Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość Asia_Katowice
Zaczelam od Dexamethason- jedna tabletka codziennie, potem co dwa dni a teraz polowka na dwa dni, wg mojej Pani Doktor taka dawka nie moze miec zadnych skutkow ubocznych, ale czesto sprawdzam stan watroby, cisnienie i wage- jest OK! Do tego Jeanine. Po Dexamethasonie mi spadl Androstendion- mialam 5-krotnie przewyzszony, po Jeanine mam testosteron w normie (najnizszy mozliwy wynik). Potem mialam zmienione na Jasmin ale testosteron znow skoczyl i wrocilam do Jeanine. Niestety, u mnie prawdopodobnie bedzie branie tabletek do konca zycia- choc moze sie wszystko ustabilizuje, Moja Pani Doktor ma taka nadzieje :) Mnie sie naprawde polepszylo wszystko- od razu nabralam wiecej odwagi, spinam wysoko wlosy w kucyk, nosze biodrowki- bo wloskow juz tam nie ma :) Tzn na buzi mam jeszcze meszek i rosna pojedyczne wloski na brodzie ale po 2 latach efekt przeszedl moje oczekiwania :) :) :) Pani Profesor przyjmuje z Zabrzu i Katowicach- nie jest sie trudno dostac, mysle ze cena troche odstrasza, nie wiem czy przyjmuje panstwowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
to jak ona taka super to może pojade do Katowic:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_Katowice
:) Naprawde jest dobra, mnie pomogla a wiem jaka bylam rozpaczona tymi wloskami, tradzikiem, jak mowie innym lekarzom ze chodze do tej Pani Doktor i ja znaja to pelen respekt :) Od razu podeszla profesjonalnie, badania w klinice z tomografia- choc podobno ciezko takie badanie zrobic, ja jestem :) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppp
zna ktoś dobrego endo we Wroclawiu??? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak sie nazywa ta pani dr
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
a ja mam taki plan: zapisze sie do endokrynologa (albo do kilku roznych, dopoki nie trafie na kogos solidnego, kto zrozumie moj problem i bedzie chcial mi pomoc) bede stosowac sie do leczenia, a jesli leczenie farmakologiczne nie przyniesie zadnych rezultatow to cale wakacje przepracuje za granica i za zarobione pieniadze pojde na laser :) nie beda mi jakis glupie wlosy zatruwac zycia :P a na probe laserem lightsheer zapisze sie niedlugo, zeby zobaczyc, jak to dziala. Pozdrawiam dziewczyny! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
jestem taka wsciekla na te wlosy, od paru miesiecy prawie nie wychodze z domu, tylko sie doluje albo wymyslam sto roznych metod na pozbycie sie ich z calego ciala :o ale w sumie to tylko wlosy, nie moge przez nie marnowac sobie zycia, nie umawiac sie z facetami, nie pokazywac w lecie w stroju... musze cos z tym zrobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mozna porpstu isc do gina i poprosic oto samo,co ty bierzesZ? bo moze zadne badania nie potrzebne:)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_Katowice
Leki biore dwa lata, na poczatku poprawa byla bardzo szybko, ale po zmniejszeniu Dexamethasonu znow sie troche pogorszylo i musialam rok czekac zeby powoli sie polepszylo :) Teraz jest OK, licze sie bedzie coraz lepiej! Pozdrawiam i Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_Katowice
Chyba lepiej zrobic badania... Moze sie okazac ze masz calkiem inna chorobe niz moja? A nie wiem czy ginekolog Ci od razu Dexamethason przepisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
Ja bym chciala zeby mi w badaniach cos wyszlo, jak sie okaze, ze wszystko w normie to chyba nawet zaden lekarz nie przepisze mi lekow, bo po co :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki w niedzielny poranek:)szkoda tylko,że jutro znów poniedziałek i trzeba wrócić do codziennych obowiązków. Asiu wysłałam Ci wiadomość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_Katowice
Dexamethason do lek sterydowy! Wiec jesli masz dobre wyniki to po co brac? On dziala tylko wtedy gdy zle funkcjonuja nadnercza bo wydziela taki hormon jak one... To tak ogolnie bo wiecej nie wiem :) Warto moze poprosic lekarza o skierowanie do kliniki endokrynologicznej? Na Slasku jest w Zabrzu- taka prawdziwa :) lub ginekologia endokrynologiczna na Ligocie... W tej drugiej leza tylko dziewczyny z podobnymi problemami- badane sa od gory do dolu, bo to ze ogolne wyniki wyszly dobrze nie znaczy ze jest OK- moze cos specjalistycznie trzeba zbadac? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_Katowice
Juz odpisuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale te wloski na ciele zmniejszyly ci sie po jakim czasie??? ja mam cialo pokryte praktycznie cale meszkiem brzuch plecy cale moze nie sa one czarne ale bardzo widoczne......Nogi , tylek i rece prawie jak u faceta . chcialabym sie dowiedziec jak to wygladalo u ciebie czy p o stosowaniu tych lekow one \"same \" wylecialy ,przerzedzily sie czy jak?????????//aha jakie mialas robion ebadania dokladnie??????????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_Katowice
Tzn ja mialam wloski na nogach- lydki, uda, bikini, pod pepkiem i na twarzy, wiec na brzuchu nie mam prawie wcale, zostaly pojedyncze lub taki meszek, na nogach tez sie zmniejszyly, uda prawie wcale juz nie mam- na lydkach o polowe mniej- moge robic kremem i wszystko schodzi bez problemu :) na twarzy tez pojedyczne wloski zostaly- twarz to jeszcze najwiekszy problem, ale licze ze bedzie lepiej :) Lecze sie dwa lata, mysle ze po roku byla poprawa.... na poczatku szybko, przy wiekszej dawce lekow, potem jak zmniejszalam to wolnej ale teraz po 2 latach jest ogromna roznica!!! Co do badan to Ci nie pomoge- nie mam teraz dostepu do wypisu ze szpitala ale to byla masa badan, kluli mnie pare razy dziennie, na pewno testosteron, androstendion... jakies badania gdzie wczesniej dostawalam zastrzyk, ale szczegolow nie pamietam- w szpitalu beda wiedziec co robic a prywatnie tego nie zrobisz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppp
może mi któraś z was pomóc....??? czy powinnam sie przejmować jeśli od dwóch miesięcy zaczęły pojawiać się włoski,tzn meszek na całej twarzy i plecach,do tego zwiększyło sie i przyciemniły się na rękach.... już sama nie wiem co o tym myśleć... gdy byłam u ginekologa powiedział mi że to nie może być wina hormonów bo mam 20 lat i to taka moja uroda.. tyle że wcześniej tego nie było i to zaczęło się jakieś dwa miesiące temu... bardzo proszę o radę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppp
dodam że gdy byłam po skierowanie do endo to go nie dostałam,bo według pani dr mieści sie w normie... tyle że tego wcześniej nie było... a prywatnie nie pójdę raczej... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle,ze skoro w tym wieku dopiero zaczelo ci sie to pojawiac to znaczy ze cos z jedzeniem jest..za duzo chemikaliow... kiedys jak bylam w spzitalu dziewczyna mi mowila,ze corka jej znajomej (6lat) miala starsznie duzo wlosow..okazalo sie ,ze to od tych kurczakow i odstawila jej to mieso i owlosienie zniknelo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppp
hmmm no nie wiem... jem zawsze to samo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppp
dodam że zaczęło się od tego że czułam jakby takie swędzenie na twarzy,plecach i rękach.... a potem te włosy... mam ich dość ,nie mogę się na niczym skopić bo ciągle o tym myślę :( koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_Katowice
Skierowanie do endokrynologa moze wypisac lekarz ogolny- nie musisz mowic po co Ci, chcesz sie udac na konsultacje, co to za bzdura, ze Ci lekarz nie chce wypisac? Po prostu zmien lekarza, albo idz do ginekologa na rejon- tez wypisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppp
nom... tym bardziej że wcześniej chodziłam do endo z moją tarczycą,ale teraz jestem w innym mieście i ten ogólny lekarz nie chce mi da skieowania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnaa
czesc! dzieczyny! dwano mnie tu nie bylo! troche zaniedbalam to forum! sluchajcie! pewniego razu jakos mnie tknelo i postanowilam napisac do redakcii tvn-u "rozmów w toku" o naszym poblemie! jakim jest nadmierne owlosienie! i wolasnie dzis sie odezwali!!!! pytala sie mnie kobieta czy mam z wami jakis kontakt emailoway czy telefoniczny! ponewaz bardzo powaznie zastanawiaja sie nad realizaja takiego temtu a nie maja dziewczyn ktore chca ze tak powiem o tym porozmawiac! wiec wlasnie mam do was pytanie czy moze ze chcecie pomoc sobie i i nnym dziewczynom! porozmawiac o tym w tv. niech sie ludzie dowiedza ze to choroba i ze jest nam z tym ciezko! nie chce zebyscie sie poczuly ze chcem was wykorzystac bo nie o to mi chodzi!!!!!!! mam nadzieje ze sie odezwiecie!!!! zadzwonia do mnie we czwartek!!!!!! prosze zastanowcie sie powaznie! i dajcie mi znac na emaila iwona_wysocka@wp.pl w emailu prosze napiszcie swoje imie nazwisko i napiszcie krotko o swoim problemie zebym mogla tej pani cos powiedziec! odwazmy sie dziewczyny i zmierzmy sie z tym :) zadzwonia do mnie w czwrtek wiec mam nadzieje ze ktos sie do mnie do czwrktu odezwie bo jak nie to nici!!!!! pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona21
ja nie wiem czy mam tą chorobę, ale wyrywam sobie wloski penseta. jest ich niewiele, srednio raz czy 2 razy w tygodniu wyrywam 1 wlosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona21
no i biore Diane 35, po niej jest ich mniej.Ale to w celach anty..a nie na wloski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppp
po jakim czasie diane ci pomogła??? i jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnaa
do ide na tory to siedz na tym forum i pisz dalej!!! nie mam zamiaru cie namawiac! poprostu napisalam ze taka sytacja ma miesjce i ze cos takiego probuja zrobic chca zrobic!! a czy chcesz czy nie twoja decyzja tylko nie rozumiem dlaczego sie rzucasz! moze wlasnie ludzie zrozumieja ten problem! zrobisz jak uwazasz! ja ma nadzieje z moze jednak ktos bedzie chcial wziasc w tym udzial!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×