Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Witaj jateż jateż, ja kupuje rozjasniacz do włosów z Joanny, taki do robirnia pasemek, jest bardzo silny i włoski są rozjaśnione na długo, dziewczyny na topiku polecają Sally Hansen, nie znam, nie próbowałam, ale moze sie przerzucę. Kupisz takie preparaty w każej drogerii, Rossmanie, itp. Pozdrawiam, 🌼 trzymaj sie i wpadaj do nas, dziel sie metodami walki i nowinkami! 🌼 KaSiAa - musze dbac o moje dziewczyny ;-) :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaaaag
Tak ja używam rozjaśniacza Sally Hansen jest bardzo dobry,polecam:) fakt że dość drogi bo zapłacilam za niego 43 zł,ale mysle że warto zainwestować,albo zamowić na allegro tam napewno jest troche taniej,pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kompleks
Cześć dziewczyny! Kurcze nie umiałam znaleźć tej stronki! Mam pytanko czy wiecie jakie hormony oprócz testosteronu mogą wpływać na porost włosów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kompleks
Małgosiu bo właśnie o to chodzi, że testosteron też mam w normie i czekam jeszcze na wyniki innych hormonów w tym również powtórzyłam badanie na testosteron. Jestem coraz bardziej przerażona. Włosów jest coraz więcej . Na całym ciele! Na klatce piersiowej , brzuchu w ogóle wszędzie. Nie wiem co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz jeszcze sprawdzić te kobiece, czy jest ich własciwy poziom podczas cyku - estradiol i progesteron, nie wiem, czy jakies jeszcze. pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kompleks
Dziękuje Ci i również gorąco pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam to czytam
i wydaję mi się, że w niektóych przypadkach jest to wyolbrzymiony problem... Moja mama ma wąsik, więc i ja go mam. Penseta wystarczyła. Broda. Hmm, wzięłam z ciekawości lusterko, są włoski, ale zaraz, przecież mają prawo tam być, to meszek, nie malutki, ale przeciez jestem brunetką, niestety z jasną karnacją:) Włoski mam na całym ciele. Nie wyobrażam sobie jednak np. golić rąk, ramion. Aktualnie jestem opalona, a miękkie włoski są złociste i praktycznie niewidoczne. ALe gdybym zaczęła je golić pewnie by się to zmieniło. Więc po co to robić. Na brzuszku również mam pasek włosków, a eksponuję go często, przyciąga wzrok, bo jest ładny i wysportowany. Zresztą jakby nie spojrzeć cały brzuch mam owłosiony hehehe. Ale to malutkie, mięciustkie włoski, meszek. Opalone są niewidoczne, zimą, zimą tez ich specjalnie nie widać, chyba, wierzcie, że nikt nie ma ciała bez włosów. Piersi. Tam są włoski ja wiem długości, cieniutkie, jasne, 1cm. Przy sutkach kilka grubszych. Nogi z pupą też mam we włoskach. Boże całe ciało mam we włoskach hehehe. Nie mam jednak problemów z depilacją to fakt, ogolone nogi strczą mi na dwa dni. Ale cała reszta? I nie jestem z pewnością chora. W większości z pewnością i Wy nie jesteście. gdy patrzycie na kogoś, często nie widać jego włosków itp. Po pierwsze umiemy ukrywac swoje wady, nawet jeśli są one wyimaginowane, lub sztucznie powstałe, po drugie tego nie widac, tylko Wy obserwujecie chorobliwie swoje ciało i drżycie widząc każdy jeden włos. To jest choroba. Duszy. Nie ma gładkich ciał. Są tylko mniej lub bardziej deliaktne włoski. Ale zawsze są. Wszędzie. Moja kuzynka mogła powiedzieć, że ma problem, ale jej włosy łonowe rosły do połowy uda, nie mówiąc o brodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do czytam to czytam, nasza obseja, czy choroba duszy, uważam, ze to trafne spostrzeżenie, wynika z nietolerancji i jakiś przykrości, które mamy ze strony innych, chory kult ciala gładkiego i kulturowy brak przyzwolenia na to, ze kobieta ma owłasienie nie tam, gdzie powinna, powoduje nasze schizy i lek przed barakiem akceptacji u partnera, któremu tez wtyka sie wizje idealnej kobiety. Niestety tak jest i dlatego jest nam z tym cięzko. Poza tym, gdybym miała meszek, to byłabym najszczęsliwsza ososba na ziemi, a niestety mam czarne, twarde włosiary na ciele bladym, jak u córki młynarza!!!:-D Jasne, ze moze jest w tym troche przesady, bardzo chciałabym, zeby przyszła moda na owłosione babki :-D, ale to marzenie ścietej głowy. Tutaj próbujemy sie wspierac, wymieniać metodami walki z włosem!! Jak chccesz to wpadaj! Mamy nadzieje też, że nasi partnerzy pokochaja nas z tymi włosiskami, a kregi tolerancji sie rozszerzą. Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam to czytam
Faktycznie czarne, grube "włosiska", to już problem, ale wydaję mi się, że często chodzi po prostu o ciemne włoski, które z natury są i będą, a nie widzimy ich u innych, ponieważ nie oglądamy wszystkich pod lupą, o depilacji i epilacji nie wspominając. Moim problemem z dzieciństwa były blizny na ramieniu i nad kolanem, obie niewielkie, ale zawsze. I jak tu ramiączka, czy spódniczkę założyć? Użalanie się nad tym minęło z czasem. Uprawiam dużo sportu, ubieram się całkiem, całkiem, bo kto powiedział, że całkiem nagie ciało jest seksowne. Zresztą jak trzeba to i tak się odkryję. Wtedy wszyscy widzą, że jestem zadbana, ładnie zbudowana, reszta? Resztę to dostrzega tylko hodowca kompleksów. Właśnie wróciłam z nad morza. Zostałam tam zaczepiona przez jakąś kobietę, która zaproponowała mi pracę modelki, ze względu na oryginalny wygląd. Moje naturalnie kręcone włosy, ciekawa, nietypowa twarz ( nie mówię piękna oczywiście) no i figura:D Nie widziała nic, o niedoskonałościach, ale nawet nie pytała, bo chciała mnie wziąć od razu. Oczywiście nie zgodziłam się, bo taka praca mnie nie interesuje. Rozpoczynam prawo, chcę dorabiać jako instruktorka fitness by się usamodzielnić i wziąć ślub (tak, tak mam 19 lat) Pełno jest takich samych dziewcząt, które wcale nie muszą być piękne. Zresztą wiele nawet nie jest. Niektóre tylko z tych dziewczątek mogą pochwalić się klasyczną urodą, reszty nawet nie widać spod retuszu, jaki sobie serwują każdego poranka. Co do partnerów, to przeżywam wielką miłość i gdybym ją opisała posądzono by mnie o bujną fantazję. Cóż… Nawet gdybym jeździła na wózku kochałby mnie tak jak ja jego, bezgranicznie. My się martwimy, że nie nacieszymy się sobą, życie jest krótkie, a by bez siebie nie chcemy żyć na i tak idiotycznym świecie. Jesteśmy jedną duszą w dwóch ciałach. A gdzie tam jakieś włoski? O nich wstyd myśleć. Przy czymś tak pięknym martwić się czymś tak zbędnym. Ale rozumiem. Niegdyś ludzie zabili we mnie piękno, ale tylko zewnętrzne. Z jakiego powodu? Zbyt szybko dojrzałam emocjonalnie. Nabawiłam się prawie BPD, a to najbardziej uciążliwe w leczeniu zaburzenie osobowości. Jednak wytatuowane przeznaczenie posłużyło za talizman. Ale jasne, mogę tu bywać:D Bardzo miłe towarzystwo, zaszczytne wręcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytam to czytam - cudowna dawka optymizmu!!!! Myśle, ze przyda sie mi i dziewczyom na topiku! Dobrze, ze tu zajrzałaś, pozdrawiam i wszystkiego dobrego, miłośc niech kwitnie!🌼 Przypomniałas mi o czymś, w tym roku nabawiłam sie poważnej kontuzji kolana ( nierozważność w uprawianu sportu - zbyt dziko) bałam sie co sie wydarzy z nogą, ale mój facet podtrzymywał mnie na duchu i nawet gdybym była niepełnosprawna, to by mnie kochał, wieć moze włosy też przebojeje? :-D Zaczynam sie budować na tym topiku! Pozdrawiam raz jeszcze, a jako przyszła instruktorka, moze polecisz cos na mięśnie brzuszka i wewnętrznej strony ud? 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonimowa niestety
Witam was. Siedziałam i czytałam wasze wypowiedzi mam nadzieję że nikogo tym nie uraziłam. Wiecie dopiero teraz dowiedziałam się że zbyt nadmierne owłosienie na nogach,miejscach intymnych, plecach brzuchu czy twarzy jest chorobą:( mi lekarka mówiła że to winna testosteronu. Hmmm.... brałam przez pół roku diane 35 pomógł mi bardzo i gorąco mogłabym go polecić tym które mają nadmiar testo. ale ostrzegam że efektem jaki idzie w parze z leczeniem jest szybkie przybieranie na wadze:-O ja od ponad roku próbuje sie pozbyd tych 15 kilogramów które przytyłam podczas barania tych leków. Chciałam się zapytać jaki ma być ten rozjasniac o którym pisałyscie zeby rozjasniac włosy na pośladkach czy to ma być normalny do włosów? I czy któras oprócz lasera próbowała wosku ja mam największy problem z owłosieniem na twarzy i wąsikiem:-O oraz bujne owłosienie intymne to straszne bo kiedyś goliłam sie co 2 - 3 dzien a teraz musze codziennie ale nie moge ze względu na to ze robią mi się straszne krostki i zadne kremy nei pomagają. Chce wyjechać z chlopakiem na wczasy ale nie bede sie mogła golic codziennie bo to by paskudnie u mnie wyglądało, czy wosk działa na tak silne owsłosienie jak myslicie? Z góry gorąco i serdecznie pozdrawiam🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do anonimowa niestety witaj, z rozjaśniaczy dziewcyny polcają Sally Hansen, a ja uzywałam taki do rozjaśniania włosów z Joanny, ale na posladki może bedzie za mocny i może wywołać podrażnienie, byc moze, nie wiem, ja używam na ręce i czasem piecze jak cholera! :-) Kiedys kupiłam sobie wosk z veet, taki do podgrzewania, jak włoski na twrzy dobrze mi odrosły, to udało sie dużo wydrzec, ale mają jedną wadę - za mało tych pasków do wydzierania w stosunku do ilości wosku. 🌼 No i ten mój odwieczny strep! Na zimno, bardzo dobry, polecam 🌼 Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonimowa niestety
ja chcialabym isc do kosmetyczki bo to w koncu profesjonalnie sama raz próbowałam depilcacji owskiem nóg i zrziłam sie dlatego wole do kosmetyczki pójsc. A co do tych rzjasniaczy to czy to jest zdrowe dla skóry? i czy nie ma zadnych przebarwien? dziekuje za Twoją odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam badzo wrażliwą skóre, ale na szcżęscie rozjaśniacz nie robi mi żadnych \"problemów\", nie mam podrażnien, jak go spłukuje, mam rochę czerwone ręce, ale to szybko ustępuje. U kosmetyczki miałam stoaowany wosk przed zabiegiem mirkrolizy, moim zdaniem, mam juz taką wprawę, ze usuwam włoski pensetą i woskiem lepiej niz niejedna kosmetyczka, moze dlatego, że to moje ciało i jestem dokladniejsza, a kosmetyczce sie juz nie chce być tak drobiazgowym. Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam to czytam - Felicity
Oczywiście, mogę polecić. Narazie jednak siedzę w kuchni:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mruu czyli paulinka*
włoski na pośladkach można rozjaśniać płynem specjalnym albo wodą utlenioną . Ja włoski nad górną wargą rozjaśniałam wodą utlenioną w tabletkach, ale dośc mocno stężoną, tzn nie robiłam z niej wody 3 %, tylko ,gdzieś tak na oko, 10%. Troche to piecze, ale daje szybszy efekt. Ale nie radze stosowac wody utlenionej na pośladki, podrażni skórę a poza tym trzeba nakładać kika razy. Co do "wąsików", to nie przemywam płatkiem higienicznych nasączonym wodą utlenioną, tylko takim patyczkiem do uszu nakładam i czekam aż sama wyschnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie znalazłam sobie studio, gdzie maja ten laser diodowy Light Sheer, popytam o szczegóły, postaram sie o kasę i chyba spróbuje. 🌼 dzieki pomarańczko24 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczka24
ja też u siebie w mieście znalazłam salon w którym mają ten laser.umówiłam się dopiero na wrzesień bo nie mają już wolnych terminów.wczesniej ide jeszcze na konsultacje do lekarza , ktory przeprowadzi ten zabieg(konsultacja jest juz wliczona w cene).faktem jest , ze cena jest troche wieksza niz w pozostalych gabinetach dysponujacych innym laserem , ale jesli ma byc mniej zabiegow (a przez tel. powiedziano mi ze gora3-4)to i tak wyjdzie taniej.no i przedewszystkim jest podobno najlepszy.wiec musi sie udac , wierze , ze wlasnie tak bedzie i pozbede sie raz na zawsze tego koszmaru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Felicity...........
Jaki upał… Co do ćwiczeń… Będę może niepraktyczna, ale trening daje lepsze efekty od pojedynczych ćwiczeń. Rozgrzewka i odpowiednio dobrane ćwiczenia przez instruktora nie tylko są efektywniejsze, ale bezpieczniejsze. Od czego jednak mamy komputery. Jeżeli masz kaazę polecam ściągnąć filmik Billego Blanka tae-bo abs. Brzuch i uda wyrzeźbione, gwarantuję. Obecnie bardziej poświęcam się jodze i pilates. Joga uczy mnie dyscypliny, wzmacnia kości i uspokaja, pilates wzmacnia mięśnie brzucha, uczy prawidłowego oddechu i poprawia harmonizację całego ciało. Warto znaleźć coś dla siebie. Poszukać w Internecie, poczytać. Ruch daje wiele pozytywnej energii. Wiem z doświadczenia. Pozdrawiam, ale nie przytulam, aby ciepłem uścisku nie podnieść i tak wysokiej temperatury;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjidshsfhsj
dziewczyny, moja kumpela pracuje w centrum dermatologii estetycznej-opowiada mi,że tam przychodzą panie z taakimi problemami! to, o czym piszecie, to pikuś! każda kobieta to ma, tylko o tym nie mówi! jesteście normalne, uwierzcie mi! więcej samoakceptacji, proszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaaaag
Cięzko jest niestety sie zaakceptować z takim problemem,psycha juz siadla strasznie:(,moze by było latwiej żeby nasze społeczeństwo było bardziej tolerancyjne.... do anonimowa niestety- naprawde krem rozjaśniajacy Sally Hansen jest bardzo dobry(jest własnie przeznaczony do rozjaśniania włosow na twarzy i calego ciala),nie ma po nim zadnych przebarwień ani nie podrażnia skóry,tzn musisz tam zrobić maly teścik i odczekać 24h czy nic nie wystąpi,ale ja nawet nie testowalam i bylo wszystko ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutasek_z nikad
Witam dziewczyny, az mi sie wierzyc nie chce ze jest nas az tyle .. myslalam ze jestem sama z tym problemem a tu was jest tyle .... ja walcze juz z ta choroba bardzo wiele lat i tak naprawde poza usowaniem skutkow nikt nie zajmuje sie usowaniem przyczyny. Ja zazywam diane 35 i do usowania wloskow uzywam wosku i depilatora w zaleznosci od miejsca. U mnie niestaty wraz z pojawieniem sie wloskow w niewlasciwych miejscach wypadlo mi strasznie duzo wlosow na glowie... zmienily sie kiedys byly grube i geste teraz nie dosc ze jest ich malo to jeszcze sa cienkie... masakra. A powiedzcie mi czy nie slyszalyscie o tym ze przy tym schorzeniu moga byc powazne klopoty z zajsciem w ciaze ??? Malgosiu a gdzie kupujesz ten kalio chyba tak sie to nazywa ?? i co krem czy lotion ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupuppupupuppu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość futrzak
problem z nadmiernym owlosieniem mam od podstawowki teraz mam 17 lat i jest coraz gorzej wlosy mam doslownie wszedzie :( najgorzej jest z twarza bo jest cala owlosiona {policzki , broda ,nad gorna warga ] jestem brunetka te cholerne wloski rozjasniam ale chyba zaczne je jakos usuwac bo jak patrze na siebie to mi sie noz w kieszeni otwiera:/ zamierzam isc najpierw do kosmetyczki a poznej chyba sama w domku tylko nie wiem co bede robic jak one zaczna odrastac bo przeciez trzeba je zapuscic a podklad tak nie bardzo to maskuje :( jak wy sobie z tym radzicie ? i ile srednio musicie czekac zeby wloski odrosly do odpowiedniej dlugosci? to dla mnie wazne bo nie wiem czy zaczynac zabawe z depilacja :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Felicity, dzięki za wskazówki, wezmę sie do poszukiwań i działania 🌼 :-) Tak, trudno pogodzić sie z problemem, jesli społecznie, kulturowo nie jest to akceptowane, moze trzeba otwarcie o tym mowić i nauczyć ludzi akceptacji, tego, ze czasem zobaczą jakiś włosek nie tam gdzie trzeba i nie będą z tego robili problemu. smutasek_z nikad Kalo zmawiam ze strony Nisim, która ten preparat sprzedaje wysyłkowo, dostepny jest też w jakiś apekach w Warszawie, poza tym tylko wysyłkowo, podaje Ci stronę: http://www.nisim.com.pl/, ten ksmetyk jest w formie lotionu i sprayu, podam Ci też topiki, gdzie dziewczyny rozmawiają o tym preparacie, coś czuje, ze to żadem cud, jedyny efekt u mnie to troche meszku, zamiast tych czarnych \"twardzieli\" :-D http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=2331397&start=0, Nie słyszłam, żeby hirsutyzm, jeśli nie jest efektem choroby organów rozrodczych, na przykład jajnkia - torbiel - powodowła trudności z zajściem w ciąże, mój hirsutyzm jest idiopatyczny, mam regularnie miesiączke i wszystko gra, moze długotrwale leczenie srodkami hormonalnymi może też powdować jakieś problemy, ja ich nie biorę. pozdrawiam, 🌼 życzę zwycięstw na polu walki z włosem :-) Witam cie futrzaku, 🌼polecam za dziewczynami podkład Maxa Factora, wczoraj na przykład świetnie sie spisał na mojej twarzy, mimo goraca niesamowitego. Odrost włosów to faktycznie problem, włoski odrastają mi gdzies po 1,5 do 2 tygodni, mysle o tych na brodzie, po pensetowaniu. Mam juz w tym taką wprawę, ze umiem wyrwać ledwie wystajacy włosek, natomiast czarne kropki ukrywam pod fluidem i jakoś leci! Koszmarne jest to ciagłe kombinowanie i myslenie, do depilacja zajmuje duzo czasu i trzeba go znaleźć w ciagu dnia, tak, żeby najlepiej nikogo nie było w domu. Dla mnie największym problemem sa włoski na brodzie, resztę, tzn bikini, troche na brzuchu, uznaję za normalne i tym sie tak strasznie nie przejmuję! Pozdrawiam Was dziewczynki, trzymajcie sie 🌼 i piszcie, piszcie, piszcie, każdy wpis to duchowe wsparcie, ze nie jesteśmy same! ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaSiAa82
Dziewczyny moge byc z siebie dumna,bo wczoraj pokazalam sie w stroju na basenie i byl kolo mnie moj misio,je je je...i nic nie skomentowal,po prostu nie mogl sie napatrzec na mnie.Nio i co wazniejsze nie myslalam wtedy o moich wloskach,tylko dobrej zabawie...teraz juz ten "pierwszy raz" mam za soba i dzis tez idziemy poplywac.Przelamujcie sie kobietki,dziekuje wam za wszystkie rady jakimi sie dzielicie tutaj,dalej bede odwiedzac to forum,bo na prawde pomaga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brawo dla KaSi82!!!!! Pójdziemy powoli w Twoje ślady!!! Gratulacje! A moze nalezałoby przeprowadzić wielka akcje oswajania z tą dolegliwością??? pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fantasy
1a) jesli laser to tylko diodowy - ale dziala najlepiej jak sa ciemne wloski (koszt 5 lub 6 razy 400/450PLN - bo tyle zabiegow trzeba wykonac, czyli cos kolo 2000-3000) (potem co rok lub dwa trzeba poprawiac) 1b) lepsze i trwalsze efekty daje elektroliza/mikroliza (w kazdy wlosek wklowana jest igielka i "poraza sie" go pradem stalym/zmiennym) i jest znacznie tansza - ale moga powstac mikroblizny jak kiepska kosmetyczka, 1c) nowszym patentem jest superblend - powinno to polegac na tym ze w kazdy wlosek wklowana jest igielka i "poraza sie" go jednoczesnie pradem stalym i zmiennym (poprzednie 2 metody to albo takim albo takim), 2a) stosowane leki - w pierwszej kolejnosci Androcur + dodatkowo Diane 35 + ewentualnie cos z hormonami kobiecymi, np. plasterki Estraderm Mx 50, 2b) te leki moga spowodowac efekt tycia - latwo na to zaradzic przyjmujac srodki "odwadniajace" - tak dziala np. 4 slabe kawy dziennie (jak ktos lubi) lub rozne specyfiki ziolowe, 2c) KAZDE leki szkodza watrobie - te tez, warto stosowac srodki "oslonowe", 2d) zadnych woskow, pencet, maszynek itp. wynalazkow nie stosujcie - one powoduja przy wyrywaniu dodatkowe "ukrwienie" mieszka co powoduje ze wloski bardziej rosna,nawet jesli beda potem troszke delikatniejsze, 3) jak wloski juz wyrosly (i powstaly mieszki wlosowe) to zadne leki/kosmetyki juz nie pomoga. LEKI spowoduja tylko, ze nastepne wloski nie beda sie "odradzaly". Istniejace wloski (mieszki) trzeba nadal zniszczyc albo laserem diodowym albo elektroliza/mikroliza/superb. 4) inne sposoby to strata czasu, wydawanie kasy i ogolna zabawa. Jesli wasi lekarze/kosmetyczki itp. polecaja cos innego niz ja to albo sie nie znaja (najczesciej) albo chca z was kase sciagnac. A skad sie tak dobrze niby ja znam? Kto ogladal reality show z Miriam to juz wie :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×