Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość Felicity.......
Małgosiu śliczna;) jak ćwiczenia? Zaglądam tu i zaglądam. Chciałam się zapytać o badania. Ile kosztują itp. Ten problem nie jest u mnie bardzo nasilony, ale jednak jest, przy okazji dręczy mnie kilka innych rzeczy. Mam w czym wybierać:D Mogłabyś mnie więc pokierować? Jestem mało precyzyjna, chodzi mi o sprawdzenie poziomu moich hormonów, nieszczęsnych hehehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vann
Chce jeszcze dodac, ze ten temat robi sie coraz fajniejszy ten i w ogole, chyba dzieki temu wszytskie ktore przejmuja sie wlosami czuja sie lepiej....:D Mnie sie po tych wszystkich postach zrobilo lepiej, dobrze jest wiedziec ze nie jest sie samym...ale kazdy problem trzeba rozwiazac i nie dac sie przez niego pokonac, wiec dziewczyny szukajmy skutecznego dla nas lekarstwa..u lekarzy (chociaz oni czesto olewaja sprawe) gdziekolwiek..cos musi zadzialac skutecznie, wszystko co ma skutek ma rowniez przyczyne..!!!! A wiec Tobie w. Malogsiu dzieki za topik :) Odnosnie lekarza u kotrego bylam to byl na urlopie..do 12.08, wiec bede musiala troche poczekac....zanim poznam diagnozę... A odnosnie facetow to sa rozni..moj byly chlopak mial obsesje na pukcie wlosow, sam na brzuchu i klatce nie mial ich wcale..poza tym non stop golil sobie wlosy jesli mu jakis wyrosl przypadkowo na klacie lub twarzy...golil sie wszedzie procz nog....i nawet jak bylo 40 stopni to chodzil w dlugich spodniach bo wstydzil sie wlosow na nogach.. na dluzsza mete zwiazek z nim byl strasznie denerwujacy..bo kazdy wlos mu przeszkadzal...ehh..... A tak apropo wlosow na glowie, o kotrych byla wczesniej mowa, to mnie tez wypadaja czesto i duzo..ale mam ich dosyc sproo, z reszta dzieny limit to 100 wlosow wiec jesli tego sie nie przekrasza to nie jest zle... Mi zwykle wypadaja po myciu glowa tak jest raczej ok, chcoiaz gdy umyje to normalnie garsciami czasem :/ Ale na brak wlosow nie bede narzekac. No to tyle na dzis.. Pozdrawiam wszystkich serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rj
Hej, nie wiem juz ktora to dziewczyna, ale ktoras obiecywala podac nazwe tego specyfiku, po ktorym wlosy wolniej odrastaja i sa slabsze (?) czy jakosc tak. Prosze, niech sie odezwie, bo wiadomo, ze czekamy na kazda iskierke nadziei i nie chcialabym, zeby byly to tylko obiecanki-cacanki. Niestety, zdarza sie czesto na forach, ze ktos cos takiego robi... :( Wiec - odezwij sie prosze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Jak po długim weekendzie? Od jutra do roboty, więc dziś zostawię tu swój ślad :-D Witaj Felicity.... biegam ostatnio, choć to nienajlepszy pomysł ze względu na moje kolano, zapisałam sie na aerobik i basen, pływanie zawsze sprawiało mi najwięcej frajdy i ładnie \"rzeźbi\" ciało, woda to mój żywioł :-) Jesli chodzi o moje badania i wędrówkę po lekarzach, otóż było to dość dawno więc nie wiem jakie są teraz cenniki, moze dziewczyny, które terza robią na przykład piękny kwiatek, powie nam ile kosztuje teraz komplet takich badań. Ja swoją wędrówkę zaczełam od ginekologa, opowiedziała i pokazałam o co chodzi, dostałam skierowanie na badania hormonalne, ginekolog dokładnie powinien wytłumaczyć kiedy je wykonać, dodatkowo skierował mnie do dermatologa. Tam dostałam skierowanie na kolejne badania, rentgen podwzgórza, juz o tym pisałam i dodatkowo krzywą cukrową, aby wykluczyć cukrzycę, bo planowali razem z ginekologiem leczyć mnie diane, od dermatologa dostałam skierowanie do endokrynologa, do którego poszłam juz z kompletem badań i owa pani doktor postawiła na tej podstawie diagnozę : hirsutyzm idiopatyczny, a wiec nie zależny od poziomu hormonów tylko diabli wiedzą od czego. Od endokrynologa dostała jeszcze skierowanie na usg nadnerczy, które okazało się bez zarzutu, ta wizyta u lekarza internisty, który robił mi to usg okazała się cenna, bo to on naprowadził mnie na to, ze najprawdopodobniej mam nadwrażliwość na normalną ilość hormonów w organizmie bądź jest to dziedziczne, wspaniały lekarz tak na marginesie. Od endokrynologa jeszcze raz trafiłam do dermatologa, która po obejrzeniu badania z krzywą cukrową napisała notatke do ginekologa, ze moze przepisać mi diane. Ginekolog mają komplet badań i opinii przepisał mi diane i zyczył powodzenia, a pani dermatolog powiedziała, ze gdzieś po 9 miesiacach brnia powinnam sie poddac jakiemuś zabiegowi laserowego usunięcia owłosienia i powinno wszystko byc ok. Niestety diane nie mogłam stosować, bo koszmarnie źle sie czułam i musiałam to odstawić, poza tym w moim przypdaku i tak nie miało to sensu, wiec zaczełam poddawać sie zabiegom kosmetycznym, bo hormony mam ok. Teraz wybieram sie na laser diodowy, zobaczymy. Felicity, przede wszystkim konieczn jest wizyta u endokrynologa i ginekologa, od tych lekarzy zacznij, najlepiej jakiś dobrych specjalistów, zeby Cie właściwie pokierowali Pozdrawiam Cie goraco, bo za oknem juz chłodniej, coś czuję, ze to juz koniec lata....... szkoda buziaki 👄 🌼 Witaj Vann cieszę sie, ze topik też tak dobrze na Ciebie wpływa, ja też czuję, ze był mi potrzebny odnośnie facetów, mój narzeczony jest ciemnym blondynem, więc włosó ma jak na lekarstwo, zdecydowanie go przewyzszam w tej dziedzinie, ale widzę, ze mu moja przewaga nie przeszkadza, facet ze zdrowym poejściem jest ja antidotum na te wszystkie włosiary i jak pisałam, mój pierwszy post juz sie zdeaktualizował, ale gdzyby nie ten topik, pewnie męczyłabym sie z tym bardziej i moje relacje z ukochanym mogłyby wyglądac gorzej, a tak, rozwiajm sie i zaczynam akceptować 🌼 jak my zaakceptujemy siebie, to nasi mężczyxni nie bedą zwracać uwagi, bo jesli nas kochają to pewnie za coś wiecej niz urodę, chcociaż babaeczki z mojego topiku są najładniejsze na całym forum!!!! ❤️ mam nadzieje, ze moja czupryna na głowie w koncu sie zregeneruje :-) pozdrawiam Cię równie gorąco ja Felicity, buźka 👄 nie wiem czemu poznikałay posty jednej z dziewczynek, sama sie nad tym zastanawiam, zajrzałam do śmietnika, nikt ich tam nie wyrzucił, więc nie wiem czemu, należałoby zapytać moderatorów... rj, na pewno nasza babeczka jeszcze poda nam nazwę, moze wyjechała na długi weekend albo nie zawsze ma dostęp do kompa, przecież nie moze nas zostawić!! Lojalonośc wobec innych futrzków to podstawa :-D pozdrwaiam, wpadaj, na pewno wkrótce nazwa mo=aści sie pojawi! Buźka 👄 Wczasowiczko, udanych podróży, nie zapominaj o nas, podrowionka 🌼 Buziaki dla wszystkich i kwiatki 🌼 🌼 🌼 bo dziś Matki Boskiej Zielnej 🌼 :-D buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, widzę, że pustki. Ja mam teraz też sporo przygotowań, pracy i zajęć. Walka z kudłami jednak nadal trwa. Pozdrawiam was wszystkie. 🌼 Ps. do tego pana, który narzekał na swoją żonę spędzającą czas przed lustem, przyślij ją do nas, moze pomozemy!! :-) papapa 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacjentka1
ja wbieram sie wlasnie na depilacje laserowa okolic bikini - czyli wlosow lonowych na udach. zalozylam topik "o hirsutyzmie raz jeszcze", pozdrawaim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sperone
33 lata, problem z PCO od 16 roku życia. W 2001 roku udało mi sie urodzić dziecko, przepiękną dziewczynkę. Teraz z mężem staramy się o drugie dziecko i nie jest wesoło. Ale żadnych badań nikt mi nie zlecił. Kiedyś miała skirowanie na poziom hormonów i na tym koniec teraz czytam Usg nadnerczy rentgen głowy itp. Jestem w szoku jak bardzo skrzywdzł mnie psychicznie głównie lekarz. Od lutego staram sie zajść w ciążę. Niestety do dziś bez rezultatu. Może jakoś się uda z Waszą pomocą. Przede wszyskim chciałabym sie dowiedzieć jaki badania miłayście robione, czy może kiedyś też miałyście ten sam problem z zajściem w ciążę. Może trochę zmieniam temat, przede wszystkim piszecie o nadmiernym owłosieniu. Ja oczywiście też mam ten problem ale kiedy stosowałam diane 35 jakoś przechodził. Na pewno trzeba sie było pikllnować z jedzeniem bo tycie przy PCO to też normalna sprawa, ale włosy z brody znikają już po 2 miesiącu stosowania tego leku. Polecam. Ale z tego jak mnie ostatnio potraktował mój lekarz mogę stwierdzić, że mam przestażałe informacje. Ale treraz wiem, że problem z nadmiernym owłosieniem to petka z tym co ja teraz przeżywam. Mam pewnego rodzaju presję. Mąż i ja chcemy tego dziecka, a ja nie moge mu tego na razie (mam nadzieję) dać. Boję się podwójnnie, bo może sie okazać, że ani moje ani jego marzenia nie zostaną spełnione a teraz kiedy do rozwodu lub zdrady potrzebny jest tylko w zasadzie podłączenie do internetu... Boję się, że jeżeli nie uda się on znajdzie sobie jakąś laskę, która da mu to czego on oczekuje. Przepraszam, że trochę zasmucam ale takie mam obawy, o órych jeszcze nikomu nie opowiadałam. Napiszcie do mnie na maila też proszę Justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam ten ból
hey przepraszam ze dopiero pisze ale nie miałam dostepu do komputera podaje nazwe tej maści ktorą uzywam i wydaje mi sie ze pomaga. Jest to mala fiolka bo ma tylko 10ml. Maśc jest koloru brazowego . Fiolka jest tez koloru brazowego z rózową zatyczką Na niej jest napis: depil`eve PLANT EXTRACT LOTION External Use Only SUERO DEBILITADOR DEL VELLO Uso externo Made in Spain Ja kupuje ja u kosmetyczki za 10 zl i starcza mi na miesiąc , bo ma w miare gęsta konsystencje. Pochodze z małego miasteczka gdzie są tylko 2 kosmetyczki a wiec osoby z wiekszych miast pewnie bez problemu to dostana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaka ja
Do Justyny 'sperone' Piszesz o swoich obawach, że jeśli nie urodzisz drugiego dziecka to być może mąż Cię zdradzi lub zostawi dla innej. Zastanów się czy Twój mąż kocha Cię za to kim jesteś czy dlatego, że możesz mu urodzić dziecko. Mam nadzieję, że czujesz się kochana więc nie stresuj się tym bo chyba za bardzo chcesz i psychicznie się zablokowałaś. Ja mam problem z owłosieniem. Mój chłopak o tym wie i mówi, że w całości mnie akceptuje ale ja wiem, że tak nie jest. Wydaje mi się nawet, że mnie zdradza. Ostatnio bardzo sie zmienił. Stał się chłodny i nieczuły, o zbliżeniach nie ma mowy. Nie wiem, czy ten kompleks nadmiernego owłosienia powoduje to, że tak myślę czy naprawdę tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj, znam ten ból dzieki za nazwe preparatu, dziewczyny na pewno wypróbują, ja też skocze do kosmetyczki 🌼 pozdrawiam 🌼 do sperone Mam nadzieje, ze dziewczyny opiszą też swoją drogę badań, ja juz to zrobiłam. Myśle, ze powinnaś trafić do lepszego lekarza. A jesli chodzi o Twoje obawy w związku z ciąża i postawą Twojego męża, to myśle, ze Twój lęk jest niepotrzebny. Macie przeciez już jedno dziecko, nie sądzę, aby miał Cie zamiar zostawic, bo nie mozesz urodzic kolejnego, a co z tym co macie teraz? Tu przede wszystkim chodzi o uczucia, jesli maż kocha Ciebie i dziecko, Twoje obawy są bezpodstawne, zapewne zrozumie, ze stan zrowia nie pozwla Ci na posiadanie kolejnego, macie to szczęscie, ze nie jesteście bezdzietnym małzeństwem, jak piszesz, masz przepiękną córeczkę, a nie jest wykluczone, że kolejne dziecko jeszcze sie nie pojawi. Moja ciocia miała torbiele na jajnikach, była spiasna na straty, chcę Ci powiedzieć, ze urodziała jeszcze po terapii dwoje dzieci, w sumie ma teraz piecioro! Wierzę, ze dobry lekarz pomoze wam w tym problemie i jeszcze będziedzie sie cieszyc kolejnym potomikem, a Ty musisz bardzie ufac i wierzyć w miłosć twojego meza do Ciebie i córki. Twój maż ma juz rodzine, po co miałby szukać innej. Pozdrawiam Cie szczególnie bardzo gorąco, zaglądaj do nas, mam nadzieje, ze dziewczyny tez jakos Ci pomoga i powiedza jak sie lecza, jakie przechodza badania. Sądzę, ze potrzebujesz jakiejś psychicznej, duchowej stabilizacji i wyciszenia swoich leków, moze wtedy ze wszystkim bedzie łatwiej. Pozdrawiam gorąco 🌼 do Jaka ja Wiesz, skoro twój chłopak zaakceptował Cie taką jaka jesteś, to sądzę, ze te ochłodzenie wynika z czegoś innego, chyba musicie szczerze porozmawiać o swoim zwiazku, bo jesli sie źle dzieje, trzeba poszukać przyczyny, na mój nos, włosy to nie problem, pewnie chodzi o coś innego. Rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa. Pozdrwaiam Cie także gorąco i zapraszam do odwiedzania topiku. Może jakoś razem damy radę rozwiązać kilka problemów 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vann
Wiec jestem po wizycie lekarskiej :) no i lekarz przepisal mi leki hormonalne na klopoty z miesiaczka, a jesli chodzi o owlosienie to w sumie facet zauwazyl ze mam czarne wlosy na brzuchu i rozmawialismy o tym, stwierdzil, ze na razie nie mozna dramatyzowac, ze powinnam sie obserwowac i ze miesiaczka w 1 kolejnosci trzeba sie wlasnie nią zajac, powiedzial, ze nie mam co panikowac bo przychodzi do niego sporo dziewczyn z problemami z wloskami i twarzy itd. a ja na buzi zadnych nie mam wiec to dobrze w jakims tam sensie. Na kontrol z miesiaczka mam isc za 3 miesiace i wtedy powiedzial, ze wrocimy do tego problemu...nie wiem czy to dobrze czy tez nie, ale przynajmniej nie olal sprawy:) Pozdrawiam was dziewczynki!!:) trzymajcie sie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rj
moja pielgrzymka po lekarzach jeszcze sie nie skonczyla, ale moze przyda sie to dziewczynom, ktore interesuja badania, jakie mialam do tej pory. najpierw byl to lekarz ogolny nr 1, skierowal mnie do laryngologa (pobolewala mnie szyja, podejrzewali tarczyce). laryngolog stwierdzil ewidentny przerost tarczycy i odeslal na usg tarczycy. lekarz, ktory je robil, nota bene endokrynolog, sie tylko rozesmial - bo tarczyce mam ok, w ogole niepowiekszona - laryngolog bzdury gadal! potem byl znow ogolny - juz inny. dal mi skierowanie na tsh. wyszlo dobrze. poszlam z usg i tsh do szanowanego endokrynologa. stwierdzil hirsutyzm, nakazal (dzieki Bogu) dalsze badania. mialam wiec z 7 razy brana krew: kortyzol, krzywa cukrowa, rozne hormony. wszystkie wyszly bardzo dobrze. mialam usg nadnerczy - ok. usg jajnikow - zle, ginekolog stwierdzil na 90% PCO - ale to dziwne, bo wyniki hormonow temu przecza! w tej chwili czekam na dogodny dzien cyklu, zeby miec dalsze badania: krwi (hormony) i dalsze usg. lekarze sami nie wiedza co mi jest... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rj
a - dodam, ze czekanie na odpowiedni dzien cyklu jest koszmarem - mimo ze jestem juz grubo po 20 roku zycia, okres mam nieregularny, wiec do szlu doprowadza to i mnie, i lekarzy, bo nie moge sie zdeklarowac na konkretny termin... ostatnio przerwe w krwawieniu mialam np. 40- dniowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jescze jedna do kompletu
Na pewno nie !!!!! Moja zona ma lekkiego zajoba na punkcie wlosow , moim zdaniem calkowicie nieuzasadnionego . Ale wy to juz jestescie przypadkami nadajacymi sie do leczenia psychiatrycznego. Problemy zdrowotne to jedna sprawa , a oszolom na punkcie wlosow to calkiem inna para kaloszy . Bawcie sie same .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xeno
Dziękuję, Małgosiu, za ciepłe przyjęcie :) Jak wiele dziewczyn też miałam robione badania (dawno, więc niestety, nie podam kosztu takowych) - i wszystko w normie. Brałam flutamid + cilest, androcur + cilest, przez pewien czas też Diane 35 - i nic. Włosy, tam gdzie ich sobie absolutnie nie życzę rosną, natomiast z głowy, gdzie ich miejsce, lubią uciekać :( (przy okazji - znalazłam artykuł o wypadaniu włosów, a pod nim sporo wpisów http://kafeteria.pl/drukuj.php?id_obiekt=74&typ=2 - panie i panowie polecają różne, nieraz kontrowersyjne (niektóre, jak na mój gust, zbyt kontrowersyjne ;)) metody). Co do faceta - pewnie by i zrozumiał, w końcu, skoro z nim jestem, jakieś zalety musi mieć ;) ale dla mnie samej moje nadmierne owłosienie jest, co tu dużo kryć, odpychające. Póki co, depiluję, może kiedyś zdecyduję się powiedzieć... Nie wiem. Sperone - nic więcej nie mogę napisać ponad to, co napisały Jaka ja i Wesoła Małgosia, bo wyczerpały temat - Twój mąż kocha Cię za to, jaka jesteś, dla niego liczy się Twoja obecność, cechy charakteru, nie zaś tylko to, czy możesz urodzić kolejne dziecko, czy nie. Rj, Piękny kwiecie - jak będziecie miały wyniki, napiszcie, co i jak, czekamy! Jeszcze jedna do kompletu - dziękujemy serdecznie za diagnozę na odległość, podziwiamy wiedzę z zakresu endokrynologii i psychiatrii, pozwalającą na postawienie takowej. Małgosiu, Wczasowiczko, jak tam przygotowania? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki!!!! Cieszę się, że odezwały sie stałe bywalczynie. 🌼 do jescze jedna do kompletu wiesz, generalnie jestem miłą i otwartą kobietą, ale teraz to juz przegiąłeś, wydaje mi się, ze jednak z Twoja zoną jest znacznie gorzej niz zanmi, skoro reagujesz taką histeria i nas obrażasz, nic kompletnie nie wiedząc o problemie. Gdybys znalazł sie w skórze kobiety z takja dolegliwością widziałbyś to wszystko inaczej. Dziękuje za Twój występ gościnny, myśle, że Tobie jakas wizyta u psychiatry też by sie przydała, najlepiej razem z żoną. My nie terroryzujemy swoich partnerów i mamy dla nich czas, ja nie siedzegodzinami przed lusterm czy kosmetyczki, zaakceptowałam siebie taką jaką jestem i mój narzeczony też. A na tym topiku dziewczyny pomagają sobie wzajemnie wyśc z doła i zależć sposób na pokonanie tej dolegliwości. Okaż żonie wiecej czułości i miłosci, bo jak sam napisałeś, że miałbys ochotę poszuakć sobie innej, moze ona sie tak katuje, bo mysli, ze właśnie przez włosy chcesz ją zostawić. Popraw kilmat we własnym małżeństwie, a dopiero potem zabieraj głos i udzielaj rad \"wuju\". Słowem, panu juz dziekujemy. rj fajnie, ze opisałas swoją drogę leczenia, moze to zachęci dziewczyny do wizyty do lekarza i wskaże od czego zacząć, dzięki jeszcze raz 🌼 Pojawiała sie u nas też dziewczyna seprone a PCO i ma problem z zajściem w ciązę po raz drugi, moze wymieniecie doświadczenia i dasz jej jakies wskazówki. Podała nam tez maila. Pozdrawiam gorąco!!! 🌼 Buziaki 👄 Vann, super, ze juz jestes po wizycie, pierwszy krok zrobiony i wydaje mi sie, ze była to raczej owocna wizyta. :-) Miesiączka jest najważniejsza, włsoy w drugiej kolejności , pozdrawiam buźka 👄 🌼 Witaj Xeno u mnie identycznie, tam gdzie powinny byc włosy to ich mało, a tam gdzie nie powinno ich być, jest aż za dużo, proporcje zachwiane.:-D Zajrze na ten topik z wypadnaiem włosów, moze akurat, za wyjatkiem tych kontrowersyjnych :-D kiedyś używałam te ampułki z Vichy na wypadanie włosów, droga kuracja, ale byłam zadowolona, zastanawiam się, czy do tego nie wrócić... Jeśli chodzi o partnera, to kochający facet absolutnie wszystko pokocha, juz to wiem i sie nie boje, istotniejsze jest zbadanie, jakie jest podłoże tej dolegliwości i zdrowie. Bedzie dobrze!!! Przygotowania, właściwie wszystko juz gotowe, zapiete na ostatni guzik, teraz drobiazgi, ciesze sie niesamowicie! :-D To bedzie kameralna uroczystość, bo to ma byc święto dla nas dwojga i przeżycie. 🌼 Pozdrawiam serdecznie, buziaki 👄 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rj
hej. niestety, nie mam jeszcze zadnych (prawie) doswiadczen z PCO - bo jeszcze nie jest do konca potwierdzone. cala wiedze i tak zdobywalam z internetu, bo lekarze - jak zwykle - malomowni. dzieci jeszcze nie mam, planuje miec za ok. 10 lat (cos kolo tego), wiec nie pomoge tej dziewczynie... moge tylko dodac od siebie, ze najwazniejsza jest szczera rozmowa - i jesli ma jakiekolwiek obawy, to niech najpierw porozmawia ze swoim mezem, a forum traktuje tylko jako "wspomagacz". te sprawy nalezy omawiac we dwoje. moze sie okazac, ze strach mial wielkie oczy i jej obawy byly nieuzasadnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rj
tzn. chodzi mi o obawy, ze jak nie urodzi drugiego dziecka, to maz ja zostawi. podobnie ja sie w duchu martwilam, ze chlopak nie bedzie mnie juz kochal/nie bede mu sie mu podobac, odkad zaczela sie choroba. ale szczera rozmowa, wyrzucenie z siebie obaw i wylanie nagromadzonych lez wyjasnily cala sprawe. wiec lepiej nie "gdybac", tylko porozmawiac. choc wierze i wiem sama, ze to trudno przychodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie martwcie sie
Kazdy dobry normalny facet zrozumie. Te najgorsze da sie ukryc. Nie wiem czy tez cierpie na ta chorobe, mam troszke za duzo wlosko ale nie wiem gdzie sie konczy norma. Po bokach policzkow kolo uszu mam troszke wiecej i ipare dluzszych i ciemniejszych - peseta. Wokolo sutkow tez troszke - depilator. Nogi wydaja mi sie w miare normalne. mam 1 dluzszego na dekolcie i wyrywam go peseta zanim sie pojawi. Moj facet raczej nic nie widzi. Za to mialam wielki problem z cera, ale jakos to przetrwal:) i kocham go bardzo za to, bo wiem, ze wygladalam okropnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! ja mam dopiero 16 lat ale już od jakiś 2 lat zaczęłam zaóważać na sobie jakieś podejrzane nienormalne włoski.W końcu postanowiłam iść do lekarza.Endokrynolog przepisał mi chyba z 6 badań.Wyszło mi że mam podwyższony poziom hormonów męskich.Ginekolog powedział mi że on jedynie może mi przepisać te tabletki DIANE 35, ale nie zgodziłam sie bo słyszałam że często występują po tym komplikacje, a pozatym to chyba jestem zbyt młoda na branie hormonów.Lekarz polecił mi abym pojechała do kliniki endokrynologicznej do Poznania lub Wrocławia.Mam nadzieje, że może tam mi coś pomogą. Z woskami na nogach radze sobie jakoś, depilatora używam od 3 lat i włoski chyba sie osłabiły troszke, ale jeśli chodzi o pachy czy bikini to jest straszne. Zwykłą golarka nie wystarcza musiałabym sie golić co 2 dni, a włosy odrastają cały czas coreaz grubsze, do tego jestem brunetką to nawet jak sie ogole to zostają czarne ślady.Do pach ostatnio zaczęłąm używać plastrów, wyrywanie boli jak cholera, ale efekt jest oki, bo wosy odrastają po 1.5 tygodniu. a z bikini nie wiem co robić? próbowałam plastrami sama ale tylko pozdzierałam sobie skóre i wtedy przez 2 tygodnie nie mogłam wychodzić na plaże.Jak wy radzicie sobie z bikini? A jeśli chodzi o brzuch, to też pomału dostaje szału.Włosy wyrywam pęsetą ale one odrastają mocniejsze i grubsze, aż siara normlanie.Żadnyach bluzek krótszych nie moge nosić, a wiadomo jak sie ejstw moim wieku to czasami chce sie sobie troche poszaleć.Między piersiami i na twarzy włoski rozjaśniam specjalnym kremem Sally Hansen kosztuje coś około 26 zł ale jest naprawde wydajny.Zabieg powtarzam srednio raz na 3 tygodnie.Włoski są jaśniejsze, a skóra się nie wybiela. Wiecie może jak jeszcze można sobie radzić z tym koszmarnym h....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam ten ból
hey dziewczyny ! Zagladam na nasze forum regularnie, gdy tylko mam taka mozliwośc. Widze, ze jest Nas coraz więcej. To miłe, a z drugiej strony przykre, że tak duzo kobiet ma ten problem. Czytam wasze wypowiedzi i widze , ze wiele z was bierze Diane35. Ja wiem ,ze mam ogromny problem z owlosieniem, ale to raczej moje "dziedzictwo" po tacie. Na głowie mam tez bardzo grube włosy a msiesiaczke mam regularna jak w zegarku. Czasem zapominam o owłosieniu a innym razem jestem zla na cały świat ,ze to własnie mnie dodtyczy. Najlepsze jest to , ze najwiekszy problem mam z broda. Na poczatku o wiele większym problemem byl wąsik. ale odkąd depiluje go woskiem odrasta bardzo wolno i jest slabiutki. Z koleii broda odrasta bardzo szybko . Mozna powiedziec w ekspresowym czasie. To tyle u mnie tak chciałam sie wyzalic:0 pozdrawiam Was gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! 🌼 Witam czarną szestnastkę!!! Mój problem zaczął sie mniej więcej w tym samym wieku 15-16 lat i męczę się od tylu lat, niestety. Jesli masz te problemy na tle hormonalnym, to wcześniej czy później będziesz musiała podjąc jakieś leczenie. Jesli masz mozliwość, jak pisałaś jechać do kliniki endokrynologicznej, to sądzę, że to bedzie z duzym zyskiem dla Ciebie, przebadają Cię nalezycie i zastosują jakąs metodę leczenia. Życze duzo cierpliwości i nie załamywania się!!! Jesteś młoda i wszystko przed Tobą!!!! Pozdrawiam serdecznie 🌼 Witaj znam ten ból, widze, ze sie zaczerniłaś :-) wydaje mi sie, ze jesteśmy podobnymi przypadkami, ja też mam miesiączkę jak w zegarku i żadnych hormonalnych odchulen, więc genetyka lub nadwrazliwość na normalną ilośc hormonów zostaje, to właściwie jest jeszcze gorsze, bo leczyć nie ma co, teroretycznie, pozostaje tylko kosmetyka estetyczna... z róznym skutkiem. Mam nadzieje, ze ten laser diodowy mnie wyciagnie z tego włosiarstwa!!! Zaglądajcie dziewuszki sie wygadać! Każda jest mile widziana. 🌼 🌼 🌼 Ps. czy próbowałyście tej depilacji cukrowej? Podobno jest lepsza od tradycyjnego wosku, bo nie tak bardzo bolesna? czy któraś z was próbowała albo wie coś o tym więcej? Piszcie kobitki! buziaki ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutassss
Witam! Ja również mam H. Może nie aż w takim dużym stopniu, ale jednak włosy pokrywają całe moje ciało :(( To jest forum również dotyczące H. Jest też kilka postów dotyczących depilacji cukrowej, przepis- składniki, efekty... itp. http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=11944

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutassss
Jak bedziecie klikac to adres ma się kończyć na 11940 inaczej strona sie nie wyświetla!!! trzeba zmazać wszystko po tych cyfrach... Pozdrawiam, głowa do góry :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny! może wam cos to pomoże, ja nie mam problemu z owłosieniem, ale byłam tu juz kiedyś, a teraz coś znalazłam. Produkt nazywa się KALO. recenzja-test konsumencki jest na www.wizaz.pl. przyjrzjcie się \"króliczkowi doświadczalnemu \"Bożence, są zdjęcia z testów. to nie jest opis wg dziewczyn, czy kosmetyk im się podoba( nie mylić z KWC na www wizaz ), ale taka niezależna próba doświadczalna na 4 chetnych dziewczynach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smutassku, dzieki za link! Od dłuzszego czasu jestem zainteresowana depilacją cukrową. 🌼 do kober Dzieki za pomoc 🌼 ja używam Kalo od kilku miesiecy, właśnie przez strone wizau sie zainteresowałam, cóz, po kilku miesącach stosowania, uważam, ze test, który tam pokazali jest naciągany. Owszem niektóre włoski zrobiły sie jaśniejsze, ale żadnych nie ubyło, a dorastają tak samo szybko jak wcześniej, słowem, kolejny zawód. :-( Więc teraz postanowiłam, że musze wypróbować laser diodowy, ostatnia decha ratunku! Dzieki serdeczne za pomoc i zainteresowanie nami, to miłe! Wpadaj do nas, a gdzybyś wiedziała coś o depilacji cukrowej, to skorbnij tutaj! Buziaki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wesoła_małgosiu, słyszałam o tej depilacji. w Polsce jest mało popularna, natomiast jej ojczyzną jest Brazylia. ten rodzaj depilacji jest delikatniejszy, ponieważ masa cukrowa oblepia włos, a nie przyczepia sie do skóry, a więc nie ma podrażnień tak jak przy wosku. najważniejsze jest to dla bikini i pach. po depilacji nie ma śladów.poczytaj www.salontais.pl :-) albo rzuć hasło \"depilacja dukrowa\" do googla :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×