Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

No, może i wypadałoby się najpierw przedstawić. Przepraszam i proszę o wybaczenie :) Mam na imię Maja (l.32). Mieszkam w niewielkim mieście w warmińsko-mazurskim. Jestem mamą dwóch wspaniałych synków (12 i 4). Z zawodu - nauczyciel. Tyle o mnie, teraz do... sedna. Włosy mam wszędzie :( Nogi, brzuch, plecy, twarz - czyt. wąsiki i broda. Jest to dla mnie wielki problem, który skrzętnie ukrywam. Kiedy się TO zaczęło stawiano mi różne diagnozy - od Zespołu Policystycznych Jajników po raka nerek i nadnerczy. W końcu wyrok - HIRSUTYZM!!! Doszło do tego, że latami skubałam twarz i używałam tony maszynek, aby mieć gładkie ciało. Od roku używam depilatora elektrycznego dosłownie we wszystkich miejscach (również na twarzy), idzie się przyzwyczaić, ale boliiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka**
prosze was o podpowiedz, ide po raz pierwszy na zabieg depilacji , niby wiem co i jak ale nie do końca, kiedy mam sie ogolic????...dzisiaj wieczorem czy rano??? szybko mi odrastaja, nawet bardzo szybko, wstydze sie troche i boje ale trzeba spróbowac, pytałam o znieczulenie ale pani mówiła ze pierwszy raz bez, zeby spróbowac jak to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, nie wiem dlaczego moje posty wchodzą po dwa razy? Daję słowo - wysyłam raz :) Kajka, ja również mam chęć na depilację laserową u kosmetyczki. Musiałabym chyba sprzedać dom, aby za TO zapłacić, gdyż mam meeeetry włosów :( Nie mam pojęcia kiedy to zrobić i sama jestem bardzo ciekawa. Jak to jest z Waszym poziomem testosteronu? Ja już dawno nie badałam, ale ostatnio (parę lat temu) był kilka razy wyższy od normy. Czy któraś z Was jest pacjentką Profesor Jadwigi Słowińkiej-Strzednickiej (endokrynolog z Wa-wy)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka**
do oligo....ceny depilacji laserowej troche chyba sa nizsze niz pare lat temu, ja tez długo dojrzewałam do decyzji, jeszcze nie byłam ale ide i to dzisiaj, troszke strachu i niepwenosci ale i tez nadzieja, tez mam duzo włosów, postanowiłam spróbowac, co bedzie to bedzie, zobaczymy, wiem jedno jesli nie spróbuje bede załować zawsze ,ze moze jednak by to cos dało...nie licze na całkowite pozbycie sie problemu ale chociaz na troszke i pieniadze tutaj maja najmniejsze znaczenie, po prostu za kazda cene, nawet jakis tam wyrzeczeń jesli trzeba bedzie chce spróbowac a jesli by sie udało to bedzie cudownie...takze tobie tez z całego serca radze, zebys moze spróbowała z laserem ...kto to wie a moze pomoze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do dziewczyn, które są w ciąży albo już urodziły, jak sobie radziłyście w tym czasie z włosami? Udało mi się zajść w ciąże 5 tydz. :) lekarz powiedział, że to jeszcze za wcześnie na radość ale ja tam już się cieszę i myślę że wszystko bedzie ok tylko teraz tak pomyslałam o tych częstych wizytach u lekarza brrr. Brzuch robie depilatorem ale zostają mi zawsze ślady i widać że coś kombinowałam a przecież jak brzuch będzie duży to trochę strach robić depilatorem i trudno będzie dotrzeć do wszystkich miejsc :/ Będę wdzięczna za rady. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weronika -gratuluje! trzymam kciuki i ciesze sie razem z Toba :-D Ja jeszcze takich doswiadczen nie robilam ale na Twoim miejscu chyba balabym sie depilowac brzuch - golarka jest mniej inwazyjna. Przede wszystkim jednak to hormony w ciazy moga Ci sie zmienic - albo bardziej zarosniesz (tfu, tfu) albo problem zniknie sam (czego Ci zycze :-D ) Czas pokaze, melduj nam, jak sie sytuacja rozwija :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
international--mówisz że olej lniany ma takie ame właściwości? i to po depilacji smarować? wszystko spróbuje oj wszystkiego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Ja też dojrzewam powoli do decyzji o depilacji laserowej. W moim przypadku chodzi mi tylko o brodę, bo nawet jak biorę hormony to włosy mi tam rosną normalnie, nie przerzedzają się itd a na innych częściach ciała hormony działają i mniej rosną. Mam dylemat który salon wybrać. BO u mnie w mieście od jesieni jest salon gdzie jest laser light sheer, wcześniej było tylko IPL. Jest też salon w mieście wojewódzkim gdzie mają light sheer, jest to jeden tych salonów deluxe, jest dużo reklam w sieci, 1 salon był w Łodzi tylko że tam już mają light sheer duet ponoćjeszcze lepszy. Nie wiem gdzie się wybrać. Dodatkowo postanowiłam przyciąć włoski przy skórze, na brodzie, w życiu nie dam zgolić. Jak mi laser nie pomoże to będę mieć większy zarost bo podobno przez golenie się tak robi, jaśniejsze włoski ciemnieja i masakra się robi. Któraś z dziewczyn tutaj też przycina włoski do lasera, chyba Lovelaska albo się pomyliłam, sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czejakaca
mineły 2 tygodnie od mojej pierwszej depilacji laserowej na linii brzucha, przed zabiegiem przyciełam włoski nożyczkami ale pani i tak mi je ogoliła :/ powiedziała, że sie nie wzmocnią. Jestem zadowolona z zabiegu już po tygodniu włoski mi zaczeły wpadać, zostało troche ale większość wypadała i w sumie mam gładką linie brzucha, nie liczą pojedńczych czarnych włosków, mam nadzieje, że już tak zostanie. Jak bede zadowolona z całej serii zabiegów to ide na pośladki :D bo te miejsca są dla mnie najgorsze chociaż po burzy hormonów na całym brzuchu pojawiły się czarne włosy, ochyctwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie nie dam ogolić, najwyżej jak będą mi chcieli ogolić to zrezygnuje. Twarz zresztą to inna sprawa, gdybym miała robić depilację na innej części ciala napewno bym ogoliła. Zresztą piszą na stronkach o depilacji że nie można depilować depilatorem ani wyrywać pęnsetą, można przycinać i golić oraz używać kremu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
ja na 2 zabieg ide w poniedzialek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka**
noi byłam, teraz bede czekac z niecierpliwoscia, cena mnie zaskoczyła bo liczyłam ze wiecej zapłace a 250 tylko, teraz 8 tyg przerwy ...tak kobitka zalecała i tak zapisała, myslałam ze 4 tyg przerwy wystarcza a tutaj az 8, nie było zle, troche bolałao ale nie az tak...radze kazdemu spróbowac, no zeby sie na własnej skórze przekonac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też ma zabieg w poniedziałek. I niestety trzeba się ogolić, bo przy długich włosach można się popażyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
ja mam nawet na ramionach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawe czy będziecie
nadal zadowolone jak odstawicie laser?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobiety z hirsutyzmem nigdy
będą porównywalne z tymi naturalnie nieowłosionymi nawet po 100000 zabiegach laserowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie trzeba golić, jak się przytnie zaraz przy skórze dobrymi nożyczkami to zostanie taka czarna kropeczka i to chyba nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka**
do ciekawej....nie wiem czy bedę zadowolona jak odstawie laser ale na pewno bedę cieszyła sie ze chociaz spróbowałam ....bo tak to do końca zycia chodziłaby za mna mysl...co by było gdyby..... lowelaska a ty drugi raz tak ?? i jaki odsteop czasowy/ mnie dopiero za 8 tyg kazała przyjsc, co bedziesz robiła?? zadowolona po pierwszym...kiedy tobie zaczeły wypadac ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdyby tak ktos przyszedl
Nie chcę ws martwić i gasić radości ale ja miałam już 6 zabiegów na brodę i nadal odrastasją....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy problemach z hormonami, hirsutyzmie zabieg laserem podobno trzeba powtarzać. Najpierw tak 6-8 zabiegów co 4-8 tygodni, a pózniej przypominający raz na kilka miesięcy. Nie da się tak jak u zdrowych osób raz na parę lat. Taka choroba kosztowna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naddia, watpie, zeby smarowanie sie olejem lnianym po depilacji mialo cos dac ale olje lniany ma najwyrazniej te same wlasciwosci co z krokosza, ba - w wiekszym stezeniu a kosztuje o niebo mniej, wiec jesli sie juz czyms mazac, to chyba lepiej lnianym niz krokoszem :-p. Ja go uzywam do salatek i do maseczek na wlosy. Innych zastosowan poki co nie szukam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm...też mam ochotę skusić się na zabieg laserowy. Macie dar przekonywania :). Martwi mnie tylko to, że nie można depilować brody na 4 tygodnie przed zabiegiem! Będę wtedy wyglądała jak zarośnięty facet :(, nie wiem czy dam radę. Przejrzałam w necie kilka stron i znalazłam "domowy laser", który działa na 20 włosków (cena 1190zł). Nie spisałam nazwy, ale jak odnajdę to napiszę. Przeliczyłam i z pewnością będzie tańszy niż wizyty w salonie. Czy ktoś z Was ma właśnie taki laser? Jak on się sprawuje, czy spełnia oczekiwania? Mam jeszcze do Was jedno pytanie. Nigdy nie rozmawiałam z nikim na ten temat i trochę się mi głupio o TO pytać, ale co tam...Jak wygląda Wasz zarost na brodzie? Mój - jak męski - od ucha do ucha, sięgający aż do początku szyi, dosłownie identyczny jak u faceta. Włosy czarne, twarde. Mam już ich dość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oligo nie przejmuj się, u mnie taki sam czarne kłaczki twarde jak u faceta, wąsik tylko mam dziwnie jasny, miękki na środku niewidoczny a w kącikach ust mi rośnie parę takich ciemnych i twardych i je pęnsetą wyrywam. Jak się boisz zarosnąć a wyrywać, depilować przed laserem nie wolno to podcinaj tak jak ja. Ja czasami podcinam, czasami wyrywam, ale zawsze stosuje podkład na brodę, mam kryjący i na to jeszcze puder w kamieniu, całą twarz zresztą maluje. Co do tego depilatora domowego laserowego to pewnie chodzi Ci o RIO? Są 2 rodzaje na 20 i 40 włosów tyle że to podobno badziewie i trzeba uważać bardzo jak się stosuje żeby sobie krzywdy nie zrobić. Gdzieś w sieci mi się rzuciło w oczy na jakimś forum jak dziewczyny sie skarżyły że tylko pieniądze w błoto na ten depilator wyrzuciły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapomniałam _nicku_swego
czy wasze włosy na nogach też są takie "suche", twarde odstające kikuty, wiem ze to brzmi dziwnie ale ja takie właśnie mam takie grube suche druty ;/ i dzisiaj po dłuugiej przerwie zrobiłam depilacje woskiem i sama depilacja nie jest taka bolesna, ale boli mnie bardzo jak zrobi mi sie zimno i dostaje gęsiej skórki potwornie mnie to boli któraś też tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
nie sądzę że to będzie tak jak tu ktoś opisał kilka zabiegów a potem raz na jakieś czas przypominajacy to będzie raczej kilkanaście-kilkadziesiąt zabiegów a potem nie jeden przypominający tylko znów kilkanaście - kilkadziesiąt bo jeden dwa napewno nie wystarczy (mam doświadczenie z laserem 8 lat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
U mnie takie smarowanie olejem to dopiero by wysyp pryszczy spowowdowało. Szczerze mówiąc ja za bardzo w takie sposoby nie wierzę. Jakby działały to napewno problem hirsutyzmu już dawno zostałby wyeleiminowany i takie forum straciłoby rację bytu. Rio laser to ściema, szkoda że jeszcze ludzie dają się nabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja tez
Witajcie,ja rowniez chciałabym do was dołączyc,tez 10 lat mecze sie z tym g...., a latek mam 28,od lat kupuje wszystkie nowosci ,ktore maja pomagac,redukowac i tez juz brakuje mi sil ,z tego powodu lecze sie rowniez depresyjnie,ostatnio skusilam sie na epilator domowy ipl,co do rio to jest on nieskuteczny bynajmniej ten model na 20 wł.Włosy mam wszedzie ,twarz ,caly brzuch,cale nogi,palce,pupa,plecy,chozej niz u faceta:-(Ze swojej strony moge polecic depilar,smarowalam wasa i rzeczywiscie czesciowa nie odrasta.Dodam ze fajnie ze jest to forum i czuc ze nie jest sie z tym jedynym i to pytanie bez odpowiedzi,skoro jest nas tyle dlaczego nie moga wymyslic czegos skutecznego.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
. . . nie moga wymyslic nic skutecznego booo wielkie firmy kosmetyczne zbyt wielka kase robia na kosmetykach do depilacji itp , oni wola produkowac cos co stosowane jest nieustannie niz wyprodukowac cos po czym wszyscy mogliby byc gladcy jak aksamit, na tym kasy nie da sie zrobic !!!! wiadomo im wlosow mnie tym mniej wydanych pieniazkow a to nie o to biega . . .prawda !! niestety :( Wlasnie ostatnio czytalam o depilar - system, zastanawialam sie czy to dziala ??? kosztowne to cos ;)ale moze warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×