Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Ja nigdy się nie badałam, więc nie wiem czy to jest wina hormonów, ale myślę, że tak - Tylko dużo z was mówi właśnie o problemach skórnych, trądziku, czy cerze tłustej, a ja np. mam super cerę, naprawdę. Żadnego trądziku, nie jest też przetłuszczona. Myślę, że to jest chyba jedna z nielicznych rzeczy, które 'gładkie' dziewczyny mogę mi pozazdrościć. Oby to się nie zmieniło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh,dziewczyny tak wiele Nas tutaj jest,że Wasze loginy mi się pomyliły;PMój ostatni post był oczywiście odpowiedzią na pytanka do Kariny20:D Taka mała pomyłka,ale widze,że żadna z Was tego nie zauważyła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karina20
Aska87 ja zauwazyłam ale domysliłam sie ze sie pomyliłas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karina20 A te Yasminelle to tabletki są antykoncepcyjne?Czy tylko na hirsutyzm?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Piękne :) dawno mnie tu ni było ;P Jesli chodzi o kwestie wieku to moim zdaniem lepiej jest zapasc na hirsutyzm pozniej niz wczesniej... jestem "małpka" od kiedy pamietam, za 4 dni moja 17 ... i czuje, ze przez to trace młodosc. Wszyscy mowia, ze mam szalec bo to najpikniejszy okres w zyciu, ale jak tu byc beztroskim przi takim problemie. Ja niestety mam ten problem, ze mieszam kolesi z błotem przi jakiejkolwiek okazji, robie to podswaidomie i zapewne wynika to z jakies mojej wewnetrznej obawy. Bardzo pragne sie zmienic, nastawic całkowicie pozytywnie, ale niestety nie wychodzi za bardzo a wiem, ze juz w sumie najwyzszy czas otworzyc sie na ludzi... A najgorsze, ze mam jechac w te wakacje nad morz na kolonie ;///// i nie mam pojecia jak sobie z tymi wszystkimi włoskami poradze ..... z dnia na dzien narasta moja panika, a czasu coraz mniej ;/ z jednej str, ni mam na to ochoty z drugij zas bardzi si na nie ciesze ... dziewczyny co mam robic ?? z rekami sobie poradze, rozjasni je rozjasniaczem (bedzie cholernie piekło, ale co tam), nogi ogol choc nie wiem co z udami ;/ sprobuje plastrow ... ale reszta ?!Boze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papryczko o ile dobrze pamiętam, zmieniasz dzisiaj swój stan cywilny :) Zycze Wszystkiego Najlepszego na Nowej Drodze Zycia. Duuuzo miłosci, miłosci....miłosci ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karina20
Aska87- Yasminelle to tabletki antykoncepcyjne ale jednoczesnie lek w przypadku zespołu policystycznych jajników i dlatego mam te tabletki a "efektem ubocznym" jest spadek testosteronu bo sa antyandrogenne:) dzis pierwszy raz uzyłam olejku z krokosza- opinie o jego działaniu sa podzielone ale spróbuje:) zwłaszcza ze depilowałam nogi jakies 3 godziny temu, posmarowałam i juz prawie nie ma czerwonych kropeczek (które zawsze mialam co najmniej dzien po depilacji..), super złagodził podraznienia i super nawilżył skóre- chocby tylko dla tych efektów bede go uzywac bo jest lepszy niz niejeden balsam do ciała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karina20
Suddenly- dasz rade! depilacja dwa dni przed wyjazdem i spokojnie włoski wytrzymaja czas kolonii i moze nie wyjda wczesniej:) a co do ud to jesli do tej pory ich nie depilowałas bo nie musiałas to tylko pozazdroscic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karina20 Jak długo już stosujesz te tabletki Yasminelle?I z jakim skutkiem(chodzi mi w odniesieniu do hirsutyzmu,jak to wygląda)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilianka_23
cześć! czy jest tu jakaś dziewczyna z Tychów lub Katowic? czy ktoś mógłby mi polecić jaką dobra i sprawdzona kosmetyczkę?? Chodzi mi oczywiście o depilację, głownie twarzy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie Dziewczyny borykające się z tym problemem. na hirsutyzm choruję już długo, praktycznie od momentu, gdy zaczęłam dojrzewać. zdiagnozowano u mnie zespół policystycznych jajników, więc przynajmniej wiem z czego wynikają moje problemy. niestety moje leczenie nie przynosi większych rezultatów, zarówno jeśli chodzi o nadmierne owłosienie, jak i inne sprawy wynikające z mojego schorzenia. zdaję sobie jednak sprawę, że nie da się tego wyleczyć, więc mówi się raczej o możliwości kontrolowania hormonów, a nie wyjścia z choroby. mimo że uważam się za pogodną osobą, jest mi bardzo ciężko. jak zresztą pewnie Wam wszystkim. realizuję się zawodowo, niestety w życiu prywatnym nie jest zbyt ciekawie. dwukrotnie byłam już porzucana przez mężczyzn, z którymi wiązałam pewne nadzieje, nie wspominając już o takich, którzy bardzo szybko tracili zainteresowanie moją osobą, gdy mieli okazję z bliska lub w lepszym świetle przyjrzeć się mojej twarzy...te moje dwa poważne rozstania na pewno nie wynikały tylko z tego, że trudno im było zaakceptować mój hirsutyzm, chociaż i ten temat przewijał się dość często. nie miałam wsparcia w tym zakresie, a niestety mój problem jest na tyle duży, że mimo iż bardzo dbam o depilację, nie sposób tego nie zauważyć... no cóż nie muszę Wam tłumaczyć, że przy takiej ilości włosów bywa, że depilacja nie jest skuteczna w 100%, włosy nie odrastają w jednakowym tempie, coś wrasta, pojawia się coś nowego, niby jasnego czy szarego, ale także widocznego... same doskonale wiecie w czym rzecz... boję się trochę, że nie spotkam kogoś, kto będzie potrafił zaakceptować te włoski. zresztą, po tych wszystkich mało miłych przejściach, boję się po prostu mężczyzn... wciąż jednak mam cichą nadzieję... chciałabym Wam życzyć wiele szczęścia, powodzenia i większej ilości "tych dobrych dni". mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swego grona i że będę mogła się tu z Wami wymieniać myślami :) dodam, że jestem z Warszawy i aktualnie szukam tutaj nowego lekarza - jeśli któraś z Was może kogoś polecić, proszę napiszcie. przymierzam się także do zabiegów laserowych, nie wiem czy to ma sens przy PCO, ale chyba spróbuję, więc napiszę o swoich odczuciach na pewno. pozdrawiam Was i do usłyszenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekając na cud...
Siemnko dziewczyny :) u mnie straszny klops z tymi włosami, na dodatek mam straszny trądzik jakis mutant ze mnie. Przez to słońce włosy jeszcze bardzie widać, wiec juz chyba wcale nie czuje się kobieco. Laser u mnie nie zadziałał i ciągle rozpaczam z tego powodu, wróciłam do depillacji i znowu się zaczeło wrastanie włosków, moje ciało to katastrofa. Niby od miesiąca biore yasminalle i sipronol i jak narazie efektów nie mam. Tak strasznie załuje że przerwałam wczesniejsza kuracje bo było już naprawde dobrze. Czarna dupa jak nic. Mam nadzieje że u was jakoś lepiej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilianka_23
mam tez pytanie- jaki macie poziom testosteronu???? Ja mam 135...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekjąc na cud...
A nie masz napisanej normy na badaniu? ja w ostatnich badaniach miałam 230/70 :O ale nie wiadomo co jest tego przyczyną tak wysokiego tesnosteronu bo niby wszystkie inne badania mam ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddadaaggg
Podobno zioła szweckie są bardzo dobre, i praktycznie na wszystko, może akurat nie są na naszą przypadłośc ale mają dużo zastosowań , może się wam przydadzą na jakieś inne dolegliwości więc wkleje ich zastosowanie. Mnie zainteresowało ich działanie na bliznny których dorobiłam sie podczas depilowania więc bylo by miło jakby pomogły:) Wg Starego Rękopisu zioła Marii Treben mają następujące działanie: 1. Częste wąchanie szwedzkich ziół, zwilżanie nimi czubka głowy lub przykładanie na głowę ściereczki zmoczonej w ziołach usuwa bóle i zawroty głowy, wzmacnia pamięć i usprawnia funkcje mózgu. 2. Zioła szwedzkie pomagają przy zmętnieniu, zaczerwienieniu i wszystkich dolegliwościach oczu, nawet wtedy, gdy występuje stan zapalny, gdy wzrok jest osłabiony, a widzenie zaburzone. Zapobiegają one również skutecznie powstawaniu jaskry, jeżeli w odpowiednim czasie zwilża się delikatnie nalewką kąciki oczu lub, po uprzednim natłuszczeniu powiek, kładzie na zamknięte oczy lnianą ściereczkę zwilżoną nalewką. 3. Krosty i wysypki wszelkiego rodzaju, a także strupy w nosie lub gdziekolwiek na ciele mogą być wyleczone, jeśli się je często i dokładnie zwilża nalewką. 4. Gdy boli ząb należy rozcieńczyć łyżkę stołową nalewki niewielką ilością wody i płukać jamę ustną, przetrzymując w niej płyn przez pewien czas. Można też zwilżać bolący ząb szmatką nasączoną nalewką. Ból zęba ustępuje, a stan zapalny cofa się. 5. Pęcherze na języku lub wszelkie inne uszkodzenia należy starannie nawilżać ziołami szwedzkimi, dzięki czemu wyleczenie nastąpi w krótkim czasie. 6. Przy zapaleniu lub zranieniu gardła, gdy utrudnione jest połykanie pokarmów stałych i płynów, należy rano, w południe i wieczorem zażywać po kilka kropli nalewki wolno ją łykając. Dzięki niej palenie w gardle ustąpi i gardło będzie znów zdrowe. 7. Jeśli ktoś ma skurcze żołądka, to przy każdym ataku powinien zażywać jedną, pełną łyżkę stołową nalewki. 8. Przy kolce należy zażyć trzy, pełne łyżki nalewki, powoli jedna po drugiej i niebawem czuje się, że ból mija. 9. Dzięki nalewce z ziół szwedzkich, która działa wiatropędnie ustępują wzdęcia, dolegliwości żołądkowe i jelitowe. Nalewka pomaga też przy zaparciach. 10. Są one dobrym lekiem żołądkowym w przypadku złego trawienia. 11. Pomagają również przy bólach woreczka żółciowego. Zażywa się je codziennie rano i wieczorem po łyżce stołowej, a na noc robi się okłady. Wszystkie bóle szybko mijają. 12. Przy obrzękach, przez sześć tygodni zażywa się rano i wieczorem po jednej łyżce stołowej kropli rozcieńczonych białym winem. 13. Przy bólach i szumie w uszach, wkłada się do ucha wacik zwilżony ziołami szwedzkimi. Zabieg ten jest bardzo skuteczny; czasami może nawet przywrócić utracony słuch. 14. Gdy kobieta ma bóle macicy, podajemy jej przez trzy dni rano po jednej łyżce nalewki w czerwonym winie. Pół godziny po zażyciu kropli chora Powinna pójść na spacer, po czym może zjeść śniadanie, lecz bez mleka. Zioła szwedzkie nie powinny być łączone z mlekiem. 15. Aby ułatwić poród, w ostatnich 14 dniach ciąży podaje się rano i wieczorem po jednej łyżce. Aby Przyspieszyć bezbolesne uwolnienie łożyska podaje się Położnicy, co dwie godziny łyżeczkę do kawy nalewki, tak długo, aż łożysko odejdzie. 16. Gdy podczas wydzielania mleka po porodzie wystąpi zastój pokarmu i w skutek tego dojdzie do zapalenia piersi należy przykładać wilgotne ściereczki nasycone nalewką i dolegliwości szybko ustępują. 17. Krople pomagają w leczeniu wietrznej ospy. Dzieciom podaje się w zależności od wieku, odpowiednią ilość kropli rozcieńczonych wodą. Kiedy strupki zaczynają przysychać należy je często zwilżać nalewką, dzięki czemu nie pozostaną po nich żadne blizny i ślady. 18. Dzieci i dorośli mogą stosować je przeciw robakom, a nawet przeciw tasiemcom których można się dzięki temu pozbyć. Dawki dla dzieci Powinny być odpowiednie do wieku. Szmatkę nawilżoną nalewką zawiązuje się na pępku i pilnuje, aby cały czas była wilgotna. 19. Przy żółtaczce można pozbyć się szybko wszystkich dolegliwości zażywając trzy razy dziennie łyżkę stołową kropli i robiąc okłady na opuchniętą wątrobę. 20. Zioła szwedzkie pomocne są przy hemoroidach, leczą nerki, usuwają wszystkie złe płyny z organizmu, wyprowadzają z melancholii i depresji, pobudzają apetyt i trawienie. 21. Leczą one także guzy krwawnicze (hemoroidy), jeśli na początku często się je nawilża i rozmiękcza stosując krople doustnie, przed snem. Zewnętrznie należy przykładać wacik nasycony nalewką. Powoduje to zwiększenie płynności krwi oraz przeciwdziała pieczeniu i swędzeniu. 22. Przy omdleniach należy choremu w koniecznym przypadku otworzyć usta i podać jedną łyżkę kropli, a chory szybko dojdzie do siebie. 23. Środek ten usuwa też bóle spastyczne. w krótkim czasie po podaniu kropli bóle przestają dokuczać. 24. Przy gruźlicy, należy zażywać nalewkę codziennie rano, na czczo, przez okres sześciu tygodni. 25. Gdy występują zaburzenia miesiączkowania i brak jest krwawienia lub gdy jest ono nadmierne, należy zażywać krople przez trzy dni i powtórzyć to 20 razy, a wszystko powróci do normy. 26. Środek ten pomaga także przy białych upławach. 27. Gdy ktoś cierpi na padaczkę należy mu podać nalewkę. Chory powinien zażywać ten środek ponieważ wzmacnia on zarówno zaatakowane nerwy jak i cały organizm oraz usuwa wszystkie choroby. 28. Leczy porażenia, usuwa zawroty głowy i mdłości. 29. Leczy także zaognione ślady po ospie i różę. 30. Gdy ktoś cierpi na gorączkę, ma temperaturę lub dreszcze, jest bardzo osłabiony dajemy mu łyżkę stołową kropli i chory, jeśli jego organizm nie jest obciążony innymi lekami, w krótkim czasie dochodzi do siebie. Puls powraca do normy i jeśli nawet temperatura była bardzo wysoka, to chory wkrótce poczuje się lepiej. 31. Krople leczą także raka, blizny po ospie, brodawki i popękane dłonie. Gdy rana jest stara i ropiejąca lub pokryta „dzikim mięsem, należy przemyć ją dokładnie białym winem, a następnie przyłożyć ściereczkę zwilżoną kroplami. Znikają nowotwory, ustępują bóle, znika "dzikie mięso", a rana zaczyna się goić. 32. Leczą one wszystkie rany, cięte lub kłute, jeśli tylko często się je zwilża. Należy wziąć lnianą szmatkę, nasączyć ją nalewką i przykryć ranę. W krótkim czasie ból ustępuje, nie dochodzi do zapalenia ani gnicia. Goją się nawet stare rany postrzałowe. Jeśli są dziury, to wstrzykujemy krople do rany, którą wcześniej należy oczyścić. Gdy na ranę pilnie przykłada się szmatkę zwilżoną nalewką, gojenie następuje w krótkim czasie. 33. Nalewka usuwa wszystkie blizny, nawet zastarzałe, zranienia i cięcia, jeśli tylko nawilżymy je czterdziestokrotnie. Wszystkie rany leczone tym sposobem nie pozostawią żadnych blizn. 34. Leczą one także przetoki, nawet jeśli wydają się one nieuleczalne; mogą one być nawet bardzo stare. 35. Leczą również oparzenia spowodowane przez ogień, gorącą wodę lub tłuszcz. Oparzone miejsce należy ciągle starannie nawilżać kroplami. Nie utworzą się wtedy żadne pęcherze, gdyż jest odprowadzany nadmiar ciepła. Można też wyleczyć ropiejące pęcherze. 36. Działają one przeciwko guzom i plamom, które mogą być wynikiem ucisku lub uderzenia. 37. Ten kto je bez apetytu może dzięki nim odzyskać utracony smak. 38. Szwedzkie zioła przy dużej niedokrwistości przywracają utracone rumieńce. Jeśli krople zażywa się codziennie rano przez odpowie- dni okres czasu, oczyszczają one krew, mają działanie krwiotwórcze, a także poprawiają krążenie. 39. Bóle reumatyczne kończyn ustąpią, gdy będzie się zażywać krople rano i wieczorem, a na bolące miejsca przykładać szmatki zwilżone nalewką. 40. Leczą odmrożone ręce i nogi, jeśli nawet powstały otwarte rany. Tak często jak tylko możliwe, ale szczególnie na noc, należy przykładać na odmrożone miejsca ściereczkę zwilżoną nalewką. 41. Na bolące odciski przykłada się waciki zwilżone nalewką i pilnuje, aby bolące miejsca cały czas były wilgotne. Po trzech dniach bolące odciski odpadną same lub zmiękną do tego stopnia, że będzie je można bezboleśnie usunąć. 42. Krople leczą także rany powstałe wskutek pogryzienia przez wściekłe psy i inne zwierzęta. Użycie kropli powoduje gojenie się ran i unieszkodliwienie wszelkich toksyn. Na rany należy przykładać szmatkę zwilżoną kroplami. 43. Przy dżumie i innych zakaźnych chorobach należy zażywać nalewkę często w ciągu dnia. Leczy ona wrzody, guzy i pęcherze dżumy, nawet wtedy, gdy występują one w gardle. 44. Ten kto źle śpi powinien zażyć krople przed położeniem się spać. Przy bezsenności na tle nerwowym należy przyłożyć na serce szmatkę zwilżoną rozcieńczonymi kroplami. 45. Zażycie dwóch łyżek nalewki pomaga pijanemu wytrzeźwieć. 46. Kto zażywa krople codziennie rano i wieczorem nie potrzebuje żadnych innych lekarstw, ponieważ zioła szwedzkie wzmacniają cały organizm, „odświeżają nerwy i krew, usuwają drżenie rąk i nóg. Mówiąc krótko, zapobiegają wszystkim chorobom. Ciało jest prężne, a twarz młodzieńcza i piękna. (źródło: internet)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilianka_23
no jest...dla kobiet w wieku rozrodczym 9- 109... tak czy owak norma przekroczona:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczka...........
Tak, ja już po tym dniu. Najgorsze był przygotowania, musiałam trochę opalić ciało, wybrałam natrysk, bo solarium odpada,niemalże naga stałam przed obcą dziewczyną. Straszne, a ten płyn podkreślał każdy włos. Wyglądałam jak czarna małpa, ale cóż. Niestety okazało się, że bardzo podkreślał po zmyciu tej warstwy barwiącej meszki włosowe i w sumie i tak skóra była do dupy. Do golenia tylko maszynka, ale jakoś dałam radę. Ślub się mimo wszystko udał i to by było na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zxzxzx
Hej:) Miałam problem z nadmiernym owlosieniem. Ginekolog przepisal mi tabletki Cyprest i problem rzeczywiscie prawie ze zniknal. Jednak brałam te tabletki 8 miesiecyu i lekarz zmienil ki je na normalna antykoncepcje. teraz biore kontracept. Czy mam sie bac ze razem z nowymi tabletkami problem wroci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marionaff
Mam problem może nie taki jak wasz ale jednak mnie on bardzo dołuje. Od pół roku zaczęły mi rosnąć włosy na brodzie co ja piszę na całej twarzy,są one jasne ale dość długie.Najbardziej widoczne są na brodzie .Za tydzień idę do dermatologa mam nadzieje że nie zlekceważy mojego problemu Ginekolog u którego ostatnio byłam zbył mnie :( mówiąc że każdy człowiek jest owłosiony.Doskonale wiem że człowiek jest pokryty meszkiem ale nigdy wcześniej nie miałam tak długich włosów zwłaszcza na brodzie. Mam takie pytanie czy jak bym zaczęła depilować brodę woskiem czy one mi nie odrosną czarne .Jak długo utrzymuje się gładka twarz. Mam 34 lata 20 lat męczyłam się z trądzikiem.Od roku mam go o wiele mniej .Radość trwała bardzo krótko bo pojawił się nowy problem dość długie włosy na całej twarzy .Bardzo proszę o radę jak zlikwidować włoski na brodzie .Jest to dla mnie duży problem .Znajomi patrzą się na mnie dziwnie nawet słyszałam jak znajome mnie obgadywały z uśmiechem na twarzy.Dziękuję z góry za odpowiedzi . Mam nadzieje że kiedyś będzie istniało skuteczne lalkarstwo na hirsutyzm.Kobiety powinny czuć się atrakcyjne a nie dołować się nadmiernym owłosieniem .Podziwiam niektóre z was za to że nie podajecie się i nadal macie siłę walczyć z tym paskudztwem.Mnie w depresje wprowadza parę kłaczków na brodzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dp poczytania
Nadmiernym owłosieniem nazywamy patologiczny wzrost włosów uogólniony lub ograniczony tylko do pewnych okolic w miejscach gdzie fizjologicznych występuje jedynie meszek włosowy. Stwierdza się wówczas zmiany jakościowe włosa polegające na jego zgrubieniu i wydłużeniu fazy anagenu. Uogólnione nadmierne owłosienie jest rzadką chorobą. W zależności od przyczyny rozróżniamy postaci: ? wrodzoną - dochodzi do przerostu włosów mieszkowych, tak że stają się one długie i gęste ? nabytą - nadmierne owłosienie pojawia się zwykle na skutek zaburzeń wydzielania hormonów i zaburzeń w obrębie układu nerwowego. Ograniczone nadmierne owłosienie jest dość często spotykane. W zależności od przyczyny wyróżniamy postaci: ? wrodzoną - zwykle w okolicy lędźwiowej i miedzyłopatkowej (zwykle towarzyszy rozmaitym wadom wrodzonym np. rozszczepowi kręgosłupa) ? nabytą - pojawiającą się zwykle na skutek zaburzeń wydzielania hormonów, nadmiernej wrażliwości mieszków włosowych na androgeny rzadziej w związku z przyjmowaniem niektórych leków (wyróżniamy tu: hypertrichozę nadmierny porost włosów, oraz hirsutyzm nadmierne owłosienie skóry twarzy, tułowia i kończyn kobiet i dzieci typu owłosienia męskiego, zawsze związane z zaburzeniami hormonalnymi) Hypertrichozę ograniczona u kobiet dotyczy zwykle skóry twarzy, brodawek sutkowych, okolicy łonowej, oraz podudzi. Pojawia się ono zwykle około 25 - 30 r. ż. W wielu przypadkach nie udaje się stwierdzić zaburzeń hormonalnych. Przypuszcza się wiec, że przyczyną nadmiernego wzrostu włosów jest wzmożona aktywność enzymu 5-alfa-reduktazy lub nadmierna wrażliwość mieszków włosowych na androgeny nadnerczowe. W niektórych tylko przypadkach hypertrychoza ograniczona pojawia się na skutek działania czynników drażniących (mechanicznych, chemicznych, fizycznych czy rozmaitych stanów zapalnych). Metody nietrwałego usuwania zbędnego owłosienia Rozjaśnianie- nie prowadzi ono oczywiście do utraty niechcianego owłosienia , ale czyni go mniej widocznym. Wykorzystuje się do tego celu kremy i roztwory zawierające nadtlenek wodoru, który aktywnie rozjaśnia zmiękcza i utlenia włosy. Golenie- jest jedną z najstarszych i tanich metod usuwania zbędnego owłosienia. Nieakceptowana jednak przez wiele pacjentek ze względu na stosunkowo szybki odrost włosów, uczucie szorstkości wygolonych powierzchni i podrażnienia skóry. Część osób twierdzi ponadto, że golenie wzmaga tempo odrostu i grubość włosów, choć nie potwierdzono tej tezy badaniami naukowymi. Depilacja tradycyjna- prowadzona jest najczęściej pęsetą lub elektrycznymi depilatorami. Główna wadą tej metody jest dyskomfort odczuwany podczas zabiegu. Zabiegi wykonywane depilatorami elektryczymi powodują ponadto szybszy odrost włosów (prawdopodobnie w związku z przepływem niewielkiego prądu miedzy tarczami a skórą). Depilacja mechaniczna- jest obecnie stosowana niezmiernie rzadko, ze względu na częste podrażnienia skóry. Wykorzystuje się tu takie środki ścierne jak paski czy rękawice papieru ściernego albo pumeks. Materiały te przesuwane ruchami okrężnymi po owłosionej skórze ścierają włosy z jej powierzchni. Skuteczność tej metody jest porównywalna do golenia. Depilacja chemiczna- chemiczne środki do depilacji działają na włosy poprzez uszkadzanie wiązań dwusiarczkowych. Ponieważ łodyga włosa jest bogatsza niż naskórek w aminokwasy zawierające siarkę doprowadza to do oddzielenia się włosa od mieszka włosowego. Częstym działaniem niepożądanym depilacji tą metodą są podrażnienia lub odczyny alergiczne na składniki kremów. Depilacja woskiem- zabiegi te polegaja na nakładaniu na skórę owłosioną płynnego wosku lub półpłynnego zimnego wosku , który po zestaleniu odrywa się szybkim ruchem w stronę przeciwną do kierunku wzrostu włosów. Jednak warunkiem skuteczności tej metody jest odpowiednia długość włosów. Stosując tę metodę uważać należy jedynie na to by nie poparzyć skory zbyt gorącym woskiem. Dostępne zimne woski są równie skuteczne, jednak są one droższe i nie mogą być używane powtórnie. Skuteczność tych zabiegów jest lepsza niż wcześniej opisane metody a efekt utrzymuje się przez około 4-6 tygodni. Metody "trwałego" usuwania zbędnego owłosienia Elektroliza i elektrokoagulacja polegają na umieszczeniu w mieszku włosowym cienkich igieł spełniających rolę elektrod. Przepływający prąd pomiędzy elektrodą i skórą uszkadza naczynia brodawki, powodując powstanie mikroblizny w okolicy opuszki mieszka włosowego. W ten sposób uszkodzone włosy są łatwo usuwane pęsetą. Zabiegi są w niewielkim stopniu bolesne. W metodzie elektrolizy wykorzystuje się prąd stały o niskim napięciu i natężeniu, który przepływając przez tkankę wywołuje reakcję chemiczną, w wyniku której dochodzi do wytworzenia wodorotlenków i uszkodzenia opuszki mieszka włosowego. Zabieg ten jest jednak bardzo czasochłonny, gdyż do usunięcia jednego włosa potrzeba ok. 1 minuty. Technika elektrokoagulacji (diatermii) wykorzystuje prąd zmienny o wysokiej częstotliwości i niskim napięciu. Prąd o takiej charakterystyce wywołuje znaczny miejscowy wzrost temperatury, niszcząc strukturę opuszki mieszka włosowego. Stad właśnie zabieg ten określa się czasem mianem termolizy. Mikroliza- dość modne w ostatnim czasie stały się zabiegi mikrolizy. Zabiegi te są prowadzone przy użyciu prądu o niskim woltarzu i natężeniu. Elektrodą zaś jest nie jak w przypadku elektrolizy igła, a specjalny żel rozprowadzany na powierzchni skóry. Zabiegi są miernie bolesne a zastosowanie żelu umożliwia szybkie wykonanie zabiegu na dużych powierzchniach. Ze względu na brak fachowego piśmiennictwa o skuteczności tej metody, trwałości jej efektów i bezpieczeństwa stosowania należy ostrożnie podchodzić do gwarancji udzielanych przez producenta i zakłady kosmetyczne oferujące tą metodę. Lasery- dzięki laserom możliwe stało się usuwanie owłosienia z dużych powierzchni skóry, w krótszym czasie i mniej boleśnie niż w przypadku elektrolizy i diatermii. Rozwój techniki laserowej umożliwił konstruowanie aparatów o wysokiej selektywności i swoistości emitowanego światła. Wiązka laserowa jest dzięki odpowiedniej długości fali absorbowana tylko przez ciemne struktury włosa, powodując tzw. Zjawisko fototermolizy. Polega ona na tym że światło laserowe dociera do wybranego mieszka włosowego gdzie jest absorbowane przez ziarna melaniny. Kumulująca się energia cieplna uszkadza nie tylko samą melaninę, ale przenosi się także na komórki rozrodcze włosa trwale je uszkadzając. Stosowane dodatkowo schłodzone żele lub chłodzące końcówki zmniejszają ryzyko uszkodzenia termicznego naskórka. Tą metodą najefektywniej usuwa się włosy u osób z jasną, nieopaloną skórą (I lub II fototypem) i z ciemnymi włosami. U pacjentów z ciemniejszą skórą i jasnych włosach zabiegi te nie dają już tak dobrych efektów, a ponieważ skóra zawierająca dużo melaniny intensywnie absorbuje energię wiązki laserowej, są oni bardziej podatni na oparzenia w trakcie zabiegu i wystąpienie przebarwień po laseroterapii. Nielaserowe źródła światła- do usuwania zbędnego owłosienia wykorzystuje się także pulsujące światło nielaserowe. Ponieważ urządzenia emitujące ten rodzaj światła wykorzystują różne długości fali elektromagnetycznej uszkadza ono wybiórczo mieszki włosowe nie absorbując się nadmiernie w ciemnej skórze. Ośrodki posługujące się tymi urządzeniami donoszą o zadowalających efektach leczenia, porównywalnych ze stosowaniem światła laserowego. W ostatnich latach do usuwania nadmiernego owłosienia wykorzystuje się także metodę fotodynamiczną z miejscowym stosowaniem ALA (kwasu delta-aminolewulinowego). Polega ona na naświetlaniu skóry posmarowanej uprzednio żelem zawierającym ALA, który wbudowuje się wybiórczo w mieszki włosowe. Pod wpływem światła czerwonego ALA wytwarza wolne tlen uszkadzając komórki macierzy włosa. Podsumowanie- wszystkie przedstawione powyżej metody niestety nie gwarantują całkowitego usunięcia zbędnego owłosienia. Zarówno elektrokoagulacja, elektroliza jak i laseroterapia umożliwiają trwałe usunięcie owłosienia w ok. 30-40% po kilkakrotnych prawidłowo przeprowadzonych zabiegach. Odrost pozostałych włosów pojawia się ok. 6-9 miesięcy po ostatnim zabiegach. Jednak odrastające włosy są najczęściej cieńsze i krótsze. Powszechnie panujący pogląd o skuteczności usuwania włosów przy użyciu laserów czy mikrolizy jest na pewno przesadzony, choć niewątpliwą zaletą tych zabiegów jest ich nieinwazyjność, zmniejszająca możliwość przeniesienia infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marionaff
Mam problem może nie taki jak wasz ale jednak mnie on bardzo dołuje. Od pół roku zaczęły mi rosnąć włosy na brodzie co ja piszę na całej twarzy,są one jasne ale dość długie.Najbardziej widoczne są na brodzie .Za tydzień idę do dermatologa mam nadzieje że nie zlekceważy mojego problemu Ginekolog u którego ostatnio byłam zbył mnie mówiąc że każdy człowiek jest owłosiony.Doskonale wiem że człowiek jest pokryty meszkiem ale nigdy wcześniej nie miałam tak długich włosów zwłaszcza na brodzie. Mam takie pytanie czy jak bym zaczęła depilować brodę woskiem czy one mi nie odrosną czarne .Jak długo utrzymuje się gładka twarz. Mam 34 lata 20 lat męczyłam się z trądzikiem.Od roku mam go o wiele mniej .Radość trwała bardzo krótko bo pojawił się nowy problem dość długie włosy na całej twarzy .Bardzo proszę o radę jak zlikwidować włoski na brodzie .Jest to dla mnie duży problem .Znajomi patrzą się na mnie dziwnie nawet słyszałam jak znajome mnie obgadywały z uśmiechem na twarzy.Dziękuję z góry za odpowiedzi . Mam nadzieje że kiedyś będzie istniało skuteczne lalkarstwo na hirsutyzm.Kobiety powinny czuć się atrakcyjne a nie dołować się nadmiernym owłosieniem .Podziwiam niektóre z was za to że nie podajecie się i nadal macie siłę walczyć z tym paskudztwem.Mnie w depresje wprowadza parę kłaczków na brodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leno
Od dawna szukam partnerki z nadmiernym owłosieniem i jakos znaleźć nie mogę. Nie mogę spotkać niedepilowanej kudlatej zgrabnioszki. A jak przypadkow gdzieś na forum nawiążę kontakt to przeważnie uprzedzona do facea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi rosną na całym ciele dlugie wlosy jasne ale widoczne. Bylam u endokrynologa hormony mam ok wiec nie wiem co jest przyczyna? wybieram sie do dermatologa, czy ktos wie co mozna jescze zbadac????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym chetnie nawiążę kontakt z kims kto tez ma takie objawy czyli od okolo pol roku nasilajace sie owlosienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapomniałam _nicku_swego
kurcze dziewczyny ja to jestem jakąś nienormalną hipokrytką... Zawsze chciałam jechać na wolontariat do Kenii. I to co napisze jest głupie bo powinnam jechać, a jednak ta psychiczna bariera , że będe cała zarosnięta przez ten czas.. W końcu temperatury są tam bardzo wysokie więc nie zasłonie swojego problemu , jeszcze jakby to były same nogi a tak t ramiona dekolt ,brzuch , po prostu totalnie mnie ogranicza bo wiem że nie umiałam bym przez to dobrze wypełniać swoich obowiązków./ A przecież ten problem jest mały w stosunku do tego jak tam dzieci cierpią i w ogóle... eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapomniałam _nicku_swego
kurcze dziewczyny ja to jestem jakąś nienormalną hipokrytką... Zawsze chciałam jechać na wolontariat do Kenii. I to co napisze jest głupie bo powinnam jechać, a jednak ta psychiczna bariera , że będe cała zarosnięta przez ten czas.. W końcu temperatury są tam bardzo wysokie więc nie zasłonie swojego problemu , jeszcze jakby to były same nogi a tak t ramiona dekolt ,brzuch , po prostu totalnie mnie ogranicza bo wiem że nie umiałam bym przez to dobrze wypełniać swoich obowiązków./ A przecież ten problem jest mały w stosunku do tego jak tam dzieci cierpią i w ogóle... eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOREK potworek
Mój pierwszy z życiu wpis na forum. Heh:) Ja oczywiście też mam problem z nadmiernym owłosieniem. Gdybym stanęła przy kilku facetach...to pod względem owłosienia pobiłam bym ich na głowę: długie, gęste, ciemnie...Kończyny górne i dolne mam jak małpka. Z resztą ciała też nie za wesoło. Z depilatorem latam co kilka dni, przy lusterku z pensetą też ciągle ślęcze:( No ale chciałam napisać o tym ,że pewnego razy wybrałam się do kosmetyczki w celu usunięcia włosków z polików. W ofercie miała dwie metody usuwania: prądem stałym ( galwanicznym) i depilacja woskiem połączona z enzymami mającymi "zabić macierz w włosa". Po ogledzinach okazało się, że moje włosy na policzkach nie nadają się do usunięcia za pomocą prądu. Zastosowałam więc tę drugą metodę. Kosmetyczka stwierdziła, że wystarczy 6 zabiegów i włosy już nigdy nie odrosną. Byłam u niej już 5 razy, ale wiecie co? Nic się nie zmieniło,oprócz tego że są może ciut jaśniejsze:( Każdy zabieg kosztuje 100 zł :(( I na dodatek, po ostatich dwóch razach,dwa dni po depilacji z enzymami wyskakiwało mi mase pryszczy, niby to zapalnie mieszków włosowych - jakas masakra. Teraz walcze z przebarwieniami na polikach...Nie polecam!! Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOREKpotworek
Mój pierwszy z życiu wpis na forum. Heh:) Ja oczywiście też mam problem z nadmiernym owłosieniem. Gdybym stanęła przy kilku facetach...to pod względem owłosienia pobiłam bym ich na głowę: długie, gęste, ciemnie...Kończyny górne i dolne mam jak małpka. Z resztą ciała też nie za wesoło. Z depilatorem latam co kilka dni, przy lusterku z pensetą też ciągle ślęcze:( No ale chciałam napisać o tym ,że pewnego razy wybrałam się do kosmetyczki w celu usunięcia włosków z polików. W ofercie miała dwie metody usuwania: prądem stałym ( galwanicznym) i depilacja woskiem połączona z enzymami mającymi "zabić macierz w włosa". Po ogledzinach okazało się, że moje włosy na policzkach nie nadają się do usunięcia za pomocą prądu. Zastosowałam więc tę drugą metodę. Kosmetyczka stwierdziła, że wystarczy 6 zabiegów i włosy już nigdy nie odrosną. Byłam u niej już 5 razy, ale wiecie co? Nic się nie zmieniło,oprócz tego że są może ciut jaśniejsze:( Każdy zabieg kosztuje 100 zł :(( I na dodatek, po ostatich dwóch razach,dwa dni po depilacji z enzymami wyskakiwało mi mase pryszczy, niby to zapalnie mieszków włosowych - jakas masakra. Teraz walcze z przebarwieniami na polikach...Nie polecam!! Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×