Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość malaaaag
do KaSIa82- gratuluje odwagi,może kiedyś też sie na to zdobęde, mam pytanko jak wygląda Twoje owlosienie?czy masz np.owlosiony brzuch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczka24
To nie prawda , ze elektroliza jest metoda skuteczna , to juz przezytek i teraz sie nawet tego nie stosuje.poza tym po elektrolizie zostaja blizny!nie prawda jest tez ze laser trzeba powtarzac raz w roku.prawidlowo przeprowadzony zabieg prowadzi do calkowitego zaniku owlosienia i jesli po roku czasu od zabiegu w miejscach depilowanych nic nie rosnie to juz nie urosnie nigdy.nie wiem oczywiscie jak to jest u mezczyzn , bo z ostatniego zdania domyslam sie ze nim jestes?generalnie mezczyzni chcacy zmienic swoja plec na kobieca nie zmienia swojej gospodarki hormonalnej do konca , wiec nie wiem jak jest u was z owlosieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fantasy
Do pomaranczki... To mialo byc o hisurytyzmie a nie o tym ze komus 1 wlosek sporadycznie wyrosl raz na pol roku, wiec nie mieszaj dziewczynom... 1) Laser jest tak skuteczny jak ilosc owlosienia. Jak ktos ma 5 wloskow na krzyz to moze i 1 zabieg pomoze. 2) Do zbyt jasnych wloskow w ogole sie nie nadaje.Osoby, ktore przeprowadzaja takie zabiegi w ogole tego nie ukrywaja. 3) Kazda pielegniarka mowi przy pierwszym razie ile zabiegow wg niej potrzeba i to sie sprawdza najczesciej....Powtarzanie co rok czasami jest konieczne a czasami nie. Roznie bywa. 4) Wloski sa oprocz tego co najmniej w 3 stadiach wzrostu. Najczesciej minimum to zatem 3 zabiegi co 1-1,5 miesiaca. 5) Laser potrafi byc bolesny, dlatego przed robieniem niektorych wrazliwych miejsc stosuje sie znieczulenie miejscowe. 6) Laser tez moze byc niebezpieczny (jak zreszta KAZDA rzecz na swiecie zle zastosowana). Profesjonalisci robia laserem najpierw "probe" czyli wypalaja mala ilosc (2,3 strzaly) zeby zobaczyc jak zachowa sie skora, jak wlosy i jaka ilosc lasera najlepiej zastosowac, a dopiero po pewnym czasie - np. tygodniu, robia reszte. 7) Generalnie im glebiej sa mieszki, tym dluzszy promien lasera potrzebny do ich wylapania i tym wieksze niebezpieczenstwo dla skory. Jak ktos ma plytko mieszki to wiadomo ze tez szybciej sie ich pozbedzie... 8) Jak sie stosuje niektore leki to laser jest wykluczony. W profesjonalnym gabinecie bada najpierw lekarz dermatolog i robi wywiad jakie leki stosujemy, na co chorujemy itp. - zeby nie bylo potem ze spala nam twarz tym laserem. Ja nie pisze o "nowoczesnych" metodach tylko SKUTECZNYCH. Wlasciwe jedynie brunetki maja mozliwosc wyboru - laser czy elektroliza. Ze skutecznych reszcie zostaje i tak elektroliza. Ryzyko powstania blizn przy elektro jest oczywiscie, ale przeciez to zostalo przeze mnie wspomniane?!? Dobra kosmetyczka = 0 blizn, a zla to wiadomo. Elektroliza jest o tyle przezytkiem ze polaczyli ja juz z mikroliza i zrobili ten superblend.Ale metodologia nadal ta sama. Ja osobiscie boje sie obydwu metod. Wybralam jednak laser.Kazda musi ocenic na ile ja stac (bo laser drogi), ile ma tych wloskow (bo z kolei elektro straszliwie czasochlonne), jaki one maja kolor i na tej podstawie podjac indywidulana decyzje. Ja juz uciekam stad, wiec trzymajcie sie cieplutko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaSiAa82
do malaaaag:jezeli chodzi o moje wloski,to mam taki pasek ciagnacy sie od dolnej czesci brzucha po obszar pomiedzy piersiami.Pepek mam pokryty mocnymi ciemnymi wlosami,potem idac w gore jest ich mniej i sa jasniejsze,ale najgorszy jest ten obszar pomiedzy piersiami bo pomiedzy jasnymi wlosami rosna ciemne,ktore musze wyrywac pensetka i w efekcie zostaja takie kropeczki po wyrwanym wlosku,do tego dochodzi problem z poceniem sie w tym miejscu.Codziennie rano wyrywam od 4 do 6 malych wloskow,wiec nie ma zle,a z tymi wokol pępka nic nie robie chociaz jest ich tam duzo.Na gornej wardze tez mam delikatny ciemny meszek,tez nic z tym nie robie,posladki mam pokryte takimi chrostkami malymi i chyba tam tez cos wyrosnie znajac zycie,heeh.Zastanawiam sie wlasnie kiedy ten problem sie mniej wiecej stabilizuje,jak to jest u was dziewczyny?Czy to pogarsza sie z roku na rok?Czy zatrzymalo sie na tym samym etapie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaSiAa82
do Fantasy:Spoko ja rozumiem,ze co najdrozsze,to najlepsze,ale ja nie mam na tyle pieniedzy,zeby sobie pozwolic na lasery itd., moze i pensetka i golarka powoduja kolejne problemy,ale uwazam,ze sa szybkie i tanie.W moim przypadku nie mam wyjscia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaaaag
do KasiAa82- u mnie to brzuch jest caly pokryty meszkiem,ale jest bardzo widoczny bo włoski sa czarne, na calych piersiach tez mam meszek,kurde gdzie ja go nie mam;-)....u mnie lekarz endokrynolog powiedzial że po urodzeniu dziecka powinno się to ustabilizować,ale jakoś nie bardzo w to wierze, powiedział że to dlatego ze jestem brunetką w dodadtku bardzo szczupła dlatego sa takie widoczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaarolina
Cześć Dziewczyny ma pytanie odnośnie daine35,jak szybko po zaprzestania brania tych leków,powrócił u was problem owłosienia? Ja brałam około 2 lata i jest o wiele lepiej,ale od ponad miesiąca już nie biorę diany.Na razie jest ok,ale boję się że wszystko znów wróci. Prosze o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagrzybiona
współczuję wam.. ale ja mam kolezankę też chyba z tym problemem, własy ma nawet na piersiach, brzuchu ( i tak ją kocham), mało tego ma jeszcze łuszczycę, jej ciało to jedna wielka rana, dlatego nawet nie ma zabardzo możliwości żeby wydepilowac owłosienie. Pomyślcie jaka to dla niej katastrofa!!!!!!! Pamiętam że w wieku 15 lat była strasznie z tego powodu zakompleksiona, unikała facetów, a teraz widze ze coraz więcej ludzi o tym wie, zaczęła traktować to jako chorobę i wymaga zeby inni tez to tak traktowali. Ma śliczna buźkę, ma powodzenie i chłopaki naprawde jak im zalezy akceptują i owłosienie i rany..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaka ja
W końcu znalazłam coś na dręczący mnie temat. Tak jak wiele z Was próbowałam różnych metod usunięcia tego przeklętego owłosienia, ale na razie nie widzę efektu. Wydaje mi się nawet, że jest coraz gorzej. W wieku 19 lat miałam owłosienie typowe dla brunetki tzn. meszek nad górną wargą, włosy na rękach i całych nogach oraz trochę bujniejsze owłosienie łonowe. Wtedy zaczęłam przyjmować Diane-35 głównie jako środek antykoncepcyjny. Pani ginekolog wiedziała, że mam podwyższony poziom testosteronu ale powiedziała że mieści się w normie. Wiedziała też o moich bolesnych miesiączkach, trądziku i owłosieniu więc dlatego przepisała mi właśnie te tabletki. Przyjmowałam je przez prawie 5 lat, ale przestałam bo zaczęłam mieć problemy z samopoczuciem i z krążeniem. Przez te kilka lat zapomniałam co to jest bolesna miesiączka, włosy po depilacji długo nie odrastały, z cerą też 0 problemu. Po około rocznej przerwie zaczął się mój koszmar. Zaczęły mi wyrastać grube czarne włosy na brzuchu - linia od pępka w dół, włosy na piersiach i meszek między nimi, owłosienie łonowe zaczęło rozprzestrzeniać się w dół tzn. sięga połowy ud. Na całej twarzy pojawił mi się jasny meszek, broda porosła czarnymi włosami, na policzkach pod oczami również pojawiają się pojedyncze czarne włosy. Teraz mam 28 lat i czuję się koszmarnie. Wstydzę się wychodzić z domu. Mój chłopak mówi, że się nad sobą użalam, ale nie rozumie co to znaczy jak ktoś się na mnie patrzy i się np. do mnie uśmiecha, a ja myślę że się ze mnie nabija. Próbowałam preparatu KALO firmy Nissim, byłam na 10 zabiegach depilacji laserowej ( 5 x laser neodymowo-yagowy, 5 x IPL), chodzę co 10 dni do kosmetyczki na woskowanie i NIC !!! Jeśli któraś z Was jest z Warszawy to proszę dajcie mi namiar na lekarza, który zajmuje się hirsutyzmem. Wszyscy u których byłam bagatelizują ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrinkaaaa
dziewczyny a zastanawialyscie sie co powiecie chlopakowi kiedy pewnego dnia obudzicie sie rano a on zobaczy po nocy jakies czarne kropki lub wloski wyrastajace na twarzy?nie boicie sie takiej reakcji co mu wtedy powiecie? ps.dlatego lepiej porozmawiac szybciej z mezczyzna o swoim problemie ja tak zrobilam i czuje pelna ulge..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do jaka ja
Wiesz u mnie było podobnie-w wieku 18 lat pojawił się lekki meszek nad górną wargą, rok pózniej meszek na brodzie-nic sobie z tego nie robiłam-jestem blondynka i tego tak nie było widac poza tym plastry z woskiem raz na miesiąc załatwiały sprawę.Ale mój koszamr zaczał się ok 25 roku zycia-testosteron zwariował a co za tym idzie owłosienie także-mam na całej twarzy wloski, w sumie podobne do meszku ale..pogorszył mi sie stan cery i to o 180 stopni, zaczeły wypadac wlosy..ja leczę się androcurem od roku-w sumie jest lepiej-ale nie rewelacyjnie-myslałam ze efekty po nim będa lepsze no ale cóz-dobre chociaż i to ze nie zrastam jeszzce gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zycie z hirsutyzmem to koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam to samo...
lecz jestem naturalną blondynką (na głowie) a reszta włosów jest czarna. Wyobrażacie to sobie? Plus jasna karnacja...;) Problem pojawił się u mnie ok 14 roku życia i wtedy był strasznym koszmarem. A dziś.... mam grube, czarne włosy tam gdzie wy, ale depiluję je, na nogach golę, bo przy takich włosach ból przy woskowaniu jest straszny, o depilatorze nie wspominając. Zrobiłam z siebie brunetkę, regularnie chodzę na solarium (raz w tygodniu na 15 minut) i jest dobrze :) Jako brunetka większa ilość jest usprawiedliwiona, na opalonej skórze aż tak bardzo włosów nie widać, bo się rozjaśniają, a jak się zdarzy że np "kłuję" na nogach to...wcale się tym nie przejmuję ;) A wierzcie mi - włosów mam dużo i tam gdzie ich być nie powinno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaka ja
Potrzebuję namiar na dobrego lekarza endokrynologa w Warszawie !!! Może opisywane tutaj leki np. Androcur mi też choć trochę pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do jaka ja
Na pewno ci pomoze-mi pomógł-ale nie żeby włoski wypadły czy coś w tym stylu niestety-po prostu wolniej rosna po depilacji, nie wyrasta ich więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaSiAa82
Troszke sie wystraszylam tymi szalenstwami z testosteronem,a w szczegolnsci wypowiedza kolezanki,u ktorej pogorszylo sie zdecydowanie w wieku 25.Ja mam 23,w ciagu roku uroslo mi tylko wiecej wloskow nad warga i mam nadzieje,ze to wszystko co mnie jeszcze moze czekac..jak nie to porazka....Czytalam bardzo dawno temu,ze kobiety z ta przypadloscia moga miec tez specyficzna sylwetke.Ja np mam dosc szerokie ramiona i czasem sie smieje ze znajomymi,ze nawet facet mi nie podskoczy,haah.Pozdr.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hghghghghghg
macie jakieś fotki, bo cos czuje ,że też mam hirsutyzm ,ale nie chce wyciągac pochopnych wnioskow...nie muszą byc wasze ofkorz :) pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasia82
moze ci sie pogorszyć ale nie musi-najlepiej sprawdż jaki masz poziom testosteronu już teraz .Mi testosteron podskoczył i lekarze nie wiedza dlaczego-jajniki, nadnercza wszystko jest w porządku.a sylwetke mam typowo kobiecą-duzy biust, biodra itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam ten ból
hey dziewojki zagladam od czasu do czasu ja tez mam ten problem. Właśnie jestem przed wizyta u kosmetyczki na depilacje brody i wąsika. koszmar. po tym zabiegu z wasikiem mam spokoj na ok 3 tygodnie ale z broda niiieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. Tylko tydzien czasu i wyrastaja włochy koszmar:). Jak ja bym chciala byc bladynka :) Mam włosy wszedzie tyle ze nie mam chłopaka i nie stanowi to dla mnie jako takiego problemu. Wydaje mi sie ze raczej nie spotkam takiego ktoremu skodobam sie taka jak jestem. Straszna ta choroba. Nie przyjmuje zadnych lekow ponieważ boje sie ze moze byc gorzej a z tego co pisze to tak jest po odstawieniu. durzo osób mowi ze nie ingeruje sie w gospodarke hormonalna bo mozna narobic wiecej zlego niz dobrego. A wiec piozostaje nam kosmetyczka i durzo wytrwałosci:0 Zycze wam tego i sobie tez . hey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fantasy
Dziewczyny, wezcie postarajcie sie przeczytac ze zrozumieniem co pisze wczesniej i teraz. I. Samo usuwanie wloskow nie pomoze, jak macie rozwalona gospodarke hormonalna. II. Samo przyjmowanie lekow nie pomoze, jak juz macie te wloski (mieszki wlosowe). Leki w cudowny sposob nie wypala tych mieszkow. Chcecie efektow - stosujcie obydwie rzeczy na raz - inaczej efekty mizerne. Zbadajcie sie na hormony wczesniej. Ale pamietajcie- to ze jestescie w normie o niczym nie swiadczy - ta norma jest dosc szeroka. Moze i bedziecie w normie ale dla was to i tak moze byc za wysoko (norme zrobili tak - przebadali 1000 osob i wyciagneli srednia, a ludzie rozni sa).Podwyzszony poziom testosteronu powoduje nie tylko nadmierne owlosienie, ale i w dlugim okresie czasu powoduje powstanie "masywnej" budowy ciala oraz bezplodnosci.To nie sa zarty i jakies sprawy tylko kosmetyczne. I powtarzam - Androcur w pierwszej kolejnosci, a potem Diane 35 jako uzupelnienie, a nie tylko Diane 35 jako jedyny i glowny lek. Jak lekarze juz naprawde nie wiedza co i jak z tym owlosieniem, to przykro mi ale zrobcie sobie test genetyczny na swoja plec.Jak nie jestescie XX, to dzien dobry ale witamy wsrod osob interseksulanych (dwuplciowych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, widzę, że wpisów przybyło, cieszę się, dzięki za wszystkie wskazówki i porady jesl chodzi o lasery, ja chyba jednak wypróbuje ten diodowy. Kalo niestety mnie nie uratuje. Jeśli chodzi o pogarszanie sie, ja zachowowałam mając 15-16 lat, włkoki były jeszcze rzadkie, potem tak do 20 roku zycia pogarszało sie, teraz od prawie sześciu lat stoi póki co w miejscu i mam nadzieje, ze gorzej juz nie będzie, chodzi mi głównie o twarz, bo reszta da sie przeżyć. Cóz, mój facet, po ostatnich wakacjach widział juz chyba moje cZarne krpoki, rano po przebudzniu, nic nie mówił, aczkolwiek zauważylam jego wzrok. Nie umiem o tym mówic otwarcie, moze on kiedyś zacznie i będę musiała mu powedzieć, ale dla mnie to będzie koszmar, ja nie umiem otwarcie o tym mówić. damy radę dziewczyny!! ja mam ostatnio nadzwyczajne powodzenie, heheheheh :-D , co drażni mojego pana, a mi schlebia, ze wygrywam z gładkimi blondynkami. Mam nadzieje, ze pewnośc siebie też przybędzie!!!🌼 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tych hormonów, u mnie są ok, nie zamierzam ćpać tabletek i miec jeszcze większe problemy. Co do dwupłciowości, dotyczy tylko obojniaków, nie sądzę, aby któras z dziewczyn miała takie cechy. Kobieta zawsze ma XX, może miec tylko nieprawidłowowści takie: X XXX ale to nie świadczy o dwupłciowości XXXX męzczyna XXY XXXY XYY chyba, że któras jest obojniakiem, ale nie sądze. Ta interseksulaność w naszym przypadku, to chyba jednak przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze proponuje fantasy, przeczytaj artykuł, który poleciłam parę stron temu, tam piszą poważni naukowcy i lekarze, którzy ten problem od lat badają i duuużżooo wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fantasy
Alez ja bardzo duzo czytam i niestety wiem... Oczywiscie wyrazam skrajna opinie o tej interseksualnosci... Ale mylisz sie co do tych nieprawidlowosci, ktore wymienilas, wiec sie nie kloc ze mna wrrr.... :-). Kombinacji jest mnostwo i podam tylko jeden przyklad nie pasujacy do Twojej teorii: "Zespół Swyera - Dziewczynki z zespołem Swyera mają chromosomy XY (męski kariotyp). Wada ta została po raz pierwszy opisana przez dra G. Swyera w latach 50-tych XX wieku. Występowanie zespołu Swyera jest czysto przypadkowe i nie ma podłoża genetycznego". Zreszta ja jestem chodzacym przykladem na to, ze mozna sie pozbyc skutecznie KAZDEGO owlosienie :-))). Wiec sie znam troszke na tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te nieprawidłowosci to fragment ksiązki studentki medycyny, przyszłego genetyka. Jesli dziewczynka ma XY, jest obojniakiem, hermafrodytą, nie sądzę, aby dziewczyny na forum były tymi przypadkam, wiec nie popadajmy w skrajnośc. To, że ciągle walcze, nie znaczy, że nic nie wiem, a ty narzucasz wszytkim swoje zdanie, jako absolutną prawde. Ja nie zamerzam brac na przykład żadbnych hormonów i mam nadzieje, ze w koncu znajde metodę dla siebie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie znosze jak ktos pisze
nie kłóc sie ze mną bo wiem lepiej, totalna apodyktyczność!!! A kto ci powiedział, ze ta smutna_małgosia sie z tobą kłóci? Muszisz miec ciezki charakter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fantasy
to byl zart, dlatego byla mordka na koncu, dobra ja uciekam juz stad ostatecznie papapa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutasek_z nikad
dzieki za informacje i dzieki ze jestescie!!! czlowiek zaczyna czuc sie lepiej. Ja zazywam juz od dluzszego czasu diane i po odstawieniu mam efekt natychmiastowego rzutu wiekszej ilosci wloskow. Dlatego chce sporobowac ten kremik moze choc troszke pomoze a ja bede niedlugo musiala odstawic bo zamierzamy miec dzidziusia a z diane to niemozliwe. Moj pan wie.. ale tez bardzo ciezko mi bylo o tym mowic.. powiedzialam mu bo wydawalo mi sie ze ukrywanie bedzie nieuczciwe.. poprosilam zeby ta rozmowa byla tylko raz.. ale mogl wtedy pytac o wszystko... tak bylo.. raz i wiecej bez komentarzy. pozdrawiam... lasera probowalam .. niestety u mnie wiekszosc wloskow jest jasna wiec nic z tego nie wyszlo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, przechodze małą ewolujcę mentalną, postanowiłam, ze skoro mój facet juz wie o farbowanych włosach na rękach i widzi, ze mam ich trochę, to postanawiam, przestac farbować, sporadycznie na wyjatkowe okazje będę je rozjaśniac, teraz koniec!! Może zrobie z czasem większe postepy! Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×