowa hirsutyzm.... Dziś zamiast z włosami zmagam się z bolesnym guzem na czole ... zeby to był jeszcze jakiś normalny pryszcz a nie ze mnei połowa czoła boli....buuuu..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda hirsutka
A ja mam 18 lat i z owłosieniem mam juz problemy od 4 lat, na poczatku był to ciemny wąsik, później na brodzie wyrastały mi coraz to dłuższe i grubsze włosy. Moja mama radziła sie wielu osób co z tym zrobić i najwięcej radziło woskowanie. Pierwszy raz poszłam na woskowanie brody mając 15 lat. W wieku tak samo 15 lat byłam juz obrosnięta włosami jak zwierz:twarz, calutkie nogi, tyłek, okolice bikini i to nie pojedyncze włoski tylko gąszcz czarnych długich włosów, brzuch i sutki. W wieku 16 lat urosły mi tez na klatce piersiowej, przy barkach, całe piersi, brzuch. Ciągle w szkole słysze od chłopaków teksty typu: ogól się, lub uwaga, robimy zrzute żeby kupić XXX maszynki niech sie ogoli albo porównują mnie z jakimś kolesiem który zapomniał się ogolic ;/ wiecie jak ja sie czuje?? Nawet na wf nie moge się przebrać w szatni razem z dziewczynami tylko jedyna wychodze i przebieram sie w łazience;( I co ja mam powiedzieć? jest tu jeszcze jakaś dziewczyna az tak bardzo obrośnięta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam ich aż za dużo! na rękach to niejeden facet ma mniej ode mnie:( no i jeszcze wąsik i ewentualnie baczki! moze sie zmobilizuje i nazbieram kaske to pójdę! jestem brunetką i ogólnie mam ciemne włosy (wszędzie) więc może taki laser mi pomoże! bo na jasne prawdopodobnie nie działa! Wierze że macie dość całego tego niesprawiedliwego życia, ale mam nadzieje że wam to minie! tak jak mi! choć latem sie bez doła nie obejdzie! ale powoli ucze sie z tym żyć i ukrywac w miare możliwości! Już tyle rzeczy naukowcy i inni wymyślili, stworzyli a z jakimiś głupimi hormonami se nie umią poradzić! może za 50lat:( 3majcie sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włos_sie_jeży99
młoda hirsutko to praktycznie większość z nas jest zarośnięta, chociaż tak jak ja wspominałam, na oczy to widziałam tylko jedną dziewczynę z tym problemem jak mój. Muszę przyznać ze jak na tym forum wylewam swoje żale to jakoś mi lżej. W sumie najgorsza jest broda i włochy na klacie, jakby był sam brzuch bez klaty to bym jeszcze jakos to zniosła a tak cóż... Czasem to mam takie straszne myśli ze ja pisze o tym na forum i ze jak ktoś kto mnie zna to domyśli sie ze to ja tu piszę i sie dowie ze poza broda mam włosy na biuście... czasem popadam w takie paranoje że wszyscy wiedzą o tym a ja staram sie to ukryć... brodę cieżko ukrywać -zwłaszcza jak odrasta, tak samo z rekami, no ale reszta ... lepiej żeby nikt nie wiedział o tym....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę na tory ja widze u Ciebie tylko wyjście takie, żeby zajść w ciążę. Może ciąża Ci pomoże. ja wierzę, że u niektórych kobiet może poprawić tę sytuację.Nie będę już pisac o tym jakie to piękne i cudowne przeżycie móc urodzić dziecko bo to każda kobieta po prostu musi się sama przekonać.Ale uważam, że powinnaś spróbować. Twój mąż też na pewno pragnie dziecka.Nie masz już nić do stracenia a do zyskania bardzo wiele. Tak myślę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzialam w tv reklame tego kremu bioxet,i zastanawiam sie nad kupieniem...Tonacy sie brzytwy chwyta...Boje sie,ze tylko zmarnuje pieniadze,bo krem jest dosc drogi,a ja teraz bez pracy jestem,i 100 zl wydane na krem to dla mnie bardzo duzo. Ja sobie nie daje juz rady z moja twarza- raz w tygodniu zasiadam z woskiem i cala buzie depiluje,na policzkach tak nie odrasta,ale baczki to juz nastepnego dnia kluja,to samo z szyja,bo na brodzie to odrastaja jasne,to samo z wasikiem,tylko ta szyja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juska6
a jaka była pierwsza reakcja waszych mężczyzn na to owłosienie?? bo ja się wstydzę pokazywać;( chodzi o brzuch, pośladki;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje owlosienie zaczelo wychodzic "na jaw",jak juz bylam w zwiazku - w ktorym jestem zreszta do dzis:) ja od razu zaczelam mowic facetowi,ze cos jest nie tak,bo coraz wiecej tych wlosiskow wszedzie sie pojawia,takze chyba sie przyzwyczajal razem ze mna... Ogolnie mam z jego strony duzo pocieszenia i zrozumienia przede wszystkim. Nigdy nie uslyszalam od niego zlego slowa na ten temat,raczej na odwrot - mowi mi,ze wyolbrzymiam swoj problem,ze on nie widzi,zeby bylo az tak zle,pomaga mi w depilacji,woskuje mi nogi,albo jak depiluje buzie,to potem mnie oglada i patrzy,czy zrobilam to dokladnie. Nie jest to dla niego problemem. Moze jest tez tak dlatego,ze jego siostra ma podobny problem - tylko,ze ona ma jasne wloski,ale za to dlugie,i bardzo widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włos_sie_jeży99
dziewczyny ja juz od kilkunastu dni stosuje cynk w tabletkach (i to ten dość mocny bo 10mg) i jakoś tak mi sie wydaje ze faktycznie te włoski jakby wolniej rosły, bo tak jak jak gole nogi wieczorem to rano juz są szorstkie a teraz to tak jakby do rana były bardziej gładkie . Nie wiem czy to mój wymysł czy faktycznie czuje ze tak jest ale jakoś tak fajnie jest mieć odrobine nadziei meczą mnie za to te bolesne pryszcze na czole wiem ze to nie ten topik ale umieram z bólu bo to tak strasznie boli i na dodatek wygląda jakbym miała wielkiego guuuza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, trafilam na to forum, kiedy szukalam informacji o bioxecie. Mam problem od jakichs 7 lat z włoskami nad gorna warga. Głupio mi ze tak sie tym przejmuje, bo w porownaniu do tego co piszecie, to nie powinnam w ogole narzekac... Jak 7 lat temu zaczely sie u mnie pojawiac pierwsze czarne wloski bylam przerazona, tym bardziej ze stalam sie obiektem drwin chlopakow z klasy a i na studiach kilka razy ktos dokuczyl :( kupilam bioxet 2 miesiace temu, ja tych wloskow nigdy nie depilowalam, jakos nauczylam sie z tym zyc... i wiecie co, juz dobrych kilkanascie wloskow wyszlo samych podczas wmasowywania kremu. skoro mi pomoglo bez wczesniejszej depilacji (chociaz moje wloski dlatego pewnie ze nigdy ich nie depilowalam sa miekkie ) to mam nadzieje ze i Wam pomoze!!! zycze Wam tego z calego serca! mam nadzieje ze jak dalej bede uzywac kremu to wszystkie w koncu wyjda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pauuulla24 -musisz mieć zaj... faceta;) tylko pozazdrościć;) a ciekawa jestem podejscia mężczyzn innych hirsuitek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włos_sie_jeży99
kurcze dziewczyny przypomniało mi sie coś miłego. Jak kiedyś chłopak mojej koleżanki sobie żartował z mojej brody to jego kolega stanął w mojej obronie mowie wam jakie to miłe było :) az mi sie humor poprawił jak sobie o tym przypomniałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dalej nie umiem porozmawiać z moim chłopakiem n ten temat i przyznać się otwarcie że mam problem! jednak czasami poruszamy ten temat ale dość okrężnie nic nie nazywając po "imieniu"! wie że mam więcej włosów niż inne "normalne" dziewczyny ale kiedyś spytałam się go czy mu to przeszkadza! Powiedział że nie bo inaczej już by ze mną nie był! kocha mnie taką jaka jestem! a najlepsze jest to że zanim byliśmy razem podobałam mu się właśnie fizycznie! Nie jestem brzydka ale zawsze myślałam że to i tak mi nie pomoże z takimi włochami! a tu jednak! ja spotkałam już kilka dziewczyn! jedna nawet na basenie! i nawet za bardzo nie była zakamuflowana! ale widać było ze czuje się strasznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko jak skoncze teraz maturalna i wyjadę gdzies do pracy i na studia to pojdę na laser,bo nie moge się juz męczyc z tymi włochami!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny,pamietajcie o tym,ze laser na nasza dolegliwosc nie zawsze jest skuteczny!!! Ja bylam na laserze,i dzialalo wszystko ok,dopoki nie odstawilam tabletek,po odstawieniu wlosiska znow zaczely rosnac niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa6
a ja nie biorę tabletek bo one w wielu przypadkach szkodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×