Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

A u mnie przede wszystkim na twarzy, niby używam Kalo, ale coś dziwnego sie dzieje, odrastają szybko, załamuje mnie to. Resztę póki co, olewam, włosów na rękach już nie rozjaśniam, ale co z tą gębą...... coś cienko to widze.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na twarzy też coraz więcej, kurcze a niedawno tyle nie miałam. Moja koleżanka ma sporo a u siebie nigdy nie zauważałam, aż tu nagle...! Nie wiem co robić, jak tak dalej będzie ...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, wydłubałam wszystko, co sie dało, niestety jest jeszcze trochę czarnych kropek, rano pewnie już będą widoczne, te poranki mnie dobijają.... ehhhh szkoda gadać... Może ten laser w koncu pomoże... 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam ten ból
hey dziewczyny !! ja tez ostatnio stwierdziłam ze jest ich coraz wiecej 9tzn na twarzy) . Jesli i dzie o inne partie ciała to jeszcze mozna to jakos przebolec. W zime nie ma problemu mozna zakryc swetrami Ale ta twarz to totalna klapa. Oj biedulki jestesmy. Ale jestem z wami jak was to pocieszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, że nas pociesza, że jestes z nami :-) zawsze to lepiej z kimś niż samemu jechać na takim \"owłosionym\" wózku ;-) Ciężko jest, ale dziś mam trochę lepszy humor, zrobiłam udane zakupy, kupiłam kilka fajnych książek w antykwariacie, płytki z muzyczką i jest super. Te wahania nastroju tez są wykańczające? Czy wy też tak macie? Przez jakiś czaś mogę z tym funkcjonować i jest w miarę ok, ale przychodzi taki moment, kryzys totalny, deprecha, że nie wiadomo, jak z tego wyjść. Nie mam siły na nic. Dziś jest dzięki Bogu dobrze, bo wczoraj... dołek... pozdrawiam was dziewczynki 🌼 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja też się przyłączę
cześć dziewczyny :) ja mam z całą pewnością hirsutyzm, który u mnie spowodowany jest przez PCO, zaczęło mi się to jak miałam jakieś 14 lat (więc parę lat się z tym borykam) heh a podobno problem dotyczy ok. 10% kobiet w Polsce ;) ze mną było tak, że jak się w końcu odważyłam pójść do lekrza (endokrynologa) i pokazać z tym całym nietypowym owłosieniem to mnie odsyłali z badania na badanie w odstępie kilku miesięcy i mówili, żeby nie brać tylko hormonów, bo to zlikwiduje skutek, a nie przyczynę... w końcu trafiłam do ginekologa i wreszcie mi coś przepisał, ale moja radość minęła w domu jak po przeczytaniu ulotki okazało się , że lek wcale nie likwiduje owłosienia, a jeszcze go nasila ;) wtedy na rok dałam sobie spokój z lekarzami... gdzieś w początkach roku poszłam do innego ginekologa i dostałam diane 35 i akurat w moim przypadku jest znaczna poprawa, oczywiście nie wypadają same, ale po depilacji woskiem odrasta ich znacznie mniej i są delikatniejsze (chociaż nadal ciemne), ale trzeba pamiętać, że każdy organizm reaguje inaczej, ja nie zauważyłam, żebym od tego przytyła (no może jakiś 1 kg, ale chyba dlatego, że więcej jadłam :P ) co będzie potem zobaczymy... nigdy nikomu o tym nie mówiłam, ale też starałam się tym nie przejmowac, mam bardzo optymistyczne nastawienie, a muszę dodać, że miałam debilnych kumpli, którzy nie wiedzieć czemu uwielbiali żarty typu: "będziemy się golić na klatach" albo "pewnie sobie wyrywacie z ojcem włosy z pleców" ;) a nago to mnie na pewno nie widzieli :P i mimo że się tym jak i chorobą zbytnio nie przejmowałam to jednak spowodowało to bardzo niską samoocenę (jeśli chodzi o wygląd) co do obszarów występowania to z twarzą akurat nie mam ogromnych problemów, bo jedynie górna warga, trochę z linii podbródka i trochę szyja (przyzwyczaić się idzie, bo dziwne by mi się wydawało, że można mieć problemy z owłosieniem samych tylko łydek ;) ), ale ramiona, klata (;) ), plecy, pośladki (fajna jazda - depilacja pośladków gorącym woskiem u kosmetyczki :D dla osób lubiących ekstremalne rozrywki ;) ), no i obowiązkowo nogi i przedramiona, ale nie chcę też przesadzać, bo ogromnego problemu z tym nie miałam, ale sam fakt, że były to nietypowe miejsca i np. powierzchnia 15 cm na plecach pokryta długimi mocnymi czarnymi włosami ;) a co do sylwetki to jest o dziwo bardzo kobieca, mimo nadmiaru męskich hormonów... sorry, że tak nieskładnie piszę i przynudzam, ale to temat rzeka i sporo rzeczy mi się przypomina w trakcie, a że anonimowo o tym łatwiej mówić to nikogo chyba nie trzeba przekonywać ;) pozdrawiam ciepło i trzymajcie się z pozytywnym nastawieniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włosek
Dziewczyny Kochane! Podobnie jak Wy mam problem z owłosieniem. Jest go za duzo! Dotychczas nie odważyłam się pójœć do lekarza i chyba NIGDY się nie odważę. Ale chciałam spytać o coœ innego: owłosienie można golić, ale czy ono nie wpływa na życie hormonów? Tzn. czy w przyszłoœci bdę mogła mieć dzieci? Jestem aktualnie w narzeczeństwi i w przyszłoœci planujemy dzieci, ale nie wiem czy będę mogła zajœć w cišżę. A propos: narzeczony ani razu nie wspomniał o moim owłosieniu choćby tym na twarzy (bardzo o siebie dbam, gol się czesem dwa razy dziennie...). Pozdrawiam Was, Kochane! Wytrwałoœci życzę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 do to ja też się przyłączę - fajnie, przyłączaj sie, dziel sie nowinkami i sposobami walki! Problemami też, my sie nimi zajmujemy zawodowo i niszczymy jak włos z cebulką! :-D Widzę, że borykasz sie z tym wszystkim, już tak długo, jak my! Witaj w klubie! 🌼 do włoska Kochana, jesli Twój problem nie wynika z poważnych zaburzeń hormonalnych, bądź choroby układu rozrodczego, na przykład torbiel jajnika, to nie powinnaś sie martwić. Ale warto byłoby przebadać sie jednak, przełam się i idź do lekarza, bo być może niepotrzebnie się zagnębiasz. A przebadać sie zawsze warto, bedziesz wiedziała, gdzie jest przyczyna i będziesz mogła z tym walczyć. Lekarz nie takie rzeczy widział, pomyśl, że przed Tobą byłysmy tam my i jego juz nikt i nic nie zaskoczy! Pozdrawiam Cie serdecznie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włosek
No to pewnie pójdę. Cóż. Dzieci... ważna sprawa. O efektach opowiem Wam Moje Kochane Współtowarzyszki :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włosek
No to pewnie pójdę. Cóż. Dzieci... ważna sprawa. O efektach opowiem Wam Moje Kochane Współtowarzyszki :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vann
Mam 20 lat, jestem ciemna blondynką, wlosy ciemne rosna mi na udach lydkach brzuchu klatce piersiowej(glownie kolo sutkow) a takze pojedyncze wlosy mam na placach u stop i u rąk..gole tylko lydki golarka...bo wiem ze potem wyrastalyby glownie ciemniejsze na brzuchu i udach...przeraza mnie fakt golenia sie do konca zycia.....chodze w koszulkach zakrywajacych brzuch i rybaczakch gdy jest cieplo....ale zawsze zle czuje sie gdy mam isc na plaze lub basen unikam tych miejsc...do owlosienia na rekach juz sie przyzwyczailam widzialam juz takie wlosy glownie u dziewczyn o czarnych wlosach..:/ mysle ze te owlosienie odziedziczylam po ojcu on jest mocno owlosiony na klatce nogach rekach i stopach, moja matka ma jedynie pojedyncze wlosy na lydkach..i nic wiecej..poza glowa..hehe..ona sie ma dobrze...nie to co ja :/ Poza tym mam nieregularna miesiaczke.. Nie wiem co mam robic..czy to ta choroba..czy co...czy tez dziedzicznie po ojcu.....te owlosienie..:/ albo jakies hormonalne zaburzenia... doradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vann
No i jeszcze jedno w sumie moja sylwetka nie jest zbytnio kobieca maly biust i w ogole.... a wszytsko to sprawia ze czuje sie gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 Witam Vann 🌼 przeczytałam, co napisałas i sądze, ze nie jest tak źle, nie masz owłosienia w miejscach, które przynależą tylko mężczynom, tak jak niektóre z nas, w tym ja (broda, szyja), no jedynie brzuszek. Ratuje Cię to, że jesteś blondynką, ciemną, ale zawsze blondynką, brunetki wyglądają w takiej sytuacji dużo gorzej, tak jak piszesz, na przykład ręce, wiem, bo mnie tez to dotyczy, ale postanwoiłam uznać, że to naturlane i póki co nie katuje rozjaśnianiem. :-) Jedynie moze niepokoić Cię ta nieregularna miesiączka i sądzę, że z tym powinnas udać sie do lekarza, być moze Twoje owłsienie sie z tym łaczy. Musisz to skonsultować z ginekologiem. Nieregularna miesiączka może na coś wskazywać. Aczkoliwiek u mnie do 18 roku życia tez różnie bywało. Okres uregulowałam sobie poniekąd sama, biorąc witaminę E. Tobie jednak sugeruję wizytę u lekarza, koniecznie, jesteś jeszcze młoda, duzo rzeczy można zrobić, ewentulanie leczyć. Oprócz włosów z hirsutyzmem łączą sie jescze inne objawy, na przykład niski głos, zblizony do męskiego (cos w rodzaju Brodki :-) ) bardziej męska sylwetka tez cos może mówic. To, że masz mały biust nic nie musi znaczyć :-) Proponuje jednak, żebyś dobrze sie poobserwowała i poszła z tym wszystkim do ginekologa i wszystko mu powiedziała, co zobserwowałaś, jakie masz obawy, powiedz mu co Cie dręczy, czasem warto powiedziec o swoich podejrzeniach wprost, bo lekarze czasem bagatelizują hirsutyzm. Ale przede wszytkim powinnas pójśc ze względu na miesiączkę, włos, włosem, ale miesiączka ważniejsza! :-) Pozdrawiam Cie serdecznie, wpadaj do nas i dziel sie problemami 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owłosiona ślicznotkaP
cześć dziweczyny!!ciesze sie ze tu weszłam bo widze że nie jestem sama!!! też mam ten głupi problem... Twarz, kaltka piersiowa, sutki, brzuchol,bikini, ramiona, plecki.. i tak dalej. Najgodzej z twarzą bo ja zawsze widać, niezależnie od pór roku:( Najgorzej jest jak jakiś chłopak z którym sie spotykam chce mnie dotknąć pod bluzką albo pogłaskac nogi albo coś więcej...:( zachowuje sie jak dzikus choc wiem ze mam ogoloną skóre tam gdzie meni hcce dotknąć:( zaraz sobi wkrecam że może niedokładnie sobioe ogoliłam albo że już urosły "jezyki" i on to wyczuje:( Czasem chce żeby meni gdzieś dotknął bo to jest przyjemne wiadomo ale jk pomyśle o włosach to mnie krew zalewa:/ nikt nie wie o moim problemie...Mam przyjaciółke której próbowałam to powiedziec ale ona powiedxiała ze każdy tak ma... Nie zrozumiała mnie ale to moze dlatego że ma super głsdkie ciało!!! Nawet pare dni po goleniu nóg sa one mięciutkie... ja goląc nogi rano wiecxorem mam kujące:( pachy jakoś przecierpie .. ręce też bo smaruje samoopalaczem żeby nie było tak widać. Ale bikini to szok!!!busz normalnie:) jak coś z nim zrobie to od razu krosty, takie duże ranki... nie wiem jak je wygioić. Wstydze sie chodzić na baseny na jkieś opalanie:( nikt mie nei rozumie:( wszscy mówią że nikt ie jest idealny i mówią ze mam jechać na basen ale ja nie. Przecież musieli bvy na mnie godzine czekać az sie wygole cała:/:( to nie jest tak że ubiore kostium i jade..moje kolezanki tak mają:( ie golą nawet okolic bikini bo mają tak mlutko włosków.. a ja?? i jak tu z takimi gadac jak mnie nie zrozumią?:( uwiebiam zime kiedy jest plucha jestem przykryta kurtką w golfie :Dsuper sie wtedy czuje. Czasem myśle że chciałabym żeby zawsze było ciemno ale przeciez jak by mnei ktoś chciał doktnąc to noc ic tu nie pomoże:( zawsze patrząc na gazete szukam kobiety która ma może chcoaz troszke owłosioną twarz a tu lipa!!! wiem ze na pewno zdjecia sa podane obróbce ale i tak sobie wmwiam że jestem inna, gorsza... czasem myśle że chciałabym zachorowac tak żeby brać chemie i żeby mi wszystkie włosy wypadły żeby choc przez chcwile meic gładkie ciało.. ale jak pomyśle że bedac w szpitalu moge nie mieć siły sie golic to szok!!! odechciewa mi sie chorować:) i jak bym miałą zemdleć albo coś to szok!!! chorą mam psyche tak jak Wy dziewczyny!! :) Też dużo razy łyszałam coś w stylu że jestem jakas inna, jak facet:/ albo że ejstem tak głupia że mam nawet na mózgu włosy:) wtedy sie załamałąm jak to usłyszłąm ale teraz sie smieje:) ileż możena sie dołować i rozdrapywać rany?? Jakby nie te kłaki to mogłabym nawet na modelke albo fotomodelke isc bo jestem ładna i wszyscy mi to mówią. Ale przeciez jak bym sie iałą na każdą sesje szykowac godizne to dziękuje. Pozatym nikt by mnie nie chciał z taka cerą i skóra:( Swiat byłby taki piękny bez włosów:P hehe jakbym złapała żlotą rybke to chyba można sie domyśłić jakie byłoby moje życzenie!! pierwsze i jedyne!! bo bez włosów byłabym inną osobą. Pewną siebei .. nie zwracałabym uwagi na inne mankamenty typu rozstępy czy cellulitis:P to byłoby nie ważne:) Fajnie sie tak rozarzyć:D ale szara rzeczywistośc wraca... i szczerze.. nei cche sie z nią żyć:( ale teraz Wam powiem że my "dziewczyny z futerkową skórą" musimy sie wspierać i nei dołować!! zarozumiano1!!:)Pamietajcie jest nas całe mnóstwo tylko dobrze sie maskujemy:D idąc ulicą pomyśl sobie że ta dziweczyna która Cie minełą tez ma wszędzie futerko ale przed wyjściem z domu sie godzine szykowała i usówałą co kole w oczy:) taka jest prawda!! tak więc dziewczyny nie dajcie sie!!! jestescie piękne a gładka skóra u tych ślicznych dziewczyn i tak kiedyś mine.. pomarszczy sie i bedzie brzydka:) hehe głowy do góry:D:D:D Kosiam Was "dziewczyny z futerkiem":****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 do owłosiona ślicznotkaP 🌼 widzę, że jesteś bardzo radosną osobą, świetnie! tak trzymać! Masz racje, że na ulicy jest pewie mnóstwo dziewczyn z takim problemem, ale doskonale o to dbają, z resztą pewnie tak jak my. Jest teraz tyle dobrych środków depilujących i kryjących mankamenty, że nic nie widać na pierwszy rzut oka. Ja też mam obsesje na tym punkcie, lęk przed dotykiem mężczyzny, przed jego wzrokiem na sobie. Tez uwielbiam zime i golfy :-D, tylko ze względu na golfy, bo zimna nienawidzę! Na podrażniena w okoliocach bikini polecam Alantan Plus (maść) albo maść z wiatminą A, znakomicie goi, ale mam wrażenie, że włosy szybciej po niej odrastają. Tak, jestesmy piekne i wspaniałe! 🌼 🌼 🌼:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rj
hej. po dlugim czasie wpadlam na kafeterie, z nudow, i co widze? topik o hirsutyzmie, i to "zyjacy", bo kilka ich juz bylo, kazdy umieral... swego czasu bywalam czestym gosciem na forum kafeterii, przegladalam topiki o hirsutyzmie, ale ten problem mnie nie dotyczyl, cieszylam sie, ale... do czasu... az ja sama, nie do wiary, zaczelam miec z tym problem... od 1,5 roku sie zaczelo. mam prawie 25 lat, wlosy ciemny blond, jasna karnacje... od zawsze nieregularne cykle... zawsze meszek na buzi, jak brzoskwinia... ale zaczelo sie dziac cos dziwnego - wloski na brodzie zaczely rosnac z dnia na dzien, mozna bylo golym okiem widziec roznice... czarne, dlugie wlosy wokol sutkow, "paseczek" od pepka w dol, cale lono i pol ud, tyl plecow, nad pupa... jak ja plakalam, jak rozpaczalam... czemu akurat ja? czemu w tym wieku? rozumiem, stare babcie, ale ja, mloda dziewczyna? czemu ja?! nie poszlabym do lekarza, gdyby nie problemy z tarczyca, jak mi sie wydawalo. ale okazalo sie, ze tarczyca ok, hormony tez niby ok, zreszta badania wciaz trwaja, pol roku juz... lekarze nie wiedza co mi jest... usg jajnikow, zmiany, prawdopodobnie PCO, lek, ze nie bede mogla miec dzieci... kochany chlopak, cud. kocha mnie taka, jaka jestem, pomaga mi, pociesza, ale ja wiem swoje... czasem udaje mi sie zapomniec o nich, kiedy jestem zajeta, mam inne mysli... ale wystarczy zblizyc lusterko do twarzy i juz wiem... jak sie poznalismy, nie bylo tego. pamietam ten strach, jak mu to powiedziec, jak przyjedzie, po dlugiej rozlace i zobaczy, ten placz, ten strach... jak dretwieje, jak dotyka mnie, glaszcze po buzi... wszystkie dziewczyny, ktore znam, sa gladziutkie, zero wloskow... to samo przychodzi, lapie sie na tym, ze sprawdzam niemal kazda napotkana dziewczyne pod tym katem, czy ma aby ten sam problem? nie lubie, jak na mnie ludzie patrza, od razu wiem, co mysla, co mi sie stalo, ze to, ze tamto... najgorsze, ze chcialabym byc dla swojego chlopaka piekna, a mam juz tyle innych wad, a teraz jeszcze to... najgorsze, ze widze na sobie wzrok innych dziewczyn, taksujacych moja twarz, z takim przestrachem i dezaprobata, poczuciem wyzszosci i politowania czasem... nie mowie, ze wszystkie, ale spotkalam sie juz z tym... chlopak mieszka za granica - ten kult ciala panujacy tam, jeszcze bardziej niz w Polsce, nieporownywalnie bardziej... nie umiem sie tam odnalezc... tam, gdzie problemem jest krzywy paznokiec czy niepojscie na solarium, tam moje niedoskonale cialo jest jeszcze bardziej niedoskonale... staram sie o tym nie myslec, ale Wasze wypowiedzi sa mi tak bliskie... postanowilam tez dodac cos od siebie, bo wiem, ze jeste lepiej, jak sie wie, ze wiecej osob ma ten problem - oto i ja, kolejna osoba, ktora to ma. lekow zadnych nie biore, nie wiem na razie co mi jest, chcialabym po pierwsze w ogole miec kiedys dzieci, bo lekarze mnie tak nastraszyli, ze nie wiem... nogi - golarka, broda, brzuch - peseta; postanowilam sprawdzic czy podziala - krem/balsam do ciala Soraya - spowalniajacy odrastani wlosow po depilacji, zobaczymy... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam cieplutko Wszystkie laseczki!:) . Ślicznotko dzięki za optymistyczne słowa. Powinnyśmy zawsze tak podchodzić ! No cóż ale nie zawsze się niestety da. Miałam iść dzisiaj w końcu do endykronologa-ginekologa, ale nie wyrobiłam się i pójde mam nadzieje w czwartek.Buźka !!!👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! nie wiem nawet od czego zaczac. weszlam na to forum przez przypadek szukajac czegos zupelnie innego, kulinarnego. zobaczylam ten topic i mowie to niemozliwe ale patrze a tu tyle wpisow. od kilku dni je sledze ale dopiero teraz zdecydowalam sie napisac. nie wiem jeszcze czy to jest jednorazowe wejscie czy bedzie ich wiecej ale coz pomyslalam sobie inni moga to ja tez napisze. mnie jak wiekszosc z Was tez dotyczy ten problem choc moze to nie jest jakas zatrwazajaca jego postac no i ma podloze hormonalne. nie narzekalabym gdyby nie wloski na twarzy. to jest chba najgorsze jak sie ma nadmierne owlosienie wlasnie tam. ja juz bym przezzyla rece nogi nawet bikini na to sa coraz lepsze srodki do depilacji akosmetyka idzie do pzodu w takim tempie ze moze kiedys... mam jedno marzenie zeby sie kiedys obudzic i nie musiec isc z penseta do lusterka... czy ja prosze o az tak wiele? teraz mam 22 lata a borykam sie z tym mniej wiecej od 18 roku zycia. co prawda zaden lekarz nie nazwal tego wprost ale co to moze byc innego. od ponad roku sie lecze no i chormony sie ustbilizowaly to znaczy znacznie spadl testosteron i androstendion bo to te dwa \\\"dranie\\\" maja tu najwiecej do gadania. ja na poczatku bralam diane tak jak pewnie wiekszosc ale troche po niej przytylam (5 kg) bo sie nie pilnowalam z jedzeniem. szczerze mowiac nie wiem czy to wogole podzialalo. no moze troszke choc bardziej to ja sobie to sama wmawiam zeby w cos wierzyc zeby choc na chwilke lepiej sie poczuc. najgorsze jest to ze moja siostra ani mama ani nikt z rodziny jakos nie ma tego problemu i nie wiem czemu akurat sie na mnie uwzielo. ale pewnie wiekszosc zadaje sobie to pytanie. zyje nadzieja ze moze jednak znajda na to skuteczny lek taki co to zlikwiduje nie tylko przyczyne ale takze i objawy ah. wakacje to jest najtrudniejszy czas. w ciagu roku studiuje i to na 2 kierunkach wiec mam mniej czasu zeby o tym wszystkim myslec. czasem nawet przez caly dzien nie mam gdzie spojrzec w lustro. no nic koncze juz. to chyba pierwszy raz kiedy tak sie rozgadalam na ten temat choc mam wspanialych przyjaciol. a co do mojego nicku... musialam wypalic z czym oryginalnym bo nic innego nie chcialo przejsc. naprawde mam na imie karolina :) trzymajcie sie cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczasowiczka
Kochane Kobietki! Cierpie razem z Wami. Tez czasmi mam dola, ale jakos czlapie. Zwiedzilam pol swiata z golarkami i piankami w torebce :) Jezdze na wycieczki, pod namiot i chodze na pielgrzymki. Wstaje zawsze pol godziny wczesniej, biegne pierwsza do lazienki, a jak reszta sie obudzi - juz jestem piekna :) Nie zalamujcie sie! Musimy walczyc! Przeciez tylko my wiemy ile nas to kosztuje! Czasami tez mi ciezko, jak widze dziewczyny w skapych strojach, a ja z kropkami na nogach i wogole: zarostem. Ale coz: robie, co moge! Pozdrawiam Was wszystkie i pamietajcie: nie ejstesmy same! Mamy siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam ten ból
hey dziewczyny zagladam od czasu do czasu do was skoro dzis jestem to moze też cos napisze:) jak na razie 9tzn dzis) jestem piekna i bez włosków ale wiem ze nie potrwa to dlugo bo juz osrastaja swinie no ale ciesze sie dniem dzisiejszym patrze na forum i widze tema: czemu kobiety nie gola sie miedzy posladkami" oj zabiłabym takiego faceta, ktory nie musi golic sobie nóg i innych części ciała szowinistyczna swinia pozdrawiam was gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vann
Zdecydowalam sie isc do lekarza, po 1 z miesiaczka no i przy okazji wspomne o owlosieniu...mam nadzieje, ze nie bedzie na urlopie..hmm..ciekawe czego sie dowiem dziekuje za odpis Małgosiu :) pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! 🌼 Przeczytałam nowe posty, nazbierało się trochę nowych, witam wszystkie nowe dziewczyny, które postanowiły podzielic sie swoimi problemami. Powiem szczerze, założenie tego topiku było dobrym pomysłem, bo przyznam, że jest mi trochę lżej, jesli wy czujecie to samo, to bardzo mnie to cieszy! 🌼 do rj faktycznie moment, w którym pojawia sie to choróbsko jest koszmarny, z dnia na dzień włosów przybywa i rozpacz totalna. Mnie to dopadło w wieku 16 lat i trudno było sie pogodzić, tym bardziej, że w liceum spotkało mnie chyba najwięcej przykrości, szczególnie od dziewczyn, ale o tym juz pisałam..., na szczęsciej teraz spotykam bardziej delikatnych ludzi, którzy mimo iż widzą, nic nie mówią. Jedyny facet, który na 100% wie, że mam taką dolegliwośc, to mój ojciec, ale po jednej głupiej odzywce i po tym jak go moja mama ustawiła, nic nie mówi, a nawet po moich zabiegach zawsze pyta, czy bardzo bolało. :-) Teraz sie tak często nie widzimy, za to widzi mnie mój przyszły mąż, ostatnio okrężną drogą zapytałam go żartem, czy akceptuje mnie w pełni taką jaką jestem, z rozstępami i \"całą resztą\"- pozostało niedookreslone. :-D jego śmieszą utyskiwania na rzostępy i \" inne\"sprawy, kocha mnie i chyba nie będę pytała go o to wprost... chyba, że sam zapyta. Lęk przed dezaprobatą, uśmieszkami innych kobiet, dporowadza do tego, że sie garbie, opuszczam nisko głowę.... obsesja Zaciekawilas mnie tym balsamem Soray, kiedys byl taki fajny krem na spowolnienie odrostu wlosów z Joanny, był niedrogi, ładnie pachniał i naprawdę działał, a teraz go nie ma, szkoda... Pozdrawiam Cie serdecznie, wpadaj czasem! 🌼 Mam nazieje, że ten topik ta szybko nie umrze, tym bardziej, że załozyłam go nie w celu wyłącznie kosmetyczno - pordaniczym, ale przede wszystkim po to aby dowiedzieć sie, jak sobie dziewczyny radzą na codzień z tym problemem, jak traktują ten problem ludzie z ich otoczenia, jak sie psychicznie budują, żeby nie zwariować. Przy okazji pomagamy sobie na wzajem i podsuwamy metody maskowania i nieszczenia włosiarów. ja dzieki temu mam terz lepszy fluid i wybieram sie na laserek :-) A, jeszcze jedno... jakiś dobry puder dziewczynki, ja używałam dotąd Margaret Astor, ale moze są jakieś fajniejsze? Chodzi mi o sypki puderek :-) nie w kremie. 🌼 Witaj dezdemono 🌼 super, ze wpadłaś do nas!czuję dokładnie to co TY!! Te cholerne włoski na twarzy! Zmora, czasem mam wrazenie, ze to koszmarny sen, obudze sie rano i nic nie bedzie, więc całkowice podzielam Twój stan ducha. U mnie w bliksiej rodzinie nikt na to nie choruje, ale okazuje sie, ze niektóre kuzynki mojej mamy i jej ciotki mają to dolegliwość, więc zaczynam podejrzewać, ze moze mam coś w genach. Jedna z ciotek powiedziała mi, że jak była w moim wieku, to miała ten problem, potem jakoś \"samo\" jej przeszło, czasem łudzę sie, ze u mnie też \"samo\" przejdzie, chociaż to pewnie wątpliwe. Tez mam nadziej, że w kocu znajdzie sie skuteczna metoda, dobrze, że masz dużo zajęcia, to faktycznie daje zapomnieć, przynajmniej na większość dnia, chcociaż ja sie nieustannie kontroluje, to jest gdzieś głęboko zakodowane w mojej mózgownicy :-) Wpadaj do na Karolinko, serdecznie Cię pozdrawiam 🌼, bykami sie nie przejmuj, ja notorycznie przestawiam i zjadam litery, wybaczcie :-D Wczasowiczko! tak trzymaj! ja też uwielbiam podróże, a szczególnie spontaniczne wyjazdy na własną rękę, namioty itp. nie znosze turystyki zorganizowanej! Ale kobitki zawsze były zaradniejsze i nawet w trudniejszych warunkach dadzą sobie radę. Ja nie zamierzam rezygnować ze swoich pasji podróżnich na mój wzór! Twój opytmizm jest też nam potrzebny! Więc zostaw u nas o czasu do czasu jakiś post! Również Cię gorąco pozdrawiam 🌼 Cześć smiley pewnie masz racje, są gorsze rzeczy, mankamenty i choroby, to prawda, a wykańcza na to wszystko, ze względu na chory kult gładkiego ciała i kulturowy zakaz posiadania wosów wszedzie poza głową. Kiedyś ogladałam taki porgram \"Czas na kontrowersyjny dokument\" poźno na pierwszym programie. Był powiecony włosom i walce z nimi. Pokazali kilka przeciewstawnych postwaw, kobiety, które codziennie woskują nogi - modelki itp i kobiety, które zostawiają całe owłosienie, była kobieta, która nosiła brodę, calkiem sporą, bądź kobiety z zdrowym zarostem pod pachami :-D. Ale juz całkowicie rozmontowały mnie baby, które woskiem usuwały włosy z częsci imtymnych i opowiadały o koszmarnym bólu, zbliżonym do nacięcia krocza podczas porodu, kiedy kosmetyczka usuwa im owiłosienie ze wzgórka łonowego! Makabra, no i jescze faceci, którzy golą mijesca imtymne, aby ich \"mały\" wydawał sie optycznie \"wielki\" :-D Mój wniosek: nie należy przeginać w żadną ze stron, czeba robić tyle, aby czuć sie dobrze, ale zachowac tez odrobine tolerancji. Kazy ma swój krzyżyk i nikt nie jest doskonały, masz racje smiley 🌼 Pozdrawiam gorąco :-) Cieszę sie, że topik Ci się podoba, dla mnie to też zawsze jakaś pomoc na chorą psychę. :-) ❤️ do znam ten ból ja tez dzis jestem piękna, wycharatałam wczoraj cos sie dało!Prosiaki szybko jednak odrosną na bank, nie wiem co je tak dopinguje do wzrostu, ale instynkt przetrwania godny podziwu :-D Gosciom metroseksulanym, zkładającym topiki o braku włosów nawet między pośladkami mówimy NIE!!!!!!!!!!!!!!! Dosyć palantów pokroju Beckhama! Precz, precz! Pozdrawiam równie gorąco 🌼 Witaj Vann 🌼 widzę, że decyzja podjęta! bardzo dobrze! Jak będziesz miała ochotę, to podziel sie z nami swoim odkryciem, oby wszystko było ok! Zdrówka zyczę, powodzenia, buźka 👄 🌼 Piękny kwiatku, Ty też pochwal sie nam później co powiedział Ci lekarz! Trzymam kciuki i gorąco pozdrawiam! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam równie gorąco 🌼 Witaj Vann 🌼 widzę, że decyzja podjęta! bardzo dobrze! Jak będziesz miała ochotę, to podziel sie z nami swoim odkryciem, oby wszystko było ok! Zdrówka zyczę, powodzenia, buźka 👄 🌼 Piękny kwiatku, Ty też pochwal sie nam później co powiedział Ci lekarz! Trzymam kciuki i gorąco pozdrawiam! 🌼 Post nie zmiescił sie cały, tak sie rozpisałam :-D jest sporo byków: trzeba, zamiast czeba intymnych, zamiast imtymnych i wiele innych, przymknijcie oko ;-) Pożeraczka liter i przestawiaczka, pozdrawia wszytjie dziewczyny 🌼 ❤️ 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rj
sorry, ze tak smucilam ostatnio, obiecuje wpadac, czesto tu zagladam. nawet jak jeszcze nie bylam chora, nie uznawalam kultu gladkiego ciala i odnosilam sie z dezaprobata do facetow, ktorych tu na kafeterii na peczki (tych, co to sie oburzaja, ze ich dziewczyna nie chce golic lona itp.) moze ktos cos wie na ten temat, bo bardzo mnie interesuje dziwna sprawa: od czego to zalezy? jak sie dlugo wyrywa wloski na brwiach (mysle o regulacji i niepozadanych wloskach), to one po jakims czasie w ogole przestaja rosnac??? a na innych czesciach ciala (z brody np.) jest wrecz odwortnie - rosna szybciej, mocniejsze, czarne i ze zdwojona sila? wesola malgosiu - jestes swietna moderatorka topiku, dbasz o niego i krzatasz sie jak wlasna matka - tak 3mac! :) i Twoj optymizm - pogratulowac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rj dziękuje za uznanie :-) miło mi, cieszę się, kiedy zakładałam topik byłam zgnębiona i przekonana, że to tylko mój problem, a moje schizy, na przykład ze szpitalem, to tylko moje obsesje, a okazuje sie, że jest inaczej i na swój sposób czuję się zbudowana! :-) Z tymi brwiami, to celna uwaga, może to włosiary \"nie podkręcają\" żadne hormony. :-D Ja mam jeszcze problem z włosami na głowie, bardzo mi wypadają, ale podejrzewam, że to moja wina, bo jak sie stresuje, to lubie nawijać włosy na palec, wiecznie mielę w tych włsoach, tak jak niektórzy obgryzają paznokicie. Włosy, włosy, włosy..... pozdrawiam, pozdrawiam.... buziaki 👄 🌼 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczasowiczka
Kochane Moje! Powiem Wam na pocieche: bylam dzis u fryzjera i jestem odmieniona na maxa! Zrobil ze mnie bostwo :) oczywiscie mam na mysli wlosy na glowie! Poza tym - do smutnej malgosi - dobry na wlosy jest kazdy szampon oczyszczajacy! Polecam! Pozdrawiam Was Kochane i trzymajcie sie cieplutko! Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika................
Witajcie mam pytanie do dziewczyn dotknietych ta choroba. Sama mam - wydawalo mi sie spore owlosienie, a wlasciwie nawet nie tyle spore, co ciemne, tyle ze ja nogi moge spokojnie golic co 3 dni, pachy tak samo, z rękami nic nie robie a na twarzy tez nie mam wloskow, mam tylko ok. 15 w okolicach pepka ktore regularnie wyrywam penseta. I tak sie zastanawiam- czy to juz cos oznacza? mam 21 lat Nie mam pocharatanych tak jak piszecie od zyletki i ostrza maszynki nog sa gladziutkie, wiec jak wyglada Wasze owlosienie? przepraszam za takie pytanie, ale nie wiem jak inaczej zapytac, jesli nie wprost.... Wloski np. na nogach tak szybko odrastaja, czy sa takie grube czy jak? Dziekuje i zycze powodzenia we wszytskim :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chcę byc chorA
Czytałyście dziewczyny o tym że jeśli tej choroby się nei leczy to w przyszłości można mieć nowotwór:( strasznie się tego wystraszyłam i juz zapisałam się do ginekologa za miesiac. Mam do was pytanie co robicie z włosami na twarzy chciałabym pójśc na wosk do kosmetyczki ale się boję że włosy bedą jeszcze bardziej rosły:-O a i jeszcze jedno pytanie co robic z włosami pomiędzy pośladkami i na pośladkach czy kosmetyczki tez sie podejmują wyrywania tzn depilowania woskiem tych miejsc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×